WAALWIJK KAATSHEUVEL KEES VAN K00TEN 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 FEBRUARI 1958 6 Sprang Capelle Waspik Raamsdonk Geertruïdenberg MAANDMARKT Zaal Thalia Waalwijk uit Raamsdonksveer, die deze avond ver zorgde met de opvoering van het blijspel: Potasch en Paarlemoer op vacantie. Op buitengewone wijze wisten zijn hun rollen te vertolken en bij het publiek van tijd tot tijd de lachspieren in beweging te brengen. In de pauze volgde tractatie, om daarna met veel belangstelling het volgende deel te volgen. Dan volgde nog een verlo ting met vele mooie prijzen. Met een woord van dank sloot ,de voor zitter de ruiteravond, waarna de secr. na mens de vereniging de voorzitter een prach tige gronometer aanbood, die hij in dank aanvaardde en waarvan hij hoopte nog dik wijls gebruik van te maken bij wedstrijden. Al met al kunnen de Margrietruiters te rugzien op een paar buitengewoon geslaagde avonden. UITVOERING TONEELVER. „GEZELLIGHEID". J.l. zaterdagavond gaf de toneelvereni ging Gezelligheid voor een goed bezette zaal in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier voor de tweede maal in dit seizoen een uitvoering. Na een openingswoord door de voorzitter dhr. J. Haverhals, werd opge voerd een klucht in drie bedrijven van Hans Nesna „Je moet er niet mee spelen". Het vermakelijke stuk, werd door de spelers en speelsters goed gespeeld en door de vele komische voorvallen die in dit stuk plaats vinden, heeft het publiek volop kun nen genieten van dit mooie humoristische stuk. Aan het slot mochten zowel regisseur Dekkers als de spelers en speelsters dan ook een dankbaar applaus van het publiek in ontvangst nemén. A.s. zaterdagavond, 1 maart, zal Gezel ligheid dit stuk nogmaals in dezelfde zaal voor het voetlicht brengen. A.R. KIESVERENIGING. A.s. vrijdag, 28 februari, des avonds half acht, zal op uitnodiging van de A.R. Kies vereniging alhier, in de zaal van de Chr. Volksbond als spreker in openbare verga ring optreden, Prof. Mr. P. S. Gerbrandy, lid van de Tweede Kamér, die de politieke toestand zal belichten. SCHAAKCLUB DE VRIJE PION. Zaterdag 22 febr. speelde De Vrije Pion haar laatste schaakwedstrijd in de N.-Br. competitie tegen Hartogs Schaakver. te Oss. Deze vereniging had al haar vorige wed strijden gewonnen en kon met de wedstrijd het kampioenschap in haar afd. behalen. Op 17 febr. speelden de 2e en de 6e hord- spelers hun partijen vooruit. Onze 2e bord speler had goed spel, overzag in het mid denspel een geraffineerde tussenzet van zijn tegenstander, waardoor hij in het nadeel werd gedrongen en verloor. Het 6e hord gaf een gelijkopgaande strijd te zien. In-bet middenspel geraakte onze speler een pion achter. Op het middernachtelijk uur werd de vrede getekend, 1 Yi - V2 In het mooie ontvanggebouw van Hartog werd j.l. zaterdagmiddag de strijd voortge zet. Aan het vierde bord werd de tegen stander, nauwelijks het openingsspel verla ten, een stuk afgenomen tegen twee pion nen. Hierna werd hem een paardoffer aan geboden, hetwelk heel verleidelijk een ma terieel evenwicht beloofde. Het offer werd geaccepteerd. Zwart's volgende zet hield 'n zo vreselijke dreiging in, dat er maar één juiste zet overbleef, het omleggen van de koning, nadat 15 zetten waren gespeeld, stand'l'Yl -1V2. Aan het 7e bord werd een strategisch goed opgezette partij gespeeld, waarbij de tegenstanders elkaar zo goed in het oog hielden dat niemand enige kans tot voordeel kreeg, 2 2. Aan het 5e bord ont wikkelde zich een strijd met wisselende kansen. De tegenpartij wist uiteindelijk drie vrijpionnen te kweken, maar moest toen la ten zien dat daar winst van kon worden gemaakt. Het werd een interessante ver tragingsslag, een studie op zichzelf. Toen het bordpunt verloren ging, 3-2, was psy chologisch de indruk van het verliespunt te loor gegaan. Aan het derde bord demon streerde onze nestor, hoe men moet scha ken. Na een levendig middenspel kwam een paard winst tevoorschijn. Met dit paard werden de hindernissen vlot genomen, beur telings dreigend stukverlies en weerstands nesten opruimend. Nadat het paard tegen de toren was geruild, begreep de tegenstan der dat een minus van een toren en en- - kele pionnen geen uitzicht of hoop meer liet en gaf de partij op, 3-3. Aan het 10e bord werd een verbeten strijd om de winst gevoerd. Het was een uitputtingsslag, waar bij de gastheer iets meer adem bleek te bezitten, 4-3. Ondanks verlies een onzer zijds verdienstelijke partij. Aafi het eerste bord waren de spelers zich van hun plaatsing aan de top bewust. Er ontstond een vinnig gevecht, waarbij strategie en taktiek afwisselend het strijd- beeld beheerste. Het gelukte geen van hen een beslissend voordeel te behalen. Onze bordspeler had tegen het einde der partij een goede strategische stelling met een plus pion, terwijl de tegenstander in het taktisch gebruik van zijn officieren de meerdere was. Remise door herhaling van zetten, 4V&-3VL Onze 8e bordspeler speelde een flitsende partij, vol durf en verve. Bij het eindspel was het Wild-West vertoning. De Osse koningsstelling lag bloot. Onze speler was en in materiaal en in aanval superieur. Hem stonden zo talloos veel mogelijkheden tot schaakgeven ten dienste, dat het hem wan hopig werd om de juiste zet te vinden. Daar zijn koningsstelling voldoende kon worden afgeschermd, was de weg naar succes een kwestie van tijd, 4t£ 4VL Aan het 9e bord zodoende de verant woording de uitslag te bepalen. In een moeilijke partij wist onze speler een k'sin voordeel te behalen, te behouden en daar mee groter voordeel af te dwingen. Met n zijnerzijds oersolide stelling, moest de te genstander met lede ogen aanzien, hoe des vijands overmacht groeide en zijn stelling tenslotte overspoelde. Zo werd Hartogs schaakvereniging, nu kampioen door een iets groter aantal bord- punten, verslagen met 4Vè-5k&. De Vrije Pion bezet hiermee de tweede plaats in de competitie. Aan haar de eer, de kampioen het praedicaat „ongeslagen" te ontnemen. De leden van de Vrije Pion manifesteerden in de laatste wedstrijden een verbeten strijd lust. Na afloop van de wedstrijd werd ge zamenlijk enige tijd gezellig verpoosd onder het genot van een pittige dronk. Door beide teams worden aan deze ontmoeting de bes te herinneringen bewaard. De voorzitter van de Vrije Pion memoreerde dit in een afscheidswoord en, doelend op de voor treffelijke geste der gastheren, werd door hem de wens geuit, dat, mocht de toekomst ooit een herkansing geven, zij, onze gast heren, dan weer de gelegenheid zouden heb ben tot een zo prettig slot. Onze plaatsge noten speelden aan de oneven borden met de witte stukken. De gedetailleerde uitsla gen luiden Hartogs schaakver. - De Vrije Pion A. H. Willemsen - W. Goedhart V2 - V2 S. Zwart - R. v. Dalen 1-0 W. J. C. A. Appelboom-S. Y. Oerlemans 0 - 1 A. Sayet-J. Benschop 0- 1 J. A. Thissen - C. H. K. Winterwerp 1-0 W. A. Gerhart - J. v. Tilborgh V2 -V2 D. v. d. Berg - J. Dekkers V2 V2 P. M. Boesewinkel - H. Weistra 0 - 1 F. J. Freeke -H. v. Oversteeg 0- 1 M. A. G. Zwiers - J. M. Mesman 1—0 Totaal 4V2-5V2 GEM. ZANGVER. 'T ROZEKNOPJE. Mej. Ant. Blom uit Waalwijk, heeft in verband met haar benoeming aan de Neder landse opera, haar taak als directrice van de Gem. Zangver. 't Rozeknopje moeten neerleggen. Als opvolger van mej. Blom is tot directeur van meergenoemde zangver. benoemd de heer L. van Gestel uit Tilburg. De heer van Gestel zal op donderdag 6 maart a.s. de eerste repetitie van het koor leiden. Het bestuur van 't Rozeknopje zal tevens overgaan tot de oprichting van een meisjeskoor. Dit koor komt ook onder lei ding te staan van de heer van Gestel. Meis jes van 12 tot 16 jaar kunnen zich nu reeds opgeven voor het lidmaatschap ten huize van de voorzitter van de Rozeknop, Dr. N. L. Gerlach. De repetitieavond van dit kooi; is eveneens op donderdag en wel van 7 tot 8 uur. Het bestuur spreekt de hoop uit, dat vele meisjes zich zullen aan melden. A.s. woensdagavond hoopt de Rozeknop afscheid te nemen van mej. Blom. INENTING TEGEN POKKEN. Van gemeentewege zal op dinsdag 25 februari a.s. gelegenheid worden gegeven tot kosteloze inenting en her-inenting tegen pokken, en wel van 2.30 tot 3 uur ten hui ze' van Dr. C. H. K. Winterwerp en van 3.15 tot 4 uur in het gebouw van de Chr. Volksbond te Sprang. LEZING MIJ. TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Het Dept. van de Mij. tot Nut van 't Al gemeen organiseerde op donderdag 20 febr. j.l. een bijeenkomst in café De Witte Brug alhier, waar de bekende radio-spreker Dr A. J. van Leusen een boeiende rede bitld over het onderwerp „De geestelijke achter grond van het ziek zijn". De bijeenkomst was matig bezicht, wat zeer jammer was. Dit was wel een van de mooiste Nuts-a ronden van de laatste jaren. Ademloos werd naar de spreker geluisterd, die in een boeiende verteltrant een beeld schetste van bepaalde ziekte-verschijnselen en hoe de mensen daar op reageerden. Men had nog een uur lan ger willen luisteren naar deze spreker, die wees op de grootheid van het wonder van leven en dood en dit gebeuren voor de ogta van zijn toehoorders ontvouwde als de on eindige macht van de Schepper. Zij die deze nuts-avond verzuimd hebben bij te vro nen hebben werkelijk iets moois gemist. De voorzitter van het Nut, de heer Poldervaart, dankte de spreker voor zijn indrukwekkend betoog en sloot daarna de bijeenkomst. VOLKSONDERWIJS. De afd. Sprang-Capelle van Volksonder wijs hield 18 en 19 febr. een tweetal pro- paganda-avonden in café De Witte Brug alhier, waaraan medewerking verleende de toneelclub van Volksonderwijs uit Gorin- chem. De eerste avond sprak de voorzitter van Volksonderwijs over het onderwerp: Waar heen met verzuiling. Spr. wees op het feit, dat de eenheid van ons volk aan de ver scheidenheid van zijn onderwijs ten gronde zal gaan. Wij worden langzamerhand drie naties in federatief verband bijeengehouden. Het leven van de mens met een overtuiging gaat zich steeds meer afspelen binnen al lerlei verbonden met gelijk gezinden, zonder dat er voldoende contact met de andersden kenden is, kortom het probleem van de ver zuiling. De tweede avond, die zeer goed was be zocht, was gewijd aan het onderwerp „In Holland geen kunstmanen". In een verge lijking van de verschillende onderwijsstel sels zowel van Amerika, Rusland en Neder land kwam spr. tenslotte tot de conclusie, dat wel miljoenen worden besteed aan het debiele en inbeciele kind, maar dat op de begaafde schoolkinderen als groep te wei nig wordt gelet. Onlangs brak Prof. Lange- veld een lans voor de begaafden. Spr. wees op het feit, dat in Rusland het klassegemid delde 17 per leerkracht was, in Amerika 25 en in Nederland pl.m. 35. In dit opzicht kwamen wij overeen met landen als Joego slavië en Spanje. Na vervolgens gewezen te hebben op al de hulpmiddelen die hebben gefaald, zoals het dril-systeem op de oplei dingsscholen en alle uitwassen die hiervan het gevolg waren, de selectie die nog steeds niet bevredigt terwijl juist de Sovjet-Unie de begaafden reeds jong er uitlicht en kos teloos de gehele verdere studie biedt. Ook het aanzien van de onderwijzers en leraren in Rusland is hoger, aldus spr. Na deze beide korte redevoeringen werd opgevoerd het blijspel: In het Kleine Ge luk. Zij die van goed amateur-toneel hou den, hebben kunnen genieten. Elke rol werd vlot en meesterlijk vertolkt. Deze Gorcum- se toneelclub boeit van het begin tot het einde en mocht dan ook een welverdiend applaus oogsten. Aan het slot dankte de voorzitter van Volksonderwijs de toneel club onder aanbieding van een grote taart met de naam .Volksonderwijs en hij hoopte dat men de Gorkumse toneelclub nog vaak in Capelle zou mogen terugzien. POPPENKAST-VOORSTELLING. De Oudercommissie der openbare kleu terschool Prinses Beatrix organiseerde j.l. zaterdagmiddag een poppenkastvoorstelling voor de kleuters dezer school en eveneens voor andere kinderen. Deze voorstelling werd druk bezocht. Het gevolg van zulk een middag is, dat de kinderen van straat zijn en aangenaam worden bezig gehouden. De Oudercommissie kan met veel genoegen te rugzien op deze middag. KORFBALVERENIGING. De Waspikse korfbalvereniging „Amici- tia" is een actie begonnen tot werving van nieuwe leden. Meisjes vanaf 12 jaar kun nen zich voor 1 maart opgeven bij een der bestuursleden. WASPIKSE BILJARTBOND. Fotsers I kampioen. De strijd in de competitie van de Was pikse biljartbond is gestreden. En nu de kruitdamp boven de biljarters is opgetrok ken blijkt Fotsers I de kampioenstitel te hebben behaald. Vanwege dit feit zullen de Fotsers op maandag 3 maart gehuldigd wor den en zal er in het stamcafé van deze bil jarters, café Het Middenhuis, van de Wed. v. d. Wassenberg op 't Vaartje, de prijs uitreiking plaats vinden. Bovendien gaat er voor de Waspikse biljartliefhebbers en zelfs voor die uit de omtrek nog iets aparts gebeuren. Op diezelfde maandagavond (3 maart) komen er nl. vier grootmeesters in de biljartsport naar café v. d. Wassenberg om daar een paar partijtjes tegen elkaar te spelen. Het zijn de heren Soeterboek uit Kaatsheuvel, van Cromvoirt uit Waalwijk, Swaans uit Dongen en Damen uit Kaats heuvel. Soeterboek speelt tegen van Crom voirt, terwijl Swaans het tegen Damen zal opnemen. De uitslagen van de laatste ge speelde wedstrijden in de competitie van Waspik zijn: HGL I - Vriendenkring I 6-4; Fotsers I-Altijd Raak II 4-6; Vriendenkring II - KOT II 6 - 4; Altijd Raak I - WK I 4-6. Hierdoor werd de eindstand als volgt: wedstr. pt. 1 en kampioen, Fotsers I 16 101 2 Altijd Raak II 16 99 3 KOT II 16 98 4 Altijd Raak I 16 92 5 WK I 16 83 6 Vriendenkring II 16 77** 7 Vriendenkring I 16 65 8 KOT I 16 53 9 HGL I 16 52 betekent 4 strafp. in mindering. Tot slot volgen hier de wedstrijden met algemeen gemiddelde en behaald aantal punten van de kampioensploeg de Fotsers. E. v.d. Wassenberg 15 10 5 0 2.73 20 Th. v.d. Wassenberg 17 8 6 3 2.10 19 G. Kuijten 16 11 5 0 2.64 22 P. Kuijten 16 8 6 2 1.30 18 Alf. Kuijten 15 11 4 0 1.23 22 W. Smits 1 0 10 1.24 0 VEEBEOORDELINGSWEDSTRIJD. Evenals in voorgaande jaren werd ook dit jaar de veebeoordelingswedstrijd tussen de afd. Raamsdonk en Waspik gehouden. Op het bedrijf van G. Kamp werden 5 koeien genomen welke eerst in volgorde moesten worden geplaatst. Daarna werden hiervan 2 dieren in onderdelen beoordeeld, waarna tot slot een mondelinge beurt voor de jury volgde. De jury bestond uit de he ren P. Bastiaanse uit Breda en P. Biemans uit Prinsebeek, terwijl hulp werd geboden door W. Zijlmans en de heren instructeurs, P. de Bont en P. van Strien uit R'donk. Van de ruim 20 deelnemers was de voor naamste uitslag: 1 P. Verschuren Waspik 93 pt.; 2 J. van Strien R'donk 85Vè pt.; 3 N. van Dongen R'donk 85 pt.; 4 Jos Kamp Waspik 82V2 pt.; 5 C. Bink R'donk 821/2 pt.; 6 M. van Strien R'donk 81 pt.; 7 N. van Strien R'donk 80 pt.; 8 J. Kemmeren Waspik 78V2 pt.; 9 Joach. Kamp Waspik 78 p.; 10 Jos Schoenmakers R'donk 77V2 p. CHR. BESTURENBOND. De heer A. Wagemakers herdacht. Dezer dagen kwam de Chr. Besturen bond van Waspik in vergadering bijeen. Tij dens deze bijeenkomst herdacht de voorzit ter een overleden bestuurslid van het t.b.c.- fonds Draagt Elkanders Lasten, de heer A. Wagemakers. Deze avond, aldus de voor zitter, roept de droeve herinnering op aan het overlijden van een bestuurslid van het t.b.c.-fonds Draagt Elkanders Lasten, onze vriend A. Wagemakers. Met respect in het hart en met dankbaarheid voor alles wat hij voor het t.b.c.-fonds gedaan heeft zijn wij vanavond bijeen. Wij zijn geroepen om zijn werk voor de lijdende mensheid voort te zetten, aldus spr. Moge God hem die plaats geschonken hebben, waar geen lijden meer zal zijn en waar alle tranen van de ogen zul len worden gewist. Zeer onder de indruk van dit gebeuren sloot de voorzitter de ver gadering. OUDERAVOND. Wegens ziekte van een der onderwijzers werd de ouderavond van de R.K. jongens school alhier, welke donderdag 20 febr. j.l. voor de ouders van de kinderen van de eerste en tweede klas zou worden gehouden uitgesteld. Deze avond is nu vastgesteld op donderdag 27 februari a.s. ONGELUKJE. In de Raadhuisstraat nabij het gemeente huis ontsnapte het 11-jarig dochtertje van de fam. R. uit Waspik-Boven ternauwer nood aan een ernstig ongeluk. Het meisje had een plaatsje gezocht op de verbindings- stang van twee aan elkaar gekoppelde wa gens welke door een tractor werden voort bewogen. Bij het Raadhuis gekomen ging het voertuig linksaf, terwijl het meisje naar rechts moest. Het sprong dus van haar plaats vandaan maar kwam daarbij onge lukkigerwijze te vallen tussen de twee wa gens in. Een doordringende gil deed een aantal bewoners van de Raadhuisstraat naar buiten snellen. Het bleek al gauw dat alleen een been van het kind bij het ongeluk was geraakt. Daar er geen dokter bereikbaar was werd de eerste hulp verleend door en kele EHBO-ers. Naar later bleek was het been van het kind niet gebroken. VOETBAL. Wegens de slechte weersomstandigheden werden de wedstrijden White Boys - WVO 2 en Waspik - Raamsdonk afgelast. GESLAAGD. Voor diploma eerste deel algemeen vrou welijke vorming, slaagde te Amsterdam on ze dorpsgenote mej. Corrie Schoenmakers. LOURDESREIS. Mej. Corrie Bouwens is de gelukkige wiinnares van de gratis Lourdesreis, die de V.K.A.J. onder haar leden heeft uitgeloot. SCHIETWEDSTRIJD. In de mooi ingerichte zaal van de heer Nieuwenhuizen vond op 20 febr. een schiet wedstrijd plaats tussen de Ned. Bond van Oudstrijders en de reserve Rijkspolitie, on der leiding van Wachtmeester Polderman. Onder de aanwezigen waren burgemeester Prinssen, secretaris Willems, de heer Mul ders, voorz. S. W. Gezag uit G'berg, de heer Koster, adj. Grob res. adj. uit distr. Breda en adjudant v. d. Moor uit R'veer. De korpsprijs werd uitgereikt door burge meester Prinssen aan de Ned. Bond van Oudstrijders. De beste korpsschutter van deze avond was de heer Kloonen. De le pr. personeel was voor W. v. Meel en de prijs voor de meeste 12-en deze avond geschoten voor de heer S. Oome. De personeelsprij- zen werden uitgereikt door adj. v. d. Moor. Het was een zeer geslaagde avond. JAARVERGADERING HARMONIE APOLLO. Woensdag a.s. houdt de Harmonie Apol- j lo haar jaarvergadering in de harmoniezaal j van café v. d. Heijkant. De agenda vermeldt na de opening: jaarverslag van de secreta ris en de penningmeester en aanneming nieuwe leden. Daarna volgt bestuursverkie zing wegens periodieke aftreding van de heren: F. van Gelderen, W. de Haan en G. Otten. Deze heren zijn herkiesbaar. Ten slotte zal men beraadslagen over deelname aan een concours. De vergadering vangt om 8 uur aan. HERBENOEMING BURGE MEESTER TEIJSSEN. Bij koninklijk besluit is met ingang van 1(5 maart a.s. herbe noemd tot burgemeester der ge meente Waalwijk J. L. P. M. Teijssen. Wanneer wij, èn burgemeester Teijssen èn de gemeente Waal wijk van harte gelukwensen met deze herbenoeming, dan behoe ven we niet te herhalen wat bur gemeester Teijssen voor Waal wijk in deze eerste ambtsperiode geweest is en gedaan heeft. Als men in onze gemeente eens rond kijkt, dan ervaart men spoe dig wat cr in die zes jaren is tot stand gekomen onder zijn actief en vooruitstrevend beleid. We wijzen op de Slem 1953 onder zijn voorzitterschap, liet herschapen van de Slem-terrei nen in 't Hertog Jan-park, met z'n prachtige wegen, gazons, wa terpartijen, villa's, flats enz., het stadspark, de scholenbouw, het recreatie-oord, Sportparkplan, de enorme uitbreidingen in de Ant.- parochie, de aanstaande ten uit voerlegging van het plan Baard wijk met de 500 woningen in continubouw met vijf andere middengrote gemeenten, waar van burgemeester Teijssen de grote motor is geweest, de zui veringsinstallatie in de buiten- noldér. de watervrijmaking en bouwrijp maken van deze .pol der, en nu weldra de grote ha venplannen. Zo zouden we door kunnen gaan, maar een en ander mag voldoende bekend geacht worden. Voeg daarbij z'n prettige om gang, z'n joviaal en hartelijk op treden bij en medeleven met al les wat in onze gemeente ge schiedt en geactiveerd wordt, dan zal ieder begrijpen dat er al le reden is ons van harte te ver heugen over deze herbenoeming, die 'naar wij hopen door nog' ve le zal worden gevolgd. JAARVERGADERING L.S.B. Le Langstraatse Schuttersbond was 1.1. zondag bijeen in het gil- dehuis van St. Ambrosius „Het Vosje" te Baardwijk, voor haar jaarvergadering. Nadat de voorzitter de verga dering met de chr. groet had ge- opend en allen welkom had ge- j; heten, kreeg de penningmeester het woord voor zijn uiteenzetting betreffende de financiën. Deze 1 bleken een goed beeld te geven en een batig saldo van 180.78 te vertonen. Daarna gaf de secretaris een heldere uiteenzetting over de ge beurtenissen in het afgelopen jaar en hieruit bleek dat de ver houding in de L.S.B. zeer goed is. Wederom waren ook Herpt en Elshout op hun schreden te ruggekeerd en hadden zich weer aangesloten bij de bond, wat door alle aanwezigen met vreug de werd begroet. De voorzitter dankte secretaris en penningmeester voor hup ac curaat werk, evenals de kascom- missie voor het controleren der financiën. Daarna kwam de verkiezing van de 2e voorzitter en de secre taris aan de orde. Daar er alleen maar een candidaat voor het se cretarisschap was ingediend werd de heer v. Vucht wederom als herkozen beschouwd, terwijl W. v. d. Broek het met één stem moest afleggen tegen J. v. Beij- nen en laatstgenoemde dus de zorg zal krijgen voor het penne- werk van de L.S.B. De concoursen voor de ko.men- de zomer zijn als volgt vastge steld: Haarsteeg 11 mei. Nieuw- kuik 1 juni, Vlijmen 6 juli, Herpt 17 augustus en het kasteleins concours op 14 september. De vierpunters zullen in het vervolg direct hun 5 kampscho- ten lossen, terwijl de overige normaal afkampen met dien ver stande dat, als m,en niet tijdig aanwezig is nadat de hele ronde is afgeschoten, een nul wordt genoteerd. Voorts werd nog aangenomen te Waalwjjk op donderdag 27 februari a.s. dat onder het bestuur en de af gevaardigden ieder jaar 'n prijs in de vorm van een schildje of een medaille zal worden verscho ten; daarvoor zullen de normale korpsschoten tellen evenals voor de koning en de kampioen 't ge val is. Van de rondvraag is nog te vermelden dat dhr. Klerxs na mens Elshout een dankwoord richtte tot hen, die het mogel k hadden gemaakt dat hun gilde wederom in de bond was opge nomen en hij sprak tevens de hoop uit dat allen zouden mede werken aan een goede en spor tieve geest. A. Schalken en A. de Kort vroegen de aandacht van de aan wezigen voor de concoursen, die Besoijen en Herpt deze zomer ge ven en wel resp. op 18 mei en 27 juli. W. v. d. Broek feliciteerde zijn collega J. v. Beijnen en beloofde hem zijn medewerking met de overname van het secretariaat. Het reglement zal worden her zien en na goedkeuring door het bestuur aan de aangesloten ver enigingen worden toegezonden. Daarna sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze deze zeer goed gtSlaagde en vruchtbare vergadering. DEMONSTRATIE Fa. HOLTGREFE. Op vrijdag en zaterdag a.s. zullen fabrieksspecialisten in de zaak van de fa. Holtgrefe een demonstratie geven met 'n groot aantal moderne machines en ge reedschappen, die niet alleen de vakmensen, maar ook de „zelf doeners" zich graag zouden wen sen. Voor uitvoerige bijzonder heden over deze demonstratie verwijzen wij naar de in dit num mer voorkomende advertentie. BURGEMEESTER TEIJSSEN EERSTE KAMER-LID. Zondagmiddag 1 uur zou de Harmonie „St. Jan" haar op wachting maken en voor de bur gemeesterswoning een muzikale hulde gaan brengen. Vanwege de aanhoudende sneeuwbuien werd echter in overleg met Zijn Edelachtbare van deze serenade afgezien. „St. Jan" heeft daarop schriftelijk haar gelukwensen aan het nieuwbenoemde Eerste Kamerlid doen toekomen. De Kajotters-drumband is voornemens hedenavond een se renade te brengen. De blijken van belangstelling die burgemeester Teijssen bij de ze gelegenheid had in ontvangst te nemen, waren overweldigend. In de vorm van talrijke bloem stukken, telegrammen, kaartjes e.d. toonden verenigingen en par ticulieren hun medeleven, ter wijl zeer velen van in en buiten de gemeente, talrijke collega's en andere autoriteiten persoonlijk burgemeester Teijssen kwamen complimenteren. JAARFEEST MEISJESCLUB FIDUCIA. Zaterdag 22 februari vierde de meisjesclub Fiducia haar jaarfeest en haar 15-jarig bestaan. De avond werd door mevr. Sehellevis geo pend met een kort welkomswoord, waarna de ceremonie plaats vond door de meisjesclub. Tijdens de voorbereidingen van 't lekenspel Simon, de Visser", wer den er enkele liederen gezongen. Na gebed en inleiding van genoemd spel door Ds. Sehellevis, werden twee gezangen uitgevoerd, die in verband stonden met 't stuk. Het volgende programmapunt vermeld de een piano-spel door mej. Van Heijst. Daarna volgde een dans, ge naamd de Frühlingsbode, die werd uitgevoerd door enkele meisjes van de club. Vervolgens bracht dhr. A. Lam mer tse enkele vrolijke noten en liederen. Het daaropvolgende num- met was zang en spel, met mede werking van de aanwezigen, waar na het pauze was. Tijdens de pauze had er een verloting plaats, waar van de trekking geschiedde door mevi. Sjollema. De hoofdprijs werd gewonnen door mevr. Sehellevis. Na de pauze werd het toneelspel in drie bedrijven: „Cornelia weet het opgevoerd door de meisjesclub. Het was een zeer geslaagde' avond. De sluiting vond plaats door Ds. Sjollema. R.K. BEJAARDENBOND. De r.k. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden zal donder dagavond a.s. om half acht in spoedvergadering bijeenkomen in het parkpaviljoen. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Vrou wen zonder vrijheid", 18 jaar. Luxor 8 uur: „Laurel en Har- dy bij de luchtbescherming'' a.I. Maandag. De Twee Kolommen 8 uur: Pater Neve uit Gemert spreekt over „Overgang van kinderlijk geloof naar bewuster godsdien stig leven" (r.k. Vrouwengilde). Dinsdag. Musis Sacrum 8 uur: Lezing m:. film over Nieuw-Guinea door J. v. Eechoud (Kunstkring). Woensdag. Zaal v. Heivoirt 7.45 uur: Re petitie gehele 'Waalwij kse Or kest. Donderdag. Thalia 8 uur: Jaarvergadering „St. Franciscus" met liuldiging van een 6-tal zilveren jubilaris sen. Parkpaviljoen 7.30 u.Spoed eisende vergadering r.k. Bond van Bejaarden en Gepensioneer den. Dansinstituut De nieuwe cursus voor begin ners gaat definitief door en begint op woensdag 26 febr. om 7 uur. Spoedige inschrijving bij de Heer van BRACHT, eigenaar van Thalia dringend gewenst. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Duitse herder; horloge met nikkelen armband; 2 blauwe kindertruitjes; bankbiljet; kin derrijwiel; lederen want; paar zwarte glacé dameshandschoe nen; paar licht beige handschoe nen met groen afgezet; carna- valsjas; rechter witte gymnas tiekschoen; boxer; vuilnisem mer 2 huissleutels H 9114. Verloren Schooltas met boeken; kin derfietsje; lichtgroen damesrij wiel; zwart herenrijwiel; twee honden; badjas; rode step (2 x) rolletje negatieven; bruin zeil doeken fietstas; zwarte dames portemonnee; gele das; gele shawlkinderschopjegouden trouwring; hond (bruine setter) FILMAVOND. Onder auspiciën van de K.J.M.V. wordt dinsdag 25 februari a.s. in de zaal van hotel Smit de film ver toond: „Waar de Hemel zong". Deze film is een soort documentaire over Palestina. Hij voert de toeschou wers in de persoon van een pelgrim mee naarde historisch zo belang rijke plaatsen, zoals we die uit het Evangelie kennen, om op deze ma nier geconfronteerd te worden met de reële omstandigheden in het he dendaagse Heilig Land, dat momen teel zeer zeker in het brandpunt van de wereldbelangstelling staat. Degenen die belangstelling heb ben voor deze hoogst interessante filmavond, worden in de gelegen heid gesteld deze bij te wonen. K.A.J. Door onze plaatselijke K.A.J. wordt op het ogenblik, in samenwerking met enkele dames van de R.K.J.B. en van de toneelgroep van de KAB, ijverig een schitterende revue inge studeerd, welke rond „half-Vasten" ten tonele zal worden gebracht, on der de titel „Kolder - Amusement - Jolijt", in de Gildenbond. Aan deze gemengde revue wordt ook meegewerkt door de „Wavo's", onder leiding van P. Voogd, die in enkele maanden tijd in Kaatsheuvel reeds grote bekendheid geniet. De revue staat onder leiding van de heer Kees Wassenberg, met me dewerking van de heer J. van der Linden. Met man en macht wordt er ge werkt om van deze revue iets schit terends te maken. Wij hopen dan ook dat heel Kaatsheuvel, dat reeds verschillende malen heeft bewezen het werk van de K.A.J., als zdanig, te waarderen, dit bij de komende revue wederom zal tonen. WIT GELE KRUIS. Naar wij vernemen, is het tarief voor interne kraamhulp door het kraamcentrum van het Wit-Gele Kruis, tengevolge van de verhoging van de salarissen van de kraamver zorgsters, gestegen van 75.tot 95.Het bestuur van onze plaat selijke afdeling van het Wit-Gele Kruis heeft nu besloten deze stij ging voor haar rekening te nemen, zodat de kosten van interne kraam hulp voor degene die daarvan ge bruik maakt, niet worden verhoogd. Tevens besloot het bestuur om 't tarief voor wijkkraamverzorging (beurten) met ingang van 1 januari 1958 te verlagen van 37.50 tot 30.—. FEESTGESCHENK Mgr. BEKKERS. We mogen het wel van algemene bekendheid achten, dat het de be doeling is Mgr. Bekkers bij gelegen heid van zijn zilveren priesterjubi leum, dat 10 juni a.s. gevierd wordt, een geschenk aan te bieden dat ten minste enigermate de grote kerken- nood, die in ons bisdom heerst, helpt lenigen. Momenteel komt ons bis dom zeker nog 37 kerken te kort. Minstens één of twee kerken hoopt het diocesaan werkcomité, dat on-

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6