WAALWIJK L D. J. VAN 0SS onderscheiden met Pro Ecclesia et Pontifice Waalwijks nieuwe POLITIEBUREAU zaterdag a.s. in gebruik DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 MAART 1958 Waspik '"mmuu-- Raamsdonk Qeertruidenberg JAARVERGADERING BOERENBOND. Geertruidenberg NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. In de vergadering van het be stuur der Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken op 1.1. vrijdag werd tot bestuurslid be noemd de heer J. Versohure, di recteur der Timtur schoenfabrie ken N.V. alhier en wonende te Loonopzand. Door de inspecteur voor het leerlingenstelsel is medegedeeld dat in de Nijverheidsschool te Waalwijk zal worden gevestigd een cursus voor 't Leerlingstel sel in de Schoenindustrie, zoals die reeds in zovele vakken, als de typografie, de bouwvakken enz. bestaat. Het bestuur der school zal hieromtrent contact opnemen met de schoenindustrie in deze streek. DE DIRECTEUR VAN HET POSTKANTOOR HARTELIJK GEHULDIGD. De heer J. C. de Bont, direc teur van de Post-, Telegraaf- en Telefoondienst in het rayon Waalwijk, herdacht zaterdag de dag, waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij de P.T.T. Uiter aard heeft de heer de Bont on derscheiden functies vervuld bij dit bedrijf en sinds enkele jaren is hij directeur van het rayon Waalwijk. Aan de personeelsleden met hun dames heeft de heer de Bont zaterdagavond in Hotel v. Iersel te Waspik een feestavond aan geboden, die verlopen is als een groot familiefeest. In 't begin van de avond vond enig officieel vertoon plaats, toen de heer de Bont namens het bedrijf hartelijk werd gehuldigd door de heer Verberne, de direc teur van het Postdistrict 's-Her- togenbosch. Uit de toespraak van de" heer Verberne sprak grote waardering voor de jubilaris, vooral voor de manier, waarop hij zich al die 40 jaren van zijn onderscheiden taken heeft ge kweten. Hij overhandigde de heer de Bont de oorkonde van de 40- jarige dienstvervulling en het draaginsigne van de P.T.T.dat aan dienstjubilarissen wordt uit gereikt. 'Het bedrijf van de P.T.T. werd op deze feestavond ook nog ver tegenwoordigd door de heren Arts, adjunct-directeur binnen dienst én Langenberg, perso neelschef van het district. De heren Vlaar an Spitters vertegenwoordigden de Arka, van welke bond de heer de Bont lid is. Het woord werd nog gevoerd door de heer van der Velden en tenslotte door de heer Bonis, die sprak namens ht gezamenlijke personeel van het rayon. De heer Bonis gaf uiting aan zijn Het spreekuur van de Burgemeester van Waal wijk zal voortaan worden gehouden elke MAAN DAG van 9,30-13.00 uur gevoelens van grote waardering voor de wijze waarop de heer de Bont altijd zijn personeel weet te benaderen. Hij wenste de jubila ris en zijn echtgenote van harte geluk met dit bijzondere jubi leum en bood namens het perso neel 'n fraaie bloemenstandaard aan en een herenrijwiel. Na een dankwoord van de heer de Bont kon de feestavond be ginnen. Allen waren daarover zeer voldaan. DIENSTJUBILEUM. Woensdag 5 maart zal de heer H. Geurtz, dienstgeleider bij de buitendienst van de inspectie der directe belastingen alhier, zijn 40-jarig ambtsjubileum her denken. H.K.W. HULDIGDE ZES ZILVEREN JUBILARISSEN. Donderdagavond kwam de afd. Waalwijk van de H.K.W. in een feestelijke vergadering bijeen, want een van de agendapunten was de huldiging van een zestal zilveren jubilarissen, te weten de heren: D. Gennissen, A. Dalleu, L. v. Broekhoven, H. de Kort, G. de Leijer en H. Pullens. Stuk voor stuk hebben de jubilarissen belangrijk werk verricht in het belang van de H.K.W. en daar voor werd hun dan ook hartelijk dank gebracht. Aan de dames der jubilarissen werden bloemen overhandigd. De heer de Kort wa,s wegens ziekte verhinderd deze huldiging bij te wonen. De heer van Broekhoven vervulde reeds 10 jaar lang het voorzitter schap van de 'H.K.W. De heer Gennissen is ondanks zijn zelf standigheid de H.K.W. trouw gebleven. De heer de Heus, districtsbe stuurder, noemde het een aange name plicht de voorzitter en de jubilarissen geluk te wensen en sprak een woord van dank voor het vele, dat de jubilarissen in de loop der jaren in het belang der H.K.W. hebben verricht Hij wees in zijn toespraak ook op 't geringe aantal leden uit de schoenindustrie. In zijn dankwoord zei de heer van Broekhoven, dat alles wat hij voor de H.K.W. had gedaan, niet meer dan zijn plicht was ge weest. Hij achtte het dringend noodzakelijk, dat de afd. Waal wijk een uitbreiding van het le dental ondergaat. Deken Dr. B. J. v. d. Hurk speldt de heer van Oss de pauselijke onderscheiding op. Rechts mevr. van Oss links Dr. v. d. Heuvel, directeur der diocesane middenstandsbond. Voor het vele belangrijke werk voor de r.k. middenstand. Voor de heer D. van Oss, pen ningmeester van de afd. Waal wijk der r.k. middenstandsvere- niging en hoofdbestuurslid der diocesane bond, is de 2e maart 1958 een bijzondere dag gewor den. Onkundig van hetgeen hem „boven het hoofd hing" zat de heer van Oss gisteren tegen het middaguur te zijnen huize bijeen met het bestuur der plaatselijke middenstandsvereniging. Het zal hem toen al wel opgevallen zijn, dat deze bestuursvergadering zo voorbeeldig voltallig' was, maar hij zal dat zeker niet in verband hebben gebracht met een zo be langrijk gebeuren als het uitrei ken van een hoge kerkelijke on derscheiding. Toen echter tegen kwart over twaalf de HoogÉerw. Heer Deken in gezelschap van de directeur der diocesane mid denstandsbond, dr. v. d. Heuvel, de voorzitter der diocesane bond de heer de Leeuw, hoofdbestuurs leden van deze bond, fotografen en persmensen, zijn woning bin nenstapte. begreep de heer van Oss wel, dat er iets bijzonders aan de hand moest zijn.'Wat dit bijzondere was, vernam hij eni ge ogenblikken later, toen deken v. d. Hurk hem mededeelde, dat Z. H. de Paus hem op voordracht van de deken van Waalwijk en Zijne Hoogw. Excellentie de Bis schop van 's-Hertogenbosch had onderscheiden met de hoge ker kelijke onderscheiding Pro Ec clesia et Pontifice, op grond van het vele belangrijke werk dat door hem zowel plaatselijk als op diocesaan niveau in het be lang van de r.k. middenstand is verricht. Het was een totaal per-i plex staande heer van Oss, aar» wie deken v. d. Hurk de oorkon-l de der onderscheiding aanbood,) waarna hij hem persoonlijk des onderscheiding opspelde. Nadat! Deken v. d. Hurk uiting had ge geven aan zijn respect voor het werk van de heer v. Oss in het belang van de r.k. middenstand en hem en zijn gezinsleden van harte gelukgewenst had met deze bijzondere onderscheiding, werd een kort woord gesproken door de heer de Leeuw, de voorzitter van de diocesane middenstands bond. Spr. gaf uiting aan zijn grote voldoening over het toe kennen van deze onderscheiding. Ik heb u, aldus de heer de Leeuw, in de loop der jaren leren ken nen als een principieel mens en ik geloof wel, dat dit de belang rijkste reden van het uitreiken van deze onderscheiding is. Spr. wenste de heer v. Oss, zijn echt genote en kinderen van harte ge luk met deze onderscheiding en hij sprak de hoop uit, dat deze onderscheiding voor de heer v. Oss een stimulans zou mogen zijn om op dezelfde wijze voort te gaan met werken voor deze grote katholieke zaak. Dr. v. d. Heuvel, de directeur der diocesane bond, zei in zijn korte* toespraak, dat deze onder scheiding op de eerste plaats te danken is aan deken v. d. Hurk, die de heer van Oss daartoe heeft voorgedragen. Deze onderschei ding, aldus spr., plaatst u nog niet in de rijen der ecclesia tri- umphans. Gij en wij allen blijven behoren tot de ecclesia militans dan wel pugnans. Het u verleen de pontificaat moet u zien in materiële zin; u bent nu gewor den een nontifex, een bruggen bouwer en ik hoop, dat deze on derscheiding voor u een stimu lans mag zijn om op de ingesla gen weg voort te gaan. Gij moet voortgaan op de weg naar de verwezenlijking van de primaire doelstelling van onze bond, die zich vooraf zal dienen te bezin nen op de problematiek van de middenstand in de stad. De heer Meijs, voorzitter der plaatselijke middenstandsvereni- gjn.g, gaf in zijn korte toespraak uiting aan zijn grote voldoening over de toekenning van deze on derscheiding, die niet alleen de heer van Oss aangaat, maar de gehele plaatselijke afdeling, die mede dank zij het voortreffelijke werk van de heer v. Oss, telken male op zo uitstekende wijze voor de dag komt, getuige de onlangs te Tilburg gehouden belangrijke conferentie, waar de afd. Waal wijk zo sterk was vertegenwoor digd. Dit is voor een zeer groot deel het werk van de heer v. Oss geweest. Tenslotte sprak de heer van Oss die diep onder de indruk was van deze hoge en onverwachte onderscheiding, een woord van dank. In het bijzonder dankte hij deken v. d. Hurk voor diens vele bemoeiingen inzake het verlenen van deze onderscheiding, en hij verzocht hem zijn dank en dié van zijn echtgenote en kinderen over te brengen aan Z. H. Excel lentie i de Bisschop. In de loop van de dag heeft de heer van Oss van veel zijden ge lukwensen in ontvangst mogen nemen. 'Het bijzonder fraaie nieuwe Waalwijkse politiebureau aan 't Raadhuisplein zal zaterdag a.s. om 11 uur officieel worden geo pend door burgemeester Teijs- sen. Met de voltooiing van dit stijl volle gebouw heeft het Waal- wijkse Raadhuisplein het riante aanzicht gekregen, zoals dat ar chitect Kropholler bij het ont- werpen van het raadhuis voor ogen heeft gestaan.. Het gehele i plein is nu voltooid en biedt in zijn uniformiteit van stijlvolle gevels een stoer en toch bekoor lijk aspect. De voltooiing van dit gebouw j betekent echter meer dan de de- finitieve afronding van dit mar- kante plein. Zij betekent ook het einde van de ruimtelijke zorgen der gemeentepolitie, die zich „on der het raadhuis" vooral de laat ste tijd wel erg heeft moeten be helpen, mede doordat het corps en de dienst betekenende uit breidingen hebben ondergaan. De verhuizing zal dan ook door de politieambtenaren met grote vreugde worden begroet. Het nieuwe bureau is ruim en stijlvol ingericht, zonder dat er echter kan worden gesproken van een overschot aan ruimte, want alle vertrekken hebben een bestemming. Via de zware poortingang komt men in de fraaie kleine hall. Links bevindt zich 'n klein vertrek, waar men zich bij de wachtcommandant moet meiden. Aansluitend hierbij de agenten- wacht, met garderobe. Toegang tot deze garderobe geeft de per soneelsingang. Fraaie stalen meubelen vormen de inventaris van dit verblijf, waar een par ketvloer is gelegd. In de overige vertrekken bestaat de vloerbe dekking uit marmoleum. Rechts van de ingang bevindt zich een kamer voor de brigadier en een vertrek voor de adjudant. Aan de achterzijde bevindt zich een ruime keuken met alle comfort. Verder bevinden zich op deze verdieping de toiletten en een verhoorkamertje. Op de eerste etage zijn de recherchekamer, de administratie, de inspecteurska mer, een archiefruimte, een. ver trek voor de dactyloscopische dienst, een wachtkamertje en 'n vertrek voor de verkeersdienst. Ook op de eerste verdieping be vinden zich toiletten. De zeer grote zolderruimte, die de gehele lengte van het gebouw beslaat, zal in de toekomst diverse be stemmingen krijgen. Zo zullen hier o.m. schietoefeningen wor den gehouden. Zowel het exterieur als het interieur zijn bijzonder fraai af gewerkt en verraden een groot vakmanschap van de diverse uit voerders. Het gehele werk is tot stand gekomen onder persoonlijk toezicht van architect Krophol ler. Het timmerwerk is van de fa. van Hulten-Krolhet metsel werk van de fa. Coppens; het bijzonder fraaie schilderwerk in lichtgrijs en diepblauw van de fa. Beijnen; de vloerbedekking en vitrage zijn van de firma De Vocht; de lichtinstallatie werd aangelegd door de fa. van Don gen; de stalen meubels zijn van „De Oda" uit St. Oedenrode. Ten noorden van het nieuwe politiebureau is nog een strook grond vrijgehouden. Hier zal in de toekomst een cellenruimte worden aangebouwd. De beste dingsbeperking is waarschijnlijk oorzaak geweest, dat men dit nu niet heeft kunnen realiseren. De cellen onder het raadhuis zijn namelijk wel stevig, maar beant woorden niet meer aan de daar aan te stellen eisen. Met de opening van dit zeer mooie politiebureau zaterdag a.s. heeft Waalwijk de sluitsteen aan gebracht in een prachtig plein en tevens haar politiebureau on dergebracht in een gebouw waar in 't prettig en rustig werken is. vermogen ligt, de jaarlijkse uitvoeringen van de Rozenknop te zullen bijwonen. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. OUDERAVOND. Aan de R.K. Jongensschool alhier werd voor de ouders van de eerste en tweede klassers een ouderavond georganiseerd. Van de kant van de ouders was er een over weldigende belangstelling. Vooral hierdoor mag deze contactavond tussen school en ouders dan ook ten volle geslaagd heten. Bij de opening van deze avond sprak de heer N. v. d. Rijken, hoofd der school, een inleidend woord wzarbij hij o.m. de bedoe ling van een dergelijke avond uiteenzette en de waarde van een nauwe samenwerking tussen school en ouders belichtte. Nadat door een twintigtal knapen enkele koor werkjes ten gehore waren gebracht konden de oudërs het werk van hun kinderen be zichtigen en bespreken met de kalasseonder- wijzers. BOERINNENBOND. In de zaal van hotel Van Iersel belegde de Boerinnenbond van Waspik een bijeen komst voor haar gehuwde leden. De Zeer- eerw. Pater Timotheus, gardiaan van het Capucijnerklooster te Oosterhout, sprak over Christelijke Huwelijksbeleving. Spr. had een uitgebreid en aandachtig gehoor. «LEL i_: j A> EXAMENS. Op het te Utrecht gehouden examen van de EN SAID slaagden de volgende dames: Lingerie-Coupeuse Ant. Kamp, Waspik; Costumière: Mevr. Verhoef, Capelle; Pau la Hooijmaaijers, Raamsdonk; Diny Akker mans, Waspik; Nelly Akkermans, Betsy de Graauw, Mientje van Iersel, Jo Remme ren en Corrie Rekkers, allen Waspik; Lin gerie: Corrie Molegraaf Capelle. De ge slaagden genoten hun opleiding bij mej. A. Kamp, Waspik. ^''I^ITÉMGR. BEKKERS. fiïfilL.. In Waspik is dezer dagen een comité op gericht dat gelden zal inzamelen om aan Bisschop-coadjutor Mgr. Bekkers ter gele genheid van zijn zilveren priesterfeest in samenwerking met alle parochies van ons bisdom een waardig geschenk te kunnen aanbieden. Als Bisschop-Coadjutor is mrg. Bekkers belast met de zorg voor de kerken bouw. Binnen 5 jaar zal mgr. Bekkers in ons Bisdom 37 kerken moeten bouwen. Op voorstel van Mgr. Mutsaers, be schermheer van de actie, zal aan Mgr. Bekkers als feestgave worden aangeboden een geldbedrag dat groot genoeg is om 2 of 3 kerken van te bouwen. CULTURELE PRESTATIES VAN JONGE BOEREN EN BOERINNEN. Aan de Culturele Kringdag van de Kring Den Bosch van de jonge boeren en boerin nen werd ook deel genomen door een vier tal uit Waspik. Zij wisten zich hierbij bijzonder te onderscheiden. Want terwijl er in Vught, waar de dag werd gehouden, toen honderden jonge boeren en boerinnen voor de diverse wedstrijden waren samen gekomen, waren bij het spreken in 't open- bzar de eerste twee plaatsen van de rang schikking voor Waspik. Als nummer 1 koos de jury J. van Hooren en als no. 2 Th. Zijl mans, beiden uit Waspik. Bij de declamatie wedstrijden eiste Th. Zijlmans een bijzonder fraaie 3e plaats voor zich op, terwijl bij de ze wedstrijd de 7e plaats voor J. van Hoo ren was. Ook bij de dames werd de eer van Waspik met succes verdedigd. Die Ver schuren nestelde zich in de B-klasse decla matie n.l. op de 6e plaats, terwijl op dit onderdeel in de C-klase de 11e plaats van de rangschikking werd bezet door Joke Smits. Voorwaar uitzonderlijk goede pres taties. GEMEENTERAAD RAAMSDONK F 200.000. - voor stratenaanleg. De gemeentelijke uitbreiding in de nabije toekomst zal zich geheel cencentreren in het uitbreidingsplan de Nieuwe Polder, waar reeds een aantal percelen zijn aangekocht, terwijl ook deaankoop van de nog reste rende percelen met vertrouwen tegemoet mag worden gezien. Ter realisering van de woningbouw, voortvloeiende uit het contin gent 1958 en de particuliere bouwplannen, dient zo spoedig mogelijk met het bouwrijp maken van de grond aldaar te worden be gonnen, mede met het oog op het feit dat nergens elders in de gemeente grond voor woningbouw beschikbaar is. Hiervoor zul len allereerst worden bestemd de percelen, welke gelegen zijn langs de Julianalaan en de Beatrixlaan. Voor de aanleg van de al hier geprojecteerde straten voteerde de raad der gemeente Raamsdonk in zijn vergade ring van vrijdagavond een bedrag van f 200.000.-. Voor de aanschaffing door de hervormde school voor gewoon lager onderwijs van leermiddelen, hulpmiddelen en schoolmeu- belen voteerde de raad een bedrag van f 1875.85. Voor de bouw van een woning aan de BerkenstraatAcaciastraat en in het Om- schoor werd aan C. W. Gamers en L. CURSUS BOERINNENBOND. Voor de leden van de R.K. Boerinnen- bond zal op 13 maart a.s. een cursus be ginnen over „Besteding van het geld in de huishouding". De cursus, welke ten huize van de voorzitster wordt gegeven, staat on der leiding van mej. Koenraadts. D cursus is geheel gratis, omdat hij gesubsidieerd wordt door de Boerenleenbank. R.K. VROUWENGILDE. «BK&'Fu, <*y v. Donderdag 6 maart a.s. zal de volgende bijeenkomst plaats hebben van de plaatse lijke afdeling van het R.K. Vrouwengilde. Op deze bijeenkomst, die gehouden zal wor den in de zaal van de dames v. d. Elshout en om 8 uur aanvangt, zal het woord wor den gevoerd door de Weleerw. heer Ster- kens, over de vernieuwing in de dienstbeleving. Snoek resp. 240 m2 en 209 m2 grond ver kocht tegen een prijs van f7.- per m2. Het college van B. en W. werd door de raad gemachtigd tot het aangaan van kas geldleningen en rekening-courant-overeen komsten voor 1958 tot een maximaal bedrag van f 300.000. -zijnde ca. 25 van het budget. Voor het tweede kwartaal van 1958 werd machtiging verleend kasgeldleningen en rekening-courant-overeenkomsten te ver hogen tot f 1.400.000.-. In het kader van de rentespaarbriefle- ning 1957 is voor de gemeente voorkeur uitgesproken tot een bedrag van f 7.440. - De raad besloot om voor dit bedrag een geldlening aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Voor het bouwrijp maken van gronden ten behoeve van woningbouw in ruime zin, met inbegrip van scholenbouw, besloot de raad een geld lening aan te gaan van f 100.000. De heer van Woerden vroeg in de rond vraag aandacht voor het probleem van de schrijnende woningnood. Hij informeerde naar de mogelijkheid in de gemeente een bepaald terrein aan te wijzen, waar belang stellenden een noodwoning zouden kunnen zetten, uiteraard volgens de in het keten- besluit genoemde richtlijnen. De voorzitter, burgemeester Prinssen, zag hierin geen uit komst en zei bovendien niet te weten waar in de gemeente een geschikt terrein voor dit doel te vinden zou zijn. Hij zegde ech ter toe de suggestie van de heer van Woer den nader in het college van B. en W. te zullen bezien. De kwestie van de sportvelden werd nog eens ter sprake gebracht door de heer Bergé. De voorzitter was het geheel met spreker eens, dat voorzieningen ten behoeve van de sportbeoefening zeer urgent zijn, maar het is ten enenmale onmogelijk ijzer met han den te breken. Een en ander hangt ten nauwste samen met het structuurplan der gemeente. Plannen voor een sportpark lig gen echter gereed. De heer van Seters sprak zich uit voor een verplaatsing van de bushalte bij het Kruispunt nzar de omgeving van het post kantoor, waar z.i. de bouw van een wacht lokaal mogelijk zou zijn. De voorzitter zegde toe deze aangelegenheid nader te zullen bezien. Hierna bleef de raad in besloten verga dering bijeen. In café Nieuwenhuize hield de R.K. Boe renbond onder matige belangstelling haar jaarvergadering. De diverse verslagen van de secretaris gaven een gunstig beeld over het afgelopen jaar. Door mr. v. d. Vleuten, juridisch adviseur van de N.C.B., werd een inleiding gehouden over de nieuwe pacht wet. In de hierop aansluitende discussie werden door de spreker nog vele practi- sche puntjes onder de loupe genomen. De aftredende bestuursleden W. de Wit en P. Verschuren werden herkozen. Tot slot had de geestelijk adviseur nog een waarderend woord voor de royale giften t.b.v. de onlangs gehouden inzameling in natura en spoorde aan tot bijwoning van de lijdensmeditatie. POLIO-INENTING. Het aantal kinderen dat voor polio-inen ting in aanmerking komt, bedraagt: geboor tejaar 1952 00; 1953 196; 1954 203, 1956 184, 1957 197, totaal 980 kinderen. PLOTSELINGE DOOD. Mevr. Ligtvoet-Balmakers die gistermid dag nog uitgegaan was om boodschappen te doen, voelde zich toen ze thuis kwam moe en onwel. Even daarna zakte ze in elkaar en overleed direct daarop. Mevr. Ligtvoet was 47 jaar; ze was een hart patiënte. JAARVERGADERING R.K.J.B. De R.K.J.B. afd. Raamsdonk hield haar jaarvergadering in café H. Kamp; de op komst van de leden was zeer goed. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het in 1957 overleden lid Chr. Rommer. De ver slagen van secr. en penn. gaven een gunstig beeld over de activiteiten in het afgelopen verenigingsjaar. Winnaar van de gehouden graslandwedstrijd werd ook ditmaal weer C. van Strien. De aftredende bestuursleden N. J. van Dongen en M. de Bont werden met grote meerderheid van stemmen her kozen. Door Ir. Jansen uit Roosendaal werd een causerie gehouden over „De ideale RKJB-er". Aan de hand van gestelde vra gen kwam men tot een interessante dis cussie. In de a.s. zomer zal een excursie worden gehouden naar de wereldtentoon stelling te Brussel. JAARVERGADERING HARMONIE APOLLO. Woensdag j.l. hield de harmonie Apollo in de harmoniezaal van café v. d. Heijkant haar jaarvergadering. In zijn openingswoord kon de voorzitter de verheugende mededeling doen, dat het aantal medewerkenden bij de harmonie thans is gestegen tot 94, o.w.: 12 leerlingen in opleiding bij de harmonie, 7 leerlingen in opleiding bij de drumband, 40 werkende leden bij de harmonie, 23 werkende leden bij de drumband. Dit grote aantal stelt na tuurlijk extra eisen aan de vereniging. In het afgelopen jaar kon voor ruim 2700 gld. aan nieuwe instrumenten worden aan geschaft, doch ondanks de flinke financiële steun die diverse plaatselijke industrieën hebben verleend en voor de toekomst heb ben toegezegd, kan dit tempo helaas niet worden volgehouden, alhoewel de noodza kelijkheid daartoe wel aanwezig is. De voorzitter sprak dan ook de wens uit, dat nog meer Bergenaren donateur zouden worden van de bloeiende vereniging, waar mede de gemeenschap van Geertruidenberg slechts gebaat is. Nog steeds ontbreken de financiën om tot de zo noodzakelijke aan schaffing van een nieuw vaandel over te gaan. Getracht zal worden dit jaar daar voor nieuwe bronnen aan te boren. Ook de uniformering van het corps kwam ter sprake, doch dit blijft voorlopig een harte-wens die nog niet in vervulling kan gaan. Het instrumentarium moet eerst ver zorgd worden. In het afgelopen jaar gaf de harmonie wel blijk van haar activiteit; 23 maal werd naar buiten opgetreden. Nadat het jaarver slag door de secretaris was uitgebracht, alsook het financieel verslag door de pen ningmeester, waarvoor beiden hartelijk dank werden gezegd, bleek dat er een klein batig saldo over 1957 was gemaakt. De he ren van Gelderen, de Haan en Otten wer den tot bestuursleden herkozen. Met algemene stemmen werd besloten 2e Pinksterdag deel te nemen aan het fede ratief muziekconcours te Andel. Uitgeko men zal worden in de 2e afdeling. De leden zegden toe thuis flink te repeteren en de repetities getrouw bij te wonen om zodoen de te trachten dit jaar naar de le afdeling te promoveren.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 2