BINNEN- EN BUITENLAND WAALWIJK Waalwijkse en Langsiraatse Courani Gemeenteraad Raamsdonk VOOR IEDERE BEURS 'n van MAAREN'S '~l/lJaalwuL POOL, PRIJSVRAAG EN BELASTINGBILJET DE STATENVERKIEZINGEN. AANDAG 17 MAART 1958 Uitgever: Waai wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 22 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO' Er zijn velen onder ons die menen dat de a.s. Statenverkie zingen een tamelijk tam verloop zullen hebben, maar dan geloven wij toch dat men zich deerlijk vergist. Als men de aankondigin gen van vergaderingen her en der leest, en de uitingen, vooral van linkse zijde, goed in het oog houdt, dan geloven we dat er grote spanning om deze verkie zingen zal komen en terecht. Want deze verkiezingen zijn van groot belang; in de Staten staan ook de debatten en, de be slissingen tegenwoordig op hoog politiek niveau en daarom is het van 't allergrootste belang dat de christelijke partijen waakzaam zijn en hun beste mensen naar voren schuiven. Wij hopen tenslotte dat de stemming op 26 maart a.s. niet hetzelfde beeld zal vertonen als de groslijststemming in de KVP- afdelingen te zien heeft gegeven. De katholieken, vooral in het zuiden, zullen in deze maand zeer zeker wel weer het doelwit zijn der socialistische propagan da, speciaal wat het doorbraak- drijven betreft. Daarom plaatse ieder katholiek hierin zich als één man achter de lijsten der KVP. De protestantschristelijkè par tijen, die vereend optrekken, zul- MARINE BRENGT WEER 3 KPM-SCHEPEN OP. De Koninklijke Marine heeft dezer dagen in de wateren van de Indonesische Archipel drie KPiM-schepen tegelijk aangehou den en opgebracht. Aan boord van een dezer schepen bleek zich een groep Nederlandse evacué's te bevinden. Het transport is thans op weg naar Manokwari op Nieuw-Guinea, waar de eva cué's zullen worden ontscheept. Zij zullen daarna zo snel moge lijk per KLM naar Nederland reizen. DE CONJUNCTURELE VOOR UITZICHTEN VOOR HET BEDRIJFSLEVEN. De heer J„ W. Hupkes, lid van het dagelijks bestuur van 't Ver bond Van Nederlandse werkge vers, heeft in de radiorubriek „Uit het bedrijfsleven" gespro ken over de conjuncturele voor uitzichten voor het bedrijfsleven. De overspanning van de afgelo pen jaren heeft, naar de mening van de heer Hupkes, tot zeer on gewenste toestanden geleid en 'n programma van bestedingsbe perking was dan ook nodig en onvermijdelijk. Internationaal doen zich recessieverschijnselen voor, die vooral een; psychologi sche werking hebben. De neiging om iets nieuws te ondernemen, wordt door velen tijdelijk onder drukt. Spreker constateerde, dat wij met de Nederlandse economische politiek voor een dilemma staan; aan de ene kant is er nog steeds behoefte aan verdergaande sane ring van onze betalingsbalans- P ositie en aan de andere kant lij- en maatregelen gewenst om de werkloosheid in bepaalde secto ren niet uit de hand te laten lo pen. De eerste wenselijkheid stelt aan die maatregelen de voor waarde, dat voorkomen moet worden, dat zij tot een hernieuw de vergroting van de totale bin nenlandse bestedingen aanlei ding geven. De heer Hupkes had de 'indruk, dat de genomen en aangekondigde maatregelen van de regering wat al te sterk de nadruk leggen op de activiteiten van de overheid en hij geloofde niet, dat t 'thans aangekondigde programma veel zal bijdragen tot stimulering van het particu liere bedrijfsleven. Wat dit laat ste betreft was hij van mening, dat een maatregel tot onmiddel lijke herleving van de fiscale in vesteringsaftrek voor de hand ligt, een maatregel, die geen noe menswaardige directe invloed zou hebben op de kaspositie van het rijk. Weliswaar zijn regering en parlement overeengekomen met een overweging er van te wachten tot de behandeling van de zesde industrialisatienota, maar naar sprekers mening is die wachttijd te lang. De oplossing van de problemen zag spreker voor Nederland in een vergroting van de export, hetgeen betekent, dat men zich technisch en organisatorisch sterk zal moeten maken en daar bij zal voorop moeten staan, dat alles moet worden gedaan om onze concurrentiepositie, voor zover die door ons prijzen- en kostenpeil wordt bepaald, zo goed mogelijk te doen blijven. Hij drong er op aan dat 't zwaar tepunt van onze buitenlandse len het uiterste doen en terecht, om het verloren terrein te her winnen, en vooral de geest der jongeren, evenals in de KVP, zal hier doorslaggevend zijn. De VVD zal wel ongeveer op hetzelfde peil blijven, vooral waar 't niet onwaarschijnlijk lijkt dat de beter gesitueerde partij-daklozen de VVD boven de PvdA zullen verkiezen. De PvdA heeft wel inwendige moeilijkheden met de uiterste linkervleugel; ook de verdeeld heid over Nieuw-Guinea en het gebroken geweertje kan haar wat kwaad doen, maar zij kan anderzijds wel enig succes boe ken door de ruzie in de CPN. De mensen die zich hiervan afkeren komen zeker terecht bij de PvdA en voor de rest gaat bet er om zoveel mogelijk zieltjes af te troggelen van de christelijke partijen. Op deze rust dus de zware taak om de stoot op te vangen en te zorgen dat zij krachtiger dan ooit uit de strijd te voorschijn komen en de door braakpoging geen vat heeft op deze partijen. Laat de KVP haar propagan da doelmatig en krachtig inzet ten, speciaal in 't zuiden, daar van hangt enorm veel af voor de toekomst van land en volk en niet 't minst van Brabant. politiek op de economie zal wor den gericbt. KONINGIN NAAR ONTWIKKELINGSGEBIEDEN. Hare Majesteit de Koningin is voornemens dinsdag 18 maart a.s. een bezoek te brengen aan enige der in het bijzonder door de werkloosheid getroffen ge meenten in de drie noordelijke provincies. Het ligt in het voor nemen van Hare Majesteit bin nenkort ook aan Noord-Brabant een dergelijk bezoek te brengen. NIEUWE BEDRIJVEN. Philips Glaslaboratorium is het grootste van Europa. Prof. dr. J. Zijlstra heeft in Eindhoven het nieuwe glasont- wikkelingscentrum van de Phi lips Gloeilampenfabrieken geo pend en officieel in gebruik ge steld. Ter gelegenheid hiervan sprak de minister een rede uit, welke tot onderwerp had de au tomatisering en de opvoering van de produktiviteit. De minister betoogde o.a. dat de ongeschoolde arbeid door au tomatisering zal verdwijnen en dat specialisatie nodig is voor 't opvoeren van de export. Bij zijn komst bij de persglas fabriek te Eindhoven werd de minister, die vergezeld was van zijn echtgenote, begroet door de commissaris van de koningin in de provincie Noord-Brabant, prof. dr. J. E. de Quay, alsmede door de burgemeester van Eind hoven, mr. dr. Ch. M. J. A. van Rooy en ir. P. S. F. Otten, voor zitter van het presidium van de raad van bestuur van de N. V. Philips' Gloeilampenfabrieken. Glaslaboratorium. Philips Glaslaboratorium is 't grootste in zijn soort in Europa. Het bestaat uit een chemisch en analytisch gedeelte, een optische slijperij, een polijsterij, 'n rneet- technische afdeling, een fysische afdeling en een tekenkamer. Daarnaast bevinden zich in de proeffabriek een smelt- en een warmtelaboratorium, de techno logische afdeling en de prototyp- werkplaats, in welke laatste ma chines gemaakt worden, die in de tekenkamer zijn geconstru eerd. De nieuwe gebouwen hebben gezamenlijk een oppervlakte van 8500 vierkante meter. Het labo ratoriumgebouw bestaat uit kel der, parterre en drie verdiepin gen. Het is 54 meter lang en 15 meter breed. Door een loopbrug met het laboratorium verbonden staat de proeffabriek haaks op het laboratorium. Deze experi- menteerfabriek is 85 meter lang en 30 meter breed en bevat twee etages. Vóór minister Zijlstra 't glas ontwikkelingscentrum officieel in gebruik stelde, bezocht hij de persglasfabriek, die nooit offi cieel is geopend. In deze fabriek worden de schermen en en-conis vervaardigd, die later worden samengesteld tot de ballonnen voor televisietoestellen. Machinefabriek. Des middags opende de minis ter nog de nieuwe hal van de Philips' machinefabriek. Deze nieuwe hal beslaat on geveer 20.000 vierkante meter bedrijfsruimte en huisvest bijna 700" werknemiers. Het nieuwe ge bouw is het langste dat na de oorlog bij Philips tot stand is gekomen. Het is 270 meter lang, een buitenopslag van 15 meter niet meegerekend. De breedte bedraagt 67.5 meter. Onder de fabriek bevindt zich een kelder ruimte van ongeveer 10.000 vier kante meter, die voor velerlei doeleinden wordt gebruikt. Het enorme interieur, waarin zes nauw met elkaar verwante werk plaatsen zijn ondergebracht, is slechts door twee tussenwanden in twee grote ruimten en één kleinere verdeeld. De andere af- -seheidingen zijn zeer bescheiden gehouden, waardoor onder an dere de werknemers in staat ge steld worden het produkt te zien groeien van ruw materiaal tot machine. PRINS BERNHARD NAAR CANADA EN V.S. Op uitnodiging van de Cana dese regering zal prins Bernhard in het begin van de maand mei een bezoek brengen aan Canada. De Prins zal onder meer een be zoek brengen aan verschillende vliegtuigindustrieën en aan de International Trade Fair in Van couver, die daar wordt gehouden ter gelegenheid van de herden king van het 100-jarig bestaan van Brits Columbia. Na het be zoek aan Canada zal de Prins nog korte tijd naar de Verenigde Sta ten gaan en op 23 mei in Neder land terugkeren. Met het dartele voorjaar en het glorieuze paasfeest in het nabije ver schiet is de tijd aangebroken, waarin de man wordt geconfronteerd met de ontmanteling van zijn woning. Het is een jaarlijks terugkerend maatschap pelijk euvel, dat prof. Romme in zijn kruistocht voor de bezitsvorming hardnekkig over het hoofd blijft zien. Het begin van deze unheimische" periode is niet nauwkeurig vast te stellen; het is er plotseling, zoals er plotseling een aanslagbiljet is zonder dat de geest eerst genoegzaam daar voor is rijp gemaakt. De man, die 's morgens nog lustig fluitend zijn behuizing in bewoonbare staat heeft achtergelaten, vindt te middag een naakt pand, waarin een aantal actieve deurwaardersleerlingen proeven van bekwaamheid schijnt te hebben afgelegd. Het anders zo ver trouwde halletje is helemaal bloot; geen barometer (huwelijkscadeau van Mien en Karei), geen kapstok (voor 25 jaar trouwe dienst), geen paraplu- bak (10 jaar voorzitter van de kien- club), en geen worteldoek (visclub- fancy-fair), helemaal niks meer. Springend over de topprijs van de open-de-kluis-actie belandt hij in de woonkamer, althans in de ruimte die luttele uren her nog als zodanig was ingericht. Het is alsof er na de ma noeuvres van de aspirant rijksinbre kers nog koeien krijgertje hebben ge speeld. Een apocalyptisch beeld van huiselijke ellende en matrimionale tweespalt. Niemand thuis, kachel uit, vrouw uit, alles uit. Hij gaat de gang in en roept „Hallo!" De echo ontbloot de rest van het huis. Dan plotseling een dreun van de zolder, die het huis doet sidderen. Gestommel en gehijg, en even later verschijnt om de draai van de trap een met bonte lappen om wikkelde figuur. „Zo, Willem, dat had je niet ge dacht, hè!" Willem heeft zo veel niet gedacht, o.a. niet, dat deze glimmende, rode en puffende gedaante zijn vrouw is. „O, ben jij het, Ali!" Wie dacht je dan, Jayne Mans- field?" Voelt zij, dat hem in de eerstko mende dagen niets anders overblijft dan te denken aan Jayne en alle an dere mooie plaatjesjoffers in witte paleishuizen en blauwe zwembaden, rose telefoons en gemonogramme er- de kussenslopen? In de geest ben ik bij u, Willemen, Jannen, Harry's, Pieten en Kezen in deze dagen van de grote onthemding, want er blijft u inderdaad maar bit ter weinig over. Bouwpastoors hebben het evenmin als de huisvaders in deze dagen ge makkelijk. Zij hoeven dan wel geen guldens, kwartjes en dubbeltjes opzij te leggen voor hansopjes, broekjes, schoenen en hemdjes voor het kleine grut, maar de zorg voor de bouw van een kerk weegt nauwelijks minder zwaar. Vandaar dan ook, dat bouw pastoors op zoek gaan naar andere bronnen van inkomsten dan de zon dagse collecten en wat er zo bij tijd en wijle te organiseren valt. Zo heeft bouwpastoor van Schalen o.f.m. uit Leiden een 45-toeren langspéelplaat laten vervaardigen, waarop hij zingt 't Panis Angelicus van Cesar Franck, Ave Maria van Hubert Cuypers, Lar go (aria en recitatiefvan Handel en Nocturne (La Nuit) van Cesar Frank. Pastoor van Schalen, die een miljoen gulden nodig heeft, wil zijn stem nu eens niet gebruiken om te preken, zoals hij al jaren lang ge daan heeft, maar om te zingen. En pastoor van Schalen schijnt zeer ver dienstelijk te zingen, al moet men na tuurlijk niet verwachten, dat men op deze plaat voor f 5.50 pure zang kunst te horen krijgt. Uiteraard heeft niet iedere bouw pastoor naast een hoop zorgen ook nog een goede zangstem, maar wie weet is er toch wel een bouwpastoor, die prettig en goed kan vertellen, sprookjes bijvoorbeeld. Kinderen zijn er nog altijd ademloos dol op en alle ouders gunnen hun kinderen toch het sprookje, op de plaat en in werke lijkheid. Duizend platen zijn links en rechts zo verkocht. HANNIBAL. OPTICIEN VAN MAAREN GLANSROL VAN FRITS VAN DIJK IN „HOOG BEZOEK". Het is een wonderlijke prach tige dorpspastoor, die de ierse toneelschrijver Paul Vincent Carroll in zijn blijspel „Hook bezoek" ten tonele voert. Een blijmoedig, zonnig, kinderlijk en ontwapenend mens, toegerust met 'n schat van hoge, simpele wijsheid. Een geestelijk „Ueber- mensch" in het voetspoor van St. Franciscus en de H. Hierony- mus? Nee, want pastoor Daniel iMcCooey, herder van het dorpje Kilkevin in Noord-Ierland, 'is er in zijn geestelijke opmars niet in geslaagd de koppigheid en de oorzaak van wellicht alle kwaad, de ijdelheid, van zich af te schudden. Toevallige gebeur tenissen hebben hem in de fan tasierijke gedachten en de licht- felovige harten der plattelands- evolking een geur van heilig heid geschonken, waartegen de kerkelijke overheid en aanvan kelijk de pastoor zelf ook krach tig optreedt. Van een wrijving tussen de bisschop en de pas toor, welke ontstaat uit de die renliefde van de pastoor maakt baron Nicholas de Balbus, recht streekse nazaat van niemand minder dan Lucifer zelf, echter gebruik om de omgeving van de pastoor* en tenslotte ook de pas toor zelf met ijdelheid te vergif tigen. Pas als de vogels niet meer flui ten en de ezels niet meer balken beseft de pastoor hoe diep hij gezonken is. Het is tenslotte het gebed van het onschuldige meisje Maura Monigan dat hem uit de greep vande duivel redt en hem begenadigd met een (koppige) nederigheid. Carroll heeft deze warme, menselijke geschiedenis geschre ven met de speelse, fantasierijke verbeelding, die de kinderlijke Ier eigen is en die hem toegan kelijker maakt voor de vele wa re en behartenswaardige din gen welke Carroll ten aanzien van de verstandelijke kerk" te zeggen heeft. Het Nieuw Neder lands Toneelgezelschap heeft van deze opvoering, welke don derdag in Musis Sacrum in het kader van het kunstkringpro gramma plaats vond, een glan zend stuk toneel gemaakt. Frits van Dijk maakte van de figuur van de dorpspastoor een glans rol, die in zijn vele kostelijke nuanceringen de talrijke toe schouwers van het begin tot het einde heeft geboeid. Robert Sobels was als de ver standelijke bisschop op plaat sen wat te stroef, zonder dat daardoor overigens afbreuk werd gedaan aan de kostelijke dialogen tussen hem en de pas toor. Fien Berghegge gaf een voortreffelijke creatie van de aanvankelijk zo strenge en later wat wufte huishoudster juf frouw Killicat. Prachtig uitge balanceerd was de fluwelen 'ge slepenheid van baron Nicholas'de Balbus in het spel van Gerard Rekers, en Jurg Molenaar maak te van Peadar the Buck 'n hart- veroverende primitieve vage bond. Betsy Smeets speelde be- kwaam de rol van de tempera- mentvolle, charmante Maura monigan. Verder zagen we Ad Noyons als de kruidenier McDa- ra, Ton Verwey in de huid van Joe de Leeuw en de trawanten van de duivel Serena (Marja van der Veen), Sabena (Maya Brug man) en Salambo (Frans Va- sen). De regie van gastregisseur Edward Deleu konden wij niet overal bewonderen. Zij was op plaatsen te zwaar met het ko mische geaccentueerd en deed daardoor te luidruchtig, te zeer Vlaams aan. Jan Willem Hofstra zorgde voor een uitstekende ver taling. Het sobere, stemmige de cor was van Weynand Grijzen, de costuums van de fa. Serné en de grime van de fa. Michels. UITREIKING VERKEERS- GETUIGSCHRIFTEN. Op 4 en 5 maart legden een aantal leerlingen van de stikke- rij- en snijderijschool van de N. V. Nederlandsche Schoenenunie Bloch Stibbe-Hollandia bij de heer Marcelis, hoofdagent van de Waalwijkse gemeentepolitie, een verkeersexamen af. Vier kandidaten werden afgewezen. Woensdag 12 maart reikte de heer Stibbe jr. persoonlijk de ge tuigschriften aan de geslaagder uit en hield daarbij een tet DE ECHQ W HEI ZUIDEN Zijn illegaal verkregen inkomsten belastbaar? Er zijn mensen die vinden dat er geen belasting betaald behoeft te worden, als men een prijs trekt uit een voet balpool, omdatdeze pool „niet erkend is door de regering"". Zij den ken er soms over het tot een proces te laten komen, juist omdat die pool niet wettig is. Onwettig inkomen is im mers niet wettig belastbaar? We zullen hierop eens nader ingaan. Nergens kan men vinden dat het betalen van belasting afhankelijk is gesteld van de vraag of de bron van het inkomen wel door de regering is erkend. Uitsluitend is hier de vraag aan de orde, of de verworven inkomsten vallen onder de bepalingen ge noemd in het besluit inkomstenbelasting. De rechtspraak heeft bovendien uitgemaakt, dat ook de inkomsten uit een voetbalpool onder deze bepalingen vallen. We zullen dit eens met een voorbeeld aanhalen. A oefent een bedrijf of beroep uit waar door hij op illegale wijze aan zijn inkom sten komt* b.v. door smokkel of vervalsing, of diefstal (zoals de laatste tijd nogal eens is voorgekomen). De op deze wijze verwor ven inkomen vallen wel degelijk onder de bepalingen van het besluit inkomstenbelas ting, want het zijn inkomsten. Nergens in de belastingwetgeving is een onwettige bron van inkomsten, of een on wettig beroep door de regering vrijgesteld van belasting. De Regering erkent deze bronnen van inkomsten in die zin, dat zij er naar zal streven degene die smokkelt, inbreekt of een dergelijk bedrijf uitoefent, een tijdje op te sluiten in een van haar gevangenissen om na te denken over deze eigenaardige manier om aan inkomsten te komen. Het zal iedereen duidelijk zijn, dan wan neer men iets op clandestiene wijze heeft verworven er toch rechtsgevolgen aan kun nen worden verbonden. Ook de winnaar van een voetbalpool zal, wanneer hij de daar door verworven inkomsten niet opgeeft en niettemin toch een aanslag in de inkomsten belasting krijgt, een proces dat hij terzake op gronden van het „niet erkend zijn", zal voeren, met besliste zekerheid verliezen. Ook een „beroepsdief", een baantje, dat niet door de regering is erkend (hij kan er geen erkenning of vergunning voor krij gen), zal dus wel degelijk de opbrengst van zijn activiteiten als inkomen moeten opge ven, al zal hij dat natuurlijk niet gauw doen teneinde zijn beroep geheim te houden. Wanneer het ontdekt wordt. Al eenmaal is komen vast te staan, dat een dief op de bedoelde wijze een inko men heeft verkregen, is hij gehouden dit bij ontdekking terug te geven aan de bena deelde, zodat er voor een inspecteur van de belastingen weinig te halen zal vallen. Alleen dan, als de benadeelde zich ge roepen voelt de dief in het bezit te laten van het gestolene (op illegale wijze ver kregen) zal de inspecteur er natuurlijk als de kippen bij zijn om zijn deel op te eisen en te doen vloeien in 's lands schatkist. De dief heeft dan een zelfstandig bedrijf of beroep en de winst hieruit verkregen valt prompt onder de bepalingen van het be sluit inkomstenbelasting; dus moet hij be talen. De liefhebbers van het oplossen van voet balpools weten nu waaraan zij toe zijn op brengst uit al dan niet erkend bedrijf is onderworpen aan inkomstenbelasting. En de fiscale recherche speurt precies na wie er bedragen uitgekeerd krijgen uit alle wet tige èn onwettige pools en 'prijsvragen! (Nadruk verboden) ki NIEUWE GRONDAANKOPEN IN DE NIEUWE POLDER. Onder voorzitterschap van burgemeester Prinssen kwam de raad der gemeente Raamsdonk vrijdagavond in openbare ver gadering bijeen. Goedgekeurd werd een voorstel tot toe kenning aan het gemeentepersoneel van een duurtetoeslag per kind over het eerste half jaar 1958. De exploitatievergoeding aan het ge woon lager onderwijs en het uitgebreid la ger onderwijs over het jaar 1957 werd ver hoogd en gebracht op resp. f 34.50 en f 45 per leerling. Het voorschot op de exploi tatievergoeding over 1958 werd, wat het lager onderwijs betreft als volgt vastgesteld: r.k. jongensschool te Raamsdonk(dorp) f 4.473.50, r.k. meisjesschool te Raams- donk(dorp) f 3.887. - r.k. meisjesschool te Raamsdonksveer f 12.075. -r.k. jon gensschool te Raamsdonksveer f 13.098.50, ned. herv. school te Raamsdonksveer f 5.853.50, ned. herv. school te Raams- donk(dorp) f 1.679.-; wat het uitgebreid lager onderwijs betreft bedraagt het voor schot: r.k. jongensschool te Raamsdonks veer f 7.140. -r.k. meisjesschool te Raamsdonksveer f 3.300. -ned. herv. school te Raamsdonksveer f 4.665. -Het voorschot op de vergoeding t.b.v. het kleu teronderwijs over 1956 werd bepaald op f 280. - per lokaal, en over 1957 op f 270 per lokaal. De raad ging akkoord met een voorstel om de St. Jozeflaan over een afstand van 21 meter, gemeten vanaf de zuidelijke hoek rijksweg-St. Jozeflaan voor het verke,er met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee gesloten te verklaren. Deze maatregel zal van kracht blijven zolang ter plaatse geen voldoende uitzichtshoeken aanwezig zijn. Besloten werd om met de n.v. bank voor nederlandse gemeenten een geldlening aan te gaan van f 33.000. -zijnde het aandeel van de gemeente van de rentespaarbrief- lening, waarvoor geen voorkeur voor de gemeente Raamsdonk werd uitgesproken. Voor de bouw van 14 woningwetwoningen, waarvan 10 in Raamsdonksveer aan de Ambachtsherenlaan en 4 in Raamsdonk- (dorp) aan de Raadhuisstraat, voteerde de raad een bedrag van f 244.000. De heer Verschuren informeerde of het wellicht mogelijk zou zijn meer woningen uit dit aantal te halen, indien de inhoud (300 m3) verminderd werd. De voorzitter moest hierop ontkennend antwoorden, want er wordt een bepaald aantal woningen toe gewezen, onafhankelijk van de inhoud. Wethouder Nollen merkte in dit verband op, dat er van deze 14 woningen wel 28 duplexwoningen zouden gemaakt kunnen kunnen worden, waarmee uiteraard meer mensen geholpen zouden kunnen worden. De heer Rodenburg wees erop, dat de duplexwoningen geen onverdeeld sukses gebleken zijn en z.i. moesten er dan ook niet meer dan enkele van deze 14 voor du plexwoningen worden bestemd. De heer Verschuren was van hetzelfde gevoelen. De voorzitter merkte ten slotte nog op, dat er veel vraag is naar duplexwoningen en dat het zeker aanbeveling verdiende de suggestie van de heer Nollen nader te be zien. Hiermee kon de raad zich akkoord verklaren. Aan de Emmastraat zal door de gemeente een perceel grond van 1110 m2 worden aangekacht. Ongeveer 380 m2 zal worden bestemd voor de stichting van een christelijke kleu terschool, het restant voor andere doelein den, waarbij in het bijzonder gedacht wordt aan een brandweerkazerne en boxen voor auto's van de dienst gemeentewerken. Wederom heeft een drietal eigenaren zich bereid verklaard om in de Nieuwe DEN BOSCH VUGHTERSTRAAT 25 TILBURG BREDA MARKT 32 NWE GINNEKENSTR. 23 Polder grond aan de gemeente te verko pen t.b.v. het uitbreidingsplan. Van C. S. A. M. Hoevenaars-Simonis zal 0.14.84 ha worden aangekocht voor f 1632.40, van G. J. Knaap 0.25.92 ha voor f 7.961. - en van W. A. Zijlmans 0.20.00 ha voor f 6.086.-.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 1