r VROOM DREESMANN woens das:- prijzeaa i Uit de Langstraat W DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 MAART 1958 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 19 MAART so DEN BOSCH TILBURG - HELMOND Jonge kaas, volvet, zeer goed [t van smaak, 250 gram O3 mm iii 1 uw ■■■■mm spraak waarin hij wees op het trote belang van een juiste ver- eersdiscipline. De cursusleider, hoofdagent Marcelis, verklaarde het zeer op prijs gesteld te hebben de cur sus te mogen geven. Hij vond 't een verheugend teken dat ook het bedrijfsleven belangstelling heeft voor de oplossing van het verkeersvraagstuk. De oorzaak van vele verkeers ongevallen meende hij te moe ten zoeken in het niet op de hoogte zijn met de voorschriften en daarom achtte hij het van groot belang dat de jongeren op de Hollandia bedrijfsschool de gelegenheid krijgen deze te leren. De namen van de geslaagden zijn de dames M. Stans, F. v. d. Boogaart, W. Marcelissen en de heren H. v. d. Sluis, J. v.d. Burgt, J. Laros, H. Roestenburg, C. Kwanten, C. Becks, P. Willem- sen, J. Kuysters, H. Gerrits, J. Bayens, T. Ariëns, T. van Esch, D.Maas, A. Raaymakers, H. IJpelaar, J. Emmers, A. Vrijhoe ven en H. v. d. Berg. HEEMKUNDIG GENOOTSCHAP MIDDEN-LANGSTRAAT e.o. De Heemkundige Kring Waal wijk e.o. zal een lezing doen hou den door de heer P. J. v. Poppel uit Eindhoven op donderdag 20 maart a.s. om 8 uur n.m. in Ho tel Verwiel aan de Markt Waal wijk. Als onderwerp voor de maand maart is gekozen: „De historie der Nederlandse en Bra bantse munten". De heer v. Pop- pel zal een goede collectie mun ten uit zijn verzameling mee brengen, voornamelijk gouden en zilveren uit verschillende tij den, doch hoofdzakelijk Neder landse en Brabantse ter illustra tie van zijn causerie. Het .bestuur rekent er op dat .zoveel mogelijk alle leden aan wezig zullen zijn. OPENING BROODBAKKERIJ J. VAN MOOK. Nu is de beurt weer aan Be- soijen om een winkelpand te ope nen en wel bij de heer J. F. van Mook, Westeinde 27. De eertijds gecombineerde Sparkruideniers- zaak en bakkerij van de fa. H. W. van Mook is thans gesplitst. In het pand van de oude firma, waar de heer H. W. van Mook voor 38 jaar geleden zijn brood bakkerij vestigde, wordt op a.s. vrijdag door zijn zoon Jan, die sedert 1936 het vak beoefent, de nieuwe zaak geopend. De verbouwing is geschied door de fa. G. den Teuling, ter wijl de fa. Jacq. Ophorst de elec- t-riciteit verzorgde. Fa. Kootkar schilderde de winkel in heldere kleuren, die met de winkelbe timmering van de fa. Pierre van Wanrooij uit Kaatsheuvel een zeer mooi geheel vormt. Etalage, toonbank en rekken zijn in blank eiken uitgevoerd met glasplaten, om zodoende de producten over zichtelijk te kunnen tentoonstel len. Achter de winkelruimte is een magazijn aangebracht. Door deze vernieuwing zal de heer v. Mook zijn producten be ter kunnen aanbieden, daar hij zich naast zijn broodbakkerij speciaal gaat toeleggen op ban ket, chocolaterie en suikerwer ken. Vooral het betere artikel te brengen is zijn hoofddoel. Voor de. opening heeft hij een speciale aanbieding voor zijn klanten. Zie daarvoor de adver tentie elders in dit blad. De heer Jan van Mook zij alle goeds toegewenst PROV. SUBSIDIE VOOR DVSV. Voor de opvoering van het to neelspel „Kermisvolk op Kerst mis" heeft de toneelvereniging DVSV een provinicaal subsidie toegewezen gekregen van 150.-. Dit betekent, dat DVSV een ge meentelijk subsidie van 300.- zal ontvangen. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Narco tica", 18 jaar. Luxor 8 uur: „Het rijk van de zon", 14 jaar. Maandag. Thalia 8 uur: Algemene ver gadering Oranjever. „Oranje huis". Dinsdag, Thalia 8 uur: r.k. middenstand. Forumavond Vlijmen Haarsteeg Feuilleton SCHADUW OVER LEVEN Carry van der Ryken 47) Vooral niet nu Michel zo duidelijk toenadering zocht. Wat wilde ze? Ze was niet van het soort dat flirtte. Ze wou het eerlijk met zichzelf er over eens zijn, of zij de jongen een kans wilde geven, elkaar beter te leren kennen. Michel zelf was niet van het type, dat met meisjes speelde en ze dan links liet liggen. Hij meende 't ernstig; je merkte 't aan z'n hele ma nier van doen. l Maar trouwen?! Trouwen volgde noodzakelijk op een verloving en. Plotseling draaide ze zich van 't raam; staarde in 't kamertje. De stilte was bijna voelbaar. De vreemdkoude meubels zeiden haar niets; de effen, bijna witte muren... Alléén was ze; alléén in een vreemde wereld. Maar dat wou ze ook niet; ze was nog zo jong; ze wou wel bij iemand horen Resoluut ineens draaide ze aan de knop van 't licht. De kamer was nu niet meer zo vijandig; niet meer zo koud. Vlug kleedde ze zich uit en kroop in bed. - Nou heb ik gisteravond nog geen besluit genomen, was 't eerste wat Maries je de volgende morgen bij 't wakker worden tot zich zelf zei. Ik laat alles gaan zoals 't gaat. Waar om zou ik me eigenlijk zo druk ma ken? Misschien heb ik me gister avond maar verbeeld dat Michel méér bedoelt dan een oppervlakkige flirta tion Het nuchtere, wat grauwe morgen licht werkte als een koude douche. - O, wat kan 't me allemaal sche len? 't Leven is heerlijk! Ze rekte zich in haar volle lengte; lag dan nog even roerloos. - Juffrouw, 't is zeven uur! kwam een zuster kloppen. Ja Zuster, dank u wel. Met één zwaai van 'r lange benen stond Maries je naast haar bed. Een nieuwe schoolweek was be gonnen. 't Werd donderdag voor ze de eerste brief van Michel op haar tafeltje vond liggen. - Lief Mariesje, stond er boven. Gauw keek ze naar de ondertekening. - Een stevige poot. Chel van Raay. Gelukkig! Geen wee, sentimenteel gedoe. Eén zinnetje uit de inhoud trof haar. - „Je openhartigheid en eer lijkheid zijn 't, die me 't meest in jou hebben aangetrokken. Zonder volko men wederzijds vertrouwen kan ik me geen enkele durende verbintenis den ken". Zenuwachtig friemelden Mariesjes vingers aan de rand van de brief. - Zij openhartig?! - Maar dan toch niet op dat éne punt. Jongens als Chel van Raay be schouwden het huwelijk als iets hei ligs en onverbreekbaars. Van huis uit was 't hun nooit anders bijgebracht. En of Nijmegen hem op dit punt veel veranderd zou hebben? Ze geloofde van niet. Een serieus type als Michel stelde immers zijn studie boven pret jes en fuiven. Ze wilde hem ook niet „anders" hebben. Veilig idéé zelfs, een man die 't huwelijk zo hoog hield. Maar van de andere kant moest hij ruim genoeg denken om haar de fou ten van haar ouders niet aan te reke nen. En tóch vertikte ze 't, het hem nu al te vertellen. Ze dééd 't eenvou dig niet!... Zondagsmiddags, op Grootpa's ge zellige kamer, was de oude man de eerste, die Mariesje in haar vertrou wen nam. Ze was onverwacht 't week end naar Rotterdam gekomen. Mams moest naar 'n verjaardag en had 't niet meer af kunnen zeggen. Mariesje had daar ook niet te sterk op aange drongen. Hier was immers een onge zochte gelegenheid om alleen met Grootpa te praten. De oude heer Francken kwam al maandenlang niet meer van zijn kamer af. Maar al wei gerden zijn benen hem soms de dienst, zijn hoofd bleef helder. En hij had nog altijd de zelfde warme belang stelling en meevoelen voor Ine en haar gezin. Op Oma's voetenbankje, haar elle bogen gesteund op 'r knieën, vertelde Riesje hem eerst van Jan Bonner; toen van Michel. - Wat vindt U nou Grootpa, moet ik 't hem nu al vertellen van Paps? 't Antwoord kwam niet recht streeks. - Zeg eens kindje, houd je wer kelijk veel van die jongen? Zou je niemand kunnen bedenken, waar je liever mee trouwde, dan juist met hem? - Ik... ik weet het niet Grootpa. Over trouwen hebben we 't nog niet gehad. Maar ik snap natuurlijk wel, 1 dat 't daarop uit zal draaien. - Je moet heel, héél veel van ie mand houden als je samen man en vrouw wilt worden Riesje. Je moet Vooral jezelf weg kunnen cijferen voor de ander. Niet met een marte laarsgezicht. Nee blij, ook van binnen blij, dat je iets voor de ander op mag offeren. Wérkelijke offers zijn van jou nog niet gevraagd. Je begrijpt Sprang-Capelle Sprang Raamsdonk 't ook niet, waar ik nu over praat. Daar ben je nog te jong voor. Ik denk aan je moeder. Zij, Riesje, hield werkelijk zoveel van je vader. Ze kon geen kwaad van hem horen of zien. Alles praatte ze goed. Moest ze eens wat lang op hem wachten, of was hij eens onvriendelijk of kortaf tegen haar, ze wist er altijd een verklaring voor. Had zij eens gevlast op een goed concert en hij wou naar de schouw burg, zijn wil was wet. Nooit liet ze iets merken van haar teleurstelling. Hoe dikwijls heb ik 't niet meege maakt, dat Ine thuis wilde blijven 's avonds en Han uit. Maar dan gin gen ze uit - Ik heb dat huwelijk met zorg tegemoet gezien, vervolgde Grootpa. -- Han kwam ook uit 'n ander milieu. Er waren uiterlijkheden waar ons, wat verwend Ineke, moeilijk over heen kon. Met een grote dosis tact en nog veel meer liefde, sleep ze bij Han de grovere kanten wat af. Juist dat kunnen brengen van offers, met een blij gezicht, voor 't geliefde we zen, bracht Oma en mij er toe, ein delijk onze toestemming te geven voor hun huwelijk. Je vaders zelf zucht heeft overwonnen. Toen ach tereenvolgens jij en Joop ter wereld kwamen en ook van hem 't offer ge vraagd werd, capituleerde hij. Zijn humeur werd gemelijk; hij eiste en gaf niet. Ine bleef in hem geloven... Toen kwam Hansje. De zorgen wer den groter. Hij bleef 's avonds dik wijls lang weg. Ach, waarom je de hele lijdensgeschiedenis te vertellen? Je weet, hoe 't eindigde... Maar jou wil ik nu alleen dit éne nog zeggen: de vrouw, maar óók de man, moet kunnen offeren. Daarvan moet je ze ker zijn bij de jongen, die je wilt trouwen Grootpa's handen trilden licht toen hij zacht over Mariesjes haar streek. Het meisje had haar hoofd in 'r handen verborgen. De stilte om hen was zó weldadig, dat het enige tijd duurde eer de oude man ze ver brak. - En nu je vraag, hè kind. Wel, je hoeft elke jongeman, die eens met je uitgaat of met je danst, niet je privé-geheimen te vertellen. Is 't zó ver, dat 't zeker is dat jullie 't ééns worden, neem hem dan in je vertrou wen. Vertel het dan eenvoudig en eerlijk 's Avonds in de trein, waar ze een fijn hoekplaatsje veroverd had en naar 't steeds donkerder wordende land schap zat te kijken, overdacht ze op nieuw, wat Grootpa haar had verteld. - Dus nog niks zeggen. Wat weten we eigenlijk van elkaar? Er is immers nog niets tussen ons (Wordt vervolgd) GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. Dst is spotgoedkoop: zo'n kop en schotel, van 1e keus porselein en keuze uit verschil lende zeer fraaie decors, Q ("c voor slechts O 3 Extra zware dubbele badstof keukendoe ken, van prima ge twijnde garens. Zeer mooie kleurrijke des sins, A 40 60 x 58 cm. Sterke 30 denier wandel enkalonkousen, met no-run boord en teen, ^90 prima pasvorm en kleuren JL Ruithemden, Italiaans model, van pracht- kwaliteit zephir, in sportieve kleuren van 6 tot 14 jaar. Voor 14 jaar 3.95 95 Voor 6 jaar jL Charmant meisjes- garnituurtje, van fijne kwaliteit wit rifa- tricot. Het hemdje en broekje met leuk kant je afgewerkt. Maten 1 t/m 5. Maat 1 A |5 hemdje I broekje 85c met kleine stijging Maak voordelig Uw eigen japonnetje van „Siglosa" kreukher- steilende cotonette, in vele kleurstellingen en verschillende nop- dessins, 90 cm. br., per meter Leuke Feltina kleuter- jopper, met 2 zakjes en afgebiesd met koord Kleuren rood, koren of banaan. Voor de leef tijd 2 t/m A 325 5 jaar 3 3 Dat is gemakkelijk bij het ophangen van Uw was! Een onbreekbaar plastic wasknijper bakje, dat aan de was lijn opgehangen wordt. U hebt nu steeds de knijpers bij A 95 de hand K Prachtige damastzijden bedsprei, In royale 2 persoons maat. Fraai dessin, in de kleuren groen, terra, beige of goud e| 50 Het nieuwe seizoen staat voor de deur! Sterke linnen basket ball- en tennisschoe nen, met extra stoot- rand en verende bin nenzool. In blauw/wit en zwart/wit. Maten 43-46 4.95 35-42 4.50 29-34 3.95 26-28 5 50 Met viltlapjes kunt U op Uw theemutsen, wandkleden, rokken, japonnen e.a. een aller aardigste kleurrijke garnering aanbrengen. Vele kleuren, "T Pc 3 stuks 3 Afgepaste plastic gor« dijnen, voor douche-, bad- en kinderkamer, in aantrekkelijke streepdessins, met ge laste zoom en ponszij den. Maat 120 x 200. Keuze uit 4 «J50 fraaie kleuren 3 Suikereitjes, in diverse smaken, 4^ c 200 gram Hrdfc GEMEENTERAAD VLIJMEN RAAD WENST UITVOERIG RAPPORT OVER SCHEUREN IN R.K. JONGENSSCHOOL. Onder voorzitterschap van loco-burge meester Berkelmans kwam de raad der ge meente Vlijmen vrijdagavond in openbare vergadering bijeen. Bij de ingekomen stukken bevond zich de mededeling van G.S., dat zij haar goedkeu ring onthouden aan de aansluiting op het waterleidingnet van de onrendabele gebie den met het oog op de ongunstige begro tingspositie der gemeente. Dit zou beteke nen, dat degenen, die zich in deze gebieden toch op het waterleidingnet zouden willen laten aansluiten, voor belangrijke aanslui- tingskosten zouden komen te staan. Waar deze aansluiting vroeger kosteloos geschied de, kon de raad zich niet met deze gang van zaken verenigen en drong er op aan alsnog herziening van dit besluit te ver krijgen. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. deze aangelegenheid nader zullen bezien. Besloten werd verder tot het aangaan van een vaste geldlening met de n.v. bank voor nederlandse gemeenten van f 107.OCH1, zijnde het aandeel van de gemeente uit de rentespaarbrieflening, waarvoor geen voor keur voor de gemeente werd uitgesproken Ten aanzien van het voorstel tot het ver lenen van medewerking aan het bestuur van de r.k. jongensschool te Vlijmen c.b.v. her stelwerkzaamheden aan deze school, wenste de raad eerst middels een deskundig rap port uitvoerig te worden mgelicht omtrent de oorzaken van het ontstaan van scheuren in de muren van het schoolgebouw. Dit punt zal t.z.t. derhalve opnieuw tor tafel komen. Ten slotte hechtte de raad zijn goedkeu ring aan een wijziging van de gemeentebe groting 1958. ZANGAVOND. De zangavond voor eigen eigen leden en anderen, die voor de eerste keer in de be- staansperiode van de Culturele Vereniging Onzenoort op het programma stond en die plaats had in de aula van de Abdij Mariën- kroon, is een zeer groot succes geworden en het bestuur kan met voldoening op het welslagen ervan terugzien. De aula was tot in de uiterste hoeken bezet, toen Pater Ar- noldus zich met een woord van welkom richtte tot de jury, bestaande uit de Z.E. Heer Rector v. d. Put uit Den Bosch en de musicus P. Hörnman uit Tilburg, deel nemers en deelneemsters en de vele belang: stellenden. Het vocaal concert dat hierna een aan vang nam werd met de grootste aandacht gevolgd en de jury, deelde na afloop bij monde van rector v. d. Put mede, dat de vele zangnummers met zorg waren geko zen en het geheel op een bijzonder hoog peil stond. Het individueel optreden van de deelnemers werd tijdens de pauze en na afloop omlijst door het optreden van het Vlijmens Mannen- en Dameskoor, die een zestal zangnummers op perfecte wijze ten gehore brachten. Een le prijs werd behaald door: het dub bel mannenkwartet uit Nieuwkuijk, met „Serenade van een Landsknecht"; het dub bel mannenkwartet uit Vlijmen, met „Eens Meienmorgens vroege"; de heer M. Ass- man uit Drunen, met „Che gelida mamina"; het dubbel damesterzet uit Vlijmen, met „Der Lindenbaum"; de heer B. Boelen al hier met „Ich liebe dich" en het duet, be staande uit de dames Nelly Broers en Mien Timmermans uit Waalwijk. Een 2e prijs werd behaald door de heer J. IJpelaar uit Drunen, met „Ave Maria" van Ceasar Frank; Bertus Kuijs uit Vlijmen met „Lar go" van Handel; W. de Loos uit Vlijmen met „Wolgalied" van Fr. Lehar; Liesbeth Vermeer uit Elshout, met „Wiegelied"; Annie v. d. Lee uit Hedikhuizen, met „Hei- denröslein" van Fr. Schubert; Nelly Broers uit Waalwijk, met „Du solist der Kaiser meiner Seele sein" van R. Stolz; M. Fitters uit Vlijmen, met „Ich bin nur ein armer Wandergesell" van Ed. Künneke; J. Merkx uit Drunen, met „Die beide Grenadiere" van Schumann; H. Bronkhorst uit Vlijmen, met „O, Isis und Osiris" van Mozart; Toos en Jac. de Bont uit Waalwijk, met „Reich mir die Hand, mein Leben" van Mozart; het mannenkwartet uit Vlijmen, met „Zum Sanctus" van Schubert; het duet R. Pullen en R. v. d. Brandt uit Nieuwkuijk, met „Frühlingszeit" van Fr. Abt. Met hetzelfde nummer behaalde het duet bestaande uit de dames Drea Boelen en Riet de Vaan alhier eveneens een 2e prijs. Verder nog: het duet bestaande uit de dames R. Leij- tens en T. Timmermans .uit Waalwijk, met „Maienkafer summen" van Fr. Abt, C. Lam- brechts uit Drunen, met „Nun scheint in vollem Glanze der Himmel" van Haydn; het terzet J. de Munnik, N. Verdiesen en R. Merkx, met „Quaerite prium" van Cl. Casciolini en nog het terzet bestaande uit de dames J. de Munnik, Jo Pulles en J. IJpelaar, eveneens uit Drunen, met „Hebe- deine Augen auf" van Mendelssohn. Een derde prijs behaalden tenslotte W. v. d. Brand alhier met het „Ave Maria" van Hubert Cuypers; H. van Kessel uit Vlijmen, met „In diesen heiligen Halle" van Mozart en het dubbel mannenkwartet alhier, met „Tenebrae factae sunt" van M. Haydn. Aan het einde dankte Pater Arnoldus de jury voor het vervullen van haar zware taak, de pianist Verhoeven uit Drunen voor zijn keurige begeleiding, het Vlijmens Mannen- en Dameskoor voor de verleende vrijwillige medewerking en alle aanwezi gen yoor de getoonde belangstelling. JAARVERGADERING R.K.J.B. De jaarvergadering van de R.K.J.B. kenmerkte zich ook ditmaal weer door de vele activiteiten die door de jonge boeren alhier aan de dag worden gelegd. De voor zitter de heer P. v. d. Brandt heette spe ciaal de voorzitter van de N.C.B. de heer F. v. Bijnen en de technische adviseurs de heren Jansens en Hims hartelijk welkom. Hierna liet hij in het kort de vele activi teiten de revue passeren en dankte de leden voor alles wat zij voor de vereniging heb been gedaan. De secretaris de heer J. Beek mans, las vervolgens een keurig verzorgd jaarverslag voor. Uit het financiëel verslag bleek dat de vereniging er niet zo goed voor staat. Een voorstel van een der leden om ieder lid van de zomer 100 aardappelen te laten uitpoten en de opbrengst ten goede te doen komen aan de kas, vond aller in stemming. De aftredende bestuursleden N. Siegers en M. Beekmans, werden bij acclamatie herbenoemd. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen L. Branten en P. v. Hees- wijk. Na de prijsuitreiking van de techni sche wedstrijden werden de wedstrijden voor het komende seizoen besproken. Na een geanimeerde bespreking werd besloten een wedstrijd te organiseren in 't bijhou den van een bouwboek, verder zal er nog een graslandwedstrijd worden gehouden en een wedstrijd in het kostprijsberekenen van het product peulen. Aan de kringwedstrijd zal het lid Jac. de Vaan deelnemen met het gewas bieten. Aan het verzoek van de voor zitter om een lid dat al lange tijd ziek is de helpende hand te bieden, werd spontaan voldaan. De voorzitter van de N.C.B. sprak van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" j hierna nog een opwekkend woord en spoor- het de de leden aan deel te nemen aan de actie tuberculosebestrijding onder het rundvee. Ook de culturele activiteiten zullen dit jaar weer op het programma voorkomen. In herinnering werd gebracht het succes, behaald met het meermalen opvoeren van het prachtige toneelstuk „De Verschoppe ling". Op sportgebied hebben de jonge boeren in het afgelopen jaar eveneens vaak van zich doen spreken. Hierna verkregen de technische advi seurs de heren Jansens en Hims het woord, die een aantal zeer nuttige adviezen gaven, die door de leden bij het verbouwen van diverse gewassen zeker van nut kunnen zijn. Na de rondvraag, waarvan door verschillen de leden gebruik werd gemaakt sloot de voorzitter de vergadering. UITSTEKENDE OPVOERING VAN MARIA GORETTI". Welhaast iedereen zal via de dagbladen enkele jaren geleden kennis hebben geno men van de lafhartige moord, gepleegd op het Italiaanse meisje Maria Goretti. Een meisje dat liever de dood inging, dan zich vrijwillig over te geven aan een brute jon geman, die haar wilde beroven van haar hoogste idealen. Dit bericht is voor toneel schrijvers aanleiding geweest de heldhaftige strijd en dood van dit meisje in een toneel stuk tot uiting te brengen. De vertoning van dit toneelstuk heeft allerwege veel be langstelling getrokken en de toneelvereni ging Kunst en Genoegen heeft het eveneens aangedurft om het ook alhier voor het voetlicht te brengen. De schrijver Frans Drost is er in geslaagd om de innerlijke strijd van het meisje en de motieven van de moordenaar op niet te verbeteren wijze tot uitdrukking te brengen. Kunst en Genoegen heeft met de keuze van dit stuk het toneel- minnend publiek een boeiende en genot volle avond weten te verschaffen. Vanaf het begin tot het einde hebben de talrijke aanwezigen de verrichtingen van de dilettanten op het toneel met grote interes se gadegeslagen. De rollen, zowel van de dames als van de heren, waren goed ver deeld en werden dank zij de uitstekende regie van de heer W. v. Bokhoven keurig vertolkt. Vooral de hoofdrolspelers J. van Bokhoven en D. Siegers verdienen voor de wijze waarop zij de hun toebedeelde rol voor het voetlicht brachten een extra com pliment. Ook de grimeur en de decorschil ders hebben er in belangrijke mate toe bij gedragen, dat het gebodene op een zo hoog peil stond. Aan het einde van ieder bedrijf en bij open doek viel de spelers en speel sters een hartelijk applaus ten deel en de voorzitter van Kunst en Genoegen was dan ook de tolk van alle aanwezigen, toen hij na afloop spelers en speelsters hartelijk dankte voor de wijze waarop zij zich van hun taak hadden gekweten. OPRICHTING V.V.V. Door de gemeente-secretaris van Sprang- Capelle, de heer M. van Prooijen, is aan de ingezetenen van de gemeente een circu laire gericht, onder het hoofd „Hoe denkt U over een „V.V.V.-Sprang-Capelle?", waarin wordt gewezen op het grote nut voor onze gemeente om te komen tot op richting van een Vereniging voor Vreem delingenverkeer. In de circulaire worden de mogelijkheden voor onze gemeente, die in vreemdelingenverkeer liggen opgeslo ten en die voor de ingezetenen een mooie bron van inkomsten kunnen vormen, breed voerig uiteengezet. Teneinde na te gaan of het zin heeft een bijeenkomst voor belangstellenden te be leggen, worden geïnteresseerden en belang stellenden uitgenodigd zich voor 1 april a.s. mondeling of schriftelijk ten gemeente huize, afd. vreemdelingenverkeer, op te ge ven. Bij voldoende aanmeldingen zal 4t.z.t. een bijeenkomst worden belegd, waarop men alle gewenste inlichtingen zal kunnen krijgen. Wij hopen dat vele ingezetenen hun be langstelling voor de oprichting van een plaatselijke V.V.V. zullen tonen door zich ten gemeentehuize aan te melden, opdat het spoedig tot oprichting van een V.V.V. - Sprang-Capelle zal kunnen komen. NED. CHR. BEAMBTENBOND AFD. SPRANG-WAALWIJK. Bovengenoemde afdeling houdt a.s. woensdag 19 maart, des avonds 8 uur, ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, een jubileum-vergadering in de achterzaal van Hotel Verwiel te Waalwijk. De agenda vermeldt o.m.: Opening en welkomstwoord door de voorzitter de heer W. Kamminga; Toespraak door de oud bondsvoorzitter de heer H. J. Vermeulen, en Opwekkend woord door de heer A. C. Bensen. Medewerking aan deze feestelijke sajnen- komst zal worden verleend door het Amu sementsgezelschap „Dorus Rijkers" uit Bre da. Dit gezelschap is in deze kring reeds bekend van een vroeger optreden, zodat men van een gezellige avond bij voorbaat verzekerd kan zijn. - BEROEP. Candidaat J. W. Genuit alhier ontving een beroep van de Geref. Kerk te Heer- hugowaard. OUDERAVOND. A.s. donderdag 20 maart des avonds 7 uur zal in het gebouw van de Chr. School alhier een ouderavond worden gehouden, waartoe de ouders der leerlingen en verde re belangstellenden vriendelijk zijn uitge nodigd. De heer L. Sikkens, hoofd van de Chr. School voor B.L.O. te Waalwijk, zal een toespraak houden, terwijl een weergave van op de bandrecorder opgenomen lessen uit verschillende klassen gegeven zal worden, en in de pauze gelegenheid zal zijn het werk der leerlingen te bekijken. Verwacht wordt dat vele ouders en be langstellenden van de gelegenheid gebruik zullen maken om nader met de school ken nis te maken. TENTOONSTELLING. Van vrijdag 11 t.m. zondag 13 april zal de heer Th. Gijsman, onderwijzer aan de St. Theodorusschool, in deze school een tentoonstelling houden van schilder-, teken en boetseerwerk. Het hoogtepunt van de tentoonstelling vormt de zeer fraaie muur schildering die de heer Gijsman onlangs aanbracht in de hal van de school, onder de titel: „Laat de kleinen tot Mij komen". ter", lichan 1 lachs

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 2