SPORTSPÏEGEL Elshout VERLOVINGSRINGEN 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 MAART 1958 6 Capelle Waspik Geertruidenberg Haarsteeg rijwiel en bromfiets hersteller KAATSHEUVEL. DESK 4—Berndijk 3 7—2. De returnmatch tussen de elf tallen van DESK en Berkdijk is wederom, in een klinkende over winning van de DESK-lui geëin digd. DESK trapt af en het is al direct de middenvoor die bij een snelle doorbraak de bal tegen de lat kogelt. En volgen enkele snel le aanvallen van Berkdijk, maar de achterhoede van DESK is pa raat. Uit een van deze afgesla gen aanvallen komt de bal bij de DESK rechtsbuiten, die goed voorzet. De bal komt bij de links binnen, die de stopper en keeper omspeelt en de bal in 't verlaten doel plaatst waardoor DESK met 10 leidt. Er volgt nu een spel waarbij dan weer DESK dan weer Berkdijk in de aanval zijn, maar doelpunten blijven uit tot 10 minuten voor rust de DESK linksbinnen goed doorloopt op een door de rechtshalf gegeven boogbal en over de verdediging van Berkdijk heen nummer 2 laat aantekenen. Met deze 20 stand komt de rust. Na de rust neemt DESK de touwtjes in handen en het is al gauw de linksbinnen die voor de tweede maal een aanval afrondt met een mooi doelpunt, 30. Even verslapt de dekking, waar van Berkdijk gebruik maakt en een tegengoal scoort, 31. Het antwoord van DESK volgt direct en het is de rechtsbinnen die be keken het vierde doelpunt in de netten legt. Weer is er dan een misverstand in de DESK achter hoede en weer profiteert hiervan de Berkdijk voorhoede, 4-1. Dan is het mét Berkdijk gedaan en blijft DESK de baas. Berkdijk móet tegen de muur en de druk wordt te zwaar, zodat het niet verwonderlijk is dat er binnen 5 minuten 3 doelpunten volgen. Eerst is het de middenvoor die een boogbal van de DESK rechts half langs de Berkdijk keeper schuift. Dan komt de linksbin nen van DESK in het bezit van de bal en deze komt niet meer van zijn voeten voor'hij goed en wel in het doel is beland. Er volgt weer een DESK aanval op rechts, de bal komt scherp voor doel en weer is het de middenvoor die de bal in zijn bezit kriigt en nr. 7 in de touwen jaagt. Meer goals komen er niet en met de stand 72 komt het einde. We willen deze beschouwing STASSAR - WAALWIJK besluiten met te vermelden dat deze wedstrijd weer in de meest snortieve zin is gespeeld en dat de leiding bij scheidsrechter v. d. Galiën in goede handen was. LOONOPZAND. Uno Animo—DESK 1—5. 'Het is een gehavende Uno- ploeg niet mogen gelukken eni ge winst te behalen tegen haar gemeentelijke rivaal DESK. Dat de bezoekers in deze zeer spor tieve wedstrijd zo'n grote over winning hebben geboekt, kwam het meest door 't uitvallen van de Uno stopper Meijer, welke op ongelukkige wijze geblesseerd werd, wat voor de thuisclub een grote verzwakking betekende. Over de wedstrijd 't volgende: Uno trapt af, maar strandt telkens op de hechte DESK ver dediging. Na een minuut of tien weet DESK het spel te verplaat sen. Toch heeft Uno de eerste 20 minuten de toon aangegeven tot een ongelukkige aanval over het lot van Uno besliste. Toen n.l. stopper Meijer de bal speelde, kreeg hij een trap tegen zijn knie waardoor hij van verder spelen moest afzien. Leermakers viel in waardoor een omzetting van het elftal noodzakelijk was. De Beer kwam achter in plaats van v. d. Velden, welke Meijer moest ver vangen. Hij heeft dit ook prima gedaan, maar uit het ongeval was een corner geboren en bier- uit kwam een strafschop, welke door v. Wanrooii werd benut, 01. Uno vecht dapper door, en het prima spel van stopper v. d. Velden komt hierin tot uiting. Na 20 minuten wist Vera na een pass van midvoor v. Vugt, met een kopbal de stand op gelijke voet te brengen. Tot de rust bleef de stand gelijk, ondanks verschillende aanvallen van bei de zijden. Na! de rust eenzelfde spelbeeld tot na een kwartier DESK het spel in handen ging nemen. Uit een corner weet Mosselveld in eens te scoren 12. Drie minu ten later weer succes voor de be zoekers en Laros brengt de stand op 13. Nu was 't voortaan al les DESK wat de klok sloeg. Steeds kwam DESK terug en de goed spelende P. v. Boxtel kon telkens de aanvallen opbouwen, daar hij geen bewaking had en zodoende kon DESK de stand rustig opvoeren. Het was v. We zel, die er met een kopbal 14 van maakte en Damen even later uit een prima aanval 15. Het spel zakte zienderogen en de 10 laatste minuten boden de 2500 toeschouwers weinig moois, al mag vermeld worden dat de eer ste 60 minuten prima was ge speeld. Het is vooral een spor tieve strijd, zowel binnen als bin ten de lijnen geweest. Zo heeft DESK een verdiende overwin ning behaald. Scheidsrechter v. Noort uit Tilburg leidde keurig. SET 4Uno Animo 2 21. Het verzwakte Uno elftal, dat drie van haar spelers aan het le elftal moest afstaan, heeft bij SET in Tilburg de beide puntjes moeten achterlaten. De hele wed strijd was Uno SET de baas, maar enkele ongelukkige mo menten/kostte haar de overwin ning. Dit heeft haar weer verder van de bovenste plaats weg ge bracht, maar jongens, geef de moed niet op, een volgende keer beter. Uno Animo 3RKC 5 61. Het 3e elftal heeft de eer van Uno hoog gehouden.In 'n goede wedstrijd heeft zij RKC 5 een 6-1 nederlaag toegebracht. Proficiat. SPRANG. AltenaNEO 04. Onder de ogen van haar rivaal Woudrichem, die in grote getale naar deze ontmoeting waren ge komen, heeft NEO op duidelijke wijze getoond dat het haar kans volle plaats op de ranglijst vol komen waard is. Hoewel Altena voor de rust fel van zich afbeet en zich tot het uiterste gaf, daar bij opgezweept door het talrijke publiek, heeft het niet kunnen verhinderen dat de bezoekers het beste van het spel hadden, hoe wel deze hun veldmeerderheid niet in een doelpunt wisten uit te drukken. Ook de thuisclub wist niet tot een doelpunt te ko men, hoewel zij daar zeker wel een kans voor heeft gehad, doch daar alles te onbesuisd ging, bleef het bij een kans. Het grote aantal hoekschoppen dat NEO voor de rust te nemen kreeg, n.l. 12, was wel een bewijs, dat het voor Altena na de rust moeilijk zou worden stand te houden. Al spoedig in de tweede helft bleek dat de thuisclub het tempo moei lijk kon volgen en het verwon derde dan ook niemand dat NEO na 5 minuten de leiding nam door haar rechtsbinnen, die uit een goede voorzet beheerst in kopte. De achterhoede van NEO gaf nu ook volop steun aan de voorhoede, die hiervan dankbaar gebruik maakte en Altena met de rug tegen de muur plaatste. Geleidelijk kwamen nu ook de doelpunten. Eerst schoot de cen tervoor hard in en met nog twee doelpunten van de linksbuiten en de rechtsbinnen kwam 't ein de van deze wedstrijd, die in de beste verstandhouding onder de bekwame leiding van scheids rechter Roubos werd gespeeld. VRIJH.-CAPELLE. SSCThe Gunners 11. Deze wedstrijd is er een ge worden met twee wel zeer ver schillende speelhelften. SSC nam direct na het beginsignaal 't spel in handen en met zeer snelle combinaties, die werden opge bouwd vanaf het middenveld, zat mien steeds voor het doel van The Gunners. Deze wisten voor- lopig met man en macht doel punten te voorkomen. Ook hun doelman bokste er alles uit, door zijn zeer goed opstellen enerzijds en geholpen door Vrouwe Fortu na anderzijds. Zo zagen we een goed schot van M. v. d. Mast, in eens ingezonden, juist in zijn handen verdwijnen en een kogel van M. v. d. Schans via de staan der in het veld terugspringen. Doch een van de schoten bleek hem toch te machtig. Dit kwam van de voet van K. v. Zeist, die deze middag overigens slecht richtte. Zo brak de rust aan met een magere 10 voorsprong. Hiermede kon The Gunners zeer tevreden zijn. Na de thee zagen we de bezoe kers fel aanvallen, zij het dan ook ongevaarlijk. De thuisclub daarentegen was twee klassen teruggezakt, zo slecht en onsa menhangend werd er gespeeld. Bij de meeste spelers zat geen vuur meer in het spel. Hierdoor kwam The Gunners steeds meer in de aanval en wat werd ver wacht gebeurde dan ook prompt. Een aanval over rechts (deze buitenspeler stond zeer veel vrij een aarzeling in de achterhoede en het was gelijk. Wat men in de resterende 10 minuten ook pro beerde, het bleef gelijk, tot grote vreugde van de ploeg uit Breda, die meer kreeg dan zij verdiende. De wedstrijd had een zeer sportief verloop. Oók de leiding was zeer goed. Dè jeugd speelde vooraf een wedstrijd tegen White Boys uit Waspik. Deze werd dooi4 de SSC jeugd gewonnen met 120. WASPIK. White BoysRight 'Oh 61. Achter de kerk te Waspik-Bo- ven speelde White Boys zondag na enkele weken gedwongen rust de thuiswedstrijd tegen Right Oh uit Geertruidenberg. Het was aan het spel van White Boys echter niet te zien dat de bal en kele weken had stil gelegen. De voorhoede rukte herhaaldelijk de verdediging van Geertruidenberg uiteen en wist een half dozijn doelpunten te scoren, terwijl de achterhoede met stopper de Zeeuw aan het hoofd heer en meester was in haar domein. Reeds met de rust had White B. een veilige 31' voorsprong. In de tweede helft voerde zij deze stand nog tot 61 op. De doel punten werden gescoord door de midvoor tweemaal, de rechtsbui ten eenmaal, de linksbinnen twee maal en de rechtsbinnen 1 maai. TerheijdenWaspik 02 De rechtsbinnen Piet Schelle- kens (hij speelde vandaag zijn eerste wedstrijd voor Waspik) en linksbinnen Wim Vervoort hebben zondag j.l. hun club naar een 02 overwinning geschoten, een verdiende overwinning. We zagen Waspik soms zelfs zulke vlotte combinaties uitvoeren, dat Terheijden zich voor hopeloze problemen gesteld zag. De 02 stand was al bij de rust bereikt. De verwoede pogingen, die Ter heijden in de tweede helft onder nam, om de achterstand weg te werken, vonden bij de achter hoede van Waspik geen genade. HAARSTEEG. Concordia 3Haarsteeg 14. In een wedstrijd, die wel aan gemerkt kan worden als 'n wed strijd met de gemiste kansen, is Haarsteeg er volgens de ver wachtingen toch in geslaagd om een ruime en verdiende overwin ning te behalen. De Bosschena ren, die op de ranglijst de voor laatste plaats, innemen, speelden ook deze middag zeer zwak en vooral hun voorhoede was wel het zwaktste deel van de ploeg, hoewel ook de achterhoede me nige steek liet vallen Zo spe lend zal het 3e elftal van Con cordia in een lagere afdeling beslist nog geen goed figmir slaan. Dat Haarsteeg er niet in is geslaagd de score nog hoger op te voeren, ligt alleen aan het feit dat ze het zeer rustig op nam. De spelers behoefden van de tegenpartij geen gevaar le duchten, want de meeste tijd stonden alle spelers op de helft van de thuisclub. Direct na het begin namen de gasten het initiatief in handen en menige aanval werd op het Bossche doel ondernomen. Het duurde dan ook niet zo heel lang of midvoor Timmermans benut te een hem. geboden kans en bracht de stand op 01. De thuisclub wist weliswaar in dei eerste helft nogal eens een te genaanval te ondernemen, maar de goed werkende achterhoede van Tïaarsteeg had met die aan vallen weinig moeite en doelman Beekmans behoefde maar zeer weinig in actie te komen. Druk ker had het zijn overbuurman, want de voorwaart.sen van Haar steeg, die regelmtig voor zijn heiligdom opereerden, wisten menig schot te lossen zonder echter tot resultaat te komen. Eenmaal moest hij in de eerste helft echter nog zwichten voor een hard en zuiver gericht schot van rechtsbuiten v. d. Heijden. Na de hervatting ongeveer hëU de twee grote wereldmachten; hij herinnerde aan een uitlating van prof. Gerbrandy, die in verband met het beleggen van top-con- ferenties een gevaar zag, dat n.l. door en kele mensen wordt uitgemaakt hoe of het in de wereld worden zal. Ook wees spr. op het atomisch tijdperk waarin wij leven en de mogelijkheden die dit insluit en vroeg zich at wanneer God de mensen, evenals bij de torenbouw van Babel, weer een „halt" zal toeroepen. Vervolgens stond spr. stil bij de huidige werkeloosheid: zoveel arbeiders men voor een jaar nog tekort kwam, zoveel zijn nu zonder werk en dat in een tijd van schreeu wende woningnood. Het verblijdt spr. dat de overheid thans werkgelegenheid schept, waarin ook Brabant ruim deelt. Wijzende op de rechtspositie van de ar beiders in ons land, tegenover de toestanden in de communistische landen, o.a. in Hon garije, waar de arbeiders aan Rusland en Ghina worden verkocht, zegt spr., dat de arbeiders hun verantwoordelijkheid moeten kennen om zo te arbeiden dat ons land kan concurreren op de wereldmarkt. Tenslotte wekt de heer Braspenning op tot propaganda door huisbezoek, om de nog ongeorganiseerden, die met ons de Christus belijden, in het C.N.V. onder te brengen, want het zal voor de toekomst nodig zijn, om recht en gerechtigheid te bestendigen. Dan kunnen we ook toekomstverwachting hebben en mogen wij alles verwachten van Hem, Die alles bestuurt.. „Kaf tussen het koren." ,De toneelgroep uit Nieuwendijk kwam hierna voor het voetlicht met: „Kaf tusen het koren", spel in 5 bedrijven van A. Ol- denburger. De heer Scheffer dankte het bestuur van de C.B.B. voor de uitnodiging om dit stuk hier op te voeren, waaraan zij gaarne ge volg gaven, en stelde de spelers en speel sters aan de zaal voor. De aanwezigen hebben met aandacht het mooie stuk gevolgd en genoten van het goede spel dat door de dames en heren di lettanten werd gegeven. De rollen zaten er over 't geheel genomen goed in en al moge het spel dan niet in alle opzichten volmaakt zijn geweest, voor een dilettantengezelschap werd hier uitstekend werk te zien gegeven. Er waren, natuurlijk uitblinkers, zoals we in de eerste plaats willen noemen mevrouw Pruisen-Ipel, die als vrouw van boer Land man, wei bijzonder keurig en waardig spel te zien gaf en in al haar eenvoud een bijzon der cachet aan het spel wist te geven. Haar dochter Greta (mej. Adri Ipel) speelde haar grote en moeilijke rol op echt natuurlijke wijze en gaf voortreffelijk spel te zien, evenals oude Geert, boerenknecht (T. van der Stelt); hij was een echt type boerenarbeider, die zowel in spel en ge baren als in zijn resoluut optreden onver beterlijk was. Boer Landman (H. Hoeke) hadden we als vrekkige boer, die slechts leeft voor het geld, liever wat resoluter in zijn optreden gezien; in het 4e bedrijf be viel hij ons, na het ongeluk dat zijn dochter was overkomen, wat beter en in het laatste bedrijf werd door hem nog wel veel goed gemaakt. De overige spelers en speelsters kweten zich ook behoorlijk van hun taak, als daar zijn Jaap, kleinzoon van oude Geert (A. Groeneveld), Henk Kranendonk, stuur man bij de koopvaardij (C. Ipel)de laatste mag zich o.i. bij het afscheid van Greta ook gerust wat spontaner uiten; Greta ging dat o.i. beter af. De dokter (I. Lievaart), Stenema, leverancier van grafzerken (D. Scheffer) paaien zich zeer goed aan. Rest nog mevr. C. Scheffer-Heiblom, die de rol van Trijn, de dienstbode van boer Land man vervulde, en dat op een manier die aller bewondering had; als wij een opmer king zouden willen maken, zou het zijn dat zij wat te jong uiterlijk had voor de bedoe ling van het stuk, wat o.i. door een grimeur ondervangen had kunnen worden. De aanwezigen gaven blijk van het stuk volop genoten te hebben, o.i. echter ook wel eens, b.v. na het 4e bedrijf, op een onjuist moment. Terecht dankte de voorzitter het gezel schap hartelijk voor het gebodene en sloot hij deze geslaagde avond, nadat de heer C. Braspenning in dankgebed was voorgegaan. Bij de uitgang werd een collecte gehouden voor het Fonds „Draagt Elkanders Lasten" van het C.N.V. OUDERAVOND KONINGIN JULIANASCHOOL. Woensdag 12 maart j.l. werd de jaarlijk se ouderavond van de Koning Julianaschool gehouden, waarvoor de belangstelling zo groot was, dat men geen voldoende ruimte had om de ouders een behoorlijke plaats te geven. Het wordt hoog tijd, dat men eens een ruimere vergadergelegenheid krijgt. Na het openingswoord van de voorzitter van de Oudercommissie, de heer Joh. Ro- senbrand Azn., die zijn vreugde uitsprak over de grote opkomst en de stijgende be langstelling voor het werk der leerlingen, dat in de verschillende lokalen lag tentoon gesteld, werd eerst een begin gemaakt met de afwerking van de agenda van de huis houdelijke vergadering. De notulen van de vorige ouderavond werden door mevr. Gerlach voorgelezen en met een kleine wijziging goedgekeurd, on der dankzegging aan mevr. Gerlach voor het werk besteed aan het opmaken dezer notulen. Vervolgens kwam het jaarverslag van de penningmeesteresse, Mevr. Polder vaart, aan de orde. Dank zij een zeer zui nig beheer leverde het Ouderfonds een prachtig batig saldo op, dank ook zij de werkkracht en de goede samenwerking van Oudercommissie en onderwijzend personeel. Ook dit verslag werd goedgekeurd met een woord van waardering van de zijde van de kas-controle-commissie, waarin zitting had den de heren J. Muis en H. M. J. Kom- mers. Tot leden van de commissie van om derzoek voor het volgend jaar werden aan gezocht de heren J. Dorresteijn en G. van Tilborgh, die deze benoeming aannamen. Het volgend punt: verkiezing leden van de Oudercommissie gaf aanleiding tot een korte toespraak van het Hoofd der School, de heer Poldervaart, die de dames mevr. Gerlach en mevr. Haverhals, hartelijk dank zei voor alles wat zij in het belang van de school en de kinderen hadden gedaan. Het speet hem zeer dat zij de Oudercommissie moesten verlaten, waarin mevr. Gerlach ruim 10 jaar zitting had gehad. De wet liet echter geen andere oplossing toe om hen voor de school te behouden. Onder aanbie ding van een grote doos bonbons en een stevige handdruk werd afscheid van hen genomen. In hun plaats werden benoemd de dames mevr. N. Oerlemans-Aalfs en mevr. T. van Vuuren, die deze benoeming accepteerden. Na de pauze hield het hoofd der school een korte causerie over het onderwijs aan de school, het schoolreisje, het Ouderreisje etc. Deze samenvatting van alles wat met het schot"-ven samenhangt, werd met grote aandacht beluisterd en dank zij een vlotte voordracht, werd alles in zulk een goed tijdschema afgewerkt, dat precies op tijd met de afwerking van het filmprogramma kon worden begonnen. Zowel de films over het bezoek van St. Nicolaas aan de Kleuter school, de kinderoptocht tijdens het Oranje feest, als de oriënteringsrit op Koninginne dag werden met spanning gevolgd, waarbij als slot de Betrouwbaarheidsrit van de Mo torclub „Marijke" werd vertoond. Dr. Gerlach, die elk jaar opnieuw bereid bleek zijn films te vertonen, oogstte dan ook een dankbaar applaus. Voordat de Ou deravond begon, was er van 7 uur af gele genheid het schriftelijk werk van de leer lingen te bezichtigen. Vooral de gemaakte handwerken trokken bijzonder de aandacht, dank zij de activiteit van mej. Oerlemans, onderwijzeres aan de school, die hiervoor dagelijks uren heeft opgeofferd. De woor den van lof voor deze leerkracht waren dan ook zeker op zijn plaats. De rondvraag leverde geen nieuwe ge zichtspunten op, waarna deze bijzonder goed geslaagde Ouderavond met een woord van dank voor de grote opkomst werd gesloten. VERLOTING „KUNST NA ARBEID". Ter financiering van de aankoop van het nieuwe instrumentarium heeft het Fanfare korps „Kunst na Arbeid" besloten een grote verloting te organiseren. Een dezer dagen is reeds de toestemming van de Minister van Justitie ontvangen tot het houden der verloting. Binnen enkele dagen zullen de leden van Kunst na Arbeid bij U aanklop pen om een lot te kopen. Wij behoeven U niet te vertellen wat Kunst na Arbeid voor onze gemeente betekent. Bij elke festiviteit staat zij klaar om haar medewerking te verlenen. Het bestuur van K. n. A. ver trouwt er daarom nu ook op, dat eenieder een of meer loten zal kopen. Stelt U de verkopers van de loten dus niet teleur. Aan deze verloting is als hoofdprijs verbonden een compleet televisie-toestel, benevens tal van andere zeer aantrekkelijke prijzen w.o. een radio-ontvangtoestel. BIDSTOND VOOR HET GEWAS. Woensdag 19 maart a.s. zal D.V. des avonds om 7.30 uur de jaarlijkse bidstond voor het gewas worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk. Voor ganger in deze Dienst des Woords is Ds. A. C. Haring. OUDERAVOND. Het bestuur der Chr. School aan de Loonsedijk is voornemens om op vrijdag 21 maart a.s. in de kleuterschool de jaar lijkse Ouderavond te houden. Op deze Ouderavond hoopt o.m. het woord te voe ren. Ds. Vink uit Besoijen. Aanvang van deze bijeenkomst 7.30 uur. KADERCURSUSAVOND. Uitgaande van de bonden van Ned. Herv. Meisjes- en Jongelingsverenigingen op G.G. zal hedenavond de 4e kadercursusavond worden gehouden in het gebouw Elthato al hier. Drs. D. Schouten, directeur van de Chr. H.B.S. te Waalwijk zal het onderwerp: Hebben onze verenigingen een evangelise rende taak? inleiden. De voorgaande cur sussen waren van groot nut voor de leden en allen die er bij betrokken zijn. Men hoopt thans, dat men ook voor deze laatste cursusavond zijn belangstelling zal tonen. DAMESKRANS NED. HERV. KERK. De dameskrans der Ned. Herv. Kerk al hier, heeft zich ten doel gesteld, om, naast het werk dat ze nu reeds doet, ook eens iets voor de zieken en ouden van dagen te doen. Men stelt zich n.l. voor om gelden bijeen te brengen voor een bandrecorder. Men zou daardoor zieken en ouden van da gen in 'staat kunnen stellen een eigen kerk dienst te beluisteren. Door het voeren van diverse acties hoopt men dit doel te ver wezenlijken. Indien eenieder hieraan zijn medewerking zal verlenen, kan dit doel ze ker verwezenlijkt worden. De zieken en ouden van dagen zullen er zeer dankbaar voor zijn. MEDALJE VOOR 40 JAAR TROUWE DIENST. In het begin van het jaar herdacht de afdeling Waspik van het Groene Kruis haar 40-jarig bestaan in een feestelijke bijeen komst. Gedurende al die 40 jaar heeft een familie het magazijn beheerd, n.l. de fam. Lankhaar. Eerst de heer A. Lankhaar en na diens overlijden, enige jaren geleden, zijn dochter. Dit feit wilde het hoofdbestuur niet zo maar laten voorbij gaan. Voor deze vele jaren trouwe dienst verleende zij een me- dalje. Deze werd toegezonden aan het be stuur van de afdeling ten huize van mej. Lankhaar had de uitreiking er van plaats. In aanwezigheid van het plaatselijk bestuur hield de voorzitter een toespraak, waarin hij de familie Lankhaar prees om de goede zorgen, die steeds aan dit werk besteed werden. Daarbij sprak hij de wens uit dat mej. Lankhaar nog vele jaren onder de ze gen des Heren deze verzorging zal mogen blijven geven. In zijn toespraak betrok hij ook de oude moeder met wie de dochter samenwoont. COLLECTE JEUGDRAAD. Dezer dagen zullen de leden van de Was- pikse Jeugdraad, aangevuld met enkele le den van de Jonge Boerenstand een huis- aan-huis geldinzameling houden voor het jeugdwerk. Zaterdag jl. betoogde de jeugd voor eigen zaak door met een aantal borden achter de drumband door de straten te lo pen, waarop te lezen stond: Steunt met vréugd Uw eigen jeugd. HUISHOUDBEURS. Het bureau huishoudhulp hield in Hotel Van Iersel een huishoudbeurs. Voor deze beurs bleek veel belangstelling te bestaan. Tal van nieuwe huishoudelijke apparaten werden deze avond gedemonstreerd en vele verrassingen en voordelen vielen de bezoe kers ten deel. 1 NEDERLAAGTOURNOOI BILJARTEN. In verband met het behalen van het kam pioenschap van de Waspikse bond heeft de biljartvereniging De Fotsers, gevestigd in café „Het Middenhuis" van het bestutu der Waspikse Biljartbond het recht en de eer verkregen een nederlaagtournooi uit te schrijven. Alle clubs van de bond zullen aan dit tournooi, waaraan diverse prachtige prij zen verbonden zijn, deelnemen. Hieronder volgen de te spelen wedstrijden: 17 maart Fotsers I-KOT I; 21 maart Fotsers I- Vriendenkring I; 24 mrt. Fotsers I - Vrien denkring II; 28 mrt. Fotsers I-Altijd Raak II; 1 apr. Fotsers I WK I; 4 apr. Fot sers I-HGL I; 8 apr. Fotsers I-KOT II; 11 apr. Fotsers I-Altijd Raak I. GEERTRUIDENBERG CIRCUS VAN BEVER KOMT. Het bekende Circus van Bever is voor nemen om ook dit seizoen Geertruidenberg te bezoeken. Op 9 en 10 arpil a.s. zal Van Bever op de Markt enkele voorstellingen geven. BID- EN BOETEDAG. Sinds enkele jaren houdt de Kath. Vrou wenbeweging in Nederland op het feest van Maria Boodschap, 25 maart, een bid- en boetedag. Daarbij roept zij alle katholieke vrouwen op die dag iets extra's te doen. In samenwerking met de bij deze bewe ging aangesloten organisaties, t.w. de Boe- rinnenbond, de K.A.V. en het R.K. Vrou wengilde, hebben de geestelijke adviseurs van deze verenigingen een gezamenlijke avondplechtigheid georganiseerd met de af delingen van dezelfde organisaties in R'veer. De plechtigheid zal plaats hebben in de pa rochiekerk van Raamsdonksveer. Om 8 uur begint een H. Mis, opgedragen voor de in tentie van dit jaar: Het apostolaat van de wereldunie. De predikatie wordt gehouden door de Weleerw. heer Kapelaan J. Ster- kens. De gezangen worden uitgevoerd door het koor van de Maria-congregatie. Na de H. Mis is er een Maria-hulde, voorafgegaan door een kaarsen-processie. BILJARTEN. In café W. v. d. Loo speelde donderdag avond de aldaar gevestigde biljartclub DES voor de competitie van deKNBB een wed strijd tegen Poedelvrees uit Vlijmen. De vier DES-spelers waren ook nu weer zeer goed op dreef; op overtuigende wijze wonnen ze met de hoogste cijfers n.l. 8-0. Door elkaar speelden ze met een gemid delde van 10, vooral Kees v. d. Loo was in grootste vorm en speelde met een gemid delde van 19.17. De gedetailleerde uitslag was DES - Poedelvrees K. v. d. Loo - P. v. Engelen 230 - 45 J. v. Bokhoven - N. v. Asperen 160-91 A. Treuren - H. v. Overdijk 140 - 92 P. v. d. Loo-B, v. d. Meijden 110-41 Door deze overwinning staat DES nu ge lijk met Limburgia I uit Den Bosch. Laatstgenoemde club verloor in de af gelopen week van OBK uit Vlijmen met 7-1. DES moet nu nog twee wedstrijden spelen en wel tegen OBK en de laatste wed strijd thuis tegen Limburgia, welke ontmoe ting de beslissing moet brengen, wie kam- .pioen wordt, DES of Limburgia. TAFELTENNIS. Smashers 3 - The Rivals I Dinther 4-6; Rivals I - Smashers 2 1-8; Smashers 4 - Zwaantjes 3 St. M.-Gestel, niet opgek. Damesteam contra Shooting Stars 2 Nieuw- kuijk 9-2. Vriendschappelijk werd gespeeld: Smas hers Jeugdteam A - Jeugdteam TTVD Dru- nen 10 - 0; Smashers Jeugdteam B - Jeugd team TTVD Drunen 10-0; Smashers 4- Drunen 4 4-6. UITVOERING. Voor haar ereleden en donateurs gaf de gemengde zangvereniging Uitspanning door Inspanning in de zaal van het Parochiehuis een zang en toneeluitvoering. De voorzit ter de heer Joh. van Venrooij heette de aanwezigen hartelijk welkom. Daarna wer den onder de heer C. Lambrechts enkele lie deren ten gehoren gebracht, terwijl daarna onder regie van de heer Fr. van Wezel door de toneelgroep van de zangvereniging een verdienstelijke uitvoering werd gege ven van het toneelspel: Wilde Rozen van Joh. v. Eekelen. De verloting tijdens de pauze verliep weer erg vlot. DE WOLFSHOEK. - De buurtschap De Wolfshoek zal medio mei haar 12 Vz -jarig bestaan vieren. In ver schillende, sectoren is men al druk doende om dit jubilé zo luisterrijk mogelijk te vie ren. De muzikanten uit de buurt hebben zelfs al een z.g. Boerenkapel opgericht, die onder leiding van de heer C. Boelen het muzikale gedeelte van het feest zal verzor gen. Op de feestviering komen wij nog te rug. Maar elke parochiaan weet, als de Wolfshoek iets onder handen neemt, dat het dan ook voor honderd procent wordt afge werkt en ook ten volle zal slagen. MULDERS Rijwielhandel St. Crispijnstr. 71 - Waalwijk Tel. 2694 vraagt voor direct HALFWAS VOETBAL-UITSLAGEN Ere-divisie Rapid JC—DOS 1—0 Sparta—GVAV 1—0 Blauw-Wit—NAC 1—1 ADO—BW 0—1 MVV—AMSTERDAM 1—1 EnschedeFortuna '54 07 PSVFeij enoord 60 AjaxNO AD 10 Elinkwijk—WV 2—2 Eerste divisie A Willem II—HVC 2—5 VSV—EDO afg. RBC—DWS 2—0 GraafschapAlkmaar 11 VolendamRoda Sport 3—2 Excelsior—AGOVV 1—0 SVV—Vitesse 2—3 DFC—Helmond 2—1 Eerste divisie B SittardiaLimburgia 12 (o.p.v. Sittardia) Helmondia '55—Herm.-DVS 12 WageningenVolewijckers 13 LeeuwardenEindhoven 22 HaarlemRigtersbleek afgel. Xerxes—SHS 4—4 Fortuna VL—RCH 2—1 KFCStormvogels 14 Tweede divisie A ONA—ZFC 0—7 UVSEBOH 2—0 BaronieDe Valk 16 DHC—Wilhelmina 2—1 ZeistHilversum 22 Emma—LONGA 0—1 DOSKO—'t Gooi 2—3 Tweede divisie B OosterparkersPEC 51 RhedenHeracles 01 Go AheadEnsch. Boys 11 VeendamHeerenveen 1-0 VelocitasOldenzaal afgel. Be QuickTubantia 12 (o.p.v. Be Quick) Zwolse BoysNEC 20 AMATEUR-VOETBAL Eerste klasse C MauritsAlliance 12 Spel. EmmaKimbria 22 BoxtelBrabantia 22 de SpechtenVlissingen 00 ValkenswaardRoermond 11 Tweede klasse A Uno AnimoDESK 15 TOPBoxmeer 30 SchijndelVeloc 20 Taxand'riaJVC '31 22 Tweede klasse B TSCRoosendaal 20 SartoCorn. Boys 00 Rood-WitInternos 21 RACMiddelburg 32 Derde klasse B GW—Heusden 2—2 St. Mich. GestelVOAB 52 Concordia-SVDUDI '19 24 Derde klasse C RWB—SCO O—1 Veerse BoysRKC 30 VirtusDongen 14 GudokHieronymus 01 Vierde klasse E NieuwkuijkOirschot V. 60 ZigoVelocitas '31 13 RKTVV—Hilvaria 0—0 Ons ViosWit-Zwart 32 TAC—SVG 01 RWB—SCO 0—1. In een door beide partijen sportief, maar overigens slecht gespeelde wedstrijd is het de be zoekers gelukt een 10 over winning in de wacht te slepen. Gezien het vertoonde spel echter kon noch SCO noch RWB de volle winst voor zich opeisen. De gastheren hebben ontegen zeggelijk de mooiste kansen ge had, maar de twee doelpunten, voor rust gescoord, doch wegens buitenspel afgekeurd, buiten be schouwing gelaten, was de voor hoede van RWB deze middag ongevaarlijk. Hetzelfde geldt te vens in dezelfde mate voor het Oosterhoutse spel, al was 't wel zo dat! tie SCO spelers door hun grotere ijver, speciaal na rust, sterker voor de dag kwamen dan voor de thee. Het enige en be slissende doelpunt viel direct na de aftrap in de tweede helft. Een ingeschoten bal op het RWB-doel leverde, doordat het leer door 'n SCO speler van richting werd veranderd, een onverwacht doel punt op. Hoe Besoijen zich hier na ook inspande om tot succes te komen, het bleef' allemaal zonder resultaat. SCO op haar beurt kwam ook nog tot enkele gevaarlijke pogingen om hun voorsprong te vergroten, maar ook dit bleven pogingen. Het re sultaat van deze wedstrijd bleef zodoende 1-0 voor de bezoekers. Veerse BoysRKC 30. Geen verslag ontvangen.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6