KAATSHEUVEL WAALWIJK 10 Vlijmen Sprang Haarsteeg Raamsdonk Raamsdonksveer Capelle Waspik Loon op Zand Provinciaal Nieuws winning werd haar meerderheid sterk uit gedrukt. Minder goed was het resultaat van het tweede team. Door een verrassende 4 - 6 nederlaag op eigen tafel tegen Animo 4 j uit Vught, werden de kampioenskansen j voor dit team veel kleiner. Met Animo 4 deelt het nu de eerste plaats. Verdere uit slagen: Smahers dames contra JCV 4 Vught 6-4; Smashers 4 contra Never Down S Zaltbommel 6 4; Het Jeugdteam A con tra RKC Waalwijk 8-2; Het Jeugdteam B contra RKC 10-0. - Van de Nat. Kath. Sportbond afd. Tafeltennis, ontving de heer Fr. Willems de uitnodiging tot deelname aan de dioce sane kampioenschappen die te Rotterdam verspeeld zullen worden. Hij zal het Bos sche Diocees daar vertegenwoordigen in de derde klas. ZILVEREN SCHOENTOURNOOI. Voor het internationaal zilveren schoen- toumooi dat zondag 20 april in de Veiling hallen zal gehouden worden en dat door de NTBB als een kwalificatie-touraooi is aan gewezen, bestaat veel belangstelling. De in schrijving sluit eerst 2 april en reeds meer dan 300 inschrijvingen zijn al binnen. Lief hebbers van deze mooie tak van sport zul len die dag dus volop te genieten krijgen. Tweede Paasdag zal in de zaal van het pa- rochiehuis voor de afd. Brabant de Tien kamp Heren Eerste klas worden gehouden. De organisatie ligt bij het bestuur van De Smahers. BIBLIOTHEEK. In de parochiële uitleenbibliotheek zijn weer een 200-tal nieuwe boeken geplaatst. Iedere zondagmorgen van 11.30 tot 12 uur gelegenheid tot het afhalen van boeken. r>- 7! -Pi g! 1" 31CELIO &«- F-£f» VISCLUB DE HUT. Zaterdag 29 maart werd m het nieuwe clublokaal bij B. Oremans een feestavond gehouden, die gratis door de heer Oremans werd aangeboden. Om 7 uiir had de bij eenkomst plaats en de voorzitter de heer C. v. d. Meijden dankte de heer Oremans voor deze mooie geste. Spr. hoopte dat de visclub, die 53 jaar onafgebroken in cafe de Hut was gevestigd geweest, ook nu in café Oremans haar groot jubileum zal vie ren. De feeststemming bracht heel de avond gezelligheid. Het werd weer een ouderwet- se feestavond, wat de voorzitter op het laatst van de avond in zijn dankwoord het uitkomen. MAANDVERG. P.V. DE ZWALUW. Zaterdag 29 maart hield de Postduiven vereniging de Zwaluw haar maandvergade ring in café A. Klerks. De opkomst was groot, toen de voorzitter om half 9 de aan wezigen verwelkomde. De notulen van de vorige vergadering werden goedgekeurd. Hierna werden de kampioenschappen '57 met een hartelijke toespraak van de voor zitter uitgereikt. Het vliegreglement en het vliegprogramma werden aan de leden uit gereikt. De voorzitter merkte op vooral het reglement eens goed door te lezen. De hok- lijsten 1958 moesten voor de inkorving van zondag 31 maart worden ingeleverd. Voor het opgeven van derby-ringen voor de BCC en leden fondclub was grote belang stelling. Vervolgens werd het kampioen stelsel voor 1958 samengesteld. Door dhr. M. Nicols werd een uitleg gegeven van de vastgestelde punten op de BCC-vergade- ring. Vlijmen staat met Nieuwkuijk en Dru- nen vanaf het begin van de vluchten met de kleine kring 's-Bosch. Zondag werd door de Postduivenver. de Zwaluw de eerste africhtingsvlucht van het nieuwe seizoen gehouden. Het weer liet zich 's morgens niet mooi aanzien met de mist, welke toch mooi op tijd verdween. De lossing vond om 12 uur plaats. waren 405 duiven, dat een record aantal is voor deze eerste vlucht. De duiven kwamen traag afzetten. Er waren enkele achterblijvers. HARMONIE CONCORDIA. Het bestuur van de Harmonie Concor dia heeft besloten om op zondag 13 april een concertavond te geven in café de Witte met na afloop bal. Dit concert wordt extra aanbevolen, want de pas heropgerichte ver eniging, die over vele jeugdige krachten beschikt, komt extra medewerking toe om het muziekpeil op te voeren. NIEUWE BLOEMISTERIJ. De viering van dit feest zal plaats vin den op zondag 13 april a.s.; enige tijd ge leden heeft er reeds een vergadering plaats gehad, waar de besturen van alle alhier be staande verenigingen waren uitgenodigd. Aan de uitnodiging werd door velen gevolg gegeven en had een vergadering plaats. Ei werd een comité gekozen dat de plannen voor een verdere viering zal uitwerken. Dit comité bestaat uit de heren P. Buijs, J. v. d. Plas, F. van Oyen, H. Jansen en J. van Oosterhout en de dames N. van Oosterhout, mevr. v. Engelen-de Kort en mevr. Van Heist-Baldwon. Op een en ander hopen wij echter nog nader terug te komen. JAARVERGADERING K.A.B. De K.A.B. afd. Haarsteeg hield vrijdag avond in café M. Reuser haar jaarvergade ring. Uit het jaaroverzicht dat de voorzit ter de heer Th. de Vaan gaf, kwam duide lijk vast te staan, dat de diverse activiteiten in de afd. wel wat groter mochten zijn. Zo heeft het bestuur zich genoodzaakt gezien het geven van ontwikkelingsavonden stop te zetten. De opkomst was vooral het laatste jaar zo gering, dat tot deze maatregel moest worden besloten. Het bestuur betreurt dit ten zeerste, omdat de leden hierdoor 'n kans tot ontwikkeling missen. Naast deze teruggang valt er echter bij de instellingen van de afd. een vooruitgang waar te ne men. Herwonnen Levenskracht boekte over 1957 de volgende inkomsten: de donateurs actie f 367.75, het Goede Week-offer f 82.50, jaardonateurs f 36, jaarlijkse lo terij f 137.50 in totaal vloeide er f 623.75 in de kas van H.L. Het aantal donateurs van de z.g. stuiveractie, bedroeg per 1 jan. 138 en 12 jaardonateurs. De instelling de Centrale Volksbank komt steeds meer in de belangstelling te staan. In totaal bedraagt het aantal spaar ders 620 met een gezamenlijk tegoed van f 101.173,27. In 1957 werd ingelegd f 61.542.46, terugbetaald werd f 43.730.88, zodat er een overschot van f 17.811.58 viel te noteren. De voorzitter deelde nog mede dat dit resultaat in 10 jaar is bereikt; in 1948 werd alhier een agentschap gevestigd en werd begonnen met het zegelsparen op school; hij bracht dank aan de agent de heer C. v. d. Linden, die dit al die 10 jaar met toewijding en geheel belangeloos heeft gedaan. Ook het Gezinszorgfonds komt steeds meer in de belangstelling te staan, reeds zijn 74 gezinnen van K.A.B.-ers lid van dit fonds en in 1957 vielen er 164 verzorgingsdagen te noteren. Hierna was 't woord aan de penningmeester. Dank zij 'n zuinig beheer staat de afd. wat de financiën betreft er zeer goed voor. De boeken en bescheiden waren in orde bevonden. De voorzitter deed hierna uitgebreide mededelingen over het voorstel van het bestuur om deze zomer een reis naar Expo '58 te Brussel te organiseren. Besloten werd contact op te nemen met de KAV, om tot een gezamenlijk besluit te komen. Alle le den zullen een circulaire ontvangen waarin een opgave van de kosten aan deze reis verbonden zal worden gegeven. Als ver moedelijke datum werd vastgesteld eind augustus; voor de deelnemers zal er dan een spoorregeling worden getroffen. De districtsbestuurder de heer J. de Laat uit Den Bosch hield tenslotte een warm pleidooi om in de afd. tot meer activiteit te komen, waarbij hij wees op het belang van een goede standsorganisatie. De geest.- adviseur kapelaan Severijn, onderstreepte hierna de woorden van de heer de Laat, maar spoorde de leden aan het godsdien stige niet uit het oog te verliezen en zich overal steeds een goed katholiek te tonen. Met een woord van dank aan allen besloot hierna de voorzitter de vergadering. BRAND. Vrijdagmorgen omstreeks 7 uur brak er in de woning van de fam. Van Bokhoven- Kuis plotseling brand uit, die waarschijn lijk werd veroorzaakt door een lek in de schoorsteen. Met vereende krachten van in middels toegesnelde buren werd de vuur haard met emmers water bestreden. Ge lukkig slaagde men er in het vuur te blus sen en bleef de woning behouden. De in middels gealarmeerde brandweer, die even later ter plaatse verscheen, behoefde niet meer in actie te komen. worden toegepast. Bij de amateurs en onaf- hankelijken werd o.a. de militaire ploeg van Gerrit Schulte gecontracteerd. Ook de bekende coureur Tiny Wolfs uit Vlijmen, die in de Ronde van Waspik al meerdere malen voor vuurwerk zorgde, zal van start gaan, terwijl men ook met de kampioen van Nederland, Piet Steenvoorde, wel tot overeenstemming zal komen. Voldoende waarborgen dus om de strijd met ongeduld tegemoet te zien. VOLLEYBAL. De Waspikse Volleybalclub ATAK heeft in Tilburg haar reeks overwinningen voort gezet. Met 2-1 zegevierde Atak over Mi- nenco. Hierdoor is Atak opgeklommen naar de vierde plaats van de ranglijst. OORKONDE EN KRUIS VOOR BRANDWEERCOMMANDANT. Ter gelegenheid van het 12 Vz-jarig ju bileum van de heer Th. de Graauw als brandweercommandant van onze plaatselijke brandweer, waarover wij op deze plaats al eerder melding maakten, werd aan de heer De Graauw de oorkonde met bijbehorend kruis vanwege de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandanten, uitgereikt. De heer de Graauw ontving deze onder scheiding uit handen van Burgemeester van Erp. Van het gemeentebestuur ontving de commandant vanwege zijn vele verdiensten voor het Waspikse brandweercorps een cadeau onder couvert. Verder mocht de jubilaris nog van diverse instanties en per- sonen cadeaux en felicitaties in ontvangst Zaterdag 29 maart werd op de Akker bij A. de Vaan een nieuwe bloemisterij ge opend. Er was grote belangstelling en een en ander ging met hartelijke woorden ge paard. De heer A. de Vaan beschikt over een prachtige inrichting voor deze nieuwe zaak in het centrum naast het nieuwe post kantoor. GESLAAGD. Voor het Kraamverpleegstersdiploma slaagde in het Groot Ziekengasthuis te Den Bosch mej. Toos Peijnenburg. EERW. ZUSTERS GAAN JUBILEREN. Deze maand zal het 50 jaar zijn geleden dat de Eerw. Zusters Franciscanessen van de Orde van Veghel hun intrek namen in het inmiddels geheel nieuw gebouwde St. Gertrudisgesticht alhier. De komst van de Zusters werd toen reeds door de bevolking van Haarsteeg, die in getal nog veel ge ringer was als thans, met veel blijdschap en vreugde tegemoet gezien. Deze vreugde vond zijn oorzaak in het feit dat de Zusters het onderwijs ter hand zouden gaan nemen; aan het gereed gekomen klooster was tege lijkertijd een zijvleugel gebouwd, waarin drie schoollokalen waren ondergebracht. Voordien geschiedde het onderwijs zeer provisorisch, daar Haarsteeg in die tijd voor een gedeelte behoorde bij de gemeente Vlijmen en een ander gedeelte bij de ge meente Hedikhuizen. Naast het geven van onderwijs aan de vrouwelijke jeugd, heb ben de Zusters zich nog op velerlei terrein verdienstelijk gemaakt, waarvan wel de verpleging van zieken en ouden van dagen het voornaamste is. Jarenlang is een zuster opgetreden als wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis, welke functie later door een leken-verpleegster werd overgenomen Het feest van dit gouden jubileum zal niet onopgemerkt voorbij gaan, via een ge paste viering zal de Haarsteegse bevolking zijn aanhankelijkheid aan de Zusters tonen. BERNDIJK - WHITE BOYS 0-1. Zondag jl. speelde White Boys tegen Berndijk uit Kaatsheuvel een harde en spannende wedstrijd. Een half uur na het begin werd het eerste en enige doelpunt gescoord door Jan de Zeeuw. Met deze stand kwam de rust en ook het einde. Tot het laatst toe bleef deze wedstrijd uiterst spannend. Zowel voor White Boys als voor Berndijk zat er een kans in. Bij deze belangrijke wedstrijd wa ren ruim 2000 bezoekers aanwezig. EERSTE PRIJS. De heer A. v. d. Berg alhier won te Nij megen de eerste prijs met hardlopen, n.l. 'n wisselbeker. JAARVERGADERING. In café Kamp hield de K.A.V. haar jaar vergadering. De voorzitster opende met ge bed en heette de geest, adviseur en mej. Puyenbrock en de leden welkom. Het jaarverslag van secretaressen en penn.esse worden voorgelezen en goedge keurd. Daarna volgde de verkiezing. Aftre dend waren de dames Kanters-Broeders, de Veer-Jacobs en Fijneman-Oome. Alle drie werden ze herkozen. Een woord van dank werd gebracht aan de geest, adviseur voor alles wat hij in het afgelopen jaar voor de vereniging deed. Mej. Puyenbrock spoorde de leden aan om trouwe en echte K.A.- vrouwen te blijven. In maart werd een de monstratie gegeven over peulvruchtencom binatie. Al met al een gezellige avond, die besloten werd met een film en een heer lijke kop koffie. VIERING KONINGINNEDAG 1958. Het Oranjecomité te Raamsdonksveer besprak reeds enige malen de organisatie van Koninginnedag 1958. Behoudens de tijden is het programma in grote trekken gereed. De schoolkinderen openen de dag met een zanghulde. In de loop van de voormid dag defileren de militairen door R'veer en verzorgt de K. E. Harmonie De Een dracht een muzikale wandeling. Speciaal voor de jeugd worden in de na middag enige voorstellingen in Rehoboth verzorgd. Jongens en meisjes, die de lagere school hebben verlaten en nog geen 17 jaar oud zijn kunnen gratis deelnemen aan een gezelligheidsrit per fiets met enige leuke puzzles, te organiseren door een comité be staande uit vertegenwoordigers van het Oranje-comité en het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Raamsdonksveer. Eveneens in de namiddag zal een militair voetbalelftal de strijd aanbinden tegen een elftal bestaande uit spelers van Veerse Boys en Good Luck. Des avonds verzorgt de K. E. Harmonie De Eendracht een concert op de kiosk aan het Heereplein en de dag wordt besloten met een groot vuurwerk in samenwerking met het Oranjecomité Raamsdonk(dorp) Nadere publicaties zulen nog volgen. INTREDE. De intrede van Candidaat Vermeulen uit Amsterdam, als predikant bij de Geref. Kerk alhier, is thans bepaald op zondag 13 april a.s. PRO PATRIA. De gymnastiekvereniging Pro Patria is voornemens voor haar donateurs een twee tal zaaluitvoeringen te geven en wel op za terdag 12 en maandag 14 april a.s. MOTORCLUB MARIJKE. Het afgelopen week-end bracht voor de motorclub Marijke weer enkele fraaie suc cessen. Werden de equipe's Th. van Beek J. Muis en J. Rozenbrand - Legierse bij de zaterdagavondrit van de scooterclub te Waalwijk resp. 2e en 3e, zondagmiddag in Drunen werd het nog beter. De motor- en automobielclub in deze plaats organiseerde een oriënteringsrit waaraan naast een 40-tal andere rijders ook 5 rijders van Marijke deelnamen. De uitslag was verrassend. Th. v. Beek - J. Muis wonnen deze rit met 57 strafpunten, maar ook de anderen lieten zich niet onbetuigd. J. Rozenbrand - Legier se werden 3e met 80 strafp., Leni Cové, die solo reed werd 5e met 94 strp., J. Konings met echtg. 6e met 111 strp. en L. Stein- H. Kraak 9e met 142 strp. Hiermede werd deze rit wel een groot succes voor Marijke geworden. 2e Paasdag zal er weer in het strijdperk getreden worden. Want dan wordt in Capelle de eerste rit verreden voor het Prov. kampioenschap. De heren van Beek en Konings, die hun sporen op dit gebied wel hebben verdiend, zijn de organisatoren. RONDE VAN WASPIK. Voor de Ronde van Waspik om de grote prijs van Waspik, welke dit jaar zal wor den verreden op 27 april a.s., bestaat, zo wij van het organiserende comité vernemen, onder de renners weer veel belangstelling. Er kwamen zowel bij de amateurs als bij de nieuwelingen en adspiranten zoveel inschrij vingen binnen, dat een scherpe selectie moet GESLAAGD. Voor het diploma typen slaagden de dames J. v. Rosmalen en Helma Brekelmans alhier. Mevr. WENNEKES-VAN CAMPEN R.I.P. Nog geheel onverwacht, al was ze dan al lang lijdende aan een ge vaarlijke ziekte, kwam zaterdag morgen de tijding dat mevr. Wen- nekes-v. Campen overleden was. Wanneer dinsdagmorgen de plech tige uitvaart en begrafenis zal plaats hebben, zullen er ongetwij feld velen zijn die in dankbare her innering aan 't vele goede dat deze edele vrouw in haar leven in Kaats heuvel heeft gedaan voor armen, zieken en ouden, de stoet volgen. Haar gehele toewijding haar gezon de levensdagen ging uit naar de hulpbehoevenden. Met bouwpastoor v. d. Oor.t nam zijn het initiatief van het Ziekentriduum, waarvan ze van af de oprichting de toegewijwe voor zitster was. Ze was practisch wer kend lid van de St. Elisabethver- eniging, die nooit een tevergeefs be roep op haar deed. Ze was mede bestuurslid van de A.V.A. (Alles voor Allen) en zette geregeld haar gastvrije woning open om met deze meisjes de diensten te regelen. Ze was bestuurslid van het co mité Ouden van Dagen, en het was haar grootste genot de oudjes te zien profiteren van het gezellige uitstapje dat hen jaarlijks wordt aangeboden. Ze was in één woord een edele vrouw, wier nagedachte nis slechts waardering en bewonde ring zal wegdragen. CRESCENDO. Voor de derde maal speelde de toneelclub „Crescendo" op zondag avond in de Euphonia-zaal het to neelstuk „Inkeer" van Bromet, voor een tamelijk goed bezette zaal. Op nieuw is gebleken dat deze toneel vereniging met dit werk een groot succes boekte. BILJARTEN. Op zondag 30 maart werd in het café van Piet v. Dun de finale ge speeld van de voorwedstrijden 1ste klas libre, van het Gewest Brabant- Zeeland. De einduitslag is als volgt; 1. J. Passier, Waalwijk 1191 136 109 8.75 10 2. v. Engelen, Vlijmen 1083 147 57 7.36 8 3. Th. Netten, Kaatsheuvel 968 159 37 6.08 4 4. J. Litjens, Boxmeer 819 160 40 5.12 4 5. H. Brands, OSs 858 174 33 4.93 4 Na afloop dankte de voorzitter van het district, de heer v. d. Kaa, de organisatie, de spelers en de hos pes voor alle medewerking. Een uitvoerig verslag over deze wedstrijden volgt. JAARVERGADERING VAN DE BOERINNENBOND. Donderdag 27 maart werd de jaar vergadering van de boerinnenbond begonnen met een Lof om 7 uur in de kapel van de Eerw. Zusters. Dit Lof werd gezongen door de zang club van de boerinnenbond. De vergadering in de Gildenbond werd zeer druk bezocht. Daar de voorzitster, mevr. Nou- openluchtbal met daaraan vooraf een om 8 uur te beginnen fakkelop tocht. In verband met het voorge stelde openluchtbal, is men voor nemens om op het pleintje een dansvloer te leggen en de muziek hierbij te doen verzorgen door mid del van een pirament. Dit alles zal dan ook zeer tegemoet komen aan de plannen van de kath. Jonge Boe renstand. die volksdansen en athle- tiek-oefeningen ten beste zullen ge ven. Van de gewoonte die sedert jaren bestond om kinderspelen te geven, zal dit jaar worden afgezien, omdat het programma van het Centraal Buurt-comité nogal uitgebreid is. Om aan de voetbal- en wieler wedstrijden een meer feestelijk ca chet te geven, zal de Kon. Harmo nie Sophia's Vereniging de respec tievelijke elftallen onder marsmu ziek naar het sportterrein begelei den. Met Harmonie Concordia zal de optocht van 's morgens worden opgeluisterd. Om de inwoners van de plannen op de hoogte te doen zijn, zal een circulaire worden verspreid, waar in ook een te houden collecte langs de huizen, ten bate van dit sympa thieke doel, zal worden aangekon digd. Een definitief programma zal tijdig worden aangekondigd. Jaarvergadering St. Willibrordus. De R.K. Bond van Werknemers in de industriële bedrijven „St. Willi brordus" alhier, hield zaterdagavond in de zaal van de heer W. Vermeu len alhier haar jaarvergadering. In zijn openingswoord gaf de voorzit ter uiting aan zijn tevredenheid over de opkomst, hoewel deze nog beter had kunnen zijn. Na de goedverzorgde jaarversla gen van secretaris en penningmees ter sprak de voorzitter woorden van dank tot beide functionarissen en dankte deze voor de werkzaamhe den in hun functies verricht. Dan kreeg de heer Geurts, hoofd bestuurder van de bond, het woord, waardoor hij tevens gelegenheid kreeg de jubilarissen te huldigen. Een gulle tractatie viel bij de aanwezige dames en heren letterlijk en figuurlijk in de smaak. wens, jammer genoeg niet aanwezig kon zijn wegens een ongeval, leidde de ondervoorzitster, mej. Nelly in 't Groen, op correcte wijze de verga dering. Zij opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Na de gewone huishoudelijke agenda, waarbij de verslagen van de secretaresse en penningmeesteresse, werd een mededeling gedaan be treffende de kringbedevaart. Deze wordt dit jaar gehouden in de tijd dat de processie naar Lourdes gaat, dus tussen 12 en 19 mei, en wel naar Meerveldhoven. Er zijn plannen om een excursie te maken naar de AaBee Wollen- dekenfabriek te Tilburg. De zangclub bracht nog een paar liederen ten gehore, waarna pauze. Gedurende de pauze werd koffie met gebak geserveerd. Na de pauze vertoonde de heer Knuivers de film van de Ouden van Dagen en een film van „De Efte- ling", hetwelk zeer in de smaak viel. De zeereerwaarde héér Pastoor van de Spijker hield nog een toe spraak, waarin hij de voorzitster be terschap wenste. Van de rondvraag werd door niemand gebruik ge maakt, zodat de vergadering door de ondervoorzitster kon worden ge sloten. KYNOLOGIE. Op de Internationale Hondenten toonstelling te Brussel behaalde Herta v. d. Oldehoven van P. Smeul- ders het Internationale Kampioen schap met C.A.V. en C.A.V.I.B. en speciale prijs en werd beste St. Ber nard. Vergadering Centraal Buurt-comité. Zondagmiddag om 12 uur hield 't Centraal Buurt-comité voor de ver tegenwoordigers der buurten 'n ver gadering in hotel Sweere. Na opening met de gebruikelijke groet, werd het voorlopig program voor de viering van de a.s. nationa le feestdag aan de orde gesteld. Door het Loonse publiek werd voorheen algemeen de klacht geuit dat op de nationale feestdag ter plaatse zo weinig te doen was. Nadat echter voor kort de regeling der plaatse lijke feesten in handen werd gelegd van het Centraal comité, wordt ge poogd hierin verandering te bren gen, waarbij tot dusverre ons comi té niet te klagen heeft. Het comité stelt zich voor om op Koninginne- dat 's morgens een kinderoptocht te houden. Om deze optocht te stimu leren, zal het comité naar vermogen een bedrag beschikbaar stellen, zo dat de scholen enkele fraaie prijzen ter beschikking kunnen stellen. Een der harmonies ter plaatse zal zich beschikbaar stellen, teneinde de stoet met muziek op te luisteren. Voor de rijpere jeugd en ouderen zullen zowel wieier- als voetbal wedstrijden worden georganiseerd; terwijl voor de wielerwedstrijd mooie prijzen worden aangeschaft, worden de voetbalwedstrijden voor de fabriekselftallen gehouden, met in het vooruitzicht het winnen van een wisselbeker. Aanvankelijk ont moette dit laatste voorstel nogal enige tegenstand om meer techni sche redenen, hoewel beide voor stellen ten uitvoer zullen worden gebracht. Dit zelfde geldt ook voor het voorstel tot het houden van een Bij acclamatie werden de heren G. Berens en C. Lichtenberg, die af tredend waren, tot bestuurslid her kozen. Een gratis verloting verhoog de de gezelligheid. VIERING GOEDE WEEK EN PAASPLECHTIGHEDEN. Ook voor onze parochie zullen de plech tigheden voor de Goede Week weer aan de liturgie van heden worden aangepast. Op Witte Donderdag zal om 5 uur n.m. een kindermis worden gehouden, terwijl om 8 uur 's avonds de plechtige avondmis wordt opgedragen. Na deze H. Mis zal ter aanbidding het H. Sacrament worden uit gesteld op het rustaltaar, waarnaar het is overgebracht. De uitstelling duurt tot mid dernacht, 12 uur. Op Goede Vrijdag is 't om 9 en 10 uur v.m. plechtige Kruisweg voor de school kinderen. Voor alle parochianen is 't om 3 uur kruisweg. De avondplechtigheden vangen om 7 uur aan, ter gedachtenis aan het lijden en ster ven van Onze Heer Jezus Christus. De Paas-nachtwake heeft plaats op za terdagavond om 11 uur. GILDEN IN DE KRING MAASLAND. Zaterdag j.l. hield de Vendel-commissie van de Kring Maasland van de Federatie voor Schuttersgilden in Noordbrabant een interessante bijeenkomst te Vught voor haar juryleden met enige vendealiers. Het was de bedoeling dat op deze bijeenkomst de juryleden met enige vendeliers. Het was geïnstrueerd. Dit is volkomen geslaagd; 't was een leerzame middag die in een cur- susvorm was gegoten. Vele maatregelen werden besproken die voor de gilden in Maasland van belang zijn. Het vendel- zwaaien werd in theorie en praktijk beoor deeld, waarna een vruchtbare discusie volg de, die uiterst leerzaam was. Elk jurylid verdedigde zijn punten-geving, terwijl de vendelier hieruit lering kon trekken. Het geheel was een experiment en heeft voor de eerste keer goede indruk gemaakt. Mogen nog meer van zulke bijeenkomsten volgen in alle kringen der Gildenfederatie in Noordbrabant, nu het vendelzwaaien ge reglementeerd gaat worden en concretere vormen gaat aannemen op de gildefeesten en gilde-wedstrijden. Het zal het behoud van dit mooie oude traditionele spel zijn. GROSLIJSTSTEMMING K.V.P. Gisteren heeft de verkiezing plaats gehad voor de samenstel ling van de groslijst van de KVP voor de a.s. gemeenteraadsver- kieizng. Uitgebracht werden 664 stemmen, welke als volgt waren, verdeeld 1. F. C. Smolders 310 stemmen 2. A. v. beters 13 3. D. J. v. Oss 77 4. A. C. M. Eibers 11 5. C. J. v. d. Broek 23 6. A. J. Pullens 9 7. C. A. v. Mosselveld 16 8. J. J. M. v. Heeswijk 48 9. G. A. Duijvelaar 23 10. A. G. Meijs 47 11. L. A. W. Mombers 8 12. J. F., Th. van Huiten 9 13. J. C. M. Westerburger 4 14. H. M. v. Kol 4 15. J. A. F. de Kort 20 16. H. A. J. v. Mil 13 17. C. F. Klerx 13 18. H. A. H. J. Verwiel 16 Totaal 664 stemmen De stemming is dus praktisch geheel verlopen jn overeenstem- „nfing met het uitgebrachte poli tieke advies. Alleen heeft de heer Eibers zijn plaats moeten ruilen met de heer* van Oss en de heer Mombers met de heer Meijs. UITVOERING ST. JAN. De harmonie St. Jan heeft haar donateurs zondagavond in de zaal van het Gemeenschaps huis een zeer prettige avond ge boden, waarbij het cabaretgezel schap „Cakie" uit Alkmaar be wees, dat men ook met beschaafd cabaret een avond op uitnemen de wijze kan verzorgen. De avond werd geopend door de voorzitter van de harmonie, .Tac. van Mierlo, die de donateurs dank bracht voor de grote steun welke de harmonie ook in het afgelopen jaar weer van hen heeft mogen ontvangen. Er wordt de laatste tijd wel dikwijls door of voor de harmonie een beroep op de royaliteit van de donateurs gedaan, maar het gaat thans dan ook wel om iets, waar geen en kele hedendaapse harmonie meer buiten kan, n.l. de aanschaffing van uniformen. De hr. v. Mierlo sprak de hoop uit, dat deze uni formen-actie van alle zijden alle mogelijke steun zou ondervin den. zódat de harmonie haar eerstvolgende uitvoering in het komende najaar zal kunnen ge ven in keurige uniformen. Het programma werd geopend door de harmonie met een vier tal nummers nl. Imperial Echoes van Safroni, de Hongaarse dan sen no. 5 en 6 van Brahms, Pe-^ tite Serenade van Boedijn en On ze Mars van Cori. Hoewel vooral in het begin de stemming bij het hout niet helemaal klopte en de overgangen in de diverse tempi niet altiid feilloos verliepen, mag men toch spreken van geslaagde vertolkingen. De rest van deze avond werd op uitnemende wijze gevuld door het cabaretgezelschap „Cakie" uit Alkmaar, dat in vlot tempo een onderhoudende verscheiden heid van nummers voor 't voet licht bracht. De conference werd op prettige en beschaafde wijze verzorgd door Herman Cakie, die verder met een aantal goochel toeren groot succes boekte. Jen ny van Elsloo bracht bekwaam accordeonspel, waartegen haar stem wat te smal van volume aandeed. Henk Haye toonde zich een uitstekend komiek-exentriek en Piet van Dolen een onderhou dende humorist-parodist en sa men zorgden zij voor een zeer aangename koldertoon in dit ge slaagde programma. LEO PAGANO VERTELDE. Voor de leden van de Instuif hield de bekende radio-reporter Leo Pagano zaterdagavond in 't Gemeenschapshuis een algemeen praatje over sport. Voor een zeer aandachtig gehoor vertelde de heer Pagano vele interessante voorvallen uit zijn rijke ervaring als sportverslaggever en gaf be langwekkende uiteenzettingen over diverse sportonderwerpen. Het was een welkome afwisse ling in de stroom, van dansavon den. ERNSTIGE AANRIJDING. In de Grotestraat in Besoijen heeft gisteravond een ernstige aanrijding plaats gehad. De heer F. B. uit Sprang-Capelle liep met zijn bromfiets aan de hand rechts van de weg, toen de bromfietser A. Z. uit Kaatsheuvel hem ach terop reed. Bij het passeren raakten de beide sturen elkaar met het gevolg dat Z. kwam te vallen. De duorijdster van Z., mej. H.S. uit Kaatsheuvel, kwam daarbij zo ongelukkig terecht dat zij met een schedelbasisfractuur iii het St. Nicolaasziekenhuis op genomen moest worden. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Engelse sleutel; fototoestel Agfa) koniin; kinderarmband je; autowieldop (Opel)1; cein tuur; geldsbedrag; beige zijden shawl; handveger; gouden glad de ring; kinderfietsje; 20 post zegels 0.35; grijze shawl. Verloren Trapje; fotomap met kinder foto's; linker bontlaarsje; uit laat van bromfiets; zwarte vul pen; 4 breinaalden; fietssleutel- tje; geldsbedrag van 5.bad- mintonspel; aktetas met bloem potten; riek; zwarte vulpen merk Garant; hondje; grote speelpop; zilveren armband. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Liefde", 18 jaar. Luxor 8 uur: „Schaduw over de sneeuw", 14 jaar. Woensdag. Zaal v. Helvoirt 7.45 uur Re petitie gehele Waalwijks Orkest. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Maandag (2e Paasdag)) repeti tie Mannenkoor in De Twee Ko lommen.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6