WAALWIJK Waalwijkse en Langstraatse Courant Uit de Langstraat Sigarenmag. „DE SPORTWERELD" Raamsdonk SPECIAAL VOOR DE A.S. FEESTDAGEN GOEDKOOP ROKEN SPECIALE PAASAANBIEDING 81e JAARGANG No. 27 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.8f 3.10 franco p.p. Ad vertentiepry s 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief bureaux GROTESTRAAT 2n5. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL- 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" 5prar?sr C^pelSe Waspik GESLAAGD. Voor het te Utrecht gehouden examen voor apothekers-assis tente slaagde onze stadgenote mej. Willy Meijs. Zij genoot haar opleiding bij mej. van Lith te Dongen. AVOND-NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. Per 1 april j.r. werden op de Avond-Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken de vol gende leerlingen gediplomeerd Getuigschrift „A" (3-jar. cursus) Electriciëns F. Pullens, Waalwijk; M. Ver hoeven, Kaatsheuvel. Niet gediplomeerd: 2. Metselaars G. de Bie, Sprang; W. Broeks, Sprang; Adr. v. d. Lee, Drunen; W. v. d. Schans, Sprang-Capelle; is een NO IRON HEMD ideaal' KERKO ESPRESSO NO IRON 13 50 A. Stevens, Kaatsheuvel; A. Ver donk, Waalwijk; F. Verhoeven, Waalwijk; J. van Wezel, Kaats- seuvel. Niet gediplomeerd: 1. Schoenmakers G. van der Galiën, Capelle; Adr. v. Gelder, Waalwijk; J. Ha mers, Waalwijk; L. Hamers te Kaatsheuvel; B. van der Hoeven, Waalwijk; G. Kivits, Nieuwkuik; Th. Maas, Waalwijk. Niet gediplomeerd: 1. 1 Schilders N. v. Ommeren, Sprang. Niet gediplomeerd: geen. Smeden-bankwerkers J. v. d. Bruggen, Drunen; P. v. d. Hoven, Drunen; P. v. d. Leur, Waalwijk; J. v. Loon te Loonopzand; Adr. Mathijssen te Kaatsheuvel; C. Smits Kaatsheu vel; J. de Vries, Kaatsheuvel; C. v. Vugt, Waalwijk. Niet gediplomeerd: geen. Getuigschrift „B" 2-jarige vervolgcursus). Electriciëns M. Janson, Heusden; M. van Loon, Loonopzand; J. Maas te Waalwük; C. Nieuwenhuijzen te Sprang-Capelle; W. Peijnenborgh te Vlijmen; J. de Rooij, Sprang- Capelie. Niet gediplomeerd 1. Metselaars K. van der Aa, Elshout; P. Kemmeren, Kaatsheuvel;, A. van der Lee, Waalwijk; W. v. Lies hout, Drunen; M. Nieuwkoop te Sprang-Capelle; L. Timmers te Waspik; H. Verduijn, Kaatsheu vel; J. Verlee, Waalwijk; T. Vos Waalwijk; Th. v. d. Wiel, Dru nen; M. de Wit, Drunen. Niet gediplomeerd: geen. Schilders W. v. Sambeek, Drunen. Niet gediplomeerd 1. Schoenmakers L. van der Lee, Waalwijk (al leen voor praktijk)L. v. Leeu wen, Loonopzand; J. Ligtenberg, Loonopzand; C. Mandemakers, Waalwijk; J. Melis, Drunen; C. van de Ven, Loonopzand. Niet ediplomeerd: geen. Smeden-bankwerkers C. Blom, Waalwijk; P. Blom, Sprang-Capelle; P. Dekkers te Sprang-Capelle; M. Elshout te Kaatsheuvel; Adr. de Hart, Els hout; J. v. d. Heijden, Vlijmen; B. v. Hooft, Heusden; C. van der Lee, Waalwijk; H. Smits, Dru nen; W. Verheijen, Vlijmen; F. Verhoeven, Waalwijk. Niet gediplomeerd: geen. Timmerlieden B. v. Baardwijk, Vlijmen; P. v. Bavel, Kaatsheuvel; A. v. Egge- len, Nieuwkuijk; Fr. van Herpt, Drunen (carosseriebouw)J. Kemmeren te KaatsheuvelG. Klerks, Elshout; Adr. Kuijten te Waspik; M. Schellekens, St. Joa- chimsmoer; B. Smits, Waspik; W. Snijders, Elshout; B. Span te Kaatsheuvel; J. Timmermans te Nieuwkuijk; H. Wassink, Dru nen; W. van de Wiel, Vlijmen; N. de Wit, Drunen; J. van Wijk, Drunen. Niet gediplomeerd1. Prijzenlijst diploma „A" cursus '57-'58. Metselaars: le prijs A. van der Lee, Drunen; 2e prijs W. Broeks Sprang-Capelle. Schoenmakers: le prijs G. Ki vits, Nieuwkuijk. Prijzenlijst Diploma „B" cursus '57-'58. Electriciëns: le prijs W. Peij nenborgh, Vlijmen. Schoenmaken: le prijs J. Me lis, Drunen.i BEDRIJFSVOETBAL ZOMERAVONDCOMPETITIE. Vanaf heden bestaat er gele genheid tot het inschrijven voor deelname aan de Zomeravond bedrijfsvoetbal-competitie De vergadering van 27 maart 1.1. heeft bewezen dat ook dit jaar de animo tot deelname groot is en het op voornoemde vergade ring gekozen nieuwe bestuur is dan ook direct tot actie overge gaan. Het bestuur is als volgt samengesteld: Voorzitter A. de Rooy, Baardwijk; secretaris en leider P. Lodenstijn, Waalwijk; DOET NU UW VOORDEEL! penningmeester M. de Kort te Kaatsheuvel; commissieleden H. Dekkers en C. v. d. Gouw. De inschrijfsom bedraagt 75.- per elftal met de mogelijkheid tot een navordering van ten hoogste 25. Voorlopig' is vastgesteld dat er in 2 groepen zal worden gespeeld die door loting worden vastge steld. Is de deelname echter bui ten verwachting groot, kan tot 3 groepen worden overgegaan. De hoogst geplaatste van ie dere afdeling spelen een kampi oensronde, waarna de kampioen de mogelijkheid heeft te spelen om het zuidelijk kampioenschap. Bij inschrijving gelijktijdige betaling p. postwissel of chèque aan de penningmeester: M. de Kort, v. Heeswijkstraat 16 Kaats heuvel, waarna binnen 8 dagen een verzegeld ontvangstbewijs wordt toegezonden. De speeldagen zijn dinsdag en vrijdag. Eventuele bezwaren te gen een van deze twee dagen bij inschrijving naar voren brengen in verband met de samenstelling van het wedstrijdrooster. Voor alle medewerkers en spelers is de competitie bedoeld als een prettige en sportieve vrije tijdsbesteding. Wisselbeker en benodigde me dailles zijn gratis beschikbaar gesteld door café Kroot. DE INSTUIF. Maandag 7 april (2e Paasdag). Dansavond met The All Stars. Zaal Gemeenschapshuis, aan vang 20.00 uur. Zaterdag 12 april. Dansavond met het bekende orkest uit Kaatsreuvel. Zaal Cantine van Haren, aan vang 20.00 uur. Zaterdag 19 april. Ensemble Joost v. d. Akker. Zaal Gemeenschapshuis, aan vang 20.00 uur. Zaterdag 26 april. Muziek: Het populaire orkest uit Kaatsheuvel. Zaal Cantine van Haren, aan vang 20.00 uur. Slotbal seizoen '57-'58. PER MUSA-EXPRESS NAAR EXPO. De meningen over de Brussel se tentoonstelling, lopen, wat de duurte betreft, nogal uiteen en schijnen een verkeerd daglicht te werpen op deze in de belang stelling staande zaak. Op een vergadering, die ik een dezer da gen mocht meemaken en waarop een Belgische vertegenwoordiger uit het Brusselse tentoonstel lingscomité was uitgenodigd, zijn hunne em onze belangen bespro ken en ik meende er goed aan te doen het een en ander onder de ogen van de toekomstige ten- tóonstellingbezoekers te brengen. Met het vervoer wil ik eerst beginnen. Met een luxe wagen geeft het geen groot probleem. Men gaat naar de parkeerplaats om de auto te parkeren en tus sen die enkele duizenden wagens zal wel een plaatsje gevonden worden. De parkeerprijs is 50 fr., ca. 3.85. Voor de parkering van auto bussen is een aparte regeling ge troffen. Het is n.l.. verboden om reizigers per autobus aan de ten toonstelling in of uit te laten stappen. De weg van autobussen loopt regelrecht naar de ver plichte parkeerplaats, welke on geveer 2,5 km. van het tentoon stellingterrein is verwijderd. Het parkeren kost per autobus 100 fr. is 7.65. Vanaf de parkeer plaats loopt een treintje, dat op de drukste uren een capaciteit heeft van 10.000 personen per uur, naar de tentoonstelling. De prijs van 'n retourrit is 5 fr. Het is niet verplicht gebruik te ma ken van dit vervoermiddel. Aan komst en vertrek moet dus van af de verplichte parkeerplaats geschieden. De entréeprijzen zijn: 30 fr. per persoon, is ca. 2.30. Kinde ren van 6 tot 12 jaar 20 fr. en kinderen beneden de 6 jaar vrij. Bij groepen van meer dan 50 per sonen 20 fr. Voor deze prijzen zijn alle paviljoens en alle be zienswaardigheden zonder bijko mende kosten te bezichtigen, uit gezonderd het atomium. Waar om? Het atomium heeft zoveel geld gekost, dat het onmogelijk is, dat het ook maar de helft van zün onkosten kan opbrengen. Daarom blijft het nog 10 jaar staan in tegenstelling met de an dere paviljoens, welke 1 jaar na afloop der tentoonstelling moe ten zijn opgeruimd. In die 10 jaar blijft het atomium voor het publiek opengesteld. Op de ten toonstelling loopt een treintje, wat u in ongeveer 1 uur over het terrein voert. De kosten hiervan zijn 15 fr. Dan is er nog een ka belbaan en deze rit kost u 20 fr. De luchtbrug is vrij. Het attrac tiepark of de kermis heeft vrije toegang. Oud-België heeft geen vrije toegang. De entrée hiervan is 25 fr. Oud-België behoort niet bij de tentoonstelling, maar is er wel op gevestigd. Het is een ex ploitatie van de Belgische bier brouwerijen. Een sluitingsuur is er niet. Men heeft ons verzekerd, dat de consumptie en spijzen gelijk zijn aan die welke in de Brussel se café's en restaurants gepubli ceerd zijn. Natuurlijk zijn deze naar rang en stand verschillend. Al deze gegevens zijn uit de eerste hand en kunnen als be trouwbaar worden aangenomen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit num mer voorkomende advertentie. NIEUWE „MUSA"-BUS. Het voor de Langstraat beken de reisbureau „Musa-Express" der firma A. Mulders-Sars heeft haar wagenpark uitgebreid met een hypermoderne autobus, wel ke geschilderd is in lichte groen gele pasteltinten. De vloer van de bus loopt naar achter op. zodat de passagiers vrij zicht hebben en het uitzicht niet wordt belemmerd. Ook de boven-lichtraampjes zijn zo aan gebracht. dat het bagagenet niet hindert. De zittingen zijn bekleed met groen en grijs plastic. Langs de wanden zijn bij elke zitbank hmchtafeltjes aangebracht, die echt gezellig aandoen. De bus is van de bekende DAF fabrieken uit Eindhoven en is uitgerust met een speciale „herg- rem", die bij het afrijden van hel lingen automatisch de snelheid afzuifft. In de bus is een olie- stookverwarming aangebracht, waarop menige huisvrouw ja loers kan zün. In het plafond zün prachtige lichtkronen ingewerkt, terwijl de luiken naar twee kanten kunnen worden onenge- zet. Bij nood worden deze luiken door een handbeweging uit het plafond geworpen. Er is in deze bus nlaats voor 50 nassomers en 350 kg. bagage. Thans bezit deze firma negen bussen. Zij zal zich in het ko mende seizoen in de rij plaatsen van de vele reisbureaus, om ve len te verolaatsen naar het bui tenland. Wij denken b.v. aan de Expo '58 te Brussel, maar ook naar streken, waar veel natuur schoon te bewonderen zal zijn. Wij wensen de fa. Mulders- Sars veel succes. INBRAAK. In de nacht van maandag op dinsdag werd ingebroken bij de Fa. van Dongen in de Stations straat. Door het openbreken van de buitendeur heeft men zich VRIJDAG 4 APRIL 1958 Uitgever: VVaaiwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO W BEI ZODE KERKDIENSTEN GOEDE VRIJDAG 4 APRIL Ned. Herv. Kerk N.m. 7.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk N.m. 7.30 uur Ds. Wouters van Dord recht. ZONDAG 6 APRIL, EERSTE PAASDAG Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur: Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur: Ds. Donkers van Dordrecht. ORGELCONCERT. De organist J. Boer, alhier, zal a.s. maandag (2e Paasdag) in het Ned. Herv. Kerkgebouw te Waalwijk, een orgelconcert verzorgen. P.V. DE LUCHTVAART. De postduivenvereniging De Luchtvaart, gevestigd in café De Witte Brug, alhier, opent a.s. maandag 7 april (2e Paasdag) het vliegseizoen met een oefenvlucht. Het inkorven is bepaalt op v.m. 9 uur. COöP. BOERENLEENBANK. De Coop. Boerenleenbank 's-Grevelduin- Capelle hoopt vrijdag 19 april des avonds 7.30 uur in de zaal van de heer P. Pruijs- sers haar algemene ledenvergadering te houden. De te behandelen punten voor deze vergadering zijn als volgt samengesteld: 1 Opening; 2 Aanwijzing secretaris; 3 Notu len; 4 Verslag van de toestand der Bank over 1957; 5 Verkiezing van een lid van het bestuur wegens periodieke aftreding van de heer G. v. d. Hoeven; candidaat in deze va cature is G. v. d. Hoeven; 6 Verkiezing van een lid van de Raad van toezicht wegens periodieke aftreding van de heer A. J. Verhoeven; candidaat in deze vacature is A. J. Verhoeven; tot en met 11 april a.s. is er gelegenheid ten kantore der Bank can- didatenlijsten in te leveren ondertekend door minstens 20 leden; 7 Nazien rekening en balans over het afgelopen boekjaar. Deze liggen 4 en 11 april 1958 des avonds van 7-8 uur ter inzage voor leden ten kantore der Bank; 8 Rondvraag. M.A.C. MARIJKE. De motorclub Marijke opent haar motor seizoen 2e Paasdag met een oriënteringsrit, die mede telt voor 't Provinciaal kampioen schap. Ongetwijfeld zullen weer vele moto ren- en autorijders aan deze zo langzamer hand traditionele Paasrit mede doen, die door twee bekwame rijders van de motor club is uitgezet en tot in de puntjes ver zorgd is. De start vindt plaats vanaf café De Wit te Brug des middags 1 uur. Gelegenheid tot inschrijven voor deze rit bestaat vanaf 12 uur. Iedereen kan meedoen aan deze ge zellige rit. Onnodig nog op te merken dat er wederom tal van prijzen te winnen zijn. PASSIEDIENST. Onder grote belangstelling werd zondag avond een Passiedienst gehouden in de Ger. Kerk aan het Bruggetje. De liturgie was ge titeld „Het Kruis, de Levensboom". In de liturgie kwam tot uiting, hoe het Kruis, dat een symbool was van het verstoten zijn door hemel en aarde, symbool werd van de her stelde verbinding tusen hemel en aarde, (de verticale balk van het kruis), alsmede sym bool van de Levensboom voor de gehele wereld, de horizontale balk van het Kruis. Het Kruis blijft tenslotte voor altijd symbool van de zelfopofferende liefde en overwin ning. Leden van de jeugdvereniging der Geref. Kerk hielden een declamatie over enkele gedeelten uit de Bijbel. Wat ons op viel was, dat de voordracht van de dames leden verre uitstak boven het declameren der jongens. De zang bij deze Passiedienst werd uitgevoerd door mej. A. v. d. Kerk uit Gorinchem. Met zeer veel genoegen hebben wij de zang-voordracht van mej. v. d. Kerk beluisterd. Wat een prachtige stem heeft dit nog zeer jeugdige zangeresje. Haar stem-volume was in één woord af. Gaarne spreken wij de hoop uit, dat mej. v. d. Kerk nog velé malen zal mogen optreden in deze wijdingsdiensten. De begeleiding was in handen van de heer J. Waverijn. Ook zijn orgelspel was de moeite waard om beluis terd te worden. De meditatie werd gehouden door de Weled. heer Jac. Vos uit Rotter dam. Spr. bepaalde heel in het bijzonder zijn aandacht bij het woord van Christus: „Ik ben onder U als één die dient". Hij wees daarbij op het wonder van het Kruis. Het onmogelijke is gebeurd. En men be hoeft dan ook niet te zuchten: „Mocht het mij nog eens gebeuren". Meer kan er niet gebeuren, dan wat er gebeurd is, want wij zijn Gode gekocht en tot koningen en pries ters gemaakt. En wat is nu de tragiek? Dat wij zo weinig uit de verlossing leven. Dat wij zo vaak als verzuurde mensen leven, kifterig en zelfgenoegzaam, net als de dis cipelen. En wat gaat Jezus dan doen? De voeten wassen van zijn discipelen ende wereld gaat onderste boven. In diepste we zen is het bij Jezus dus zo, dat de mensen er niet voor Hem zijn, maar dat Hij er is voor al die mensen. Hij is de grote Donor, die 't bloed van Zijn Eeuwige Liefde geeft. God gaat ons dus eerst dienen, maar Je zus kennen betekent voor ons een gaan dienen, een meedoen aan het wereldwijde dienstbetoon van Jezus Christus. En dan vraagt onze tijd meer dan ooit mensen, die niet alleen met hart en verstand geloven, maar die heel in het bijzonder met de han den geloven. Mensen, die een heleboel han den hebben, handen voor hun gezin, voor hun vrienden, voor de naaste, voor de ar- men en ook handen om te bidden. Spr. vat te dit tenslotte samen in deze bede „Neem mijn handen; dat zij 't merk dragen van Uw Liefdeswerk. j Deze Passie-dienst werd afgewisseld met j samenzang. SOLISTEN-CONCOURS. Een drie-tal leden van het fanfarekorps „Kunst na Arbeid" alhier, t.w. mej. C. Spuijbroek en de heren B. v. d. Leij en C. Elsman, zullen 2e Paasdag deelnemen aan een solistenconcours te Dordrecht, uitge schreven door de Ned. Unie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen. Wij wensen hun veel succes toe. KERKDIENSTEN Parochie H. Bartholomeus Goede Vrijdag: 's middags half 4 Kruis weg voor de kinderen; 's avonds 8 uur de plechtigheden van de Goede Vrijdag. Paaszaterdag: Paaswake om 8 uur n.m. Parochie H. Theresia Goede Vrijdag 's morgens om 8 uur Don kere Metten; 's avonds om 8 uur de plech tigheden van Goede Vrijdag. Paaszaterdag: 's morgens om 8 uur Donkere Metten; 's avonds om 8 uur Paaswake. Ned. Herv. Kerk Goede Vrijdag om half 8 Ds. Schipper. Ie Paasdag half 10 en half 3 Ds. Schip per; 2e Paasdag half 10 Ds. Klootwijk uit Raamsdonksveer. RAADSVERGADERING. Maandagavond besloten de leden van de gemeenteraad in een spoedeisende vergade ring met de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten twee geldleningen van resp, f 100.000 en f 12.000 aan te gaan. j De nog steeds heersende krapte op de ka pitaalmarkt biedt nog steeds niet de móge lijkheid om de investeringen welke nodig zijn ter uitvoering van kapitaalswerken, te dekken met vaste financieringsmiddelen. Ten gevolge daarvan is de maximale limiet aan toegestane vlottende schuld, voor onze gemeente f 100.000, aanmerkelijk over schreden. De financiering van deze vlotten de schuld wordt thans in hoofdzaak in stand gehouden met een crediet in rekening-cou rant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. In haar vergadering van 19 mrt. jl. besloot de raad nl. met genoemde Bank over te komen, dat het terzake op te nemen crediet voor het tweede kwartaal '58 zou worden vastgesteld op maximaal f 500.000. Nu biedt de Bank voor Ned. Gemeenten aan Waspik met ingang van 1 april een kas geldlening aan groot f 100.000, met een looptijd van 3 maanden. De verschuldigde rente bedraagt 4V&%, overeenstemmende met de laatstelijk door de Minister van Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en Pu bliekrechtelijke Bedrijfsorganisatie vastge stelde max. toelaatbare rente voor kasgeld leningen, terwijl geen provisie wordt bere kend.. Deze lening betekent een verlaging van de in rekening conrant opgenomen gel den. De lening van f 12.000 betreft een vaste geldlening voor de duur van 25 jaar, tegen een rente van 514 POLYMNIA OOGSTTE SUCCES De Waspikse gemeengde zangvereniging Polymnia was in Dongen de gast van haar zustervereniging Wilhelmina. Samen ver zorgden deze verenigingen in de zaal van de heer Timmers een groot vocaal concert, waarvoor in Dongen een overweldigende be langstelling bleek te bestaan. Maar nog be langrijker is het feit dat deze Waspikse vereniging op dit uitwisselingsconcert niet alleen heeft voldaan, maar, onder leiding van haar dirigent de heer C. van Ierse!, zelfs de stoutste verwachtingen heeft over troffen. En waarlijk, nimmer hoorden wij van Polymnia zo'n muzikale en bijzonder goed verzorgde vertolking van diverse wer ken en werkjes van uiteenlopende aard. Geen wonder dan ook dat de bijdrage wel ke Polymnia deze avond aan het concert leverde bij het publiek grote waardering vond. KORFBAL. Het eerste team van de Waspikse Korf balclub Amicitia speelt 2e Paasdag op eigen terrein een competitie-wedstrijd tegen Bra- bantia. De wedstrijd begint om 12 uur. De uitwedstrijd van 1.1. zondag tegen Sios uit Tilburg werd door de Waspikse dames met 1-2 gewonnen. GESLAAGDE OUDERAVOND In de Chr. lagere school werd een zeer druk bezochte ouderavond gehouden. Ds. Schipper opende deze contactavond met ge bed en heette daarna alle aanwezigen har telijk welkom. Spr. wees vervolgens nog op de opvoedende taak van de ouders en zei o.m.: „Hebt gij, ouders, U wel eens gerea liseerd dat de opvoeding van Uw kinderen beslissend is voor het jaar 2000? Het hoofd der school, de heer J. Dubbel man hield hierna een voordracht getiteld „Wij willen een Christelijk dorp blijven". Naar aanleiding hiervan wees spr. in het bijzonder op het grote voorrecht vrij te zijn in onze geloofsovertuiging. Voordat de aanwezige ouders het werk van hun kinderen konden bezichtigen wer den 2 zilveren jubilarisen van het school bestuur gehuldigd, n.l. de heren A. Verhoe ven en A. v. d. Broek. Het hoofd der school richtte zich eerst tot de heer Verhoeven en zei o.a.: „Nu gij 25 jaar zitting hebt gehad in het Chr. Schoolbestuur en Uw krachten daaraan gegeven hebt, mag ik U van harte feliciteren met dit heugelijke feit. Gij zijt zoals men dat wel eens noemt een stille in den lande. Toch hebt gij veel gedaan in de ze 25 jaar. Ik denk hier speciaal aan het organiseren van de ouderavonden, wat door U steeds tot ieders tevredenheid is gedaan. Tot de heer van den Broek zei spr. nog: In deze 25 jaar hebt gij als alg. adjunct meerdere malen de voorzittershamèr moe ten hanteren, wanneer de gemeente vacant was. Ik heb steeds het grootste respect ge had voor de wijze waarop gij dit deed. God heeft U begiftigd met een groot talent, n.l. het spreken. En vooral in de moeilijke ja ren, die wij ook gekend hebben, is dit van grote waarde geweest. God geve dat Gij nog vele jaren én voor de school én als gemeenteraadslid Uw beste krachten zult kunnen en mogen geven. Hierna werd hen door de voorzitter een prachtig wandbord overhandigd. De heer A. van den Broek sprak namens beide jubilarissen een dankwoord. Op de eerste plaats, aldus spreker, willen wij God danken dat Hij ons gespaard heeft om dit werk te kunnen en te mogen doen. U, mijnheer de voorzitter, dank voor Uw mooie woorden tot ons gericht. Maar toch geloof ik dat U ons teveel op een voetstuk plaatst, want wij hebben niet meer gedaan dan onze plicht en er zijn zeker heel veel tekortkomingen geweest. En als wij al leen maar met onze plicht te doen volstaan en wij bezien ons werk dan in de spiegel der oprechtheid, dan moeten wij bekennen dat wij toch maar onnutte dienstknechten zijn geweest. Bij dergelijke gelegenheden, aldus de heer v. d. Broek, werden er altijd mooie woorden gesproken, maar ik geloof toch niet te ver te gaan, als ik tpt U, mijn heer Dubbelman, zeg, dat de verstandhou ding tussen U en het schoolbestuur altijd buitengewoon goed is geweest, getuige het feit dat onder Uw hoofd zijn nu vier van de vijf bestuursleden (één is inmiddels over leden) het zilveren jubileum gevierd heb ben. Geve God U de enkele jaren dat gij nog van Uw pensioengerechtigde leeftijd af zijt, nog veel zegen op Uw arbeid. Tenslotte, aldus spr., hartelijk dank voor het prach tige geschenk dat wij mochten ontvangen. Ik geef U de verzekering dat het een waar dige plaats in onze woning zal krijgen en dat wij zo dikwijls wij hierop zullen zien met d.e aangenaamste herinneringen zullen terugdenken aan het feit dat wij in goede harmonie en met Gods hulp deze 25 jaar voor onze Chr. school hebben mogen wer ken. «-.U 1>' ft t» L< M til." Li ~U3 GESLAAGD. Voor het eindexamen van de nijverheids school slaagden de heren Teunis Boezer voor de afd. Smeden-bankwerken, Johannes Akkermans en Petrus Rekkers voor de afd. Schoenmaken en Antonius Smits voor de afd. Timmeren. Joh. Akkermans behaalde daarbij in zijn afd. de 3e prijs. VOETBALPROGRAMMA. Het voetbalprogramma voor de eerste elf tallen der Waspikse clubs is voor 2e Paas dag als volgt Waspik - Raamsdonk. White Boys -WVO. Geslaagd. Voor het Godsdienstexamen Kleu teronderwijs, slaagde te Den Bosch mej. Ad. Hommel. Dat liep goed af! Toen het 4-jarig dochtertje van de familie T. onverhoeds de straat overstak, naderde een luxe wagen, die recht op het kind afkwam. Ont wijken was niet meer mogelijk. Remmen knarsten, en wie beschrijft de onuitsprekelijke verwondering van de omstaanders toen het kind, wel met schrammen en schaafwon den, maar verder ongedeerd van on der de auto kroop. Kerko No Iron 15.90 Pablo No Iron 15.90-17.90 HET LAATSTE NIEUWS Hel oude vertrouwde adrei Filiaal M. v. d. BRAND-HENS Grotestraat 1 55 WAALWIJK ELISABETH BAS van 40 voor 31 cent van 27 voor 20 cent Prima SENORITAS per kistje van 25 stuks van f 3.50 voor f 2.50 PAL-SPRIETJES 50 stuks I 2.75 Prima GROTE BOLKNAK 14 cent GROTE RINGBOL, naturel gedroogd en niet gepoederd, van 31 voor 22 cent en van 27 voor 20 cent Zo Juist ontvangen HUNTER: KING SIZE In tins van SO stuks HOEK ANTONIUSPLEIN TEL. 2103 WAALWIJK I

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 13