ENIGE BELASTINGKWESTIES SCHULD EN BOETE Uit be oube booö. BINNEN- EN BUITENLAND U kunt niet alles weten DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 8 APRIL 1958 Van 18 tot 53 jaar in de cel Feuilleton SCHADUW OVER LEVEN Uitkering verzekeriagsom en in oondienst werkende kinderen in eigen bedrjjf. Ons bereiken dikwijls brieven over belastingaanvragen in ver band met werkende kinderen en uitbetaling van verzekeringen. Zo was het onlangs het geval met iemand, die als jong meisje een verzekering had afgesloten van 500.De te betalen pre mie bedroeg slechts 18.— per jaar. De vraag werd gesteld of 't bedrag der uitkering nu in aan merking komt voor aanslag in de inkomstenbelasting. Wij zullen hierop eens nader ingaan. Van een dergelijke verzekering waren de te betalen premies niet aftrekbaar, zodat in principe ook de uitkering vrij is. Het bedrag van 500.bevat echter ook een deel rente. Nu is het zo, dat deze rente wel inko men is, dus belastbaar. De belastingwet stelt het inko men in dit verband op voor elk vol jaar van de looptijd van de verzekering, waarbij tijdvak ken voor 1 januari 1941 niet meetellen. Gunstiger tarief. Indien echter de belasting plichtige aantoont, dat 4 sa mengestelde interest over de be taalde premies en koopsommen minder bedraagt dan het volgens de voorafgaande regelen bepaal de bedrag, dan wordt slechts dit lager bedrag belast. Op dit aldus verkregen rente element, dat dus als inkomen moet worden aangegeven, is het speciale tarief van artikel 48f in komsten belastingwet van toe passing, doch en hiermede moet men wel rekening houden alleen, op verzoek van de be lastingplichtige. Deze belasting plichtige kan echter verzoeken het speciale tarief alleen dan toe te passen, indien het voor hem voordeliger is. Dat is n.l. niet al tijd het geval. Inaien de belastingdienst er om vraagt, moeten de verzeke ringsmaatschappijen mededelen, dat er een uitkering heeft plaats gehad. Kinderen in loondienst. Verder willen wij het nog eens hebben over de in loondienst werkende kinderen die geen loon ontvangen. Is dit n.l. het geval, dan behoefde er aanvankelijk geen loonbelasting te worden in gehouden. In principe mag men aan echter ook niets aftrekken voor kost, inwoning en zakgeld. Tot nu toe was dit het stand punt van de hoogste rechter in ons land, n.l. de Hoge Raad. Het is de minister van financiën ech ter wenselijk gebleken daarbij 'n regeling te treffen voor agrari sche ondernemingen, omdat het juist bij deze zo vaak gebruike lijk is, dat kinderen zonder dat rechtens een overeenkomst van maatschap of dienstbetrekking met de ouders is gesloten, tegen kost, inwoning, kleding en zak geld in het bedrijf van hun ou ders werken. Hangende kw"estie. De belastinginspecteur wordt in die bijzondere regeling ge machtigd toch een.zeker bedrag, dat door de ouders in de vorm van kostgeld, inwoning e.d. aan het kind werkelijk is uitbetaald, terzake van het werk dat 't kind verricht, als aftrekpost op het inkomen van de ouders te accep teren. Voorwaarde is echter, dat door de ouders in dat geval loon belasting en premie algemene ouderdomswet worden ingehou den, alsof er wel een dienstbe trekking bestond. Het Arnhemse gerechtshof heeft nu beslist dat ook wanneer er geen dienstbetrekking of an dere overeenkomst bestaat, de bedragen voor kost en inwoning e.d. aftrekbaar zijn als ze rede lijkerwijs als zakelijke uitgaven zijn te beschouwen. De minister heeft in deze zaak een beroep gedaan op de Hoge Raad, zodat de beslissing in hoogste instan tie nog niet met zekerheid vast staat. Leopold n* 35 jaar voorbeeldig gedrag ia gevangenis begenadigd Na vijf en dertig jaren heeft, als gevolg van een besluit van de „Parole Board" van de staat Illinois, Nathan Leopold de ge vangenis mogen verlaten. De misdaad, die hij samen met de later in de gevangenis vermoor de Richard Loeb pleegde, werd indertijd, zoals de ouderen onder de lezers zich zullen herinneren, de „misdaad van de eeuw" ge noemd. Het was een verschrik kelijke daad, het vermoorden van de jonge Bobby Frank, uit geen ander motief dan om de wereld te bewijzen, dat een „perfect cri me" - een volmaakte misdaad mogelijk was. Leopold en Loeb, zonen van rijke ouders, zeer intelligent, maar van een ongekende hoog moed en totaal onrijp in hun re bellie tegen de maatschappij, moesten spoedig ondervinden, dat hun misdaad beslist niet „volmaakt" was geweest. Reeds na korte tijd had de politie hen in handen. Het was een wonder, dat Cla rence Darrow, de beste strafplei ter van die dagen, de rechter er toe kon bewegen de moordenaars niet naar de electrische stoel te sturen. Zij kregen levenslang tuchthuis. Van zijn 18de tot 53ste jaar. Op 18-jarige leeftijd ging Leo pold de gevangenis binnen, die hij thans, 53 jaar oud, heeft ver laten. Zijn begenadiging op grond van de wettelijke bepalin gen over voorwaardelijke vrijla ting was al vele malen ter spra ke gekomen. Nu het besluit daartoe is ge vallen, blijken de meningen over de zaak verdeeld. De „Parole Board", die de uitspraak deed, wordt evenzeer geprezen als ver oordeeld. De leden baseerden hun oordeel op de mening, dat Leopold een veranderd mens zou zijn en dat zijn vrijlating zowel door zijn gedrag in de gevange nis als door zijn plannen voor de toekomst werd gerechtvaardigd. Inderdaad is Leopold in te genstelling met Loeb van de eerste) dag, dat de celdeuren zich achter hem sloten, af begonnen met de poging, nog iets te maken van het leven, dat hem was ge bleven. Hij werd een voorbeel dige gevangene. In zijn vrije tijd begon hij te studeren, werkte sa men met de gevangenisautoritei ten, werd ziekenverpleger in het hospitaal van de inrichting, gaf les aan blinden, stelde zich ter beschikikng van geleerden voor medische experimenten en hield lezingen en cursussen voor zijn mede-gevangenen. Dat laatste na tuurlijk pas na tien of twaalf jaren, waarin hij zich, buiten de verplichte werkuren, door mid del van correspondentiecursus sen bij drie universiteiten had bekwaamd in sociologie, crimi nologie en talen (Leopold be heerst op het ogenblik twaalf talen). Boetedoening. Leopold schreef in zijn laatste brief aan de „Parole Board" on der meer: „Schenkt u mij de ge nade, die ik niet tonen kon. Geef mij de kans, het feit van mijn be staan te rechtvaardigen." Hoe wil hij dat doen? Leopold wil zich thans bege ven naar een afgelegen zieken huis in de bergen van Puerto Ri co, dat daar door de „Church of the Brethren Service" ten bate van de arme boeren uit de om geving wordt onderhouden. Met andere woorden: hij wil zijn in de gevangenis verworven kennis ter beschikking van zijn mede mensen stellen. Zal het hem ge lukken deze daadwerkelijke boe te, die op de boetedoening in de gevangenis volgt, te vervullen Een zeker antwoord daarop heeft het zojuist in New York verschenen boek van Leopold, dat hij in de laatste vijf jaar, naast talrijke verhandelingen over strafrecht en gevangenis- psychologie, in zijn cel heeft ge schreven: „Life plus 99 Years". Niet het eerste. Deze autobiografische schets van zijn gevangenisjaren is niet het eerste werk, dat zich met de zaak Leopold-Loeb bezig houdt. Reeds indertijd bracht het pro ces honderden pennen in bewe ging, en ook daarna is de herin nering er aan nooit gestorven. Tientallen boeken zijn over de zaak geschreven. Ook de film heeft zich in „The Rope" van het geval meester gemaakt en in de allerlaatste tijd werd het tot een bestseller geworden boek van Meyer Levin „Compulsion" in een dramatische bewerking onder dezelfde titel opgevoerd op Broadway, waar het nog loopt. Leopold zelf is over dit boek zeer ongelukkig geweest. Hij be schrijft in zijn bovengenoemde autobiografie, hoe Levin zich tot hem had gewend en hoe hij ten slotte, op grond van verschillen de overwegingen, had geweigerd met Levin samen te werken. Maar Levin, een briljante jour nalist, trok zich daarvan niets aan en schreef „Compulsion" zonder toestemming van Leopold die het boek vooral verwijt, dat het voor zestig procent op fan tasie en slechts voor veertig pro cent op waarheid berust. Leo pold vindt het een verschrikke lijk, fascinerend en schoon boek, maar „schoon in de zin, waarin het glinsterend oppervlak van een moeras schoon is'.' Niemand zal „Life plus 99 Years" (de titel slaat op 't twee ledige vonnis, levenslang tucht huis voor de moord en 99 jaar voor de ontvoering van 't slacht offer) zonder ontroering lezen. Zelden heeft men gelegenheid zo diep in een misdaad, in de gees tesgesteldheid van twee jeugdige moordenaars en in de strijd van een van hen om zich uit de hel van zijn vreselijk vergrijp weer naar het licht van het leven te werken, door te dringen. Het is een oprecht boek, waarvan de schrijver geen medelijden met zichzelve heeft en dat tegelijk 'n schitterende verhandeling over het gevangeniswezen en de ge- vang'enispsychologie van deze tijd vormt. Voorbarig en onbe vredigend schijnt daarmede ver geleken een werk als „Compul sion", waarvan wij de verschij ning steeds als ongelukkig en on tijdig hebben beschouwd. Want dé „Leopold-story" mag pas door een derde worden geschreven, zodra Leopold zelf het laatste hoofdstuk van zijn leven heeft beëindigd. 8 APRIL 1883. WAALWIJK Nagenoeg een 100-tal werklieden, die aan de- spoorlijn onder de gemeente Ca- pelle arbeidden, hebben dit werk dezer dagen verlaten, omdat zij te weinig konden verdienen. Naast de wereldschokkende zaken uit de tachtiger jaren wil len wij u ook nog een feuilleton fragment uit deze zoet-gevooisde tijd voorzetten Marianne vouwde de handen en met een uitroep van smart barstte zij in een stroom van tranen los, terwijl zij met een smeekenden blik den rijzigen jonkman aanzag, die voor haar stond. Nu, ween niet 1 zeide deze, door haren roerenden blik ge troffen, en zette zich naast haar op de bank neder. Ik kwam toch niet om u leed te doen. Gij zijt immers, voegde hij er lachende bij, mijne verloofde, en nu kwam ik eens hooren hoe dat alles sa menhangt. O riep het meisje vol smart, was ik maar dood en be graven Hoe zal ikZij kon niet verder spreken, zoo werd zij door hare tranen overstelpt. Zo, dat was dat, en nu even kijken wat ze 25 jaar later er van maakten Gezellen Ik voel mijn ein de naderen Kiest u een anderen aanvoerder. Ik bedank u voor uwen trouw en verkleefdheid en bid u deze plaats in de toekomst te verlaten. Het is mijn laatste POSTBODE VERMOORDT Z'N ECHTGENOTE. De 45-jarige postbode G. V. uit Monster heeft woensdagmorgen z'n 43-jarige vrouw A. V.-S. door slagen met een hamer op het hoofd en door een wurgende greep om het leven gebracht. De man is gearresteerd en ingeslo ten in het politiebureau te Mon ster. Hij zou waarschijnlijk za terdagmórgen worden voorge leid voor de officier van Justitie in Den Haag, mr. C. J. de Lint. G. heeft donderdagmorgen be kend. Het gezin heeft drie kin deren, twee gaan nog naar school en één werkt reeds. VIER COMMUNISTISCHE LEIDERS UIT PARTIJ GESTOTEN. De tweespalt in de Communis tische Partij Nederland heeft ge leid tot een volledige scheuring. Partij-secretaris Paul de Groot heeft onder het uitspreken van de ijselijkste banvloeken vier belangrijke communistische leiders uit de Partij gestoten. De verstotelingen zijn: Gerben Wa genaar, voorzitter van de CPN en van de communistische fractie in de Tweede Kamer; Henk Gort zak, lid van de Tweede Kamer, communist sinds zijn vijftiende jaar en een van de meest actieve CPN-agitatoren; Frits Reuter, voorzitter van de Eenheidsvak- centrale, onlangs afgetreden als Tweede Kamerlid en Bertus Brandsen, secretaris van de Een- hcidsvakcentrale, vice-voorzitter van het communistisch Wereld vakverbond, benoemd tot lid van de Tweede Kamer. Het communistische vrouwe lijke Tweede Kamerlid mevrouw Lips-Odinot, is ontslagen als lid van het partijbestuur, maar zij werd nog niet uit de partij zelf verwijderd. Wel werd haar ge vraagd haar Kamerzetel op te geven. GARANTIE-MELKPRIJS GAAT NIET OMHOOG. De prijs, die de regering aan de veehouders garandeert voor de in een jaar (tran november tot november) geproduceei'de melk (de garantieprijs) en die op 3 maart 1958 werd vastgesteld op 28^85 gulden per honderd kilo, zal niet verhoogd worden. Het ministerie van Landbouw heeft dit besluit van het kabinet vrij dagavond officieel medegedeeld. De regering zal de motie van de KVP-er Van Koeverden, die dooi de overgrote meerderheid van de Tweede Kamer op 13 maart werd aanvaard, dus niet uitvoeren. Zij heeft ook besloten de gevraagde loonsverhoging voor de landar beiders de invoering in mei van de werkclassificatie - slechts gedeeltelijk toe te passen. De wensen van de melkslijters, die om verhoging van de marge ge vraagd hebben, zullen voorlopig niet worden ingewilligd. De prijs van de consumptiemelk zal door dit alles voorlopig dan ook niet omhoog gaan. De regering moti veert haar besluiten met een ver wijzing naar een ongunstige ont wikkeling op de zuivelmarkt. AUTO REED VAN KADE, ECHTPAAR VERDRONKEN. Vrijdagmiddag tegen half vier is een personenauto, bestuurd door de 49-jarige directeur W. van Wessel uit Wassenaar, van de Parkkade te Rotterdam de Nieuwe Maas ingereden. Van de vier inzittenden kwamen de be stuurder en zijn echtgenote, de 47-jarige G. P. van Wessel-Die- pering, om het leven. Twee ach ter in de auto gezeten dochters, de 21-jarige Marijke en de 13-ja- rige Ankie wisten zich te redden. wensch dat de jonge dame on middellijk in vrijheid gesteld worde. Zij zal nochtans denk ik, tot aan mijnen dood bij mij blij- ben, en hij zag zijne nicht smeé- kend aan, die hoofdknikkend hare toestemming gaf, en dan voor mijne teraardebestelling op een kerkhof zorgen. Onder zulke omstandigheden is dit toevluchts oord niet veiliff meer voor u Vaarwel Na dit stukje ruwe gangster literatuur gaan we weer over tot de orde van de dag. 9 APRIL 1908. RAAMSDONKSVEER. Naar wij vernemen zullen de landbou wers op „het Smidsend" alhier, uit eigen beweging de in die straat gelegen mesthopen oprui men. Voorwaar een mooie ver- beteering voor deze straat. Zo is het, en daarom opgewekt naar het volgende vreugdevolle bericht uit de dertiger jaren 8 APRIL 1933. Reuter meldt uit Pittsburg Door het Mellon-instituut voor industrieel onderzoek is een uit vinding gedaan, waardoor het schoenpoetsen overbodig wordt. De nieuwe „self-polishing" schoe nen bevatten bovenleer, dat doortrokken is met schoencrè me, dat door de warmte in wer king komt, ten gevolge waarvan de schoenen voortdurend glans vertoonen. Poetst u ook nog altijd VREEMD De ruim 80-jarige koningin moeder van België brengt op 't ogenblik een bezoek aan Mos kou en zij is daarmee de eerste vorstelijke bezoekster na de oor log aan het Kremlin. Doet dit bezoek op zichzelf al een beetje vreemd aan, nog vreemder is het als men Hare Majesteit alle bijzonderheden der stad en regering, omstuwd door hoge autoriteiten, ziet be zichtigen. Vooral het plaatje, waarin de oude koningin staat voor de vitrine, waarin de kroon juwelen van de Tsarenfamilie, die door deze bolsjewisten of hun voorgangers lafhartig zijn vermoord, liggen, doet toch wel heel vreemd aan, nog daargela ten dat men in België toch' ook wel met het droeve lot der Hon garen heeft meegeleefd en met de satellietstaten, omdat men daar tweemaal aan den lijve on dervonden heeft wat terreur en bezetting is. Er zijn in de westerse wereld vele zaken, die men niet kan be vatten Verschoten kleuren van wol en zijde kunt u weer ophalen door een spoeling in water, waar aan een scheut azijn is toege voegd. In de schaduw laten drogen. Ramen en spiegels krijgt u ge makkelijk schoon, als u ze wrijft met een doek die met azijn is bevochtigd. Als u pijnlijke of gezwollen voe ten hebt, doe ze dan in een bak met warm water, waaraan een kopje azijn is toegevoegd. U zult onmiddellijk verlichting bespeuren. Een hard geworden badhanddoek kunnen we weer soepel krijgen door deze een nacht te weken in water met azijn. Daarna wassen en spoelen. Als u glazen stoppen invet met wat olie, zullen ze in het ver volg niet meer zo vast gaan zitten. Een emaille pan kan men mooi laten glimmen, als deze wordt gepoetst met zuurvrije vase line. Lampekappen van perkament maakt men schoon met oud wit brood. Micaruitjes, die vuil geworden zijn, kan men o.m. schoonma ken met spiritus en keuken zout. van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door CARRY VAN DER RYKEN. 53) Met een paar grote passen be landde hij in haar lekkerste stoeltje. - Wat zijn broers toch altijd on gegeneerd, verweet ze. - Neemt na tuurlijk m'n fijnste stoel in bezit. O, lui? Neem je divanbed. Ge neer je niet, zusje. Vertel eens op. Beroerd nieuws? Mariesje vertelde. Rustig laten stikken, adviseer de Joop. Heeft ie ons indertijd ook gedaan. Heiden! Dat is geen argument; dat is gewoon leer-om-leer. Wat wou jij dan? Toch zeker de ouwe heer niet liefderijk aan z'n eindje gaan helpen? Och, zanik niet, werd Mariesje ongeduldig. Eerstens is' hij nog geen vijftig en tweedens vraagt ie het maar voor één jaar. En daarbij heb ik nog geen kans gekregen er over te denken. Hoepel maar gauw op! Toekomstige ingenieurs hebben an der werk als plichts- en gewetens moeilijkheden op te lossen. O wee, sprong hij op, - nou wordt het me te machtig. Zusje bye-bye! Alleen gebleven, zat Mariesje letterlijk en figuurlijk met 't geval. Door haar eigen woorden tegen Joop, over plicht en geweten, had ze er een levensgroot probleem van gemaakt. Was ze tegenover haar vader tot iets verplicht? Hij had z'n plichten ten opzichte van z'n kinde ren absoluut genegeerd. Moest ze haar baan opgeven? Haar heerlijk thuis, haar vriendinnen? De huis houding doen voor haar vader en waarschijnlijk ook voor Hugo, al had Paps hem in de brief niet ge noemd? Hoe oud was die jongen nou? Een jaar of dertien. Lastige leeftijd hoor! Neen, voélen deed ze voor 't hele plan niets. Onrustig liep ze haar kamer op en neer; pakte toen resoluut haar regenjas uit de kast. j Even buiten uitwaaien! Pats, sloeg de deur achter haar in 't slot. Voor een van de ramen van het grote Heemstra-huis stond Broer, - handen in z'n zakken, - zich suf te prakkizeren op 'n bood schap voor Joop. Misschien kreeg ie de kans Mariesje te zien, of, nog liever, een beetje met haar te pra ten. Waarachtig, daar kwam ze naar buiten; en gelukkig alléén,. f Tien seconden later sloeg ook de deur van 't buurhuis met een klap dicht. Hallo Riesje! Verbaasd keek ze om. Hallo! groette ze terug, en wil de doorlopen. Wat 'n haast, Ries? Als je het goed vindt loop ik een eindje meer. Broer! Jij in Rotterdam? Ik had je in de schemer zou gauw niet herkend. Hoorde hij goed? Er klonk echt iets blijs in haar stem. Ik loop zo maar een eind om, hoor. Ik had buitenlucht nodig om m'n gedachten een beetje op te fris sen, lachte ze. Zo hard aan 't studeren? Ze gaf geen antwoord. Hun stap pen klonken rythmisch op de stille singel en 't schemerdonker weefde een sfeer van innige vertrouwelijk heid om de twee jonge mensen. Bijna had hij in een onwillekeurige beweging zijn arm door de hare ge stoken. Nee, bij Mariesje kon hij dat niet zo maar doen. Meisjes ge noeg, wist hij, die licht over zulke dingen dachten. Een arm, een zoen; morgen een ander, even goeie vrin den! Maar Mariesje.een prin sesje vond hij haar met 'r fijn pro fiel en 'r leuke slanke benen. En die grijze ogen, die hem - de medi sche student - aan een heel jong kind deden denken i 't „Prinsesje" had intussen een besluit genomen. Ze wilde met Broer praten over wat haar zo bezig hield. Het leek haar net, of er nie mand ter wereld was aan wie ze juist nu zo graag alles wilde ver tellen. Je weet 't van Papa en Mams, hè? begon ze ineens. Ja, Jet vertelde 't me, zei hij rustig. Maar daar zijn je moeder en jullie niets minder om. Enne Ries, alle mannen zijn niet 't zelfde. Weet ik wel. Kijk maar naar Opa; en je eigen vader. Had ze hem niet begrepen of deed ze maar zo? Was 't wat minder don ker geweest, dan had hij de snelle blos gezien die even over haar ge zichtje vloog. Maar vertel eens, Mariesje, hoe kom je er ineens toe hierover te be ginnen? Natuurlijk vind ik 't pret tig een kans te hebben je te zeggen dat alleen jouw persoontje me in teresseert; niet je.eh.entou rage Begreep ze hem weer niet? Of liep ze nu expres wat dichter bij? Misschien was het toeval. Broer Heemstra zorgde wel de afstand vooral niet te vergroten. Die vrouw in Brussel, je snapt wel, is dood. En nu vraagt Paps in een brief of ik voor hem wil komen zorgen. Een jaar, voegde ze er gauw achter, toen ze zijn 'aardig, lelijk gezicht ineens zag vertrekken tot een woede, die ze nooit achter de altijd goed-gehumeurde Broer had gezocht. Maak er een dag van; arseni cum in niet te kleine dosis. Broer Heemstra, aanstaande arts, hoe durf je zo te spotten met... Ja, stil maar, ik weet precies wat je gaat zeggen, en ik lachte er natuurlijk maar mee. Ries, luister eens goed. Al die dikke woorden als verplichtingen en gewetenskwestie die in jouw hoofdje nu rondtollen, laat die maar gerust schieten. Je va der kan in een hotel gaan wonen of een huishoudster nemen. Zijn er plenty voor alleenwonende heren. Alleen: jou krijgt hij niét! Ries, je gaat er niét heen, als mijn mening ook maar iets voor je betekent. En plotseling voelde Mariesje hoe zijn jonge, lenige vingers vast slo ten orq, haar pols. De man in hem eiste van 't meisje dat hij lief had, dat zij boog voor zijn wil. De vrouw in Mariesje - nog niet ontwaakt - onderwierp zich intuïtief aan de meerderheid van de man. Goed, zei ze zacht - ik zal niet gaan. De druk om haar pols verminder de, en toen, met een hartelijk ge baar, drukte hij haar arm even te- Aanslag in theekopjes zal niet ontstaan, indien men thee drinkt, waarin een druppeltje melk gedaan wordt. Het in de thee aanwezige looizuur wordt door de melk opgelost. Lysolvlekken verwijdert men met water, waaraan 'n weinig ammonia is toegevoegd. Goed naspoelen. Indien u de rand van uw melk koker insmeert met wat boter, hebt u niet spoedig last van overkoken. Mattekloppers blijven langer goed als men tijdens het klop- oen een doek om de klopvlakte bindt. Het te kloppen goed heeft dan minder te lijden. Aanslag in vazen verdwijnt door aziin en zilverzand. Alies goed schudden, eventueel een bor steltje gebruiken en tenslotte uitspoelen, en drogen. Doorgezakte zittingen van rieten stoelen worden weer strak als men ze aan de onderkant goed nat maakt met heel water en azijn. Naspoelen en in de open lucht en zon laten drogen. De zeemlap blijft zacht als men deze in zout water naspoelt en opgerold weg legt. Indien de schilder kalk- of verf. vlekken op de vloer maakt, kan men deze vlekken verwij deren met verdunde azijn. gen zich aan. Goed dat ie m'n pols niet meer vast heeft, schoot het door Riesj es hoofd, M'n hartslag versnelde heus even. Ik lijk wel niet wijs, zo maar ineens toegeven zonder slag of stoot, en dan aan een jongen waar ik eigenlijk niks mee te maken heb. Ben ik niet gewend Een spottend lachje trok om haar mond. Als je naderhand als dokter zoveel invloed hebt op je patiënten, ben je goed af. De patiënten dan niet? lachte hij, tóch met een ernstige ondertoon in z'n stem. Wat denk je Mariesje, zou ik een goed dokter worden? Je snapt wel wat ik bedoel: niet we tenschappelijk, maar als mens? Je bent een type om vertrou wen in te hebben, zei ze eenvoudig. Jij ook, Ries? Vertrouw jij me ook? Natuurlijk! Zolang je niet al te royaal bent met arsenicum tenmin ste. Of ben je nog niet in het sta dium van de vergif-kastjes? Spotvogel! Nog anderhalf jaar, dan ben ik een semi-arts, en dan Hij keek haar lachend aan. Wat dan? Je zegt het zo uit dagend Dan verloof ik me met 't liefste meisje van de wereld! (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 2