De Echo van het Zuiden Uit de Langstraat BEVESTIGING EN INTREDE W. B- VAN DEK MEULEN GEKEF. PREDIKANT TE SPRANG fDrunen Elshout Vlijmen Haarsteeg Neusden Sprang Capelle Waspik PRESTATIES VAN JONGE BOEREN Raamsdonk MAANDAG 14 APRIL 1958 81e JAARGANG No. 30 Zondag j.l. was het voor de Geref. Kerk te Sprang een blijde dag. Na een vacature van slechts ruim een jaar, mocht zij weer een eigen herder en leraar ontvangen. Na des morgens door zijn vader, Ds. K. van der Meulen van Landsmeer te zijn bevestigd en tot het ambt te zijn ingeleid, deed Ds. W. B. van der Meulen in de avonddienst zijn intrede als predikant bij de Geref. Kerk. Was het kerkgebouw des morgens reeds geheel bezet, in de avonddienst was de belangstelling nog groter en moesten vele plaatsen worden bijgemaakt. Kerk van Sprang Ds. van der Meulen toe sprak. Ds. Bos zeide dat deze dag in het teken staat van dankbaarheid jegens God, nu de wens van Ds. van der Meulen in ver vulling gegaan is om dienaar des Woords te worden en Z.E. hoopt dat deze dank in de gehele ambtsperiode van Ds. hem bij zal mogen blijven. Het verheugt ons als afge vaardigden van de Ned. Herv. Kerk, aldus Ds. Bos, hier deze dienst te mogen mee maken en Z.E. dankt voor de vriendelijke uitnodiging. Wij hebben elkaar in Sprang nodig, wij kunnen niet naast elkaar leven. Wij beroepen ons beiden op Schrift en Be lijdenis en Ds. Bos hoopt van daaruit op samenwerking waar mogelijk, tot opbouw van de Kerk van Jezus Christus en tot eer van Zijn Naam. Namens het gemeentebestuur van Sprang- Capelle heette loco-burgemeester H. Win kelman Ds. van der Meulen hartelijk wel kom en zeide dat het gemeentebestuur steeds grote belangstelling heeft in het gees telijk en kerkelijk leven in de gemeente, in t bijzonder wat betreft het sociale aspect: de jeugdzorg. De kerk en de burgerlijke overheid leven hier in goede verstandhou ding samen en spr. doet een beroep op Ds. van der Meulen deze traditie trouw te blij ven. Hij wenst Ds. van der Meulen kracht toe om zijn ambt met waardigheid te ver vullen. Ds. van der Meulen, de sprekers beant woordende, richtte zich allereerst tot zijn vader, om hem te danken, niet alleen dat hij hem in het ambt heeft willen bevestigen, maar ook voor alles wat hij voor hem ge daan heeft. Ds. hoopt nog veel gebruik te mogen maken van zijn rijke ervaring als predikant. Zich richtend tot kerkeraad en gemeente De bevestiging. Ds. K. van der Meulen van Landsmeer had tot tektst gekozen Titus 3:8: „Dit is een getrouw Woord", enz. In zijn inleiding tot de predikatie wees de bevestiger er op dat het een bijzondere dag was voor zijn zoon, candidaat W. B. van der Meulen, zo wel als voor de gemeente en ook voor de familie van der Meulen. Als de gemeente een eigen herder en leraar krijgt, staat daar een Gever achter en dat is ^je levende Christus, de Koning der Kerk. Als zodanig moet de gemeente haar nieuwe dominee ontvangen en opnemen. Het is niét bij toe val dat Candidaat van der Meulen hier is verzeild geraakt, maar het is juist de Hand des Heren, die deze gemeente en hem el kaar deden vinden en daarom moeten zij in liefde en vrede met elkaar leven. Ds. van der Meulen heeft hier straks te brengen het Woord Gods, het Woord van zijn Zender en Z.E. ontvouwt over dit the ma de volgende gedachten: 1 Van welke in houd het moet zijn; 2 Op welke wijze het moet worden gebracht; 3 Welk doel hem daarbij voor ogen sstaat. De bevestiger wijst dan op de ontzagge lijke verantwoordelijkheid die het ambt van Dienaar des Woords meebrengt, om een krachtig getuige te zijn van het evangelie en vraagt wie daartoe bekwaam is. En het antwoord luidt: alleen hij wiens studeerka mer ook een bidcel is. Ook de gemeente moet haar dominee ondersteunen met lief de en gebed, niet alleen even vluchtig zon dags voor het naar de kerk gaan, maar alle dagen der week. Dan alleen is er waar achtige vrucht op de bediening des Woords te wachten, als de gelovigen hun taak ver staan en lichtdragers worden. Ds. v. d. Meulen besluit zijn predikatie met de opwekkingOntvangt dan heden Uw herder uit de Hand van de Koning der Kerk; steunt hem met liefde en gebed en de God des Vredes zal zijn met u allen. Na het lezen van het bevestigingsformu lier antwoordde de nieuwe herder en leraar onder voelbare stilte op de gestelde vragen met een duidelijk „Ja, ik van ganser harte", waarna de gemeente Psalm 134 2 zong, waaronder de nieuwe predikant neer knielde en onder de handoplegging door zijn vader in het ambt werd bevestigd. Staande zong de gemeente haar nieuwe dominee vervolgens de zegenbede uit Ps. 134 toe „Dat 's Heren zegen op U daal". De intrede. In de avonddienst waren genodigden aan wezig van de Classis, van de Geref. Kerken van Vrijhoeve-'s-Grevelduin-Capelle, 's-Gra- venmoer en Tilburg, van de Ned. Herv. Kerk alhier en van 't Gemeentebestuur van Sprang-Capelle. Ds. W. B. van der Meulen had tot tektst voor zijn intreepreek gekozen Efeze 3 20 en 21, en sprak naar aanleiding daarvan over de Openbaring van Gods grootheid in de gemeente van Jezus Christus: le De kracht Gods aan de gemeente, 2e De heer lijkheid Gods in de gemeente. De nieuwe herder en leraar wees er op dat nu Z.E. en de gemeente op de drempel van een nieuwe periode staan, het hart be stormd wordt door vragen, twijfel en wan kelmoedigheid; maar wij moeten altijd leven uit Jezus Christus en uit Zijn kracht en heerlijkheid, die Hij overstort in de ge meente. Het gaat er maar om hoe wij sa men de nieuwe periode ingaan, aldus Z.E., om deze periode tot een goede afsluiting te brengen. Onze verwachtingen zijn zeer groot, juist omdat wij God zelf verwachten en het geldt daarom voor ons allen zeer ootmoedig en. nederig te zijn. Als wij het van eigen kracht verwachten, dan zullen wij beschaamd uitkomen, want wij staan steeds onszelf in de weg; daarom moeten wij van onszelf afzien en alleen leven in de kracht Gods, als predikant en als gemeente. Als wij door het geloof leven uit Gods kracht, dan ontvangt God de eer en heerlijkheid in de gemeente. Ds. van der Meulen wekt op om zich onder God te stellen en alles van Hem te verwachten, dan wordt de gemeen te een lamp van Gods heerlijkheid. Daar om moeten wij met groot vertrouwen de toekomst ingaan. Geve God ons dit, aldus besluit Z.E., opdat wij mogen leven als ge meente tot Zijn eer, zodat Gods Naam ver heerlijkt wordt, dan schenkt Hij ons meer dan wij kunnen wensen. Toespraken. Na beëindiging van de dienst sprak de praeses van de kerkeraad, ouderling C. Braspenning, namens kerkeraad en gemeen te de nieuwe herder en leraar toe en zegt dat het een blijde dag voor de gemeente is nu zij de.intrede mag beleven van onze nieuwe dominee. Hij wenste zowel Ds. en mevr. als de gemeente van harte geluk met deze dag. Wij hebben als gemeente van morgen een bijzondere ure beleefd; het was ontroerend te zien hoe een vader zijn zoon 1 zegenend de hand mocht opleggen. Het verblijdde spr. dat we weer een eigen dominee hebben die geregeld in de Dienst des Woords mag voorgaan. Ook namens de jeugd heet spr. de nieuwe dominee van harte welkom. In het bijzonder verblijdt het hem dat kerkeraad en predikant het werk in de gemeente weer kunnen voortzetten en hij hoopt dat God het zo mag leiden dat de banden steeds inniger mogen worden. Hij wenst Ds. van der Meulen de kracht en de leiding van de H. Geest toe, opdat hij de Zuivere prediking van Gods Woord mag brengen. Het is hier geen gemeente zonder vlek of rimpel, er zijn ook moeilijkheden. Hij hoopt dat Ds. en mevr. in de gemeente van Sprang een goede ingang mogen vinden en Ds. het profetische ambt in Zijn kracht mag aanvaarden, waarna op zijn verzoek de nieuwe herder en leraar door de gemeen te de zegenbede uit Ps. 121 werd toegezon gen. Nadat de afgevaardigde van de Classis het woord had gevoerd, feliciteerde Ds. Torenbeek namens de kerk van Vrijh.-Ca pelle Ds. van der Meulen en de gemeente van Sprang met wat God deze dag gegeven heeft en spreekt de hoop uit dat ook de collegiale omgang goed mag zijn. Vervolgens bracht de afgevaardigde van de Geref. Kerk van 's-Gravenmoer de beste wensen over met deze gedenkwaardige dag, waarna Ds. Bos namens de Ned. Herv. zeide Ds. dat het hem een behoefte was, j mede namens mevrouw, te danken voor al- i les wat kerkeraad en gemeente voor hen heeft willen doen en voor de grote harte- j lijkheid waarmede zij in de gemeente zijn opgenomen. Dominee is dankbaar voor de grote liefde, ook jegens God, Die Hem in de gemeente geplaatst heeft. Moge in de toekomst de verhouding tussen kerkeraad en predikant hartelijk, intiem en gezellig zijn. Z.E. zal zwaar moeten leunen op de ervaring van de ambtsdragers; hij hoopt dat zij hem zullen willen opleiden tot volwaar dig predikant. Het eerste contact met catechesanten en jeugd willende leggen, spreekt Ds. van der Meulen de hoop uit dat zij zowel indivi dueel als in groepsverband veel in de pas torie zullen komen. De afgevaardigden van de kerken te Ca pelle, 's-Gravenmoer en Tilburg is Ds. dankbaar voor de aanwezigheid. Ook de afgevaardigden van de Ned. Herv. Kerk van Sprang is Ds. dankbaar voor hun aanwezigheid en voor het gespro kene. Beide kerken streven hetzelfde doel na en Ds. zegt dat het pijnlijk is weer te moeten constateren dat zij gescheiden op trekken, wat geboren is uit de begeerte om de Herv. Kerk te reorganiseren en te re formeren, maar dat is ook Uw doel in de Geref. Bond, zegt Ds. van der Meulen. Al zijn wij gescheiden, wij weten ons één in Jezus Christus en wij staan beiden op de zelfde grondslag en buigen voor Gods Woord en de belijdenis Z.E. is dankbaar een Herv. predikant naast zich te hebben van deze modaliteit en hij hoopt als colle ga's op een goede verstandhouding. De loco-burgemeester en de gemeente secretaris is Ds. dankbaar voor de aanwe zigheid en hij is blij dat de loco-burgemees ter gewezen heeft op het verleden en de goede samenwerking tussen kerk en ge meente en spreekt de hoop uit dat deze in de toekomst zal blijven voortbestaan. Moge God ook Uw werk, aldus Ds. v. d. Meulen, in deze plaats zegenen tot Zijn eer. Ds. van der Meulen wenst Burgemeester Smit, die hier door de heer Winkelman moest worden vervangen, spoedig herstel toe opdat hij zijn functie weer zal mogen uitoefenen. j Met samenzang van Gez. 28 1 en 2 wordt het samenzijn hierna beëindigd. ZILVEREN PRIESTERFEEST. Pater Wilbertus de Wit vierde gisteren onder zeer veel belangstelling zijn zilveren priesterfeest. Van zijn 25-jarig priesterle ven heeft hij er 23 van in de missie door gebracht. De bijzondere omstandigheid dat Pater de Wit juist bij zijn 25-jarig priester feest weer in Drunen was, heeft de gehele parochie aangegrepen om de jubilaris zijn hulde te betuigen en zijn missieliefde te to nen. Speciaal deed dat het buurtschap Hulten-Bosseweg-Groenewoud en Badhuis straat, die tijdens een zeer druk bezochte receptie aan de jubilaris een feestgave aan bood voor de afbouw van zijn kerk in zijn parochie op Borneo. De dag begon met een plechtige Hoog mis in de parochiekerk om 10 uur, nadat de jubilaris door bruidjes naar de kerk was geleid. Bij het opdragen van de H. Mis werd de jubilaris geassisteerd door Deken Rooyackers en Kapelaan Vogels. Het man: nen- en knapenkoor zong onder leiding van Joh. Verhoeven de drie-stemmige Mis van Refice. De feestpredikatie werd gehouden door Deken Rooyackers, die de jubilaris geluk wenste met dit 25-jarig priesterfeest, dat door de gehele parochie is aangegrepen om als biddend en offerend thuisfront zijn mis sieliefde te tonen. Bijzonder wees de feest redenaar er op dat de jubilaris is voort gekomen uit de parochie Drunen en van daaruit zijn roeping heeft ontvangen, een roeping die hij, gesteund door gezin en pa rochiegemeenschap is gevolgd. Deken Rooyackers verzekerde de jubilaris dat de gehele parochiegemeenschap door gebed en offer het missiewerk zal blijven steunen. In de Hoge Braken had van 1 tot 2 uur een zeer druk bezochte receptie plaats. Tij dens deze receptie bood de heer W. Roo- zen namens de gecombineerde buurtschap pen een feestgave aan voor de afbouw der parochiekerk van de jubilaris op Borneo. Spreker wees er op, dat de gecombineer de buurtschappen Pater de Wit nog altijd als een van de hunne beschouwen en deze feestgave, f 450. -enerzijds gezien moet worden als een waardering voor het werk van de jubilaris en anderzijds als üefde voor het missiewerk. Spreker verte'de de jubila ris ook dat plannen zijn gemaakt om Z.L. voortaan blijvend te doen steunen in zijn missiearbeid. Voor ons, aldus spris dit nog maar een klein werk tegenover het grote werk dat U doet, maar het moge voor U een kleine steun zijn te weten dat uw buurtbewoners als werkend thuisfront U blijvend willen helpen. Pater de Wit dankte zeer hartelijk voor deze bijzondere gift. Als men, aldus spr 23 jaar van zijn prie'sterleven doorbrengt in de vreemde, vervreemdt men nu eenmaal van zijn geboortedorp. Dat men hem echter in Drunen en speciaal in zijn buurr nog lang niet vergeten was, is bij dit 25-iarig pries terfeest wel bijzonder gebleken. Dit zilveren priesterfeest van pater de Wit is geworden een feest vol kleur en klank, waarbij weer overduidelijk bleek hoe zeer men de priester hoogacht. BYZANTIJNS KOOR. Het bekende Byzantijnse Koor uit Utrecht zal a.s. zondagmiddag om half drie in de zaal van de Hoge Braken een concert ge ven. Dit concert, waarin dit wereldbekende koor geestelijke en profane liederen uit het Slavische land ten gehore zal brengen, wordt gegeven onder auspiciën van de Kul- turele Kring. ZILVER SCHOEN-TAFELTENNIS- TOURNOOI. Op zondag 20 april zal in de Veiling hallen te Drunen het jaarlijkse tafeltennis- tournooi gehouden worden, om de Zilveren Schoen. Als eerste is dit tournooi door het hoofdbestuur van de NTTB als kwalifikatie- tournooi aangewezen. Voor dit tournooi dat georganiseerd wordt door de Smashers, hebben ruim 700 deel- nemers(sters) ingeschreven, waaronder meer dan 100 buitenlanders. Er wordt ge speeld op 58 tafels. Tot de deelnemende verenigingen beho ren o.a. Schwarz-Gilb Duiken, uitkomende in de Duitse Oberliga, Weisz-Rot-Weisz uit Kleef en verenigingen uit Krefeld en Gel- dern, alsmede de Brusselse vereniging Pantheon (winnaar van de Zilveren Schoen 1957). Alleen reeds in de vierde klas zijn 190 deelnemers. Favoriet in de hoogste klas dames is de Nederlander mej. W. Arts (Wibo). Bij de heren zijn in de hoofdklasse fa vorite J. Coumans (Luck Raeck), winnaar 1957, Stulemeijer (Wibo), Scheffer (Ned. Lloyd) en de Duitser Klonisch (Dulhen). De officiële opening zal zondag om 12.15 uur geschieden door Burgemeester Snels. De finales zullen gespeeld worden om pl.m. 7 uur. Dit is het vierde Zilveren Schoen-tour- nooi dat in Drunen wordt gehouden. Het zilveren schoentournooi 1958 zal met zijn ruim 700 deelnemers het grootste tafelten- nis-tournooi worden dat de laatste jaren in Nederland is gehouden. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK. De Boerenleenbank Drunen - Elshout houdt a.s. vrijdag in de zaal van café Els- hout haar algemene ledenvergadering. De agenda vermeldt: Behandeling jaarstukken en verkiezingen. PRACHTSUCCES VAN DE DRUNENSE RENNERS. In de ronde van Schijndel werd v. Hees- wijk uit Drunen no. 1 bij de nieuwelingen. De gehele ronde heeft van Heeswijk met 3 renners volkomen los gelegen; v. d. Hoven werd bij de nieuwelingen no. 13. In de ronde van Geldrop werd zondag j.l. v. d. Lee no. 11 bij de amateurs. WIJZIGING AANVANG DANSCURSUS Volgens advertentie in ons vorig num mer zou de nieuwe danscursus in Hotel Elshout op 16 april aanvangen. Deze aan vang is nader vastgesteld op woensdag 23 april. Men zie hiervoor de nieuwe aankondi ging in ons blad van maandag a.s. AGENDA. Dinsdag 15 april 7 uur Trainen DVC-senioren. 8 uur Vergadering par. werkgroep Dru nen van het interparochieel sociaal caritatief centrum, Hotel Ter Hunen. 8 uur Schietwedstrijd Bond van Ooud- strijders, zaal café Elshout. Woensdag 16 april 8 uur Vriendschappelijke ontmoeting bil jartclub Concordia uit Lith met Prins Bern- hard Drunen, Hotel Royal. Donderdag 17 april 7 uur Trainen DVC-junioren. 7.30 uur KAV-avond, café Elshout. 8 uur Repetitie Cantabele, bijzaal café Elshout. A.s. dinsdag zal de landelijke rijvereni- ging „De Echo" haar 25-jarig bestaan vie ren. Om half negen zal die dag in de pa rochiekerk een H. Mis worden opgedragen. Daarna begint om 10 uur de feestvergade- ring. Na de middag zal er een rondrit plaats hebben, gevolgd door een feestavond. Er zijn ook twee zilveren jubilarissen, n.l. de heren C. Klijn en M. Muskens, waarvan de heer C. Klijn al ruim 22 jaar de volijverige commandant is. Hun zal natuurlijk een extra huldiging ten deel vallen. K. A. B. In café M. van Huiten hield de K.A.B. haar jaarvergadering. De voorzitter de heer G. Schapendonk heette allen en meer spe ciaal de Geestelijk adviseur en de districts- be,stuurder de heer J. de Laat van harte welkom en sprak er zijn voldoening over uit dat zovelen waren opgekomen. Hij me moreerde het wel en wee van de vereniging over het afgelopen jaar en spoorde allen aan de belangen der K.A.B. te blijven be hartigen. De jaarverslagen van de secreta ris en penningmeester werden onder dank goedgekeurd. In de kascommissie werden benoemd de heren W. Groot en C. v. Mook. De aftredende secretaris de heer J. de Kruyf stelde zich vanwege zijn drukke werkzaamheden niet meer herkiesbaar. Ge kozen werd de heer C. Siegers. De heer de Kruijf werd door de voorzitter hartelijk dank gebracht voor het vele dat hij voor de afdeling gedaan had en kreeg als herinne ring een prachtige vulpen. De heer de Kruijf dankte voor de prettige samenwer king en beloofde te zullen blijven werken aan de propaganda van de K.A.B. en het Gezinszorgfonds. Het priesterfeest van de Eerw. Heer Siegers werd besproken en namens de K. A. B. zou de wijdeling een gelukwens wor den gestuurd. De geestelijk adviseur hield een korte toespraak, waarbij hij vooral de jonge leden aanspoorde om actief deel te nemen aan het vormingswerk der K.A.J. De heer J. de Laat spoorde aan tot op richting van een Credo Pugnoclub, welke het bestuur moet bijstaan in vormingswerk en propaganda. Verschillende leden gaven zich staande de vergadering op. Ook het kanunnik van Schaykfonds en de Lanteern- reeks werden nog eens aanbevolen. De wachtgeldregeling werd druk bespro ken bij de rondvraag. Men bleef nog ge ruime tijd gezellig bijeen. PAASEIACTIE. De paaseiactie voor het zwakke kind, d.w.z. om uitzending voor degenen die dat nodig hebben mogelijk te maken, heeft ruim f 80 opgebracht. ELSHOUTSE KERMIS. De Elshoutse kermis, die als eerste in De Langstraat, het seizoen weer zal openen en waarvoor tot in verre omtrek veel be langstelling bestaat, wordt gehouden vanaf zaterdag 26 tot en met dinsdag 29 april. Zoals andere jaren is de inschrijving zo dat er voor jong en oud te genieten zal zijn. In de café's zal gelegenheid zijn voor dansen. FANCY-FAIR. Door het bestuur van het parochiehuis en de leiders van de Verkenners, Welpen en het Genoveva-gilde is besloten om ten bate van de kas liefst op korte termijn een fan- cy-fair te houden. Verschillende personen zijn daarbij nog aangezocht om hun mede werking te verlenen. De bedoeling is om alles onder te brengen in de grote zaal van het parochiehuis en indien mogelijk met de kermisdagen te draaien. TAFELTENNIS. Het eerste herenteam van de tafeltennis club De Smashers heeft de competitie van de NTTB op prachtige wijze beëindigd. OTTC 2 uit Oss dat zaterdagavond kam pioen werd in de eerste klasse B, doordat het tegen Victoria '51 gelijk speelde, werd met niet minder dan 8 -2 verslagen. De invaller Fr. Willems heeft het zelfs gepres teerd om als enige speler drie partijen te winnen, waarbij de overwinning op de Bra bantse Kampioen eerste klas J. v. d. Hogen een prestatie apart is. H. Willems en A. Willems wisten ieder tweemaal te scoren, terwijl het dubbelspel tenslotte het achtste punt opleverde. Het tweede heren-team deed echter voor het eerste niet onder. Doordat het op eigen tafel van Never Despair 3 met 9-1 wist te winnen en haar enige concurrent Animo 3 uit Vught een nederlaag leed, werd het zo lang begeerde kampioenschap een feit. Het team bestond uit de heren J. v. d. Ho ven, H. v. d. Heuvel en Fr. Willems. De overige uitslagen luiden Smashers 3 - Victoria '513 Haarsteeg 8-2 Shooting Stars N'kuijk - Smashers 4 9-1 De Smashers '57 't Bosch-Smashers 4 1-9 Damesteam - Animo Vught 6-4 WIELRENNEN. De Vlijmense renners van de Wielerclub De Zwaluw alhier hadden zondag weer succes. Van Heeswijk uit Drunen werd eer ste in Schijndel. Kiviets werd bij de ama teurs 7e. Maar slecht bracht het er v. d. Griendt uit Vlijmen af, die bij een valpartij werd betrokken en naar het ziekenhuis in Den Bosch moest worden overgebracht. KORFBAL. Deuteren - Never Down 4 0-0. De jeugdige Vlijmense dames behaalden een verdienstelijk gelijk spel in Deuteren. P.V. DE ZWALUW. De eerste wedvlucht vanuit Duffel werd zondag 13 april gehouden. Om 7 uur wer den de duiven gelost en om 10.23 uur werd de eerste prijsduif gedraaid door L. v. Esch- Parijs. In BCC-verband had Vlijmen ver schillende kopprijzen. Volledige uitslag in het volgend nummer. BURGERLIJKE STAND over maart 1958. Geboren Hendrika dv A v d Pol-van Nistelrooij - Huberdina dv Th Vennings- v d Linden - Wilhelmus zv W de Gouw- Kivits Helena M D dv B Kronenburg- v Iersel - Marinus J A zv J v d Wiel- Brok Rudolphus C J zv G de Haas-Pas sier Petronella M dv A v Delft-Boons - Maria E W dv W Klerks-v d Wiel - Johannes C M zv C v Delft-v Esdonk - Josephina M A dv M v Ravestijn-v Gestel - Christoffel J C zv C v Bokstel-Larde- noy. Overleden Cornelis van Baardwijk 70 j wedn v A v Steensel - Wilhelmus Ber- tens 90 j wedn v M Smulders - Anna M v d. Wiel echtg v H v Bokhoven 74 j - Johannes v Ravestijn wedn v H Schelle 79 j - Hendrik v Bokhoven 82 j wedn v A M v d Wiel - Johanna M Winkel 89 j wed v H v Ooijen - Wilhelmus Vinger- hoets 91 j - Johanna M Nooten 73 j echtg v J Klerx - Petrus J v Falier 64 j wedn v M Lommers - Antonius v d Brandt 45 j echtg v M v Bokhoven. Huwelijken Gerardus C J Kivits 26 j en Johanna M v Loon -30 j - Marinus J Voets 24 j en Maria M Kivits 21 j - Jo hannes v d Lee 25 j en Cornelia A P Lam- mers 21 j. ONTVANGST NIEUWE BURGEMEESTER. Ook de inwoners van Haarsteeg, die eveneens tot de gemeente Vlijmen behoren, hebben zaterdagmiddag hun nieuwe bur gemeester de Edelachtbare heer Mr. J. W. H. A. Hoefnagel een hartelijke ontvangst bereid. Te circa vijf uur arriveerde de nieu we magistraat, in gezelschap van zijn echt genote, enkele zijner kinderen, de gemeen tesecretaris P. Achten, de wethouders Ber- kelmans en van Zon en de de Haarsteegse raadsleden van Oyen en de Vaan, aan de kom van het dorp, waar de Kon. Harmonie St. Caecilia en de beide zangkoren hun op wachting maakten. Me muziek voorop ging het vervolgens naar café J. v. Oijen, waar vanwege het gu re weer het verdere gedeelte werd afge werkt. Zanghulde en officiële ontvangst. Nadat allen in de voor deze gelegenheid stemmig versierde Harmoniezaal hun plaats hadden ingenomen en zeer vele belangstel lenden de verdere ruimte tot in de uiterste hoeken vulden, trad allereerst de gezamen lijke schooljeugd naar voren, die onder lei ding van het onderwijzend personeel op keurige wijze een welkomstlied ten gehore bracht. Vervolgens kon burgemeester Hoef nagel kennismaken met de Kon. Harmonie St. Caecilia, die keurig ge-uniformeerd on der leiding van onder-directeur dhr. J. v. d. Wiel, enkele muzieknummers perfect uit voerde. Na het optreden van het dames koor Levensvreugd, sloot het Haarsteegs Gemengd Koor met een „Lang zal hij leve" deze korte serenade. Toespraak Z.Eerw. Heer Pastoor. Hierna betrad de Herder der Parochie de Z.E.H. Pastoor Serrarens het podium om zich namens de Haarsteegse bevolking tot de nieuwe magistraat te richten. De geestelijke leidsman sprak ongeveer als volgt Als pastoor van het kerkdorp Haarsteeg is het mij een grote vreugde U in Uw nieu we gemeente welkom te mogen heten. Van middag had ik reeds de eer bij de plech tige raadszitting aanwezig te mogen zijn en heb daar kennis genomen van de vele goede wensen die U door diverse sprekers zijn toebedeeld. Thans is de eer aan mij om U hier in Haarsteeg een hartelijk welkom toe te roepen; in mijn welkomstwoord betrek ik eveneens Uw echtgenote hier aanwezig en de heren wethouders en raadsleden. U zult hier een volk aantreffen, dat U zeker een warm hart zal toedragen, aldus pastoor Serrarens; de Haarsteegse bevol king heeft een zeer eigen karakter, vertoont een hechte gemeenschapszin en gevoel voor saamhorigheid, het houdt zeer veel van feestvieren en bij iedere feestelijke gele genheid zijn bijna allen vertegenwoordigd. Ook op cultureel gebied heeft Haarsteeg een goede naam. Spr. bracht onder de aan dacht van burgemeester Hoefnagel het be staan van de Kon. Harm. St. Caecilia en de beide zangkoren, verder het bestaan van twee toneelverenigingen, die tot in verre omtrek bekendheid genieten. Hij vroeg vervolgens de aandacht van de nieuwe bur gemeester voor al deze verenigingen, die de steun van de overheid zeker waardig zijn. In het kort schertste pastoor Serra rens hierna het ontstaan van het dorp dat snds 1846 zijn zelfstandigheid verwierf. De geestelijke herder toonde zich echter niet optimistisch over het feit dat het geboorte overschot ieder jaar 35 personen bedraagt, maar dat het zielenaantal ondanks dit over schot de laatste 10 jaar gelijk is gebleven. Hij verzocht de nieuwe burgemeester aan dit punt, waarbij de bouw van woningen in eigen plaats op de voorgrond moet treden de grootste aandacht te willen besteden. Met de hoop uit te spreken dat Gods ze gen op zijn werk zal mogen rusten, besloot pastoor Serrarens zijn toespraak. Burgemeester Hoefnagel zeide in zijn welgemeend dankwoord, getroffen te zijn door de ontvangst die hem alhier was be reid en voor de gelukwensen die hij in ont vangst had mogen nemen. Hij kende Haar steeg nog niet goed, maar uit de aangena me kennismaking meende de nieuwe ma gistraat te kunnen opmaken, dat er in de toekomst zeker een prettige samenwerking zal heersen. Hij dankte pastoor Serrarens voor de woorden tot hem gericht en zegde toe zijn volle aandacht aan de naar voren gebrachte wensen te zullen besteden. Dank bracht burgemeester Hoefnagel vervolgens aan de schoolgaande jeugd voor het prachtige welkomstlied en eveneens aan de Kon. Harm. St. Caecilia voor de ver leende medewerking; hij zeide dat het cul turele leven zijn grote sympathie heeft en verklaarde zich bereid beschermheer te worden van onze onvolprezen harmonie, 'n geste die door de aanwezige muzikanten met een luid applaus werd begroet; verder dankte hij de zangkoren voor de gebrachte serenade. Tot slot sprak hij de hoop uit veel te kunnen bereiken en vroeg daarbij de medewerking van de ganse bevolking. Na aanbieding van de erewijn werd aan eenieder de gelegenheid geboden om bur gemeester Hoefnagel en zijn echtgenote te complimenteren, waarvan door zeer velen gebruik werd gemaakt. Hartelijk nam het gezelschap hierna afscheid van de Haar steegse bevolking en ging het naar Nieuw- kuijk voor een verdere huldiging. TONEELAVOND. Dinsdag 15 april a.s. zal door de toneel vereniging Kunst en Genoegen uit Wijk en Aalburg in de cantine van de scheepswerf alhier voor het voetlicht worden gebracht het blijspel „Voorste rij vierde van links". De opbrengst van deze avond is voor namelijk bestemd voor het zomerkamp van het Kath. Meisjesgilde alhier. ONTSPANNINGSAVOND VOOR BEJAARDEN. Op zaterdag 19 april a.s. zal de Bond voor ontspanning voor bejaarden, in de cantine van de scheepswerf alhier een ont spanningsavond voor bejaarden geven. Medewerking zal worden verleend door de toneelvereniging Kunst en Genoegen uit Wijk en Aalburg, welke het toneelspel zal opvoeren: Het verloren dorp, van Arie v. d. Lugt. CANDID AATSTELLING. Woensdagavond j.l. vond tijdens een ver gadering van de Prot. Kiesvereniging de samenstelling plaats van de candidatenlijst, waarmede door deze kiesvereniging aan de a.s. gemeenteraadsverkiezing zal worden deelgenomen. Deze candidatenlijst ziet er als volgt uit: 1 A. Rijke, 2 J. de Vroome, 3 A. P. v. d. Pol, 4 J. Roza, 5 G. Schipper, 6 D. J. Spek, 7 G. Verweij, 8 R. Nieuwenhuis, 9 A. Prins, 10 J. B. M. Uitenweerde. De R.K. Kiesvereniging hield donderdag avond een vergadering ter vaststelling van de candidatenlijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezing. Deze lijst ziet er als volgt uit1 Ir J. v. Vugt, 2 W. Janssen, 3 A. Buijs, 4 L. de Gouw, 5 A. Verschuur, 6 Chr. A. van Herpt, 7 Mevr. G. W. Schepers- Lichtenberg, 8 C. v. Sterkenburg, 9 A. de Wilt, 10 G. van Ooijen, 11 Jac. v. Diem, 12 Jac. Verhoeven, 13 R. de Wit, 14 Ant. Smetsers. GYMNASTIEK-DEMONSTRATIE „PRO PATRIA". De Chr. Gymnastiekvereniging Pro Pa- tria gaf j.l. zaterdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond een gymnastiek-demon- stratie voor haar donateurs. Zoals we ver wacht hadden, bestond hiervoor grote be langstelling en was de beperkte ruimte spoe dig geheel bezet. De voorzitter van Pro £atria, de heer P. Heurter, opende de bijeenkomst, na de op mars, met gebed en heette de aanwezigen hartelijk welkom. Hij wees er op dat men nog steeds moet woekeren met de ruimte en riep daarom de medewerking in van het publiek, waarna hij de leiding overgaf aan de leider en de leidster van Pro Patria, resp. de heer van Gerven en mej. Vos, die hij met de leden een succesvolle avond toe wenste. Een programma van niet minder dan 18 nummers werd vervolgens keurig en vlot afgewerkt, waarbij kon worden geconsta teerd dat zowel de aspiranten als de leden in het afgelopen jaar weer met ernst hadden geoefend. Het was een genoegen het werk riin de jeugdige gymnasten, zowel jongens als meisjes, te mogen zien. Zowel in vrije oefeningen als het werk op paard, aan brug en ringen, werden met aandacht en span ning gevolgd en hierbij werden werkelijk aardige stukjes van turnkunst te zien gege ven. Het brug- en ringwerk van de dames en heren vormden natuurlijk hoogtepunten van deze avond. Na de pauze werd door de aspirant-meis jes van 6-11 jaar een aardig sprookje, n.l. Sneeuwwitje, opgevoerd, dat zowel wat op voering betreft als kleding enz. bijzonder in de smaak viel en waarvoor zowel de leid ster mej. Vos, als diegenen die behulpzaam geweest waren bij de vervaardiging der kle ding, terecht een woord van warme dank en hulde werd gebracht. Tot besluit werd door de dames nog keurig brugwerk te zien gegeven, terwijl de heren niet minder mooi werk aan het rek te zien gaven en de dames nog een rythmi- sche oefening uitvoerden. Al met al was het een zeer geslaagde avond. De heer W. van Willigenburg dankte de donateurs voor de belangstelling en de steun, zonder welke Pro Patria niet kan bestaan en wekte de jeugd op om lid te worden van de vereniging. De leden van Pro Patria dankte hij voor het gebodene. Hedenavond wordt door Pro Patria de zelfde demonstratie nogmaals gegeven, en hiervoor zal zeker wel weer veel belang stelling bestaan. A.R. KIESVERENIGING CAPELLE. De A.R. Kiesvereniging te Capelle heeft de groslijst voor de a.s. gemeenteraasver- kiezingen als volgt samengesteld: 1 J. Wa verijn, 2 Jac. Vos, 3 B. Crum, 4 M. M. Vos 5 H. Kerst, 6 M. C. Rijken, 7 L. v. Wijlen en 8 R. van Drongelen Jacz. OPBRENGST COLLECTE. De door het damescomité gehouden col lecte voor het Prot. Ziekenhuis te 's-Her- togenbosch heeft opgebracht de mooie som van f 2721.45. UITSLAG ORIENTATIERIT M.A.C. MARIJKE. De motorclub Marijke alhier heeft een oriëntatierit gehouden, die meetelt voor 't kampioenschap van Noord-Brabant. Aan de ze rit hebben een 70-tal personen deelge nomen. Deze rit was zeer listig opgezet en de diverse deelnemers hebben dan ook tal rijke strafpunten opgelopen. Vooraleer de voorzitter van Marijke tot het bekendmaken van de uitslag overging, bracht hij aller eerst een woord van dank aan de organi satoren van deze rit en aan de deelnemers. Spr. hoopte, dat allen tevreden waren over de uitgezette rit en hoopte, dat men een volgend maal wederom aan de start te Ca pelle zou verschijnen indien de motorclub Marijke weer een rit zou laten verrijden. De uitslag was als volgt 1 de Wit St. Oedenrode 52 strafp., 2 J. van Boxmeer 56 strafp., 3 J. Feskens Vlij men 73 strp., 4 H. Hulst St. Oedenrode 79 strp., 5 A. Hunnink St. Oedenrode 107 strp., 6 J. Rijnders Eindhoven 114 strp., 7 H. van Zeeland Oss 121 strp., 8 J. Ver steeg Capelle 130 strp., 9 J. Jannes Eind hoven 151 strp., 10 H. Hofs Eindhoven 152 strp., 11 J. Haans Tilburg 162 strp., 12 J. Muis Capelle 169 strp., 13 H. Blom Waal wijk 169 strp., 14 A. v. Delft Drunen 170 strp. en 15 H. v. Lith Berlicum 171 strp. RECTIFICATIE. In een vorig bericht was vermeld dat mej. C. Spuijbroek met 14 punten een le prijs op het te Dordrecht gehouden solisten-con cours had behaald. Dit moet niet ziin 14 doch 164 punten. TENTOONSTELLING SCHILDER-, TEKEN- EN BOETSEERWERK. De tentoonstelling van schilder-, teken- en boetseerwerk van de 24-jarige Waspikse onderwijzer Th. Gijsman, welke in de St. Theodorusschool te R'veer werd georgani seerd, ondervond een zeer bevredigende be langstelling. De vele bezoekers, pl.m. 300, hadden veel bewondering voor de 40 wer ken van de exposant. FANCY FAIR. Zaterdag en zondag organiseerde de mis- sienaaikring in de kleuterschool te Waspik - Boven een fancy-fair, waaraan bovendien een grote tentoonstelling was verbonden. Voor de sluiting van het fancy-fair werden nog diverse mooie prijzen van de verloting uitgereikt. De opbrengst van dit evenement was voor de missie in Brazilië. KORFBAL. Zondag speelde de korfbalvereniging Amicitia voor de competitie een uitwed strijd tegen U.K.C. uit Udenhout. De uitslag was 0-2. GROSLIJSTEN VOOR GEMEENTERAAD. Nadat vorige week de groslijst van de K.A.B. werdv samengesteld, zijn thans ook de groslijsten van de Prot. Chr. groepering en van de Middenstand bekend geworden. Lijsttrekker van de Prot. lijst is de heer A. v. d. Broek. De verdere lijst is als volgt: 2 L. Verduijn, 3 P. Ruijtenberg, 4 A. Bou- man, 5 G. van Pas. Op de middenstandslijst staat de heer L. van Iersel op de eerste plaats en vervolgens 2 J. v. Dongen Mzn., 3 W. Savelkouls, 4 G. op de Weegh, 5 A. van Gerwen. Vrije lijst van L. Timmers. Deze keer zal er bij de gemeenteraads verkiezingen in Waspik een lijst meer uit komen dan bij de verkiezingen van 4 jaar geleden. Naast de groslijsten van de Prot. groep, de K.A.B., de Middenstand en de Boerenbond komt n.l. de heer L. Timmers uit Wasnik-Boven met een eigen lijst uit. Hierop staat ook nog als nr. 2 de heer J. Langermans Pzn. In Tilburg werd de culturele dag van de N.C.B. gehouden, waaraan jonge boeren en boerinnen uit alle delen van Zeeland en Brabant deelnamen en meedongen naar de ereplaats van de ranglijsten bij declamatie, spreken in het openbaar en zingen. Bij het declameren bezette de heer Th. Zijlmans uit Waspik met 100 punten de 3e plaats en behaalde daarmee een eerste prijs. Bij de afdeling welsprekendheid was de 2e plaats van de ranglijst voor J. van Hooren alhier. Dhr. van Hooren behaalde 93 pt en daarmee een le prijs. De heer Th. Zijlmans behaalde in deze afd. een tweede prijs. BLOEDTRANSFUSIEDIENST. De afdeling Raamsdonk van het Ned. Rode Kruis is voornemens een bloedtrans fusiedienst op te richten. Men kan zich als donor opgeven bij de heer J. de Rooij, Mo lenstraat 142, alhier. CURSUS VEILIG VERKEER. De afdeling Raamsdonksveer van het Verbond VXeilig Verkeer heeft in onze ge meente een algemene verkeerscursus gege ven. Docent was de opperwachtmeester der Rijkspolitie, de heer Heymans. Op dinsdag 15 april volgt nu een examen. Het schrif telijk gedeelte hiervan wordt gehouden in zaal Limaja. Daarna zal in de politie-ka- zerne n.l. in de verkeerskamer, het practisch gedeelte aan de hand van het verkeers- maquette worden gehouden.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5