KAATSHEUVEL WAALWIJK DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 APRIL 1958 CIRCUS VAN BEVER „het Nederlandse circus van naam" Loon op Zand donderdag 17 april .FLEXA, Sociografisch overz icht van de gehele Langstraat Hartelijke belangstelling voor jubilerende Werkmeesters Moderne circuskunst op zijn hoogtepunt. - Een programma van „weelde" - een „lust voor oog en oor". Alles wat de meest verwende circusliefhebber zou kunnen eisen, heeft Van Bever in zijn drie-daags bezoek te Kaatsheuvel gepresen teerd; alleen het lokkende voor jaarsweer ontbrak aan het program ma. Neen, Circus Van Bever logen straft met wat in zijn voorstellingen te genieten is, dat het circus zijn tijd zou hebben gehad. Zelfs tot in de kleinste onderdelen staat het programma op een peil dat in de fi nesses is verzorgd. Geen onbenul lige bladvulling van flauwe clowns, geen minderwaardig circushoempa van een stel bijeengeraapte muzi kanten, geen „menselijke presta ties" die een behoorlijke gymnast met evenveel „bluf" gaat nadoen, neen, een non-stop-programma van hoogstaand werk dat circus Van Bever met recht zijn naam geeft van „het Nederlandse circus van naam". En of we nu beginnen met het inleidend werk van het circus orkest onder leiding van kapelmees ter Math. Niens aan zijn onvolpre zen hammond-orgel, of we sluiten met het wervelwindnummer van de Hassani Troupe, de Marokkaanse springers en pyramidebouwers, het is alles voor 100% passend en ver antwoord voor het circusfestival 1958. Elk nummer is een sensatie: 't duo Dominicy in zijn evenwichts- spel met de dood, de 2 Joselly's als perch acrobaten, de Orsini's in hun handspring act, Drogin de filmhond en Oskaris met z'n honden- en apenrevue, de Tamara Troupe in zijn trampoline, de drie Edisons met hun weerbarstige ezel, of de onbe taalbare scènes van de clowns Pipo en Boby en de hoogst muzikale clownerie van Tino, Pietro en Pin- co, waar muzikaal Kaatsheuvel nog les van kon nemen, 't is alles werk van een wereldprogramma. Dat daarnaast de paardendressuur een ere-plaats krijgt, is1 in de juiste sfeer van het circus Van Bever, dat op dit gebied een naam heeft die elk ander bedrijf benijden mag. Een keur van edele raspaarden: in vrije en hogeschooldressuur gepresen teerd, door de ballerina Ilonka Ka- roly, verplaatst ons bij herhaling in het circusleven, dat zijn bekoring blijft behouden, ook in onze jach tige, gemotoriseerde tijd van ron kende machines en knallende moto ren. Met evenveel respect bewon derden wij de dressuur van de ge- civilliseerde olifanten en ponny's van de heer Karoly. We mogen besluiten dat circus Van Bever het bestaat een program ma te brengen, waarop we elke cri- tiek kunnen sparen. POLIO-INENTING TE KAATSHEUVEL. Dinsdag 15 en woensdag 16 april a.s. wordt, georganiseerd door het Wit-Gele Kruis, in 't patronaat zit ting gehouden voor de 2de injectie tegen kinderverlamming voor kin deren der jaarklassen '52, '53, '54, '56 en '57. De organisatoren hopen dat de ouders hun verantwoordelijk heid zullen begrijpen en dat de op komst der kinderen groot zal zijn. Tevens willen wij de ouders er aan herinneren dat het nodig is niet alleen de oproep, maar ook de rode of blauwe inentingskaart mee te brengen. In verband met de Polio-inentings zittingen zullen de spreekuren bij de Wijkzusters op dinsdag 15 en woensdag 16 april geen doorgang kunnen vinden. DUIVENSPORT. rwiiw. De K.P.V. hield zondag haar eer ste wedvlucht met oude duiven van uit Duffel; afstand 73 km.; lostijd 9 uur v.m.; eerste duif 10.8.22 u. v.m. Ingemand 744 duiven; de eerste 70 prijswinnaars waren: 1, 2, 4, 37 Jan v. Heeswijk; 3, 65 Fr. v. Woensel; 5, 12, 30 Jan Voogd; 6 L. v. d. Ven; 7 Frits v. d. Linden; 8 W. v. d. Ven; 9, 53 Wal Lugters; 10, 25 KL Schaaf- stra; 11. 52 Jac. Klerkx: 13 Ben v. J. Quant, Amsterdam met Peugeot- 403, 129 strafp. 2. P. en D. Jetten, Boxmeer met Vauxhall 276 strafp.; 3. L. de Schutter, Nieuw Namen en P. Hendtikx, Hulst met Auto-Uni- on 326 strafp.; 4. W. Niemöller en J. Overtoom, Amsterdam met Peugeot- 403, 355 strafp.; 5. E. Elzas en D. Hofland, Tilburg met Fiat-1900, 414 strafp.; 6. J. Wortmann, Veendam en T. Louwerse, Winschoten met Volvo 478 strafp.; 7. Mevr. E. de Lint-Jansen en P. de Lint, Rotter dam met Peugeot-403, 489 strafp.; 8. G. Hill en R. Wassenaar, Wage- ningen met Ford Taunus 15 M, 489 strafp.; 9. L. v. d. Bergh, Veghel en Th. Schuurbiers, Mill met Peugeot- 403, 500 strafp.; 10. T. v. Basten, Huis ter Heide en W. Bordewij k, Zeist, met Opel Kapitain, 507 strafp.; 11. D. en W. de Wild, Alkmaar met Volkswagen 521 strafp.; 12. P. Rem- sel en A. de Wachter, Antwerpen met Volvo 533 strafp. Sportklasse 370 km. (100 deelne mers). 1. J. Eijkelboom, Den Haag en A. v. Weezel-Erres, Amersfoort met Peu geot-403, 30 strafpnt.; 2. J. Oijen, Rotterdam en J. Wigleven, Zeven bergen met Mercedes 37 strafp.; 3. G. Padt, Delft en W. Eysvoogel, Voorburg met Volkswagen 41 straf pnt.; 4. R. Willighagen, Voorscho ten en E. Gillissen Rotterdam met De avond begint om 8 uur in de zaal van hotel Smit en is voor alle belangstellenden toegankelijk. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo, zaal W. Smit; 8 uur n.m. repetitie Kon. Erk. Har monie St. Jan, zaal P. v. Dun. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan in de Mulo- school; 8.30 uur n.m. repetitie Mannenkoor Semper Vivens, in ,,'t Hoventje". Woensdag 8 uur n.m. repetitie Har monie Kon. Muz. Gez. Euphonia; 8 uur n.m. Apollo-Theater „Sissi". Donderdag 8 uur n.m. zaal P. van Dun: Demonstratie Flexa. Mooi succes. De Koninklijke Harmonie Sophia's Vereniging, die als een der 8 corp sen in 1957 bij gelegenheid van het muziekconcours te Millingen met lof der Jury de eerste prijs behaal de, nam jl. zaterdag deel aan een speciaal voor de acht bovenbedoel de gehouden concours en behaalde van het hoogst aantal behaalde pun ten 161 er 159. In de afd. Fanfaren behaalde het „Groninger Muziekcorps 165 punten en wist zich als eerste te plaatsen. In de afd. Harmonie werd „Kunst en Kracht" uit Glanerbrug eerste met 161 pnt., eerste prijs. Hierna volgde onze plaatselijke Harmonie Sophia's Vereniging met 159 pnt., en eerste prijs. Door dit feit behoort Sophia's Vereniging tot de beste amateur- corpsen van het land. Dat ook de burgerlijke overheid ter plaatse in tens meeleeft met het gebeuren op muzikaal terrein, bewijst wel 't feit dat burgemeester v. d. Heijden op het concours, dat te Arnhem werd gehouden, tegenwoordig was. VERSCHILLENDE STUKKEN MOETEN TOT IIET VOLGEND NUMMER OVERSTAAN. U hebt gratis toegang tot de demonstratie zelf-schilderen, die op 8 uur 's avonds wordt gehouden in de faal van Café-Rest. J. v. DUN Markt 2 - Kaatsheuvel Zelf-schilderen met Flexa biedt nieuwe, nooit gekende mogelijkheden om zelf uw huis met kleur te verbouwen. Haal uw gratis toegangsbewijs afin onze zaak! Verfhandel A. v. Houtum v. Hees wijkstraat 37 Kaatsheuvel Tel. 2048 f//^ >y-rr-rrfT Ifl'fC Heesch; 14 Chr. v. Heeswijk; 15, 29, 40, 56 Jac. Vloemans; 16 J. v. d. Lin den; 17 M. Lensveld; 18, 24 W. Mos selveld; 19, 49, 64 M. Ververs; 20 Jan Damen; 21 Jan v. Wanrooij; 22 A. Pijnenburg; 23, 48 P. Stokker- mans; 26, 68 M. Brokx; 27, 31, 43, 70 Jan v. Dongen; 28 A. v. Kuijk; 32, 60 J. v. Beers; 33 P. J. Schoenma kers; 34 B. Vesters; 35 B. de Rijken; 36 J. Bergmans; 38 A. Voermans; 39, 69 J. v. Dongen; 41, 66 H. v. Hel- voirt; 42 A. Priems; 44, 5 M. Klein; 45 J. v. Wanrooij; 46 L. Ververs; 47 A. Verduin; 51 C. Pullens; 54, 57 P. v. d. Velden; 55 W. Oomes; 58 A. Montee; 59 M. v. d. Velden; 61 W. v. Heijst; 62 H. Hesselmans; 63 Cor Laros; 67 Wal Hamers. DE BRABANT-GRENSRIT 1958. De 15e Brabant-Grensrit, tevens een jubileum-rit, ter gelegenheid van het feit dat de eerste grensrit 25 jaar geleden werd gereden, is op nieuw een groot succes geworden. Begunstigd door uitstekend weer, de frisse temperatuur - inbegrepen, is het verloop uitstekend' geweest. De eerste deelnemers kwamen reeds omstreeks 7 uur zondagmorgen in de Efteling binnen, waar de finish sloot om 10 uur. Om 12 uur had in het grote Efteling-restaurant de of ficiële prijsuitdeling plaats. De uit slag van de kampioenklasse, die 580 km. reed, was: (48 deelnemers) 1. equipe R. Dee, Wassenaar en Om pl.m. half 12 werd de harmo nie door de drumband opgewacht bij café Van Haren. Met volle muziek werd daarna de tocht voortgezet naar de harmoniezaal. Dr. de Vries, voorzitter van Loon op Zand's Belang, sprak hier woor den van gelukwens zowel tot de mu zikanten als de instructeur, de heer Kotter. Vele bloemstukken kwa men in als blijken van waardering. „DE MIDDENGROEP" VERKIEZING GEMEENTERAAD. Dinsdag werd een vergadering gehouden in Hotel Sweere om tot de kandidaatstel ling te komen van de z.g. „Middengroep", waarin zitting zullen hebben, personen uit de middenstand, werknemende midden stand, fabrikanten en vrije beroepen. De uitslag is als volgt: 1 Drs. A. van Rooy; 2 J. Moonen; 3 G. van Mol. Daar Loonopzand met een eigen lijst zal uitkomen voor de gemeenteraad in mei a.s., zullen de candidaten door de politieke ad viescommissie op de Loonse lijst geplaatst worden op een zodanige wijze, dat elke groep tevreden kan zijn en dat voor hun bij de uitslag der verkiezing de beste resul taten kunnen worden verwacht. K. A. J. Traditiegetrouw heeft ook dit jaar de K.A.J. weer haar jaarlijkse Paasviering gehouden. De dag werd begonnen met een H. Mis. In de intieme zaal van het paro chiehuis stond een goed voorziene koffie tafel te wachten. Hierna konden de leden zich met vrije ontspanning bezighouden en velen maakten van de gelegenheid gebruik om aan het barakconcours deel te nemen. 's Avonds om half 8 werd een ouder avond gehouden. Aalmoezenier, kapelaan Adriaansen, sprak een kort woord over de onlangs gevormde kerngroep in Loon. Ook de nationale aalmoezenier kring Tilburg sprak nog een kort woord. De hoofdschotel werd gevormd door de vertoning van de film „De afvallige". IJordtse classificeerbedrijf J. v. Lonkhuijzen bij Hendrik Ido Ambacht tegen de betonnen pij- der van een viaduct. De gevolgen van de botsing waren verschrik kelijk. In de wagen bevonden zich behalve de chauffeur dertien classificeerders, die van 'n kar wei terugkeerden. Zes van hen kwamen om het leven. De ande re acht, onder wie de chauffeur, werden zwaar of licht gewond. Voor de rechtbank te Dordrecht heeft vrijdag de nasleep van dit ongeluk gediend. De twee personen, die er voor verantwoordelijk werden gesteld waren de chauffeur G. W., oud 33 jaar, en de classificeerders baas J. van L., oud 39 jaar, bei den wonende te Dordrecht. Tegen W. eiste de officier 10 maanden hechtenis met ontzeg ging van rijbevoegdheid voor 2 iaar. L. hoorde 4 maanden hech tenis tegen zich eisen. Actueel onderzoek door de K.A.B. Onder auspiciën van de Stichting „Provinciaal Opbouworgaan Noord- Brabant" heeft Drs. N. dé Vries in opdracht van de Bossche Diocesane Bond van de Katholieke Arbeiders beweging 'n sociografisch overzicht van de Langstraat samengesteld. Bij het ontplooien van nieuwe activitei ten door de K.A.B. is het noodza kelijk, dat bestuurderen en kader leden een juist inzicht in de huidige problemen hebben en het is daar om, dat de kaderleden van de KAB van dé afdelingen in de Langstraat donderdagavond in zaal Thalia bij eenkwamen, voorlopig om kennis te nemen van het sociografisch over zicht. Het overzicht waarin worden be handeld de gemeenten Drunen, Waalwijk, Sprang-Capelle, Loon op Zand, 's-Gravenmoer en Waspik, spreekt eerst over het karakter van de Langstraat. De Langstraat was aanvankelijk een veenkoloniaal ge bied, waaraan voor een groot deel d'e geïsoleerde ligging te danken is. De aanleg van de spoor- en tramlijn doorbrak enigszins dit isolement, en het zal nog verder worden opgehe ven als de provinciale weg 's-Her- togenbosch-Geertruidenberg gereed is. Deze weg zal ook een aansluiting geven op de internationale weg Antwerpen-Rotterdam. Als de reeds op het rijkswegenplan 1958 voorko mende weg Tilburg-Gorkum zal zijn aangelegd, zal voor Waalwijk alle isolement zijn opgeheven. Handel groeide. Het overzicht bespreekt verder de werkgelegenheid in de onderschei den plaatsen van d'e Langstraat en het ontstaan van de industrie, spe- Peugeot-203, 60 strafp.; 5. J. Huls- ker, Rotterdam en mej. A. v. Splun- ter, Velsen met Volkswagen 60 str.- pnt.; 6. R. Bleekér, Hengelo en J. Meyling, Delden met Opel Kapitain 60 strafp.; 7. F. Heeger, Leeuwarden en C. v. d. Marei, Witmarsum met Peugeot-203, 68 strafp.; 8. B. Ger- dink en Ch. de Bie, Apeldoorn met Vauxhall 76 strafp.; 9. P. v. Hemert en G. v. d. Heuvel, Vught met Ford. Fairlane 77 strafp.; 10. T. Scheer en R. Murk-Jansen, Den Haag met Volkswagen Karmann Ghia 81 str.- pnt.; 11. K. de Vries en J. Brantjes, Heiloo met Vauxhall 90 strafp.; 12. Ch. v. d. Sluis, Rotterdam en J. v. d. Schee, Poortugal met M.G. 91 str.- punten. Dr. MELCHIOR IN KAATSHEUVEL. A.s. donderdag #acht ons een zeer interessante avond. De bekende we reldreiziger Dr. Melchior is bereid gevonden in Kaatsheuvel een cau serie te komen houden met film over de Amazone-gebieden. Wij schrijven hier een aanbeve ling voor Dr. Melchior, doch eigen lijk is dit overbodig, want wij ver onderstellen toch wel dat allen die zijn boeken en artikelenreeks, o.a. in de Kath. Illustratie, hebben ge lezen, en dit zijn er beslist velen, zijn humoristische verteltrant ken nen. Zij zullen dus niet verzuimen van deze unieke gelegenheid ge bruik te maken. De feestelijke herdenking was des morgens begonnen met een plechti ge H. Mis, opgedragen door de gees telijk adviseur, kapelaan Lempens, in de kapel van het St. Theresia- gesticht. Tijdens deze H. Mis hield de kapelaan een toespraak, waaruit dankbaarheid sprak voor het vele, dat de vereniging heeft mogen tot stand brengen. Eeri koor, gearmd uit leden van de jubilerende afde ling, zong onder leiding van de heer J. Kooien de drie-stemmige mis van Perosi en de wisselende gezangen. In zaal Thalia zaten allen, onge veer 140 personen, aan aan een ge zamenlijk ontbijt. Tijdens dit ont bijt gewerd de afdeling een harte lijke attentie van een werkgever.. Zeer druk bezochte receptie. Het bestuur van de jubilerende afdeling, bestaande uit de heren L. Hoevenaars, voorzitter, N. van Gor- cum, secretaris, H. van de Griendt, penningmeester, H. Schilders en C. Dielissen, commissarissen en de geestelijk adviseur kapelaan Lem pens, recipieerde van half één tot twee uur in hotel Verwiel. Zeer ve len kwamen het bestuur complimen teren, afgevaardigden van werkne mers-organisaties, van werkgevers organisaties en van zusterafdelingen uit omliggende plaatsen. Ook kwa men ter receptie de heren Maas en Eibers, die 40 jaar geleden de af delingen mee hebben opgericht. Voorzitter Hoevenaars verwelkom de deze beide heren zeer hartelijk. TWEE BISSCHOPPEN OP BEZOEK BIJ! PAX CHRISTI-TOCHT. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur kwamen de trekkers van de Pax Christi-voettocht in Den Bosch aan, waar na een plech tigheid in de kathedraal van St. Jan de circa 1000 deelnemers aan deze toch op de Parade 'n warme maaltijd gebruikten, die door de BB werd verstrekt, 's Avonds lie pen de trekkers e<-.i ommegang. Twee bisschoppen bezochten vrijdag verschillende punten van de route. Mgr. dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht en mgr. W. Bekkers, bisschop-co adjutor van Den Bosch, die res pectievelijk in Middelrode en Esch de karavaan kwamen be zoeken. Zondag was de sluitings dag en droeg mgr. Alfrink een pontificale H. Mis op tijdens wel ke mgr. Bekkers een predikatie hield. De KRO zond deze Mis uit. ciaal de schoen- en lederindustrie, die altijd veel werkgelegenheid ge boden heeft. Met betrekking tot de beroepsbe volking zegt het overzicht, dat niet d'e nijverheidsbevolking het hardst is gegroeid, maar de toename van de beroepsbevolking vooral heeft plaats gehad in de handel. De agrarische beroepsbevolking is sterk afgeno men. Het overzicht wijdt grote aandacht aan de bevolkingsproblemen in de Langstraat in verband met de in dustriële ontwikkeling. Isolement. Ook het maatschappelijk leven in d'eze streek wordt in het overzicht besproken. Het stelt vast, dat de ac commodatie voor het verenigings leven in de meeste plaatsen van 't besproken gebied zeer onvoldoende is, evenals de accommodatie voor de gezondheidszorg. Ook over 't maatschappelijk werk in het gebied' is het overzicht niet bijzonder gunstig gestemd. Het ver dient aanbeveling, dat het particu lier initiatief zich intensiever op dit terrein gaat bewegen. Het overzicht geeft verder cijfers met betreking tot het onderwijs, waaruit o.m. blijkt, dat de deelna me aan het voorgezet onderwijs be neden het provinciaal gemiddelde blijft, speciaal de deelname door meisjes. Uitbreiding en instandhouding van huishoudscholen en Mater Ama- bilisscholen zijn, waar zoveel meis jes in de industrie werkzaam zijn, bittere noodzaak. In het overzicht wordt voorts de vraag gesteld, of met de arbeid van de gehuwde vrouw het gezinsleven gebaat wordt. (Huisgezin) 40-JARIGE AFDELING IN WAALWIJK. De Waalwijkse afdeling van de Nederlandse Katholieke Bond van Werkmeesters en Toezichthoudend personeel herdacht zon dag het feit, dat ze 40 jaar geleden werd opgericht. Men heeft dit feit heugelijk willen herdenken en het is inderdaad een feeste lijke herdenking geworden. Zowel van de zijde van de mensen, die in de bedrijven onder de leiding van de werkmeesters zijn gesteld als van de zijde van de werkgevers, kwamen veel felici taties binnen en zo hebben de werkmeesters hun positie van „tus- sen-twee-vuren" ook op dit feest niet prijsgegeven, zij het dan dat deze positie alleen maar een genoeglijke kant had. Namens het gemeentebestuur kwam burgemeester J. L. P. M. Teijssen gelukwensen aanbieden. Hij stelde, dat de afdeling in de afgelopen 40 jaar zeer veel heeft gedaan in het belang van haar leden en hij con stateerde dat de afdeling nog veel levenskracht bezit om alle taken, die ze ter hand neemt, tot een goed eind'e te brengen. Vermeldden wij reeds het aanbie den van gelukwensen door afgevaar digden van de werkgevers-organi satie, ook vele werkgevers maakten van de gelegenheid gebruik hun persoonlijke gelukwensen aan te bieden. We zagen ook deputaties van de K.A.B. en haar onderafde lingen, waarvan we noemen 't vol tallig bestuur van de plaatselijke K.A.B., de K.A.B.O., „St. Willibror- dus", de A.K.W.V., „Sint Eloy", K.A.V. en D.V.S.V. Namens deken Van den Hurk was kapelaan Ver schuren ter receptie. Voorts merk ten we op, de heren directeuren van de Middelbare Vakschool voor de Schoen- en Lederindustrie en van de Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken. Er waren ook zeer veel bloem stukken, o.m. van het hoofdbestuur. A.s. zaterdag zal de viering in ge sloten kring worden voortgezet. AUTO-ONGELUK, DAT ZES DODEN EISTE. In de ochtenduren van 5 mei '57 botste een wagen van het BEËDIGD. Op de vliegbasis Volkel werd vrijdag j.l. tot officier beëdigd M. J, Th. Bakkers, sportofficier op de vliegbasis Welschap te Eindhoven. BOUWVOLUME. Uit minister Witte's extra bouwvolume kregen Oss 30, Gil- ze-Rijen, Waalwijk en Drunen ieder 15 moningen extra toege wezen. AANBESTEDING EERSTE FASE HAVENPLAN. De aanbesteding van de eer ste fase van het havenplan, wel ke zaterdagm'orgen w«rd gehou den, heeft het navolgende resul taat opgeleverd N.V. Amsterdamse Ballast, Mij., Amsterdam 585.000 N.V. Ned. Beton Mij. Bato, Den Haag 543.000 N.V. Bataafse Aann. Mij. Den Haag 547.500 N.V. D. BlMkevoort Bloemendaal 578.800 Dirk Verstoep, 's-Hage 507.000 Visser en Smith N.V. Papendrecht 567.000 N.V. Amsterdamse Aan. Mij. Den Haag ƒ548.000 N.V. v. d. Elshout en de Bont, Raamsdonk 599.000 Het werk is, behoudens goed keuring van de Rijkswaterstaat, gegund aan de laagste inschrij ver. JAARMARKT OP HET VREDESPLEIN. De vrijdagavondmarkt, voor de eerste maal 1.1. vrijdag op het Vredesplein gehouden, trok in weerwil van 't koude weer nogal belangstelling, al was dit niet zo groot als we gewoon zijn. 't Was er dan ook bar koud en winde rig, waarvan ook de etalages veel hinder hadden. In het cen trum was 't, al was het koop avond, opmerkelijk stil. Naar men ons mededeelt, heb ben ae marktkooplieden zich bij de enquête vrijwel unaniem uit gesproken voor het behoud der vrijdagavondmarkten op het Marktterrein. OPENING UNIFAIR 35. In het Gemeenschapshuis te Baardwijk wordt op 't ogenblik een grote fancy-fair gehouden, georganiseerd door het comité Uniformenfonds, dat zich ten doel stelt de harmonie St. an bij gelegenheid van haar 35-jarig bestaan in uniformen te steken. Bij de officiële opening, die zaterdagnamiddag te 7 uur plaats vond. waren o.m. aanwezig de edelachtbare heer burgemeester Teijssen en wethouder v. Hees wijk, met de gemeentesecretaris de her VI aar, de eerwaarde heren pastoor v. d. Brekel, kapelaan de Kroon en Ds. Schuurman en de nieuwe plaatselijke arts de heer van Heesbeen. De voorzitter en initiatiefne mer van het comité Uniformen fonds, de heer C. Pullens, zette in zijn welkomstwoord de tot standkoming en het doel van dit comité uiteen. Door bijdragen van de burgerij, door het maan delijks ophalen van oud papier, oor een loterij en tenslotte door het organiseren van deze fancy- fair hoopt het comité het beno digde bedrag bijeen te krijgen om St. Jan te uniformeren. Want een niet-geüniformeerd muziek korps kan anno 1958 niet meer behoorlijk voor de dag komen. - Burgemeester Teijssen, die de officiële opening verrichtte, was het er volkomen over eens dat het een eis van deze tijd was dat een harmonie in uniform kon optreden. Hij noemde het een prijzenswaardig initiatief en een blijk van saamhorigheidsgevoel dat het uniformenfonds-comité er zich had voorgespannen om dit doel te bereiken. Met de wens dat deze fancy-fair in elk opzicht zou slagen en een be- om het gestelde doel te verwe- langrijke bijdrage zou leveren zenlijken, verklaarde hij! de Uni tair 35 voor geopend. Nu er inmiddels sinds deze opening twee dagen zijn verstre ken, kan reeds met voldoening geconstateerd worden dat deze fancy-fair een succesvol verloop heeft Vooral zondagavond heerste er een gezellige drukte en had den de vele attracties niet over belangstelling te klagen. Zoals altijd toonden de bezoe kers de meeste belangstelling voor het Rad van Avontuur en we zagen vele gelukkige winnaars met prijzen beladen naar huis trekken. Bij het aanschaffen van de prijzen had het comité blijkbaar op nog groter belangstelling ge rekend, want meer dan de helft van de prijzen, waaronder vele waardevolle artikelen, is nog overgebleven en zal vanavond, de laatste avond van de fancy- fair, „geruimd" moeten worden. Daarom zullen vanavond ze ker nog velen en kansje komen wagen, nog tel meer daar ook de slottrekking van de grote loterij zal plaats vinden met als hoofd prijs een radiotoestel. Moge deze slotavond inder daad het succesvolle sluitstuk worden en een belangrijke bij drage leveren voor het doel van uniformenfonds van de harmo- deze fancy-fair: steun aan het nie St. Jan. L. v. d. SLIKKE WON NED. KAMPIOENSCHAP TERREIN- RIJDEN N.B.V.R. Op het voor ruiterwedstrijden bij uitstek geschikte terrein van het landgoed „Plantloon" is za terdag j.l. een samengestelde wedstrijd gehouden, waaraan was verbonden het Ned. Kampi oenschap Terreinrijden N.B.V.R. strijd, die uit drie onderdelen be- De belangstelling voor- deze wed strijd, die uit drie delen be stond, n.l.dressuur, cross country en springconcours, was zowel van de zijde der verenigin gen als van de kant van het pu bliek zeer groot en men heeft in deze prachtige omgeving dan ook kunnen genieten van een hip pisch festijn van de eerste orde. Nadat de deelnemers door de voorzitter van de Rij- en Jacht- vereniging 's-Hertogenbosch— Vught mr. Fl. Timmermans, wa ren verwelkomd, werd te 10 uur met de wedstrijd een aanvang gemaakt, die de volgende resul taten opleverde Dressuur 1. L. v. d. Slikke, St. Joosland. 2. D. Siem, Bilthoven. 3. Mevr. Nijland, Bilthoven. 4. H. v. Leeuwen, Veenendaal. 5. L. Nijland, Bilthoven. 6. E, Hardick, Bolthoven. 7. Vos, Bilthoven. 8. H. v. d. Berg, 's-Rosch. 9. W. v. Oppenraay, Haalderen. Cross-country 1. H. de Lange, Hilversum. 2. W. v. Oppenraay, Haalderen. 3. A. Jansen, Tilburg. 4. L. v: d. Slikke, St. Joosland. 5. D. Siem, Bilthoven. 6. A. Burgers, Nijmegen. 7. Dr. Binnendijk, Nijmegen. 8. F. v. Hoven, Tilburg. 9. Dr. Nuver, Nijmegen. 10. E. Hardick, Enschede. 11. A. Stevens, Tilburg. Springconcours. 1. D. Stibbe, Vught. 2. H. de Lange, Hilversum. 3. B. Nieuwkoop, Heusden. 4. L. v. Rijswijk, Tilburg. 5. L. v. d. Slikke, SU Joosland. 6. D. Siem, Bilthoven. 7. Dr. Binnendijk, Nijmegen. 8 La Flame. Samengestelde wedstrijd 1. en Kampioen van Nederland Terreinrijden N.B.V.R.: L. v. d. Slikke, St. Joosland. 2. W. v. Oppenraay, Haaldeen. 3. H. de Lange, Hilversum. 4. D. Siem, Bilthoven. 5. A. Burgers, Nijmegen. 6. Dr. Binnendijk, Nijmegen. De prijsuitreiking had plaats in hotel Verwiel, waar de heer v. d. Slikke uit handen van de voor zitter van de N.B.V.R., res.kol. b. d. jhr. Six, de „J. M. de Kruyff Beker" ontving. De heer J. Tim mermans reikte aan H. de Lange „Het Bronzen Paard", dat als wisselprijs beschikbaar wyas ge steld door de N.V. Noord-Bra- band voor de winnaar van de cross-country, en de door „Waal- wijks Belang" beschikbaar ge stelde wisselbeker uit. Jhr. Six en mr. Fl. Timmer mans gaven in een korte toe spraak uiting aan hun voldoe ning over dit zeer geslaagde rui terfeest. De N.V. Noord-Braband brachten zij dank voor de be schikbaarstelling van het terrein en de deelnemers voor hun voor- treffeliike medewerking, waar door deze wedstrijd een groot succes kon worden. Na de prijsuitreiking bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. NA AANRIJDING DOORGEREDEN. Op het kruispunt Putstraat— N. Parallelweg, werd gisteravond

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6