SPORTSPIEGEL onvergetelijke dag v voor klein en groot Rods Duivels door Oranje verpletterd (2-7) DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 APRIL 1958 In een middelmatige wedstrijd die weinig spanning vertoonde, heeft de Belgische nationale voetbalploeg in Antwerpen op nieuw het hoofd moeten buigen voor de Oranjehemden met cij fers, die wel duidelijk 't krachts verschil tussen beide ploegen tot uitdrukking brengen. Met niet minder dan 72 werden de Belgen van het veld gespeeld door een Nederlandse ploeg, die toch zeker geen openbaring was. Na de duidelijke nederlaag te Rotterdam hadden de Belgen 'n ploeg in het veld gebracht, die óp een aantal plaatsen nieuwe gezichten vertoonde. Zo zagen we in de achterhoede Thellin, in de miiddenlinie Marnette en in de voorhoede Stockman. Aan deze nieuwelingen is de Belgi sche nederlaag niet te wijten, want zij hebben zeker niet slech ter gespeeld dan de overige ge routineerde krachten. Thellin was zelfs een van de beste spe lers in de Belgische ploeg. De oorzaak van de. Belgische neder laag ligt in 't team van de Rode Duivels in zijn geheel, dat giste ren wel een' zeer zwakke indruk maakte. Er zat in dit Belgische elftal maar zeer weinig verband en het élan, de vonk die het ge heel tot begeestering moest bren- fen, ontbrak volkomen. Voeg aar nog de off-day bij van doel man Leysen en men heeft een verklaring voor de zware neder laag van de Belgen op eigen grond. In het begin zag het er niet naar uit dat de Belgen een zo zware nederlaag tegemoet zou den gaan, want de eerste aanval len waren voor de Belgen, ook al waren deze dan niet bijzonder gevaarlijk. In de Nederlandse aanval liep het aanvankelijk nog stroef, maar het werd toen direct al duidelijk, dat de Belgische de fensie niet bijzonder sterk was. Mathonet werd keer op keer door Wilkes gepasseerd en Marnette had 't tegen de beweeglijke van Wissen ook bijzonder moeilijk. In de 7e minuut van de wedstrijd was het onze nieuwe aanvalslei der van Wissen, die de stoot gaf tot het eerste nederlandse doel- Eunt. Met een prachtige schijn- eweging ontweek hij Marnette en loste een schroeiend schot, dat door doelman Leysen werd weggestompt echter voor de voe ten van de waakzame Abe en dat berekent bijna altijd een doelpunt (01). De nederlandse aanval len kregen allengs meer allure en vooral Faas Wilkes toonde zich deze middag in de „hel" van Deurne de grote strateeg, die met zijn op maat gesneden cen ters telkenmale grote verwar ring in de Belgische verdediging bracht. Het was echter vooral aan het uitstekende spel van de linksback Thellin te danken dat het in de eerste helft bij dat ene doelpunt bleef. Hoewel er in de Belgische aanvallen te weinig stootkracht zat, was het Neder landse doel, voortreffelijk verde digd door de Munck, toch ook enkele malen in gevaar. Noter- mans moest eenmaal redding brengen in een gevaarlijke situ- atie, door Mathonet geschapen, en ook Klaassens wist de altijd weer sluwe en technisch knappe j Coppens alleen maar een sco- 1 nngskans te ontnemen door de i bal blindelings langs eigen doel te knallen. Het dichtst zijn de Belgen bij een doelpunt geweest toen Notermans de Belgische rechtsbinnen Vliers vloerde in het geruchte gebied. Onverbid delijk wees de Schotse scheids rechter Mowat naar de witte stiprf maar de do.or Mathonet ze ker niet feilloos genomen straf schop werd door de Munck uit het doel geranseld. Daarmee zijn de hoogtepunten uit de eerste j helft wel verteld. De tweede helft leverde wel acht doelpunten op, maar wie hieruit meent de conclusie te mogen maken, dat zij het gevolg waren van goed voetbal, vergist zich. Het peil van het Belgische elftal zakte zienderogen, meer in elkaar en toen doelman Leysen daar nog enkele blunders bij voegde, was het voor de Oranje- hemden betrekkelijk eenvoudig om zelfs met matig voetbal de Belgische nederlaag het aanzien van een débacle te geven. Na 7 minuten strafte van Wis- sen een fout van Leysen af en 5 j minuten later dook de Belgische keeper over een zeker niét on- j houdbaar schot van Moulijn heen (03). Abe bewees zijn meesterschap door op onnavolg bare wijze Leysen voor de vierde maal te passeren. Er was toen 20 minuten gespeeld en niemand in het Belgische kamp rekende nog op een Belgisch herstel, daar voor waren de Belgische aanval len van te weinig betekenis. Wel maakte Coppens er 14 van, maar dit doelpunt kon de Belgi sche aanval niet tot begeestering brengen, en toen de beste man uit het Oranje-elftal, Faas Wil kes, twee prachtige doelpunten aan de score toevoegde, was het met de Belgische tegenstand ge daan. Een kwartier voor 't einde moest de Munck zich laten ver vangen door Pieters Graafland, die Coppens nog eenmaal de eer van een doelpunt moest toestaan 126). Kort voor 't einde maak te Notermans de off-day van doelman Leysen een feit doe met een 25-meter schot het 7e l doelpunt op het scorebord te brengen (27). f Het was zeker geen grootse, maar wel een nuttige overwin ning van onze nationale ploeg, die in Deurne geen openbaring is geweest, maar die zich toch wel heel sterk in alle opzichten de meerdere heeft getoond van het Belgische elftal. Zwakke plekken waren er in het Oranje-elftal niet, al moet worden geconsta teerd, dat v. d. Kuil en Moulijn beneden de verwachting zijn ge bleven. KAATSHEUVEL. Woenselse Boys—DESK 20. Het hoofdzakelijk uit inval- Iers bestaande DËSK (Piet van j Boxtel, Wies Peijnenburg, Toon i van Gooi, Jan Damen en H. Wittens ontbraken op 't appèl) kon het ook nu weer niet klaren in Woensel. Voor de rust ging het, tegen wind in spelend, af en toe nog wel eens aardig, maar over het algemeen hing er een zekere matheid over 't spel. Dit is ook wel te begrijpen met vijf invallers. Het eerste kwartier leverde voor DESK de beste spelmomen ten op, maar Woensel kreeg langzamerhand meer vat op het middenveld en de druk op het doel van DESK werd allengs gro ter. Door technisch samenspel kwam zij meermalen gevaarlijk voor het DESK-doel. Het goede schot ontbrak echter bij de voor waar sen van Woensel. Zo duur de het nog 35 minuten *voor de Woenselse Boys het eerste doel punt konden scoren uit 'n voor zet van rechts via Voogd, die de bal tegen de borst van de rechts binnen trok en deze kopte in. Mary Damen was daarbij uit po sitie gespeeld, 10. Na de rust was het spelbeeld rommeliger en slecht plaatsen was aan de orde van de dag. Cees v. Wezel kon nog wel goe de dingen doen door verscheide ne combinaties van Woensel te onderbreken en verder zagen we nog een goed schot van Cees La- ros, die van grote afstand tegen de lat kanjerde. Toen er nog een kwartier te spelen was, maakte Jo Damen een fout door de bal tegen de linksbinnen op te spe len en deze ondernam een run op het doel en met een laag strak schot kon hij Damen passeren, 20. Dit was de genadeslag voor DESK. Er was nog wat heen en weer getrap te bewonderen, maar verder ging de strijd als 't spreek woordelijke nachtkaarsje uit. DESK 2—Veloc 2 2—1. De returnontmoeting tussen beide elftallen is wederom in 'n overwinning voor de reserves van DESK geëindigd, die mede hierdoor de functie van rode lantaarndrager aan Veloc heb ben overgegeven. Toch is 't dit maal niet zo gemakkelijk gegaan als vorige week in Eindhoven, waar het een 52 zege was ge worden. Van het Veloc-elftal van vorige week stonden nog slechts twee spelers opgesteld. Bovendien moest DESK nog met een paar invallers spelen. Dit Veloc-elftaJ wilde waarschijnlijk kost wat kost beide punten ver overen, die zij ook broodnodig hebben, wat zij vooral trachten te behalen door zeer hard spel van verschillende spelers. Daar de scheidsrechter hiertegen niet altiid voldoende optrad, was het voor de rust een nogal hard spel. Na de rust werd er echter weer correct gespeeld en waren de ge moederen gekalmeerd. Aanstonds na de aftrap for- ceerue Veloc een fel spelletje en men kon zien dat zij trachtte re vanche te nemen. Het juiste schot was echter nog ver zoek. Toch kregen zij de kans om de score te openen, toen na onge veer een kwartier stopper v. d. Velden hands maakte tussen de beruchte lijnen en dat een penal ty betekende. Deze werd echter zo erbarmelijk slecht genomen, dat hij minstens een meter langs de paal vloog. DESK putte hier uit moed en probeerde het op haar beurt ook, maar de jeugdi ge keeper van Veloc, die een week tevoren op het DESK-veld in het le elftal speelde, gaf niet thuis. Het werd een op en neer gaand spel met echter weinig doelrijoe kansen. Vlak voor de rust dach ten wij dat DESK ook 'n penalty te nemen zou krijgen, toen de doorgebroken Soeterboek werd gevloerd, maar tot ieders ver wondering gaf de scheidsrechter een vriie trap tegen DESK. Rust stand 00. In de tweede helft is DESK 't meest in de aanval geweest., Het begin was echter weer voor Ve loc, die dan ook na ongeveer 10 minuten de leiding nam door de midvoor 01. Even zag het er toen donker uit voor Desk, maar zij wist zich te herstellen. Vooral het snel van de jeugdige halfspe- ler Muskens viel toen op. Na 20 minuten kwam de gelijkmaker. Even buiten het strafschopge bied veroorzaakte een der Veloc- backs een vrije trap. Rechtsback Wagemakers belastte zich hier mee en schoot zo hard, dat de keeper de bal niet onder controle kon krijgen en de opgelopen Oer- lemans, invaller-speler van het 5e elftal, schoot, toen de bal on houdbaar in, 11. DESK bleef toen aanvallen en 10 minuten voor tiid werd de stand op 21 gebracht toen G. v. Gooi, ook al een invallerspeler, uit een voor zet van rechts ineens inschoot. Drie minuten voor tijd kreeg Veloc nog een vrije trap, toen de naar achter gekomen Soeterboek hands veroorzaakte juist buiten de lijnen. Dit schot belandde ech ter juist naast de naai en 't bleef dus 21 voor DESK. SPRANG. NEOWoudrichem 20. Dubbelblank was de stand toen de eerste helft van deze voor beide partijen zo belangrij ke wedstrijd verstreken was. De verhouding was juist, doch de cijfers niet, want zelden is er zo royaal met de scoringskansen omgesprongen; ook de zenuwen speelden hierin zeker een grote rol. Dat de thuisclub 't meeste gebaat was bij deze stand was te begrijpen, daar Woudrichem de scherpe wind in haar voordeel had gekozen, om kennelijk zo spoedig mogelijk tot succes te komen, en gezien de capaciteiten van haar voorhoede zou dit niets bijzonders zijn geweest. Doch niet voor niets mag NEO aan spraak maken de minst gepas seerde achterhoede uit het zater dagvoetbal te bezitten. Hoe tac tisch hun aanvallen ook werden opgezet, steeds wist onze verde diging het juiste antwoord te geven. In het bijzonder onder scheidde zich onze doelverdedi- ger, die de dikwijls zeer gevaar lijke schoten op fantastische wijze onschadelijk maakte. Ook dan de andere zijde bleef de doel- verdediger heer en meester, hoe wel hier dikwijls al zijn talenten voor nodig waren. Na de rnst zagen wij een ge heel ander spelbeeld; nu was het de thuisclub die het spelbeeld beheerste; het middenveld was volkomen in haar hezit en van hieruit werden de voorwaartsen tot handelen aangezet. Bijzonder moeilijk wisten deze het dan ook de verdediging van Woudrichem te maken. Toch kwam men voor lopig niet verder dan tot enige hoekschoppen. Toch werd hier uit een fantastisch doelpunt ge scoord door de rechtsbuiten door met een inslinger 't Ieder scherp in de touwen te jagen, 10. Dat een kwartier later de centervoor de stand op 20 bracht, lag in de liin der verwachtingen. Uit een kopstoot van de linksbinnen nam hij de bal ineens op zijn slof en hierdoor verrast! e hij de doel- verdediger, die te Iaat reageerde, 20. Nog wilde de aanval van Woudrichem het getij doen ke ren, doch zij moest het nu stel len zonder steun van hun half- spelers en dit betekende dan ook dat bii vlot werden teruggewe zen. Dit liet de voorhoede van NEO zeker niet toe, die vele hacheliike situaties voor 't doel van Woudrichem schien, waar de achterhoede bedenkelijke te kenen van moeheid liet zien. Binnen 10 minuien wisten onze aanvallers dan ook tweemaal te doelpunten, doch even zovele malen werd er door de scheids rechter gratie verleend, waarin hij zich echter wel wat te mild toonde. Zonder dat de overwin ning nog in gevaar kwam, werd de resterende tijd uitgespeeld en had NEO volkomen verdiend ge wonnen. Scheidsrechter Steenhoek leid de deze sportieve wedstrijd op correcte wijze. Handbal WAALWIJK. WSC 1Roosendaal 1 60. Het is de dames van WSC in een zeer goed gespeelde wedstrijd gelukt om de onlangs in Roosen daal geleden nederlaag te revan cheren. Deze reeds lang met spanning tegemoet geziene wed strijd tussen de twee kampioens- candidaten is een strijd gewor den vol spanning en vooral door de dames van WSC gespeeld met een niet te stuiten enthousiasme. Van de aanvang af heeft WSC het initiatief genomen en heeft dit tot aan het einde niet afge staan, Reeds na 5 minuten weet Trees Kools uit een goed door Bets Didden aangegeven bal te doelpunten. Dit bleek een stimu lans te zijn voor de gehele ploeg, want door nog snellere aanval len werd de verdediging van Roosendaal met goede combina ties gepasseerd. Uit een van deze aanvallen doelpuntte Magda de Graauw voor de tweede' maal met een beheerst strak schot. Het werd voor de verdediging van Roosendaal nu nog moeilij ker om de flitsende combinaties van de WSC voorhoede te on derscheppen. De achterhoede van Roosendaal weert zich geducht, doch kan niet verhinderen dat Magda de Graauw weer 'n prach tig doelpunt scoort. Even hierna komt de rust. Na de hervatting weer hetzelf de spelbeeld. Een duchtig aan vallend WSC met 'n stoere WSC achterhoede, die niet van wijken weet. Alle aanvallen van Roosen daal worden reeds op het mid denveld onderschept en de voor hoede van Roosendaal kan dan ook slechts sporadisch het doel van Bep Lans onder vuur nemen. De enkele moeilijke schoten die zij dan ook na de rust te verwer ken krijgt, baren haar dan ook niet de minste zorgen. Door doel punten na de rust van Trees Kools, Ria v. d. Ven en Riet Bergmans wordt deze wedstrijd r^t 60 in het voordeel van WSC beslist. Scheidsrechter Fr. v. Daalen leidde verdienstelijk deze snelle wedstrijd. De dames van het 2e elftal de den het deze zondag niet zo goed. Zij moesten tegen Soa 2 met 8—2 het onderspit delven. Dit vond voornamelijk zijn oorzaak in het veel te veel op zichzelf spelen van enkele voorhoedespeelsters, die vaak te individualistisch wa ren. Volgende maal beter dames. Trinatex overhem» den, voor vader, maar óók voor zoon (4-15 jaar). Met dezelfde schitterende eigen schappen. 1. Sanfor, 2. prachtige fijne po- peiine, 3. parelmoe ren knoopjes en 4. prima boordmodel. In wit en gekleurd. Zie ze devoot en ingetogen stappen, Uw kleine woelwaters. Ze weten, dat ze in het middelpunt van de belangstelling staan, op de dag van hun eerste H. Communie. U kunt deze dag onvergetelijk voor hen maken (en tevens ook voor Uzelf). Hoe zult U hen kleden? Welke presentjes zijn er te schenkenZoals steeds staat V D U ook hierbij met raad en daad terzijde! Voor 7 jaar Trinatex no- iron, 7 jaar Sluiertje Snoezige communiejurkjes, van witte nylon-carré, met mooie ruim vallende rok en on derjurk. Een jurkje waarop Uw dochtertje héél trots zal zijn. Alle maten I? 7C (60 - 65 - 70) Si'3 Zij wordt al een hele dame met zon leuk mantelpakje met wijd plooirokje. „Deux pièces" zouden we zeggen in de „grote mensen mode". Leeftijden 10-14 jr. 2"F50 Voor 10 jr. 3/ Ook in communiehoedjes, kroontjes en sluiertjes heeft V&D de groot ste collectie en de laagste prijzen. Kroontjes, In veie aardige modellen. Reeds vanaf Snoezig hoedje, van witte pique Voor Uw zoon van 4-8 jaar is dit wollen wevenit vestpakje bij zonder geschikt. Hij mag zelf vertellen welke kleur hij het liefst heeft: grijs of a f\-tc royal-blue. Voor 7 jr. *T7 Opslag modelletje, van piqué, met geheel doorgestikt 79G Een kostuum, met rustig dessin en uitmuntende coupe, voor jan, die zijn plechtige communie doet. Voor de leeftijden 10-17 jaar. 0O7C Voor 12 jaar 5ö 3 Heel apart is.dit jurkje, met kruissteekjesdessin. U kunt kiezen uit verschillende kleuren. Een schattig jurkje voor meis jes van 2-8 jaar. f\hK Voor 2 jaar V4 Voor zijn eerste communie is dit een heel mooi pakje. Van zuiver wollen tweedstof, In 2 verschillende kleuren en dessins verkrijgbaar. Voor jongens van 5-8 jaar. ^7C Voor 5 jaar 3 3 Een communiejurkje, van prachtige witte nylon, met ge borduurd randmotief. Een aller aardigst model, met bijpassende onderjurk, in de OC7? maten 60 - 65 - 70 33 Alles met kleine stijging per maat DEN BOSCH EINDHOVEN - TILBURG - HELMOND i

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 8