UW MENING 1 ld Uit tie Langstraat PLat 70Lil dmsa Superklasse Costuum crfme&ca^ ANDERHOOG Opening Textielhandel BEATRIX Oranjeplein 6 Costuum Kieren maken de Man" 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 18 APRIL 1958 11 te betekenen dat Gestel een min derwaardige ploeg is. Integen deel want in deze competitie heb ben zij wel bewezen een niet te onderschatten tegenstander te zijn. Wij verwachten dan ook niet anders, dan: dat Gestel alles in het werk zal stellen om re vanche te nemen voor de sma delijke nederlaag in Baardwijk geleden. Baardwijkers, van jul lie verwachten wij echter, dat 't in de laatste uitwedstrijd tot een overwinning zal komen, zodat jullie nog enkele plaatsen op de ranglijst zullen stijgen. Vertrek per bus om 1.15 uur vanaf hoek Baardwijksestraat. Baardwijk 4-Uno Animo, aan vang 12 uur, vertrek per fiets. Baardwijk 5WSC 5, aanvang 12 uur. BERKDIJK Handbal Aspiranten wedstrijden voor de Kring Langstraat. Programma zaterdag 19 april. Uno Animo ARKC B, 15 uur, F. van Dalen. Uno Animo RKC C, 15.45 uur, F. van Dalen. Tachos ADESK A, 15 uur, mej. N. v. d. Velden, Tachos BWSC, 15.45 uur, mej. N. v. d. Velden. Tafeltennis ELSHOUT. Groot Internationaal „Zilveren Schoentoernooi" te Elshout. A.s. zondag 20 april zal in de prachtige ruime veilinghallen der Langstraatse Veilingvereni ging te Drunen-Elshout, het in de tenniswereld alom bekende „Zilveren Schoentoernooi" wor den gehouden. Op initiatief van enkele be stuursleden van de tafeltennis vereniging „De Smashers" in 1954 heel schuchter begonnen (er waren toen 300 deelnemers en er werd gespeeld op 25 tafels) is in de daaropvolgende jaren het aantal inschrijvers steeds toegenomen en bedraagt thans 700. Om de pl.m. 1500 wedstrij den die dag gespeeld te krijgen, heeft men de beschikking nodig over 56 tafels en moet men on danks de zeldzame ruimte der veilinghallen de deelnemende junioren onderbrengen in het clublokaal der vereniging. Men kan gerust zeggen dat met dit aantal inschrijvers het toernooi is uitgegroeid tot een der groot ste van ons land en heel zeker tot het grootste ooit in zuid-Ne derland gehouden. Laten we ho pen dat het de organisatoren niet boven het hoofd is gegroeid. Op het toernooi wordt ge speeld op tijdschema, d.w.z. dat elk van de pl.m. 1500 te spelen wedstrijden op een van tevoren vastgesteld tijdstip moeten aan vangen. Dat dit tijdschema de organisatie niet vergemakkelijkt laat zich zelfs voor een buiten staander gemakkelijk begrijpen. Het vlotte verloop van dé vórige jaren heeft het hoofdbestuur van de N.T.T.B. dan ook met een ta melijk gerust hart doen beslui ten om het toernooi 1958 aan te wijzen als een z.g. kwalificatie toernooi, d.w.z. dat spelers die in aanmerking wensen te komen voor deelname aan belangrijke evenementen, zoals interland wedstrijden, tienkampen, wereld en Europese kampioenschappen en internationale toernooien, aan een bepaald aantal van der gelijke toernooien moeten deel nemen. Dat er dus van wedstrij den op hoog niveau te genieten zal zijn, laat zich begrijpen. De inzet van het toernooi is, zoals de naam reeds aangeeft, de wisselprijs „De Zilveren Schoen" destijds door het gemeentebe stuur beschikbaar gesteld en na J.C.V. te Vught en Belcrum te Breda nu in het bezit van Pan theon te Brussel. De dameswis- selprijs berust thans bij Irene te Tilburg, die van de heren bij Animo te Vught. Behalve deze kostbare wissel- prijzen zijn er voor elke klas nog minstens twee prijzen beschik baar. Ongetwijfeld zal het er tussen de tachtig deelnemende verenigingen hard naar toe gaan wie de verenigingsprijzen en wie de personele prijzen mee naar huis zal nemen. Ook de deelne mende Duitse xerenigingen, zo als Schwarz-Gilb Duiken Rot- Weisz-Rot en Union uit Krefeld, tesamen bet 100 inschrijvers, en het Brusselse Pantheon zullen een hartig woordje meespreken. In de hoofdklasse zal de win naar van 1957, de heer Jac. Cau- mans te Weert het moeilijk heb ben om zijn titel te behouden. Namen zoals Wil van Zoelen uit Leiden, B. v. d. Spek ('s-Hage), J. Scheffer (Amsterdam), Fr. Stuhlemeyer en H. Habes hebben een internationale klank, even als de Duitse Uberliga spelers Klonisch en Horn. De overgangsklasse zal onge twijfeld een Belgische aangele genheid worden. Mogelijk is ech ter dat de spelers A. Hogendoorn (Den Haag) of A. Leenhouwers (Tilburg) er in slagen de Belgen Demeure en Wilmet een neder laag toe te brengen. Voor de le klasse, die extra sterk bezt is, geldt wel als favo riet de Ossenaar J. v. d. Hogen. Mogelijk kunnen de Victoria '51- speler J. Verhaeren of de plaat selijke favoriet Willems 'n spaak in het wiel steken. Van de sterk te der buitenlandse deelnemers in deze klasse is hier niets be kend, zodat dit ook nog voor verrassingen kan zorgen. In de 2e klasse zullen de heren H. Tausch en F. Sluiter, beiden uit 's-Bosch, de Brabantse kansen tegen veel sterke noorderlingen en buitenlanders moeten verde digen. In de 3e klasse slaagt de or ganiserende vereniging er mo gelijk in hier een prijs te bemach tigen. Fr. Willems, winnaar van de Brab. tienkamp 3e klas, zal moeten winnen van A. Timmer mans (Vught), G. Franssen uit Vught en Coppens uit Eindho ven. Ongetwijfeld loeren de bui tenlanders hier ook op een prijs. Voor de 4e klasse is het, gezien de 200 deelnemers, onmogelijk zich aan een voorspelling te wa gen. Dames le klasse lijkt op pa pier gewonnen te worden door U. Artz van Wibo (Den Haag), die ook uitkomt in het Neder- lanse team. Waarschijnlijk zul len de Brabantse dames er niet aan te pas komen. Voor een ver rassing kan misschien nog zor gen T. Greymans (Eindhoven). Om 12 uur zal burgemeester A. Snels het toernooi officieel openen. De finales zullen van 5 tot 8 uur gespeeld worden. Drunen Vrijdag 18 april: Vlijmen Sprang-Capelle HUIDVERZORGING op medische basis Gratis advies en huidanalyse door onze schoonheidsspecialiste, bijSALON Zoals een tekenaar V een Iaat zien, kan de werkelijkheid niet benaderen Overtuigt V, ziet het verschil en V koopt ons 't zit beter, staat beter, en kost guldens goekoper 154 - 145 - 138 - 134 128 124 - 118 - 114 - 108 - 98 Honderden klanten gingen U voor, zjj weten het na WIJ ZORGEN DAT 'T KAN Het huis voor goede kleding. Na een gedwongen rustperiode van drie weken, gaat Berkdijk a.s zondag haar kam pioenskansen verdedigen tegen Waspik. Na de nederlaag tegen White-Boys is de mooie voorsprong die Berkdijk in zijn afdeling had wel drastisch ingekort. Het zal daarom zondag zaak zijn alles op alles te zetten en te trachten de volle buit mee naar Berkdijk te brengen. De wedstrijd vangt aan om 14.30 uur. Scheidsrechter is de heer Th. Verduijn. WAALWIJK Handbalveri Tachos. Heren Tachos I - Roosendaal 2, 13 - 4. Het eerste Tachos kreeg Roosendaal 2 op bezoek en had daar geen moeite mee. Het was voor Tachos een nuttige oefenwedstrijd, die eindigde in een 13-4 overwinning. Heren Tachos 2 - Roosendaal I, 2-19. Het 2e had het deze ronde zwaarder met het eerste van R'daal en kreeg ook een ge voelige nederlaag te incasseren. De rust stand was 1-7, eindstand 2-19 voor Roo sendaal I. Dames Tachos - Desk, 4-0. Afgelopen zondag speelden Tachos dames tegen het damesteam Desk uit Kaatsheuvel. Beide teams speelden voor de rust een goe de partij. Desk zag dan ook geen kans om door de sterke achterhoede van Tachos te komen, terwijl de Tachos dames voor de rust veel mooie kansen gemist hebben. De rust ging in met 1-0 voorsprong. In de tweede helft kwam Desk opnieuw goed opzetten, maar ondanks dit, mochten zij geen kans meer zien om nog een enkel puntje te scoren. Tachos echter liet het niet bij 1-0, want al gauw scoorden zij nog drie keer, waardoor de eindstand inging met een 4-0 overwinning voor Tachos. Aspiranten. De aspiranten dames zijn door hun over winningen leiders geworden in de asp. klas sekring Langstraat. Dit keer moest het Uno Animo A en B ontgelden, die gevoelige ne derlagen kregen, n.l. Tachos A-Uno Ani mo A 10-1; Tachos B - Uno Animo B 9-1. KAATSHEUVEL Handbalvereniging- D.E.S.K. Heren Desk 1Rapid 1 24 In deze matige en vrij ruwe wed strijd' heeft Desk beide puntjes mee naar Breda zien nemen door de te genstanders. Dit was beslist niet 't geval geweest als zij hun mooi, technisch en kundig spel van de eerste 20 minuten tijdens de hele wedstrijd hadden blijven tonen. De achterhoede van Desk liet zich ver leiden tot ruw spel, waardoor ze Rapid vele kansen gaf. De rust ging in met 21 in het voordeel van Ra pid. Na de rust, toen Piet van Wezel was vervangen vanwege een bles sure, bleef er van spel niet veel meer over. De partij met het mees te geluk was na de rust Rapid en door hard sjouwen hebben zij deze wedstrijd gewonnen. Heren Desk 2Velocitas 2 niet gspeeld. Dames TachosDesk 40. Deze wedstrijd is een mooie over winning geworden voor Tachos. Door goed combineren wisten zij voor de rust eenmaal en na de rust driemaal te scoren. De Dessers had den hierbij maar weinig in te bren gen. Junioren-afdeling kring Langstraat. Standenlij st van de officieel ge speelde wedstrijden. gespeeld punten Uno Animo A 2 2 Uno Animo B 2 1 RKCA 11 RKCB 1 1 RKC C 0 0 DESK 2 2 Tachos A 4 5 Tachos B 2 3 WSC A 2 1 Uitslagen van zaterdag 12 april: Uno Animo aTachos a 110 Uno Animo bTachos b 19 Bij de zondag jl. gehouden tien kampen bij de dames, waaraan door bovengenoemde vereniging werd deelgenomen door de dames mej. N. Kuys bij de 1ste klasse en mej. C. Duquesnoy bij de 2de klasse, wer- de de volgende resultaten bereikt: Mej. N. Kuys de 9e plaats plaats lste klasse; mej. C. Duquesnoy de 4e plaats 2de klasse. Het was jammer dat mej. N. Kuys niet zo best in vorm was. Er waren nu veel dames boven haar geklas seerd, die zij in de competitie heeft verslagen. In tegenstelling tot haar was mej. C. Duquesnoy in beste vorm; dit blijkt wel uit haar klas sering. In elk geval: het was voor béide een goede training en de uit verkiezing bij de eerste tien van Brabant is op zichzelf al een felici tatie waard. Leden, donateurs en begunstigers, denken jullie aan zaterdagavond; het belooft vast wat te worden. Jullie weten het toch: „19.30 uur zaal Thalia". Wij verwachten u al len. Veel plezier. DESK 4 - DWC2 1-4 Het is ook Desk niet gelukt DVVC haar eerste nederlaag toe te brengen. In een snelle wedstrijd heeft DVVC de twee punt jes bemachtigt en daardoor haar leiderspo sitie verbetert. Desk trapt af en begint di rect met felle aanvallen het DVVC doel te bestoken maar de achterhoede is paraat. DVVC neemt geleidelijk het spel over en vooral hun middenlinie is in prima conditie. De druk op het Desk-doel wordt wel zwaar en een doelpunt kan dan ook niet uitblijven. Een scherpe aanval over links is dan ook de inleiding voor het openingsdoelpunt, de DVVC-linksbuiten zet scherp voor en de middenvoor schiet ineens in 0-1. Maar hierdoor is Desk niet ontmoedigd en gaat het ook eens proberen, een aanval over rechts leidt tot een vrije trap voor Desk die door de middenvoor hoog voor doel wordt gezet. De DVVC-keeper mist en de Desk-linksbinnen schiet in 1 - 1. Dan wordt de Desk-stopper in een duel geblesseerd en moet even buiten de lijnen, dit is voor DVVC de kans en weet te doelpunten 1-2. Hiermee komt de rust. Na de rust probeert Desk met man en macht een tegendoelpunt te maken en de stand hiermee gelijk te maken, maar het lukt niet. Wel weet DVVC door hun rechts binnen en middenvoor de stand op 1 - 4 te brengen. De Desk-rechtsbinnen komt nog eenmaal voor de DVVC-keeper, maar deze is op zijn post. Het blijft 1 - 4 en DVVC is twee punten rijker. Proficiat. BERKDIJK Zeeland - W.N.B. Zaalhandbal. Thuisclubs toonden zich de sterksten. Het Zeeuwse handbalseizoen werd be sloten met een duel op alle fronten tussen Zeeland en West-Noord-Brabant. Ondanks de Brabantse nederlagen is het een geslaagd evenement geweest, die vele bezoekers, sa mengeperst in de Middelburgse Veilinghal, van begin tot eind geboeid heeft. Dames-junioren. Reeds bij de dames-ju nioren bleek het Zeeuwse overwicht. Voor al het Zeeuwse samenspel was aanmerkelijk beter. Bij de Brabantse meisjes ging het al lemaal nog peuterig en duurde het te lang. Ondanks het prima keeperswerk van mej. Kuipers en de goede schoten van mej. Smolders en van Laarhoven, keken de da mes met de rust tegen een 5-2 achterstand aan. Na de rust had de wisselkeepster Philippears het niet makkelijk, mede door het valse licht. Zeeland liep hierdoor aan zienlijk uit. Halverwege de tweede helft wisselden de keepsters weer, waardoor het iets beter ging. De mooie doelpunten van mej. Smolders en van Hage konden echter niet verhelpen dat het een 12-4 nederlaag werd. Heren-junioren. Een razend-snelle wed strijd speelden de junioren heren, die in het begin goed tegen elkaar opgewassen waren. Zeeland opende de score, gevolgd door een doelpunt van de prima spelende Leenhou wers, 1-1. Hierna werd W.N.B. onder de voet gelopen en keeper Verhoeven moest nog achtmaal de bal uit het doel halen. Na de rust gaf W.N.B. beter partij en wist flink in te lopen door Leenhouwers éénmaal, van Heesch tweemaal, Levie driemaal en van Veggel éénmaal te scoren. Doelman van Mierlo van W.N.B. moest nog drie keer vissen, waardoor de eindstand 11-8 werd in het voordeel van Zeeland. Deze wed strijd van de heren junioren mogen we wel kenmerken als de snelste wedstrijd van deze avond. Dames-senioren. De Brabantse dames de den 't niet al te best, het plaatsen en positie kiezen was slordig in tegendeel bij de Zeeuwse dames, die dit behoorlijk onder de knie hadden. W.N.B. had echter een goede schutter aan mej. Goeiers, die alle doelpunten voor haar rekening nam, een prestatie apart. De Zeeuwse dames hadden met rust een 9-2 voorsprong. Mej. v. Ier- sel, de Brabantse doelvrouw, had wel een zeer slechte dag en was totaal uit vorm, wat ook wel mede oorzaak was van een stevige 13-5 nederlaag. Heren-senioren. Bijzonder spannend was het treffen tussen de beide herenploegen en het zag er naar uit dat Brabant deze wed strijd zou gaan winnen. Zeeland begon met verdediging, waarvan Brabant profiteerde en al direct een 0-3 voorsprong nam, door dat Willems tweemaal en Becks éénmaal scoorde. Hierdoor werd Zeeland wakker en trok met de hele ploeg ten aanval, wat met rust een 9-6 voorsprong voor Zeeland op leverde. In de tweede helft nam de span ning met de minuut toe. W.N.B. liep de achterstand in en nu werd om beurten ge scoord. Een strafworp tegen Brabant bracht hen even van stuk, waardoor Zeeland weer uitliep. Brabant liep echter weer in, maar de tijd was te kort om nog een overwinning uit het vuur te slepen. Zo kwam het einde van deze uitermate spannende wedstrijd met een 17 -15 zege voor Zeeland. Voor de Brabantse doelpunten zorgde Willemse drie maal, Willems 7 maal, van Bom, Becks en van Mourik ieder tweemaal. KAATSHEUVEL. TAFELTENNISVERENIGING N.V.R. Uitslagen van het afgelopen weekeinde: Dames: NVR 2-Animo 2 3-7 Heren: NVR - Margriet 10-0 NVR 3 - Tilburg 3 8-2 Wedstrijd voor maandag a.s. 14 april: KAT 6 - NVR 4. Aanvang half 8. Zondag a.s. 20 april zullen een twintigtal leden deelnemen aan het Internationale Zilveren Schoentournooi te Elshout. We laten hieronder de standenlijsten volgen: Dames 3e klasse B. Goirke 2 NVR 1 Irene 2 Luto 5 TOS 2 Luto 4 Animo 2 Ready 1 NVR 2 Heren 4e kl NVR 2 St. Anna 4 Margriet KAT 5 SMJ Victoria 5 NVR 4 SMJ 2 Margriet 2 Rikketik 2 gesp. punt. 15 28 15 26 14 19 14 17 16 17 14 12 15 8 16 3 13 2 C. 16 29 16 27 16 24 15 23 16 16 15 11 15 6 16 4 15 3 16 3 Wanneer ik, wat nogal eens voorkomt, op zondagavonden met de auto van Waalwijk richting Tilburg rijd, valt het mij op, dat voetgangers in dezelfde richting op het ge deelte Besoijen-Sprang bijna altijd op de rechterhelft van de rijweg lopen, soms zelfs met vieren, en méér dan een meter uit de berm. Deze mensen stellen zich mijns inziens aan groot gevaar bloot, vooral als het rij- verkeer op dit gedeelte van de weg door tegenliggers wordt gedwongen met gedimde lichten te rijden. De algemene regel, dat voetgangers nooit op de rechter-rijbaan mogen gaan lopen, en dat dit, zeker bij duisternis levensgevaarlijk is, moet kennelijk nog aan veel mensen wor den bijgebracht. J. Verwiel. Heren 4e klasse D. NVR 3 16 28 KAT 6 15 27 Crescendo 2 14 24 Luto 5 14 15 Irene 8 15 15 Tilburg 3 15 15 Ready 4 16 11 Goirke 2 16 8 Taxandria 2 16 4 RKC 3 13 0 DRUNEN ZONDAGDIENST ARTSEN. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen. Zaterdag 19 en zondag 20 april: Arts P. v. d. Wouw. AGENDA. 8 uur Algemene vergadering Boerenleen bank Drunen - Elshout, zaal café Elshout. 8.30 uur Repetitie Harmonie De Volhar ding, bijzaal café Elshout. 8 uur Vergadering werkgroep voor de eerste Ronde van Drunen, zaal café v. Delft. Zondag 20 april 10 uur Hoogmis volgens de Byzantijnse ritus; gezangen Byzantijns koor uit Utrecht. 12.15 uur Officiële opening Zilveren- Schoen Tafeltennistournooi, Veilinghallen. 2.30 uur Vocaal concert o.l.v. Dr. Anto- nowitz, zaal Hoge Braken. plm. 7 uur Finales Tafeltennistournooi.. 7.30 uur Instuifavond Hoge Braken. 8 uur Groot Slotbal Tafeltennistournooi, Veilinghallen. HET UTRECHTS BYZANTIJNS KOOR IN DRUNEN. Een gebeurtenis op muzikaal gebied voor Drunen en omstreken is zeker het bezoek van het Byzantijnse koor o.l.v. Dr. Myros- Iaw Antonowitz a.s. zondag. Dit befaamde koor zal om 10 uur in de parochiekerk de Mis zingen, welke daar wordt opgedragen volgens de Byzantijns Slavische ritus. 's Middags zal het koor in de Hoge Bra ken een xoncert geven. Dit concert wordt gegeven onder auspiciën van de Kulturele Kring. Enkele jaren geleden trad dit koor ook in Drunen op en velen zullen zich dit nog weten te herinneren. Het koor werd opge richt in 1951 met het doel de opluistering van de Bijzantijns Slavische Liturgische plechtigheden, maar het geeft daarnaast ook vele zaalconcerten. Het programma be staat meestal uit religieuse liederen alswel profane speciale volksliederen uit de Oe- kraine. Zij traden op in bijna alle west- Europese landen, o.a. België, Frankrijk, Duitsland, Zwitserland en Italië. Hoewel de opluistering van de Byzantijnse ritus hoofd zaak is, dankt het koor zijn wereldnaam ook voor een groot deel aan zijn machtig mooie concerten. Het trad o.a. ook op voor de B.B.C., Radio Parijs, de West Duitse Rundfunk en voor de televisie in Nederland en Parijs. Nog onlangs kreeg het koor in vitaties uit Spanje en zelfs uit Amerika. Het koor beschikt over een keur van solis ten en de prestaties kunnen de toets der critiek glansrijk doorstaan. De zeer in telligente en diep muzikale heldentenor Dr. Myroslaw Antonowyt, die in 1948 met ver dreven priesterstudenten uit de Oekraïne naar Nederland kwam, is de bezielende lei der en dirigent van dit koor, dat over half Europa reeds volle zalen trok. ZILVEREN SCHOEN. TAFELTENNISTOURNOOI. A.s. zondag zal in de grote veiling hallen van de veiling te Drunen een tafel tennistournooi worden gehouden, dat het grootste tournooi zal zijn dat de laatste ja ren in Nederland werd georganiseerd. Er zijn ruim 700 deelnemers(sters) en er wordt gespeeld aan 60 tafels. Dit is ook het eer ste kwalificatietournooi van de NTTB. De officiële opening geschiedt om 12.15 uur door Burgemeester Snels; om pl.m. 7 uur zullen de finales aanvangen. De inzet is het trofee, de Zilveren Schoen, welke het vorig jaar werd gewonnen door Brussel. Onder de deelnemers zijn thans ruim 100 buitenlanders. Er zijn nog tal van andere fraaie prijzen te verdiénen, welke thans staan uitgestald in de etalage van modema gazijn Merkx. Na afloop van dit grote tour nooi is er om 8 uur in de veilinghallen nog een groot slotbal. BILJARTEN. De vriendschappelijke ontmoeting tussen Concordia uit Lith en Prins Bernhard uit Drunen, welke woensdag j.l. zou hebben plaats gehad, is uitgesteld tot woensdag 23 april in Hotel Royal. INSTUIF. Henri d'Albert was zondagavond te gast bij de R.K. Instuif Jong Drunen, waar hij kwam vertellen over zijn belevenissen in Marokko. De belangstelling voor deze spre ker wordt steeds groter en de foyer van de Hoge Braken was zondag bijna te klein. A.s. zondag om 7.30 uur is het weer in stuif in de Hoge Braken. Ditmaal een dans avond. ERNSTIGE AANRIJDING. Onze dorpsgenoot J. Bergmans, 80 jaar, werd maandagmiddag pl.m. kwart over 2, toen hij vanuit de Stationstraat per rijwiel onverhoeds de Grotestraat overstak gegre pen door een motorrijder komende van de richting Vlijmen. De man werd levensge vaarlijk gewond en Dr. v. d. Wouw gelaste overbrenging naar het Ziekenhuis te Den Bosch. Kapelaan Vogels diende het slacht offer ter plaatse het H. Oliesel toe. De motor evenals het rijwiel werden zwaar be schadigd. De motorrijder en de duozitter kwamen met schaafwonden vrij. KRUISBOOGGEZELSCHAP ROZENJACHT. Op 28 april a.s. viert het Kruisboogge zelschap Rozenjacht, gevestigd in café P. Gevers, haar 60-jarig bestaan. Dit zeldzaam gebeuren zal gevierd worden met een inter nationaal schietconcours, waaraan de beste schutters van België, Limburg en Brabant zullen deelnemen. Aan H.M. Koningin Ju liana en Z.K.H. Prins Bernhard is een zilveren medaille aangevraagd. Op zondag 27 april zal de jubilerende vereniging recipiëren van 2 tot 4 uur in café P. Gevers. MOOI SUCCES. Op de op zondag 13 april 1958 gehou den Internationale Hondententoonstelling te Amsterdam behaalde de Boxer Monicue van de Kreiten Heide eig. P. v. Hout Vlij men een zeer mooi succes. Zij plaatste zich in de open klasse 6e met de kwalificatie: zeer goed. Zoals de keurmeester Helbry (Duitsland) opmerkte, kwam deze hond uit de opkomende kampioenskennel van de Kreiten Heide te Udenhout. REVUE-AVOND. Zondag 30 april revue-avond in café de Witte. Het bekende gezelschap onder lei ding van Frans Weber zal het Vlijmense publiek laten genieten van een attractieve voorstelling. Het zal er zeker storm lopen. K.A.V.-UITVOERING. r Zondag 13 april gaf de KAV afd. Vlij men in café Oremans voor een volle zaal een uitvoering. Het openingswoord werd gevoerd door de voorzitster mevr. Herman. Onder leiding van het bestuur werden door de kinderen enkele toneelstukjes en zang nummers opgevoerd. Na de pauze brachten de leden enkele zangnummers onder leiding van A. van Heivoort. Op deze avond was aanwezig de nieuwe adviseur, kapelaan van Zutphen. WIELRENNEN. Zondag starten verschillende leden van de wielerclub de Zwaluw uit Vlijmen in de Ronde van Berlicum. WEDVLUCHT P.V. DE ZWALUW. Zondag 13 april hield de Postduivenver eniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Duffel (België), afstand 84 km., los 9 uur, wind N.O.; eerste duif 10.23.13, laatste prijswinnende duif 10.36.25. Uitslag als volgt: van Esch-Parijs 1, 2, 6, 18, 19, 37, 53, 54; M Libregts 3, 5, 8, 13, 20, 21, 27. 41, 48; M v Dal 4, 26, 29, 38, 52; Jos Kuijs 7, 14, 23; M. Nicols 9, 25; J de Vaan 10, 32, 34; L Meesters 11, 30, 35, 39; J Kiviets 12, 22, 28, 42; A v Heivoort 13; Th v Esdonk 15, 31; W v Vugt 16, 17, 40, 49, 50; J Oosterwaal 22, 36; R v Esdonk 24; J v d Wiel 29; L de Laat 33; Gebr de Vaan 37; v d Dungen 43; P v Gestel 44; C Diepstraten 45; H v O verdijk 51; C v Heivoort 55. Zondag wedvlucht van de P.V. de Zwa luw vanuit Vilvoorde, afstand 102 km. Inkorven vrijdagavond van 18.30-20.15. CHR. PADVINDERSVERENIGING „JAN DE ROOIJ." Nadat in januari aan de Eikedijk te Sprang aan de bouw van het Troephuis van de Jan de Rooij-groep begonnen werd, zal zaterdag 19 april a.s. het Troephuis of ficieel door de „Stichting Troephuis Jan de Rooij" aan de Groep worden overgedragen. Het gebouwtje is opgetrokken van be tonnen holblokken door de firma Vadem uit Tilburg, terwijl de jongens zelf het graafwerk, schilderwerk en dergelijke din gen hebben gedaan. Het bestaat uit twee ruimten, waarvan de ene bestemd is voor de Welpen en de andere voor de Verkenners. De bedoeling is op de duur op het terrein ook nog een stamhut voor de Voortrekkers te laten ver rijzen. De officiële overdracht zal geschieden door de voorzitter van de Groepscommis- sie en Stichting, drs. D. Schouten, des mid dags om half vier. Stationsstraat 49 Tel. 2294 WAALWIJK Vrijdagmiddag 2 uur openen wij onze textielwinkel aan het Oranjeplein, waar bij wij U graag uitnodigen tot'n bezoek. U kunt regelmatig verzekerd zijn van extra aan biedingen, met als openingsreklame o.a. pracht NYLONS voor slechts f 1.78 per paar. 99

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 11