KAATSHEUVEL o-óoie-tow^, 150 JAAR STRIJD OM 't HAAGSE HOPJE RAVELLI HET GESGHEHKENHUIS 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 18 APRIL 1958 14 pen. Het zal de elftalcommissie dus weer de nodige hoofdbre kens kosten om 'n behoorlijk le elftal op de been te brengen, te meer daar het tweede aiftal zo sterk mogelijk moet blijven voor de zware wedstrijd bij RKTVV. Hoe de opstelling ook moge zijn, wij vertrouwen dat alle spe lers zich ten volle zullen geven en in elk geval in een sportieve kamp partij zullen geven. RKTVV 2—DESK 2. Aanvang half 3. Scheidsrech ter C. Bakx, Teteringen. Het 2e elftal staat voor de moeilijkste wedstrijd van dit sei- zien, nu het aan de Dongenseweg te Tilburg tegen RKTVV 2 in 't veld treedt. De wedstrijden tegen RKTVV kenmerken zich steeds doordat ze zo hard zijn en beide partijen zo op elkaar gebrand zijn. Of dit nu nog het gevolg is van de de- gradatië van RKTVV naar de 3e klasse enkele jaren geleden, we ten we niet, maar het spant er altijd als er ontmoetingen zijn tussen elftallen van RKTVV en DESK. RKTVV 2, dat dit jaar behoor lijk sterk speelt, zal trachten nu eindelijk eens DESK 2 te verslaan wat hen nog maar zelden is ge lukt; vooral nu de reserves van DESK tot de zwakkere broeders behoren, zal RKTVV er op uit zijn hiervan te profiteren. De DESK-reserves zullen op hun beurt van repliek dienen, omdat zij bij een overwinning nog verdér van de onderste plaats zuilen geraken, terwijl zij dan nog een mooi programma voor de boeg zullen hebben, n.l. twee uitwedstrijden en vijf thuiswed strijden. Dessers, stelt alles in het werk om minstens één punt bij de Steenoven weg te kapen, maar houdt in elk geval de sportiviteit in ere. Zigo 2—DESK 3. Aanvang 14.30 uur. Scheidsr. A. Kerst, Waspik. Het 3e elftal zit zondag prac- tisch in hetzelfde schuitje als 't 2e elftal, omdat ook dit elftal de puntjes dringend nodig heeft. Nu tegen een van de medege gadigden voor de onderste plaats gespeeld wordt, is het zaak in elk geval te winnen, omdat bij een overwinning van plaats ver wisseld wordt met de tegenstan der van zondag a.s. Daar deze wedstrijd dus van het allergroot ste belang is, vertrouwen wij dat iedere 3e elftalier er op gebrand zal zijn beide puntjes mee naar Kaatsheuvel te brengen. Dessers, succes. DESK 4—RWB 3. Aanvang 12 uur. Scheidsrech ter C. Mandemakers, Waalwijk. Het 4e elftal krijgt de mannen van Marien van Vught op be zoek, n.l. RWB 3 en zal hier zeer veel moeite mee hebben, omdat dit elftal op de mooie 3e plaats staat, maar in theorie de tweede nog binnen haar bereik heeft. Het zal ons benieuwen of DESK 4 de flinke tik van zondag j.l. nu reeds verwerkt heeft en in staat is om zich de RWB-iongens van het lijf te houden. Volgens onze mening zal het hier niet ver van een gelijk spel blijven. De leiding berust bij de heer C. Mandemakers en wij vertrou wen dat het hier ook een spor tieve match zal worden. DESK 5—Herptse Boys. Aanvang 12 uur. Scheidsrech ter H. Laros, Loonopzand. Het 5e elftal ontvangt Herpt en kan dus zijn krachten meten met de mannen van de Maaskant. Zal Tiet 5e nu reeds zijn oude vorm terug hebben en in staat zijn om weer een overwinning te boeken? Dessers, succes. LOONOPZAND. DESKUno Animo. Zondag a.s. zal Uno de strijd aanbinden tegen haar dorpsri vaal DESK uit Kaatsheuvel. De eerste ontmoeting werd een ge voelige nederlaag voor de Loon- se jongens. Als men op deze wed strijd even terug komt, dan zegt men: wanneer de grote figuur, stopper Méijer, niet was uitge vallen, zou het zo ver niet zijn gekomen. Dat wil ook niet zeggen dat de overwinning der Dessers niet verdiend was, want 'n beet je meer ervaring in de 2e klas bezit zij zeer zeker. Zondag staan de zaken -— zo het zich laat aan zien er wat gunstiger voor. DESK is de laatste weken danig verzwakt en Uno heeft het met haar verjongde ploeg de laatste weken prima gedaan. Twee ploe gen uit de bovenste regionen werden geklopt, dus wij ver wachten a.s. zondag revanche, maar dan zal men er ook voor moeten vechten zoals dat de laat ste wedstrijden het geval was, want DESK zal zeker voor eigen publiek alles in het werk stellen om zegevierend uit de strijd te komen. Uno-mannen, zet de tan den op elkaar en vecht tot de laatste minuut, want wil je suc ces boeken, dan zal er alles van je gevraagd worden. Werken en noè eens werken, maar vooral sportief. Tracht de overwinning in de wacht te slepen, maar dan in een wedstrijd zoals dat iedere supporter verwacht. Uno 2Dongen 2. Het 2e elftal krijgt bezoek van de reserves van Dongen. Dit zal voor onze jongens een zware wedstrijd worden, da.r de bezoe kers nog een kleine kans maken on de titel. Voor Uno is 't zaak zich spoedig te herstellen van de de elegante katoen inzinking, welke zij thans door maakt. Dit heeft wel tot oorzaak dat zij zes spelers heeft moeten afstaan aan het le elftal, maar tracht met je allen er van te ma ken wat er van te maken is en probeer de puntjes in eigen huis te houden. Aanvang 2 uur. Uno 3Baardwijk 4. Ook het 3e elftal krijgt een thuiswedsrtijd te spelen en wel tegen het 4e elftal van Baard wijk. Het 3e elftal, hetwelk het dit jaar niet slecht doet, mogen wij toch wel in staat achten de beide puntjes in de wacht te kun nen slepen. Jongens doe je best. Aanvang 12 uur. Biljarten District Waalwijk van de KNBB. Drie 4-tallen van RSV kampioen. Unieke prestatie in biljartsport. De competitiewedstrijden van het District Waalwijk van de KNBB hebben voor het seizoen 19571958 hun beslag gekregen. En deze wedstrijden zijn geëin digd met een eclatant succes voor de club van Ad van Cromvoirt BSV, die maar liefst met drie 4- tallen ieder in hun eigen klasse het kampioenschap hebben be haald en dus binnenkort 't dis trict Waalwijk zullen gaan ver tegenwoordigen in de kampi oenswedstrijden voor 't Gewest Brabant-Zeeland. Zoals we reeds vroeger mededeelden, waren het 2e en 3e viertal van BSV reeds kampioen, resp. in klasse D en E, doch het le viertal moest nog 'n barragewedstrijd spelen tegen Ons Genoegen 1, welke wedstrijd zou moeten uitmaken wie zich kampioen in klasse C zou mogen noemen. Bij een gelijk spel zou hierover procentsgewijze wor den beslist. Deze barragewed strijd moest op een neutraal bil jart worden gespeeld en na loting was de eer te beurt gevallen aan de BV Nooit Volleerd (L. van Cromvoirt). De belangstelling voor deze beslissende ontmoeting was enorm. Het gehele districts- bestuur was otm. aanwezig. Allereerst traden tegen elkaar aan R. Maas van BSV tegen Cor Rombouts van Ons Genoegen en het was deze laatste speler, die deze partij op zijn naam bracht, dus 20 voor Ons Genoegen. De partij tussen H. Lombarts van BSV en J. Philippart van Ons Genoegen bracht door een over winning van H. Lombarts de stand weer gelijk en toen G. de Kroon hierna zijn partij verloor van Jan Passier, stond ons Ge noegen met 42 voor en moest de laatste partij tussen Ad van Cromvoirt en G. Roomer de be slissing brengen. En in deze laat ste partij vertoonde Ad v. Cronv voirt zo'n hoogstaand spel, dat G. Roomer volkomen werd over speeld. Met series van 66, 94, 90 en 108 car. m!aakte de kleine frote BSV-er zijn partij in 11 eurten uit met het fraaie gem. van 36.36 en moest G. Roomer voor dit geweld het hoofd bui gen; hij bleef op 71 car. staan. Daar in deze ontmoeting bij een gelijk spel het percentage beslis te, werd BSV met 90.6 kam pioen en daarmede had deze ver eniging in het seizoen 1957'58 beslag gelegd op alle kampioen schappen, o.a. in de klassen C, D en E, hetgeen zeer zeker een unieke prestatie kan worden ge noemd, die zelden of nooit voor komt. BSV-ers van harte profi- fiat. De huldiging van de kampi oensviertallen zal maandag 21 april door het districtsbestuur geschieden in het clublokaal van BSV des avonds om 8 uur. Alle bij het district Waalwijk aange sloten verenigingen zijn hierbij uitgenodigd en wij twijfelen er niet aan of zeer velen zullen gaarne aan deze uitnodiging ge hoor geven en de gelegenheid aangrijpen om Ad v. Cromvoirt en zijn spelers van harte te feli citeren met deze unieke presta tie en hun tevens toewensen dat zij ook op de gewestelijke kam pioenschappen waardige verte genwoordigers van het District Waalwijk zullen zijn. Een woord van hulde mag ook niet worden onthouden aan de kranige spe lers van de BV Ons Genoegen, die slechts op het laatste ogenblik hun kampioensillusies in rook zagen opgaan. Wij laten tot slot de einduit slag volgen in klasse C 1957 '58. 1 en kampioen BSV met 66 pun ten en een percentage over de laatste partij van 90.6. 2 Ons Genoegen 1 met 66 punten (percentage over de laatste par tij 61.7); 3~Nooit Volleerd 1 61 punten 4 't Zwaantje 1 48 punten 5 Keesje 1 43 punten 6 Poedelvrees 1 37 punten 7 Central 1 23 punten Zilveren koor jubileum. Op zondag 11 mei a.s. zal in de parochie van St. Jan alhier het zilveren koorjubileum van de heer J. F. C. Tuerlings wor den gevierd. De jubilaris, die het parochiële zangkoor gedurende 25 jaar als dirigent op voortref felijke wijze heeft geleid, heett zich ook anderszins op muzikaal gebied grote verdiensten in kaatsheuvel verworven en in een van onze komende nummers zul len wij dan ook nog op dit be langrijke jubileum terugkomen. Candidaatstelling gemeenteraad. Dinsdag j.l. werden de candi- datenlijsten voor de komende gemeenteraadsverkiezingen inge diend en in een zitting van het Hoofdstembureau om 5 uur vastgesteld. Ingediend werden 8 lij stén. die we hier laten volgen zonder de volgorde aan te geven welke deze lijsten eens zullen krijgen. Lijst 1. Beerens (arbeiders, fa brikanten, boeren en midden standers van Kaatsheuvel)J. C. Beerens; J. P. van Nieuwstad; P. v. Laarhoven; C. J. Nouwens; J. C. Stokkermans; L. J. M. M. Schraauwers; J. C. Verharen; C. van RooijA. L. Ververs; J. A. Vloemans; G. H. Bouwman; Ant. in 't Groen; J. H. Netten; P. H. Vloemans; W. J. Elshout; J. M. Hamers; J. P. Didden; A. J. van Riel; C. H. G. Grootswagers; J. H. Smulders. Lijst IJpelaar (arbeiders)H. J. IJpelaar; L. A. W. Broeders; W. B. H. Damen; H. Brans; C. W. Oerlemans; P. M. W. v. d. Velden; M. P. v. d. Velden; J. J. Molenschot; P. G. M. Couwen- berg; J. C. v. d. Wouw. Lijst Grootswagers (diverse standen): G. Grootswagers; F. G. Elshout; W. N. van Kuijk; A. P. Snoeren; Ed. M. A. J. Steen bergen; J. v. d. Linden; Mej. Ma ria J. C. van RooijMevr. A. van Oirschot-v. Drunen; C. M. Broe ders; A. J. M. v. Riel; J. F. v. d. Hout; M. A. Pelders. Lijst Berndijk: M. P. van Box tel; J. M. Soeterboek; G. T. A. Sins; J. W. Moolenschot; J. A. Groenendaal; M. P. Zeebrechts; Gvd. Linden; P. J. Smulders; Th. v. d Houdt; A. G. Klijndijk; F A. A. Klis- F P. Timmers; C. M. van Boxtel; W. Netten; G. J. de Nijs; J. P. Hamers; M. J. de Haar. •- T A Lijst Loonse Dijk: J. A. Bos- sers; B. van Pelt; Jj M. Bogers; H. F. Michael; A. P. Verhoeven. Lijst Partij van de Arbeid M. C. van Kampen; W. C. H. Pfundt; F. Meyers; H. Evers- Zuidweg. Lijst Loonopzand (alle stan den): Drs. A. J. M. van Rooij; J. W. van Noye; J. J. v. d. Lee; G. M. Beerens; J. A. Moonen; H. M. C. Vermeer; J. A. de Kort; J. A. v. d. Griendt; G. T. Mol; F. J. Kuijpers. Lijst De Moer: P. Broeders, P. Cleijn; Joh. de Jong; C. van Gor- kum; J. Kroot. K.A.T.-nieuws. A.s. zaterdag wordt in 't KAB- gebouw de Gildenbond een voor ae K.A.T. zeer belangrijke tafel tenniswedstrijd gespeeld. Om half 8 speelt K.A.T. 1 n.l. een wedstrijd, die dit team door een overwinning, zelfs door een gelijk spel het kampioenschap van de afdeling bezorgt. IMocht K.A.T. verliezen, dan is de kans op het kampioenschap nog niet verloren, want in dat geval moet nog een beslissingswedstrijd ge speeld worden. Ook K.A.T. 6 heeft een belang rijke ontmoeting; een overwin ning op Crescendo 2 brengt ook dit team het kampioenschap, doch hier staan de kansen niet zo fraai, want alleen een over winning brengt voor K.A.T. 6 't kampioenschap. We wensen de jongens van de Gildenbond veel succes in 't komend weekeinde. Jan Verhiel wint de 2e prijs in de KNVB-toto-pot 8.240.— Het was feest woensdag in het gezin van Jan Verhiel-Biemans. De ijverige 2e secretaris van de rkvv DÈSK ontving het defini tief bericht uit Den Haag, dat hij met nog twee andere winnaars de 2e prijs uit de KNVB-toto-pot, een bedrag van f 24.720.te delen krijgt. Dat er na de twee slapeloze nachten, die vooraf gingen, nadat de eerste geruch- ning losbrak, toen woensdag de ten binnenkwamen, een ontspan- KNVB telefonisch een felicitatie seinde, is begrijpelijk. En ieder een gunt het Jan met z'n vrouw- ke tèn volle, want als het er op aan komt, heeft niemand van de hele DÉSK-familie dit buiten kansje... zo hard verdiend dan deze harde, onvermoeide DESK- werkér. Juist hij heeft vanaf het moment, dat de totp 'draait, het leeuwendeel gehad in het werk van deze toto. Week aan week verzorgde hij de uitreiking der formulieren, de controle en het hele werk hieraan verbonden. Vaak bleef er nauwelijks tijd over om zelf de pool in te vul len, zodat dit bij herhaling moest gebeuren zonder dat de standen- lijsten konden worden geraad pleegd. Ook vorige week moest Jan dit maar gauw te hooi en te gras doen, maar Vrouwe Fortu- na heeft hem ditmaal eens wil len belonen voor zijn groot on baatzuchtig werk. Nou Jan, har telijk gefeliciteerd. Zo'n succesje zal zeer zeker 'n stimulans zijn voor velen, om door te zetten in de deelname aan het toto-spel. Met 13 punten is ste prijswinnaar met 14 punten Jan winnaar geworden. De eer- krijgt het lieve bedrag van f 57.680.uitgekeerd. Ook niet te versmaden. Kynologie. Op de 70e Internationale Hon dententoonstelling in het RAI- [ebouw te Amsterdam behaal- len onze Kaatsheuvelse honden liefhebbers weer grote successen. De heer P. Smeulers won met zijn St. Bernard reu Herbo van Öldehoven in de open klasse le pr. U., het intern, kampioen schap, de titel „winner" met C.A.C. en C.A.c.i.B., beste St. Ber nard en 5e van de dogachtigen; de heer H. v. Es met Holl. Kees hond reu in' de open klasse, 1 U. kampioen, winner en beste Kees van 16 inschrijvingen; de heer H. Elshout met Holl. Keeshond teef in de Fokkersklasse le pr. U., kampioene, winster 1958 en spec, prijs. Loon op Zand CERAMIEK t WAALWIJK Berndijk Damvereniging GEO. Zaterdag j.l. kwam de Dam vereniging „DAM" uit Dongen een tegenbezoek brengen bij de Damvereniging GEO. Er heerste de nodige damsfeer en enkele uren aaneen werd er menige partij verwerkt. Vier leden van onze vereniging zagen kans het tot een overwinning te brengen n.l. H, Donders, A. Emmers, Fr. van Gooi en C. van Wanrooij. Er is vooruitgang te bespeu ren in GEO. Vier overwinningen zegt niet veel, maar bij 't bezoek van GEO aan Dongen lukte het GEO niet om ook maar één par tij in winst om te zetten. Er moet nog geducht worden geoefend, wil men in de toe komst iets presteren. Dit blijkt het meest wanneer men andere spelers tegenover zich krijgt. Veel oefenen GEO, dan valt er best iets te bereiken. Waalwijk Hendrik baron Hop bracht ons gewaardeerde lekkernij. 150 jaar geleden, op 29 april 1808, overleed te Den Haag een aanzienlijk man, Hendrik baron Hop, eertijds onder meer gezant te Brussel, lid van Nederlands diplomatieke dienst. Toch zou deze heer in de vergetelheid zijn ver zonken, ware het niet dat hij voor altijd zijn naam. heeft verbonden aan een zeer gewaardeerde lekkernij, het be kende en geliefde Haagse hopje. Het blijkt echter, dat deze zelfde baron Hop, die zijn naam gaf aan het Haagse hopje, ook ongewild oorzaak geweest is van een reeds honderd vijftig jaar durende strijd om datzelfde hopje. DE BARON MOCHT GEEN KOFFIE DRINKEN. De heer W. Rademaker, direc teur van Rademaker's Konink lijke Cacao- en Chocoladefabrie ken N.V. te Den Haag, die het enig echte Haagse hopje mag brengen, heeft ons hierover het een en ander verteld. „Hendrik baron Hop, die zich wegens gezondheidsredenen te rugtrok uit de diplomatieke dienst, woonde korte tijd op ka mers bij de kok en banketbakker Van Haren in het perceel Lange Voorhout 92 te Den Haag. De baron was een enthousiast kof- fieliefhebber, maar op medisch advies moest hij het koffie drin ken beperken en zoals de mens is, zon hij op vervangingsmidde len. Hierover sprekend met zijn gastheer banketbakker Van Ha ren, kwamen zij op het idee een lekkernij te vervaardigen van koffie-extract, vermengd met suikerwerk en enkele andere in grediënten. Banketbakker Van Haren ging aan de slag en vrevaardigde een soort koffiebrokjes, die bij baron Hop en zijn uitgebreide verwan ten- en kennissenkring buiten- fewoon goed ontvangen werden. Iet succes was aanleiding, dat de bakker deze lekkernij ook voor de normale verkoop ging vervaardigen, want er kwam vraag naar in de winkel. Zoals het echter met dat soort dingen gaat, ook andere banket bakkers zagen er wel iets in en zo gingen verscheidene firma's deze Haagse hopjes maken Voor lopig bleef echter de bekendheid van de lekkernij beperkt tot Den Haag en omstreken", vertelt on ze gastheer, Rademaker verpakte ze. Van die tijd af ging zich een strijd ontwikkelen om 't Haagse hopje, want natuurlijk preten deerde banketbakker Van Haren dat hij de enige echte hopjes maakte. Inmiddels was ook Johanl Ra- demaker, de grootvader van de huidige directeur, hopjes gaan vervaardigen. Deden de banket bakkers alles met de hand en verkochten zij de brokjes los per ons, Rademaker deed het anders. Hij verpakte elk hopje apart, deedy ze in kleine en grote doos jes en bracht ze zo in de handel. Dit had succes en door levering ook aan andere steden van deze doosjes, kregen de Haagse hop jes hun bekendheid buiten Den Haag. Aanvankelijk eerst in de grote steden, zoals Amsterdam en Rotterdam, maar daarna ook elders in het land. De strijd werd feller, totdat enige jaren voor de laatste we reldoorlog Van Haren was in middels overleden en opgevolgd in zijn zaak door zijn schoonzoon Nieuwerkerk deze zaak in moeilijkheden geraakte en de firma Rademaker een aanbod kreeg de rechten op de echte Haagse hopjes, die langzamer hand een hoofdartikel waren ge worden van de firma, van Nieu werkerk te kopen. Natuurlijk deed men dit. Men kocht de rech ten op ide naam, alsmede de re cepten en de apparatuur, waar door de echte Haagse hopjes nu officieel een Rademaker product waren geworden. Twee zoons, twee fabrieken. Er deden zich nieuwe moeilijk heden voor, want de twee zoons van Johan Rademaker, Frank en Willem, gingen uiteen, er kwam een tweede fabriek in Rotterdam en ook die vervaardigde hopjes. Maar de echte Haagse hopjes kwamen en komen nog steeds uit Den Haag. „Maar het is niet alleen in óns land, dat de Haagse hopjes een vermaardheid kregen, ook elders in de wereld werden ze geliefd en dit was oorzaak dat fabrieken in verscheidene landen hopjes gin gen vervaardigen", vertelt ons de heer Rademaker en hij toont ons een plakboek, waarin hij een enorm groot aantal wikkeltjes van hopjes heeft verzameld en waarin we papiertjes zien met diverse namien tot zelfs uit Span je toe. De strijd om het Haagse hopje is nog steeds niet ten einde en Hendrik baron Hop zal niet heb ben kunnen vermoeden, dat zijn idee hem zo lang zou overleven en dat er veel commerciële strijd door zou ontstaan, want aanvan kelijk liet hij Van Haren deze hopjes maken voor hem, opdat hij ér van zou kunnen genieten, nu hij het koffiegebruik moest beperken. Zo zien we dat kleine dingen grote gevolgen kunnen hebben. HEUVELSTRAAT 45 - TILBURG BILJARTSPORT. Wim Soeterboek van K.O.T. leverde een schitterende prestatie in Helmond. Nog nooit is er zo'n sterk spel geleverd dan int de wedstrijd om het nationaal kampioen schap hoofdklasse, klein biljart kader 38/2 dan in de vorige week te Helmond. En onze Kaatsheuvelse favoriet, de heer Wim Soeterboek, heeft daar van zich doen spre ken op een wijze, waarop biljartminnend Kaatsheuvel trots mag zijn. Verliezen met een moyen van 92 is toch heus geen schan de en dat presteerde Wim dan toch op de 2e concoursdag tegen de sterkste speler om de titel de heer Broerse uit Zaandam, die met niet minder dan 60.86 de titel op zijn naam bracht. De speciale verslaggever van de Volks krant, schreef hierover in het nummer van zaterdag 12 april een zeer waarderend ar tikeltje. Hij schreef: Wim Soeterboek, op grond van zijn keuvoering en spelopvat ting onbetwist winnaar van de prix d'élé- gance, heeft het in de derde ronde van het kampioenschap van Nederland hoofdklasse kader 38/2 gepresteerd om een partij met 92.00 gemiddelde teverliezen. De ge- zamelijke winnaars scoorden 1600 car. in 22 beurten en zelfs de verliezers kwamen door elkaar nog aan ruim 30.00 moyenne. Met deze analyse is de kwaliteit van het vertoonde spel wel tot op het been bloot gelegd. De Zaandammer Broerse droeg vanmiddag de erepalm. Tegen Soeterboek startte hij met 7 en kon toen twaalf minu ten op zijn stoel gaan zitten. Twaalf minu ten, die voor zijn temperamentvolle tegen stander voldoende waren om 172 car. uit zijn keu te mitdailleren. De Brabander had het misschien wat kalmer kunnen doen - in elk geval bleek Broerse te kort te heb ben gezeten, om hem niet van repliek te kunnen dienen. Rustig dirigeerde hij de bal len naar een korte band en begon daar een spelletje van keren en wenden, rappel letjes en snijstootjes, aaien en streden, dat zijn score niet zo snel als van Soeterboek, maar wel hoger opvoerde. Bij 150 was de positie nog net zo fraai als toen de Zaandammer de 100 paseerde. En pas rond de 200e car. kreeg hij aan de korte band wat moeilijkheden. Wel wist hij met een fraaie eenbander de moeilijkheid te overwinnen, maar de cadans was zoek. Halstarrig bleef Broerse doorrommelen, tot hij na 218 een tweebandstootje miste. Met een reeks van 72, die op touche afbrak, nam Soeterboek de leiding weer over, maar de 33 van Broerse brachten deze weer een kleine voorsprong. Toen de Brabander daar op slechts 2 car. tot zijn beschikking had, klemde de Zaandammer zijn achterhand wat vaster om zijn keu en stevende met 142 vlekkeloze car. ineens op de finale af. Soe terboek stond toen op 251 en begon dapper aan de nabeurt. En terwijl iedereen in de gedachten de punten al had verdeeld, strui kelde de Brabander na 117 op een band stootje. 400 - 368 in vier beurten. Dat was Wim tegen de sterkste speler van het toernooi die aan het einde met een moyenne van ruim 60.00 ver boven zijn concurrenten uitstak, maar waartegenover Wim, al ein digde hij dan op de vijfde plaats een partij had opgeleverd, die de kampioen evenaarde. Zijn verdere prestaties waren de twee laatste dagen niet zonder betekenis. Zaterdag maakte hij tegen van Lieshout 400 in 7 beurten en versloeg hij BoerBma in 10 beurten. Zondag ontnam hij Ever- hard de tweede plaats door een gemiddelde van 100 te spelen. De eindstand werd pt. h.s. gem 1. Broerse, Zaandab 14 390 60.86 2. van Leur, Oss 10 243 39.20 3. Everhard, Utrecht 10 259 39.12 4. v. Bokhoven, Helmond 8 267 43.03 5. Soeterboek, K'heuvel 8 200 42.79 6. v. Lieshout, R'dam 4 178 27.14 7. v. d. Kolk, Zwolle 2 180 27.83 8. Boersma, Rotterdam 0 166 20. De heer Boersma komt in aanmerking voor halve degradatie, daar hij het voorge schreven moyenne van 24 niet heeft ge haald. R.K.J.B. LUSTRUMVIERING. Door de RKJB hier ter plaatse wordt thans ook bijzondere aandacht besteed aan de culturele vorming harer leden. Naast de vakkundige vorming immers neemt de cul turele vorming een zeer voorname plaats in. Zo was dan ook de afdeling LoonopZand vertegenwoordigd op de Culturele Kring wedstrijd die op 26 februari te Udenhout werd gehouden en bij welke gelegenheid de heren C. Mertens en C. van Loon successen wisten te boeken. Aan de heer Mertens werd de eerste prijs toegekend, terwijl de heer C. van Loon de 6e plaats bezette. De heer C. Mertens kwam hierdoor in aanmerking om deel te nemen aan de Inter - kringwedstrijd, die op 10 april gehouden werd in de Metropoleschouwburg te Tilburg bij welke gelegenheid de heer Mertens de 2e prijs behaalde met een declamatie. Zowel voor de heer Mertens als zijn ver eniging, en niet minder voor de Eerw. Fra ter Licidius, van wien de heer Mertens zijn opleiding genoot een mooi succes. de nieuwste creaties Grotestraat 220 Tel. 2512 GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Na onderling overleg had maandag avond alhier de samenstelling plaats van de Loonse lijst voor de a.s. Gemeenteraads verkiezingen. Hoewel aanvankelijk het plan was opge vat dat ook St. Joachimmoer haar candi- daat op deze lijst zou plaatsen, heeft men ter elfder ure van dit plan afgezien en zal de Moer met een aparte lijst uitkomen. De lijst voor het kerkdorp Loonopzand ziet er als volgt uit 1 van Rooij, drs. A. J. M., middenstand en vrije beroepen; 2 van Noye J. W., ar beiders; 3 van der Lee J. E., landbouwers; 4 Beerens G. M. J., arbeiders; 5 Moonen J. A., middenstand en vrije beroepen; 6 Vermeer, H. M. C., arbeiders; 7 de Kort J. A., landbouwers; 8 v. d. Griendt J. A., arbeiders; 9 Mol G. Th., middenstand en vrije beroepen; 10 Kuipers F. J., landbou- ers. BAL. Zondagavond zal in zaal Vermeulen een bal gehouden worden voor de Ouden van Dagen. De muziek wordt verzorgd door het Sophia's Klein Orkest. Eveneens zondagavond is het bal in zaal „Eco der Duinen". Daar zorgen The Luckey Stars voor de gezellige muziek. P.V. DE LUCHTBODE. Wedvlucht vanuit Duffel. In concours 258 duiven. Afstand 72 km. Wind N.O. Gelost om 9 uur. Aankomst le duif 10.10.8. Uit slag A Vriens 1, 38; K v Esch 2, 6, 10, 11, 30, 57; P Verschuren 3, 7, 8; H Leer- makers 4, 27, 45; v Broekhoven 5, 59, overduif; M Goutziers 9, 22, 28, 32, 4; H v d Linden 12, 37; L Beerendonk 14, 43, 53; P v d Velden 13, 34, 55; M v d Ven 15, 20, 52; Gebr v Gompel 16, 40, 46; J Vugts 17, 56; A J v Dongen 18, 58, 63; A Boons 19, A de Bresser 21, 23; M v d Vel den 24, 65; N Damen 25; G IJpelaar 29; J v d Velden 31; B v Iersel 33, 48; A Spapens 35; A Beerens 36; M Steen 37; C v d Veen 41; A Beerendonk 42; G Schoenmakers 44; J v d Velden 47, 49, 60; W Leermakers 50, 54; J Snoeren 51; A Verschuren 61. WAALWIJKSE KRACHTSPORTVER. Schitterende 2e plaats voor Sjaak Wijkmans met hetzelfde totaal als de kampioen. Zondag j.l. heeft Sjaak Wijkmans het ge presteerd om op de West Nederlandse kam pioenschappen gewichtheffen, de tweede plaats te bereiken in de middengewichts- klasse. Wij waren al in de veronderstelling dat hij de titel had, want hij had hetzelfde gewicht omhoog gebracht als de kampioen Ameze, maar deze had een lager lichaams gewicht dan Wijkmans en werd dus kam pioen. Tijdens de strijd was de spanning in de zaal voelbaar. Dit is natuurlijk begrijpe lijk, zij gaven elkaar niets op en op het laatste nippertje moest dus het verschil in lichaamsgewicht nog uitmaken wie zich kampioen mocht noemen. De totalen van de beide gewichtheffers waren 272 Vz kg. Drukken 80 kg. Trekken 82V£ kg. en sto ten 110 kg. Met dit laatste gewicht van 110 kg. stoten heeft Sjaak Wijkmans zich gelijk geplaatst met Ameze. Zijn broer Harrie heeft het er niet zo goed afgebracht. Hij was totaal uit vorm en bereikte de 8e plaats met een totaal van 237 Yl kg. Drukken 75 kg, trekken 65 kg. en stoten 87 Vi kg. AGENDA. Vrijdag 7-8.30 uur nam. Inmanden wed vlucht Vilvoorde Sportwereld. Zaterdag 8 uur nam. Apollo Theater: „Carnaval in Wien", 18 jaar. Zondag 12 uur v.m. voetbal Desk 4- RWB 3, in de Efteling. 12 uur v.m. voetbal Desk 5 - Herptse Boys in de Efteling. 2.30 uur n.m. Desk I - Uno Animo in de Efteling. 6 uur nam. en 8.30 uur nam. Apollo The ater „Carnaval in Wien", 18 jaar. Maandag 8 uur nam. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo, zaal W. Smit. 8 uur nam. repetitie Kon. Erk. Harm. St. Jan, zaal P. van Dun. ZONDAG-DOKTERSDIENST. De praktijk van dokter Wijtenhurg en dokter Raaymaakers te Kaatsheuvel wordt waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6 te Loonopzand, tel. K 4166-250.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 14