Waalwijkse en LangstraatseCourant Repatrianten en wij. ♦it BINNEN- EN BUITENLAND R.K. Kleuterschool te Besoyen ZENUWRUST VAN LANSCHOT BANKBOEKJES Ook Spierpijn VRIJDAG 18 APRIL 1958 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen hoofdredacteur: JAN TIELEN Uit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 31 22 cent per week per kwartaal 2.B5 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Abonnement: speciaal tarief Contract-advertenties Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO' Het vraagstuk der gerepatri eerde Nederlanders uit Indone sië is naar zijn omvang minder moeilijk op te lossen dan naar zijn diepte. Deze indruk moet ie- dereep wel krijgen, die de moeite neemt zich er in te verdiepen en die kennis neemt van hetgeen er door en voor deze geïmmigreer- den in de laatste jaren gepas seerd is. Veel Nederlanders zijn er diep van onder de indruk geraakt dat er in zo'n korte tijd enkele tien tallen duizenden mensen uit de tropenzon naar dit vlakke kille land zijn overgebracht. De hulp, die aari deze teruggekeerde land genoten wordt geboden, is daar mee helaas niet in overeenstem ming. Doch die hulp komt nog ter sprake. Eerst moeten we vast stellen, dat er van 1954 tot 19oo reeds een tweehonderdduizend gerepatrieerden onder ons ver toefden en dat zij min of meer geruisloos in onze westerse maat schappij zijn opgenomen. In net rapport van een onder zoek naar de integratie van ge- repatrieerden in onze samenle ving, dat onlangs verschenen is in ondracht van de minister voor maatschappelijk werk, wordt daarop gewezen. Men vindt daar in grove trekken het hoe en het waarom van die aanpassing weergegeven en wil men de kan sen van de nieuwaangekomenen beoordelen, dan kan men uit de ervaringen met hun voorgangers opgedaan, veel leren. Op zoek naar fortuin. Het rapnort over de gerepa trieerden heeft zich bezig gehou den met de vraag wat velen van de thans teruggekeerden oor spronkelijk bewogen heeft naar de tropen te gaan. Met nuance verschillen voor de verschillende groepen komt men dienaangaan de tot de conclusie dat zij er in meer, of mindere mate fortuin wilden maken. Let wel, dit geldt voor hen, die vanuit ons land naar Indonesië emigreerden en nu teruggekomen zijn! Zij hebben in Indonesië meestal een goede maatschappe lijke positie gehad en hoewel dit nergens met zoveel woorden staat, men komt nu tot de con clusie dat het winstmotief eigen lijk uit den boze is geweest. Ziehier het verschil in de tijd geest. Twintig, of dertig jaar ge leden vond iedereen een zucht naar materieel gewin, mits op gezonde basis gesteld en met de bereidheid tot inzet van volle persoonlijkheid een normaal verschijnsel. In onze dagen is dit motief gedevalueerd tot 'n twee derangs verschijnsel. Men gaat nu immers naar een ander land om een bestaan te vinden en voor de rest uit idealisme en ove rigens om enige zekerheid voor zijn toekomst te vinden. Fortuin maken is „uit den boze". Dubbele teleurstelling. Het is goed de veranderde tijd geest eens duidelijk voor ogen te stellen, dan kan men twee moeilijkheden verklaren. In de eerste plaats kan daaruit de vrij passieve houding van een groot aantal landgenoten tegenover de ferepatrieerden verklaard wor- en. Zij redeneren aldus de Ne derlanders in Indië wilden een kans op fortuin, die verkeken is. Voor die mislukte kans gaan wij ons thans niet inspannen om de verdreven gelukzoekers te hel pen. Vervolgens is nu ook duide lijk dat de werkelijk gerepatri eerden, die een goede positie in Indonesië hadden, zich dubbel teleurgesteld voelen en verbit terd worden. Want zij gingen niet alleen naar Indonesië om fortuin te zoeken. Er waren tal van andere motieven: samenle ving zonder geloofsindeling, min der schotjesgeest, prettiger kli maat enz. enz. En zij voegen er aan toe dat men toch hier in Ne derland ook dagelijks vecht op een klein stukje grond voor meer inkomen en een betere maat schappelijke positie. Wij zijn mede in uw belang daarginds ge weest, zo verwijten zij ons. U hebt ons door uw politiek gedrag in een moeilijke positie gebracht en daarom dient u ons te helpen hier een bestaan te vinden dat compensatie biedt voor hetgeen wij in Indonesië moesten achter laten. Wanneer men goed nadenkt, is het verschil in opvatting over de bate waarin men zijn fortuin moet zoeken, slechts een accent verschil. In een bepaald opzicht is ieder mens een gelukzoeker. Dit is dus geen reden om deze groep gerepatrieerden in de kou te laten staan. Onze gezapigheid en gemlakzucht in Nederland zijn meer 'n ondeugd dan een deugd. De prikkel tot fortuin zoeken heeft ons vaderland meer goed dan kwaad gedaan in t verleden Waar moeilijkheden dreigen. De teruggekomen Nederlanders kunnen echter niet verwachten dat wij hen in Nederland gaan bieden wat zij elders gemist of verloren hebben. De meesten on der hen met gezond verstand hebben dat begrepen. De overi gen zullen door ervaring wijs moeten worden. Zij zijn de kleine minderheid waarbij zich werke lijk grote aanpassingsmoeilijk heden zullen voordoen. Zeer velen onder de gerepatri eerden zijn paspoort-Nederlan ders. Zij zijn geboren en getogen onder de tropenzon en hebben door afstamming de Nederlandse nationaliteit. Deze mensen zijn geen Europese Nederlanders. In Indonesië waren zij meestal te groot voor servet en te klein voor tafellaken. Zij hebben steeds in de branding geleefd van de maatschappelijke groeperingen en zijn meer onder de servetten gesorteerd dan onder de tafella kens. Hun levenshouding heeft zich daarbij aangepast. Het zijn mensen, die ook in Indonesië de lichamelijke arbeid niet geschuwd hebben. Zij tonen een geweldig aanpassingsvermo gen en bij hen doen zich alleen vragen vóór op het terrein van gewoonten en levenswijze. Deze mensen zijn nimmer uit Neder land weggegaan met de bedoe ling om fortuin te zoeken. Hun enig verschil met de hier wonen de ën werkende Nederlanders is dat zij aan de andere kant van de evenaar werden geboren. Het is duidelijk dat wij deze grote groep met enige extra zorg die nen te omringen en dat er geen enkele reden is of mag zijn om hen niet te helpen. Hetzelfde (lekke) schuitje. Het grote vraagstuk voor de repatriant ligt in het vinden van een werkkring. Daar worstelen ook de tienduizenden werklozen in ons land mee. De mening van deze laatsten dat de eersten wor den voorgetrokken, is even mis plaatst als het omgekeerde. Zij zitten allen in hetzelfde schuitje, al moet men toegeven dat 't een lek schuitje is. De oplossing van het werkloosheidsvraagstuk ligt echter in een ander vlak. Naast de werkgelegenheid vindt men nog een reeks van andere aanpassingsvraagstukken. De ge hele maatschappelijke structuur ligt in Nederland anders dan in Indonesië. Men kent daar niet de grote verscheidenheid op kerke lijk gebied. De gastvrijheid ligt er irn een ander vlak. Men heeft er een verenigingsleven, dat op een andere leest is geschoeid. Het huiselijk leven voltrekt zich langs andere lijnen dan bij ons. Wij moeten met of zonder en thousiasme de nieuw-aangeko- men Nederlanders opnemen, om dat het mensen zijn die bij ons horen. Wat kunnen wij doen? Misschien kunnen wij ze> geen werk of inkomen geven als in dividu. Wel kunnen wij ze met raad en daad terzijde staan. Ook de gerepatrieerden hebben be hoefte aan een buurpraatje, aan een bezoek van vrienden en ge loofsgenoten. Zij verlangen naar een spoedige assimilatie, die het koste wat kost tot stand moet komen. Da overheid stelt haar midde len en ervaring beschikbaar om het verplaatsingsleed te verzach ten totdat dit leed gestild is. In dien ons volk de noodzakelijke bereidheid toont om zelf een steentje bij te dragen, wordt daarmee een last voor de over heid verlicht. Hoe sneller wij de gerpatrieerden als zijnde de on zen opnemen, hoe lager de over- bruggingskosten en hoe geringer de kans dat de uit Indonesië te ruggekeerden zich als een afzon derlijke groepering in ons land nestelen, hetgeen grote maat schappelijke schade zou beteke nen. Kerk en wereld zullen de han den ineen moeten slaan om het hoofdstuk Insulinde in onze ge schiedenis op waardige wijze té besluiten. Drs. M. tjes op. En die opmerking was waarachtig nog waar ookJe kon zien, dat Toon er zelf inderdaad plezier in had en misschien nog wel net zo genoot als zijn toe schouwers. Plezier in het werk is trouwens wel vereiste om in een zo ononderbroken run en met zulk een vaart een program te leveren zoals dat hier gepres teerd werd. 't Was'alles best en opperbest, een aaneenschakeling van hoogtepunten, waarbij aan inzinkingen eenvoudig geen kans gegeven werd. Ba' geven geen koersrisico geen kosten gemakkelijk beschikbaar storten of opnemen per kas of giro rente Vraag - telefonisch, schriftelijk of aan onze kas de folder „Bankboekjes'V REKENFOUTJE VAN 13,4, MILJOEN. Bij het passen en meten rond de invoering van een werkclas- sificatie voor de landbouw heeft zich een nieuw feit voorgedaan dat in de landbouwwereld zelf als „sensationeel" wordt aange merkt. Gebleken is dat het Landbouw Economisch Instituut (LEI) zich bij de berekening van het bedrag, dat met de invoering van de beoogde werkclassificatie gemoeid zou zijn, vergist heeft, ie werkclassificatie, die voor ve le landarbeiders een loonsverho ging inhoudt, zal n.l. niet 32,1 miljoen gaan kosten, zoals het LEI becijferd had, maar 18,7 miljoen gulden. Dit bedrag bena dert zeer aanzienlijk het limiet van 16 miljoen, waartoe de re gering voor een gedeeltelijke in voering van de werkclassificatie wil gaan. Door deze ontwikkeling wordt de mogelijkheid geopend dat de werkclassificatie alsnog geheel of nagenoeg geheel ingevoerd zal kunnen worden. TWAALF FRANSE TOPVOET- BALLERS ONTVLUCHT. Maandagavond is grote op schudding ontstaan in de Fran se voetbalwereld door de plotse linge verdwijning van twaalf be kende beroepsvoetballers, allen van Algerijnse afkomst. Bij de twaalf verdwenen spelers be vindt zich ook de vermaarde midhalf van Monaco, Mustapha Zitouni, die in het Franse natio nale voetbalelftal de interland tegen Zwitserland zou moeten j spelen. Bekend is reeds, dat Zi touni met de profspelers Ben Tiffour, Bekloufi, Riouai en Bou- bekour momenteel in een groot hotel in de stad Tunis verblijft, j Algemeen wordt aangenomen, dat het Algerijnse Nationale Be vrijdingsfront de hand heeft ge had in de verdwijning van de voetballers. TOON HERMANS JUBILEERDE EN TRIOMFEERDE. 't Is dan eindelijk gelukt: Toon Hermans een hele avond voor de televisie met z'n befaamde „Eén- man-show"! Hij had er zelf schrik van, maar die schrik zal nu wel over zijn na het overwel digend succes, dat hem de zeker heid heeft verschaft, dat hij dui zenden nieuwe bewonderaars ge vonden heeft. Naar schatting hebben zater dagavond een twee miljoen kij kers in Nederland en België Toon gevolgd en Nederlands grote ar tist is er in geslaagd deze 2% uur lang praktisch op zijn eentje geboeid te houden. Het goid hier de 300ste uitvoering van de „show" en dan begint het jezelf zo langzamerhand teinte- resserep, merkte Toon nuchter- Sabbels, chansons, parodieën, persiflages, ze flitsten in snel treinvaart over 't scherm, waar bij humor en sentiment in fijn- affewogen dosis elkaar afwissel den. Een amusement, waarmee men al die tijd onbedaarlijk la chen moest. Zii, die Toon Hermans langer kennen, zagen de gemotiveerd heid van hun bewondering be vestigd en de velen die hem voor de eerste maal hoorden, heeft Toon ongetwijfeld als nieuwe vrienden gewonnen. Dit was mede te danken aan tiet goede camera-werk, waarmee de tele visie deze show gebracht heeft. INTREKKING RIJBEWIJS WEGENS OVERTREDING MAXIMUMSNELHEID. De kantonrechter te 's-Herto- genbosch, jhr. mr. E. Verheyen, heeft een aantal automobilisten veroordeeld tot geldboeten plus intrekking van het rijbewijs voor een maand wegens^ overtreding van de maximumsnelheidsbepa- üng. LAATSTE BILJARTTOURNOOI VAN DE NNBB TE UDEN. In Uden wordt het grote nati onale biljarttournooi anker ka der 71/2 om het nationale kam pioenschap van de Nieuwe Ne derlandse Biljartbond gehouden. Het is de eerste keer dat de groot ste Nederlandse biljarters voor deze speelsoort in een tournooi van de NNBB bijeenkomen, maar het is tevens het laatste tournooi van deze bond, die vorige week de vrede met de Kon. Ned. Bil jartbond tekende. De grote cracks, die zich na zondag weer onder de bescher mende vleugels van de Konink lijke Bond zullen scharen en als Nederlandse vertegenwoordigers aan de wereldtournooien gaan deelnemen, komen voor een eer ste en tevens laatste krachtme ting als NNBB-ers te Uden bijeen. Donderdagmiddag heeft bur gemeester v. Kemenade "t tour nooi geopend en daarna is de strijd in de grote zaal van Ver- kuylen begonnen. De eerste par tijen gingen tussen Kees de Ruij- terHenk Metz, Henk Scholte K. de Nijs, A. JacobsToon Mol en Kees v. OosterhoutJan Jan sen. En na vier dagen zal zondag de finale worden bereikt. BEATRIX EN IRENE NAAR HOFBAL. Verscheidene buitenlandse prin sen en- prinsessen zullen aanwe zig zijn op het hofbal dat zater dag a.s. plaats heeft op het ko ninklijk paleis te Brussel. Alle genodigden zijn nog niet bekend, maar zeker zijn uitgenodigd on ze prinsessen Beatrix en Irene, prins Konstatijn van Grieken land, de kinderen van koningin Marie-José van Italië (behalve prinses Maria-Pia), de prinses sen van, Frankrijk en familiele den van de Belgische koning, die tot het Zweedse hof behoren. Behalve de prinsessen Beatrix en Irene, die hun intrek zullen nemen in de ambassade van Ne derland te Brussel, zullen de prinsen en de prinsessen te gast zijn bij de koning en zijn familie en in de koninklijke kastelen hun intrek nemen. Er zijn omstreeks zesduizend personen op het bal genodigd. De apostolische nuntius mgr. Forni zal er de hoofden van de diplomatieke zendingen aan ko ning Boudewijn, die zich om on geveer 10 uur bij zijn gasten zal voegen, voorstellen. Het laatste bal aan het Belgische hof dateert van 27 januari 1934. AMBASSADEURS KUNNEN DEZE WEEK BEGINNEN. De permanente Navo-raad heeft besloten, deze week te Moskou besprekingen te openen met de Sovjet-Unie ter voorbereiding van een top-conferentie tussen Oost en West. Alle bij de raad aangesloten landen gingen ac- coord met het standpunt van Frankrijk, Engeland en de Ver. Staten inzake een beantwoording van het recente Russische voor stel. Men zal premier Kroesjtsjev meedelen, bereid te zijn de am bassadeurs te Moskou op 17 april de besprekingen te doen openen met Russische functionarissen. Na de ambassadeurs zouden de ministers van buitenlandse za ken elkaar kunnen ontmoeten, waarna de topconferentie van regeringsleiders plaats aou kun nen hebben. Een pronkstuk van moderne scholenbouw met levende wanden. een dergelijke opdracht verdien de en rechtvaardigde. Het aan brengen van vier muurschilde ringen van 25 m2 elk is voor een jong kunstenaar, die zijn eerste stappen in de openbaarheid zet, al een hele „artistieke kluif", maar wanneer dit dan nog muur schilderingen moeten zijn, die moeten apelleren aan de grillige fantasie van de kleuter, dan wordt een dergelijke taak dubbel zwaar, want het kind laat zich door geen gemaakte kinderlijk heid bedriegen. Het ontdekt di rect de echtheid en de waarheid in „zijn" kunst en wee de kun stenaar, die in dit vlak door het kmd op 'n leugen wordt betrapt Annemiekl Rutten en Jos Kip-> ping hebben zich niet alleen met Maandag a.s. zal de nieuwe r.k. Kleuterschool in Besoijen offici eel worden geopend. Een pronk stuk van moderne scholenbouw mag men deze school noemen, die is ontworpen door de dienst Gemeentewerken en uitgevoerd door de fa. G. den Teuling alhier. Ter weerszijden van een ruime fraaie hal van 9 x 15 m. liggen twee werk.-speellokalen, elk met een oppervlakte van 8x9 m. In elk van deze lokalen bevindt zich een keukennisje en een bloemen- raam, waar de kleintjes hun huishoudelijke en bloemistelijke neigingen kunnen botvieren, ui teraard binnen zekere grenzen. Over de gehele lengte van het schoolgebouw (55.16 m.) en langs de vier werk-speellokalen loopt een open gang, die door jilaren van de lokalen gescheiden is. Tussen elke groep lokalen bevindt zich een toileteenheid. Achter in de hal is ruimte gela ten voor een klein podium, waar de kleintjes bij voorkomende ge legenheden hun klein-kunst ten beste kunnen geven. Aansluitend aan deze hal vindt men de kamer van het hoofd der school, een keukentje, een bergplaats voor leermiddelen en de ruimte voor de centrale verwarwingsinstalla- lie. Elk der lokalen mag men een klein kinderparadijs noemen, want de modernste en aantrek kelijkste leermiddelen zullen bij het onderwijs in deze school ge bruikt worden. Elke kleuter heeft zijn eigen tafeltje en stoeltje, waaraan en waarin hij zich in opperste concentratie kan wij den aan de vele heerlijkheden en ook wel kleine probleempjes, waarmee hij in zi.fn nog louter speelse leven wordt geconfron teerd. Deel van dit kinderparadijs zijn niet alleen de leer- en speel- middelen, maar ook de omgeving waarin de kleuter zijn eerste ge richte stappen gaat'zetten. Hel dere, vrolijke kleuren, liebt, lucht en zon omvatten bier bet leven van de kleuter, voor wie alles nog een wonder is een sprookje, waarvan hij gelukkig nog niet weet, dat het er op een dag niet meer zal zijn, althans niet helemaal meer. En daarom is het een zeer goe de gedachte van het gemeentebe stuur geweest om aan twee jon ge kunstenaars opdracht te ge ven in deze school vier muur vlakken te beschilderen met voorstellingen, die de grenzeloze fantasie van bet kind zouden boeien. Het heeft deze opdracht gegeven aan Annemiek Rutten uit Eindhoven en Jos Kipping uit Waalwijk. Met het interes sante en veelbelovende werk van deze jonge mensen heeft men het vorig jaar al kennis kunnen ma ken op een tentoonstelling, wel ke in het waalwijkse raadhuis was ingericht, en wie deze expo sitie heeft gezien, zal moeten vaststellen, dat de kunst van An nemiek Rutten en Jos Kipping grote toewijding van de hun ver strekte opdracht gekweten, zij zijn er ook in geslaagd de goed keuring van de onverbiddellijkc kleuter-recensenten te verwer- ven.. En dit laatste is wel de grootste lof, die hun ten deel had kunnen vallen. Op verschillende wijze hebben Annemiek Rutten en Jos Kipping het kind in hun kunst benaderd! maar samen zijn zij er in ge slaagd het kind in zijn totaliteit te boeien en naar zich toe te trekken. Annemiek Rutten heeft zich gewend tot het dromende en fantaserende kind, Jos Kipping heeft het kind gegrepen in zim spel en daarmee ook in zijn fan tasie. De muurschilderingen, die zij in deze school hebben aange bracht, zijn dan ook op de eerste plaats een niet hoog genoeg te schatten bijdrage tot de vorming en het geluk van de kleuters, die deze school zullen mogen bezoe ken. De kunstenaar, die dat heeft weten te bereiken, mag in zijn opdracht ten volle geslaagd he ten. Het is uiteraard niet doenlijk om in woorden een juist beeld te geven van deze muurschilderin gen, omdat in woorden de kleu ren, dej half-kleuren en de wazi ge tinten veel stroever blijven dan zij in werkelijkheid in het werk van Annemiek Rutten en Jos Kipping zijn. Men moet dit zien, „De sneeuwkoningin" en „De gouden kinderen", om te we ten op welk een verrassende en overtuigende wijze Annemiek Rutten zich in de wereld van bet kind heeft weten te verplaatsen. Zij heeft haar aandeel in dit werk door middel van boeiende kleur schakeringen de lokkende, ge heimzinnige en verwachtingsvol le toon gegeven, welke 't sprook je kenmerkt. Jos Kipping blijft in de uitbeelding van het spelen de kind dichter bij de realiteit, waardoor zijn uitbeelding van 'n stuk kinderwereld uiteraard ster ker gebonden is aan de begren zing van het muurvlak dan die van Annemiek Rutten, waarin de speelse en grillige fantasie van het kind verder kan reizen dan de wereld groot is. Een prachtige school met le vende wanden. EET MEER BOTER... ZEGGEN PRODUCENTEN IN 10 LANDEN Boterproducenten van 10 lan den Australië, Denemarken, Finland, Frankrijk, Luxemburg, Nederland, Nieuw-Zeeland, Noor wegen, Ver. Koninkrijk en Zwe den hebben er bij hun regerin- fen op aangedrongen het ver- ruik van boter te stimuleren. Regeringen en verkooporgani saties in de 10 landen werden geadviseerd reclamecampagnes te beginnen om de verkoop van boter te stimuleren en het ver schil tussen de prijs van boter en margarine te verkleinen. De voorstellen waren vervat in een verklaring van de Britse boerenbond, welke uitgegeven werd namens de Europese regio nale commissie van de interna tionale federatie van landbouw producenten. De verklaring ad viseerde ook het vetgehalte van de melk te verhogen en de melk- consumptie te stimuleren. Provinciaal Nieuws ELF SUB-COMITE'_S GEÏN STALLEERD VOOR„HART VAN BRABANT 1959". In de raadzaal van het Paleis- Raadhuis te Tilburg heeft maan dagmiddag de plechtige instal latie plaats gehad van de elf sub- comité's, die het bestuur van de Stichting Tentoonstelling Til burg 1959 „Hart van Brabant", als deskundigen zullen hebben bij te staan in de gedetailleerde opzet en inhoud der verschillen de/ sectoren. De desbetreffende sectoren om vatten: Handel en Nijverheid, Landbouw, Sociale ontwikkeling j en volksgezondheid, Volkshuis- j vesting, Onderwijs en jeugd, cul- tuurleven, Historie, Sport, Pers en propaganda, Verkeer en toe- risme. Congressen en attracties. Aanwezig waren behalve de uitgenodigde deskundigen de le den van het Stichtingsbestuur. De voorzitter vanhet Stich tingsbestuur, de heer Han Jan sen, schetste de ontwikkeling van de voorbereidende werk zaamheden, sedert ruim 'n jaar geleden het initiatief van de Streek VVV Midden-Brabant en de Tilburgse VVV tot stand kwa men, verheugde zich over de wel willende medewerking van zo velen, om de organisatoren de hulpzame hand te bieden bij de opbouw van dit belangrijk eve nement. Hij verwachtte dat een rtasamatlseh* pijnen wrpft P weg met BANKIERS 's-Hertogenbosch, Hoge Steenweg 27-31, Telefoon 8851* Eindhoven, Keizersgr. 17, TtL7442* Tilburg, Stationstraat 17, toek.adres i LB 113 WIJ VERHUREN BRUIDSTOILETTEN vanaf f 38- lot f 55- GROTE DAMESHOEDEN van f3.— tot f 6. Tevens grote collectie GELEGENHEIDSKLEDING VOOR HEREN, compleet f 21.- BOSSCHE RLEDING-SERVÏCE - De enige SPECIAALZAAK voor DEN BOSCH en omstreken - VUGHTERSTRAAT 205 - Telefoon 5385 (Na 7 uur - Sumatrastraat 10 - Telefoon 4162) - DEN BOSCH Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 1