WAALWIJK mum i Waalwijkseen LangstraatseCourant Overhemden en Weekendshirts Nieuwste Voorjaarskleuren en modellen Zusters Franciscanessen te Haarsteeg gehuldigd bij hun Gouden Jubileum m FABLO KERKO COJO 5 „STASSARIs SERVICE" speciaal voos BRIL VRIJDAG 18 APRIL 1958 Uitgever: Waalwykse Stoomdrukkerij Antoon Tieien Hoofdredacteur JAN TIELEN Uit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 31 22 cent per week per kwartaal 2.89 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Abonnement: speciaal tarief Contract-advertenties: Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" ZONDAGSDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 19 en zondag 20 april. Arts L. van Daal. Apotheek Nijman, N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 20 april 1958. 10 uur v.m.: Vic. A. Sjollema. N. H. KERK BESOIJEN: Zondag 20 april 1958. 10 uur v.m.: Ds. J. Vink. Viering H. Avondmaal. 6.30 uur n.m.: Ds. J. Vink. Nabetrachting H. Avondmaal. In beide diensten extra col lecte voor de Kerkvoogdij. N. H. KERK BAARDWIJK. Min. Loeffstr. 65. Zondag 20 april 1958. 11 u. v.m.: Ds. C. B. Schuurman. MGR. BEKKERS ZONDAG A.S. TE WAALWIJK. |Mgr. Bekkers, bisschop-coad jutor van ons bisdom, zal zondag 20 april a.s. onder de H. Missen van 10.15 en 11.30 uur preken in de parochiekerk van St. Jan over de toestand van de kerkenbouw in ons bisdom. Om 9 uur zal Z. H. Exc. pre ken in de parochiekerk van St. Jan te Kaatsheuvel. Onzerzijds mogen we daar nog bijvoegen, dat Mgr. Bekkers zon dag a.s. verjaart en zijn 50ste gehoortedag zal vieren. Wij zullen het Kerkenbouw- fonds dan zeker dubbel geden ken. BORSALINO HERENHOEDEN •n vale andere merken M. v. d. Brand-Hens VIJF LIJSTEN VOOR A.S. GEMEENTERAADS VERKIEZING. Voor de gemeenteraadsverkie zing op 28 mei a.s. zullen in Waalwijk vijf lijsten uitkomen, te weten K.V.P. 1. F. 2. A. 3. D. 4. A. 5. G. 6. A. 7. C. 8. J. 9. G. 10. A. 11. L. 12. J. 13. J, 14. H. 15. J. 16. H. 17. C. 18. J. Prot. Chr. Groep. 1. C. P. v. d. Hoven 2. A. Dercksen 3. M. Faro 4. C. W. Wachtels-v. d. Berg 5. W. H. Schoondermark 6. G. Koster geb. v. d. Starre 7. J. J. Kuijsten 8. C. Braspenning 9. W. B. v. Herwijnen 10. G. M. v. Zeist 11. A. Reuvers 12. P. de Hoop P.v.d.A. 1. F. Kemperman 2. M. v. Leeven 3. C. H. v. Caem' 4. G. C. Meijer 5. N. Pol 6. L. P. Louwerse 7. E. Schaaf Ljjst Brouwer. 1. P. Brouwer 2. J. H. Vermeulen 3. B. L. H. M. v. Hest C. Smolders J. van Seters J. van Oss C. M. Eibers J. v. d. Broek G. Pullens A. v. Mosselveld J. M. v. Heeswijk A. Duijvelaar G. Meijs A W. Mombers F. T. v. Huiten C. M. Westerburger H. M. van Kol A. F. de Kort A. J. v. Mil F. Klerx A. H. J. Verwiel Lfjst Klerkx. 1. C. A. Klerkx Er zijn in totaal dus 41 candi- daten voor 17 zetels. Zoals be kend zal het aantal leden van de gemeenteraad in verband met 't uitstijgen boven de grens van 15.000 inwoners van 15 op 17 ge bracht worden. KEURING DIENSTPLICHTIGEN LICHTING 1959. Zij, die tegen 22 en 23 april 1958 door de burgemeester van Waalwijk ter keuring voor de dienstplicht zijn opgeroepen, worden er op attent gemaakt dat bij de keuring de oproepings- kaart, het trouwboekje van de ouders en eventuele diplomats, getuigschriften en rijbewijs ge toond moeten worden. Voorts dienen de keurings plicht) °en bekend te zijn met naam en adres van hun huisarts, alsook met de tijdvakken (ja ren), waarin de door hen bezoch te scholen werden doorlopen. NIJVERHEIDSSCHOOL. Uitslag inschrijving hang- en sluitwerk nieuwbouw Nijver heidsschool Waalwijk Fa. W. v. d. Schoot Eindhoven 4074.73 Fa. Hekezen en v. Erp Helmond 4440.55 Fa. A. Holtgrefe, Waalwijk 4570.18 Fa. I. C. Mortier, Waalwijk 5008.36 Het hang- en sluitwerk is ge gund aan de laagste inschrijver. GESLAAGDE ORGEL- EN ZANGAVOND TE BAARDWIJK Een lezer stuurt ons onder staand verslagje van een zater dag j.l. in de ned. herv. kerk te /Baapdwijk .gehouden orgel- en zangavond, waarvoor wij gaarne enige ruimte willen afstaan. Ds. Schuurman opende deze avond, waarvoor helaas maar 'n matige belangstelling bestond, met gebed en een kort openings woord, waarna de samenzang van psalm 68 10 werd gezon gen. Als orgelsolist trad op de Heer v. Tilburg, die „Jesus, joy of man's desiring" van J. S. Bach en twee liedbewerkingen van Jan Zwart, n.l. „Scheepken onder Jesus' hoede" en „Achter Hem aan" speelde. Het ned. herv. kerkkoor van Baardwijk-Drunen bracht vier liederen ten gehore, t.w. „Hem in 't harte dragen", bew. Feike Asma, „Bede" van W. Kools, „Wij knielen voor Uw zetel neer" bew. J. Kort en „Ho- sannah" van Koos Otten. Omdat het bestuur van de chr. gem. zangver. „Hallelujah" de toegezegde medewerking van haar meisjeskoor ter elfder ure had geweigerd, moest een twee tal nummers worden vervangen, waartoe de jeugdige sopraan mej. Westerveen onmiddellijk bereid was. Vervolgens werden door de jeugdige bariton Sini v. d. Hammen een tweetal geeste lijke liederen gezongen. Deze geslaagde avond werd besloten door ds. Schuurman met dankgebed, waarna tot slot de samenzang van gezang 135 1 werd gezongen. „GROTE HANZEN KALE HALZEN". Veel leven om niets. De laatste toneel- en tevens sluitingsavond van het Kunst kringseizoen '57-'58 heeft niet hetzelfde niveau kunnen berei ken als de voorgaande toneel avonden, die alle van voortreffe lijk gehalte waren. De oorzaak hiervan moet in de eerste plaats worden gezocht in het op meer plaatsen naar de klucht neigende blijspel „Grote hanzen kale halzen" van de 19e eeuwse italiaanse toneelschrijver Eduardo Scarpetta, dat wij zou den willen karakteriseren als „veel leven om niets", en dat om voor ons niet helemaal duidelij ke redenen de tand des tijds heeft kunnen weerstaan. Twee dood arme families, die elkaar bijna verscheuren van de honger, het verliefde zoontje van een rijk ge worden kok en een jonge mar kies, die zijn amoureuze aspira ties tracht te verwezenlijken door deze honger te exploiteren in een dwaze maskerade, dat zijn de voornaamste ingrediënten, waarmee Scarpetta dit nogal luidruchtige spel in elkaar heeft gezet. Dit volksstuk is uiteraard nogal overvloedig gelardeerd met vette in het oog springende Hu mor en overvloedige italiaanse drukdoenerij. Het stuk heeft amusante en onderhoudende kwaliteiten, maar slaat verder toch niet meer aan en is o.i. niet van die allure, die een keuze bo- ST. ANTONIUSPAROCHIE. Wij moeten wel onzs excuses aanbieden aan onze abonné's in de St, Antoniusparochie voor de onregelmatige bezorging de twee laatste malen van ons blad. De oorzaak is de ziekte van onze normale colporteur en de slechte bezorging door zjjn ver vanger, Wfj hebben maatregelen genomen om deze aangelegen heid zo goed mogelijk te redres seren, maar roepen gaarne enige clementie in. Bij voorbaat dank. Administratie. ven de eigentijdse stukken recht vaardigt. De opvoering, welke de To neelgroep „Theater" van dit spel in een goed bezet Musis Sacrum gaf, was zeker niet vlekkeloos en deed ons meermalen wat rom melig aan. Zo konden de toe schouwers op de eerste rijen Vi- cienzo (Carl v. d. Plas) eenmaal duidelijk aan de souffleur horen vragen: „Wat zeg je?" 't Scheen ons toe alsof aan deze opvoering niet voldoende voorbereiding was voorafgegaan. Deze bezwaren tegen de keuze van het stuk en de opvoering ne men toch niet weg, dat er dik wijls, en vooral in Het eerste be drijf voortreffelijk toneelspel te zien is geweest, waarmee de zaal zich uitstekend amuseerde. Me dewerking aan deze opvoering verleenden: Elly van Stekelen burg (Concetta), Mia Goossen (Pupella), Jenny van Maerlant (Luisella), Gerard Hartkamp (Pasquale), Johan Walhain (Fe lice), Wim Hoddes (Castiello, de Huiseigenaar)Bob Goedhart (Luigino), Martine Crefcoeur (Peppeniello), Hans Culeman (Eugenio, de jonge markies), Siem Vroom (maitre d'hotel), Hans Tiemeijer (Semmolone, de rijke kok), Carl v. d. Plas (Vi- cienzo), Wim Kouwenhoven (Bi- ase), Henk Schaer (meneer B.B.) Marijke Bakker (Gemma, doch ter van Semmolone) en Peronne Hosang (Bettina). CONCERT. De bekende altzangeres Antoi nette Blom en de pianist Joh. Verhoeven hopen op donderdag 24 april een concert te geven in Musis Sacrum. Naast aria's en liederen zullen ook pianosoli ten gehore worden gebracht. ST. AMBROSIUS OPENDE ZOMERSEIZOEN. De oudste vereniging van Baardwijk, het schuttersgilde St. Ambrosius, opende zondag j.l. haar buitendoel op het erf van hun hoofdman, de heer Wouter Pullens Czn., of kortweg gezegd is dat het altijd weer lente en zo mer wordt. Geen h-bom en geen top-conferentie, die daaraan iets kunnen veranderen, zodat we wat dat betreft een luisterrijke toekomst tegemoet gaan. En met de zon, de groene grasjes, de blommen en de prille loten wordt ook in de mens een gezegende onrust wakker. Plotseling wordt hij zich bewust van een wilde zin om de boel de boel te laten en langs beemden en landouwen te slenteren in zo kort mogelijke broeken en jurken waar het 'm overigens helemaal niet in zit en om ten avond het rozige hoofd neer te leggen onder een koel tentdak, na eerst met het eten veel meer rompslomp te hebben gehad dan thuis ooit het geval is geweest, hetgeen even wel bijzonder ontspannend kan werken. „Ik mot d'r uit!" zegt iedereen tegen zichzelf en dat is inderdaad het beste wat 'n mens na 7 of 8 maanden kolen- en olie- damp kan doen. Het Sporthuis „Fides" weet deksels goed, dat we in deze da gen,' allemaal door datzelfde ver langen worden gegrepen en het kon dus niet beter doen dan de zomerse wens verwennen met 'n expositie van uitgelezen kam peer- en sportartikelen. Deze show zal van 25 t.m. 27 april a.s. gehouden worden in de grote zaal van De Gecroonde Leersse en wat men op deze show niet ziet, is de moeite van het zien niet waard. Het grootste deel van deze uit gebreide show staat in het teken van de vacantie en het kampeer- vermaak, terwijl een groot deel in beslag zal worden genomen door een exnositie van badkle ding en bijkomende artikelen voor bad en strand. Krijgshaftige vacantiegangers kunnen 'n k$us maken uit een keur. van wind buksen en de liefhebbèrs van tennis en badminton ztfllen even eens hun hart kunnen ophalen. Het neusje van de zalm is wel de expositie van waterscooters, die weer nieuwe mogelijkheden van watersportbeoefening opent. De ze scooters zijn leverbaar met 1 en 2 cylinder ingebouwde mo tor. Zij bieden plaats aan twee personen, kunnen een snelheid ontwikkelen van 22 tot 32 km. per uur en zijn zo geconstrueerd dat ze> niet kunnen zinken. Ook aan de tent is bijzonder veel aandacht besteed, omdat 't met een tent op vacantie gaan steeds sterker in de belangstel ling komt. Het is niet meer zo, dat alleen de jongelui er met de tent op uittrekken. Jong en oud gaat er tegenwoordig met tent en uitrusting op uit óm eens een paar weken ergens buiten weer op verhaal te komen. Hele fami lies ziet men er met de tent op uittrekken en als men de ruime Luxe damestassen Modieuze handschoenen VERWIEL'S lederwarenhuis Waalwijk Ook voor al U reisartikelen I en comfortabele familietenten ziet, dan kan men deze voorkeur die ook nog belangrijke finan ciële voordelen biedt zeer goed begrijpen. Door de steeds verder gaande perfectie van kam- peertenten, bedden, slaapzakken, kooktoestellen en alle andere kampeerartikelen, is het ver blijf in een tent veel comforta beler en aangenamer geworden. Deze show van Sporthuis „Fi des" is in vele opzichten uniek en een bezoek aan deze expositie zal niet alleen bijzonder aantrek kelijk zijn, maar voor velen ook nieuwe vacantiemogelijkheden en -genoegens openen. CIRCUS VAN BEVER. Hetgeen we in onze voorbeschou wing schreven over dit Nederlandse circus was geenszins overdreven. Cir cus van Bever brengt een wereldpro gramma van prima gehalte. We noe men b.v. nummers als de Orsinis, dat getuigt van kracht en lenigheid. De verrichtingen van Tamara en Comp. op de trampoline vroegen ieders be wondering, de nummers van Oskaris met honden en apen, met de rekenen de hond, sloegen bij 't publiek ten zeerste in. Ook Ronka Karoly en Eugène Ka- roly hadden groot succes en het dres suur van deze laatste was van prima gehalte, die weer eens heeft getoond dat circus van Bever naast de echte circus-sfeer en circus-gesol, de meest up-to-date nummers brengt, wat dit „Het Vosje". Deze opening ging gepaard met een geanimeerde wedstrijd onder de leden, waar van de resultaten waren als volgt le prijs Th. v. Daelen; 2e pr. Jan v. Daelen: 3e pr. Adr. Kroot; 4e pr. Jan Bijnen; 5e pr. Nic. Klerx; 6e pr. Th. Pullens; 7e pr. Henk Pullens; 8e pr. Bertus Kleijberg; 9e pr. F. v„. d. Broek; 10e pr. L. v. Huiten; lie pr. J. Baijens; 12e pr. H. de Jong; 13e pr. J, v. Woensel; 14e pr. Arn. v. Spaandonk; 15e pr. J. v. Beij- nen; 16e pr. Adr. van Huiten; 17e pr. Jan v. Leijden; 18e pr. Ant. de Haan; 19e pr. M. Pul lens; 20e pr. Sjef v. Huiten; 21e pr. J. v. d. Water; 22e pr. W. Pullens; 23e pr. Jan van Loon; 24e pr. J. v. Heesbeen; 25e pr. W. Pullens Czn. Na afloop trokken vele gilde- broeders naar de Unifair, waar zij ook met de buks voortreffe lijke resultaten wisten te boeken die ongetwijfeld het gevolg zijn van de gedegen wintertraining van de gildebroeders. Op de slui ting van deze training wisten de leden L. v. Huiten, Jan Bijnen en W. Pullens met resp. 921, 906 en 893 punten de beste resultaten te behalen. I GROOTSE KAMPEER- EN SPORTSHOW VAN „FIDES". Het. zonnetje is nog wel niet je dat, maar een van de kostelij- e zekerheden, die ons in dit bi zarre tijdperk nog gebleven zijn, circus stempelt tot een der beste in den lande. Ongetwijfeld het hoogtepunt van de avond was het optreden van het duo Dominicy, dat met zijn even wichtstoeren in de nok van het circus de toeschouwers in ademloze span ning gevangen hield. Een welgemeen de ovatie drukte de bewondering van het publiek uit. De Hassanitröupe, die in alle ron dingen door de piste draaide en een menselijke piramide bouwde, vormde een goed sluitstuk voor de uitstekend verzorgde avond. WIELRENNEN. De Waalwijkse wielrenner Dré de Vries is opgenomen in de Ned. mili taire selectieploeg, die onder leiding staat van Gerrit Schulte. Zondag nam Dré de Vries deel aan de Ronde van Noord-Holland; er kwamen ongeveer 200 deelnemers aan de start, de wedstrijd werd ver reden over winderige dijken en over een afstand van 115 km. Vanaf het begin was Dré steeds in de voorste gelederen en eindigde als 18e. Zondag neemtrhij deel aan de Ron de van Rijsbergen. 9 iedere brilreparatie in één uur klaar 9 iedere nieuwe bril in een halve dag 9 ziekenfondskortingen worden onmiddellijk ingehouden Stassar, Stations&tr. 88, Waalwijk HET MODERNSTE optiekbedrijf der Langstraat A. A. FARO, Grotestraat 15, Waal wijk; J. J. MULDERS. St. Crispijn- str. 171, Waalwijk; C. KLERKS, Eindstraat 21, Drunen; H. J. MUS- KENS, Markt, Kaatsheuvel; C. A. van der SCHANS, Heistraat 190, Sorang-Capelle. DE ECHO MEI ZUIDEN Hel oude vertrouwde adrei Filiaal Grota.tr. 155 WAALWIJK (uitgezonderd dubbele glezen) 50-jarig verblijf in Haarsteeg of liever, zei spreker, andersom, kan Haarsteeg hier zich zelf mee gelukwensen, want deze vereni gingen zijn gaarne gekomen om door hun muziek en zang en vendelzwaaien door en kele leden van het gilde St. Ambrosius, luister aan dit feest bij te zetten, maar te vens om de zusters en geheel hun Congre gatie openlijk hulde en dank te brengen voor al het goede wat zij in de afgelopen halve eeuw voor onze parochie gedaan hebben. Hij memoreerde, hoe met de komst van de zusters veel veranderde; hiermede deed ook het r.k. onderwijs zijn intrede. Ook openden zij direct een zgn. bewaar school, wat een hele verbetering mocht he ten, daar deze tot dan toe' werd waargeno men door een, weliswaar goed menende maar onderkundige kracht. Ook de oprich ting van het Wit-Gele Kruis kon een feit worden, dat voor de verpleging en verzor ging van onze zieken zo dringend nodig was. Dank zij de welwillende medewerking In tegenwoordigheid van geestelijke en wereldlijke autoriteiten en temidden van een gans feestvierend volk, werd zondag j.l. op feestelijke wijze' het feit herdacht dat de Eerw! Zusters Franciscanessen van de Orde van Veghel zich 50 jaar geleden al hier vestigden en hun intrek namen in het in dat jaar gereedgekomen St. Gertrudis- gesticht. Hartelijk zijn de Zusters die in de af gelopen 50 jaar zoveel voor de Haarsteeg- se gemeenschap hebben gedaan, met hun bouden jubileum gehuldigd. Haarsteeg bood zondagmorgen reeds vroeg een feestelijke aanblik; voor het klooster was een prachtige versiering aan,- gebracht en van bijna alle huizen wapper de de vaderlandse driekleur. Voorafgegaan door een vijftigtal bruidjes begaven de ju bilerende zusters zich. te ca. 10 uur in ge zelschap van een aantal genodigden naar de parochiekerk, waar door Pastoor Ser- rarens een H. Mis van dankbaarheid werd opgedragen. Assistentie werd hierbij ver leend door de Abt van Mariënkroon Dom. Joannes van Engelen S.O.C., kapelaan Se- verijnen en de eerw. heer v. Bijnen, een priesterzoon uit de parochie. De feestpredicatie werd gehouden door de Herder der parochie, die duidelijk liet uitkomen de grote verdiensten die de Zus ters gedurende de afgelopen 50 jaren aan de parochie hebben bewezen. Hij schetste de verhevenheid van de religieuse staat en prees die parochies gelukkig, die zusters in hun midden hebben, daar zij op het ge bied van het onderwijs en de verzorging van zieken en ouden van dagen zulk zegen rijk werk verrichten. Namens de parochianen feliciteerde hij de eerw. zusters en hoopte dat zij nog vele jaren hun verdienstelijk werk zouden kun nen blijven voortzetten. Onder de genodigden die zich in de kerk bevonden, waren o.m. burgemeester Hoef nagels, de beide wethouders Berkelmans en van Zon en enkele leden van de gemeente raad. Na de H. Mis had in het klooster een drukbezochte receptie plaats. Hier werd allereerst het woord gevoerd door de voor zitter van het feestcomité de heer v. d. Plas. Hij memoreerde in het kort de grote ver diensten die de eerw. zusters zich in de af gelopen 50 jaren hadden verworven en bood namens alle inwoners zijn gelukwensen aan, welke gelukwensen hij vergezeld deed gaan van een prachtig cadeau bestaande uit een compleet stel banken voor de kapel van het klooster. Hartelijk werden de zusters hierna nog toegesproken door burgemeester Mr. Hoef nagels, die op de tweede dag van zijn ambtsaanvaarding reeds speciaal naar hier was gekomen om de zusters met hun jubi leum te kunnen complimenteren. Namens al zijn gemeentenaren feliciteerde hij de zusters en zegde in de toekomst namens het gemeentebestuur alle medewerking toe waar dit nodig was. Tot slot dankte de Al gemeen Overste van het Moederhuis te Veghel de sprekers voor hun waarderende woorden en de gehele parochie voor alles wat er was gedaan om dit feest zo bijzon der te doen slagen en voor de grote be langstelling hierbij getoond. Van de gele genheid die hierna voor eenieder werd ge boden om de zusters hun gelukwensen aan te bieden werd een druk gebruik gemaakt. Om 3 uur werden de feestelingen we derom geflankeerd door een aantal bruid jes ter kerke geleid, voor het bijwonen van een plechtig lof. Aan het slot werd onder leiding van de heer M. v. d. Brandt, met aan het orgel de heer Th. Verhijen, door een combinatie van het dames- en mannen koor het „Hallelujah" van Handel ten ge hore gebracht. Des avonds om half zeven werd door de Kon. Harm. St. Caecilia en de beide alhier bestaande zangkoren een serenade gebracht. Na enkele muzieknum mers werd namens de verenigingen het woord gevoerd door de heer A. van Beur den. Spr. feliciteerde de zusters met hun Ondanks oersterke constructie tóch licht van gewicht en elegant van vorm van Uw Congregatie, die hiervoor een zuster met volledige bevoegdheid voor wijk verpleging disponibel stelde, voor een zeer klein salaris, heeft het Wit-Gele Kruis zeer vele jaren haar zegenrijk werk in dienst van de lijdende mensheid kunnen stellen en werd de wijkverpleegster een zeer ge ziene figuur. Namens bestuur en leden van het Haarsteegse Wit Gele Kruis, waarvan spr. voorzitter is, dankte hij de zusters hiervoor nogmaals en drukte er z'n spijt over uit, dat een paar jaar geleden de Con gregatie de maatregel moest nemen, dat hiervoor geen zusters meer beschikbaar waren. Met de hoop uit te spreken, dat Hij, Die ons allen leidt en bestuurt, ook de zusters de kracht zal schenken om nog vele jaren alhier werkzaam te kunnen blijven, besloot spr. zijn zeer waarderende woor den. De algemeen-overste uit Veghel en de Moeder-Overste van het. klooster waren zeer voldaan over de overweldigende be langstelling en de gebrachte hulde. Na enkele zangnummers van de mannen- zangvereniging en het dameskoor gaven de heren Beekmans en Zeeuwen als vendeliers van het gilde St. Ambrosius, een demon stratie in vendelzwaaien. Een défilé onder vrolijke marsmuziek vormde het einde van deze massale huldiging.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5