Behoefte aan streekziekenhuis IwuLt Waalwijkse en LangstraatseCourant in Waalwijk groeit snel Gemeenteraad Raamsdonk Kinderpaviljoen „St. Janneke" op 26 april a.s. officieel in gebruik De „EXPO" In Brussel GEOPEND Onze eerste schreden op de EXPO Nederlands paviljoen in centrum der belangstelling NIEUWE GRONDAANKOPEN MAANDAG 21 APRIL 1958 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Uit blad verschijnt 2 z per week 81e JAARGANG No. 32 22 cent per week per kwartaal 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Abonnement: speciaal tarief Contract-advertenties: Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" Formering van commissie van voorbereiding in 't verschie. Toen op 4 februari 1931 het St. Nicolaasziekenhuis te Waal wijk officieej werd geopend, was daarmee de eerste stap gezet in de richting van een streekzieken huis, want men mocht deze be scheiden opzet' zien als 'n proef neming, waarmee men in de toe komst wilde aantonen, dat de stichting van een streekzieken huis te Waalwijk opigrond van een belangrijk verzorgingsgebied niet alleen gewenst, maar zelfs noodzakelijk zou zijn. Nu, 27 jaar later, kan worden geconstateerd, dat deze proefne ming in alle opzichten geslaagd is en dat de behoefte aan een streekziekenhuis te Waalwijk snel groeiende is. Het zal echter volgens een optimistische schatting van de geneesheer-directeur van het St. Nicolaasziekenhuis, dr. H. E. H. Langemeijer nog wel onge veer 10 jaar duren alvorens de stichting van een streekzieken huis een feit zal zijn. Wel is voor een dergelijk ziekenhuis door de gemeente reeds grond aangewe zen, n.l, ten oosten van de Her tog Janstraat langs de nieuwe Provinciale weg. Omtrent het ziekenhuis zelf bestaan nog geen concrete plannen. Men denkt aan een capaciteit van ca. 200 bed den minimaal, met de mogelijk heid tot uitbreiding. Dit streek ziekenhuis zal 30.000.per bed gaan kosten en het is dus, met het oog op het verkrijgen van de nodige financieringsmid delen, wel duidelijk, dat er van een snelle realisering van de nog te ontwerpen plannen geen spra ke kan zijn. Wel zal er te gelege ner tijd zo deelde dr. Langemeijer ons mede, een commissie van be langhebbenden uit Waalwijk en de gemeenten in de omgeving worden geformeerd, die tot' taak zal krijgen de plannen tot stich ting van een streekziekenhuis voor te bereiden. Het nieuwe zie kenhuis zal georiënteerd zijn op 'n verzorgingsgebied met 35.000 mensen. Snelle ontwikkeling. De noodzaak tot stichting van een streekziekenhuis blijkt wel heel duidelijk uit de snelle ont wikkeling, welke het St. Nico laasziekenhuis vooral in de laat ste jaren heeft doorgemaakt. Het St. Nicolaasziekenhuis be gon met een1 capaciteit van 45 bedden en ook de aanvankelijke installatie was bescheiden en al leen gericht op het doen van een voudige operatieve ingrepen. Voor de ernstigere gevallen was men geheel aangewezen oj) de specialistische behandeling in de grote ziekenhuizen te 's-Herto- genbosch en Tilburg. In de na-oorlogse jaren groei de de capaciteit door een aan tal belangrijke uitbreidingen tot 110 bedden en ook de behande- lings- en verplegingsmogelijkhe- den werden snel uitgebreid. Vooral de pol.ykliniek was een belangrijke toevoeging, waar door het St. Nicolaasziekenhuis al meer 'n centraliserend streek karakter kreeg. Aan het zieken huis zijn thans 11 specialisten verbonden, waarvan 4 als vast, n.l. een chirurg, een internist, een kinderarts en een gynaeco loog, waardoor ook de operatie ve mogelijkheden werden ver groot, en thans is hét dan ook zo, dat alleen voor hart- en longope raties, voor plastische chirurgie en voor bestralingsbehandelin gen de grote ziekenhuizen in Den Bosch en Tilburg moeten wor den ingeschakeld. In 1957 wer den in het ziekenhuis 1630 ope raties verricht, tegen 1300 in '56. In 1955 werd het ziekenhuis uitgebreid met een röntgenafde- ling, uitgerust met de modernste röntgenapparatuur, waarmee tot nu toe 6454 foto's gemaakt wer den. Ook de ouden van dagen heb ben in de na-oorlogse jaren een veel betere en gezelligere huis vesting gekregen en zowel de mannen als vrouwen beschikken nu over ruime en vrolijke ge meenschappelijke zit- en slaap vertrekken. De bezetting aan verplegend personeel in het ziekenhuis be draagt momenteel 43 verpleeg sters. waarvan 7 reügieusen. De belangstelling voor het beroep van verpleegster is, vooral sinds aan het ziekenhuis de mogelijk heid tot opleiding voor het B- diploma werd geopend, belang rijk toegenomen en het aantal cursisten, dat zich voor de in sept. a.s. aanvangende cursus heeft gemeld, is reeds groter dan geplaatst kan worden. Het stich tingsbestuur hoopt voor het vol gend jaar de mogelijkheid tot 'n volledige opleiding te kunnen openen, waardoor de belangstel ling ongetwijfeld nog meer zal stijgen. Gebleken is overigens wel, dat vooral de beginnende verpleegsters met bijzonder veel genoegen in het St. Nicolaaszie kenhuis werkzaam zijn, omdat zij hier veel meer in contact ko men met alle facetten van de zie kenverpleging en -verzorging dan in een groot ziekenhuis, waar dé diverse werkzaamheden in klei ne, scherp gescheiden onderder len uiteenvallen. „St. Janneke". De nieuwste uitbreiding van het ziekenhuis is het kinderpa viljoen, waaraan men de pretti ge en vertederende naam „St. Janneke" gegeven heeft. Het was een uitbreiding, die meer dan ur gent was, want in de oude kin derafdeling hoog onder de pan nen was onvoldoende ruimte om aan de kinderen die aandacht te besteden, welke de moderne zie kenverpleging en -verzorging eist. Met veel ruimtelijk gewoe- ker kon men op deze oude afde ling 15 bedjes kwijt, zonder daarbij voldoende mogelijkheden te hebben tot separatie van be paalde ziektegevallen. Aan deze onbevredigende toe stand is thans een einde geko men door de ingebruikneming van het kinderpaviljoen „St. Jan neke", waarop dr. J. de Vos, de vaste kinderarts van het zieken huis, en hoofdzuster v. Engelen met recht en reden t^ots zijn. „St. Janneke" biedt plaats aan 35 bedden en kan in drie afdelingen worden gesplitst, n.l. een sluis- gang met 6 boxen voor zuigelin gen, waarvan het ziektebeeld nog nader vastgesteld moet worden, twee vertrekken voor de zieke zuigelingen (de gezonde zuige lingen hebben nog hun eigen vertrek in hel ziekenhuis zelf) en twee zaaltjes voor de oudere zieke kinderen. Elk van de ge noemde boxen heeft van buitenaf een toegangsdeur, een eigen was bak met stromend warm en koud water en een eigen toilet. De zui gelingen in deze afdeling komen dus on geen enkele wijze in con tact met de kinderen in de an dere afdelingen van het pavil joen. Dit om elke besmettings kans te voorkomen. Verder bevat dit prachtige pa viljoen? een vertrek voor de kin deren, die bijv. na het knippen van de amandelen een dagje moe ten blijven, een vertrek voor de hoofdzuster, dat een goed over zicht biedt over alle afdelingen; een onderzoekkainer met ar chief; een couveuse-kamer; een fraaie keuken; een badkamer en een wachtvertrek. In dit nieuwe paviljoen zullen 95 van de kinderen uit het rayon van het St. Nicolaasziekenhuis geholpen kunnen worden en genezing vin den, zo deehle dr. de Vos ons mede. Op 26 april a.s. des namiddags om 2.30 uur zal „St. Janneke-' door de deken van de grote St. Jan worden ingezegend. En mo ge die grote St. Jan er dan voor zorgen, dat al die kleine „St. Jan- nekes" weer spoedig gezond en sterk de zon en de volle heerlijk heid van hun jonge leven tege moet zullen gaan. Koning Boudewijn heeft de Brusselse tentoonstelling, omge ven door zijn familie en honder den autoriteiten, donderdag of ficieel geopend. Officieel was de wereldten toonstelling geopend op het mo ment, dat koning Boudewijn het vuur ontstak, dat zal blijven branden in het midden van de vijver op het Belgiëplan, 't voor naamste terrein van de tentoon stelling. Vaandeldragers van al le deelnemende landen stonden langs twee zijden van het plein geschaard. Sommigen in natio nale klederdracht. Terwijl de vlam omhoog schoot, begonnen ook de fonteinen te spuiten op het plein. Een geweldig gejuich klonk op. In zijn openingstoespraak door de jonge vorst in helder en be heerst Nederlands begonnen tot grote voldoening van de Vlamin gen, die aan de radio meeluister den, sprak de koning met grote nadruk over de dreigende zijde van „een universele wetenschap, in het brein der intellectuele eli te van alle landen ontstaan", een wetenschap die ons voor 'n twee sprong plaatst: „De eerste weg leidt langs een wedloop van ge- vaarljijke bewapening, naar de gruwelijke dreiging dat de nieuw ste uitvindingen tegen de mens heid zelf zullen worden ontke tend. De andere weg voert, door middel van begrijpend samen werken zonder scheiding door sociale, politieke of geestelijke opvattingen naar de ware vre de". De vorst sprak als vurige wens uit, dat de bezoekers uit heel de wereld naar hun landen kunnen terugkeren om te getui gen van de komst van een nieuw humanisme, dat de aarde zal ver overen zonder de schatten onzer eeuwenoude beschaving te ver liezen. Van tevoren was de konink lijke familie begroet door minis ter-president Van: Acker namens de regering en door de Zwitserse commissaris-generaal Von Salis lit naam van de deelnemende landen. Doch met name de rede van de grote „regisseur" der Ex po '58, de pittige Limburgse ba ron Moens de Fernig eveneens in het Nederlands uitgesproken wekte bij het toch uitermate gedisciplineerde gezelschap van notabelen een plotselinge ovatie, toen hij onverwacht enkele woor den richtte tot ex-koning Leo pold zelf. De wachtende menigte buiten had bij de aankomst der koninklijke familie reeds uitbun dig gejuicht, toen Leopold II en zijn moeder verschenen. De tentoonstelling werd de eerste dag door 100150 duizend personen bezocht. dank zy dyk, Deltaplan en klokken BRUSSEL. De eerste drom men belangstellenden hebben bezit genomen van de Heizel- vlakte of zweefden met ontzag in de ogen langs en over de enor me paleizen, majestueuze trap- vormige watervallen en de in al lerlei gedurfde moderne en ba rokke stijlen opgetrokken pavil joens. In lange slierten tuffen de au totreintjes over de asfaltwegen. Gidsen in allerlei kleuren unifor men trachten de ontelbare vra genstellers in een babylonische taalverwarring te woord te staan, hetgeen hun alleen maar onmo gelijk gemaakt wordt door nieu we vragenstellers. Ondertussen wordt nog hevig gewerkt aan de inrichting van een aantal inzendingen, die niet op tijd in het bezit kwamien van de goederen. Er staan nog vracht wagens te lossen, er klinkt ha- mergeklop, er schuiven ladders langs de wanden. Bij Frankrijk wordt nog gebouwd Eerst het atomium en dan Waarheen richten de duizen den nu hun schreden? Natuurlijk is het 165 miljard maal vergrote molecuul van het ijzerkristal, het gigantische ato mium, de eerste trekpleister. Men kan er met een lift honderd me ter hoog komen of per roltrap naar lager sferen en binnen in die geheimzinnig zwevende bol len vertonen verschillende lan den wat er op het gebied van de atoomenergie wordt gepresteerd. De grote stroomi buigt dan af naar de Mogendhedenlaan met de bedoeling een bezoek te bren gen aan de kostbare bouwsels van Rusland en de Verenigde Staten, maar het is opvallend, dat de vrolijk beierende klokke- toren van de Nederlandse inzen ding op 't belangrijke kruispunt van Mogendhedenlaan met Kon- golaan en Beneluxlaan een aan tal wandelaars losweekt en ons paviljoen ziet betreden. Op één na het grootste Al zoudt ge dat zo niet zeggen ons terrein is na dat van de Sov jet-Unie het grootste, maar het is beter benut en veel interessan ter dan de rode propaganda en kele deuren verder. Jammer is het, dat de dijk niet eerder opvalt aan de voorbijgan gers dan na de wandeling door het voorpaviljoen. Maar dan is de indruk overweldigend. We zien de zee, de bazaltkeien, de zeedijk mei vuurtoren ('s avonds in werking) en een toegankelijk eleetrisch gemaal maalt 't water uit een even levensechte polder, die meters lager ligt dan de hef tig golvende zeespiegel. Onder een lage, maar de be- langstelling wekkende koepel I vindt de bezoeker dan het Delta plan met een nog ruwere zee. Helaas geen gidsen, alleen voor lichting achter een balie. En de andere landen? Behalve de V.S. kunnen met trots voor de dag komen het Va- ticaan, de gemeenschappelijke Arabische staten en de combina tie van Andorra, Liechtenstein, San Marino „hoog op de berg top". Verzuim niet op deze wan delroute Noorwegen en Finland aan te doen meti hun houten bouw en houtnijverheid. De inzendingen van het Vere nigd Koninkrijk vormen een ty pisch contrast tussen het aloude Engeland en dé moderne atoom techniek van het gemenebest. Ip een verloren hoek ligt Duits land.De duizenden, die) geep plaatsje kunnen veroveren in trein of stoeltjeslift of geen geld over hebben voor die gezellige bromcarriers, komen niet zov'ef en wandelen terug via Tsjecho- Slowakije of de hoge loopbrug (de moeite waard vanwege het onvergetelijk uitzicht over de grillig gevormde daken en de blik op het atomium) naar de Belgische paviljoens of Kongo en dan verder naar „België van 1900". Y Men ziet al spoedig, dat een systematisch bezoek te veel tijd kost en zéér vermoeiend is. Eerst eens uitblazen is 't parool en de rest komt later, óf nooit. Het is voor Nederland van be lang, dat onze inzending reedg opgenomen wordt in de eerste wandeling en niet wordt uit- of afgesteld Binnenland GEEN RAKETBASES IN NEDERLAND De ministers van defensie der NATO-landen hebben zich maar kort bezig gehouden met het vraagstuk van de aanleg van startbanen voor raketten voor middelgrote afstand in Europa. Zij hebben zich op het standpunt gesteld, dat de aanleg van deze startbanen niet afhankelijk kap worden gemaakt van de gevoe lens van de verschillende landen op dit punt, doch uitsluitend van de eisen van militaire doeltref fendheid, die door de deskunri- gen van de NATO voor 't gehele Europese gebied geformuleerd moeten worden. Als vaststaand kan worden aangenomen, dat de ze startbanen aangelegd zullep worden in Frankrijk, Engeland, Italië en Turkije. De aanleg ei- van in Nederland lijkt daarente gen volgens minister Staf op het ogenblik minder waarschijnlijk. VERBETERING FINANCIËLE POSITIE. De verkoop van Nederlandse effecten en schatkistpapier in 't buitenland, het opnemen van kredieten en een sterk ingekrom pen invoer in het tweede half jaar zijn in hoofdzaak oorzaak geweest van een overschot van 409 miljoen gulden op de Neder landse betalingsbalans. Dat is een zeer opmerkelijke verbete ring ten opzichte van 1956, toen een tekort van 965 miljoen gul den een even zo grote verminde ring van de nationale goud- en deviezenreserves betekende. Dit is donderdag door minister Hof- stra in een nota aan de Tweede Kamer medegedeeld. Het lopende betalingsverkeer dat wil zeggen de in- en uit voer, dienstenverlening enz. leverde vorig jaar een tekort op van 342 miljoen. Vergeleken met het voorgaande jaar betekent dit reeds een aanzienlijke verbete ring. "Het kapitaalverkeer, dat dit jaar met een overschot pf- sloot van 751 miljoen gulden te gen een tekort van 392 miljoen, zorgde echter voor het doorslaan van de totale betalingsbalans naar de positieve kant.'In feite is de monetaire positie van Ne derland van 1956 op 1957 met meer dan 1,3 miljard gulden ver beterd. AANTREKKELIJKE PRIJS VRAAG VAN PRINS BERNHARDSTICHTING. Een zeldzame combinatie van Nederlands populairste artisten op een langspeelplaats van 3.25. Deze unieke aanbieding van de Prins Bernhard Stichting kon alleen verwerkelijkt wordendoor belangeloze medewerking van Phonogram N.V., De Grampfoon- plaat-Detallisten, en de volgende artisten Annie de Reuver; Max van Praag; het Meisjeskoor „Sweet Sixteen" o.l.v. Lex Karsemeyer; De Heden, die te pas en te onpas beweren, dat het in onze democratie ook niet je dat is, moeten in deze dagen toch wel tot de conclusie ko men, dat zij zich ten aanzien van het verkiezingsstelsel deerlijk vergissen. Want zie eens wat een heerlijke vrij heid wij hier kennen bij de gemeen teraadsverkiezingen, een gezellige, dikwijls op z'n spaans toegaande boel, die voor elke Rus de rijstebrij berg uit luilekkerland moet schijnen. Er is zoveel vrijheid, dat men zich in een ernstig ogenblik wel eens af vraagt of het niet wat teveel van het goede is. Iedere burger, die aan be paalde simpele voorwaarden voldoet, kan zich, bekwaam of niet bekwaam om met enig inzicht en intelligentie te oordelen over de bestuurlijke za ken de gemeente betreffende, met een lijst naar voren werpen. En waaroip ook niet? Moet de burgemeester c.s. het alleen voor het zeggen hebben? Denken b. w. misschien, dat zij alleen de wijsheid in pacht hebben? O ja? Nou, dat wil meneer X. dap wel eens even zien! Bom, een lijst op tafel! En nog een, en nog een! Geestverwanten, die op hem stem men, zijn er altijd wel. Is het niet heerlijk om zonder ooft maar één artikel van de Gemeente wet te kennen of ook maar in de verste verte te weten waar het over gaat, ja of nee tegen een voorstel te kunnen zeggen? Is het niet de hoog ste vorm van een democratische con stitutie om met een gemeentelijke si gaar in het hoofd een argument naar voren te kunnen brengen, dat blijk baar nog bij niemand is opgekomen: Mijnheer de voorzitter, gezien het feit dat de harmonie regelmatig door- bedoeld straatje marcheert, meen ijc dat een parkeerverbod alleszins op z'n plaats is." Dat zijn zo de meer fijne nuanceringen van het algemeen belang, die maar al te gauw uit hef oog worden verloren en waaraan toch de grootste aandacht besteed dient te worden, omdat alleen daarmee eep gezonde en blijmoedige gemeenschap kan worden opgebouwd. Waalwijk is in dit opzicht nog ta melijk achterlijk. Dit klinkt misschiep hard en onvriendelijk, maar het is de waarheid en waarom zouden we dp ogen sluiten voor een ontwikkeling, die zich ook zonder ons met geweld het duo „De Meeuwen"; Jan Cor- duwener, leider en hammond organist; Jan Gorissen, accorde on; Jan Honderling, i clarinet- Benny Behr, viool; Ger Daalhui- sen, bas; Wim Sanders, guitaar; Kees Kranenburg, slagwerk; Jap deêZler en Jan Oradie. Een uitzonderlijk programma voor een uitzonderlijk lage prijs. Maar bovendien heeft elke koper van deze plaat recht op deelname aan een zeer bijzondere prijs vraag. Geen woordenboeken, geen feitenkennis, maar levens ervaring en mensenkennis zijn nodig om de 12.000.aan prij zen te kunnen winnen. De hoofdprijs is een Morris Minor, verder een Avaros Brom scooter, een Philips televisietoe stel, een^ Kohier naaimachine, 'n aantal Erres stofzuigers en vele andere waardevolle prijzen. Zo belangrijk is de medewer king van deze firma's en de ar- |ls.^n'. de Prins Bernhard Stichting, ondanks de ongehoord lage prijs voor d.e gramofoon- plaat, uit de opbrengst een be- - als gistend bier - verder zal baan- breken. Ik wil verder dan ook geen milde termen gebruiken. Vijf lijsten in Waalwijk is zonder meer om te grienen! Hoe kan er ooit een repre sentatieve raad groeien uit vijf on nozele lijsten? Hoe wil men met een vijf-lijsten-basis ooit kunnen zeggen het gemeentelijk beleid weerspiegelt de stem des volks? Nooit, dat is zelfs de meest hardnekkige p.v.d.a.-er dui delijk. Het is en blijft op deze ma nier een geklungel van jewelste en het is mij vooralsnog dan ook een raadsel, dat in Waalwijk niet meer mensen hebben gezegd ik wil ook een lijst. Kijk eens naar de zuster- gemeenten in de omtrek acht, ne gen, tien en zelfs twaalf lijsten! Daar heeft de democratie diep en vrucht baar wortel geschoten en de gemeen te Vlijmen mag zich zelfs beroemen op een vrouwenlijst. Waarom kan dat hier niet? Waarom moeten het hier alleen de mannen zijn, die de lakens uitde len, die moeder de vrouw weer moet wassen? Persoonlijk acht ik de waal wijkse vrouwen veel eerder in staat b w met een zacht lijntje te lood sen waar zij ze hebben willen dan de mannen, die altijd maar weer in het verstandelijke vlak trachten te argu menteren. Een charmante vrouw, die het college van b w alleen maar toelacht, heeft al veel meer bereikt dan zes opgewonden mannen, want zij begeeft zich op een terrein, waar op zelfs b w zich niet helemaal ze ker voelen. Debatteer met een des kundige nooit op zijn terrein, dat voelt een vrouw direct, mannen zul len het nooit leren. Deze wetenschap zou bij een gemeenteraadsverkiezing op het eerste plan moeten staan. Dat zou er ten slotte dan misschien wel toe leiden, dat de man de lakens moet wassen, die de vrouw uitdeelt, maar wie dan leeft, wie dan zorgt. Meer lijsten dus en vrouwen in de raad. Wat het eerste betreft, wie de candidatenlijsten voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen goed be kijkt, bespeurt gelukkig reeds de splijtzwammetjes, die hier en daar de kop opsteken. Ten aanzien van het tweede zal ik mij bij de volgende verkiezingen per soonlijk beijveren. So long, dames! HANNIBAL. hoorlijk overschot kan overhou den, dat dienen1 zal ter financie ring van de voortzetting van haar belangrijk werk. STICHTING „DOOR DE EEUWEN TROUW" Op vrijdag 25 april a.s. hopen de Zuid-Molukkers de dag te her denken waarop acht jaar'geleden de R.M.S. werd geproclameerd. In Den Haag zullen op deze dag verschillende bijeenkomsten worden gehouden. De Stichting „Door de Eeuwen trouw" nam het organiseren van een voetbal wedstrijd tussen het Zuidmoluks elftal en een Nederlandse tegen partij op zich. Laatstgenoemd elftal zal bestaan uit een ADO- combinatie. De Wedstrijd zal ge speeld worden op vrijdagmiddag 25 april om, 4 uur op het V.U.C.'- veld aan de Schenkkade. Kaarten zijn tegen betaling van 1.—, 0.50 en 0.25 (jon- gensrang) nu reeds verkrijgbaar bij de diverse V.U.C.-voórver- koopadressen in Den Haag. in de Nieuwe Polder Onder voorzitterschap van burgemeester Pripssen kwam de raad der gemeente Raamsdonk vrijdagavond in openbare verga dering bijeen. Zonder enige op- of aanmerkingen, ging de 16 pun ter! tellende agenda in snel tem po onder de hamer door. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd in de vacature D. J. Knaap be noemd de heer S. Lankhuijzen. Besloten werd tot het verlenen ven medewerking tot de bouw van eep r.k. meisjes-ulo aan de Rubensstraat }n de Boterpolder te Raamsdonksveer. Deze nieu we school zal 4 gewone klasloka len, 1 natuurkundeklas en 1 overblijflokaal voor de leerlin gen uit buitengemeenten bevat ten. Hierdoor zal het .gebouw, dat nu Voor deze schoof in ge bruik is, weer vrij komen voor de kleuterschool. Vastgesteld werden vervol gens de vergoedingen voor het vakonderwijs nuttige handwer ken. Vastgesteld werden ook de voorschotten en de voorlopige voorschotten voor het bijzonder kleuteronderwijs over 1958. Aan Jhet bestuur der stichting lot oprichting en instandhou ding yan de christelijke kleuter scholen te Raamsdonksveer zal een perceel grond van ca. 450 m2 worden verkocht tegen de prijs DE ECHO TM HEI ZUIDEN a

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 1