iSslaSll G/MBRERE Deelnemer L'HEURE DES DAMES Uit do Langstraat beschermt U modieus tegen de Bilt! Eis met klem merk KLM, want. Verkrijgbaar bij: Drunen J. VERDIESEN, Raadhuisplein 14 Kaatsheuvel Biok's Kledingmagazijn, Hoofde. 6o Sprang 1. W. VAN SCHUPPEN, Kerkstraat 100 Waalwijk CUNEN, Stationsstraat 2 DE MAGNEET, Grotestraat 313 Waspik: W. A. DE GLAS, Raadhuisstraat 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 APRIL 1958 WERKKLEDING Kan Langer Mee Elshout Als U wilt weten „hoe", ga dan kijken naar de enorme collectie uit binnen- en buitenland. Gimbrère toontj, U de jas, die bij U past^fc sportief of gekleed Gimbrère... sinds jaar en dag vooraan in regenkleding 07 50 Heusden Raamsdonk HULP gevraagd werkster Raamsdonksveer Loon op Zand als het bij deze „ingebruikname" zou blij ven. Wellicht zou de gemeentelijke overheid in een of andere vorm kunnen stimuleren. Immers met dit orgel en door middel van organisten als Albert de Klerk, kan Was pik de aandacht van de hele muziekwereld op zich vestigen. Na dit concert bracht ds. Schipper dank aan de heren Berkelmans, van den Broek, van Dongen, Hartman, Maas en Verduijn op wiens initiatief de vele aanwezigen van dit sublieme spel hebben kunnen genieten. Overdracht orgel. Aan het concert ging een korte kerk dienst vooraf t.g.v. de her-ingebruikname van het orgel. Na het zingen van Psalm 100 vers 1 en een kort gebed, sprak ds. Schip per een openingswoord. Wij zijn vanavond, zo sprak hij, vervuld van grote vreugde en diepe dankbaarheid, omdat wij vanavond ons orgel opnieuw in gebruik mogen nemen, nadat onze organist zich 2V2 jaar heeft moeten behelpen. Laten we dank brengen aan God en moge het orgel tot in lengte van dagen onze gemeentezang begeleiden. Hierna heette ds. Schipper de vele aan wezigen hartelijk welkom, in het bijzonder diverse kerkelijke autoriteiten, de afgevaar digden van de classis Heusden, waartoe de gemeente Waspik behoort, Pastoor Rovers, Moeder Overste, de leden van de gemeente raad, Burgemeester Van Erp en Mevrouw Van Erp, de beide wethouders, de afgevaar digden van Rijks- en Provinciale commissie, vele afgevaardigden van naburige gemeen ten, het comité Restauratie Orgel, alsmede het comité dat op deze avond het orgelcon cert aanbood, de heren van de firma I'len- trop en organist Hartman die tijdens de af wezigheid van het grote orgel al die tijd gratis zijn klein orgel beschikbaar stelde. Na zijn openingswoord vond de over dracht van het orgel plaats, door de heer Flentrop aan de Kerkvoogdij. Toen ik dezer dagen enkele gegevens bij elkaar zocht voor deze avond, zo zei spreker, schrok tk van de verschrikkelijk grote papierwinkel welke er bij dit orgel is gegroeid. Niet minder dan 114 vellen papier zijn er beschreven met gegevens omtrent dit orgel, en aanwij zingen over datgene wat er moet worden ge restaureerd. Daarbij reken ik nog niet eens de vele brieven. Uit deze grote hoeveelheid gegevens gaf de heer Flentrop een korte toelichting op het waardevolle instrument en wees o.a. op het kistpedaal (zeer uniek; slechts 2 of 3 in Nederland), het merkwaardige orgel front en op het klinkende deel van het or gel, de 1342 pijpen. De heer Flentrop bracht nog dank aan de adviseur dr. Vente en aan de Kerkvoogdij die hem het werk opdroeg, dat hij met zo veel plezier uitvoerde, omdat dit orgel een historisch monument is en bovendien na de bouw (1767 door Mattheus de Crane) ge heel gaaf is gebleven. Daarna overhandigde hij de sleutel van het orgel aan de president van de Kerk voogdij, de heer C. de Rooij, welke hem op zijn beurt overhandigde aan de heer Jac. Hartman, organist. Dat dit ogenblik is aan gebroken, aldus de President van de Kerk voogdij, verheugt ons zeer. En zich tot de heer Hartman richtend, besloot hij „Moge dit orgel spelen tot vreugde van U zelf, tot opbouw van de eredienst en tot eer van God." Deze toespraak werd door de heer Hartman beantwoord. Ondèr het zingen van Psalm 33 werd de begeleiding van het kleine orgel overgeno men door het grote orgel, waardoor de in gebruikname een feit was. De gemeente kon toen voor het eerst weer de klankrijkdom van het artistieke orgel waarnemen. Vervolgens verkreeg burgemeester Van Erp het woord. Hij dankte mede namens de Raad de initiatiefnemers voor de uitnodi ging en zag hierin een bewijs van de goede samenwerking. Met enige schroom voer ik hier het woord, aldus burgemeester Van Erp, omdat ik me ervan bewust ben dat ik me hier op een bijzondere plaats bevind. Hij prees vervolgens nog het particulier ini tiatief bij de restauratie van kerk en orgel, waarbij de kerkeraad en kerkvoogdij zelf voorop gingen. Door de samenwerking van de Waspikse gemeenschap met gemeente, provincie en Rijk kon deze brok antieke schoonheid bewaard blijven. Vervolgens wees de burgemeester nog op de grote waarde van het instrument en zei gelezen te hebben dat het orgel niet bijzon der groot was, maar wel zeer waardevol en edel van klank. Ik hoop dat Uw gemeente, die ook niet groot is, even waardevol en edel van klank, mag zijn in onze gemeen schap, met name via de eredienst. Namens de classis Heusden sprak ver volgens ds. Heuft van Velzen uit Meeuwen. Ik heb gemerkt, zo zei hij, dat het kleine orgel de zang niet kon begeleiden, omdat de stem der gemeente te sterk was. Het grote orgel kan die stem wel leiden en be geleiden. Ik hoop dat het orgel in die taak en tot eer van God bespeeld en gehoord mag worden. Het is een schitterend orgel en het is een genot ernaar te luisteren. Ik wil ieder gelukwensen die betrokken is geweest bij de restauratie, met deze prachtige aan winst. Verder sprak nóg de heer A. Bouman, als voorzitter van het comité restauratie or gel. Hij dankte nogmaals allen die er toe bijdroegen dat het comité in 3 jaar tijd werkkleding. KLM- VOLLE GARANTIE oersterke stol langere levensduur beter wasbaar weinig verstelwerk alle naden 3 x gestikt maximale bewegingsvrijheid O extra versterkte zakken. overa wenst m wij garanderen deze K.L.M.- KLEDING zonder voorbehoud redelijk gebruik ^SflEKEUHAMSBtf- f 1800. - bij elkaar kon sparen. Moge de ze avond zijn tot eer van God, tot heil der kerk en tot zegen van de gemeente. Daar na overhandigde hij aan de Kerkvoogdij een prachtig bord dat wellicht een plaats zal vinden aan of bij de orgelkast en waarop te lezen staatEen tijd lang moest ik stilstaan, door oorlogsdaden mij aangedaan. Nu kan ik door de hulp van velen, weer begeleiden en spelen. Als laatste sprak organoloog dr. Vente uit Utrecht, die bij de restauratie als advi seur optrad. Hij dankte speciaal de heren van het comité die het concert van deze avond mogelijk maakten en noemde het een lofwaardig initiatief. Lof en dank bracht spreker ook aan de firma Flentrop, aan hun organist de heer Baardewijk en aan de heer De Klerk. De heer Baardewijk bespeelde daarna het orgel. Achtereenvolgens hoorden we het koraal „Wie maar de goede God laat zor gen" van Bach en enkele improvisaties op „Gebed des Heren". Ook de zangvereniging O.K.K. verleende haar médewerking en voerde achtereenvol gens uit „Achter Hem aan" en „Midder nacht". Hoewel beide werken met geest drift en overgave werden gezongen, klonk het laatste aanmerkelijk beter dan het eer ste. Tijdens de dienst predikte ds. Schipper over de tekst van Psalm 150 4b Looft Hem met snarenspel en orgel. Zeldzame feestviering Landelijke Rijvereniging „De Echo" Drunen-Elshout. De heer M. Lips als beschermheer geïnstalleerd Twee jubilarissen gehuldigd Hoogste onderscheiding voor commandant C. Klijn. De wijze waarop de landelijke rij vereniging „De Echo" haar zilveren jubileum vierde, mag even origineel als indrukwekkend worden ge noemd. Het feit dat tevens twee le den, te weten de commandant C. Klijn en het bestuurslid M. Mus- kens, een kwart-eeuw hun beste krachten aan de vereniging hebben gegeven, gaf aan dit jubileum een bijzonder cachet. De installatie van de heer M. Lips als beschermheer was mede een belangwekkend feit, dat in de annalen van de vereni ging zal blijven bewaard. De grote verrassing van deze dag was het verschijnen van een echte koets in de straten van Drunen en Elshout, bespannen met twee prach tige vospaarden. Hoog op de bok zaten koetsier en palfrenier, uitge dost in passende kledij. Het gespan werd voorafgegaan en gevolgd door jonge, landelijke ruiters en lieftal lige amazones. Het bestuur van de jubilerende vereniging had namelijk het lumineuse idee gehad de beide jubilarissen met hun echtgenoten per koets aan hun woningen af te halen en ze naar de kerk te rijden voor het bijwonen van de jubileum- mis, opgedragen door de geestelijk adviseur, de weleerw heer kapelaan Vogels. Na de H. Mis volgde een rijtoer door de gemeente, onder zeer grote belangstelling van de inwoners, die deze niet alledaagse stoet met be wondering gade sloegen. Vervolgens was er een f eestverga dering in café P. Klerks. In zijn openingswoord sprak de voorzitter van het feestcomité, de heer A. Kamp, er zijn vreugde over uit dat zovelen hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging dit heuglijk feest van de vereniging mee te komen zieren. Zeer bijzonder welkom heet te hij de hoofdinstructeur van de Bond van Landelijke Rijverenigin- gen, de heer Moonen, de instruc teur-administrateur dé heer v. Die ren, dr. Heiwig, dierenarts te Heus den, de besturen der plaatselijke or ganisaties van Boerenbond, Boerin- nenbond en der Jonge Boerenstan den, de directies van de economische instellingen, de oud-voorzitter L. de Gouw en de oud-commandant L. Klijn. Bij het welkomstwoord aan de heer en mevr. Lips, maakte de voorzitter van de gelegenheid ge bruik, in welgekozen woorden de bijzondere waardering en dank van de vereniging tot uitdrukking te brengen voor de bereidwilligheid het beschermheerschap van de ver eniging te willen aanvaarden. Met bloemen voor mevr. Lips-Canters en een ingelijste foto van de ruiters en amazones voor de heer Lips, wer den aan deze gevoelens een meer tastbare vorm gegeven. In .zijn dankwoord memoreerde de heer Lips de motieven die hem hadden bewogen het beschermheer schap te aanvaarden, waarbij zijn grote sympathie voor het paard als een der trouwste dieren wel op een bijzondere wijze tot uitdrukking kwam. De heer C. Klijn gaf hierna een bijzonder interessant overzicht van het wel en wee der vereniging in de afgelopen 25 jaren, waarbij de heer v. Dieren, die de feestrede hield, zich op voortreffelijke wijze aan sloot. Vele bijzonderheden had de heer v. Dieren uit de archieven ver zameld. Dit gevoegd bij de wel uit zonderlijke uiteenzetting over de betekenis van de paardensport als middel voor de persoonlijke vor ming, maakte deze rede tot een der hoogtepunten van de dag. De hoogeerwaarde heer Deken, die niet eerder aanwezig kon zijn, was intussen gearriveerd en werd door de voorzitter nog hartelijk wel kom geheten. De huldiging van de jubilarissen, de heren C. Klijn en M. Muskens, was een bijzonder gedeelte van de feestviering. De voorzitter van het feestcomité ging uitvoerig in op de betekenis die het werk van de beide jubilarissen voor de vereniging had en nog heeft, en al zovele jaren aan deze organisatie ten goede was ge komen. Als blijk van waardering werd aan de commandant een beeld- Model Dodge Gedistingeerd en toch sportief. Vlotte coupe. Aparte mouw inzet. Een jas voor UU kunt kiezen uit vele moderne kleuren Andere Falcon modellen reeds vanaf 49.75 Steek dit nieuws op! jEen nieuwe parapluie-mode ^werd gecreëerd. Bij Gimbrère^ vindt U verrassende exemA plaren in een collectie om .omhoog te steken"! Model Ritme Flatteus model in regen en zonneschijn. Modelhoudend. Uw lievelingskleur is er bij! Met charmant regenhoedje. vanaf 49 meer dan een eeuw toonaangevend TILBURG HEUVELSTRAAT 41 TELEFOON 25492 EINDHOVEN DEMER 20a TELEFOON 9637 DEN BOSCH pensmarkt li TELEFOON 5702 houwwerkje aangeboden, voorstel lende „vluchtende paarden", terwijl de werkende leden een foto van de vereniging aanboden. De heer M. Muskens werd een fraai uitgevoerde gong aangeboden, terwijl de dames danig in de bloemen werden gezet. Namens de Bond van Landelijke Rij verenigingen kon de heer v. Die ren meedelen, dat de heer Muskens het diploma van verdienste was toe gekend, terwijl aan de heer Klijn de hoogste onderscheiding werd toege kend die de bond van landelijke rui ters van de N.C.B. kent, n.l. het in signe van de bond van landelijke rij verenigingen. Onder toepasselij ke woorden werden beide onderschei dingen uitgereikt. Daarna maakten velen gebruik van de gelegenheid om het bestuur van de jubilerende vereniging, maar vooral de beide jubilarissen, te ko men feliciteren, waarbij talloze ca- deaux werden aangeboden. In de middaguren maakten de rui ters nog een rondrit door Drunen Elshout, waarna 's avonds het feest in gesloten kring in café C. Klerks werd voortgezet. Geslaagd. Op het te Boxtel, namens de Ne derlandse St. Gregoriusvereniging, gehouden examen ter verkrijging van het Directeuren-getuigschrift voor Gregoriaans en Liturgie, slaag de de heer A. M. Kogels, onderwij zer aan de R.K. Jongensschool al hier. Afscheid. In de bestuursvergadering van werknemersorganisatie „St. Willi- brordus" werd op hartelijke wijze afscheid genomen van de heer G. Schapendonk, die ruim 26 jaar lid is geweest, waarvan 13 jaar voorzitter van de plaatselijke afdeling. Door de heer Berlo, districtsbestuurder, werden de verdiensten van de heer Schapendonk als K.A.B.-man nog eens duidelijk onderstreept. Door 't bestuur van de plaatselijke afdeling werd hem het ere-voorzitterschap aangeboden, terwijl hij als herinne ring een vulpen met inscriptie mocht ontvangen. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de raad der gemeente Heusden op dinsdag 22 april 1958, des avonds 8 uur. Agenda: Opening. Notulen. Ingekomen stukken. Vaststelling verordening duurte- toeslag. Vaststelling van de verordening op de keuringsdienst van slacht dieren en van vlees en een ver ordening op de destructie. Voorstel van B. en W. tot ver koop van een perceel grond. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van geldleningen. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de gemeentebegroting 1957. Wijziging begroting Godshuizen 1957. 10. 11, Benoeming huizen. Sluiting. rentmeester G;ods- Candidatenlijsten Gemeenteraadsverkiezing. Voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing te Raamsdonk zijn de na volgende candidatenlijsten inge diend: Katholieke lijst: A. v. Seters, G. Nollen, C. Langerwerf, A. Verschu ren, H. v. Strien, J. Bergé, A. Ver meer, A. Rodenburg, C. Goossens, A. Schoenmakers, C. v. d. Kieboom, A. v. Bavel, Q. Kamp, J. den Boer, F. de Bont, W. Hoytink, J. Berende, P. v. Strien. Gecomb. Prot. Groep: G. A. Knaap, W. v. Seters, J. v. Woerden, A. Ko- nings, P. Ruitenberg, A. de Boer, P. Banderijn, G. v. Erk, E. Boekholt, P. Spuijbroek, M. Wuijten, E. Klomp Oranje-vereniging „Raamsdonk". In café Nieuwenhuizen werd door het bestuur der Oranjevereniging een ledenvergadering gehouden, waarop de definitieve beperking plaats vond voor het programma op 30 april. Om half 10 zal voor de kinderen het gezelschap Martens uit Ooster hout optreden. Om half 3 kinder optocht. In samenwerking van Har monie en Zangvereniging zal om 8 uur een concert worden gegeven op de kiosk. Van daaruit zal men om 10 uur met zoveel mogelijk, lampions, gezamenlijk trekken naar de „Gan- zenwiel", waar door Raamsdonk en Raamsdonksveer tezamen een vuur werk zal worden ontstoken. voor lichte huishoude lijke bezigheden; loon 20.- a 30.- per week, naargelang leef tijd en bekwaamheid. Brieven onder nr. 539 aan het bureau van dit blad. Gevraagd: voor 2 a 3 dagen per week Hoog loon. Th. v. Drunen Grotestraat 251 - Drunen. Ze zijn er weer! Degenen in Raamsdonksveer, die zich al ongerust begonnen te maken over het geboortecijfer 1958 in de gemeente, kunnen weer verlicht ademhalen, want ze zijn er allebei weer, vader en moeder ooievaar. Vrijdag werden zij minnekozend en kwebbelend aangetroffen op hun oude nest bij mevr. v. d. Meer aan de Wilhelminalaan, waarbij ma ui teraard het hoogste woord had. Dat geeft dus weer beschuiten met muisjes. Gouden huwelijksfeest. Het echtpaar Vissers-Kieboom, dat in het bejaarden-centrum woont, hoopt donderdag 1 mei a.s. zijn gou den huwelijksfeest te vieren. Onder leiding van de heer C. Romme is men reeds druk aan het vergaderen, om er voor de oudjes een gezellig feest van te maken. Bedevaart naar O.L. Vrouw. Ruim 40 dames-leden van de K.A.V. ener parochile uit Rotterdam, maak ten j.l. donderdag een bedetocht naar O.L. Vrouw van Loonopzand. Om half 11 woonden zij de H. Mis bij, die ter ere van O.L. Vrouw werd opgedragen. De bedevaart hield verband met de grote Lourdesbede- vaart, die de K.A.V.-leden over enkele dagen zullen maken.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 3