6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 APRIL 1958 6 Vlijmen Haarsteeg Sprang-Capelle Sprang Capelle Waspik Raamsdonk Wielrennen Tafeltennis Voetbalsport Provinciaal Nieuws den van Pantheon uit Brussel, de winnaar ook van vorig jaar. Uitslag heren enkel, hoofdklasse: 1 J. Scheffer Ned. Lloyd; 2 H. Kenter Smask Oss; 3 W. v. d. Voort Schilla Leiden; 4 K. Klonisch Dülken. Dames enkel klasse I 1 Tissensohn Hui zen; 2 A. Artz Salamander den Haag; 3 Ponno Luck Raek; 4 mej. Gijsmans PSV. Heren dubbel hoofd-overgangsklasse: 1 Kinter-v. d. Spek; 2 Wittamer - Demeure, Pantheon België; 3 Zandtvliet - v. Dongen Belherum Breda; 3 Stullemeyer Wesse- ling Den Haag. Mixed hoofdklasse: 1 Werkhoven Schef fer Ned. Lloyd; 2 Heeffer - Schuurkens Maine Tilburg; 3 Duo Posno Posno Luck Raek; 4 B. Stieker - L. Somers Irene Til burg. Dames dubbel Vi1 M v Gelder - C. Collignon Pantheon; 2 A. Aartz - M. Artz Wibo Den Haag; 3 Snoeren - Snoeren Bre da; 4 Hogendoorn - Werkhoven Ned. Lloyd. UTRECHTS BYZANTIJNS KOOR. Drunen heeft zondag weer kunnen be luisteren de prachtige zang van 't Utrechts Byzantijns Koor o.l.v. Dr. Myroslaw Anto- nowitz. In de morgenuren tijdens de H- Mis welke daar werd opgedragen volgens de Byzantijns Slavische ritus en 's middags in de Hoge Braken tijdens een uniek concert.. Dit machtig mooie concert werd 's mid dags door zeer velen onder ademloze stilte gevolgd. Het koor zong geestelijke liederen en profane liederen, voornamelijk Oekrainse volksliederen, zowel voor de pauze, toen men uitsluitend geestelijke liederen zong, als wel na de pauze toen men uitsluitend volksliederen ten gehore bracht, boeide de ze zang de vele toehoorders. Dit optreden van dit befaamde koor is een evenement geworden in het program ma van de Kulturele Kring onder wiens auspiciën dit optreden mogelijk was. Men heeft deze middag in de Hoge Bra ken werkelijk genoten van de machtige zang van dit befaamde koor. Bijzonder mooi was de Maria hymne en de Oekrain se serenade; aardig de volksliedjes, ja on vergetelijk dit optreden. De werkelijk be zielende leiding van de dirigent zal aan het algemene succes van dit koor zeker niet vreemd zijn. De melodiën uit een ver land hebben dezen middag velen geboeid en be koord. Het stormachtige applaus tot slot werd nog bedankt met een toegift. K.A.V. De KAV afdeling Drunen hield donder dagavond haar algemene jaarvergadering. Uit het uitgebrachte jaarverslag bleek de grote activiteit op allerlei gebied, die de KAV in het afgelopen jaar heeft ontwik keld. Er werden verschillende lezingen ge houden. Men maakte excursies en hield ontspanningsavonden. Het Lourdesfonds had in het afgelopen jaar de bijzondere aandacht. De bestuursverkiezing verliep zeer vlot. Periodiek aftredend waren mevr. Verhulst en mevr. Pulles; beiden werden herkozen. Pater de Wit hield deze avond nog een lezing met lichtbeelden over zijn werk in de missie op Borneo. Een loterij voor Pater de Wit bracht nog f 47 op. SUCCES VAN DE RENNERS. De Drunense renners behaalden zondag op de ronde van Berlicum weer goede ■successen. Van der Lee werd no. 5 bij de amateurs, v. Heeswijk no. 9 bij de nieu welingen. VOGELLUST. De Vlijmense Kanarievereniging Vogel- lust, gevestigd in café de Witte is wederom toegewezen door de Ned. Bond van Kleur- kanariekwekers de jaarlijkse tentoonstelling te organiseren. Deze dag zal gehouden wor den op 20 juli in de prachtige zaal van café de Witte. Dit werd besloten op de jaar vergadering van de bond te Amsterdam. KONINGSCHIETEN ROZENKNOPJE. Op de banen van het Kruisbooggezel schap het Rozenknopje had het jaarlijks Ko- ningschieten 1958 plaats. Het ging er spannend naar toe. Met kampen moest de beslissing vallen; in 25 pijlen eindigde W. van Engelen en G. v. d. Hout gelijk, 111 pt. W. v. Engelen won de kamp met 23 pt., G. v. d. Hout 21 pt. Uitslag als volgt: 1 W. v. Engelen 111 pt., 2 G. v. d. Hout 111 3 P. van Engelen 107, 4 H. Herman 106; 5 H. v. d. Pol 100; 6 A. van Engelen 100. De uitslag van de koppelwedstrijden was als volgt 1 W. van Engelen - J. Dubach; 2 P. van Engelen - T. Verhagen; 3 H. v. d. Pol - Mels; 4 A. van Engelen - G. Wilhard. HET EERSTE KIVIETSEI. Onze dorpsgenoot Jantje van der Lee vond het eerste Kivietsei. Op het gemeen tehuis aangekomen voor opzending voor H. M. de Koningin, werd meegedeeld dat H. M. het eerste Kivietsei reeds had ont- vangen.Onder grote belangstelling werd aan Burgemeester mr. Hoefnagel toen het ei aangeboden. Het was op de gemeentegron den gevonden. T'"taE '4ETMTTO HAARSTEEG 2 - HEUSDEN 2, 1 - 1. In een door beide partijen matig gespeel de wedstrijd, hebbende reserves van Haar steeg, die thuis tegen de Heusden-reserves in het veld kwamen, beide punten niet thuis kunnen houden. Gesteund door de wind trokken de Heus- denaren direct nadat de bal aan het rollen was gebracht ten aanval en de achterhoede van Haarsteeg kreeg het zwaar te verdu ren, vooral doelman Kuis trad hierbij op de voorgrond en aan hem was het voor een groot gedeelte te danken dat het scorebord blanco bleef. Geheel tegen de verhouding in wist Haar steeg zelf de leiding te nemen; een goede pass van linksbinnen van Dal werd door linksbuiten van Oijen, die tijdig naar bin nen was gezwenkt besloten met een hard schot, dat doel trof, 1 - 1 Op vrij gelukkige wijze wist Heusden nog voor het verstrijken van de eerste helft de balans in evenwicht te brengen; een harde schuiver van de Heusden midvoor wist doelman Kuis wel te stoppen, maar de terugspringende bal werd. door de links binnen die was meegelopen in het net ge plaatst. Na de hervatting was het een vrij zwakke vertoning, doordat beide achter hoeden de voorwaartsen de baas waren, speelde het grootste gedeelte van deze 2e helft zich op het middenveld af. Het tem po zakte aanmerkelijk en ging de wedstrijd tenslotte als de bekende nachtkaars uit. Haarsteeg 3 - Vlijmense Boys 3, 1-3. Het 3e elftal dat om 12 uur een voor- wedstrijd speelde tegen Vlijmense Boys 3 deed het nog wat slechter en verloor ver diend met 3-1. De jongens uit Vlijmen toonden zich de geheel speeltijd iets sterker en wisten die meerderheid al vrij spoedig in een doelpunt tot uitdrukking te brengen; zelfs slaagden zij er in om in de eerste helft de stand nog op te voeren tot 0-2. In de tweede helft wist Haarsteeg de achterstand wel tot 1-2 te verkleinen, maar even daarna werd het 1-3, een stand waarmede het einde kwam. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle op vrijdag 25 april 1958, om half acht ten gemeentehuize. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling nieuwe verordening op de keuringsdienst van slacht dieren, vlees en vleeswaren in de gemeene Sprang-Capelle. 5. Vaststelling verordening op de destructie, als bedoeld in art. 17 der Destructiewet. 6. Wijziging verordening school geld kleuteronderwijs 1956. 7. Toekenning tegemoetkoming ex art. 13 der L.O.-wet 1920. 8. Verlenen van medewerking ex art. 72 der L.O.-wet 1920 aan 't besuur der Ver. voor Chr. u.l.o. voor Sprang-Capelle om omge ving t.b.v. de stichting van een nieuw schoolgebouw. 9. Verbouw en in bruikleen geven van het pand Raadhuisstraat 61 aan de Ver. voor Chr. u.l.o. voor Sprang-Capelle en omgeving. 10. Aankoop grond te Sprang. 11. Aangaan geldlening, groot 44.000 gulden, bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 12. Subsidiëring stichting „Actie voor het asthmatische kind (A. V.A.K.) te 's-Gravenhage. 13. Verpachting gemeente-eigendom men. 14. Wijziging gemeente-begroting 1957 en 1958. 15. Mededelingen. 16. Rondvraag. 17. Sluiting. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK. De Coöp. Boerenleenbank Sprang houdt a.s. donderdag 24 april des avonds half 8 in het café Willemse alhier haar jaarlijkse algemene vergadering. De agenda vermeldt o.m. verslag over 1957, bestuursverkiezing, enz. ZWEEFVLIEGTUIG GELAND. J.l. zaterdagmiddag omstreeks half vier moest een zweefvliegtuig, P.H. 125, eige naar K. v. d. Kolk uit Goirle, wegens ge brek aan termiek dalen, op het land even echter de Eikendijk. Met de hulp van de zweefvlieger A. v. d. S. alhier, werd het toestel gedemonteerd en vervolgens naar Gilze Rijen vervoerd. FEESTJE VOOR ASPIRANTJES PRO PATRIA. De aspirantjes van Pro Patria werd j.l. zaterdagmiddag in de zaal van de Chr. Volksbond het jaarlijkse feestje aangebo den. De middag werd gevuld met zang, voordracht en muziek, waarbij vele jeugdi ge gymnastjes zich ook verdienstelijk maak ten. De kleinen werden tractaties aangebo den, zodat allen zeer voldaan over de ge zellige middag huiswaarts keerden. TIJDREDE. Op dinsdag 22 april a.s. hoopt voor de Kiesvereniging der S.G.P. de Weleerw. Heer Ds. Keuning, Chr. Geref. predikant te Barendrecht, in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente aan de Julianalaan een tijdrede te houden. Aanvang 7.30 uur. GESLAAGD. Aan de lagere tuinbouwschool te Dussen slaagden voor het diploma bloemist onze dorpsgenoten P. Sterrenburg Czn., P. Ster renburg Jzn., P. Dekkers en C. Elsman. Voor het diploma groenteenteelt slaagde aan genoemde school de heer D. Burgers, eveneens uit deze gemeente. SUCCESSEN MARIJKE. Enkele leden van de motorclub Marijke alhier namen deel aan de door de Woen- seise motorclub uitgeschreven oriënterings- wedstrijd. De heer J. Muis wist de eerste prijs te behalen en had slechts 5 strafpunten. De héren J. Konings en Jac. Rozenbrand werden resp. 3e en 12e. Aan deze rit na men 90 rijders deel terwijl de gehele rit in totaal 65 km lang was. COMITÉ TER VERWELKOMING VAN BURGEMEESTER SMIT. Het comité ter verwelkoming van burge meester Smit heeft zich middels een circu laire tot de bevolking gericht om hen het doel uiteen te zetten omtrent de verwelko ming van burgemeester Smit op 1 mei a.s. Het comité hoopt nl. aan burgemeester Smit een attentie aan te bieden namens de gehele bevolking bij zijn terugkeer in de gemeente, na een afwezigheid van ongeveer 1V2 jaar. Het comité meent, dat zoals zulks ook de gewoonte is wanneer een lid van het gezin, een goede kennis of één der buren van een ziekte is hersteld en naar huis mag terug keren, deze persoon een geschenk of een bloem of iets dergelijks wordt aangeboden. Dit zijn zo van de die kleine attenties, waar mede de mensen onderling elkaar van hun waardering en deelneming kunnen doen blijken. Zulks spreekt te meer nu het hoofd van het gemeentebestuur, de burgemeester, op 1 mei a.s., na een afwezigheid wegens ziekte van IV2 jaar, weer in het grote ge zin van de gemeente hoopt terug te keren. Het comité is ervan overtuigd, dat ve len van de inwoners behoefte zullen gevoe len de burgemeester te verwelkomen. Om een en ander te bundelen heeft men gemeend dit comité te vormen, en het co mité hoopt dan namens de bevolking der gemeente de burgemeester een hartelijk te bereiden. Het comité zal in het tijdvak van 18 t.m. 25 april a.s. een inzameling hou den langs de huizen der inwoners teneinde namens alle ingezetenen de begroeting van een attentie vergezeld te doen gaan. Deze collecte zal d.m.v. bussen worden gehouden, ten einde een ieder de volle vrijheid te laten zijn bijdrage naar eigen in zicht, onafhankelijk van anderen, te bepa len. Omdat soms de neiging aanwezig is een buscollecte minder serieus aan te slaan dan een lijst-collecte vraagt het comité er wel Uw aandacht en begrip voor om Uw bijdrage te bepalen alsof het een lijst-col- lecte ware.. Gaarne spreken wij de hoop uit, dat het comité zal slagen in haar plan, zo dat men burgemeester Smit op waardige wijze zal kunnen verwelkomen. WEDVLUCHT P.V. DE LUCHTVAART. De P.V. de Luchtvaart gevestigd in café wed. Cové-v. d. Haart alhier, hield j.l. zon dag een wedvlucht vanuit Vilvoorde, af stand 91 km. De uitslag luidde als volgt H Dalmaijer 1, 5, 16, 74; A Klootwijk 2, 9, 18, 22, 54, 58, 57, 64 en 73; C de Cloe 3, 25, 52, 63; J v Oosterhout 4, 30; H Verduijn 6, 33, 68; P Bakkeren 7, 34, 36, 43; G Treffers 8, 72, 76; A v d Schans 10, 65, 75; A Stam 11, 15, 53, 77; St v Peer 12, 37, 38, 41, 55; A Versteeg 13, 29, 40, 50; B Pols 14, 24, 28, 32, 44; A Spierings 17, 26, 47, 60, 61; A v Raamsdonk 19, 31, 46; P Nieuwenhuizen 20, 27; M v Peer 21, 42, 51, 56, 70; A le Sage 23a, 59; J v Hel den 35, 66; A v Beek 39, 45; C Boer 48; J v Doornik 49; H v Campen 62; Jac Ro zenbrand 67; J Nieuwenhuizen 69 en A Tactor 71. Aankomst eerste duif 9.56.45. A.s. zondag zal een wedvlucht gehouden worden vanuit St. Ghislain, afstand 159 km. Inkorven a.s. vrijdag 25 april '58 in café De Witte Brug. H.N.C. - VREDERUST. De vv HNC speelde j.l. zaterdag een comp.-wedstrijd tegen de vv Vrederust uit Bergen op Zoom. Deze thuiswedstrijd werd door HNC verdiend met 3-1 gewonnen. Over de wedstrijd het volgende: Reeds in het begin kon men zien dat HNC goede voornemens had deze wedstrijd in hun voor deel te doen eindigen. Men zag enkele goe de kansen, doch paal en lat verhinderden 'n doelpunt. Na ongeveer 6 min. kwam het eerste doelpunt door G. de Bie. Vrederust, de ploeg die nog kampioen kan worden, zette alles op alles om gelijk te maken. Na ongeveer 20 min. kwam echter het succes weer aan de "zijde van HNC. P Verduijn kon een goede voorzet van links benutten en het werd 2-0. Spoedig dachten we Vrederust de achterstand te zien verklei nen. Doch de toegewezen strafschop werd zo slechts door haar halfspeler genomen, dat keeper Pruijssers van HNC dit tam schot gemakkelijk kon keren. De rust brak hier na aan met een 2-0 stand in het voordeel van HNC. Na de thee probeerde Vrederust alles om de achterstand te verkleinen, doch niets lukte. HNC bleef de meerdere. Men kon zelfs de voorsprong op 3 - 0 brengen. Vrederust speelde nu een verloren partij. Wel gelukte het haar de achterstand te ver kleinen tot 3-1, doch daarbij bleef het ook en HNC behaalde zodoende een ver diende 3-1 overwinning. Avond over atoom. In de zaal van hotel v. Iersel gaf de B.B. een interessante instructie avond over de uitwerking en het ge vaar van atoomwapens en speciaal over de bescherming hiertegen. Voor dit gebeuren bestond veel belang stelling en het was voor burgemees ter v. Erp dan ook een genoegen de ruim 150 belangstellenden te mogen begroeten toen hij deze avond open de. De heer Bijvoet, kringhoofd van de bescherming burger-bevolking, gaf een toelichting op het atoomwa pen, terwijl er later over dit onder werp nog een film werd vertoond. Groepvaardigheids-instructie. Woensdagavond om 8 uur ,zal er in café C. Montens op 't Vaartje een groepvaardigheidsinstructie worden gegeven voor leden van de B.B. en voor hen die belang stellen in deze organisatie. De avond wordt gege ven door de heer Cortvriend, assis- tent-kringhoofd. Scherpenheuvel. De jaarlijkse bedevaart vanuit Waspik naar Scherpenheuvel zal dit jaar worden gehouden op woensdag 7 mei a.s. Kaartjes hiervoor zijn verkrijgbaar bij de heer H. Swelsen in de Raadhuisstraat. Korfbal. Het eerste team van de korfbal club Amicitia heeft zondag j.l. de wedstrijd tegen Tuldania met 30 gewonnen. Amicitia 2 speelde te Raamsdonk een dubbele wedstrijd tegen Fal- kyre. De uitslagen hiervan waren: 00 en 11. Volleybal. ATAK, de Waspikse volleybal club, heeft in Tilburg de competitie wedstrijd tegen Big-Ben met 21 gewonnen. Door deze overwinning behoudt ATAK een zeer reële kans op een ere-plaats van de ranglijst. Kind tegen bestelauto. In de Schansstraat reed het 7-jarig zoontje van de heer Postma met zijn kameraadje mooi rechts van de weg op een autoped. Bij huis gekomen, stak genoemd kind plotseling de weg over, juist toen een bestelauto ach terop kwam gereden. Het kind bot ste tegen de koplamp en viel bewus teloos met een diepe hoofdwonde naast de auto neer. Dr. Wijffels ver leende de eerste hulp. WAALWIJK. Ongetwijfeld hebt u het suc ces gelezen van 8 dagen geleden, toen Dré de Vries uit Waalwijk in de Ronde van Noord-Holland waar 215 renners over 'n afstand van 225 km. tegen zeer sterke wind in, als 18e over de streep ging met 40 sec. achterstand op de winnaar. Wij als supporters vinden dat een prachtprestatie, maar zoals het steeds gaat, nooit tevreden, en zodoende hebben wij gezegd dat hij in de Ronde van Rijsber- gen (de hel van Olkel) nog een betere prestatie kon en moest leveren en dit heeft onze coureur in de oren geknoopt. Want na 2 ronden rijden in de hel van Ol kel sprong hij met twee anderen van het peleton weg en buiten verwachting hebben zij die voor sprong steeds vergroot, wat ze na halfcourse met 2 man hebben gedaan, omdat de derde man ook losgereden was en hoe een jagend peloton en een groepje van drie renners het ook probeerde, de gevluchte renners waren voor goed van de andere renners af gescheiden. Als prestatie van de meest strijdlustige renner kreeg Dré: 'n premie extra en nog tal van an dere premies sleepte hij in de wacht en passeerde als tweede de finish. Beter als 8 dagen gele den, maar het kan nog beter en daarom wensen wij hem a.s. zon dag in de Ronde van Waspik, waaraan hij ook deelneemt, een toede en sportieve course en als et mogelijk is een overwinning. KAATSHEUVEL. K.A.T. I kampioen le klasse. Zaterdag j.l. om half 8 is er in het K.A.B.-gebouw, de Gildenbond, een belangrijke wedstrijd gespeeld door de Kaatsheuvelse Amateur Tafel tennisclub. K.A.T. 1 heeft toen n.l. haar kampioenswedstrijd tegen Hel mond gespeeld. Door een 64 over winning is zij kampioen geworden van haar afdeling. De kansen voor K.A.T. 1 waren in deze wedstrijd zeer gunstig; een gelijk spel was reeds voldoende; zou er echter wor den verloren, dan moest een beslis singswedstrijd worden gespeeld. Zover is het echter niet gekomen. De heren A. Balvers, J. Klijn en C. Beerens wonnen ieder twee van de drie partijen, en doordat zij het dubbelspel verloren, kwam de stand op 64 in het voordeel van K.A.T. Genoemde drie heren hebben zon dag een voortreffelijke partij ge speeld en 'n kampioenschap wordt hun dan ook door de tegenpartij ten zeerste gegund. Ook K.A.T. 6 speelde zaterdag zijn kampioenswedstrijd tegen Crescen do 2, en een overwinning .zou ons dit jaar twee kampioenen hebben ge geven. Hoewel onze jongens er hard en vol enthousasme voor hebben gevochten, konden zij toch niet voor komen een eervolle nederlaag te moeten lijden. Deze jongens hebben het er voor het eerste jaar toch niet slecht afgebracht; zij eindigen nu op de tweede plaats van de ranglijst en we weten zeker dat zij het volgend jaar, met wat meer routine en erva ring, tot een nog betere prestatie zullen komen. Na de wedstrijden ging het hele gezelschap naar voren, naar 't café, om daar op een feestelijke wijze 't kampioenschap te vieren. Er wer den enkele bloemstukken aangebo den en vele gelukwensen van aan wezigen werden in ontvangst geno men. Eens te meer is weer gebleken hoe populair deze tafeltennisclub in Kaatsheuvel is en hoe buitengewoon goed de teamgeest en vriendschap van de leden onderling is. Eenieder weet hoe belangrijk deze twee fac toren voor het succes van een club zijn. Het is dan ook voor een ge deelte hier aan te danken dat KAT 1 met het enthousiasme van alle le den achter zich, tot zulk een uit zonderlijke prestatie is gekomen. Wij wensen K.A.T. 1 van harte proficiat met het kampioenschap en wensen hen en alle andere K.A.T.- leden ook het volgend jaar veel suc ces toe. SPRANG. DinteloordNEO 01. NEO heeft dan j.l. zaterdag haar laatste uitwedstrijd tot een goed einde weten te brengen en daarmede hen die NEO een ze kere nederlaag tegen: 't beruchte Dinteloord hadden toegedacht, in het ongelijk gesteld. Wij wis ten natuurlijk wel dat Dinteloord haar sportieve plicht zou doen en waren dan ook voorbereid op een stevig partijtje voetbal. Dat is het dan ook zeker geworden, hoewel het dikwijls niets met voetbal te maken had. Dit vond zijn oorzaak in het feit dat Din teloord tegen elke prijs wilde winnen en alle middelen te baat nam om tot dit doel te komen. Toch heeft bij deze wedstrijd het publiek van Dinteloord een gro ter rol gespeeld dan de spelers, daar zij de spelers tot alles aan zette behalve voetballen. Hierbij wisten zij ook nog de scheids rechter onder druk te zetten en deze dat toeliet, daar het anders lang niet zeker was dal hij het strijdperk ongeschonden ver fa len zou hebben. De uitlating die deze goed willende scheidsrech ter na de wedstrijd liet horen, n.l.: hier heb ik nu voor de eer ste, doch tevens voor de laatste maal gefloten, is zeker geen rec lame voor het voetbal in Dintel oord. Over deze wedstrijd willen wij dan ook heel kort zijn. Na 5 minuten spelen neemt Sprang de leiding toen de rechts buiten van Sprang een goed in geschoten bal van de linkshalf beter beoordeelde dan doelman Visser en deze kansloos sloeg. Tot de rust behoudt NEO het beste van het spel, doch ondanks enige goede scoringskansen weet zij niet meer te doelpunten. Wel moest dc doelverdediger nog een strafschop, toegekend wegens hands, onschadelijk maken. Na de rust wil Dinteloord een doelpunt forceren en toen hun dat niet lukte en NEO zicli meer in de verdediging terugtrok, wist zij niets meer te presteren dan wat gooi- en smijtwerk. Nog een maal wist NEO te doelpunten, doch dit doelpunt viel niet in de smaak van het publiek, zodal de scheidsrechter het veroordeelde. Deze wedstrijd, die gezien de omstandigheden, door scheids rechter Steenhoek goed werd ge leid, heeft ons weer een stap na der bij het kampioenschap ge bracht. Met nog één wedstrijd voor de boeg, n.l. thuis tegen KMA, is deze competitie geëin digd. Doch dan zou Woudrichem een puntje aan Wijk moeten la ten. Een beslissingwedstrijd tus sen NEO-Woudrichem lijkt ons het waarschijnlijkst. WASPIK. WaspikBerkdijk 27. Waspik 1 kreeg zondag een fikse nederlaag te incasseren. Met niet minder dan 27 gingen de elf Waspikse mlatadoren ten onder in de wedstrijd tegen Berk dijk. Het moet worden toegege ven dat het Waspik in deze wed strijd niet mee zat. Het tweede doelpunt b.v. dat de scheidsrech ter aan Berkdijk toekende, was op zijn zachtst uitgedrukt, erg aanvechtbaar. Volgens vele toe schouwers en spelers was de bal toen beslist niet over de doellijn geweest. De scheidsrechter bleef echter bij zijn genomen beslis sing en wees resoluut! naar het midden. Dit was voor Waspik een morele klap, die zij niet meer te boven kwam. Van de andere kant zou het natuurlijk al te dwaas zijn om de nederlaag voor honderd procent hieraan te wij ten. Berkdijk had nu eenmaal 't beste deel van het spel en ver diende de overwinning dan ook dubbel en dwars. De rust ging in met 0—4. Ook in de tweede helft had Waspik weinig in te bren gen. We! konden P. Schellekens Pzn. en W. Vervoort voor Was pik nog doelpunten maken, maar ook dit bleek weinig gewicht in de schaal te leggen, want voor dat de zwak leidende scheids rechter voor het laatst floot, had Berkdijk al 7 maal de roos ge troffen. White Boys—DVVC 3—0. Door een 30 overwinning op DVVC uit Dongen is White Boys in de running gebleven in de laatste sprint naar het kampi oenschap van de afdeling. Met Berkdijk is White Boys de meest serieuze candidaat vóór het lei derschap. En als we dan zien op wat voor een manier de (rood witte) White Boys zondag de overwinning behaalden, dan heb ben wij er goede hoop op dat de eretitel dit jaar ook werkelijk in Waspik zal blijven. Er was wer kelijk klasseverschil tussen het spel van White Boys en dat van DVVC. Fris en levendig werden de aanvallen door de Waspikse ploeg opgezet. En dit door een enkeling. Er zat verband tussen de diverse linies, terwijl het elf tal in middenvoor Han van Etten een prima schutter had, die van de vele aanvallen er drie op de juiste manier afwerkte. Door deze hattrick van haar center voor had White Boys een veilige voorsprong, zodat in het laatste gedeelte van de strijd het enthou siasme van de spelers heel begrij pelijk iets daalde. Dit was dan ook zeker verantwoord, temeer omdat de verdediging al vaak genoeg had getoond de zaak wel meester te zijn. VLIJMEN. Vlijmense Boys 1-Heusden 1 2-1. Zondag 20 april hebben de Boys in een goed gespeelde wed strijd revanche genomen voor de nederlaag die zij twee weken geleden moesten incasseren. De Boys telden drie invallers, resp. voor de beide achterspelers en voor de midvoor. Heusden wint de toss en kiest de wind in de rug. De eerste aan vallen zijn voor de gasten, maar de achterhoede is op zijn post en weet het gevaar te keren. Als er 10 minuten gespeeld zijn, bou wen de Boys een mooie aanval op; de bal belandt bij invaller Piet Verschuureri, die 'n prach tige voorzet geeft, die door de linksbinnen Merx wordt inge schoten, maar doelman de Kok staat op de goede plaats. Toch zün het de gasten die onverwacht de leiding nemen. Van 'n kleine schermutseling voor het doel van de Boys, waarbij de bal niet direct wordt weggewerkt, profi teert rechtsbuiten v. Rijswijk en geeft zijn club de leiding, 0—1. Dat is het sein voor de Boys om tegen de sterke wind in er nog een schepje op te doen en het is Fons v. Engelen, die even voor de rust uit een corner, goed ge nomen door v. d. Griendt, de stand gelijk maakt, 11. Na de rust zijn het de Boys die gesteund door de wind, het hei ligdom van de Kok belegeren, zo dat doelpunten dan ook niet uit kunnen blijven. Het is W. Ver- schuuren, die dc bal mooi vrij speelt, hoog voor 't doel plaatst, waarna Fons v. Engelen fraai in kopt, 21. Twee minuten later is het v. Esdonk, die juist naast schiet. Heusden probeert toch nog even de bakens te verzetten, maar Bas dc Kok krijgt bij de goed spelende achterhoede geen kans. Als bij een van de vele Boys-aanvallen achterspeler Kla- sen in de knel komt, speelt hij de bal terug op de keeper, die mis grijpt en het is 3—1.' Even voor het einde weet de Kok nog een zeker doelpunt te voorkomen door een hard ingeschoten bal uit de uiterste hoek te tikken. Met de Boys in de aanval komt het einde van deze goed gespeel de wedstrijd. Vlijm. Boys 2-Taxandria 2 50. Het is Vlijmen gelukt zich op de bovenste plaats te handhaven door concurrent Taxandria een flinke nederlaag toe te brengen. Voor de rust was het Maas die de Boys de leiding gaf uit een mooie aanval. Daarna golfde het spel even mooi op en neer, maar doelpunten bleven voor de rust uit. Na de rust opende Maas weel de score en het gelukte hem we derom om even later nummer 3 langs de Taxandria-doelman te jagen, 30. Taxandria zette hier na alles op alles, maar de goed spelende Boys achterhoede met de doelman aan het hoofd ver plaatste wederom het spel en het was v. Esdonk die nummer 4 liet aantekenen. Toen v. d. Wiel het vijfde doelpunt inschoot, was Taxandria verslagen en met de Boys in de aanval kwam 't einde. Vlijmense Boys 3 wist in Haarsteeg met 13 te winnen en het vierde deed niet onder door in Drunen met 61 te win nen. En daar zaterdag ook de beide juniorenelftallen wonnen, mag worden geconstateerd dat het over alle linies crescendo gaat. JONGEREN ORGANISATIE K.V.P. TE EINDHOVEN BIJEEN. Eindhovense Katholieke Jongeren blijven bij de K.V.P. Een 40-tal bestuursleden van de 17 jongeren-afdelingen van de KVP in de Kring Den Bosch, was zater dagmiddag in Eindhoven bijeen. Aangezien de stad Eindhoven met zijn 7 afdelingen het sterkst verte genwoordigd was, stond natuurlijk de houding van deze afdelingen ten opzichte van de Katholiek Demo craten, een dissedentenpartij voor de Eindhovense Gemeenteraad, die de jongeren bij zich hadden willen trekken, in het centrum van de be langstelling. Bij monde van de heer v. Hout, voorzitter van de jongeren kring, gaven de jongeren de Katho liek Democraten op ondubbelzinnige wijze te verstaan dat zij de katholie ke eenheid altijd nog prefereren bo ven een verkiesbare plaats op de lijst voor de Gemeenteraadsverkie zingen. Overigens werd de teleur stelling over het ontbreken van een jongere op een verkiesbare plaats niet onder stoelen of banken gesto ken. Op de huishoudelijke vergadering werden enkele bestuursmutaties aangekondigd. De afdelingen kun nen schriftelijk candidaten indienen, waarna de bestuursvergadering een voordracht zal doen. Hier werd vooral misnoegen uitgesproken met het beleid van de seniorenpenning- meester, die alsmaar veiSuimt reeds toegekende gelden over te maken, hetgeen een duidelijke rem op de activiteiten betekent. Op de openbare vergadering gaf Drs. W. Peters, lid van de Tweede Kamer, een zeer heldere uiteenzet ting over de oorzaken van de be stedingsbeperking. Spreker consta teerde een herstel in het monetaire evenwicht, een van de beoogde re sultaten van de bestedingsbeper king, maar vroeg zich-toch af of op dit moment soms toch niet over het doel heengeschoten wordt. Hij oor deelde verder een gezond herstel van de nationale economie voor mo gelijk, mits een recessie, waarvan tot nu toe geen sprake is geweest, zal uitblijven. Mr. J. Verhagen, lid van het frac tiebestuur van de K.V.P. in de Eindhovense gemeenteraad, belicht te de taak van de jongeren in de politiek. Via de politiek in het alge meen, kwam de spreker op de ge meente-politiek en vandaar op spe cifiek Eindhovense zaken. Bij al de critiek die gij jongeren hebt, aldus Mr. Verhagen, moogt ge niet ver geten hetgeen dat wel bereikt wordt door uw partijgenoten in de verte genwoordigende lichamen. Bij de discussies kwam de waar dering voor het bereikte in ruime mate naar voren. Een aansporing van Mr. Verhagen om zich vooral niet door het zoetgevooisde geluid van de K.D. te laten verleiden, kon na de uitlating van de heer v. Hout bijna als overbodig worden be schouwd.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6