WAALWIJK LAATSTE BMTi HET TUINB0UW0NDERWIJS IN DE TOEKOMST DE VERLIEFDE GIFMENGSTER Omlaag die prijzen VAN DER MEL IJOHAN VAN ENGELEN: 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 APRIL 1958 7 MGR. BEKKERS PREEKTE OVER KERKENBOUW. In de H.H. Missen van 10.15 en 11.30 uur heeft mgr. Bekkers, bisschop-coadjutor van ons bis dom, in de parochiekerk van St. Jan een predikatie gehouden over de kerkenbouw in 't bisdom. In het bisdom Den Bosch, dat met zijn bijna 1.500.000 katholie ken het grootste diocees van ons land is en een van de grootste van Europa, is de kerkenbouw een zeer grote zorg, zo zei Zijne Hoogw. Exc. Een even grote zorg is het daarnaast om de 50 nieu we parochiekerken, die in een tijdsbestek van 5 jaar in ons bis dom moeten worden gebouwd en waarvan de gemiddelde stich- tingskosten per parochiekerk op 800.000.mogen worden ge raamd, met priesters te bezetten. In een bezielde predikatie riep mgr. Bekkers de gelovigen op om met alle kracht mee te helpen het geloof in ons bisdom te be waren en verder uit te bouwen. De HoogEerw. Heer Deken v. d. Hurk wekte de gelovigen op om de deze week te houden huis- aan-huis-collecte ten ibate van de kerkenbouw royaal te beden ken. De opbrengst van deze col lecte zal met de opbrengst van de collects in de andere paro chies van het bisdom aan mgr. Bekkers worden aangeboden op zijn zilveren priesterfeest. Laat de parochianen van St. Jan ook nu weer eens een goede beurt maken. Dat deden zij ook reeds giste ren, toen Mgr. Bekkers in de pa rochiekerk preekte en 't gewone kerkenbouwmandje 845.op bracht. BENOEMING. De Eerw. Broeder Adelis, hoofd der St. Aloysiusschool, is over geplaatst naar Amsterdam. In zijn plaats is alhier benoemd broeder Magnus. ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR LAM. De voorbereidingen tot de vie ring van het zilveren priester feest van pastoor M. D. Lam op 10 juni a.s. zijn bij jong en oud in volle gang. Wat er allemaal precies zal gaan gebeuren, staat nog niet vast, maar wel is zeker, dat ongeveer 60 kinderen een operette zullen opvoeren en dat de toneelverenigingen O.O.G. en D.V.S.V. samen een opvoering zullen geven van het toneelspel van Gaston Martens „De Para dijsvogels". Bij gebrek aan een behoorlijke zaal in dit gemeen- tedeel zal op de speelweide aan de Hugo Verrieststraat een grote tent worden neergezet, waar deze en eventueel andere feestelijkhe den zullen plaats vinden. AUTO-, MOTOR- EN BROMFIETSZEGENING. Op zondag 4 mei a.s. zal door de r.k. Handelsreizigersvereni ging „St. Ghristoffel" op 't Raad huisplein, van 12 tot 1 uur weer de jaarlijkse auto-, motor- en bromfietszegening georganiseerd worden. „DYNAMIET" BIJ G.E.O. Zaterdag en zondag a.s. zal de toneelvereniging G.E.O. in de zaal v. Helvoirt in de Putstraat een opvoering geven van het to neelstuk „Dynamiet". CONCERT. Op het programma van het concert dat Antoinette Blom (alt) en Joh. Verhoeven (piano) donderdag 24 april in Musis Sa crum zullen geven, staan werken van Handel, Scarlatti, Beetho ven, Schubert en Brahms. Om ook de jongere muziek liefhebbers voor een bezoek aan dit concert aan te moedigen, heeft men jeugdkaarten tegen halve entréeprijs beschikbaar gesteld. Zie de annonce in dit nummer. VAKOPLEIDING SCHOENINDUSTRIE, Binnenkort zal in de Nijver heidsschool alhier een bespre king worden gehouden over het leerlingstelsel in de schoenin dustrie. Tot deze bespreking zijn uitgenodigd afgevaardigden van de schoenfabrikantenverenigin- gen in Waalwijk, Kaatsheuvel en Drunen, terwijl de heer Roe- lands, inspecteur van het Nijver heidsonderwijs en de heer v. d. Akker, secretaris der Vakoplei ding, de gewenste voorlichting zullen geven. AANBESTEDING. Bij de aanbesteding die woens dag werd gehouden voor de bouw van een dubbel woonhuis aan 't Vredespiein te Waalwijk voor rekening van de fa. Landis en Gyr, werd als volgt ingeschre ven Fa. A. Spuibroek Waalwijk Fa. J. v. Huiten-Krol Waalwijk Fa. Coppens Waalwijk P. Verhagen Spr.-Cap. Fa. W. Nieuwenhuizen Sprang-Capelle Fa. Oversteeg, Spr.-Cap. Fa. Wed. Aarts en Zn., Waalwijk 45.900 50.645 49.210 49.055 48.423 47.746 47.483 Fa. H. van Brunschot Waalwijk 45.546 Fa. P. v. Hilst, W'wijk 44.990 Fa. Wed. van Heesch Waalwijk 44.822 Fa. A. Vermeer, W'wijk 44.175 Gegund aan de laagste inschrij ver fa. A. Vermeer Zn., Loeff- straat 7 te Waalwijk. ALGEMENE JAARVERGA DERING K.A.B. Op maandag 28 april a.s. zal de K.A.B. in de grote zaal van De Gecroonde Leersse haar al gemene jaarvergadering houden. De aanvang is bepaald op 8 uur. STOPVERFMANIE. De jeugd blijkt een bijzondere voorkeur aan de dag te leggen voor de stopverf langs de ruiten van de B.B.A.-wachthuisjes. Tel kens weer opnieuw wordt hier de stopverf verwijderd, met het gevolg dat de ruiten los komen te zitten en per ongeluk door een argeloze wachtende reiziger in gedrukt worden. Op deze wijze zijn al heel wat ruiten gesneu veld. De politie ziet scherp toe en heeft al heel wat jeugdige da- dertjes kunnen betrappen. Hier mee is het euvel echter de wereld niet uit en de politie doet dan ook 'n dringend beroep op de ou ders hun kinderen er op te wij een, dat deze stopverf niet dient om er uit gepeuterd te worden, HINDERLAAG. Een wel dichtgegooid, maar niet voldoende aangestampt gat in de 2e Zeine, deed de auto van J. v. d. P. uit Den Bosch vrijdag j.l. een zware slagzij maken. v. d. P. liep een bloedneus op en de naast hem zittende B., eveneens uit Den Bosch, vloog met zijn hoofd door de voorruit. E)r. Lenglet verleende eerste hulp. Behalve een verbrijzelde voor ruit liep de auto ook nog 'n ver bogen chassis op. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Donkerblauw jongensjasje m. ritssluiting; wit konijn; rood bruin geblokte shawl; paar grij ze wanten en herenvest; rode kinderportemonnee; lipssleutel nr. 6084; pinchertje; zwarte rechter damesglacé; regenbroek; bruin leeren portemonnee- grijs groen herenjasje; jongensrijwiel; wollen das; sleutel; lege bruine kinderportemonnee; bruine por temonnee met inhoud. Verloren Pakje inhoudende facturen bruine glacé herenhandschoen; rode step met gele spatborden; zwarte regenbroek; zelfbinder met gouden vijfje er op; zwarte portemonnee met ritssluiting; zilveren oorbelletje met rood steentje; bruine kinderportemon nee; gele glacé herenhandschoen; gebreide want; rood-zwarte por temonnee inhoudende 100. groen lederen ceintuur; bruine portefeuille met papieren; pols horloge met doublé armband; reservewiel maat 825/20; agen da met o.a. rijbewijs BE;'heren fiets. NUMMERING VERKIEZINGSLIJSTEN. Voor de a.s. gemeenteraads verkiezing zijn de verkiezings lijsten als volgt genummerd K.V.P. 1; Prot. Chr. Groep 2; P.v.d.A. 3; Lijst Klerks 4; Lijst Brouwer 5. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Elke minuut telt...", alle leeftijden. Luxor 8 uur; „De show gaat toch door", alle leeftijden. Donderdag. Musis Sacrum 8 uur; Concert door Antoinette Blom, alt, en Joh. Verhoeven, piano. HULDIGING J. HEINEN. Donderdagmorgen vond op het di- rektiekantoor van de N.V. Neder- landsche Schoenenunie Bloch Stib- be-HolIandia de huldiging plaats van de heer Heinen, die op die dag 25 jaar aan de zaak verbonden was. De president-direkteur, de heer E. Stibbe, hield een toespraak waarin hij onder andere de nog zeer jonge leef tijd van de jubilaris naar voren bracht. Op 15-jarige leeftijd trad hij in dienst en begon zijn werkzaamheden in de schifterij. Later werd hij met de leiding over die afdeling belast. Hier na kreeg hij een funktie in de snij- derij en maakte daar kennis met alle werkzaamheden. Na de oorlogsjaren werd zijn werk terrein verlegd naar het overleder- magazijn. Op het ogenblik bestaan zijn bezigheden voornamelijk uit het overnemen van overleder van de fa brieken. De heer Stibbe sprak zijn waardering uit over de wijze waarop de heer Heinen dit steeds gedaan heeft en wees op het grote belang van een dergelijke funktie voor de Hollandia-fabrieken. Tepslotte wenste hij hem van harte geluk en sprak de wens uit, dat hij nog zijn gouden jubileum ook in goe de gezondheid zou mogen vieren. Aan mevrouw Heinen werden bloe men overhandigd. De jubilaris ontving als cadeau een bedrag onder couvert en tevens de Hollandia-legpenning met oorkonde. De heer Stibbe Jr spelde de heer Heinen een onderscheiding op van de Maatschappij van Nijverheid en Han del en overhandigde het daarbij Ver erend Getuigschrift. Namens de ondernemingsraad werd het woord gevoerd door de heer J. Gouda, die uit naam van het gehele personeel gelukwensen en een cadeau aanbood. De volgende spreker was de heer F. Wentink die de heer Heinen hul digde als een goed kollega die hij graag ten voorbeeld stelde aan de jongere medewerkers. Hierna begaven de jubilaris en zijn echtgenote zich naar het overleder- kantoor en ook hier werd de jubila ris in de bloemen gezet. De heer A. Kouwenberg hield een korte toe spraak en bood namens het perso neel van het overlederkantoor en ma gazijn enkele mooie klassieke lang speelplaten aan. De jubilaris dankte mede namens zijn vrouw voor de grote belangstel ling en mooie cadeau's. DUIVENSPORT DE POSTDUIF WAALWIJK. J.l. zondag 20 april hield bovenge noemde vereniging een wedvlucht vanuit Vilvoorde, waarvan de uitslag is als volgt Th Groeneveld 1, 17., 28, 67, 75, 135, 144; B van Riel 2, 82, 119, 123, 130; Adr. Bakkers3, 10, 24, 32, 62, 158; A. van Huiten 4, 128, 137; Duivekam 5 95; Spapens 6, 7, 37, 105; C Schuwer 8, 140, 154; M v d Heuvel 9, 126a; C Bouman 11, 99; G Schoemans 12, 22; de Ronde 13, 60, 110; van Brunschot 14, 26, 48, 92, 126; G v Boxtel 15, 141; Schoe mans Jr 16, 90, 127; H Lombarts 18, 63, 89, 93; D Kramer 19, 66, 71, 76, 114; L v Velthoven 20; M Verhulst 21; J v d Meijdenberg 23, 69, 155; J Verwiel 25, 33, 47, 65, 73, 84; C de Man 27, 86, 96; H v Boxtel 29, 142; Wassellewschi 30; J Timmer mans 31; J Hensen 34; A v Schaik 35, 45, 61, 79; L de Kloe 36, 53; Strijk 38, 43; F G Schoemans 39, 51; P. Timmermans 40, 78, 139, 148; M Verhulst 41, 49, 81, 102, 111, 130; Adr Leijten 42, 156; A de Kloe 44, 122; J de Bruin 46; Pagie 50; van Gelder 52, 80; Veltmeijer 54; Sars 55, 153; G v Helvoirt 56; Strengers 57, 70, 115, 151; A v Ham 58,149; J J Timmermans 59, 64, 147; Ver hagen 68, 107; Jos v Bladel 72, 88, 129, 134, 141, 148; H Knippels 74, 136, 152; Am Lombarts 77, 157; A v d Houdt 83; W Duquesnoy 85, 150; v Eeten 87 M Leijten 91, 112; L de Jong 94; Vermeer 97, 104, 113; P v Esch 98, 118; Heesbeen 100, 121; W v d Geijn 101; C v Bijnen 103; Jos v Schaik 106; P Leijten 108; v Kessel 109, 125, 133; Bak keren 116, 132; C Damen 117; L de Gouw 120; v Onzenoord 124; v d Linden 131. Tito van Joego-Slavië en Kroesjef van de Sovjets hebben weer eens ruzie; 't zal wel weer bijdraaien. Indonesische diplomaten in ver schillende landen hebben hun' func ties neergelegd, zo ook de militaire attaché van Djakarta in Den Haag. Volgens laatste berichten zou Padang door de rebellen zijn her overd en de aanval op Boekittingi gestuit. Er lopen geruchten over het omkopen van spelers van P.S.V., voor de ere-divisie-match tegen B.V.V. Het elftal tegen Curagao op woensdagavond a.s. is hetzelfde als tegen België;; alleen is De Munck vervangen door Pieters Graafland. HOEVEEL LUISTERAARS EN KIJKERS TELT NEDERLAND. Op 1 april 1958 bedroeg het aantal aangegeven radiotoestel len 2.397.302 tegen 2.384.852 op 1 maart 1958. In hetzelfde tijdvak steeg het aantal aangegeven televisietoe stellen van 278.059 tot 291.331. Op 1 april 1958 waren er 521.037 aangeslotenen od het draadom- roepnet tegen 522.590 op 1 maart 1958. Hoe kon het vroeger Herinnert U zich de rustige tijd noa rondom het jaar 1920 De boer ging met het paard voor de ploeg en de eg oveé het land, de melkmachine was nog maar sporadisch in gebruik, de trek ker was bijna nog. onbekend, de dorsmachine en combine alleen gezien op plaatjes uit het verre Amerika en met verwondering vroeg menigeen zich af, of deze machines in Nederland ook eens gebruikt zouden kunnen worden. Ook de tuinder en fruitkweker werkten op een heel) andere ma nier; ploeg en schop namen de plaats nog in van frees en trek ker, het paard trok de tonspuit. De rassen waren geheel anders als tegenwoordig, de Cox was amper te telen, sterappel, belle fleur en kleipeer waren goede bekenden van elke huisvrouw. Appel en peer werden bewaard in een kuil of schuur, nog wel eens ojf een hoop; in het najaar werden ze vaak per mand ver voerd naar de markt in de buurt. Van een fruitbewaarplaats of koelhuis was nog geen sprake, laat staan dat we de invloed van de gasbewaring op ons fruit konden bevroeden. Spuiten de den we alleen nog maar met V.B.C., en sommige vooruitstre vende fruittelers werkten zelfs al met nicotine en Cal. of Bord. pap. Het onderwijs in die dagen. In die tijd reeds werd behoefte gevoeld aan dag onderwijs, naast de avondcursussen, die aan tuin der en fruitkweker voordien de elementaire kennis verschaften. Na het le leerjaar bezochten de tuinders- en fruitRwekerszo- nen eerst de Tuinbouwschool 1 jaar op 2 dagen per week en daarna nog 3 jaar 1 dag p. week. Zo werd hun de gelegenheid ge geven zich kennis eigen te ma ken, die voor die dagen al heel wat betekenen kon. Het leven staat echter niet stil, overal vinden grote veranderin gen plaats. Ook in land- en tuin bouw is veel Veranderd. Onze plaats in deze tijd. Het tuinbouwonderwijs zal zich aan deze veranderingen aan moeten passen, wil de tuinder in de komende jaren in ontwikke ling niet ver achter komen. Door de toekomstige ontwikkeling met mechanisatie, rassenkeus, bemestingsfactoren, verandering in de ziektebestrijding, noemt U verder maar op, klemt dit nog eens te meer. Daarom is een heel nieuw plan opgesteld voor onze tuinbouwscholen. In sommige streken van ons land is reeds een begin met de invoering hier van gemaakt; onze omgeving kon hier voorlopig nog niet van profiteren. Het nieuwe programma bevat voor de jongens, die uit de 6de klas van de lagere school ko men, eerst 2 jaren, waarin 5 da- §en per week les gegeven wordt, aarna een 3de jaar van vier schooldagen en een 4e jaar van 3 dagen. In de 1ste en 2de klas wordt gedurende 40 weken school gehouden, de twee laatste leerjaren tellen 30 schoolweken. Een jaar vroeger dan nu ver laten de jongens dus de school, daar we nu pas jongens vanuit de 7e klas mochten toelaten. Het bezwaar, dat de nieuwe wet sinds 1 febr. j.l. aan jongens onder de 14 jaar verbood op een bedrijf te werken ep de jongens dus 3 da gen per week langs de straat moesten lopen, is daarmee met een ondervangen. Nieuwe vakken. Maar denkt U nu niet, dat al deze uren alleen met de theore tische vakken gevuld zullen worden, integendeel, een groot gedeelte van deze uren wordt gebruikt voor scholing in prac- tisch opzicht. In de drie laagste klassen krijgen de jongens 3 uur per week les in timmeren, schil deren, metselen, waardoor ze straks beter in de gelegenheid zullen zijn kleine reparaties op het bedrijf zelf uit tn' voeren. In klas 3 en 4 zijn verder totaal 225 uur uitgetrokken voor het beoe fenen in de praktijk van groente teelt en fruitteelt. In deze uren wordt ook les gegeven in de ma chines en kassenbouw, zodat de jongens na vertrek van de school een bredere ondergrond hebben dan tot nu toe het geval kon zijn. Natuurlijk is dit nu niet zo, dat er straks niet meer te leren valt, doch wordt zo een stap op de goede weg gezet met het tuin bouwonderwijs. De Tuinbouwschool in Dussen en deze veranderingen. Het bestuur van de Chr. La gere Tuinbouwschool te Dussen is er nu in geslaagd in deze de nieuwe ontwikkeling van 't tuin bouwonderwijs op de voet te volgen. 1 september a.s. wordt voor de leerlingen, die dan de school zullen gaan bezoeken, de gele genheid opengesteld de school op basis van het nieuwe programma te gaan volgen. Voor deze ene keer zal er gelegenheid zijn zo wel ingeschreven te worden voor de school vanuit klas 6, als van uit de 7e klas of de le klas van de ulo of v.g.l.o.-school, zelfs vanuit de le klas der ambachts school kan dit plaats vinden. Gedeeltelijk krijgen de jon gens die nu de school bezoeken, ook de gelegenheid dit nieuwe leerplan te volgen; het theoreti sche gedeelte wordt op de oude voet afgewerkt, maar daarnaast krijgen de jongens uit klas 3 en 4 ook de gelegenheid practische scholing te verwerven. Hiervoor zijn aparte leerkrach ten benoemd, die zich in combi natie met de school in Tiel en Zaltbommel helemaal aan dit werk zullen wijden. Zo wordt de jongelui uit onze omgeving nu de gelegenheid ge boden zich op basis van 't nieu we leerplan te ontwikkelen, een gelegenheid, waarnaar vele ou ders in het Westland, Zeeland of Noord-Holland nog uit moeten zien. Gaat de belangstelling van uw zoon uit naar Groente-, Fruit of Bloementeelt, overleg dan eens met het hoofd van de school, die uw zoon nu bezoekt. Hij zal in de gelegenheid zijn u verder inlich tingen te geven. Ook kunt u even contact opnemen met de school om nader bijzonderheden te ver nemen. Naar ons verzekerd is, zal het hoofd zich graag met u in verbinding stellen. Mede in verband met de ont wikkeling van onze streek, die door de komende ruilverkaveling sterk gestimuleerd zal worden, is het een reden tot grote blijd schap, dat althans voor de tuin bouw nu al de mogelijkheid ge schapen is vooraan te gaan in de ontwikkeling van de jeu^d in de ze sector van het bedrijfsleven. Apothekers - assistente krijgt levenslang. Onder zeer geheimzinnige om standigheden overleed 2 novem ber 1956 de 16-jarige Tilman Zwyer, zoon van de Westberlijn- se specialist dr. Hans Zwyer. De specialist zelf en ook diens echt genote werden plotseling ernstig ziek, doch konden van de dood worden gered. De afdeling Moordzaken van de Westberlijnse „Kripo" (afkor ting van Kriminal-polizei) werd in de zaak gemoeid. Aan 't licht kwam, dat het dienstmeisje van de familie Zwyer! van een onbe kende dame een blik cake had ontvangen, bestemd voor het doktersgezin. Een lange, slanke dame had het pakje afgegeven met het verzoek dit aan de dok tersfamilie ter hand te stellen. Ht signalement van dé onbeken de vrouw, wat de dienstbode verstrekte, was nietszeggend. De zoon Tilman, h.b.s.-leer- ling, maakte als eerste gebruik van de gave. De politie hoorde een aantal mede-scholieren, maar vond geen spoor van vergif of dader. De geheimzinnige liefdesbrieven. Op een dag in januari 1957 ontving de recherche 'n anoniem schrijven dat de dader géén scho lier was, want de door )het ver gif gestorven jongeman had géén vijanden en tenslotte, zo stond in de brief, waren deze moord en de pogingen daartoe een gevolg van de woordbreuk van dr. Hans Zwyer. De specialist Zwyer en pok z'n vrouw werden urenlang gehoord en tijdens dit verhoor kwam ook de riiet-ondertekende brief ter sprake. De dokter verklaarde daarop, dat niet alléén hij, doch ook andere collega's van hem in de loop der jaren brieven en briefkaarten hadden ontvangen, waarvan de zinsbouw en het ge bezigde lettertype grote over eenstemming vertoonden met de brief, die aan de politie was ge zonden. Verschillende van deze epistels had de dokter nog be waard; zij werden door de re cherche in beslag genomen. Andere geneesheren in de stad werden door de politie aan de tand gevoeld en ook zij hadden soortgelijke brieven in hun bezit. Ze waren niet voorzien van een handtekening en in alle werd 't zelfde thema aangesneden, na melijk de liefde van de schrijf ster, nog onbekend, voor de gea dresseerde. Het onderzoek der kundigen wees vervolgens uit, dat deze brieven alle door een en dezelfde persoon geschreven wa ren. Ook het blik met cake werd nog eens aan een nader onder zoek onderworpen en vastgesteld werd dat in deze cake een bac teriologisch vergif was verwerkt dat wel wordt gebezigd bij de be strijding van plantenziekten. Deduseren en combineren. Het onderzoek werd vastbera den voortgezet. Tenslotte kwa men zekere aanwijzingen los, die alle in één richting wezen en wel in die van Stefanie Burgmann de apothekers-assistente van het Berlijnse Behringziekenhuis. Maandenlang ging de recher che haar gangen na, onderzocht haar handschrift en toetste dit aan de lettertypes van de liefdes brieven; de overeenstemming was frappant. Tijdens haar af wezigheid doorzocht men haar kamers; men vond daar cake meel, gelijk aan dat, waarvan de vergiftigde cake was bereid, die was aangetroffen in de keuken van dr. Zwyer. In de slaapkamer van Stefanie Burgmann trof de speurende recherche tenslotte 'n wel zéér uitgebreide vergiftkast aan, met potten en flesjes, in houdende de meest uiteenlopen de vergiften, waaronder het bac teriologisch vergif ter bestrij ding van plantenziekten, hetzelf de dat was aangetroffen in de bewuste cake. Zonneklaar bleek, dat Stefanie Burgmann, apothekers-assisten te in het Behringziekenhuis te Berlijn, een dubbel leven leidde; overdag was zij de hardwerken de, plichtsgetrouwe apothekers assistente, die alles deed om het lijden der aan haar zorgen toe vertrouwde patiënten te verlich ten, doch des avonds veranderde zjj in een anonieme briefschrijf ster en moordenares. Haar arres tatie volgde kort hierop. Het schrijvan van de anonie me brieven aan de verschillende doktoren gaf Stefanie Burgmann tijdens urenlange kruisverhoden eindelijk toe; de giftmoord en de pogingen tot moord moddels ver gif bekende ze ten dele. En bij de politie èn tijdens haar verhoor door de rechterlijke macht ter zitting bleek zij een lastige en onhandelbare beklaagde te zijn. Het aangevoerde bewijsmateri aal was echter zo overstelpend dat de rechtbank dezer dagen niet anders kon doen dan de eis van de Officier van Justitie tot levenslange gevangenisstraf be vestigen. (Nadruk verboden) GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU WAALWIJK. Vraag naar arbeidskrachten SCHOEN EN LEDER Stikkers - stiksters Handschoenstiksters Bijtuigers Doorzetters Overhalers Aankloppers Zoolleerstanzers Ophalers VRIJE BEROEPEN Vr. kantoorbedienden Facturiste (1617 jaar). Bankbediende HOTELPERSONEEL (Seizoen) Werksters Garderobejuffrouw Gebakjuffrouw Kamermeisjes HUISH. DIENSTEN Dagdienstboden hele of halve dagen Werksters PERS. IN ALG. DIENST Inpakster Hulp in cantine Aanbod van arbeidskrachten BOUWNIJVERHEID Metselaars Timmerlieden L.l. timmerlieden Voeger Opperlieden Grondwerkers Bedrijfsleider HOUT, KURK, STRO Meubel-woningstoffeerder Fineerder KLEDING-REINIGING Maatkleermakers SCHOEN EN LEDER Stikmeester Thuisstiksters Snijmeester Buldozerdrijver Leersorteerder Huidensorteerder Magazijnmeester Sjouwers looierij. Wij hebben: BROUNLEY '5 COMPLEXION-ZEEP maakt reinigingscreme en -melk overbodig Drogisterij v. Amelsvoort aan de Markt - Kaatsheuvel Tel. 2286 DAGPRIJS VERSE EIEREN,' K0ELHUISB0TER en /MARGARINE t/m zaterdag) no. 5 13 cent no. 3 15 cent no. 2 16 cent 100 gr. goudmerk thee en 200 gr. San Francisco van f 1,42 voor I 1,1 7 '/2 Baby Edammer I 1,25 3 Pak margarine 99 ct. 1 pak verse koelhulsboter 85 ct. 2 bl. Portugese sardines 75 ct. Maxwell Quick coffee per bl. van f 2,48 voor f 1,98 Bij 100 gr. cacao 3 repen voor 49 ct. Vuchtenhagel pk. 25 ct. Zachte zeep 500 gr. 44 ct. NIEUW: Rivella normale fles 30 ct. grote fles 57 ct. WAALWIJK Tel. 2480 SPRANG Tel. 2355 /KOELHUISBOTER 83 ct. MARGARINE 3 pakjes 98 ct. DEZE WEEK EXTRA AANBIEDING. Ter kennismaking met onze prima limonadesiroop opver-i 'toon van deze advertentie1 1 FLES PRIMA LIMONADE 1 SIROOP van f 1.1 5 voor 65 ct bij aankoop van 1 pakje kof fie v.a. f 1.57 of 100 gram) thee v.a. 80 ct. Stationsstraat 92 a Mgr. Zwijsenstraat, Hoek An dreas Zijlmansstr. Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 7