Interessante voetbalwedstrijd Ook voor Moeder slaagt U bij SPEETf Leuke geschenken voor MOEDER DESK-VETERANEN - F.C. ISECHEM - VETERANEN Ten bate van het St. Jozef-jeugdhuis Bebloede briefopener wees dader aan Schoenhandel H. v.d. Geld, Antoniusplein 73 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 9 MEI 1958 14 A.S. ZATERDAG 10 MEI Rosa nam nèi ieveel en Kindermoordenaar van Kapfenberg krjjgt levenslang (van onze correspondent) De bevolking van het kleine Oos tenrijkse stadje Kapfenberg, in de provincie Steiermark, verkeert in een opgewonden toestand en dat heeft zo z'n reden. In het naburige Graz staat terecht de 54-jarige ongehuwde Oos tenrijker, Albin Vogl, van beroep kantoorbediende bij een aannemers maatschappij, wonende in Kapfen berg. DE FINANCIËLE SITUATIE. De deviezenreserve bij de Ned Bank is in de gepasseerde week togenomen met 46 miljoen. Het overschot bij de E.B.Ü. leverde de vorige maand voor Nederland een overschot van 36 miljoen op. PINKSTERRETRAITE. Dames, die dit jaar het Pink sterfeest ten volle willen meele ven in de geest van de Kerk, ra den wij aan, van zaterdag 24 tot dinsdag 27 mei naar het Cenakel te gaan in Tilburg. De ZeerEerw. Heer G. C. M. van Leer, directeur van de Kath. Actie in het Bis dom Utrecht, leidt daar die dagen een retraite rond het Pinkster mysterie en de rol van de H. Geest in ons leven. INTERNATIONALE MOTOR CROSS TE ZALTBOMMEL. Voor de tiende maal organi seert de Motorsportvereniging „De Waal" te Zaltbommel op Tweede Pinksterdag een inter nationale motorcross, waaraan dit jaar niet alleen het record aantal van 140 coureurs, waar onder Belgen, Duitsers en Fran sen, zal deelnemen, doch ook motoren met zijspan. Daardoor zal de cross te Zaltbommel dit jaar de enige zijn waarin de spectaculaire side-cars zullen uitkomen. Uit het sensationele verloop van deze zijspanrace, 't vorig jaar, is gebleken, dat het circuit uitermate geschikt is voor deze adembenemende sport en de Belgen, die dit nummer met grote moed uitvoeren, zullen de duizenden ook nu weer in op winding brengen. Dit nummer is dan ooi? met de race der interna tionalen alleen reeds een gang naar Zaltbommel waard. „HEENGAAN" NIET SLOTSOM VAN KRANENBURG-STAF. Naar wij uit gezaghebbende krin gen vernemen, hebben staatsse cretaris mr. Kranenburg en mi nister Staf uit de debatten in de Tweede Kamer van woensdag niet de conclusie getrokken, dat mr. Kranenburg nu zijn ontslag zou moeten aanvragen. Zij me nen, dat de Kamer de „verklaring van verontschuldiging", die de staatssecretaris aan het begin van het debat aflegde, zonder meer heeft aanvaard. De beide bewindslieden achten het feit, dat prof. Oud (liberaal) na zijp aanval op de positie van mr. Kranenburg, geen hoorbare steun kreeg van andere partijen, een aanwijzing temeer, dat de Kamermeerderheid de staatsse cretaris „wil laten zitten". Zij vinden, dat de Kamer gelegen heid genoeg heeft gehad om op de verklaring van mr. Kranen burg te reageren. Omdat dit met uitzond e<ring van hetgeen de oppositieleider zei niet is ge beurd, meenen zij, dat thans niet gesproken kan wórden van „wan trouwen". (Volkskrant) - De Eerste Kamer heeft de Delta-wet aangenomen. BRANDSTICHTER TE TILBURG BEKENT. Een 53-jarige ongehuwde draad maker uit Tilburg heeft zich zondag bij de politie gemeld met de medede ling, dat hij de brand, welke op 2 mei van het vorig jaar de wollenstof- fenfabriek van de Gebr. Franken aan de Goirkestraat totaal in de as legde, had gesticht. Als beweegreden voor zijn daad gaf de man op, dat hij „uit de maatschappij weg wilde". Aan vankelijk had hij het niet durven be kennen, doch op de duur voelde hij zich dermate bezwaard, dat hij zon dag j.l. tenslotte naar de politie ging. De man is ingesloten. De schade bij de brand van de fa briek van Franken bedroeg circa an derhalf miljoen gulden. Voor al Uw MOEDERDAG- GESCHENKEN naar M. VAN LOON Laageinde 81 - Waalwijk Tel. 2664 6 bierglazen voor 0.75 Wij hebben: voor MOEDERDAG een mooie collectie leren portemonnaies ook in de nieuwe kleur crème Drogisterij v. Amelsvoort aan de Markt - Kaatsheuvel Tel. 2286 MOEDERS HARTEWENS Een paar Vasana-nylons speciaal in MOEDERDAG-verpakking in prijzen vanaf 2.95 Bergmans-Smits Sandaaltjes met steunzool California Kinderschoenen, wit 'n Practisch geschenk ROOMSPUIT ROOMKLOPPER en MAATBEKER 3 in 1 2.95 Een mooie foto-album grote sortering leuke modellen reeds vanaf 3.50 SNIJBONENMOLEN prima kwaliteit 4.25 KOEKTROMMELTJE kleurig decor, nu 69 ct. GEBAKSTEL KOP EN SCHOTEL PUDDINGVORM fraai porcelein porcelein met gouddecor op schotel 13-dlg. leuk model leuke vormen 8.95 1.10 2.95 GESCHENKEN Vlekvrü Massief Boodschapmandje TOMADO- plastic Frite Snijder 6 Theelepels in étui 1.25 5.75 2.25 Tomatenmesje 6 Gebakvorkjes in étui Linnen tas 2.95 1.75 2.25 Schotelhouder 2 vleesvorkjes in étui Grote maat 4.25 1.95 3.95 Eierkoker Thee- en suikerschep met voorzak 1.45 0.95 1.95 1 4.95 Enkele hoogst interessante attracties zullen het publiek een aangename middag bezorgen. Er staat de Kaatsheuvelse voetbal-enthou siasten voor a.s. zaterdag een hoogst in teressante en zeer aantrekkelijke voetbal wedstrijd te wachten. Die middag zullen n.l. de Desk-veteranen weer eens in het veld verschijnen om aan te treden tegen een zeer sterke combinatie van de voetbalclubs F.C. Wareghem en F.C. Iseghem uit België. Zoals we j.l. maandag reeds meldden, dus in de Efteling een ,,in- terland"-voetbalwedstrijd, met hoogstwaar schijnlijk een sfeer als in de vermaarde „Hel van Deurne". De Belgische combinatie heeft deze wedstrijd dan ook zeer serieus opgevat en komt met een zeer sterke formatie naar Kaatsheuvel. Het elftal telt onder haar spe lers nog enkele actieve voetballers uit de le divisieclub Wareghem, zodat het de Desk-oudjes zeker niet gemakkelijk zullen krijgen. Op haar successenreeks staan reeds twee tournooi-overwinningen, waarvan één zelfs bevochten tegen de veteranen van F.C. Antwerpen, waarin nog 2 -oudinternatio nals stonden opgesteld. Namen als Romein, Leskens, Gustaaf Verbeken, Jef Vonk en Ca- miel v. d. Branden, zeggen ons uiteraard nog weinig, doch zij zijn ons opgegeven als de besten van de ploeg. Oude Desk-glorie. Zij krijgen echter een Desk-formatie te genover zich, waarvan de namen onze le zers meer zullen zeggen en die ons meteen de Desk-glorie weer zal doen herinneren van de jaren toen het le klasserschap in het bereik lag en verschillende clubs uit de le klas hun meerdere moesten erkennen in de Desk-lui. Het zal dus voor het publiek een pracht-gelegenheid zijn hun oude favorieten nog eens te beoordelen naar hun technische kwaliteiten, al zullen zij wel kunnen reke nen op favorieten die alleen aan kwantiteit en omvang gewonnen hebben. Toch is het een sterke Desk-formatie welke a.s. zater dag tussen de lijnen zal verschijnen en we mogen dan ook met enige gerechtvaardigde trots deze ontmoeting met vertrouwen te gemoet zien. In het doel staat de nog altijd actieve voetballende doelman G. de Nijs, die ondanks zijn 39-jarige leeftijd niet van ophouden weet en zich eigenlijk niet thuis voelde bij de Desk-oudjes. De verdediging wordt gevormd door de oud-bekende Dorus v. d. Hout en Henk van Es. De middenlinie, welke in de gloriejaren meermalen de sterkste bleek, wordt gevormd door de on- vergetelijken: Piet van Boxtel, Jo v. d. Ven en André van Es, waarvan laatstgenoemde de meeste vermaardheid verwierf onder de naam van „de Witte". Het zal een lust voor het oog zijn deze halflinie nog eens aan het werk te zien. Voor de voorhoede zijn er een zevental spelers, waaruit straks de juis te opstelling zal worden geformeerd. Zeker van een plaats is natuurlijk de man van de volmaakte dribbel Sjef van Nieuw- stad, die vermoedelijk als middenvoor zal worden opgesteld. Zijn broer Harry van Nieuwstad zal de rechtsbuitenplaats wel be zetten. De linksbuitenplaats zal zijn voor André v. Laarhoven of Wim Molenschot, die als zodanig bekendheid verwierven. En uit de volgende 4 spelers zullen de binnen plaatsen gekozen moeten worden n.l. Toon tje van de Ven, André van Boxtel, als hij geheel genezen is, Wim Soeterboek, die beter thuis op het groene laken is en het met de serie-americanie nu heel wat moei lijker zal hebben, en zijn broer de beter bekende Cor Soeterboek. Cor sukkelt ech ter met een verrekte dijspier, zodat het niet geheel zeker is dat hij de hele wedstrijd zal uitspelen. Het elftal beschikt bovendien nü reeds over een zestal reserves, waaruit wel over duidelijk blijkt dat de veteranen-afdeling zeer serieus werd heropgericht en de voet balclub Desk zo mogelijk met succes zal vervolmaken. Opbrengst vooï St. Jozef-jeugdhuis. De Desk-veteranen hebben hun eerste wedstrijd en dit nog wel tegen een buiten- landse formatie, meteen ingezet voor een liefdadig doel. De gehele opbrengst zal n.l. worden afgedragen aan het bestuur van de Jeugdraad St. Jozef, onder de perfecte lei ding van de heer J. Bieners en de enthou siaste en nimmer versagende geestelijke ad viseur kapelaan Verhagen. En het bestuur heeft deze gelegenheid meteen degelijk aan gepakt en zal voor een hoogst attractieve entourage zorgen, wat we nog niet in de finesses mogen verklappen, maar wat zijn weerga niet zal vinden. Het stelt iedere be zoeker van de wedstrijd, maar verder ook iedere Kaatsheuvelse ingezetene in de gele genheid om 2 prachtige prijzen te winnen, van buitenlandse origine en waarvan een zelfs van exotische oorsprong. De winnaars zullen echter de juiste uitslag moeten ra den. De formulieren hiervoor worden huis aan huis bezorgd en moeten volledig inge vuld en met betaling van slechts één kwart je, voor de wedstrijd worden ingeleverd aan onderstaande adressen: tot zaterdag 10 mei, 1 uur namiddag, bij A. v. Laarhoven, Crispijnstraat, Jan Verhiel, Peperstraat en M. Soeterboek, Parklaan 11. Na die tijd kunnen ze alleen nog worden ingeleverd aan de kassa, voor de aanvang van de wed strijd. Op bovengenoemde adressen en te vens aan de kassa, zijn nog meerdere for mulieren te verkrijgen, want iedereen kan zoveel maal raden als hij wil, echter telkens vergezeld gaande van het verschuldigde kwartje. Direct na de wedstrijd zal de prijs winnaar op het veld worden bekend ge maakt en bij aanwezigheid de prijs worden uitgereikt. De entree is voor volwassenen 50 cent en voor kinderen 25 cent. Ook de leden van de Efteling en de v.v. Desk zullen bij deze wedstrijd dit bedrag moeten betalen en geen reductie genieten op grond van hun lidmaatschap. Deze maatregel is door beide instellingen genomen, omdat men er ten vol le van overtuigd is, dat iedere bezoeker dit offer gaarne zal brengen voor het doel van het bouwen van een noodzakelijk jeugdhuis. Bovendien zal het te bieden program meer dan het dubbele waard zijn. Langs het speelveld wordt een geluids installatie aangelegd, welke voor de muzi kale entourage zal zorgen en de attracties nader en beter zal toelichten. Onder de rust zal dan de grootste attractie op de meest spektakulaire manier aan de bezoekers wor den gepresenteerd, die zijn climax zal be reiken in de manier van het bekend maken van de gewonnen prijzen. In die richting gaan al geruchten over inschakeling van de nationale luchtmacht, terwijl andere zelfs het in nog hogere regionen zoeken van die der aardsatelieten. In ieder geval kunnen wij de bezoekers een hoogst interessante en bewogen „rust" garanderen, wat tot een bezoek aan het sportveld mogelijk nog meer zal stimuleren. Ook de jeugddrumband van St. Jozef zal door hun optreden aan het geheel luis ter bijzetten en voor de aanvang van de wedstrijd een rondwandeling maken door Kaatsheuvel, om ieder op te wekken voor hetgeen om half vier te gebeuren staat. Om 3 uur zullen zij de spelers aan café 't Ho- ventje afhalen en op hun tocht naar de kleedkamers begeleiden. Om precies half vier begint dan de voet balwedstrijd, waarin we de Desk-veteranen veel succes toewensen, om de eer van Kaats heuvel zo succesvol mogelijk te verdedigen. We hopen door deze uiteenzetting het te bieden programma zo duidelijk mogelijk te hebben bekend gemaakt en ieder overtuigd te hebben dat er a.s. zaterdagmiddag in de Efteling iets geheel aparts te bewonderen zal zijn, zowel op sportgebied als in de ge hele attractieve entourage, welke door de jeugdraad van de St. Jozef-parochie wordt geboden. Een gang naar het sportveld is dus niet alleen aan te bevelen, maar garan deert U bij voorbaat een genoeglijke middag. LAFFE DUBBELE MOORD. Op 22 oktober 1956, om ongeveer 12 uur, keerde de 8-jarige Ursula Seibert uit school huiswaarts; zij had haast. Het lag n.l. in de bedoeling van het meisje om, sa men met haar 5 jaar oude broertje Klaus, op de zg. Slotberg, even buiten het schil derachtige stadje Kapfenberg gelegen, wat takken te gaan snijden van de bruine beuk, waarvan de bladeren juist in dit jaargetij de zo mooi rood gekleurd zijn. Met een gerust hart vertrouwde de moe der haar oogappel, de kleine Klaus, aan haar verstandige oudste dochter toe. Ursu la nam ook het aardappelschilmesje uit het laatje van de keukentafel mede, want - zo redeneerde ze - de mooie takken van de beuk, moet je onbeschadigd in de vaas kun nen zetten, en zo gingen de kinderen op weg; opgewekt en vol goede moed verlie ten ze het vertrouwde huis van de zorg zame ouders. Opgewekt pratend en vrolijk lachend, wandelden de twee kleinen de oude en ver trouwde bosweg in, die naar de Slotberg leidde. Een paars gezicht. Eensklaps werd hun vrolijk 1 gesnap ruw verstoord. Een met met een vergramd ge zicht naderde hen vanuit het struikgewas. Het gezicht van deze man zag er schrik aanjagend uit, het was verhit en paars van kleur en z'n stem klonk hees en opgewon den. Het eerst greep de onbekende naar de niets vermoedende jongen, de 5-jarige Klaus. Hij pakte het kind beet, terwijl hij met de andere hand in de binnenzak van het colbert tastte. Er verscheen een 25 cm lange briefopenen, voorzien van een zwart handvat. Deze briefopenen, zo bleek later, was aan beide kanten vlijmscherp geslepen. Met dit ijselijke wapen doodde de man de jongen en, enkele ogenblikken later, diens door schrik verlamde zusje. Om z'n daad te vervolmaken, sleepte de laffe moordenaar de kinderen enkele me ters het kreupeuhout in en legde daar de stoffelijke resten naast elkaar neer. Rustig, alsof er niets was gebeurd, ver dween de man van de plaats van het mis drijf. Op zoek. Het werd 5 uur, 6 uur en nog later, doch de kinderen kwamen niet naar huis. Vader en moeder Seibert vroegen hier en zochten daar, doch zonder het gewenste resultaat. De gendarmerie werd gewaarschuwd. De duisternis begon in te vallen en men j vreesde het ergste. De bevolking van Kap- i fenberg, bijgestaan door de mannen van de brandweer en van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis, zochten onder leiding van de politie met schijnwerpers, zaklan taarns en met politiehonden de omgeving af En in de late avonduren vond men in het struikgewas, bezijden de bosweg, de gru welijk verminkte lijken van de twee kin deren. Sigaretten en zilvergeld. Gendarmen en boswachters betrekken de wacht bij de plaats van het misdrijf. De chef van de gendarmerie wilde bij dag de plek des onheils aan een nader onderzoek on derwerpen. De volgende morgen werd het onderzoek voortgezet, in tegenwoordigheid van de officier van justitie uit Graz. Ter plaatse vonden speurhonden een aan gebroken pakje sigaretten en hier en daar lag op de grond zilvergeld verspreid. Niets meer, niets minder. Ook het zoeken van de honden leverde verder geen resultaten op, daar de plek waar het vreselijke misdrijf had plaats gehad, door teveel mensen was betreden; de grond was niet maagdelijk meer, zoals dat in vaktermen wordt ge noemd. De politie zat echter niet stil en in de loop van de tijd, werden door de man nen van de gendarmerie ruim 200 perso- j nen, meestal stropers, landlopers en bede- t laars, gehoord, doch zonder enig resultaat. Verslaafd aan de drank. In de neurologische kliniek te Graz was inmiddels een Albin Vogl opgenomen, om een speciale kuur te ondergaan, noodzake lijk geworden door zijn verslaafdheid aan de sterke drank. Albin Vogl woonde sinds 1955 met zijn vriendin Rosa Sorko, in een directiekeet van de aannemersmaatschappij waar hij in dienst was. Op een goede dag in maar: 1957 verzocht Vogl in de kliniek te Graz aan z'n vriendin om enkele gebruiksvoor werpen die zich nog in het directiegebouw tje bevonden, mede te nemen naar het zie kenhuis. Rosa deed wat haar werd verzocht, doch zij wilde meer meenemen, waaronder zaken die noch haar, noch haar vriend Vogl toe behoorden. Hierdoor ontstonden moeilijkhe den tussen Rosa en de vrouw van de hoofd opzichter; beiden raakten slaags en omwo nenden waarschuwden de politie. De com mandant van de gendarmerie te Kapfenberg verscheen zelf ter plaatse, om zo mogelijk in deze twist te kunnen bemiddelen. De besmeurde briefopenener. De opperwachtmeester verzocht Rosa Sorko om de voorwerpen, die zij mede wilde nemen naar het ziekenhuis, weer op tafel te leggen, zodat kon worden uitgemaakt aan wie de verschillende dingen toebehoor den. Ook een briefopener werd door de nog steeds woedende Rosa op tafel gesmeten. De opperwachtmeester bekeek alle voor werpen en ontdekte plotseling, dat aan de briefopener geronnen bloed kleefde. „Van wie is dit?" vroeg hij. Zowel Rosa als de andere aanwezigen bevestigden dat dit ge bruiksvoorwerp het eigendom was van Al bin Vogl. De gendarmeriecommandant her innerde zich de dubbele kindermoord; met dit onderzoek was hij immers belast ge weest. Prompt onderging Rosa Sorko een langdurig verhoor. Aanvankelijk ontkende ze te weten, hoe de bloedvlekken op de briefopener waren gekomen, doch later verklaarde ze, dat haar vriend Albin Vogl dit voorwerp had ge bruikt „om anderen te verwonden". Enkele employé's van de annemersfirma, waarbij ook Vogl in dienst was, herinnerden zich, dat de man, op de middag of de avond van de 22ste oktober 1956, de dag van de kin dermoord, na een heftige ruzie met zijn vriendin en na de boel in huis kort en klein geslagen te hebben, in een woedende stem ming de woning had verlaten en pas enige dagen later weer boven water was gekomen. Dat was voldoende. De gendarmeriecom mandant nam Rosa in arrest en haastte zich naar Graz. Na een langdurig verhoor gaf Albin Vogl tenslotte toe de beide kinderen in een vlaag van wraak en woede van het leven te hebben beroofd. Kinderen overi gens die hij niet eens kende pn die hem ook niets hadden misdaan. Dé1 brisófpeuener, waarmede hij de daad beging was zijn eigendom. De veroordeling. Het laatste deel van dit lugubere bedrijf speelt zich thans af in de rechtzaal van de strafkamer van de rechtbank te Graz. Op de groene tafel, naast het aldaar opgestelde kruisbeeld, ligt als een stille getuige, de met bloed besmeurde briefopener; het aan twee kanten vlijmscherp geslepen moordwerktuig, 25 cm. lang en voorzien van een zwart handvat. „Is dit uw briefopener verdachte?" vraagt met een scherpe en sarcastische toon in z'n stem de president van de rechtbank. „Ja", antwoordt de verdachte. De uitslag Iaat zich raden. De openbare aanklager eist levenslange gevangenisstraf; uitspraak over 14 dagen. De vriendin van de moordenaar, Rosa Sorko, wordt op de zitting gevangen genomen, verdacht van meineed. (Nadruk verboden). JAARVERSLAG NELERLANDSCHE HANDEL MAATSCHAPPIJ N.V. De directie van de Nederlandsche Han del-Maatschappij verklaart in haar jaarver slag over 1957 niet ontevreden te zijn over de bedrijfsuitkomsten. De resultaten van het Nederlandse bedrijf vertonen in verge lijking met 1956 geen afwijking van bete kenis, terwijl die van het agentschap New- York voldoening schonken. De gezamenlijke buitenkantoren droegen belangrijk minder tot de winst bij dan als normaal kan worden beschouwd tengevolge van een tegenslag bij één van de overzeese agentschappen. Tot ongeveer ultimo oktober heeft het bankbe drijf in Indonesië bevredigend gewerkt, waarna het de druk van de politieke agita tie aldaar ondervond. De niet-getransfereer- de winst van het bedrijf in Indonesië is evenals voorheen niet in de winst- en ver liesrekening opgenomen. Zowel de balans- cijfers als die van de winst- en verliesreke ning zijn sterk be'jnvloed door het feit dat de rupiah deze keer is omgerekend tegen 7,5 1 in plaats van zoals voorheen tegen 3 1. Aan provisie werd ontvangen f 30,7 mil joen (v.j. f 36,1 miljoen), aan baten uit interest, wissels en effecten f 42,1 miljoen (v.j. f 54,6 miljoen) en aan inkomsten uit cultuurondernemingen f 0,2 miljoen (v.j. f 0,7 miljoen). Na aftrek van kantooron- kosten ad f 42,1 miljoen (v.j. f 48,4 mil joen), de bijdragen aan de Pensioenfondsen ad f 3,1 miljoen (v.j. f 2,4 miljoen) en be lastingen ad f 9,7 miljoen (v.j. f 18,7 mil joen) resteert een voordelig bedrijfsresul taat van f 18,2 miljoen (v.j. f 21,8 mil joen). Aan de vergadering van aandeelhouders wordt voorgesteld het dividend op de ge wone aandelen vast te stellen op 10 (onv.). In het jaarverslag wordt uitvoerig aan dacht besteed aan de recente gebeurtenis sen in Indonesië en de invloed daarvan op de Nederlandse economie en op de gang van zaken bij de Nederlandsche Handel- Maatschappij. Geconstateerd wordt dat de door de directie in december j.l. gepubli ceerde verklaring, waarin o.a. werd mede gedeeld dat de solvabiliteit en de liquidi teit van de maatschappij niet wordt beïn vloed door de gebeurtenissen in Indonesië, ook thans nog haar geldigheid heeft behou den. De directie heeft de indruk dat men hier te lande veelal onvoldoende beseft hoe zeer Nederland belang heeft bij een herstel van de goede betrekkingen met Indonesië. De politieke instabiliteit in vele onder ontwikkelde gebieden en het feit dat de conjunctuur in belangrijke mate door psy chologische factoren bepaald wordt, maken het onmogelijk een duidelijk beeld te vor men van de toekomst. Het wordt echter een lichtpunt genoemd dat de Europese integratie op gang is gekomen. In dit ver band wordt de wens uitgesproken dat een constructieve oplossing zal worden bereikt voor de moeilijkheden die thans worden ondervonden bij de besprekingen over de vrijhandelszone. De binnenlandse conjuncturele ontwik keling geeft de directie van de Nederland sche Handel-Maatschappij aanleiding aan te dringen op verzachting of afschaffing van de fiscale maatregelen, die op beperking van de investeringen zijn gericht; een alge hele wederinvoering van de investerings aftrek wordt in het bijzonder bepleit. Ge waarschuwd wordt voor een onnodig doen uitvoeren van werkgelegenheidsobjecten zo lang onvoldoende beproefd is het bedrijfs leven langs natuurlijke weg zijn activiteit te doen ontplooien. Over de door de Nederlandsche Bank in september 1957 ingevoerde kredietplafond- regeling wordt gezegd dat deze geen moei lijkheden heeft opgeleverd, mede doordat het kredietvolume als gevolg van de min der gunstige vooruitzichten voor het be drijfsleven en de hiermede verband hou dende voorraadintering in het vierde kwar taal 1957 is gedaald. Ter vergroting van de effectiviteit van de monetaire politiek van de Nederlandsche Bank wordt de voor keur gegeven aan operaties in de open markt boven veranderingen in de verplichte kasreserves. Onder het voorbehoud dat in de con junctuur noch in de politieke verhoudingen ongunstige veranderingen van ernstige aard optreden, verwacht de directie van de Ne derlandsche Handel-Maatschappij in 1958 bevredigende resultaten. Üzkili 1 ALS EXTRA RECLAME voor olk UJditlp von do dog voor olk boon. Mot ipodalo Rosln ontl- opboalllnlth Populair, prijzen 20/23 4.95, 24/27 5.95, 28/31 6.95, 32/35 7.95, 36/39 8.95. 18/20 3.95, 21/23 4.75, 24/27 5.50, 28/31 5.95, 32/35 6.75.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 14