KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langstraaise Courant „BALASTORE" „LUXAFLEX" De Dames Mijn de trots van de jeugdige jubilaris Het cabaret van de moordenaars Nationale Feestdag VRIJDAG 9 MEI 1958 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Uit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 37 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Abonnement: speciaal tarief Contract-advertenties: Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" Bij het 2e lustrum van de K.M.H.C. Waalwijk" Het is met verenigingen net als met mensen. Een mens van tien jaar is nog maar een broekeman, die nog wat wankel op z'n benen staat en die nog van alles moet leren en ondervinden voordat hij als' 'n stoer en zelf verzekerd man in 't leven staat. Een vereniging van tien jaar is nog maar een piepjong verenigingetje, dat er nog niet in geslaagd kan zijn zich een grote naam te verwerven en dat nog aan het begin staat van de moeilijke weg naar een eervolle en vaste positie in het vlak waarin het zich beweegt. Een dergelijke jeugdige jubilaris hebben wij deze week in ons midden, want op zondag 11 mei a.s. zal de Katho lieke Mixed-Hockeyclub „Waalwijk" haar tweede lustrum vieren. En omdat de hockeysport veel meer belangstel ling verdient dan zij momenteel ondervindt en wij onze jubilerende stadgenoten een succesvolle en bloeiende toe komst toewensen, willen wij bij dit feest graag enige kanttekeningen maken. GOEDE START. De geboorte van de K.M.H.C. „Waalwijk" had in alle stilte plaats in de pastorie van St. Jan op 7 mei 1948. Bij de wieg ston den de heren Ruding, van Beur den, van Dongen, Verhulst, de Kort en de dames van de Broek en Verwiel. Moderator Stevens vervulde de rol van gastheer, die hij na de geboorte ruilde voor de blijvende rol van geestelijk ad viseur van de vereniging. Dat er niet aan de voorspoedige geboor te van de spruit getwijfeld werd, was al gebleken uit de activitei ten van de op deze geboortedag niet aanwezige heer van Eijl en moderator Stevens, die resulteer den in de huur, de aanleg en de inzaai van een speelterrein van de toen nog bestaande r.k. Speel tuin aan de Zuiderparallelweg. De officiële opening kreeg een bijzonder attractief tintje door een wedstrijd tussen de twee eer ste klassers Tilburg en Union (Nijmegen), die de Tilburgers met 51 wisten te winnen. Een week later begon de com petitie, die in dat eerste jaar voor de dames meteen al bijzon der succesvol was. Dank zij een tweede plaats mocht „Waalwijk" promotiewedstrijden spelen en het was Inejce Dirks die op 10 mei 1949 in de wedstrijd tegen Forward III in Tilburg de enige en beslissende goal scoorde én daarmee de dames naar een ho gere afdeling „sloeg". Hieronder ziet u het elftal, dat deze indruk wekkende prestatie leverde, af gebeeld. terd door de aanleg van 1 twee nieuwe hockeyvelden naast het bestaande veld. Hierdoor stegen uiteraard ook de financiële zor gen van het bestuur, welke ook nu nog niet geheel ten einde zijn. Er werd nu met vijf elftallen gespeeld, veelal met dezelfde spe lers en speelsters. De eerste elf tallen van de dames en heren sloegen in het derde seizoen weer een uitstekend figuur en promo veerden resp. naar de 2e en 3e klas KNHB. Dames II bereikte de 3e plaats in de 2e klas On derbond, maar Dames III en He ren II brachten het in dezelfde afdeling niet verder dan de on derste regionen. Het seizoen '51-'52 was niet om over naar huis te schrijven. De beide eerste elftallen kwamen niet verder dan matige prestaties en Heren II bezorgde wedstrijd secretaris van Eijl heel wat grij ze haren. Alleen Dames II mocht met tevredenheid op dit seizoen terugzien, al slaagde het er niet in een promotie uit het vuur te slepen. Een andere zorg waren de talrijke vernielingen aan de kleedgeiegenheid. Aan het begin van het vijfde seizoen legde de heer v. Eijl zijn functie als wedstrijdsecretaris neer, waarin hij werd opgevolgd door de heer Jansen. Het licht punt van het jaar was de auto matische promotie van Heren I naar de 2e klas KNHB. Een heel mat jaar was '53-'54. De nieuwe velden, die al een jaar gereed lagen, konden nog niet worden bespeeld, omdat ze door het N.O.C. waren afgekeurd. He- Het dames-elftal van de K.M.H.C. „Waalwijk", dat promoveerde van de 2e naar de le klasse onderafdeling. Staande v.l.n.r.A. Vermeer, L. van Steenderen, I. Dirks, H. de Greeff, A. v. Vliet. Zittend: P. de Greeff, B. Maas, F. Biekart, M. Charpentier, B. Vermeer en T. Boot. ren I versomberde de situatie nog door op dezelfde wijze waar op zij in het vorige seizoen wa ren gepromoveerd, nu te degra deren en daarmee de le degrada tie in de vereniging op zijn naam schreef. Meer „Ausdauer" bleek Dames I te bezitten, dat zich via een beslissingswedstrijd tegen MEP uit Boxtel in de 2é klas kon handhaven. Ofschoon in het volgende sei zoen een beperkt gebruik mocht worden gemaakt van de nieuwe velden, was het toch maar een middelmatig jaar. De eerste elf tallen wisten zich echter in de 2e en 3e klas KNHB te handhaven. Een gezellig avondje op 11 dec. 1952 kreeg een droevig slot door dat het oud-lid, de heer Jan Trommels, tengevolge van een ongeval om het leven kwam. Het clubblad „Stick" aan schouwde het levenslicht in het seizoen '55-'56, maar het triom fantelijke feit van dat jaar was toch wel de promotie van Dames I naar de promotieklasse. In de laatste wedstrijd werd Push II met 40 door de waalwijkse girls van het veld geslagen. Dit succes was wel voornamelijk te danken aan de uitstekende team geest van Dames I, dat als volgt was samengesteld: Het le herenelftal bracht het wel niet tot een promotie, maar wist toch op een goede plaats in het midden van de ranglijst be slag te leggen. Hier waren de strijders van het eerste uur de heren: Bos, Graft, Raak, Holt- grefe, v. Rijckevorsel, Trommels, Dupont, v. d. Houdt, v. d. Griendt Dekkers, v. Lier, v. Baal, de Jong en Possemis., Ook het 2e dameselftal (seni oren) eindigde midden in de ranglijst. Verder was er nog een dames- en herenelftal, doch de ze deden het eerste jaar niet aan de competitie mee. In febr. '49 moest de heer Ru- ding zijn functie als voorzitter neerleggen wegens vestiging el ders; deze functie werd voorlo pig waargenomen door de heer v. Beurden. Het volgende competitieseizoen bracht „Waalwijk" maar liefst twee promoties, n.l. Dames I naar de 3e klas KNHB en Heren I naar de le klas Onderbond. Het seizoen '50'51 bracht de oplossing van enkele ruimtelijke problemen. Dank zij de mede werking van burgemeester Lam- booy kreeg men de beschikking over het theehuis van de speel tuin als kleedgelegenheid,. De accomodatie werd verder verbe- Zittend v.l.n.r.: le rij: Ankie Vermeer, Annie van Wees; 2c rij: Nel v. d. Heijden, Corrie Dumoulin, An de Munnik, Lies Pullens; 3e rijHariny v. d. Loo, Joan Timmermlans, Dinie van Dongen, Margot Knepflé, Ria Slaats. Dames II miste met 2 punten de promotie naar de 3e klas KNHB. Heren I liet dat jaar geen dingen zien om van te watertan den. Het seizoen '56-'57 gonsde van allerlei activiteiten. Er werden elftalbijeenkomsten gehouden bij de captains aan huis; 'n jongens elftal nam voer het eerst deel aan de jeugdcompetitie; de trai ner, de heer Marks, gaf zaaltrai ning aan Dames en Heren I; er kwam, een provisorische kleed gelegenheid, die wel niet ideaal was, maar toch enige verlichting bracht in dit probleem, en ten slotte kwam als hoogtepunt van het seizoen de promotie van Da mes II naar de 3e klas KNHB. Dit kranige elftal werd gevormd door: Diny Schilders (moest slechts 5 maal „vissen"), Noor Pessers, Ted de Kort, Nelly Pul lens, Helma Dirks, Jess Dirks, Willy Meijs, Willy van Bladel, Maria Meijs, Ella Vugs en Mar leen Mombers. De hoop op pro motie bij Heren I ging in rook op, hetgeen was te wijten aan de vele verliespunten, welke aan 't begin van de competitie werden geboekt. Verder mag in dit jaar worden vermeld het dappere doorzetten van Dames III, dat steeds maar met verloren wed strijden thuiskwam, maar toch volhield. In het laatste seizoen waren de prestaties middelmatig of minder, maar uit het feit, dat met 7 elftallen aan de 'competitie kon worden deelgenomen, blijkt toch wel, dat de belangstelling voor hockey in Waalwijk groei ende is en men mag dan ook van harte hopen, dat wanneer de prachtige accomodatie van het gemeentelijk sportpark gereed zal zijn, Waalwijk zal kunnen wijzen op een hockeyclub, die met ere genoemd mag worden. Maar dan zullen1 de heren van 't eerste, die dit jaar met veel pijn in de derde klas bleven, er een schepje op moeten gooien. Ook Dames II zouden wat meer over winningen niet misstaan. FEESTVIERING. Wellicht echter zal de viering van dit tweede lustrum voor alle elftallen een stimulans vormen voor groter en vuriger activiteit. Want feest gaat er gevierd wor den a.s. zondag. De dag begint met een H. Mis om 9 uur in de kapel van de Eerw. Zusters aan de Grotestraat, welke zal wor den opgedragen door moderator Stevens. Daarna gezamenlijk ontbijt in het dr. Mollercollege. Van 1315.30 uur zullen op de terreinen langs de Olympiaweg onderlinge wedstrijden worden gespeeld, waaraan zal worden deelgenomen door twee jongens- teams, twee meisjesteams, twee elftallen van oud-leden (dames en heren) en de eerste elftallen van de dames en de heren. De dag zal worden gesloten met een klinkende feestavond in Hotel Verwiel. Wij mogen deze summiere kanttekeningen besluiten met 'n gelukwens aan alle leden van de K.M.H.C. „Waalwijk", waarbij we met hen hopen, dat de hoc keysport in Waalwijk in de toe komst tot grotere bloei zal mo gen komen. Zo zag de kunstschilder Wim Suermondt het „cabaret des assas sins", het cabaret van de moorde naars, in het hart van Montmartre, waar rond 1900 grote kunstenaars, zoals Picasso, van Dongen en Tou louse Lautrec geregeld kwamen om zich tegoed te doen aan wijn, muziek, cognac en de onvolprezen charme van Montmartre. Het cabaret ontleende zijn naam aan een gril van de eige naar, die op zekere dag een reusach tig schilderij ophing, dat de beruchte Tropmann voorstelde, die zijn hele familie om hals had gebracht. Dit alles gebeurt u natuurlijk niet op het schallende en klinkende Putu- Bajesfeest, dat hedenavond onder feestelijke muziek en in een zee van licht van start gaat, en dat tot en met zondagavond Waalwijk en wijde om geving op zijn kop zal zetten. Wat u wel zult ervaren is de tintelende fran se sfeer, die men buiten Waalwijk alleen in Parijs zelf vindt. Er ligt daar op de hoek Grotestraat - Wil- helminastraat een charmant en brui send brok Frankrijk op u te wachten en u zou wel gek zijn als u daarvan niet profiteerde. Maar behalve dat zijn er nog duizend en één andere verrukkingen, waaraan u zich met hart en ziel zult kunnen en willen overgeven. Kent u bijv. onze franse Charlie Kunz al, mr. Frangois, die een stroom van piano medleys uit zijn vingers zal laten komen. In de huis aan huis bezorgde „Ba jes Brommer" heeft u alvast een voorproefje gekregen van de feest dis, die voor iedereen gedekt staat in de tuin en tussen het puin en wij kunnen dan ook niet anders doen dan dit feest in uw warme belangstelling aanbevelen, ten profijte van u zelf en van de jeugd. \itt\h p*-Th- 'si. Ook Kaatsheuvel heeft de nationa le feestdag niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Vooral de jongens van de beide Broederscholen zullen nog lang over deze dag praten, want de oriënteringsrit door beide scholen uit gestippeld is bliksemsgoed bevallen. En 't was toch niet zo maar een heel gewoon routje, dat gemaakt moest worden. Er moest goed gelezen wor den, goed uitgekeken, op het juiste ogenblik secuur opgemerkt en doorgespurt worden, want de tijd tel de ook mee. Beide scholen hadden niet dezelfde berekeningen, omtrent de minuten, die langer gereden wer den en b.v. de controleposten, die ge mist werden. Zo liepen verschillende koppels niet minder dan 100 straf- punten op, doordat de laatste contro lepost gemist werd, waardoor men natuurlijk wel eerder aan de finish kwam, maar nu met 100 strafpunten meer. Er werden heel wat km. gere den. We schatten de beide routes op ongeveer 35 a 40 km., waarbij Kaats heuvel, Loonopzand, de Moer, weer K'heuvel, Waspik, Capelle, Sprang en tenslotte weer Kaatsheuvel werden aangedaan. De uitslagen van de eerste vijf winnende ploegen waren als volgt Uitslag Oriëntatierit, St. Jansschool 1 C. v. Nieuwdorp - H. v. Boxtel, win naars met 93 tijdpunten; 2 W. v. Nieuw- stadt - Sj. Snels 100 pt.; 3 J. Verharen - P. v. Gulik 101 pt.; 4 Sj. Muscus - K. Moolen- schot 113 pt.; 5 G. de Jong-H. v. d. Lin den 115 punten. Uitslag Oriëntatierit St. Bernardusschool: 1 A. Snoeren - J. Voogd 30 punten 156 min.; 2 M. Didden - Ton Didden 30 pt. 196 min.; 3 J. Snoeren - B. Heijs 29 pt. 145 min.; 4 J. v. d. Heijden - C. Soeter- boek 29 pt. 217 min.; 5 Sj. Didden -W. de Gouw 29 pt. 219 min. Hier is de berekening en de tijd- opgave anders saamgesteld. Bij de St. Jansschool zijn de punten feitelijk strafpunten, terwijl deze bij de Ber nardusschool winstpunten zijn. De grote attractie van de dag was, wat we reeds vooraf voorspeld had den, de Judo-demonstratie, die om 7 uur op de Markt op een daar door Gemeentewerken opgebouwd plan kier, gegeven werd. De belangstelling hiervoor was enorm. We laten daar over een verslag volgen van een der leden van de J.C.K. (Judo Club Kaatsheuvel), die dit gebeuren meer technisch weet weer te geven. „Voor een zeer talrijk publiek gaf de Judoclub Kaatsheuvel met mede werking van de Judoclubs uit Waal wijk, Capelle en Tilburg, een zeer ge slaagde demonstratie. Nadat de heer van Unen de aanwezigen verwelkomd had, kwamen de heren Horsten (2e Dan) en van Beurden (le Dan) op de mat, om in een korte demonstratie de principes en vasisworpen te tonen. Hierna volgde de wedstrijd Tilburg - Capelle (5 Judo-leden van elk), die in een overtuigde zege voor Tilburg eindigde (8-2). Na deze eerste ge slaagde wedstrijd werd het Judo ver toond als zelfverdediging, gedemon streerd door twee vrouwelijke leden van de J.C. Tilburg. Zij gaven fan tastische staaltjes te zien van de mo gelijkheden, welke Judo- en Jiujitsu bieden in geval van zelfverdediging. En dan volgde eindelijk de langver wachte wedstrijd Kaatsheuvel-Capel- le. Als eerste won Th. Sulsters zijn match, na eerst twee punten afge keurd te zien door worpen buiten de mat, met zijn befaamde 5e heupworp. Hierna kwam Kaatsheuvels verster king, de heer de Geus uit Waalwijk in het strijdperk, die met een fraaie 3e beenworp zijn tegenstander vak kundig vloerde, 4-0. Het publiek begon zich te roeren. Capelle zond zijn kampioen op de mat om de ach terstand in te lopen, maar het mocht de heer Pruijsers niet lukken, de ads- pirant-trainer van Kaatsheuvel, de heer Snoeren, te werpen, zodat hij na de verstreken tijd met een gelijk spel genoegen moest nemen, 5-1. Hees ters uit Waalwijk, ook een versterker van het Kaatsheuvelse team, moest jammer genoeg, in de nu volgende wedstrijd de twee puntjes aan Capel le laten, maar hierbij mogen we op merken, dat deze knaap reeds gerui- j me tijd geblesseerd is, zodat hij zich niet voor de volle 100 geven kon. j Capelle kreeg hoop, maar die werd door Toontje Steenbergen - ook uit Waalwijk - vakkundig de bodem in geslagen, want in enkele seconden werd de tegenstander in een fraaie schouderworp naar de mat gezonden. Uitslag 7-3 voor Kaatsheuvel.. Een demonstratie Judo in vertraagd tempo, bood het publiek de gelegen heid duidelijk de diverse worpen en grepen te zien, waarna deze in snel tempo werden uitgevoerd. Hierin ble ken de heren Mutsaers en Beekman grote vaardigheid te bezitten. AL KLAAR VOOR MOEDERDAG PIET VAN ROOIJ heeft een onovertrefbare keuze in: Colliers, Oorclips, Broches en Armbanden en nog 100 meer artikelen. IETS VOOR DE lste H. COMMUNIE een Rozenkrans, een Kruisje, een Kettinkje, een Medaille? In alle prijzen, voor elke beurs, slaagt U bij: P. VAN ROOU Gasthuisstraat 44, Kaatsheuvel - Tel. 2187 - Een kleine klucht kwam de vrolij ke noot in het programma brengen. Een wandelende dame werd op het plankier lastig gevallen door een 3- tal knapen, welke zij echter in een mi nimum van tijd op vakkundige wijze van zich af wist te schudden. Een prachtig staaltje Judo-beheersing, dat een applaus kreeg, dat wel verdiend was. Toen kwam de grote finale Kaatsheuvel - Tilburg. H. Bergmans wist als eerste een gelijk spel af te dwingen, door steeds met aanvallen zijn tegenstander in verdedigende po sitie te plaatsen. De Geus wist even eens een puntje te verdienen en weer was het in de 3e match, dat Sulsters met Oranje-band, tegen de groene band Mutsaers met een goede over name op de 3e heupworp 2 volle winstpunten liet noteren, 4-2 voor Kaatsheuvel. Een gejuich ging op on der het publiek. En toen van Steen bergen en H. Wijkmans in een zeer enerverende strijd de stand opvoerden door beide gelijk te spelen en alzo nog twee kostbare punten voor Kaats heuvel veroverden, had Kaatsheuvel verdiend met 6-4 van Tilburg ge wonnen. Juist wat het publiek maar wensen kon. Als laatste attractie gaf de heer Weterings (bruine band) en kampioen van Tilburg een competi tie-speciaal ten beste tegen 10 leden van de verschillende clubs, die hij al len in 6 minuten en 20 seconden vloerde. Een prestatie. Rest ons een woord van dank aan allen, die aan deze demonstratie hun medewerking gaven en tot een daverend succes maakten."1 het voordelige zongordijn en de kleurrijke Alluminium Ja loezieën, worden U op maat ge leverd door WONINGINRICHTING Fa. M. C. SMIT ZN. a/d Markt, Kaatsheuvel TeL.2181. En tot slot was de Kon. Erk. Har monie St. Jan bereid gevonden deze goed geslaagde avond met een fraai concert te beëindigen. Onder leiding van directeur Kuijten hoewel fei telijk onvoorbereid, St. Jan werd ter elfder ure gevraagd dit concert in te lassen als een slot aan de Judo-de monstratie - bood het corps toch een zeer goed volksconcert, waarin zwaardere nummers, in voorbereiding voor een eventueel deelnemen aan 'n concours, concourswerken van het vo rig jaar en lichtere muziek elkaar af wisselden. Met het Wilhelmus werd gesloten. De belangstelling werd min der, daar het weer, dat in de voor middag zo schitterend was, geheel was omgekeerd. Alles bijeen echter een bevrijdingsherdenking, die veel waardering genoot. EEN OPSTELLETJE OVER DE ORIËNTATIERIT. De eerste prijswinnaar van de Ori ëntatierit van de St. Jansschool druk te zijn wedervaren op de volgende

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 9