WAALWIJK I led Athletiek Duivensport WIJNHANDEL donderdag DESK-veteranen- Comb. FC Wareghem-FC Iseghem 5-4 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 MEI 1958 7 ereen Duivensport Wielrennen Voor de H. COMMUNIE het Geschenkenhuis Fa. i. V. d. LEE, Grotestraat 200, Tel. 2971 Het adres voor al Uw FEESTELIJKHEDEN. VR IJ DAGMIDDAG Een Kaatsheuvelse zege en f 350,voor het St. Jozef-Jeugdhuis. vrij schot van ongeveer 20 meter afstand tegen de paal, waren de resultaten van een duidelijk overwicht van White Boys 111 j deze periode. En het zou toen de verhouding in het veld geen ge- weid aan hebben gedaan als de kampioenspretendent toen een doelpunt zou hebben gemaakt. Hierdoor zou de overwinning dan voor White .Bovs geweest zijn. Van de andere kant moet nog worden gezegd dat Waspik door eer£ flinke dosis wilskracht en enthousiasme er in slaagde goed partij te geven. Ook zij za ten fel op de ba! en gaven de rood-witten geen kans hun spel letje te spelen. Vooral de schut- ters van White Boys werden angstvallig bewaakt. Maar eenmaal toch wist Han van Etten, dc midvoor van Whi te Boys, aan de hoede van zijn bewaker te ontglippen en dat le verde meteen een doelpunt op. Met een verrassend en bijzonder fraai schot scoorde hij, buiten bereik van doelman Smits, een dik verdiend doelpunt. Deze, door de vele supporters van Whi te Boys bejubelde treffer, werd gescoord in de 25e minuut van de tweede; helft. White Boys had toen het voordeel van een ste vige wind in de rug en zette daar door de achterhoede van Was pik onder hevige druk. Juist omgekeerd was het in de eerste helft van de wedstrijd. Toen immers speelde Waspik met de wind in de rug, waardoor zij diverse gevaarlijke aanvallen oh het heiligdom van keeper Coenén kon nemen. De White Boys verdediging capituleerde ook maar één keer. Dit was bij een op grote afstand door D. Smits genomen vrije schop. Wel wist dè keeper van White Boys de bal nog lang in het veld terug te werken, maar de scheidsrech ter kende een doelpunt toe, om dat de bal over de doellijn was geweest. In de laatste minuten van de wedstrijd, waarin White Boys 'n beslissend doelpunt trachtte te scoren en Waspik met succes in de verdediging ging, steeg de spanning naar zijn hoogtepunt. Keeper Smits, die al enkele jaren op non-actief stond, maar die deze middag op verzoek van zijn club de keeperstrui weer aange trokken had, liet vooral na de rüst zien dat hij ondanks zijn leeftijd het vak nog verstaat. Hij 'spreidde zijn talenten rijkelijk ten toon. Donderdag a.s. spelen de eer ste elftallen van Waspik en van White Bols heide om de KNVB- beker. Waspik ontmoet dan in Breda het 2e elftal van die naam en White Boys moet haar kan sen in Dussen gaan verdedigen. heeft wel eens een ogenblik dat hij zich niet helemaal fit voelt. De opwekkende en ver kwikkende eigenschappen van de natuurzuivere King-peper- munt helpen u er overheen HAARSTEEG. HAARSTEEG - VLIJM. BOYS 2 3-6 De reserves van Vlijmen, die in hun afde ling een ernstige poging doen om het kam pioenschap te behalen en momenteel lijst aanvoerder zijn, speelden gisteren alhier een vriendschappelijke wedstrijd tegen het le elftal van Haarsteeg en wisten zowaar een ruime en alleszins verdiende overwinning te behalen. Het was vooral veteraan Jo van Engelen die een ruim aandeel had in leze fraaie zege want hij nam niet minder dan vier doelpun ten voor zijn rekening, terwijl daarnaast de twee andere na goed voorbereidend werk van dezelfde speler tot stand kwamen. Het is tussen deze twee oude bekende clubs een zeer aantrekkelijke wedstrijd geworden met vele wisselende kansen. Vanwege het feit dat de Haarsteeg-stopper v. d. Berk, die een voetbalknie heeft opgelopen en wellicht voor goed uitgeschakeld zal zijn, moest een andere speler zijn plaats innemen, dit leidde vaak tot openingen en dat gaf de Vlijmense voorhoede gelegenheid zich goede kansen te scheppen waarvan ze dankbaar gebruik maakte Het eerste doelpunt dat vrij spoedig na het begin door van Engelen werd ge scoord ontstond reeds uit een klein misver stand, een goede combinatie van de voor hoede der gasten leidde in de 10 min. tot de tweede treffer eveneens van van Enge len. Tot dan toe hadden de gastheren, die de vrij sterke wind tegen hadden nog niet veel goeds laten zien, uit een der vele aan vallen van Vlijmen maakte weer van Enge len er met een fraaie kopstoot 0-3 van. Vlak voor rust verkleinde Haarsteegs rechtsbuiten v. d. Heijden de achterstand tot 1 3. Na de thee leek het er op dat de thuis club zou gaan zegevieren, in de 3e minuut scoorde Tunggeburt onhoudbaar en even later bracht de oud Haarsteeg-speler v. d. Heijden de partijen op gelijke voet 3-3. Blijkbaar zagen de gasten het gevaar in en trachtten de bakens te verzetten, daarin slaagden ze volkomen en de Haarsteeg- ploeg was plotseling de cadans kwijt. Met een juweel van een doelpunt vergrootte weer Jo v. Engelen de voorsprong voor zijn club tot 3-4, de doelpunten door de mid voor van de bezoekers gescoord waren alle onhoudbaar voor de Haarsteeg-doelman. De aanvallen van Haarsteeg leverde voor de verdediging van Vlijmen geen ge vaar op, nadat eerst van de Wiel voor zijn club de stand op 3 - 5 had gebracht schoot 4 min. voor tijd Harry Maas het halve do zijn vol. Haarsteeg 3 - Herptse Boys 5-2 Het derde elftal van Haarsteeg had niet veel moeite met de Herptse Boys en slaagde re zonder veel moeite in de punten thuis te houden. In deze wedstrijd was vooral de Haarsteeg-speler van Bladel zeer goed op schot en nam van de vijf gescoorde doelpun ten er drie voor zijn rekening. Haarsteeg had de hele speeltijd een beduidend veld overwicht, dat reeds spoedig in een doelpunt werd uitgedrukt, v. d. Heijden die de maker was van dit doelpunt, bracht even later de stand op 2-0. Uit een mooie voorzet ver hoogde van Bladel de score tot 3 - 0 en nog voor de rust werd het door dezelfde speler 4-0. Na de rust wisten de jongens uit Herpt wel in t e lopen tot 4-2 maar weer was het van Bladel die met een goed doelpunt de stand op 5-2 bracht, waarmede het einde kwam. Programma voor Hemelvaartsdag Op Hemelvaartsdag zal het le elftal van Haarsteeg deelnemen aan de le ronde om de Toon Schroderbeker. Bij loting is vast- i gesteld dat Haarsteeg binnen de lijnen moet verschijnen tegen Maliskamp uit Rosmalen. Dit is een geheel onbekende tegenstander j waartegen Haarsteeg in geen jaren meer heeft gespeeld. Van de uitslag valt dan ook niets te voorspellen, wij van onze kant hopen dat onze jongens er in zullen slagen de over winning te behalen, zodat dan weer aan de volgende ronde kan worden deelgenomen. W.A.C.-JUNIOREN LIEPEN IN VUGHT. Zondag 11 mei organiseerde P. H. te Vught haar jubileumwedstrijd; deze club bestaat n.l. 50 jaar. Zij vierde dit heuglijke feit met een wedstrijd, zoals er in Brabant zel den een is te zien. Daar op deze wed'strijd alleen de hoogste klassen aan bod kwamen, konden alleen de A-junioren van W.A.C. deelnemen. En zij brachten het er in dit sterke veld van athleten zeer goed af. Zo wist R. Heemskerk op de 100 mtr. met 12.2 sec. de 2e prijs in de wacht te slepen. Hoewel hij bij het hoog springen last van een blessure had, sprong hij 1.50 m. hoog. S. Dinge- man, die het voor 't eerst eens op de 800 m. probeerde, zal d'aar zeker geen spijt van hebben, want met een voorsprong van 12 m. ging hij in 2.04 als eerste door de finish. Ook bij het ver-springen junioren A wist hij als eerste te eindigen; met 5.79 meter verbeterde hij opnieuw het Waal wij kse record in deze klasse. Debutant T. Leijten maakte 'n goe de indruk en mag zeker een aan winst worden genoemd; 100 m. 12.9, ver-springen 4.80 m., was hier &e uitslag. G. v. d. Ven bracht het op d'e 100 meter tot 12.8, terwijl hij de discus 27.40 m. van zich wist af te slinge ren. Zondag a.s. start W.A.C. voor de moeilijke opdracht Oss - Volo te Den Bosch in een duel-meet in de Vliert te gaan bekampen. IIOGEVAART. De P.V. „Nooit Gedacht", geves tigd bij de heer C. v. Tilborgh aan de Hogevaart, hield zaterdag 'n wed1- vlucht vanaf Mons; afstand 155 km.; de eerste duif werd geconstateerd om 2.21 uur; gelost om 12.25 uur. Ingemand werden 220 duiven. Ge middelde snelheid' 1410 meter per minuut. De prijzen werd enals volgt be haald: C. v. Tilborgh 1, 19, 20, 24, 30, 33, 44; M. Mesch 2, 15, 31; G. Ge nen 3, 32; G. Rosenbrand 4, 12, 26, 61; M. Treffers 5, 11, 34; C. Broeks 6, 7, 27, 48; A. Snaphaan 8, 43; A. Heibloem 9, 18; C. Verhagen 10, 16, 25, 38, 46, 52, 56; H. v. Seist 13, 63; J. Spierings 14, 50; M. Netten 17, 35, 40, 45, 55, 60; M. Blok 21; A. Florijn 22, 47; A. J. Ophorst 23; J. de Jong 28, 37, 59, 62; W. Nieuwen- huizen 29, 41; M. de Jong 36; A. van Campen 39, 57; J. Pols 42, 54; Jos. Rozenbrand 49; C. M. de Jong 51; Gebr. v. Oss 53; P. Faro 58. A.s. vrijdagavond inmanden voor Quievrain tussen 7 en 9 uur. DE POSTDUIF WAALWIJK. Zondag', 11 mei hield bovenge noemde vereniging een wed vlucht vaniut Pont St. Maxence. Veel goede vogels lieten verstek gaanover het geheel genomen een zeer slecht verloop. De uit slag is als volgt Th. Groeneveld 1 76; Jos van Bladel 2 12 40 70 72; L. v. d. Gouw 3 58 61; Jan van Schaik 4; H. van Boxtel 5 7 49; M. Verhulst 6 9 29 38 43 65 74; J. Verwiel 8 25 39 59; W. v. d. Gei.jn 10; G. J. Schoemans 11 14 34 56 80C. v. Rijnen 13; A. v. Huiten 15 64; A. Pagie 16: Adr. Bakkers 17 22 45 57 62 69; P. van Brunschot 18; J. J. Timmermans 19; C. Bou- man 20 50 63 79; A. Verhoeven 21; Jos v. Schaik 23; H. Veltmeij- cr 24 41; C. de Man 26; A. van iïain 27; J. v. Ark 28 77; W. Du- auesnoij 30; P. Kleijssen 31; C. Damen 32; L. v. Velthoven 33 36; A. Verhoeven 35; G. v. Box tel 37 55; Th. v. Vught 42; Ed. Schoemans 44; B. v. Riel 46; J. Didden 47 52; J. v. d. Mei.jden- berg 48 67; C. Schuwer 51; Stren- gers 53 82; A. v. Schaik 54; H. Lombarts 60" Kramer 66; Fr. v. Bokhoven 68; G. Strijk 71; F. G. Schoemans 73; P. Timmermans 75 78; A. de Leijer 81Adr. Leij ten 83. v RONDE VAN DEUNEN. Zondag namen de leden van de wielerclub De Zwaluw uit Vlij men deel aan de ronde van Dru ilen. Deze keer met groot succes- Nico Walravens won. Tweede werd Cor van Engeland, 3 B. v. d. Ven, 5e werd v. d. Lee uit Drunen, 7e J. Kivits. Dus 4 plaat sen bij de eerste 7. Bij de nieuwelingen werd van Heeswijk 3e. Ook weer een suc ces voor de wielerclub De Zwa luw. LANGSTRAATSE SCHUTTERSBOND. Zondag 11 mei heeft de Lang- straatse Schuttersbond zijn eer ste concours gehouden in Haar steeg. Ofschoon de organisatie van dit concours wel wat te wen sen overliet, heeft alles toch een goed verloop gehad en was de uitslag als,i volgt: 1 St. Catharina, Herpt, 24 pt. 2 St. Crispijn, Besoijen 23 pt.; 3 2e zestal St. Crispijn. Besoijen gelijk met 4 en 5 respectievelijk Ó.L.Vr. Schuts Elshout en Juli ana Vlijmen met 19 pt.; 6 Sint Ambrosius Baardwijk 18 pt. 7 2e zestal St. Ambrosius Baard wijk 17 pt.8 St. Ambrosius te Haarsteeg 15 pt.; 9 St. Blasius te Heusden 14 pt.10 St. Joris uit Nieuwkuik 11 pt. De eerste 10 personele prijzen werden behaald door: 1 J. van Beijnen, Baardwijk 2 B. v. Bal- kom, Kaatsheuvel; 3 J. Klerkx, Besoijen; 4 J. Hoevenaar, Be soijen; 5 A. v. Es, Besoijen; 6 dc Kort, Herpt; 7 A. van Dommelen Nieuwkuik; 8 Chr. Klerkx, Els- hout; 9 A. Schalken, Besoijen en 10 A. de Kort, Herpt. Er namen 84 schutters aan dit I eerste concours deel, waarvan er 31 de 4 punten wisten te beha- j len. Voorwaar een goed begin, 1 dat voor ieder gilde nog alle mo- gelijkheden inhoudt. In afwijking van de uitnodi gingen die door het gilde Sint Crispijn van Besoijen zijn ver zonden voor het a.s. zondag te houden nat. Concours, deelt men ons mede dat de korpsprijzen op dit concours zullen bestaan uit zilveren schilden en er dus geen medailles zullen worden ver schoten. I ZONDAGSARTSENDIENST. Donderdag 15 mei Hemelvaartsdag) Arts C. v. Heesbeen. Telefoon 2500 Apotheek Geers, N. H. KERK WAALWIJK. Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag). 9 uur v.m.: Vic. A. Sjollema. N. H. KERK BESOIJEN. Donderdag 15 mei Hemelvaartsdag) 10 uur v.m.: Ds. J. Vink. N. H. KERK BAARDWIJK. Donderdag 15 mei (Hemelvaartsdag). 11 u. v.m.: Ds. C. B. Schuurman. GESLAAGD. Voor het dezer dagen aan de R.K. Verpleegstersschool „St. -Elisabeth" te Tilburg gehouden eindexamen Ziekenverpleging, slaagde mej. Lia Verwiel alhier. GOUDEN KLOOSTERJUBILEUM. Op 14 mei herdenkt te Oisterwijk onze stadgenote de Eerw. Zuster Ge- nerosa (in de wereld mej. Marie Dumoulin) de dag, dat zij 50 jaar geleden de St. Antoniusparochie ver liet en in het klooster trad. Lange jaren heeft zij als onder wijzeres aan honderden kinderen school gegeven in Mariaheide, Reu zel, Uden, Aalst, Voorhout, Veghel en andere plaatsen. Sinds 1944 is .zij werkzaam bij de administratie van het R.K. Gasthuis te Oisterwijk. Het familiefeest zal plaats hebben op zondag 18 mei. Bij die gelegen heid zal haar Heerbroer, de Eerw. Pater Louis Dumoulin, Jezuiet te Brussel, de plechtige Hoogmis zin gen en een feestpredicatie houden. Wij bieden onze eerwaarde stad genote en haar achtbare familie on- ze zeer hartelijke gelukwensen aan. I VER. VOOR HEEMKUNDE j AFD. WAALWIJK. Donderdag j.l. vergaderde de j Ver. voor Heemkunde alhier. De voorzitter, dr. F. Vercau- j teren, opende de vergadering, die slechts schamel was bezocht. De i secretaris gaf een verslag over 't afgelopen seizoen. 1957-'58 heeft aan excursies en lezingen een goed resultaat gehad. De lezin gen lagen op velerlei terrein, doch opgemerkt zij, dat deze door dc leden over 't algemeen genomen niet druk werden be zocht, terwijl het bestuur toch alle moeite deed om interessante onderwerpen le bieden. Een be zwaar echter van bestuurszijde hieraan verbonden, is het hoge honorarium voor de sprekers, dat door de contributie moet bij eengebracht worden. Het verslag van de penning meester, dat wegens verhinde ring van deze functionaris door de secretaris werd voorgelezen, was een punt van discussie, want de contributie over 1957 moet nog worden geïnd. Dit laatste zal binnenkort moeten gebeuren. Er werd een kascontrolecommis sie van 2 leden benoemd. De mededelingen die de voor zitter deed, waren van belang voor het a.s. seizoen. Half juni zaleen excursie gehouden worden naar het stadhuis van 's-Bosch. Tijdens de zomermaanden zal wegens de weinige activiteit dei- leden en de vacantieperiode geen excursie worden; gehouden. Het winterprogramma zal dit jaar hoofdzakelijk worden gevuld met lezingen en uiteenzettingen van heemkundige onderwerpen of studies van de eigen streek betreffende cultuur, geschiede nis, industrie, enz. Het ligt in de bedoeling deze studie-objecten te subsidiëren voor de eigen leden, die zich hiervoor beschikbaar stellen. Het komt dus neer op zelfwerkzaamheid van de leden. Op deze manier kan de kennis van de streek worden opgebouwd en tevens kan door publicatie en uitwisseling van de gegeven le zingen de bestudering van de Langstraat e.o. worden bevor derd. Tijdens de vergadering kwa men al zeer goede suggesties naar voren en het zal niet moei lijk zijn dit plan te verwezenlij ken, als elk lid er maar aan me dewerkt. De voorzitter besloot deze kor te, maar goede heemkundige vergadering met de hoop uit te spreken, eindelijk eens tot een sireekoverzicht te komen, waar aan op heemkundig gebied zeer veel behoefte is. PASTOOR KUIJPERSSCHOOL AANBESTEED. Vrijdag j.l. werd ou de pasto rie van de St. Antoniusparochie de onderhandse aanbesteding ge houden van de nieuw te bouwen Pastoor Kuijpersschool, met het navolgende resultaat: Fa. Wed. Aarts, Waalwijk 232.500;— Fa. J. dc Bont, Nieuwkui.jk 229.950. Fa. A. Brekeimans, Udenhout 224.500. Fa. A. den Teuling, Waalwijk j[ 218.641).— Fa. M. Klijngeld, Waalwijk 214.000. Fa. F. Couwenberg, Waalwijk 209.87,0.— Fa's. G. Coppens en A. van Hulten, Waalwijk 204.900.—J Architect van de school is de heer Magis uit Helmond, die ookj de nieuwe kerk in de Antoniusi parochie heeft ontworpen. JUDO-CLUB WAALWIJK, f Voor dc liefhebbers van ei judosport is er donderdag e.s. oit 11.30 uur in de zaal van Fr. valt Helvoirt in de Putstraat te ge-- nieten. De judoclub Waalwijk is n.l. vorige week reeds begonnen met de voorronden voor de Waalwij kse kampioenschappen. Ook dan zullen er weer diverse wedstrijden gedraaid worden. Daar er in de vereniging al meer dere hoge banden zijn, wordt het krachtsverschil hoe langer hoe kleiner en er zal dan ook hard gestreden worden. Het is zeker de moeite waard om; eens te'1 ko men kijken, temeer daar in de voorronden de toegang vrij is. DEJEUNEETJES WIJWATERBAKJES COUVERTS BEELDEN enz. enz. Grotestraat 220 - Waalwijk Tel. 2512 AéAAAiAilAAAAAAAiAADiAAAAi PUTU-BAJES WERD VOLLEDIG SUCCES. Omdat ons vaderlandse klimaat speciaal in voorjaar en zomer meer en meer natte en kille aspecten gaat vertonen, hadden de organisa toren van het Putu-Bajesfeest, dat van vrijdag- tot en met zondagavond in het voor de sloop bestemde pand Grotestraat 258 werd gehouden, alle voorzorgsmaatregelen getroffen om de - klimatologisch gezien - .zwak ste zijde van dit feest te bescher men en het tuingedeelte van deze mei-sotternij ondergebracht onder een groot zeildak. En niet ten on rechte, want toen de Hoogeerwaarde Heer Deken dr. v. d. Hurk en dr. Lenglet vrijdagavond dit feest open den, mocht men ernstig twijfelen aan de goede gezindheid van de weergoden jegens het volijverige Putu-Bajesgenootschap. Het regen de, zoals de volksmond dat zo kern achtig uitdrukt, oude wijven. Toch was er in de korte ope ningstoespraak van Deken Van den Hurk een groot optimisme te be speuren ten aanzien van het wel slagen van dit Puin- en Tuinfeest. Deken v. d. Hurk gaf uiting aan zijn grote waardering voor het enorme werk, dat in zo korte tijd door zeer velen met grote toewijding en ani mo was verricht, en hoopte dat dit feest in alle opzichten zou mogen slagen en dat het, evenals destijds Ali Baba, een begrip in de waalwijk- se tijdsbepaling zou mogen worden. Dr. Lenglet, die het woord voerde namens de diverse groepscomité's, dankte dr. v. d. Hurk voor de ope ning van dit feest en ook hij uitte zijn grote bewondering en dank je gens allen, die aan de totstandko ming er van zo enorm veel hadden bijgedragen, in het bijzonder dhr. Kobben en Van Vliet, resp. direc teur van gemeentewerken en ge meentebedrijven, die alle mogelijke medewerking hadden verleend. Dr. Lenglet was van het welslagen van dit feest overtuigd, want, zo zei hij, in deze bajes zit ge engajes, maar goedwillende mensen, die het werk ten bate van onze jeugd een warm hart toedragen. En ondanks het kille en natte voorjaarsweer is ditPutu-Bajesfeest een grandioos succes geworden. Zo wel jong als oud hebben kunnen ge nieten van een bijzonder prettige sfeer, talloze aardige attracties en 'n voortreffelijke organisatie. Voor- I al het door Wim Suermondt zo knap en kostelijk ingerichte „cabaret der moordenaars" heeft de enorme stroom bezoekers bijna niet kunnen verwerken. Er heerste daar „onder de pannen" een echte franse sfeer met een goed glas en stemmige mu ziek. Zondagmiddag vermaakte de jeugd zich met het oplaten van ballons, beschikbaar gesteld door Ivo van Haren's Schoenfabrieken, wat een geweldig leuk gezicht opleverde. De K.A.J.-drumband, de Verken nersdrumband uit Den Bosch, de keurige harmonie van Ivo v. Haren's Schoenfabrieken en de Jeugddrum band hebben drie dagen lang Waal wijk vol feestelijke muziek ge strooid, waaraan de 180 man sterke harmonie van Ivo van Haren's Schoenfabrieken tot slot een voor treffelijk uitgevoerde taptoe op het Raadhuisplein toevoegde, na een rondmars door de gemeente. Zondagnacht om één uur ging de bajes op slot en hoe prettig het er was, blijkt wel uit het feit dat velen slechts met moeite waren te bewe gen de anders zo begeerde vrijheid te hernemen. Kom daar in Scheve- ningen eens om! Grotestraat 258 zal spoedig niet meer bestaan, maar de herinnering aan dit zeer geslaagde Putu-Bajes^ feest zal nog heel lang levend blij ven in de harten van de talloze ba jesklanten, die het coöpererende jeugdwerk in de parochie St. Jan een zo prachtige start hebben ge geven. TWEEDE LUSTRUM K.M.H.C. „WAALWIJK". Op prettige en stemmige wijze heeft de K.M.H.C. „Waalwijk" gis teren haar tweede lustrum gevierd. De dag begon met een H. Mis in de kapel van de Eerw. Zusters aan de f; Grotestraat, welke werd opgedra- 'gen door moderator Stevens. Hierna gebruikten de leden gezamenlijk het ontbijt in het dr. Mollercollege. De middag werd besteed aan het spelen van geanimeerde onderlinge wed strijden op de terreinen aan de Olympiaweg. De dag werd besloten met een bijzonder prettige feestavond in ho tel Verwiel. Vele verenigingen, waaronder verschillende zusterver enigingen. gaven bij dit tweede lus trum van hun belangstelling blijk. BEROEPSVERBAND VAN BURGEMEESTERS. Het beroepsverband van katholie ke burgemeesters in de ARKA heeft tijdens zijn jaarvergadering te Den Bosch zijn definitieve bestuur ge kozen, met name: dr. M. A. M. van Heivoort, burgemeester van Boxtel, voorzitter; leden van het bestuur: mr. O. P. F. M. Cremers, burgemees ter van Haarlem; J. A. Detmers, burgemeester van Zevenhoven; drs. Th. J. M. Gijsen, burgemeester van Kerkrade; L. M. Kirkels, burgemees ter van Horn; dr. J. C. M. Sweens, burgemeester van Helmond; J. L. P. M. Teijssen, burgemeester van Waalwij ksecretaris-penningmees ter is dr. W. J. J. Dijsselbloem, di recteur van het ARKA-bureau. AGENDA. Woensdagavond 8 uur: repetitie dameskoor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur: repetitie mannen koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. STEMMEN BIJ VOLMACHT. De K.V.P. verzoekt ons er nog maals o]) te wijzen, dat er tot en met 14 mei a.s. (woensdag dus) gelegenheid bestaat om verzoe ken tot' 't stemmen bij volmacht ten gemeentehuize in te dienen. Formulieren en alle inlichtingen omtrent het stemmen bij vol macht zijn te verkrijgen op de HEI VOLGEND NUMMER VAN ONS BLAD VERSCHIJNT ADVERTENTIES EN BERICHTEN WORDEN UITERLIJK TOT INGEWACHT. navolgende adressen: P. v Enge len. Engelsestr. 4; ,1. v. Hulten, St. Oispijnstraat 70: I). J. van ■Oss, Stationsstraat 63; F\ Du moulin, Grotcstraat 838; C. van Mosselveld, Baardwijksestr. 125 mej. J. Scheerder, v. Assendelft- straat 74. Na woensdag kunnen geen verzoeken meer in behandeling worden genomen en bij de stem ming op 28 mei a.s. zal niemand kunnen zeggen: ik heb het niet geweten, want er is bij herhaling on de mogelijkheid van 't stem men bij volmacht gewezen. AANRIJDING. Op het kruispunt Kerkstraat- Burg. Moonenlaan had zaterdag avond omstreeks 8 uur een aan rijding plaats lussen twee perso nenauto's. bestuurd door resp. D. R. uit Andel en P. v. R. uit St. Michielsgestel, v. R., die uit de Burg. Moonenlaan kwam. ver kende geen voorrang aan de van rechts uit de Kerkstraat komen de R. De Volkswagen van v. R. werd in de flank gegrepen en op het trottoir geslingeerd. Van de 4 inzittenden konden er twee na behandeling in het ziekenhuis huiswaarts keren, de echtgenote en de dochter van de bestuurder werden in het ziekenhuis opge nomen met schouder- en ribben- fractiuir. R. kwam er met een lichte hoofdwonde af en kon na verbonden te zijn naar huis gaan. Beide wagens werden zo zwaar beschadigd, dat zij moesten wor den weggesleept. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Portefeuille zwart lederen damestas; grijze vulnen; gym schoenenjongensfietsje; kin derportemonnee; broche; zilve ren ring met steen. Verloren Duitse herder; kinderrijwiei dames^olshorloge; bruine he renportemonnee inhoudende 6; herenportemonnee inhoude 40; broche met beeltenis van de Paus; rode step met zit ie; beige damesportemonnee inhoudende 7.50; rode step met los stuur en snatbord: damesschoen; bruin kinderriiwielzwarte vulpen zonder dop; bruine damesporte monnee inhoudende f 56; lieren polshorloge met lederen band; rood-zwarte vulnen (Swan); ak tetas inhoudende wintermantel. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Alexan der de Grote", 14 iaar. Luxor 8 uur: „De ratten van Tobroek", 14' jaar. Woensdag. Cantine N.V. Timtur 7.45 uur: repetitie gehele Waalwi.jks Or kest. Donderdag. Musis Sacrum 6 en 8.30 uur: „De Trots en de Hartstocht", 14 jaar. Cantine Ivo v. Haren's Schoen fabrieken Open Langstraatse tafelkenniskampioenschappen. Het eerste optreden van de Desk-vetera nen is niet alleen een mooie en verdiende overwinnig geworden, maar zeer zeker en vooral een prachtig succes. Leefden bij enkele enthousiasten toch al tijd een greintje hoop dat de oude glorie nog iets van hun techniek en aantrekkelijk spel zouden laten zien, dan zijn zij het ge weest die het meeste genoegen van deze wedstrijd hebben gehad. De oude glorie van Desk presteerde het nl. voor rust een spel letje te ontplooien dat niet alleen een lust voor het oog was, maar dat daarnaast weer meteen die goede herinneringen weer deden opleven van de gloriedagen van Desk. En vooral de spelers van het huidige eerste elf tal van Desk hebben uit deze wedstrijd een prachtige les kunnen putten, en hebben, hoe jammerlijk dit voor het huidige peil van het eerste elftal is, kunnen constateren, dat de oudjes, ondanks hun stramme spieren en iets corpulenter wordende omvang, nog over een gave techniek en juiste spelopvat ting beschikten. Prachtig positiespel, en weer die ouder wetse cross- en throughpasses der binnen- spelers vonden hun beloning in 5 gave doel punten van stuk voor stuk prima gehalte. En pas na de rust toen 4 andere spelers werden „geprobeerd" en de moeheid danig parten ging spelen, kregen de Belgische gas ten ook gelegenheid hun kunnen ten beste te geven en na een 4-1 achterstand tot 4 - 3 en via 5 - 3 tot 5 - 4 in te lopen. Zoals gezegd, voor rust en vooral de eer ste 20 minuten stond het spelpeil op hoog niveau, wat daarna iets minderde maar toch altijd zeer verdienstelijk bleef. Een prachtig combinerende voorhoede met de binnenspe- lers Cor Soeterboek en Sjel van Boxtel aan het hoofd werden keurig gesteund door de beide kanthalfs Piet van Boxtel en de nim mer versagende André van Es. Stopper Jo v. d. Ven bleek nog steeds over het juiste gevoel en inzicht van positiespel te beschik ken en de beide backs Th. v. d. Hout en Henk v. Es beschikten over de macht om de Belgische aanvallen af te slaan in goed opgezette tegenaanvallen. Middenvoor Sjef van Nieuwstda liet nog zien een goed spel inzicht te hebben. De beide buitenspelers André van Laarhoven en Wim Soeterboek hadden het na die 20 minuten meer met hun adem en „buikje" te stellen, dan met hun tegenstanders. Juist het feit dat in die periode het werk door de bal werd gedaan en niet door de i man, deed deze wedstrijd een afwisselend en boeiend karakter bezorgen. Na rust werden Th. v. d. Hout, Jo v. d. Ven, A. van Laarhoven en Wim Soetrboek vervangen door resp. Jos. Laros, Wim Mo lenschot, A. v. d. Ven en H. v. Nieuwstadt, waarvan laatstgenoemde slechts luttele mi nuten het genoegen mocht smaken, want bij een van zijn allereerste sprints scheurde een dijspier, waardoor hij werd vervangen door Jo Heijs. Na rust zakte het spelpeil enigszins doch Desk bleef in de meerder heid en met een beetje meer geluk had de stand even goed 8-4 kunnen zijn. Het i scoreverloop was als volgt: Desk nam via Sjel van Boxtel de leiding, welke door Cor Soeterboek werd vergroot tot 2-0. De Bel- I gische gasten, die over veel meer jongere j krachten beschikten wisten nog voor rust hun achterstand te verkleinen door hun j linksbuiten, welke een fout van Piet van i Boxtel en Graard de Nijs met een doelpunt afstraften. Na rust vergrootte Toontje v. d. Ven door 2 prima kopballen met evenveel doelpunten de stand tot 4-1. Hierna kwa men de Belgen echter verwoed opzetten en wisten door hun snelle midvoor Jef Vonk van het eerste elftal van FC Wareghem, hun achterstand te verkleinen tot 4-3. Een kwartier voor het einde maakte Sjef van Nieuwstadt een ouderwets doelpunt, welk hij door een prachtig schot uit een voorzet van Sjel van Boxtel ineens inknalde. De Belgische midvoor verkleinde de ach terstand toen nogmaals en .wel tot 5-4, waarna geen verandering meer in de stand kwam. Toen de keurig leidende scheidsrechter de heer Pot uit Waalwijk voor het einde waren er dus 15 vermoeide en 1 gebles seerde maar allen toch gelukkige Dessers die de talrijke bezoekers een prettige mid dag hadden bezorgd en door wiens mede werking de Jeugdraad van de St. Jozef-pa-

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 7