FILMJOURNAAL HUWELIJK ADVERTEERT IN DIT BLAD! R Feuilleton DE ROOIJ J. C00LS, 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 30 MEI 1958 2 Voor baby maakt het geen verschil, maar U KUNT KIEZEN BORDKLAAR BELANGRIJKE OPDRACHT VOOR GRASSO TE 's-BOSCH. Musis Sacrum Luxor Het Renbaanschandaal van Epsom Vlijmen wasmachines TRINIDAD (het Molenaar's Kindermeel pak met de rode band). Het meel wordt rechtstreeks uit het pak in de melk op het bord gestrooid en met een vork op geklopt. Het kindermeel werd reeds in de fabriek gaar gekookt. ZELF KOKEN (het Molenaar's Kindermeel in de vanouds bekende verpakking). De oude, beproefde methode. De pap wordt in een pannetje aangemaakt en door U zelf gaar gekookt. De dokter zegt: Borstvoeding, en daarna aangevangen woningcomplex van de continubouw Brabant II. Dit complex huizen wordt gebouwd in Boxtel. De plechtigheid begint om elf uur. Het contract van de continu bouw Brabant II omvat de groot ste opdracht voor de bouw van woningen, welke ooit in Neder land werd gegeven. In dit plan, waarmiee vele tientallen miljoe nen guldens gemoeid zijn, parti ciperen de gemeenten Waalwijk, Boxtel, Helmond, Oss, Roosen daal, Bergenopzoom en Ooster hout. DEN BOSCH HEEFT WEER WAT Hoewel de stad, waar Zoete lieve Gerritje alsmaar zingend naar toe gaat, cfp zichzelf reeds oog en oor van elke bezoeker weet te boeien, heeft de vacan- tieganger er bij tijd en wijle ook behoefte aan, op een prettige wijze te worden bezig gehouden. De meeste toeristen vragen niet alleen „wat biedt die stad", maar ook „wat is er te doen?" Op de eerste vraag weet men onderdehand het antwoord wel: Den Bosch is een springlevende en gezellige, levenslustige, zwie- rig-'zuidelijke, kunstzinnige, his torische en culturele stad. En op de tweede vraag geeft de plaatselijke V.V.V. elk jaar 'n ander antwoord. Zij presenteert de vreemdelingen dit seizoen een amusementsprogramma onder de titel „Den Bosch hééft weer wat" zijnde een bundeling van al of niet door V.V.V. georganiseerde gevarieerde evenementen. Dit zomerprogramma is uitge geven in de vorm van een vrolij ke folder, waarin de vreemde; ling tevens kan lezen, hoe hij zijn tijd het beste kan besteden op een morgen, een middag of een avond in Den Bosch. De N.V. Grasso's Machinefa brieken te 's-Bosch heeft 'n zeer belangrijke opracht ontvangen uit Turkije voor de levering van een koelinstallatie voor de vis- industrie. De installatie is be stemd voor een visconservei'ings- bedrijf bij Istamboel aan de oe vers' van de zee van Marmora. „BERNARDINE". Dank zij de „zingende huisva der" Pat Boone behoort de song „Bernardine" tot de topsongs van vandaag en verwacht mag dan ook wel worden, dat de film met de gelijknamige titel, waarin Pat Boone, Terry Moore, Janet Gaynor en Dean Jagger de hoofd rol spelen, vele Boone-fans naar de bioscoop zal lokken. Het is een leuk en fris verhaaltje met de songs „Bernardine", „Tech nique" en „Love letters in the sand" als melodieuze oorvan gers. Verder behoeft deze aan trekkelijke film o.i. geen aanbe veling. Van vrijdag t.m. zondag. Toegang alle leeftijden. „JESSE JAMES, DE WRAAK ZUCHTIGE BANDIET". Deze film pretendeert de au thentieke geschiedenis te geven van de legendarische amerikaan- se bandiet Jesse James, die een kruising was tussen een bandiet en een man van eer. Het verhaal is ongetwijfeld spannend, met als hoogtepunt de beroving van en bank in Northfield (Minne sota), die echter op een falikan- te mislukking uitloopt. Het filml- verhaal geeft een beeld hoe Jesse James tot zijn misdadig leven' is gekomen en hoe hij tenslotte door moordenaarshanden valt. Een ruig en hard verhaal met Robert Wagner, Hope Lang en Jeffrey Hunter in de hoofdrollen. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. „DE TIJGER VALT AAN". Dit avontuurlijke verhaal ver- ilaatst de toeschouwer naar een iiavenkroegje in Athene, waar de knappe Tracy Mallambert de hulp inroept van de Amerikaan se avonturier Carson, om haar 't communistische Albanië bin ten te smokkelen, teneinde haar broer Henri te redden. Carsin, die van dergelijke smokkelacties zijn beroep heeft gem'aakt, be zwijkt tenslotte voor haar char mes. Met behulp van een albane; se verzetsman weten zij Albanië binnen te komen, waar zij Henrx en enige kinderen weten op te pikken. De albanese verzetsman, die hen heeft geholpen, blijkt echter ook lid van de Geheime Staatspolitie te zijn, met het ge volg, dat de vluchtelingen xn een uitgezette val lopen. Trifon, een partisanenleider, weet hen ech ter weer te bevrijden en belooft van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door: Percy King 17). Ashworth schokschouderde. „Er zullen heel wat waaroms, waarvoors en hoe's te beantwoorden zijn, eer alle stukjes van de legkaart aan sluiten." VII. Thalben, de inspecteur van de Windsorse politie, liet de leiding graag aan zijn collega van de Yard over. De drenkeling was naar de bestuurskamer gebracht; een straf fe whisky-soda had hem weer hele maal opgekikkerd. Op Riddells vraag deelde hij mee, Smith te he ten. Toen de inspecteur sarcastisch opmerkte, dat zijn voornaam dan wel Joe wezen zou, had hij met een hoofdknik toegestemd. „Dan heeft je vader zijn zes tien duizend acht en tachtig zoons dezelfde voornaam gegeven. Zeker om niet in de war te komen. Je moest nu eerst maar eens vertellen, wat je in het botenhuis uitvoerde. Tot de leden van de Windsor Ro- hen naar de griekse grens te brengen, op voorwaarde, dat Tracy zal achterblijven om zijn vrouw te worden. Terwille van de kinderen stemt Tracy toe, maar het verhaal krijgt tenslotte nog een heel andere wending dan Trifon had gedroomd. Een avontuurlijk en spannend verhaal, op boeiende wijze ver filmd. Van vrijdag t.m. zondag. Toegang 14 jaar. „DREIGING". Na gedeserteerd te zijn uit het leger, vindt Axel North tenslotte werk op het goederenstation van de spoorwegen in New York. Hij sluit daar vriendschap met een jonge neger, Tommy Tyler, die al het mogelijke doet om Axel s moreel weer omhoog te brengen. Deze vriendschap is echter een doorn in het oog van de voor man van Axel's ploeg, Charlie Malik, die alle mogelijke mpeite doet om Axel dwars te zitten. Het komt tenslotte tot 'n vecht partij tussen beide mannen waar in Tommy tussenbeide komt. Charlie slaat Tommy dan met 'n ijzeren staaf dood. Geen der ar beiders durft tegen Charlie te ge tuigen en aanvankelijk Axel ook niet, maar het is tenslotte Tom my's vrouw, die Axel er toe be; weegt de stap te zetten, die hij volgens zijn geweten verplicht is te doen. Spanning van begin tot einde. Toegang lB jaar. Maandag en woensdag. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Vlijmen op vrijdag 30 mei 1958 des n.m. 7 uur ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlenen van machtiging aan dat College tot het sluiten van kasgeldle ningen en rekening-courant-overeenkom sten t.m. 30 september 1958. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan van een vaste geld lening groot f 107.000 met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten ter consoli datie van een gedeelte der vlottende schuld der gemeente. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van een strook grond van het R.K. Kerkbestuur van de H. Jo annes Geboorte te Vlijpien voor de aanleg van een bushalte en verkeersruimte. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop ten behoeve van het uitbreidingsplan kom Vlijmen van het per ceel kadastraal bekend gemeente Vlijmen sectie L nr. 186 van de Erven L. Daelmans, alhier. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders a. tot aankoop van gronden ten behoe ve van de bouw van een riool-zuiveringsin stallatie; b. tot het aangaan van een vaste geld lening met de N.V. Lederfabriek van Wa genberg-Festen alhier, ten behoeve van de financiering van de onder a. vermelde aankoop; c. tot beschikbaarstelling van credieten ten behoeve van de bouw van een rioolzui veringsinstallatie, aanleg stamriool enz. ter uitvoering van het rioleringsplan; d. tot het in principe besluiten tot de heffing van een rioolbelasting; e. tot het indienen van een verzoek aan de Minister van Binnenlandse Zaken, Be zitsvorming en Publiekrechtelijke bedrijfs organisatie om verhoging van het basis bedrag per inwoner van de algemene uitke ring uit het gemeentefonds. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders a. tot aankoop van het pand, kadastraal bekend gemeente Vlijmen sectie H no. 3222, plaatselijk gemerkt Heidijk nr. 20, eigendom van de heer H. Groeneweg al hier, ter realisering van het uitbreidings plan „de Vliedberg"; b. tot het aangaan ten behoeve van ge melde aankoop van een vaste geldlening. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van het perceel kadas traal bekend gemeente Vlijmen sectie H. nr. 3636 met de zich daarop bevindende wo ning plaatselijke gemerkt Heidijk nr. 24 van W. de Haan, wonende te Waalwijk ter rea lisering van het uitbreidingsplan „de Vlied berg". 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders a. tot aankoop van het R.K. Kerkbe stuur van de parochie van de H. Joannes Geboorte te Vlijmen van een gedeelte van het perceel kadastraal bekend gemeente Vlijmen sectie L nr. 641 en 640 ten behoe ve van woningbouw; b. tot het aangaan van een vaste geld lening met voornoemd Kerkbestuur ten be hoeve van de financiering van de onder a vermelde aankoop. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van grond, gedeelte van het kadastrale perceel gemeente Vlij- m sectie G. nr. 48, ter grootte van pl.m. 20.60 H.A. aan de'N.V. Waterleiding maat schappij Oost-Brabant, gevestigd te 's-Her- togenbosch 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een perceel bouw terrein, gelegen aan de Voordwijk, aan ,J. van Bladel, aldaar. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van een verorde ning tot regeling van een verplichte vacan- tiesluiting voor slagerswinkels. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het garanderen van rente en aflossing van door J. H. Maas te Vught en J. F. Heijmans, alhier met de stichting de Centrale Volksbank, gevestigd te Utrecht, aan te gane hypothecaire geldleningen, voor elk groot f 11.700. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het garanderen van rente en af lossing van door W. A. Driessen te 's-Her- togenbosch en N. A. J. van der Heijden te Drunen, bij de - Nationale Levensverzeke ring-Bank N.V., gevestigd te Rotterdam, aan te gane hypothecaire geldleningen, voor elk groot f 11.700.-. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot deelneming in de door het Pro vinciaal Waarborginstituut voor te tuinbouw op zich te nemen borgstellingen. 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verlening van medewerking in gevolge artikel 50 der Kleuteronderwijswet ten behoeve van de R.K. kleuterschool on der Haarsteeg. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 72 der L.O. wet 1920 ten behoeve van herstelwerkzaamheden aan de R.K. Jongensschool, Prins Bernhardlaan al hier. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikbaarstelling van een crediet ten behoeve van de uitbreiding van het gebouw der openbare lagere school met één leslokaal. 19. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot toekenning van een tegemoet koming ex artikel 13 der L.O. wet 1920 aan een ingezetene dezer gemeente, wiens kind een school voor buitengewoon lager onderwijs te Waalwijk bezoekt. 20. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de gemeente-be groting 1958 en 1957. 21. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing van keurlonen. 22. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. wing Yacht Club behoor je niet. 't Smoesje dat je Benjamin Cromp- ton niet kende, zou ik maar vóór me houden. Twee heren, Cherry en Santford, hebben gezien, dat je met hem in gesprek was. Jullie zijn opgewandeld in de richting van het botenhuis." ,,'k Ontkende 't eerst, om niet in moeilijkheden te komen." „Jullie gesprek was niet van vriendschappelijke aard. De heren Cherry en Santford hadden sterk de indruk dat jullie twistten". ~,U zult ook wel eens verschil van mening met iemand gehad heb ben, inspecteur. Dat is toch nog geen reden om hem dood te schie ten, wel." „Waarover liep het onderhoud?" „Ik heb bezwaar, daarop te ant woorden, inspecteur. 't Was een zaak van heel vertrouwelijke aard. In geen geval echter kon ze tot handtastelijkheden laat staan moord aanleiding geven. Mr. Crompton schreef me, hem vanavond hier te ontmoeten. Ik had geen reden om het verzoek af te slaan." „Waar is de brief?" „De man, die mij neersloeg, moet hem uit mijn zak genomen hebben." „Als ik het goed inzie," zei Rid- dell ironisch, „heeft de zaak zich dus zóó toegedragen: Crompton sloeg je neer, ontnam je de brief, schoot zich in de gauwigheid een paar kogels door zijn body, wierp zijn revolver in de Theems en kroop toen onder een kano weg." „Ik heb niet gezegd, dat Mr. Crompton me neersloeg, 't Is zelfs niet in me opgekomen. Hij stond evenmin mij naar het leven, als ik hem. Wanneer ik Mr. Crompton vermoordde, verklaart u dan, hoe ik aan de wond op m'n hoofd kom." „Dat deed je zelf. Na de misdaad gepleegd te hebben. In de hoop, je er uit te draaien. Een mysterieuze derde hé, die jou tegen de vlakte mepte en Crompton doodschoot! Je vlieger zal niet opgaan." „De moordenaar is vermoedelijk i naar het botenhuis geroeid, pleegde zijn misdrijf en verdween. Wat een dwaasheid om te veronderstellen, dat ik mezelf een slag toebracht en daarna in het water sprong, bewus teloos en wel! De waker, die me op haalde, kan getuigen, hoe na ik aan verdrinken toe was." Aller ogen wendden zich eens klaps naar de deur, waar een hevig tumult was ontstaan. Een agent trachtte een jonge vrouw, die zich als een boskat verzette, de toegang te versperren. Hij wilde, daar het niet goedschiks ging, haar bij de schouder grijpen, doch zij glipte on der de opgeheven arm door en stond in minder dan geen tijd naast Wasmachinefabriek heeft enige lichtbeschadigde 125.— en 145.—. Ook zeer voordelig onbescha digde machines. Vraagt demonstratie: Postbus 24, Zwij ndrecht. Vele soorten kofferschrijfma chines, waaronder PRINCESS (een beroemd Duits merk.) SIEMAG schrijfmachines vanaf f 659.00 Kantoormachinehandel Laageinde 89/91 Tel. 3118 WAALWIJK Kennismaking zoekenden van alle leeftijden en standen. Wendt U voor serieuze huwe lijksbemiddeling tot de afde ling van de 10 samenwerken de huwelijksbemiddelingskan toren. Talloze dankbetxiigin- gen ter inzage. Nederlands Bemiddelingscentrum. Hoofd Administratie postbus 6037 Amsterdam. Ontvangkantoor Nw. Bosscheweg 92 te Tilburg. Ontvangdagen dag. ook zat. en zond. v. 2-8 uur. Desgewenst huisbezoek. USIAAGT BETER VOORDELIGER B'J: v/h W. Sikkers Markt 4 Waalwijk JONGEMANNEN welke roeping gevoelen om BENEDICTIJNER priester of broeder ♦e worden op het prach tige eiland (Brits West Indië) kunnen inlichtingen ver krijgen bij het St. Bonifa- ciuscomité. Correspondent ie-adre«: L. v. Clingendael 11 'S-GRAVENHAGE ■■■■■■■■■■■■■■■■■a Riddells stoel. Pas toen zij hyste risch haar woorden begon uit te gil len, werd het Ashworth duidelijk, wie zij was. Zij droeg niet langer haar Colombine pakje. „Mijn vader!" schreeuwde ze. Haar stem sloeg over. ,,'t Is mijn va der, die ze vermoord hebben! Dood geschoten!" Met verwilderde ogen keek ze Ashworth aan. En uu Een mooie detective! U bent niet in staat geweest hem te beschermen. „Zo?" Inspecteur Riddell streek zich over de kin. Zijn blik rustte op Ashworth en die blik was nu allesbehalve welwillend.,, U ver wachtte dus, dat er iets gebeuren zou, Mrs. Vallery, en huurde een particulier detective? U had Scot land Yard moeten waarschuwen, zoals uw plicht was. Dan leefde uw vader naar alle waarschijnlijkheid nog." Hij wees op de verdachte. „Daar zit zijn moordenaar!" Mrs. Vallery knipte nerveus met de ogen. „Hij? Do..? Ze sloot de mond met een klap. „Do.wat?" viel de inspecteur uit. „Wie is die man? Hij gaf op, Joe Smith te heten, maar dat is 'n leugen. U kent hem. Wie is 't?" „Neen! Neen! Neen!" gilde zij. „Wie hij is, doét niets ter zake 't Blijft tussen hem en mij! Maar u beschuldigt hem van iets onzinnigs. Tot welke laagheid hij ook in staat mag zijn, nooit tot moord op mijn vader!" „Niet?" De man zag haar met raadselachtige blik aan. „Dank je, Cilly," zei hij vlak. „Er is toch nog iemand op de wereld, die me tot het allerlaagste niet in staat acht." Mrs. Vallery wankelde en ,zou ge vallen zijn, als Ashworth niet een arm om haar heengeslagen had. Een ogenblik dacht hij, dat ze het be wustzijn zou verliezen, maar ze her stelde zich vlug, wees met een wrang glimlachje zijn verdere hulp af. Zij staarde een tijdlang onafge broken naar Joe Smith. Ashworth vroeg zich af, wat zij in de kleurige sjaal, die zij langzaam voorzichtig tot 'n bal oprolde, verborgen wens te te houden. „Ik zal u naar uw auto brengen, Mrs. Vallery," zei hij eindelijk. In specteur Riddell zal er wel geen bezwaar tegen hebben, dat u naar huis gaat. Hij weet waar u te vin den is als hij u nodig heeft." De inspecteur antwoordde niet en Ashworth vatte zijn zwijgen als toe stemming op. Hij wachtte tot zij buiten waren, voor hij haar vroeg: „U verweet me, dat ik niet in staat was, uw vader te beschermen. Wie heeft u gezegd, dat ik met dat doel naar hier kwam?" „Vader zelf vanmorgen. Hij deed erg vreemd. Al een tijd was hij de oude niet. Er drukte hem iets, maar hij komt er niet licht toe, anderen zijn zorgen mede te delen. Van ochtend nam hij mijn handen in de zijne en zei, dat ik me flink moest houden als er iets gebeurde, dat me een schok zou geven. Ik wilde meer weten. Hij sprak vaag over een ge vaar, dat hem boven het hoofd hing, maar mogelijk nog afgewend kon worden. Dat sloeg op u Misschien was u vader op dat ogenblik van plan, mijn raad in te winnen; hij heeft het echter niet gedaan. Wel kwam hij vanmiddag naar mijn kantoor. Ik was er niet. Hij liet een toegangsbewijs voor het bal achter, maar verzuimde het voornaamste te zeggen, welke be doeling hij er mee had." „En nu is 't te laat." De herinner ing aan haar vaders dood deed haar tranen vloeien. Na een paar minu ten zei zij: „Hèm kunt u niet meer helpen. Wilt u het mij doen? Zijn moordenaar opsporen?" „Inspecteur Riddell ziet Joe Smith voor de dader aan" Ashworth wend de zich tot zijn assistente. „Je kunt van mijn auto gebruik maken, Myra. Ik ga met Mrs. Vallery mee!" (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 2