Waalwijkse en Langstraatse Courant WAALWIJKSE MARKTEN WAALWIJK 14Joa afboek „STASSAR is SERVICE speciaal voob UW BRIL Examen doen? VRIJDAG 30 MEI 1958 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Uit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 43 22 cent per week per kwartaal 2.83 f 3.10 franco p.p. Advertentieprij s 10 cent per mm. Abonnement: speciaal tarief Contract-advertenties: Hureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" B. EN W. STELLEN VOOR DE VERPLAATSING NAAR HET VREDESPLEIN TE HANDHAVEN. B. en W. hebben het volgende schrijven aan de raad gericht In uw vergadering van 27 de cember 1957 tot instelling van een veertiendaagse vrijdagavond- markt werd bepaald, dat de markten bij wijze van proef in de maanden april en mei 1958 zouden worden gehouden op het Vredesplein. Bij de daarover in uwe verga dering gevoerde beraadslagingen waarbij de voor- en nadelen van het verplaatsen van de markten in beschouwing werden genomen werd de wenselijkheid bepleit van een enquête dienaangaande, in te stellen door belanghebben de instanties, waaronder de mid denstand. De resultaten van een dergelij- ke enquête, ingesteld door de r.k. middenstandsvereniging on der de neringdoenden, liggen voor u ter inzage, evenals de re sultaten van een eveneens inge stelde enquête onder de markt kooplieden. Verder werd als be langhebbende instantie in deze aangelegenheid nog het gevoelen fevraagd van de N.V. Brabantse iuurtspoorwegen en Autodien sten te Breda. Het van deze N.V. ontvangen antwoord ligt even eens ter inzage. Alvorens op de uitkomsten van deze enquête nader in te gaan, zij het ons vergund de volgende opmerkingen te maken. Vooropgesteld zij, dat wij op het standpunt staan, dat bij het nemen van een beslissing uitslui tend het algemeen belang richt snoer behoort te zijn. Wij stellen dan ook uitdrukkelijk vast, dat deze enquêtes uitsluitend zijn in gesteld om tegemoet te komen aan een in uwei vergadering uit gesproken verlangen. Verder zouden wij willen op merken dat de enquête zich heeft beperkt tob een tweetal groepen, die zakelijke belangen hebben bij de markt, n.l. de neringdoen de middenstand en de markt kooplieden en dat buiten de raad pleging is gebleven de voornaam ste belanghebbende: het publiek, ten gerieve waarvan de markten zijn ingesteld. Voorts dient niet uit het oog te worden verloren de omstan digheid, dat ons voorstel inzake het verplaatsen van de markten inhoudt het breken met een ou de traditie. In dergelijke gevallen krijgt men doorgaans te doen met" tegenwerpingen van allerlei aard, niet steeds ontleend aan 't algemeen belang, doch veelal ge baseerd op deze traditie zonder meer. Wij staan ten deze op 't s.tand- punt, dat met een goede traditie nooit lichtvaardig moet worden gebroken, doch dat het bij ingrij pende wijziging in de omstandig heden, waarbij zoals hier de ontwikkeling der gemeente in het geding is, het breken met de traditie gewenst en in het alge meen belang zelfs noodzakelijk is te achten. In het algemeen kan gesteld worden, dat de uitkomsten van de ingestelde enquêtes onzq mo tieven vóór de verplaatsing van de markt naar het Vredesplein, niet hebben aangetast, zodat de ze nog onverkort van kracht zijn. In het kort samengevat kwa men deze neer op 1. geen wijziging in de halte plaatsen van de autobusdiensten van de B.B.A.; 2. de verkeerssituatie in het centrum van de gemeente; 3. het verkrijgen van voldoen de parkeerruimte; 4. de mogelijkheid van onbe lemmerd uitrukken van de brand weer en van het blussen van uit brekende branden op het Raad huisplein, op de Markt en in de Stationsstraat; 5. geen te vroegtijdige blokke ring van de Markt én het Raad huisplein. Wat de uitslag der gehouden enquêtes betreft, kan het volgen de worden meegedeeld. Bij de r.k. middenstands vere niging werden ingeleverd 137 en quêteformulieren. Blijkens de uitslag hebben 87 middenstan ders zich verklaard tegen ver plaatsing van de markten naar net Vredesplein, 38 middenstan ders waren vóór1 verplaatsing en 12 verklaarden geen voorkeur te hebben. Een ander onderdeel der enquête onder de middenstan ders gaf de volgende (uitkomst De omzet in de maanden febr. en maart 1958 (markt op de Markt en het Raadhuisplein) was in vergelijking met de maan den april en mei 1958 (markt op het Vredesplein, bij de tegen- voor- neu- stemm. stemm. tralen even groot minder groter oningevuld Bij de marktmeester werden ingeleverd 68 enquêteformulie ren van marktkooplieden. Blij kens de uitslag hebben 56 markt kooplieden zich uitgesproken te gen Verplaatsing van de mark ten naar het Vredesplein en heb ben 12 marktkooplieden zich vóór verplaatsing verklaard. Ook bii de marktkooplieden strekte dc enquête zich uit over 'n ver gelijking in de omzet, waarbij de vraag echter luidde of de omzet in de maanden april en mei 1958 even groot, minder of groter was dan die in de maanden april en mei 1957. De uitslag was als volgt Bij de tegen- voor stemaners stemmers even groot 7 7 minder 45 groter 2 3 oningevuld 2 2 56 12 Een vraag of men voorstander was van 'n veertiendaagse markt of van een weermarkt werd op de 68 ingeleverde formulieren als volgt beantwoord veertiendaagse markt: 49 stemmen weekmarkt: 15 stemmen oningevuld4 stemmen 68 stemmen De uitslagen dezer enquêtes hebben ons, voor wat betreft het pro en contra ten aanzien van de verplaatsing van de markten, geen verrassing opgeleverd. Het laat zich verstaan, dat de nering doenden en de marktkooplieden, wier zakelijke belangen bij de maatregel betrokken zijn, niet voetstoots voor een dergelijke verandering, waarvan het wel slagen ten aanzien van hunne ondernemingen niet bij voorbaat verzekerd is, zouden zijn te win nen. Met betrekking tot de enquête onder de middenstand kan wor den gezegd, dat de deelname aan dó enquête (er werden circa 180 formulieren uitgereikt) vrij goed is te noemen. Uit de ingeleverde formulieren blijkt wel, dat de neringdoenden in het centrum der gemeente in het algemeen te gen verplaatsing van de markten zijn. De voorstemmers en de „neutralen"' zijn veelal buiten 't centrum te zoeken. Zakelijk be zien valt een en ander ook niet te verwonderen. Des te opvallen der is daarom de uitslag, van de enquête onder de middenstand met betrekking tot de omzet vóór en na de verplaatsing van de markten. Hieruit blijkt n.l., dat de zaken, waarin de om)zet na de verplaatsing even groot of groter was, in de meerderheid zijn. Wat de enquête onder de marktkooplieden betreft, valt 't allereerst op, dat de deelname uiterst gering is geweest. Van de circa 150 uitgereikte formulieren werden slechts 68 ingevuld terug ontvangen. Bij het inzien der for mulieren werd de indruk verkre gen, dat de inzenders ongeveer de „vaste kern" van de markt kooplieden uitmaken, degenen dus, die reeds jarenlang de markt bezoeken en ook reeds tevoren tegenover het marktpersoneel hun beduchtheid te kennen ga- Stassar, Stationsstr88, Waalwijk ven, dat bij verandering van de standplaats hun vaste-klanten- kring verloren zou gaan, welke beduchtheid ook werkelijk reden van bestaan zou hebben wan neer men. afgaat op de uitslag der enquête ten aanzien van de omzet over de maanden april en mei 1958 in vergelijking met die in dezelfde maanden van 1957. Wij zouden hier echter tegen over willen stellen het feit, dat het grootste gedeelte van de marktkooplieden de inzending van het enquêteformulier ach terwege heeft gelaten en verder de omstandigheid, dat tegenover het marktpersoneel weinig of geen klachten over verminderde omzet werden geuit en men in 't algemeen met de gewijzigde gang van zaken tevreden is. Aangeno men mag worden, dat de markt kooplieden, dief geen enquêtefor mulier hebben ingezonden, de nlaats waar de markten worden gehouden, van geen of weinig belang achten. Op te merken valt hierbij, dat door 't verplaat sen van de markten een van de grootste ongemakken voor de marktkooplieden, n.l. de moei lijkheid van het plaatsen van hun voertuigen, tot het verleden behoort. Met nadruk zouden wij ten slotte willen opmerken, dat de voornaamste belanghebbende bij de markten) te weten 't publiek, de verplaatste markt heeft aan vaard, hetgeen blijkt uit het on verminderde marktbezoek en uit de omstandigheid dat telkens het maximumaantal toelaatbare kra men (150 stuks) wordt bereikt. Wel is gebleken, dat het pu bliek zich op de markt op het Vredesplein beter spreidt en dat het rustiger in de gelegenheid is zijn keus te bepalen. Uit het ontvangen antwoord van de N.V. Brabantse Buurt spoorwegen en Autobusdiensten blijkt hetgeen overigens was te voorzien dat deze N.V. uit verkeerstechnisch oogpunt het verplaatsen van de markt slechts kan toejuichen. Samenvattende menen wij te kunnen zeggen, dat de proef met het verplaatsen van de markt stellig geslaagd mag heten, zodat wij u adviseren, het Vredesplein als plaats waar de markten wor den gehouden, te handhaven., Enkele tekortkomingen, waar op door de inzenders der enquê te-formulieren wordt gewezen, b.v. het ontbreken van een res taurant op het Vredesplein, de afwatering van het plein, stof ontwikkeling bij droogte en wind enz. hebben onze aandacht. Burgemieester en Wethouders van Waalwijk. 26 13 3 17 17 26 1 2 18 7 7 87 38 12 „AMPHION" BRACHT OP NIEUW ALLERPLEZIERIGSTE UITVOERING. Voor de vierde maal in haar bestaan is de r.k. gemengde zangverenieing „Amphion" te Besoijen tot een uitvoering geko men, die bijzonder prettig en ge slaagd mag heten, en het was voor de derde maal, dat in het kader van dit jaarlijkse optreden een operette van Piet Borsten voor 't voetlicht werd gebracht. Er is in het zaaltje van het be- soijense patronaat ook nu weer met veel animo en toewijding ge zongen en gespeeld en velen heb ben met deze uitvoering dan ook ongetwijfeld een aantal uren van aangename en gezonde ontspan ning beleefd. „Amphion" heeft er met deze uitvoering opnieuw blijk van gegeven, dat de vereni ging gedragen wordt door een zeer prettige en actieve geest, en wij willen dan ook graag onder strepen, refererende aan de woor den van de voorzitter, de heer H. Didden, dat deze vereniging op grond van haar activiteiten aanspraak mag maken op een zo groot mogelijke steun. Het eerste deel van deze uit voering werd verzorgd door het koor, dat. onder leiding van zijn nieuwe dirigent, de heer J. Kooi ker uit Vlijmen, op verdienste lijke wijze een geheel nieuw in gestudeerd programma ten ge hore bracht. Wanneer deze lie deren er wat vaster in zitten, zal er wellicht wat meer aandacht aan de voordracht besteed kun nen worden, diei nu over het ge heel genomen wat te vlak en te weinig levendig aandeed. Te veel moest men zich nu nog concen treren op de technische kneep- i'es, zodat de voordracht, de uit- leelding van de liederen niet voldoende accent kon krijgen. Het zuivere zanggedeelte van de ze uitvoering werd afgesloten met „Torna a Sorrento", gezon gen door Jos Remie, die ons in het wat lichtere genre toch lie ver is. Wij kregen de indruk dat dit gedragen bel canto hem toch niet zo goed ligt. Over de nieuwste operette van Piet Borsten, getiteld „Prinses Marian", niets dan lof. Het is telkens weer verrassend hoe de heer Borsten met geestige, vaak kolderieke teksten en zeer aar dige vondsten een zeer aantrek kelijk geheel weet te scheppen, dat fris en prettig aandoet. De operette „Prinses MarianH_speelt zich af in Pauperia, dat wordt geregeerd door de humeurige Hertog Kees (Kees Hamiers), bij gestaan door een intelligente kroonraad van boeren (Sjef Ha mers, Jan Duquesnoij en Harrie Hamers) en boerinnen (Ria v. d. Houdt, An v. Vught en Ria v. Es). Overigens is deze Hertog Kees niet meer dan regent totdat Prinses Marian (Betsy Didden) meerderjarig zal zijn, hetgeen nog 7 maanden duurt. Marian heeft haar hart verpand aan Prins Reinier (Jos Remie) en omgekeerd. Natuurlijk is het de hertog, die een stokje voor dit huwelijk probeert te steken, maar omdat de liefde bij Piet Borsten nog vindingrijker is dan waarvoor zij algemeen gehouden wordt, vist de hertog achter het net. Hoe, dat kunt u nog net morgenavond in Besoijen gaan zien en we menen te mogen zeg gen, dat men er een welbestede zaterdagavond aan heeft. Behal ve de reeds genoemde personen spelen in deze revue mee: de hof nar (Henk Passier), de hofmaar schalk (Nico v. d. Houdt), de kok fZus Bergmans), een lakei (Ria Didden), en een ballet be staande uit Mieke Blankers, Bet sy Hamers, Jo Duquesnoij, Ma ria Leenheers, Ria van Osch en Dina Smolders. De muziekarran- gementen zijn van J. Kooiker en zij worden op uitstekende wijze gébracht door de heer P. Mul ders, piano, en Th. Burmanje, drums. De balletjes zijn inge studeerd door Neliy Schoenma kers. Het geheel wordt zeer goed en met veel vaart voor 't voet licht gebracht. Voor de liefhebbers van zoe tigheid valt er middels1, een lote rij nog een luilekkerlandse taart te winnen. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. Dezer dagen kreeg de nieuw bouw der Nijverheidsschool de vlag in top dat in gewone termen zeggen wil dat! het hoogste punt is bereikt. Wij menen in dit geval te mo gen zeggen dat het bestuur nog steeds hoop koestert dat dit hier nu niet 't geval zal zijn en dat men nog toestemming zal krij gen om de vierde bouwlaag te mogen aanbrengen, zoals 't oor spronkelijke plan ook aangaf en wat ook om tal van redenen ge wenst zou zijn. Zoals bekend, moest vanwege de bestedingsbeperking de bo venste verdieping geschrapt wor den, maar zoals we hierboven reeds zeiden, heeft 't bestuur op grond van 't belang van 't on derwijs, de aanname van leerlin gen, het derde schooljaar, maar ook om1 redenen van financiële aard, sindsdien met kracht ge pleit voor de uitvoering van het totale plan. Of 't lukken zal, valt niet te zeggen, maar zolang er geen definitieve afwijzing is, is er nog hoop Ondertussen gaat de bouw steeds verder, maar 't staat wel vast dat het gebouw zeker niet klaar is bij de intrede van het nieuwe cursusjaar, wat wel zeer jammer is om het nijpend ge brek aan plaatsruimte. NIEUWE DIENSTREGELING B.B.A. GAAT 1 JUNI IN. Op 1 juni a.s. gaat de nieuwe dienstregeling van de B.B.A.die een jaar van kracht zal zijn, in. Op een aantal trajecten zijn be langrijke uitbreidingen in de diensten aangebracht. Voor wat midden-Brabant be treft, bestaat de voornaamste wijziging in een samenvoeging van de lijnen 22 en 23, waardoor een halfuurdienst is tot stand gekomen tussen Dgn Bosch Waalwijk en Wagenberg en an derzijds vanuit Wagenberg het ene half uur een bus vertrekt naar Zwaluwe N.S. via Zeven- bergschehoek en het andere half uur een bus rechtstreeks naar Breda. Bovendien is het aantal sneldiensten op Zwaluwe N.S. van 13 op 15 gebracht. Lijn 34, die vanuit Oosterhout wordt doorgetrokken via Kaats heuvel (Efteling) naar Waalwijk (St. Antoniusparochie)wordt 'n twee-uurdienst. Capelle krijgt daardoor goede verbindingen te Waalwijk voor de richting Den Bosch en te Waspik voor de rich ting Wagenberg. Personeelstekort was oorzaak, dat niet eerder aan een uitbrei ding van de dienstregeling ge volg kon worden gegeven. De laatste mlaanden is in de perso neelsbezetting verbetering geko men, maar busconductrices zijn bijna niet meer aan te trekken. In enkele jaren tijd daalde dit aantal van 200 tot 60. De werk tijden op zondag spelen hier na tuurlijk een belangrijke rol. Begin 1959 zal de B.B.A. proe- Onderstaande brief ontving ik uit Den Haag naar aanleiding van het dagboekblad van 19 mei j.l. over de waalwijkse voetballerij. Het is pret tig te weten, dat zovele Waalwijkers in de diaspora met hart en ziel mee leven met alles wat er in de „moeder stad" omgaat. Typerend is wel, dat zij elke maandagmorgen weer in hun krant duiken om de resultaten van het waalwijkse voetbal in zijn geheel aan de weet te komen. Met hun mi gratie zijn zij uitgestegen boven de hier nog zo krampachtig en tegen be ter weten in gehandhaafde clubjes geest, die aan de voetbalsport in onze stad alleen maar afbreuk doet. De geachte inzender schrijft: Geachte Heer Hannibal, Met belangstelling heb ik uw dagboekbladzijde van maandag 19 mei j.l. betreffende het Waal wijkse voetbal gelezen, en ik maak u mijn com/pliment voor de wijze waarop u dit echte Waal wijkse probleem heeft aangepakt. Het zal u ongetwijfeld niet aan kritiek ontbreken en ik hoop al leen, dat het opbouwend mag zijn. (Misschien zijn er ook wel bruikbare tips bij, want ik vind, dat als iemand kritiek levert, hij ook middelen aan moet wijzen om de toestanden waarop hij kri tiek heeft, te veranderen én zo nodig te verbeteren. Onze Waalwijkse voetballers zullen er zich waarschijnlijk niet van bewust zijn, dat zij buiten Waalwijk een zeer groot aantal verstokte supporters hebben. De ze supporters leven iedere maan dagochtend opnieuw mee met ALLE Waalwijkse clubs, en heb ben echt geen voorkeur meer voor een of andere club afzon derlijk. Het is toch in vroeger jaren in Waalwijk ook mogelijk geweest om enkele clubs samen te voe gen en de goede resultaten wa ren toen toch ook duidelijk waar neembaar. Ook toen waren er schijnbare moeilijkheden en was men bang voor onderlinge na ijver in de nieuw te vormen club. Ik denk aan de combinatie van Hercules en Excelsior. Toen de fusie een feit was, vpelde iedere Hrcules- en Excelsior-man zich volbloed HEC-er en was men al gauw vergeten dat er ooit moei lijkheden waren geweest. HEG werd in Waalwijk een begrip. Later, nog in de R.K. tijd, werden de drie toentertijd R.K. clubs: HEC, Hercules en HVC het eens en ontstond RKC. Zou er nog één RKC-er zijn, die zich nog steeds HEC-er of Hercules-man of HVC-er voelt Iedere Waalwijker is voor vooruitgang en wij, die al lang buiten Waalwijk wonen, zijn er trots op als Kees de Ruijter een of andere wedstrijd wint, of als we hier kinderen zien lopen op Jimmy Joy-schoentjes. Men bouwt prachtige nieuwe wijken, de parken en plantsoe nen kunnen wedijveren mlet alle andere in ons land. Het beeld van Raedeker is misschien 't mooiste dat hij ooit gemaakt heeft en 't staat in Waalwijk. Een der ama teur-toneelverenigingen behoort tot het beste op dat gebied in ons land, kortom men probeert in Waalwijk het beste te bereiken wat mogelijk is. Dat gaat niet vanzelf, maar in Waalwijk was er tot nog toe voor elke moeilijk heid een oplossing. Zouden er nu niet een paar mensen zijn die de moeilijkheden op sportgebied uit de weg kunnenj ruimen Ik stel me zo voor, dat, als Waalwijks Belang de bestuur ders van de diverse clubs eens bij elkaar roept en men gezamenlijk de moeilijkheden bespreekt, er wel een oplossing mogelijk is. Men zou er niet alleen de sport een dienst mee bewijzen, maar iedereen die wat „geven en ne men" kan, wordt een beter mens. Dat is dan sportiviteit van de geest. Hoogachtend, H. VAN IERSEL, Driebergenstraat 68 Den Haag. Serieuze suggesties, van wie ze ook komen, en mensen, die nog 'n poging willen wagen om het waalwijkse voet bal op een hoger en prettiger niveau te brengen, zijn hartelijk welkom. Ik wil hun alle medewerking verlenen, die maar mogelijk is. HANNIBAL. ven nemen met gelede bussen, zoals die reeds op enkele plaat sen in ons land in gebruik zijn. Bij deze bussen is tussen trekker en aanhangwagen een harmoni- ca-achtige doorloop aangebracht. Deze bussen zullen o.m. worden ingelegd op de lijnen Tilburg- WaalwijkDen Bosch en Breda- Oosterhout-Tilburg-Dongen. CHR. GYMNASTIEKVER. KRACHT EN VLUGHEID. Op de 2e Pinksterdag in Woer den gehouden gewestelijke turn- dag van het N.C.G.V. heeft, naar wij bereids in 't kort mededeel den, Kracht en Vlugheid aan haar mooie lijst van prestaties weer verscheidene opmerkelijke resultaten toegevoegd o.a. 2 maal een le prijs, 2 maal een 2e en 2 maal een 3e prijs. De afdeling Dames en de af deling adspiranten Dames wisten beiden een eerste prijs te be machtigen. Ook de Heren en de adspirant Heren hebben zich niet onbe tuigd gelaten met resp. een 2e en een 3e prijs. Hiermee mogen ze terugzien op mooie turnresultaten, wan neer 4 afdelingen deelnemen en elke afdeling weet een prijs te bemachtigen. Dit alles is het re sultaat van de morgenwedstrij den geweest. Des middags evenwel was er een marswedstrijd voor vereni gingen en corpsen, waarbij bei de apart beoordeeld werden. De gymnastiekvereniging behaalde in deze wedstrijd ook nog een 3e prns. Bij de beoordeling van de corpsen heeft het Tamboer- en Pijpercorps van K. en V., dat met 55 personen deelnam, ook een prijs weten te bemachtigen en wel een 2e prijs met 44 pun ten, dus bijna een le pr. (45 pt.). Bij aankomst om 10 uur in Waalwijk zou vanaf het Raad huisplein naar de turnzaal ge marcheerd worden, Evenwel zou er no» een verrassend oponthoud plaats vinden, n.l. toen corps en vereniging met supporters opge steld stonden, werd door enkele bestuursleden, waaronder! dhr. Burmanje, tamboer-maitre van de KAJ-Drumband, nog een har telijk woord gesproken, waarbij hij in de eerste plaats zijn geluk wensen uitsprak met 't behaalde succes. Spreker wenste voor de toekomst meerdere successen toe. Hij sprak hierbij de hoop iut dat de vriendschap die ont staan was tussen beide corpsen, bestendigd zou mogen worden. KRMPEEP5ERES spopthuis Hierna werden door de heer Burmanje bloemen aangeboden aan de tamboer-maitre van het Tamboer- en Pijpercorps van K. en C. de heer L. v. Zutphen. En toen volgde tot slot van 'n mooie dag de mars naar het Willem van Oranje College. K.A.V., AFD. BAARDWIJK. Op 21 mei hield de K.A.V. haar Maria-avond. De voorzitster opende met gebed en riep allen een harte lijk welkom toe. Na de opdracht .aan Maria hield de eerw. adviseur een korte toespraak. Hierna gaf mevr. Ditmars een voorlichting over elec- triciteitsbedrijven en hulpmiddelen in huis. Ook wees zij de dames op de gevaren die er aan verbonden zijn als men werkt met apparaten die niet in orde zijn; al dadelijk bleek uit de vragen, die zij de dames stelde, dat voorlichting wel nodig is. Gaarne is 't bestuur bereid om de le den nog eens een avond op dit ge bied te geven. Tenslotte gaf mej. Richters nog een kort verslag over Lourdes. Zondag 25 mei werd met de bus van Mulders-Sars met 25 le den onder leiding van de Eerw. Adviseur ter bedevaart gegaan naar de Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch. Onderweg werd een rozenhoedje gebeden voor enkele intenties en werd de avondmis van kwart voor 6 bijgewoond. Na vervolgens bij 't Mariabeeld ieder voor z'n eigen intenties ge beden te hebben, werd een kop koffie gedronken en de thuisreis aanvaard. edere brilreparatie in één uur klaar iedere nieuwe bril in een halve dag (uitgezonderd dubbele glazen) ziekenfondskortingen worden onmiddellijk ingehouden HET MODERNSTE optiekbedrijf der Langstraat Bent U enige dagen voor die tijd reeds onrustig, neem dan Mijn- hardt's Zenuwtabletten, dan on dervindt U reeds van te voren hoe rustig, beheerst en heider- denkend er door wordt en blijft. Wij verhuren ook kampeer- tenten en luchtbedden en zijn erkend A.N.W.B. Bondstenten verhuurders

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5