Waaiwijkse en Langstraaise Courani Gemeenteraad Waalwijk MARKT BLIJFT OP HET VREDESPLEIN W. TIMMERMANS ZONEN Gemeenteraad Drunen Gemeenteraad Vlijmen Assurantiën op elk gebied. MAANDAG 2 JUNI 1958 Uitgever: Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 44 22 cent per week per kwartaal 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Abonnement: speciaal tarief Contract-advertenties: Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" Alle leden van de waaiwijkse gemeenteraad zijn donderdag avond bij het drie kwartier durende debat over de vaststel ling van de definitieve marktplaats in de gemeente, aan het woord geweest. En bij deze debatten viel al even weinig una nimiteit te bespeuren betreffende de situering van de markt als bij de geënqueteerde winkeliers en marktkooplieden, zo dat tenslotte een hoofdelijke stemming de beslissing moest brengen. Het resultaat was, dat het voorstel van b. en w., om het Vredesplein als marktplaats te handhaven, met 9 tegen 5 stemmen werd aangenomen. Tegen stemden de heren v. Se- ters, v. Oss, Pullens, Meijs en de Kort. De debatten werden geopend door de heer v. Seters, die zei, dat het uitvoerige pre-advies van b. en w. hem niet tot andere ge dachten had kunnen brengen. De markt hoort van oudsher thuis! in het centrum van de ge meente, zo meende hij. De ver keerstechnische problemen acht te hij niet van die aard, dat daar voor geen oplossing te vinden zou zijn. Hij vond de verplaat sing van de markt naar het Vre desplein bijzonder spijtig en kon zich dan ook niet met het voor stel van b. en w. verenigen. De heer v. Leeben zei zeer goed te begrijpen, dat in deze aange legenheid vele belangen', tegen elkaar botsten. Overigens was bij de gehouden enquête wel ge bleken, dat veel marktkooplie den bezwaar hadden tegen het Vredesplein wegens het opwaai en van veel stof, het ontbreken van een sanitaire inrichting en het gemis aan een gelegenheid, waar iets gebruikt kan worden of waar men bij slecht weer kan schuilen. De heer v. Leeven stel de voor om, zolang het yredes- plein nog niet geschikt is, de markt op het Raadhuisplein en de Markt te doen houden. Tegen handhaving op het Vredesplein had hij ook geen bezwaar, mits zo spoedig mogelijk de nodige verbeteringen zouden worden aangebracht. 1 De heer Mombers wees er op, dat er onder de geënqueteerden geen unanimiteit bestond over de situering van de markt. Per soonlijk achtte spreker het Vre desplein meer geschikt, omdat het meer centraal is gelegen dan de Markt en omdat het betere mogelijkheden biedt voor de op bouw van de markt en de afvoer van het publiek en de wagens der kooplieden. Verplaatsing van de markt naar het Vredes plein maakt tevens een einde aan alle verkeersproblemen. De heer Meijs betoogde, dat uit de enquêtes toch wel is geble ken, dat bet merendeel van win keliers en kooplieden voor be houd van de mjarkt in het oude centrum is. En als deze enquête, zoals in het pre-advies wordt ge zegd, richtsnoer is vóór de uit eindelijke beslissing, laat zij het dan ook zijn. Spr. kon niet in zien op welke wijze het algemeen belang zou worden geschaad bij handhaving van de markt in het oude centrum en hij geloofde ook niet, dat het publiek een bepaal de voorkeur zpu hebben. De door b. en w. naar voren gebrachte bezwaren tegen handhaving van de markt in het oude centrum, zouden z.i. kunnen worden on dervangen door een reorganisa tie: het Raadhuisplein vrij laten en de markt opschuiven naar dé Markt en voortzetten in de Sta tionsstraat tussen de bomen. De heer Brouwer wilde wel wat minder waarde toekennen aan de gehouden enquête, omdat deze z.i. geen totaalbeeld geeft van de diverse standpunten. Ook vroeg hij zich af of wel alle win keliers een enquêteformulier hadden ontvangen en niet alleen zij die aangesloten zijn bij de r.k. middenstandsvereniging. Dq heer Dercksen wees er op, dat gevoelsargumenten bij de be slissing over deze aangelegen heid geen rol mogen spelen. Men moet de markt zien) als een zui ver economisch object, zo zei hij. De bezwaren, welke nu tegen het Vredesplein wellicht gelden, zijn van tijdelijke aard en mogen geen aanleiding zijn het reële voorstel van b. en w. van de hand te wijzen. De heer Pullens voerde aan, dat er in de eerste plaats gelet moet worden op 't voortbestaan van de waaiwijkse markt. Op 't Vredesplein zal de markt weg kwijnen, zo meende spr., die zich verder aansloot bij de suggestie van de heer Meijs betreffende ten reorganisatie van de markt op de Markt en in de Stations straat. De heer v. Oss meende, dat de suggestie van de heren Meijs en Pullens nadere overweging ver diende. In antwoord op de woor den van de heer Brouwer zei spr., dat alle winkeliers een en quêteformulier hebben ontvan gen. De heer Kemperman tenslotte sloot zicb aan bij de heer Derck sen. In zijn antwoord wees de voor zitter er nadrukkelijk op, dat b. en w. zich bij het doen van dit voorstel op een zuiver zakelijk standpunt hebben geplaatst en zo moet men deze aangelegen heid immers ook bezien. Uit de gehouden enquête blijkt weinig unanimiteit betreffende de plaats van de markt. Bij een enquête onder de voornaamste belang hebbenden bij de markt: het pu bliek, zou men deze verdeeldheid van meningen evenzeer gekregen hebben, zodat het feit, dat men het publiek niet heeft onder vraagd, van weinig of geen bete kenis is. Over de vraag wat nu eigenlijk het centrum van de ge- mfeente is, speelt de steenworp afstand tussen Markt en Vredes plein daarbij geen rol. Overigens is het wel zó, dat het Vredesplein in de zich steeds uitbreidende ge meente centraler is gelegen dan de Markt. Ten aanzien van de terreingesteldheid van het Vre desplein merkte de voorzitter op, dat het opwaaiende stof niet af komstig is van het plein zelf, maar van het er naast liggende bouwwerk. De koffievoorziening is reeds door een particulier met spoed ter hand genomen en een sanitaire inrichting heeft de aan dacht van het gemeentebestuur. Wat de door de heer Meijs voor gestelde reorganisatie betreft, meende de voorzitter, dat er dan wellicht nog grotere problemen zullen ontstaan. De winkeliers in de Stationsstraat zullen er na melijk niet bijster op gesteld zijn om op de koopavond een kraam voor hun deur te hebben, waar door hun zaak moeilijker te be reiken is. Ditzelfde probleem! heeft indertijd gespeeld bij de verplaatsing van de kermis. Ver der onderstreepte de voorzitter de mening van de heer Dercksen, n.l. dat men de markt als een zui- centrum. Hij achtte het Vredes plein qua sfeer en entourage niet gunstig als marktplaats en ten aanzien van de verkeersproble men merkte spr. op, dat men de- ze\ niet moet maken. De heer v. Leeven wilde de proef evenmin verlengen, al achtte hij de ingestelde enquête dan ook van weinig waarde. De heer Pullens betoogde, dat de markt op het Vredesplein niet zal blijven voortbestaan, en de heer de Kort was eenzelfde me ning toegedaan. Vooral bij slech te weersomstandigheden is het Vredesplein ongeschikt. De voorzitter wees er nog op, dat een enquête uiteraard altijd een beperkt hulpmiddel is, waar aan men niet te veel waarde mag toekennen. In de wintertijd zal het bezoek van de marktkoop lieden en het publiek ongetwij feld afnemen, maar dit is altijd zo. Ook op de Markt stonderf in de winter aanmerkelijk minder kramen dan in de zomer. Overi- fens ligt het helemaal niet in de edoeling van b. en w. om af breuk te doen aan de waaiwijkse markt. En mochï dan in de toe komst ook blijken, dat de situ ering op het Vredesplein op een of andere wijze nadelig werkt, dan zullen b. en w. zich zeer ze ker opnieuw over deze aangele genheid beraden. Tenslotte wees wethouder van Heeswijk er nog op, dat vooral de binding aan een bepaalde laats, die ook weer een klanten- inding met zich meebrengt, voor de marktkooplieden van be lang is. Gaat men de markt in de Stationsstraat reorganiseren, dan is de binding aan een plaats op het Raadhuisplein toch ook weg. Verder kon de heer v. Heeswijk de mening van de heer Pullens niet onderschrijven. Het is niet zo, dat de kopers weg zullen blij ven omdat de markt verplaatst is. De voorzitter merkte naar aanleiding hiervan nog op, dat de groepering van de kramen op het Vredesplein zoveel mogelijk beantwoordt aan de vroegere op stelling op Raadhuisplein en Markt. I Vervolgens werd er tot stem ming over het voorstel van b. en w. overgegaan, met het m de aanhef van dit verslag gememlde resultaat. De overige agendapunten gin gen snel onder de hamer door. Wat het voorstel betreft tot be- W A A L W IJ K ver economisch object moet zien. In tweede instantie zei de heer Meijs, dat de proef te kort was feweest om een juist inzicht te rijgen in het al dan niet ge schikt zijn van het Vredesplein als marktplaats. Overigens meen de spr., dat er bij ëen reorgani satie van de mark, zoals door hem was voorgesteld, voor de winkeliers in de Stationsstraat nog voldoende ruimte zou over blijven tussen de kramen en de toegang tot hun zaak. Beziet mlen de markt als een zuiver econo misch object, hetgeen spr. graag wilde doen, dan is de Markt een veel geschiktere plaats dan het Vredesplein, omdat de Markt de gelegenheid biedt ook de omge ving in het economisch aspect te betrekken. De heer Eibers stelde voor de proeftijd met het Vredesplein met een jaar te verlengen. Hij was er van overtuigd, dat het voorstel van b. en w. er dan met vlag en wimpel door zou komen. De heer Dercksen voelde daar niet veel voor en meende, dat in deze zaak nu maar eens doorge beten moest worden. Hierbij sloot de heer Brouwer zich aan. De heer Duij velaar meende, dat een reorganisatie in de Sta tionsstraat nieuwe verkeerspro blemen zal scheppen. Bovendien zal het Marktplein in de toe komst, bij de snelle groei van de gemeente, zeker te klein worden voor het houden van een markt. Ook de heer v. Seters wilde de knoop maar liever doorhakken, maar dan ten gunste van het be houd van de markt in het oude schikbaarstelling van een kre diet voor aanleg van een stam- rioot te Baardwijk, kon de voor zitter mededelen, dat b. en w. er in waren geslaagd nog een twee de geldlening ad 170.000.af te sluiten ter financiering van dit object. Reeds eerder was een lening voor dit object van 350.000.- afgesloten. Het voor stel werd goedgekeurd. Goedgekeurd werd ook het voorstel tot voorbereiding van de herziening van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak. Voor de verbouwing van een gemeentewoning aan de Putstr. werd door de raad het benodigde crediet gevoteerd. Naar aanliding van het voor stel tot de bouw van 20 flatwo ningen aan de Kasteellaan en de Burg. Verwielstraat te Besoijen, vroeg de heer v. Leeven waarom de 2e en de 3e woonlaag duurder waren dan parterre, terwijl het gewoonlijk toch juist andersom is. De heer Duijvelaar informeer de naar de oorzaak van 't kleine huurverschil van 2.tussen woningen met 3 en woningen met 4 slaapkamers. De voorzitter antwoordde, dat deze flatwoningen van hetzelfde type en dezelfde inhoud zullen zijn als de flats aan het Oranje- plein, met dien verstande, dat zich parterre geen winkels zul len bevinden. De 3e woonlaag is het duurst omdat de zolder gele genheid biedt tot het inrichten van nog enkele slaapkamers. De huurprijs hiervan zal ongeveer 76.— bedragen. De huur van de woningen op de eerste etage zal ca. 74.bedragen en die van de woningen parterre 70.-. Het verschil in huur tussen de wonineen op één- en tweehoog komt doordat de 4e slaapkamer van de woningen in de 3e woon laag maar heel klein is. Goedgekeurd werd vervolgens een nieuwe regeling inzake het verstrekken van bouwhypotheken alsmede het voorstel tot deelne ming in door het Waarborgin- stituut voor de Tuinbouw in Noord-Brabant op zich te nemen borgstellingen. Voor de aanleg van hoofdlei dingen voor gas, water en elec- triciteit in de Taxandriaweg vo teerde de raad een bedrag van 64.185.De raad besloot ver der tot aankoop en ruil van grond aan de Olympiaweg, tot aankoop van onroerend goed aan de Akkerlaan te Baardwijk en tot verkoop van bouwterrein aan de Alb. Thijmstraat voor de bouw van 6 premiewoningen. Een perceel bouwgrond groot 6570 m2 en; gelegen ten noorden van de Winterdijk zal in eigen dom worden overgedragen aan de „Stichting r.k. meisjes-ulo- school" ten behoeve van de bouw van een school. Aan het kerkbestuur van de St. Antoniusparochie zal 'n per ceel bouwgrond groot 2100 m2 en gelegen ten noorden van de Alb. Thijmstraat in eigendom worden) overgedragen ten behoe ve van de bouw van een tweede r.k. bijz. lagere jongensschool in deze parochie.! Besloten werd ook de reke ning-courant-overeenkomst met de Stichting „Nijverheidsschool voor Waalwijk en omstreken" te verlengen. Voor herstelwerkzaamheden aan het dak van het gemeente huis voteerde de raad een be drag van 1700. Betere bestrating en verlichting voor Stationsstraat. KRMPEERGEREI SPOPTHUIS ris,' EsaraE Bijna 11/3 miljoen voor realisering van rioleringsplan. De raad der gemeente Vlijmen kwam vrijdagavond voor de eerste maal bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Hoefnagel. Het was nogal een lijvige agenda die ter tafel kwam, met als voornaamste punten een aantal voorstellen be treffende de realisering van 't rio leringsplan, waarvoor de raad en 't gemeentebestuur al zovele jaren hebben gezwoegd en geploeterd om het in kannen en kruiken te krij gen. En het moet voor burgemees ter Hoefnagel wel bijzonder prettig zijn geweest, dat voorstellen ter rea lisering van dit plan in zijn eerste raadsvergadering in de gemeente Vlijmen ter tafel konden worden gebracht, zoals de heer v. d. Mee- rendonk na de goedkeuring van de voorstellen opmerkte. De voorzitter gaf uiting aan zijn voldoening over het feit dat men thans met deze voorstellen is kunnen komen en een zo spoedig mogelijke uitvoering van de plannen als streefdatum van voltooiing ziet men maart 1959 achtte hij voor de gemeente van het grootste belang. De volgende voor stellen werden in het kader van dit plan goedgekeurd: a. aankoop van gronden t.b.v. de bouw van een rioolzuiveringsinstal latie; b. het aangaan van een geldle ning met de n.v. Lederfabriek Van Wagenberg-Festen t.b.v. de finan ciering van voornoemde aankoop; c. het beschikbaar stellen van credieten tot een bedrag van 1.200.000.- t.b.v. de bouw van een rioolzuiveringsinstallatie, aanleg stamriool vanaf de Vliedberg, enz., ter uitvoering van dit rioleringsplan; d. het in principe besluiten tot de heffing van een rioolbelasting; e. het indienen van een verzoek aan de minister van B.Z. om verho ging van het basisbedrag per inwo ner van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. Ook de andere punten gingen vlot onder de hamer door. Het maximum bedrag, op te nemen t/m 30 sept. a.s. in kasgeldleningen en rekening courant-overeenkomsten, werd be paald op 1.500.000.-Met de n.v. bank voor nederlandse gemeenten zal een geldlening, groot 107.000. worden aangegaan ter consolidatie van een gedeelte der vlottende schuld. Van het r.k. kerkbestuur van de H. Joannes Geboorte zal een strook grond van ca 4 are worden aange kocht voor de symbolische prijs van f 1.t.b.v. de aanleg van een bus halte en verkeersruimte. Als tegen prestatie zal de gemeente de verhar ding van het verruimde kerkplein voor haar rekening nemen. De kos ten hiervan worden geraamd op ca. 6670.—. Voor de uitvoering van dit werk zullen deels oude materia len word engebruikt. Ten behoeve van woningbouw aan de Torenstraat, zal van de Erven L. Daelmans een perceel bouwgrond worden gekocht voor de prijs van 3790.—. Ter Realisering van het uitbrei dingsplan De Vliedberg zullen de panden Heidijk 20 en 24 voor resp. 2700.en 300.door de gemeen te worden aangekocht. Voor de bouw van een nieuwe ambtewoning voor de burgemeester aan de Julianastraat tegenover de bestaande ambtswoning, zal van het r.k. kerkbestuur van de H. Joannes Geboorte een strook grond ter grootte van 2300 m2 worden aange kocht voor de prijs van 20.000.—. Voor dit bedrag zal met genoemd kerkbestuur een geldlening worden aangegaan. Ten behoeve van het slaan van waterputten zal aan de n.v. water leidingmij „Oost-Brabant" een per ceel grond ter grootte van 2.60 ha worden verkocht tegen 0.30 per m2. Aan J. v. Bladel, wonende aan de Voordijk, zal een achter zijn woning liggende strook van 404 m2 worden verkocht voor de prijs van 202.—. i Wij verhuren ook kampeer- tenten en luchtbeddon en zijn erkend A.N.W.B. Bondstenten verhuurders De raad der gemeente Drunen kwam vrijdagavond in algemene vergadering bij een ten gemeentehuize. De raad werkte een agenda van vijf pun ten binnen de dertig minuten af. De notulen werden onveranderd goedge keurd en de ingekomen stukken w.o. de Koninklijke goedkeuring van het raadsbe sluit tot wijziging van de tarieven van het gemeentelijk zwembad, werden voor ken nisgeving aangenomen. Aan de orde was verder het voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening bij "de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten, groot f 201.000.-. De looptijd van deze lening is 30 jaar tegen een rente van 5 De opbrengst van de lening moet be stemd worden voor consolidatie van de vlot tende schuld, welke thans pl.m. f 2.000.000 bedraagt. Verder was aan de orde 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor: a. vernieuwing van de bestrating van de Stationsstraat; b. vernieuwing van de straat verlichting in de Stationsstraat; c. vernieu- wink van de straatverlichting in Elshout; d. uitbreiding van de straatverlichting in de Grotestraat en Eindstraat. Over deze punten zegt het uitgebreide pre-advies a. Verbetering van de Stationsstraat. De Stationsstraat is en wordt in de loop van 1958 herhaalde malen opgebroken voor de aanleg van de riolering. Verwacht mag worden, dat na het gereedkomen van de riolering de persleiding en de huisaanslui tingen, de bestrating veel geleden zal heb ben. Het verkeer in de Stationsstraat is door de aanwezigheid van een groot aantal bijzondere gebouwen behoorlijk intensief te noemen. Als gevolg van de uitbreidingsge bieden Oost en West zal dit in de naaste toekomst in nóg sterkere mate toenemen. Bovendien is deze straat van betekenis voor het doorgaande verkeer naar Elshout en Heusden. Een en ander heeft tot gevolg, dat -de betreffende straat dan ook in genendele meer voldoet aan redelijk te stellen eisen. De raad zal met het college ook van mening zijn, dat het in verband met het vorenstaande nodig is tot vernieuwing en verbreding van de straat over te gaan en trottoirs aan te brengen. Het afkomend materiaal verkeert nog in behoorlijke staat en kan gevoeglijk elders worden gebruikt. De kosten zullen naar schatting bedra gen pl.m. f 150.000. Daar de gemeente begroting reeds een tekort vertoont zullen de uit deze uitgaaf voortvloeiende lasten worden opgevangen door middel van een verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds, waarvoor reeds in dec. j.l. een aanvrage werd ingediend. B. en W. stellen de raad voor te beslui ten tot verbetering van de Stationsstraat vanaf de hoek van de Wilhelminastraat tot aan de spoorwegovergang en het nodige crediet beschikbaar te stellen. b. Vernieuwing straatverlichting Stati onsstraat. Thans staan er 7 lantaarns in het gedeel te van de Stationsstraat vanaf de Wilhel minastraat tot aan de spoorwegovergang. Deze lantaarns geven een zeer slechte ver lichting. Voor de verbetering hiervan, waar van de noodzaak niet betwijfeld behoeft te worden, werd een plan opgesteld, volgens welk er 21 lichtmasten geplaatst zullen worden. De kosten bedragen f 9.505. Waar het de bedoeling is ook de bestrating van de Stationsstraat geheel te vernieuwen, ligt het in dè lijn ook de straatverlichting aan te passen. B. en W. stellen voor te beslui ten tot de vernieuwing van de straatverlich ting in bovenomschreven gedeelte van de Stationsstraat en het nodige crediet beschik baar te stellen. c. Vernieuwing van de straatverlichting in Elshout. De N.V. PNEM heeft besloten nog dit jaar de bovengrondse electrisiteitsleiding in Elshout te verkabelen. Het is derhalve nood zakelijk om voor de straatverlichting voor zieningen te treffen. Thans bevindt zich de straatverlichting in een zeer slechte toe stand. Vele houten palen zijn verrot en de armaturen met stroomdraden zijn slecht en versleten. De gemeente wordt daarom ge noodzaakt om de hele straatverlichting te vernieuwen, door aanschaffing van ijzeren lichtmasten en meer moderne armaturen. De kosten zullen bedragen pl.m. f 35.000. B. en W. verzoekt de raad te besluiten tot vernieuwing van de straatverlichting in Elshout en het nodige crediet beschikbaar te stellen. d. Uitbreiding van- de straatverlichting in de Grotestraat en Eindstraat (inch ver lengde van de Eindstraat). Reeds enige jaren is gewacht om de straatverlichting in de Grotestraat volledig te maken. Thans bevinden zich alleen aan de zuidzijde straatlantaarns, welke op een te grote afstand (pl.m. 60 m.) van elkaar staan. Om een verlichting te verkrijgen welke aan de eisen voldoet is het nodig om aan de noordzijde 38 lichtmasten bij te plaatsen. De kosten worden geraamd op f 14.820. Verder zal het noodzakelijk zijn verlich ting aan te brengen vanaf het eindpunt van de Eindstraat tot aan het viaduct. Vooral is dit noodzakelijk, omdat op dit gedeelte, dat toch deel uitmaakt van de grote verkeers weg 's - Bosch - Waalwijk, zich enkele ge vaarlijke bochten bevinden. Hiertoe dienen 7 lichtmasten bijgeplaatst te worden en aangezien ter plaatse geen kabel is, moet noodwendig de nodige kabel voor dit doel gelegd worden. De kosten zullen bedragen pl.m. f 6.426. Over punt a, verbetering Stationsstraat, deelde de voorzitter mede, dat er een ge sloten wegdek opgebracht zal worden, dit biedt vele voordelen boven een klinkerbe strating. De verlichting achtte de voorzitter op alle genoemde punten een urgentie van de eerste rang. De heer de Veer vroeg nog eens extra aandacht voor de Burg. v. d. Heijdenstraat en de Jacob v. d. Meijdenstraat. Verbeterin gen daar zijn, aldus spr., geen luxe meer. De voorzitter deelde mede dat deze twee straten hem voortdurend een doorn in het oog waren. De gemaakte plannen wachten echter nog steeds op de goedkeuring. De heer L. v. Drunen vroeg aandacht voor de verlichting in de Bossen en de Kasteel- dreef. De voorzitter vond de punten welke genoemd zijn in het pre-advies meer urgent dan de genoemde door dhr. v. Drunen, die echter ook de aandacht hadden van het gemeentebestuur. De heer Ploegmakers vroeg aandacht voor de verlichting Hoge Schijf en de ver betering van de weg Hoge Schijf naar de Steegerf. Wat het eerste punt betrof wees de voorzitter op het antwoord dat gegeven was aan de heer v. Drunen over de Bossen en Kasteeldreef; voor wat het laatste punt betrof, aldus Burgemeester Snels, heeft dit reeds lang de aandacht van het gemeen tebestuur. De heer Ploegmakers deed de suggestie om het materiaal dat vrij komt in de Stationsstraat hiervoor te gebruiken. De heer Wagemakers drong voor wat be trof de Stationsstraat aan op spoed, speciaal voor wat betrof de verlichting. De heer Pijnenborg vroeg aandacht voor de Kleinestraat, waar de waterafvoer soms zeer slecht is. De raad keurde de voorstellen tot het verlenen van een crediet goed. Verder was aan de orde; voorstel tot wij ziging van de gemeentebegroting 1958. Hierover zegt het pre-advies: In de vergadering van 20 maart 1958 van de Intergemeentelijke rijwielpadenplan Or ganisatie „Brabants Centrum" werd als eer ste etappe in het kader v.in het gemeen schappelijke rijwielpadenplan besloten tot aanleg van enige rijwielpaden onder de ge meenten Vught, Helvoirt, Drunen, Uden- hout en Loonopzand met een gezamenlijke lengte van 12830 m. De totale kosten hier van worden geraamd op f 110.883.60. De helft van deze kosten zal verdeeld worden naar het aantal meters, dat wordt aangelegd op het grondgebied van elke ge meente en de andere helft naar rato van het aantal inwoners van de aangesloten ge meenten. Onder de gemeente Drunen zal 2602 m. aan rijwielpaden worden aange legd n.l. door de Drunense. Duinen en het Oost-West lopende pad ten zuiden van de Duinen. De kosten hiervan zullen voor onze gemeente bedragen f 12.640.02. De raad gaf hiervoor zijn goedkeuring. Het eerst zal een rijwielpad worden aan gelegd vanaf de Rustende Jager naar Giers- bergen en verder van Giersbergen naar Helvoirt. Hierna sluiting.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 1