Waalwijkse en Langstraatse Courant KAATSHEUVEL Uit tie Lent/street Drunen Elshout Vlijmen Nieuwkuijk Haarsteeg W-O bedrijfsformulleren FAVANTI Heusden Sprang-Cape! Ie Sprang Capelle Waspik MAANDAG 2 JUNI 1958 Uitgever: Waalwjj kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Uit blad verschijnt 2 x per week \&N HEI ZUIDES 81e JAARGANG No. 44 22 cent per week per kwartaal 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Abonnement: speciaal tarief Contract-ad verten ties Jiureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" DAMSPORT. Met veel animo is de eerste wed strijd gespeeld tussen de damver enigingen E.K.D.V., gevestigd in café „De Viersprong" en G.E.O., ge vestigd in café Th. v. Boxtel. De uitslag van deze eerste ontmoeting is: E.K.D.V. G.E.O. Fr. v. Munster-H. v. Boxtel 2-0 H. Heuveling-G. v. d. Linden 2-0 P. v. Zon-J. Koks J. v. Berkel-St. v. d. Ven C. Sips-H. Donders H. Deutekom-A. Emmers Uitslag De returnwedstrijd in café v. tel volgt dezer dagen. ZOMERFEESTEN K.A.J. Op zondag 8 juni organiseert de leiding van de K.A.J. een groot zo merfeest te Oisterwijk, waarbij de afdelingen uit het gewest Tilburg en buitenplaatsen betrokken zijn. Aan dit feest, dat bestaat uit een rijk gevarieerd programma voor sport en een dansavond, zullen ook de jongens van Kaatsheuvel deel nemen, met op verzoek ook de jon gens van de Levensschool. De te spelen wedstrijden dragen het ka rakter van een selectiewedstrijd, omdat de winnaars van deze dag op 6 juli te Nijmegen zullen mogen uit komen tegen de sterkste ploegen uit het diocees Den Bosch. Gezien de enorme belangstelling voor deze sportfeesten, mogen we verwachten dat deze dagen hoogte punten zullen worden in de geschie denis 1958 van de K.A.J. Met be langstelling wachten we de presta ties van de Kaatsheuvelse K.A.J. af. DE MESSIAS. Na de slotrepetitie, die vandaag in het Apollo-theater door de drie ko ren: Bel Canto uit Kaatsheuvel, Ire ne uit Dongen en Euterpe uit Rijen onder leiding van de heer J. Nieu- wenhuijsen met de solisten Helene Verkley, sopraan, Antoinette Blom, alt, Bert van 't Hof, tenor, en David Hollestelle, bas van het Oratorium „Der Messias" van G. F. Handel zal gehouden worden, volgen deze week de drie uitvoeringen in de drie plaatsen waar de koren gevestigd zijn. Zoals reeds vermeld, is donder dag 5 juni bepaald voor de uitvoe ring in Kaatsheuvel en wel in ver band met de avondprocessie, die op die dag in de kerken wordt gehou den om half negen. We willen nog eens wijzen op-deze uitzonderlijke gelegenheid, plaatselijk van de uit voering van dit beroemde werk te kunnen profiteren. Na de Matthaus Passion van Bach, is Der Messias van Handel wel het meest gezongen oratorium, dat naast unieke soli- fragmenten een rijkdom van koren biedt, die ons door geen enkel ora torium wordt geboden. De geënga geerde solisten spreken ons borg, dat de besturen op dit gebied geen kosten gespaard hebben; de uitvoe ring van „Die Schöpfung van Haydn het vorig jaar door de koren gepre senteerd onder dezelfde leiding van de heer Nieuwenhuijsen, geven ons de garantie dat we ook hierin niet teleurgesteld zullen worden. Daar bij zijn de prijzen lager gesteld, dan men voor een dergelijk werk elders te betalen krijgt en wordt de ver enigingen, die in koor- of vereni gingsverband komen van minstens 10 leden, nog een reductie van 50 ct. verleend. Plaatsbespreking is reeds vanaf heden mogelijk in het vereni gingsgebouw van Bel Canto, bij de heer Piet v. Dun. BEDRIJFSVOETBAL. De onderhandelingen met 't bonds- bestuur van de K.N.V.B. zijn beëin digd en Desk kan met de bedrijfs voetbalcompetitie ten bate van het jeugdwerk van de parochie St. Jozef aanvangen. De daarvoor opgestelde reglementen zijn aan de bedrijven, welke hun medewerking hebben toegezegd, verzonden en het ligt in de bedoeling woensdagavond 4 juni te starten. Er wordt een halve com petitie gespeeld gedurende de maan den juni, juli en augustus en wel op de woensdag-, vrijdag- en zater dagavonden op 't trainingsveld van Desk in de Efteling. Waar de com petitie is opgezet met het doel de bouw van een jeugdhuis van St. Jozef te steunen, zal er een kleine entree worden geheven. Door de K.N.V.B. zal voor scheidsrechters worden gezorgd, terwijl Desk zorg zal dragen voor grensrechters. HARMONIE ST. JAN. De harmonie St. Jan heeft zater dag laten zien dat zij nog steeds op de eerste plaats het corps van de parochie Berndijk wil zijn. Nu Bern- dijk voor het eerst een specifiek candidaat in de gemeenteraad heeft gekregen in de persoon van de heer M. v. Boxtel, achtte St. Jan zich verplicht de heer v. Boxtel een se renade te gaan brengen. Daarvoor rukte het corps zaterdag om 5 uur uit. Doch niet alleen de heer v. Box tel, maar ook de leden uit de paro chie op andere lijsten gekozen, werd een muzikale opwachting gemaakt, en zo verscheen St. Jan bij de heer Bossers van de lijst van de Loonse Dijk, de heren v. Kuijk en Snoeren van de lijst Grootswagers en ten slotte werd de finale-serenade ge bracht bi,j het zilveren echtpaar, dat feitelijk j.l. zaterdag zijn feest vier de, doch toen ingeschakeld was bij de gouden bruiloft Netten-Damen. De attentie van St. Jan werd over al hoog gewaardeerd. VOLKSCONCERT. Onder ideaal avondweer gaf de kon. erk. harm. Apollo zondag een volksconcert op de Markt, waarbij echter de belangstelling, gezien het aanlokkelijk weer en de goede pres taties van Apollo, niet overstel pend was. Minder aangenaam bij on ze volksconcerten blijft de storing van het verkeer, met grommende fietsers, snorrende auto's en ronken de bussen. Daardoor gaat alles wat ideaal is, totaal verloren en we wachten, mogelijk vergeefs, naar 'n oplossing van dit storende probleem. Intussen, Apollo heeft een goede beurt gehad. Na de openingsmars gaf het corps de ouverture van Au- bers „Fra Diavolo", een knap stuk arrangement van Bouchel van een compositie, die zich daarvoor niet goed leent. Ladingen, van G. Boe- dij n wordt mooier, naarmate deze moderne muziek meer gehoord wordt. In het Sprookjesbos van Bis- selink is een fantastisch mooi op gezette fantasie van wat de sprook jes in de Ef teling bedoelen en weer geven. Keler Bela blijft in zijn Tem pelwijdingen in Oosterse sfeer een aangenaam te beluisteren werk. In Slavische dansen nr. 6 en 8 liet Apollo horen dat het dit typerende Slavische werk nog niet vergeten is. Madeliefjes van Bisselink blijft mooi in zijn bekoorlijkheid en Star ke's mars met Zwaard en Lans was een pakkend slot van het goed ge- slaagde concert, ondanks de hinder- nissen van het verkeer. WEDVLUCHT NOYON. De K.P.V. vloog zondag met 559 duiven vanuit Noyon; afstand 270 km.; lostijd 7 uur v.m. met z.-w.- wind; eerste duif 10.51.37; laatste duif 11.12.21. Eerste 70 prijswin- naars; 1 J. v. Beers; 2, 8, 16,'26 M. v. Boxtel; 3, 7, 14 J. van Wanrooij; 4, 12, 20 Jac. Vloemans; 5 Chr. van Heeswijk; 6, 25 Fr. Damen; 9 J. Cornelissen; 10 Jan Damen; 11 W. v. d. Ven; 13, 32, 69 J. Hoevenaars; 15, 19, 23, 38, 51, 62 J. v. Heeswijk; 17 Jan Vesters; 18 H. Snoeren; 21 Wal Lugters; 22 Pauw Ligtvoet; 24 J. Bergmans; 27, 58 H. v. Helvoirt; 28, 64 A. de Bie; 29 B. v. Heesch; 30 P. Zijlmans; 31 Ant. Heijs; 33 G. v. d. Linden; 34 C. Moreval; 35, 57 Jan Damen; 36 Jan Voogd; 37, 67 W. v. Heijst; 39 M. de Vries; 40 Jan Dekkers; 41 C. v. Boxtel; 42, 66 Fr. v. d. Assem; 43, 44 M. Ververs; 45 J. v. d. Linden; 46 A. Duquesnoy; 47, 56 C. de Bondt; 48 H. Klis; 49, 60 M. Lensveld; 50 M. v. d. Velden; 52 W. Bergmans; 53 J. Zeebrechts; 54 J. v. Bavel; 59 C. M. Snoeren; 61 L. Mosselveld; 63 P. v. d. Velden; 65 M. Sulsters; 68 P. Stokkermans; 70 Jac. Klerx. WEDVLUCHT ANGOULÊME. Zaterdag 6.45 uur v.m. werden de duiven gelost van de wedvlucht An goulême, waarop de K.P.V. met 128 duiven vloog. Zaterdag arriveerden 16 vogels en zondag werd de laatste prijswinnende duif geconstateerd om 9.21.06 uur v.m. De uitslag was: 1, 5, 7, 28 Jac. Vloemans; 2, 33 P. Schoenmaker; 3, 41 W. v. Heijst; 4 M. Lensveld; 6, 12, 34 A. Couwen- berg; 8 A. de Bie; 9 B. Kemmeren; 10, 23 L. v. Geel; 11 A. Pijnenburg; 13, 18 J. v. d. Linden; 14, 38 M. Ver vers; 15 L. Hamers; 16, 27 H. v. Hel voirt; 17 M. Ververs; 19 Wal Ha mers; 20, 21, 22, 30 D. Mateijsen; 24 M. C. Damen; 25 Th. Netten; 26 Jan v. Riel; 29 B. v. Heesch; 31, 40 P. Zijlmans; 32 G. v. d. Linden; 35 A. Snoeren; 36 P. v. d. Velden; 37 A. Voermans; 39 H. Schoenmakers. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. slotrepetitie oratorium De Messias, in Apollo- theater; 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. Apollo, in zaal W. Smit; 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. St. Jan, zaal P. v. Dun, Dinsdag 7.30 uur n.m. muziekcur- sus R.K. Par. Kerkkoor St. Jan, in de Mulo; 8.30 uur n.m. repetitie zangvereni ging Semper Vivens in 't Hoventje. fSU Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia; 8 uur n.m. Apollo-theater „Voor jou heb ik gezondigd", 18 jaar. Donderdag 8.30 u. n.m. Oratorium „Der Messias" in het Apollo-theater. riïij! i PRACHTIG SUCCES VAN DE VRIJWILLIGE BRANDWEER. De Vrijwillige Brandweer behaalde op de regionale brandweerwedstrijden welke te Udenhout werden gehouden, zaterdag j.l. een eerste prijs in de tweede afdeling. Met het behalen van deze eerste prijs zal Dru nen worden afgevaardigd naar de landelij ke wedstrijden. Dit succes is daarom te meer zeer groot, als men weet dat de brandweer uit Drunen pas in 1954 voor de eerste maal aan de wedstrijden deelnam. Men kwam toen uit in de vierde afdeling. 1955 was er de promotie naar de derde klas en 1956 de promotie naar de tweede klas, waarin thans een flinke eerste prijs werd gewon nen met afvaardiging voor de landelijke wedstrijden. Burgemeester Snels, die zondagmiddag om 12 uur het succesvolle corps in de raadszaal ontving, zag met het behalen van deze eerste prijs een fraaie wisselbeker, de voortdurende paraatheid en vaardigheid van het corps nog eens extra onderstreept. Burgemeester Snels zeide ook trots te zijn op dit corps dat in vier jaar tijd als eerste zich in een van de hoogste klassen wist te klassificeren. Dat dit werd bereikt is, aldus spreker, ook voor een groot deel te dan ken aan de instructeur de heer Portier, die zijn mannen tot een voortdurende paraathed heeft weten te trainen. De kosten welke het gemeentebestuur de laatste jaren aan de brandweer ten grond slag heeft gelegd, zijn, aldus Burgemeester Snels, als wij de opgang van de laatste ja ren zien, wel verantwoordt geweest. Na mens het gemeentebestuur wenste Burge meester Snels het succesvolle corps geluk en sprak de hoop uit dat in de toekomst nog meerdere successen zouden volgen. De heer Portier dankte op deze bijeen komst Burgemeester Snels voor de waar derende woorden en gaf hierbij de verze kering dat de brandweer ook in de toe komst al het mogelijke zal doen om op de wedstrijden een goed figuur te slaan. Juist op deze wedstrijden, aldus de heer Portier, wordt het corps in zijn paraatheid en vaar digheid getst tegenover andere corpsen. POSTZEGELS VERZAMELEN. A.s. woensdagavond om 8 uur in Hotel Royal bijeenkomst van Postzegelverzame laars. RENNERSNIEUWS. In de ronde van Medemblik werd onze dorpsgenoot v. d. Lee zondag no. 7; van Heeswijk werd bij de nieuwelingen in Reijen no. 8. De Smashers. Bij de deelnemers der tafeltennis'- club De Smashers aan het zilveren tafel-tournooi, georganiseerd door Cor du Buy te 's-Bosch, behaalden Fr. Willems H.E. 3e klas de eerste prijs door te winnen van Boons; H. v. Rijn en Fr. Willems H.D. 3e klas de eerste prijs door te winnen van G. Fransen en v. Bakel van J.C.V Vught. Door het totaal aantal gewonnen punten komen de Smashers in aan merking voör de 2de verenigings- prijs. Onze dag. Met de viering van Onze Dag is voor de parochianen en vele Maria- vereerders uit de naaste en verre omgeving op plechtige wijze de mei maand-viering besloten. Talrijke pelgrims hadden zich bij de paro chianen aangesloten om in een de vote en plechtige processie biddend naar de genadekapel te trekken. Daar hield de zeereerw. heer pas toor de predikatie, waarin hij al de pelgrims dankte voor de devotie in de meimaand getoond. In de kerk terug, werd de plechtigheid met 't Te Deum en het lied van de Won derbare Moeder gesloten. Agenda. Woensdag en zaterdag trainen ta feltennisclub. Dinsdag repetitie gemengde zang vereniging. Donderdag processie door de Kerkstraat, Schanswijk en Heusden- seweg, waarna avondmis. Zondag repetitie fanfare. GOUDEN BRUILOFT. Zaterdag j.l. vierde het echtpaar M. Voogts-Venraay hun gouden bruiloft. Reeds vroeg waren de buurtbewoners in actie om de nodige versieringen aan te brengen. Om 9 uur werd in de parochiekerk door pastoor Beckx een H. Mis van dankzegging opgedragen. In zijn feestpredicatie felici teerde de herder der parochie de jubila rissen met deze mijlpaal in hun leven en wenste hun toe dat ze nog vele jaren in goede gezondheid elkaar een steun zullen zijn. Na de H. Mis stelde de stoet zich we derom op en werd het gouden paar naar hun woning begeleid. Hier had de huldiging plaats der buurt en werd het woord gevoerd door de voor zitter van het feestcomité. Na het gouden paar de gelukwensen der buurt te hebben overgebracht, werd door hem het cadeau der buurt aangeboden. Des avonds 8 uur werd door de harmonie De Eendracht een serenade gebracht. TWEE VRACHTWAGENS OP ELKAAR. Tussen Nieuwkuijk en Drunen botsten zaterdagmorgen twee vrachtwagens op el kaar, beladen met stenen. Beide wagens re den in de richting Vlijmen; toen de voorste afremde, schoot de achterste met flinke vaart op de eerste in. De ravage was enorm. Gelukkig deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. De vrachtwagens waren van de fa. Ots, Steenexpresse. De chauffeurs waren broers, resp. uit Rilland-Bath en Geertruidenberg afkomstig. WEDVLUCHT ANGAULÊME. Zaterdag hield de Postduivenvereniging de Zwaluw 'n wedvlucht vanuit Angoulême, afstand 750 km. Los 6.45, eerste duif 17- 48-2 van M Libregts, die hiermede de eerste prijs won van de BCC; deze stond niet na tionaal, wat anders een vroege duif zou zijn geweest; 2e J v d Dungen 18-37-37; 3e Fr van Uden; 4e Th Stupers; 5e W v Vugt; 6e Gebr. de Vaan; deze kwam allen zater dag door; zondag volgden nog verschillen de duiven, zodat het concours om 11 uur afliep. VISCLUB DE HUT. Het bestuur van de Visclub de Hut heeft besloten om op 15 juni deel te nemen aan het groot visconcours in verband met het 30 jarig bestaan van de Visclub Altijd Beet té Tegelen. Zij die mee willen gaan moeten zich vroegtijdig opgeven. HARMONIE CONCORDIA BRACHT SERENADE. Zaterdag 31 mei bracht de Harmonie Concordia bij alle gkeozen raadsleden een serenade, waarbij hartelijke woorden wer den gesproken. De gekozen leden lieten de ze mooie geste niet onbetuigd en overhan- digden een gesloten enveloppe. De activi teit van Concordia is zeer groot en het ziet er naar uit dat er met de vele nieuwe krachten een zeer goed korps van te maken is. Nu de raadsleden werden verrast met 'n serenade, is mogelijk tussen de regels door een kleine medewerking gevraagd voor de uniformering. Laten wij hopen dat zij daar in slagen. WIELRENNEN. o OLYMPIA TOUR. De Olympia Tour behoort ook weer tot het verleden. De Vlijmense renner L. v. d. Ven, die door zijn prestatie als kampioen van Brabant werd uitgenodigd door de Wie lerclub Feijenoord uit Rotterdam, heeft bij zonder goed gereden en was steeds in de voorste gelederen. Het meeste pech had hij in de etappe Vlijmen - Goes. Op het laatst kon hij bij de uitlopers komen en met 4 renners lag hij toen op kop, maar moest wegens pech zich laten terugvallen, maar wist toch nog een eervolle 16e plaats te be halen. Vlijmen had tijdens de tour de eer het startpunt te mogen zijn van de renners voor de etappe Vlijmen - Goes. Vele be langstellenden waren hierbij aanwezig, zelfs de schooljeugd kreeg vrij om dit alles bij te wonen. Burgemeester Hoefnagel was zelfs tegenwoordig om de renners te begroeten en hield een korte toespraak. Hij wenste de renners veel succes. De laatste etappe naar Amsterdam werd van de Ven 19e; waar door hij met goed succes de tour heeft vol bracht en vele ervaringen opgedaan heeft als etappe-rijder; hij zal meermalen de kans krijgen aan dergelijke wedstrijden mee te doen. Over de Tour mag Feijenoord zeer tevreden zijn. JAARVERGADERING K.A.V. Vrijdagavond kwamen de leden van de Kath. Arbeiders Vrouwenorganisatie afd. Haarsteeg, in café M. Reuser bijeen voor het houden van de jaarvergadering over '57. Ongeveer 25 leden waren aanwezig toen te ca. 8 uur de voorzitster mevr. v. Heijst- Baldwin de vergadering met de Chr. groet en een hartelijk welkomstwoord opende. Vervolgens gaf zij een kort overzicht van de voornaamste gebeurtenissen uit het af gelopen jaar; hieruit kwam duidelijk vast te staan dat door de organisatie op ver schillend terrein weer veel en goed werk is verricht. De voorzitster dankte de leden voor de ondervonden medewerking voor het hou den van de reis naar Lourdes, met steun van de afdeling en dank zij een ingesteld spaarsysteem konden 10 leden onlangs een reis naar dit genadeoord meemaken. Door de secretaresse mevr. v. d. Heijden- van Bijnen, werden hierna de notulen van de vorige jaarvergadering voorgelezen, die onveranderd konden worden vastgesteld; voor het keurig verzorgde jaarverslag dat eveneens door de secretaresse werd voor gelezen, mocht ze de dank van de leden in ontvangst nemen. Uit het financieel ver slag bleek dat er een klein batig saldo aan wezig was. De aftredende bestuursleden, mevr. v. d. Heijden-Zeeuwen en mevr. v. d. Heijden-van Bijnen, die zich weer herkies baar stelden, werden bij acclamatie herko zen. Een voorstel van het bestuur om in de komende wintermaanden weer enkele cur sussen te organiseren vond de instemming van de leden. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar weer een uitstapje worden ge maakt, na een geanimeerde gedachtenwis- seling werd besloten deze zomer een reis naar Valkenburg te maken. Na de rond vraag, waarvan door enkele leden gebruik In blocs van 50 stuks Interne brieven, kwarto 1.35 Interne brieven, oktavo 0.70 Bezoekmeldingen voor intern gebruik 0.65 Conferentieblocs, kwarto 1.85 GROTESTRAAT 196 - WAALWIJK - TELEFOON 2154 werd gemaakt, sloot de voorzitster op de gebruikelijke wijze. AUTO TEGEN BOOM. Doordat een uit de richting Heusden ko mende personenwagen, donderdagavond geen voorrang verleende aan een uit de richting Vlijmen komende vrachtwagen, kwam laatstgenoemde plotseling in de knel en zag zich de weg versperd. Door plotse ling naar rechts uit te wijken, wist de chauffeur een aanrijding te voorkomen, maar kon toch niet verhinde ren dat hij met zijn wagen met een klap tegen een boom terecht kwam. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar de auto liep enige averij op. OPRICHTING HONDENCLUB. In café M. Reuser is in de afgelopen week een hondenclub opgericht, die zich ten doel stelt om gezamenlijk over te gaan tot het africhten van deze dieren. Zij die nog lid wensen te worden kunnen zich op geven bij de heer J. Kuis, Mr. Prinsenstr. HEUSDENSE VRIJWILLIGE BRAND WEER 121/2 JAAR GEMOTORISEERD. Donderdag 29 mei vond ten stadhuize al hier een bijeenkomst plaats van het gehele personeel van de Heusdense vrijwillige brandweer met hunne dames, dit ter gele genheid dat het brandweercorps thans 12 VU jaar gemotoriseerd is. Tijdens deze bijeenkomst werden tevens de commandant de heer J. A. v. Beijne- Henegouwen en enkele leden van het per soneel t.,w. de heren H. van Beers, M. Boeren, G. Jonker, J. Klaren, H. Leijten, C. de Vaan en K. Nieuwkoop, gehuldigd, vanwege het feit dat ook zij 12 Vb jaar aan het Heusdense vrijwillige brandweercorps verbonden waren. Door de burgemeester de Edelachtbare heer A. van Delft, werden de jubilarissen resp. een onderscheiding en ereteken uit gereikt en ontving elk een oorkonde. In zijn toespraak gaf de burgemeester een overzicht van de Heusdense vrijwillige brandweer, zoals deze vroeger werkte met de ouderwetse handpompen tot aan de thans moderne motorspuit. Spr. kon tevens de mededeling doen dat van Ged. Staten toe stemming was verkregen tot aankoop over te gaan van nog een motorspuit en een ladderwagen, hetgeen met gejuich van het brandweerpersoneel werd ontvangen. Verder werd op deze bijeenkomst nog het woord gevoerd door de inspecteur van het Brandweerwezen in N.-Brabant en door de commandant van de Regionale Brandweer. De heer van Berge-LIenegouwen sprak mede namens de overige jubilarissen een dankwoord. Na afloop van deze bijeenkomst verza melden de jubilarissen zich op het bordes van het stadhuis, waar zij door de Heus dense Jeugdfanfare een serenade werden gebracht. De verdere avond werd feestelijk doorgebracht in de zaal van Hotel Central. BOUW 8 WONINGWETWONINGEN. Door de heer A. J. v. Gerven, architect alhier, werd voor rekening van de gemeen te Heusden aanbesteed het bouwen van 8 woningwetwoningen in het uitbreidingsplan Oudheusden. Aan de laagste inschrijver de heer P. H. van Mierlo uit Dussen werd het werk gegund. DE MARGRIETRUITERS. De Margrietruiters geven op zaterdag 7 juni a.s. een demonstratie met medewer king van de Giesenruiters uit Hoornaar op het terrein bij A. voor de Poorte, Raad huisstraat. Aanvang 6.45 uur. Er zal o.a. Carousel, Spring- en Vrij heidsdressuur en Ringrijden enz. enz. wor den gehouden. Het belooft een mooie avond te worden. SERENADES. Zoals gebruikelijk bracht de Harmonie Marijke alhier de nieuw gekozen raadsleden uit ons dorp j.l. donderdagavond een sere nade. Van de zijde der ingezetenen be stond voor deze rondgang van Marijke grote belangstelling. i WEDVLUCHT „DE LUCHTVAART". De P.V. „De Luchtvaart" alhier hield jl. zondag een wedvlucht vanuit Noyon, over een afstand van 272 km. De uitslag luidt als volgtB Pols 1, 2, 12, 14, 17, 22, 30, 32, 39; E Haverhals 3; A Klootwijk 4, 5, 6, 7, 21, 42; P Nieuwenhuizen 8, 11; J Nieu- wenhuizen 9; C de Cloe 10, 13, 33; A v Beek 15, 41; A Versteeg 16; J v Doornik 18, 23, 25, 35; A v Raamsdonk 19; A v d Schans 20, 40; S v Peer 24, 37; A Stam 26, 34; A Tactor 27; A Spierings 28, 31; M v Peer 29; H Verduijn 36, 38. De uitslag van de gehouden wedvlucht vanuit Angoulême, over een afstand van 758 km luidt als volgt S v Peer 1; M v Peer 2; A Klootwijk 3; P Bakkeren 4 en P Nieuwenhuizen 5. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit Orleans, over een afstand van 474 km. Inkorven a.s. donderdag 5 juni in het clublokaal bij mevr. Cové-v d Haart aan de Nieuwevaart. GESLAAGD. De heer D. v. d. Schans slaagde te Utrecht voor het volledig examen melkcontroleur. De heer J. P. v. d. Schans slaagde jl. 28 mei te Breda voor 't chauffeursdiploma B. BENOEMD. De heer H. van Zalingen hoofd der bijz. school aan de Loonsedijk is in gelijke be trekking benoemd te Ter Aar. BIBLIOTHEEK. Belanghebbenden worden er op gewezen dat zondag 8 juni a.s. in Waspik-Beneden de bibliotheek gesloten zal zijn. Ook de jeugdbibliotheek van zaterdag 7 juni vindt geen doorgang. Vanaf 14 juni worden er op de gebruikelijke tijden weer boeken ver strekt. JAARVERGADERING POLYMNIA. Zaterdag j.l. hield de gemengde zang vereniging Polymnia in café C. van Iersel haar jaarvergadering. Na de gebruikelijke jaarverslagen en overzichten vermeldde de agenda nog een bestuursverkiezing. De da mes B. Kamp en A. Langerwerf en de heer R. van Iersel traden nl. periodiek af. Mej. A. Langerwerf en dhr. R. v. Iersel werden herkozen Mej. B. Kamp stelde zich niet meer herkiesbaar. Hiervoor in de plaats werd mej. Jac. van Gerwen gekozen. HARMONIE BRACHT SERENADE. Traditie getrouw bracht de Kon. Harm. Volksvlijt en Volksvermaak aan elk van de ge- en herkozen leden van de gemeenteraad een serenade. Zo klonken er in de diverse wijken van Waspik elf muzikale huldigin gen en werden er aan de penningm,- van de harmonie evenzoveel envelopjes overhan digd. SHOW, TENTOONSTELLING, DEMONSTRATIE. Zondag 8 juni a.s. wordt er in de zus terschool te Waspik een show gehouden door leerlingen van de vakschool en het G.G.L.O. van eigen gemaakte werkstukken. De shows beginnen om 3, 5 en 8 uur. Na afloop is er nog een tentoonstelling te be zichtigen van werkstukken der vakschool leerlingen. Hieraan is tevens een demon stratie verbonden van de Pfaff. ZOMERAVONDCOMPETITIE. Uitslagen va nde laatst gespeelde wed strijden in de zomeravondcompetitie R'veer e.o. Hollandia - Waspik 4 0; Derby Boys - Keizersveer 0-3; PNEM - Good Luck 1-2; JCL-SNAB 1-0. Programma 5 juni: Hollandia - PNEM; Keizersveer - Good Luck. 6 juni: Waspk-SNAB; JCL-Derby B. SPORTDAG BOEREN EN BOERINNEN De sportclub van de Waspikse jonge boe ren en boerinnen namen zondag deel aan de grote sportdag in Wagenberg. Bij de jonge boeren hebben onze sporters zich weer bijzonder geweerd, zo zelfs, dat Waspik na deze eerste sportdag van het seizoen, zijn naam en faam van vorige ja ren meteen weer heeft onderstreept. Ook in Wagenborg was het weer zo dat de eerste van het eindklassement zich vast kampioen kon noemen na Waspik te hebben verslaan. De strijd om de eerste plaats van het klas sement was deze keer wel bijzonder fel en interessant. Tussen nr. 1 (Prinsenhage) en nr. 3 (Galder) was nog niet één punt ver schil. Hier zat Waspik als nr. 2 tussen met precies Ys minder dan Princenhage. Een bijzonder fraaie tweede plaats dus voor on ze sportlui. Ook op enkele andere onder delen, buiten het klassement om, onder scheidde Waspik zich. Bij de pyramidebouw behaalde men een tweede prijs en bij de vrije oefeningen de tweede prijs. Op de 1500 m tenslotte legde F Verschuren nog beslag op de 7e plaats van de rangschikking. Ook de boerinnen hebben van zich doen spreken zij het dan in andere mate. Zij eindigden op de 20e plaats, terwijl zij toch de concurrentie ondervonden van nog 37 andere verenigingen. De jonge boerinnen behaalden al met al nog voldoende punten om hun prestaties met een tweede prijs be loond te zien. VOETBAL. De voetbaluitslagen van zondag 1 juni zijn voor wat de Waspikse verenigingen be treft als volgt: Waspik II - Raamsdonk III 4 - 1; Be Ready 2 - Waspik III 5 - 1; Whi te Boys II-Right 'Oh III 5-3.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5