SPORTSPIEGEL Uit de Langstraat DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 JUNI 1958 Elzhoui Vlijmen Capelie Waspik Geertruidenberg Handbal Athletiek BAARDWIJKS TONEEL. Voor het komende seizoen is door Baardwijks Toneel in stu die genomen „Fatale druppels" van Arnold Ridley in de verta ling van Alfred Pleiter. Dit to neelspel zal bij het zilveren jubi leum van Baardwijks Toneel in september a.s. worden opge voerd. Als tweede stuk staat voor het komende seizoen op het programma „Boeven en made liefjes" van George Batson. STEUN VAN PROTESTANTSE INGEZETENEN AAN 'T PROT. ZIEKEHUIS TE 's-BOSCH. Ook de inwoners van Besoijen leven intens mede met het Pro testants Ziekenhuis te 's Bosch, zo deelt het bestuur ons mee. Als resultaat van een gehou den inzameling mochten wij een bedrag van 394.ontvangen, welk bedrag gevoegd wordt bij het bedrag, dat in de overige om liggende gemeenten bijeen is ge bracht, teneinde straks bij het gereed komen van de uitbreiding een waadig geschenk te kunnen aanbieden. Dat het bestuur deze mede werking zeer op prijs stelt en daarvoor dankbaar is, behoeft niet gezegd. KIPPEN DOODGEBETEN. Woensdag is, bij de gemeente politie aangifte gedaan dat bij de landbouwer P. alhier 37 jonge kippen zijn doodgebeten door 'n hond. De politie heeft de zaak onderzocht. De hond bleek van een zekere P. te zijn. BEGIN VAN BRAND. Zondagavond om pl.m. 7 uur werd brand gemeld aan de Adr. Poirtersstraat alhier. Door het direct optreden van de buurtbe woners werd het vuur met em mers water geblust. De brand weer behoefde niet uit te ruk ken. AANRIJDINGEN. In de Kerkstraat reed vrijdag om pl.m. 2 uur een personenauto achteruit tegen een geparkeerd staande andere auto. De laatste werd beschadigd. Bumper en nummerplaat werden verbogen. i De chauffeur v. H. is echter met j de noorderzon vertrokken. De po- litie heeft de zaak in onderzoek. i I On het einde van de Grote straat wilde zondag om 9.30 uur een wielrijder de linkerbocht ne- menj om liet Hoekeinde op te rij- j den. Juist passeerde hem 'n per- sonenauto eveneens in die rich- j ting. Beiden kwamen met elkaar i in aanraking met het gevolg dat de fietser lichte schramwonden opliep. De koplamp van de auto werd vernield. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden j 2 sleutels aan ring; een paar j oorhellijtoiletzakje, rose; 2 j zilveren rozenkransen; jonge i herdershond; armbandje; vulpen in étui; 2 zwembroeken m. bad handdoek; 3 portemonnees met inhoud; tas met schildersmate- 1 riaal; 2 zonnebrillen; twee sleu- i tels; twee paar handschoenen; wit nylon handtasje. Verloren j Regenjas; zwarte damestas; 2 gouden armbandjes; 4 zwem broeken m. badhanddoek; zwem- kaarten; rode step; damespols horloge; zwarte hond; bankbil jet; gouden broche; gouden da- mesring met steen; zwarte kin- der fiets; zonnebril: damespor temonnee met inhoud. AGENDA. i Maandag en woensdag. I Musis iSacrum: „De wereld der, stilte", 8 uur, alle leeftijden. S Luxor theater: 4000 belo ning... dood of levend", 8 uur, 14 jaar. Woensdag. 7.45 uur repetitie gehele Waal- wijkse: Orkest met solist in can- tirie Timtur. Vrijdag. Hotel Verwiel 8 uur: Contact groep voor Handel en Industrie: Een filmprogramma. Zaterdag. Kringwedstrijden B.B. op het i Vredesplein, aanvang 2 uur. j Tafeltennis. De tafeltennisclub De Smashers hield voor haar damesleden en haar junioren de elubkampio-enschappen in de zaal van het parochiehuis. Na de eerste serie wedstrijden kwamen zes dames in de eindronde, die ieder weer vijf wedstrijden moesten spe len. Drie dames kwamen daarna met elk een verloren partij voor de be slissingswedstrijd in aanmerking. Het eindresultaat was: Diny van Sluisveld werd eerste, Jo van Son tweede, Ans Janssen derde. De drie volgende waren: Gerry v. Sluisveld, j Jo Pullens, Gerry Willems. De junioren speelden volgens het zelfde systeem. Eerste werd Rini Pullens, tweede Tonny Lommers. De drie volgende waren: G. Oerlemans, H. v. Logten en T. Stevens. Door de f voorzitter werden de prijzen uitge- j reikt. Volleybal. Door de Volleybalclub S.D.O. werd op het terrein, gelegen achter café Klerks, een volleybaltournooi geor- ganiseerd. Er werd door negen ver enigingen deelgenomen. Na een sportieve en spannende strijd wist Ever Ready uit Vlijmen, de houder van de wisselbeker, nu ook weer als eerste uit de strijd te komen met to taal 14 punten; V.J.C. uit Vught 2de prijs met 11 pnt; V.C. uit Vught 3de prijs met 11 pnt. Verder volg- den: V.C. Den Bosch 10 pnt.; V.C.T. Den Bosch 10 pnt.; Atak uit Waspik 9 pnt.; Entre Nous uit Oss 4 pnt.; S.D.O. uit Elshout 2 pnt. en V.C. uit Den Dungen 1 punt. Door de voorzitter v/erd onder toepasselijke woorden aan de win naars in café Klerks de prachtige prijzen uitgereikt. Het weer was wel niet bijzonder fraai vanwege de nu en dan vrij sterke wind. maar de vele belangstellenden hebben onge twijfeld genoten van enkele zeer mooie partijen, en door dit tournooi te organiseren, heeft S.D.O. er zeker toe bijgedragen dé belangstelling voor deze mooie sport te verhogen.. Benoemd. De heer J. Coppens, thans onder wijzer aan de r.k. Jongensschool al hier, is met ingang van 1 sept. a.s. benoemd aan de H. Hartschool te Tilburg. Maandvergadering De Zwaluw. Zaterdag 7 juni hield de Postdui venvereniging De Zwaluw haar maandvergadering in café Den Braai. De opkomst was redelijk te noemen toen de voorzitter de ver gadering opende. De notulen wer den onveranderd goedgekeurd. Het verzenden van de duiven met vrachtwagens zal, voor het doel be reikt is, nog veel hoofdbrekens kos ten. Vervolgens vaststelling van de kampioenschappen oude en jonge duiven. Aan de nationale vlucht Or leans was weinig bekendheid gege ven, en het was daarom dat de deel name niet groot was; 7 duiven kampten mee; C. Diepstraten draai de ongeveer 11.14, Mommer steeg 11.26 en v. Vucht 11.50. De eerste prijsduif werd gedraaid om 11.7.01; de laatste prijsduif ongeveer 11.42. Het was een onregelmatige vlucht. Vele goede duiven misten. Uitslag in het volgend nummer. R.K. Dameskorfbalclub Never Down Zondag 8 juni werd er op het ter rein van de Vlijmense Boys een korfbalfeest gehouden, waar, on danks het slechte weer, toch nog flinke belangstelling was. Het ter rein van de Vlijmense Boys was ver deeld in 3 speelvelden en om 13.30 uur kwamen in het veld: Never Down 1Klimop 1 34 Never Wown 2Klimop 2 71 Never Down 3Klimop 3 11 Om 14.45 uur speelden: Never Down 1Concordia 1 23 Om 16.00 uur waren er weer drie wedstrijden en wel om fraaie prij zen: Klimop 1Concordia 1 20 Never Down 2Klimop 3 8—0 Never Down 3Klimop 2 00 Door deze uitslag kwam Klimop 1 in het bezit van een prachtige beker voor de senioren. Never Down 2 kwam in het bezit van de beker voor de junioren. Never Down A kampioen van de junioren-afdeling. De dameskorfbalvereniging Never Down A wist op prachtige wijze kampioen te worden van de junio ren-afdeling Kring Den Bosch, door ongeslagen te blijven. RONDE VAN MIDDEN-BRABANT. Zaterdag en zondag werd de Ron de van Midden-Brabant gehouden. De eerstedag had de Brabantse kampioen L. v. d. Ven al pech. Hij reed tweemaal lek en was daardoor uitgeschakeld. Van de Ven zat bij de uitlopers'. Wolfs deed het niet slecht, evenmin als Kiviets, v. Weert, Walravens en v. d. Lee uit Drunen; allen zijn leden van de Wielerclub De Zwaluw. De tweede dag ging door Vlijmen; het weer was zeer slecht en 't groot ste gedeelte van het traject ging te gen wind op. Overal bestond grote belangstelling; ook in Vlijmen wa ren vele supporters aanwezig om de Vlijmense renners aan te moedigen. Een kwartier na het schema kwa men de renners Vlijmen binnen; drie renners lagen 40 meter los, on der wie Walravens. In de tweede groep zat Wolfs en draaide rustig mee. Van Weert zat in de derde groep, evenals v. d. Lee uit Drunen. In de totaal-uitslag werden Wolfs 6de, en v. Weert 16de in het alge meen klassement. Geen slechte pres tatie. WEDVLUCHT „DE LUCHTVAART." De P.V. De Luchtvaart, gevestigd in café Cové-v. d. Haart, alhier, hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Orleans, over een afstand van 474 km. De uitslag luidt als volgt B Pols 1, 10, 24; A Klootwijk 2, 3, 4, 5, 7; P Nieuwenhuizen 6, 11; J v Door nig 8, 16; A Spierings 9; M v Peer 12, 13; St v Peer 14, 17, 19; J Dorresteijn 15; J v Raamsdonk 18; P Bakkeren 20; J Nieu wenhuizen 21; A Tactor 22, 23. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit Pont St. Maxcence, afstand 312 km. Inkorven a.s. donderdag 13 juni. Tocht Ouden van Dagen. Voor de 10e maal gaan de Ouden van Dagen op reis. Deze keer wordt het dus een jubileumtocht en daarom zal deze tocht op de film worden vastgelegd, op dat de gehele bevolking later zal kunnen zien, hoe de oudjes gemeten van deze reisjes. En deze tochten zijn te danken aan het feit, dat bijna ieder huisgezin van gan ser harte bijdraagt aan deze tocht voor de Ouden van Dagen. Het comité heeft wederom een zeer aardige tocht uitgestippeld en zeer zeker zullen de Ouden van Dagen weer een prachtige dag tegemoet mogen zien. Dit maal gaat. de tocht naar Rotterdam, waar men de koffie en het middagmaal zal krij gen in Diergaarde Blijdorp. Vandaar gaat men langs Waalhaven, Botlekbrug, Rozen burg, De Beer, afsluitdam naar Oostvoor- ne, Rockanje en Hellevoetsluis, waar men een kijkje krijgt op het Delta-plan. Via Ou denhoorn of Zuidland weer naar Rotter dam en vandaar naar huis. Als het weer op 8 juli medewerkt be looft het een prachtige tocht te worden met veel afwisseling en mooie vergezichten langs talrijke dorpen. Het comité rekent wederom op aller medewerking, zoals men dat reeds 9 maal heeft gedaan, opdat vader en moeder, opa en oma een echt gelukkige dag mogen heb ben. Wanneer deze week de comité-leden bij U komen om een bijdrage voor deze tocht, stelt U hen dan niet teleur,- maar geeft met gulle hand voor de reis van de Ouden van Dagen. ZOMERAVONDCOMPETITIE De uitslagen van de wedstrijden welke vorige week in de zomeravondcompetitie Raamsdonksveer en Omstreken werden ge speeld, zijn als volgt: Hollandia - Pnem 2-1 Keizersveer - Good Luck 6-3; Waspik - SNAB 0-3; JCL-Derby Boys 4-0. Het militair elftal van Keizersveer gaat nog steeds aan de kop. Het pragramma voor deze week ver meldt de volgende wedstrijden 12 juni JCL - Keizersveer, Pnem-Was pik; 13 juni Derby Boys - SNAB, Good Luck - Hollandia. SACRAMENTSPROCESSIE. Na het Lof van 2 uur in de Theresia- kerk te Waspik-Boven trok zondag een sacramentsprocessie door de straten van Waspik-Boven. Vele gelovigen met boven dien nog een aantal r.k. verenigingen be geleidden het Allerheiligste op deze tocht door de versierde straten. HARMONIE. De Kon. Harmonie Volksvlijt en Volks vermaak nam zondag j.l. deel aan het fes tival te Dongevaart, dat werd georgani seerd door de muziekver. St. Hubertus. Onder leiding van de heer Chr. Kuiten voerde het Waspikse gezelschap de num mers uit waarmee het nog deze zomer zal deelnemen aan een concours voor de pro motie naar de Vaandelafdeling t.w. Peter Scmoll vanVon Weber en Prelude Va riation et Dialoque van de Ned. componist M. Boekei. SHOW EN TENTOONSTELLING. In enkele lokalen van de meisjesschool alhier werd zondag j.l. een buitengewoon aardige en goed verzorgde modeshow ge houden van werkstukken welke werden ver vaardigd door leerlingen van de vakschool en van het VGLO. Na de shows was er nog een tentoonstelling te bezichtigen van een grote verscheidenheid van werkstukken van leerlingen der vakschool. De grote belangstelling voor show en tentoonstelling was alleszins gerechtvaardigd. VOETBAL. Uitslagen van voetbalwedstrijden voor de competitie van de Brab. Bond van Waspikse elftallen: White Boys I-Terheijden 3-6; White Boys II-Be Ready 3 4-6; Waspik II - Right 'Oh II 2-0. Door de overwin ning van Waspik II op Right 'Oh II heeft het 2e elftal van Waspik zeer goede kans op het kampioenschap van haar afdeling. KORBAL. De uitwedstrijd tegen Brabantia uit Hil- varenbeek is door de Waspikse korfbalclub Amicitia met 0-1 gewonnen. JEUGDTOURNOOI. Een jeugdelftal van de voetbalclub Was pik nam in Dongen deel aan een tournooi en eindigde op de 4e plaats. GEERTRUIDENBERG KAPELAAN D. SLOOTMAEKERS 25 JAAR PRIESTER. Het zal wel een unicum zijn in de ge schiedenis der priesterjubilea, dat twee parochies feest vieren rond het zilveren feest van een en dezelfde kapelaan. Mor gen, dinsdag 10 juni, is dit nochtans het geval met kapelaan Slootmaekers, die en kele maanden geleden de St. Laurentius- parochie van Ginneken moest verlaten om een nieuw arbeidsterrein te vinden in de Gertrudisparochie van Geertruidenberg. Natuurlijk is het voor een priester niet prettig zo kort voor zijn zilveren feest te worden overgeplaatst. Voor kapelaan Slootmaekers is dit echter geenszins een beletsel geweest om in G'berg meteen de hand aan de ploeg te slaan. In de nog be trekkelijk korte tijd dat de jubilaris alhier werkzaam is, hebben de Bergenaren hem leren kennen en waarderen als een ener giek werker en organisator, een toegewijd priester en kindervriend. Toch was de taak die hem wachtte verre van gemakkelijk. Binnen een tijdsbestek van drie jaren twee kerken bouwen is op de dag van vandaag geen kleinigheid. Maar de jubilaris zou zich zelf niet zijn, als hij zich niet met gro te voortvarendheid en doortastendheid op dit probleem had geworpen, zodat hij nog dit jaar een deel van zijn opdracht zal heb ben uitgevoerd. Het ligt namelijk in zijn voornemen nog dit jaar de Kerstnachtmis op te dragen in de nieuwe noodkerk. Deze noodkerk, een semi-permanent gebouw, zal een plaats krijgen aan de Stadsweg en later dienst doen als bijkerk van de nieuwe pa rochiekerk, die binnen drie jaren zal moe ten verrijzen. Natuurlijk kan Kap. Sloot- maeckers niet buiten de hulp van de paro chianen. En dat hoeft hij ook niet, zeker niet waar 't de bouw betreft van de kerk. waar heel Den Berg al zo lang op wacht. In alle opzichten echter rekent kap. Sloot maekers op de hulp van de parochianen; Zoveel mogelijk wil hij de leek inschakelen in het parochiewerk. De feestelijkheden rond de zilveren ju bilaris zijn op diens verzoek zeer sober ge houden. Om half 10 draagt de feesteling geassisteerd door twee priester-familiele den, een plechtige Hoogmis op in de pa rochiekerk. Van 12 tot 2 uur hebben de pa rochianen gelegenheid de jubilaris in het parochiehuis geluk te wensen. Tijdens deze receptie zal hem ook het geschenk van de gehele parochie, bestaande uit twee zil veren cibonis, worden aangeboden. Ook de oud-parochianen van Ginneken laten het feest van hun vroegere kapelaan niet onge merkt voorbij gaan. Zij gaven reeds van hun belangstelling blijk en zullen ongetwij feld een druk gebruik maken van de recep tie.. OOSTERHOUT DRIEVOUDIG JUBILEUM BURGEMEESTER VAN OERS. Op zaterdag 14 juni a.s. viert de edelacht bare heer F. A. J. van Oers, burgemeester der gemeente Oosterhout, een drietal ju bileums 40 jaar jaar in overheidsdienst, 25 jaar in dienst der gemeente Oosterhout en 124i jaar burgemeester dezer gemeente. De ingezetenen, een huldigingscomité en het gemeentebestuur hebben voorberei dingen getroffen om Burgemeester van Oers een grootse hulde te bereiden. Burgemeester van Oers heeft zich bijzon der ingespannen voor de groei en bloei van Oosterhout, voor het welzijn van de inge zetenen en voor het aanzien en de positie van de gemeente. Tijdens zijn bestuur kwamen nieuwe la gere scholen tot stand, werden 2 gymnas tieklokalen gebouwd. Een nieuwe streek- technische school werd in gebruik geno men en twee streekscholen zijn in aanbouw, t.w. een Kath. H.B.S. en M.M.S. en een B.L.O.-school. De op verdere industrialisatie gerichte politiek van het Oosterhoutse gemeente- j bestuur bracht een belangrijke verruiming van de werkgelegenheid, met name door vestigingen van Jamin Rotterdam en Phi- lips-Volt. Sinds de bevrijding werd een groot ge tal woningen gesticht. Grote verwachtingen heeft Burgemeester van Oers van de Conti- nubouw-Brabant II (de samenwerking tus sen de middelgrote gemeenten van Bra bant op het gebied van de woningbouw), die Oosterhouts magistraat krachtig heeft bevorderd en die in Oosterhout zeer suc cesvol verloopt. Belangrijke initiatieven heef Burge meester van Oers ontwikkeld op intercom munaal- en regionaal terrein. De verdien sten van de jubilaris zijn erkend bij gele genheid van zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau en Ridder in de Orde van de H. Gregorius. Het feestprogram ziet op een plechtige buitengewone zitting van de gemeenteraad en een receptie in het Oosterhoutse kasteel raadhuis, alsmede op een défilé van tal loze maatschappelijke groeperingen en ge meentelijke tractie. Alles bij elkaar belooft het een specta culair feest te worden, een feest Burge meester van Oers en de gemeente Ooster hout waardig. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP Groep A ArgentiniëW. Duitsland 1—3 N. IerlandTsjechoslovakije 10 Groep B FrankrijkParaguay 73 JoegoslaviëSchotland 11 Groep C MexicoZweden 03 WalesHongarije 11 Groep D EngelandRusland 22 BraziliëOostenrijk 30 Eerste divisie A Willem II—DFC 3—1 (Willem II promoveert) Roda Sport—EDO 1—0 (EDO degradeert) GraafschapSVV 03 Tweede divisie A ONAEmma B ar onieLonga ZeistEBOH W ilhelminaZFC Tweede divisie B Go AheadZwartemeer VeendamPEC Zwolse BoysEns. Boys TuhantiaOldenzaal NECHeracles 2—2 1—1 3—0 uitgest. 6—1 2—1 0—3 3—0 0—3 Kampioenschap Velox—Alliance 01 Eerste klasse C SC EmmaRoermond 31 promotie naar le klasse SC IreneHoensbroek 33 Schijndel—TSC 2—2 (o.p.v. Schijndel) Tweede klasse B WVO—Rood-Wit 4—2 Promotie naar 2e klasse Dongen—BSV '29 1—5 TerneuzenWSC 10 TERNEUZEN—W.S.C. 1—0. Hoogstwaarschijnlijk heeft de lange reis bij de spelers in de benen ge zeten, want vooral in de eerste helft werd er slechts bij vlagen goed ge voetbald. Zo was het trouwens ook met Terneuzen, dat gedacht had in deze wedstrijd haar tweede neder laag te moeten incasseren. Dat had kunnen gebeuren als Jac. Muskens de vrije bal, door Piet Blij levens aangespeeld, niet net naast had ge prikt; als het schot van Wim v. d. Anker binnen in plaats van tegen de paal was beland, en als Pulles niet over, maar onder de lat had gescho ten bij een goede pass van Muskens. Goed, W.S.C. had een iets betere techniek, maar de gastheren, die de wind mee hadden, werkten als paar den en haar stugge verdediging hield stand. De W.S.C.-verdediging moest trouwens enkele malen doortastend optreden, om de felle uitvallen van de in het groen gestoken zenuwen te stuiten. Piet Brok beheerste het cen trum en achter hem was Pulles ui terst betrouwbaar en klemvast. Na de eerste helft 00 dus en alle toeschouwers meenden na de rust dat W.S.C. het ging menen. Na en kele minuten kwam een magnifieke hoekschop van Wim v. d. Anker hoog voor het doel en Piet Blij le vens, hoog opspringend, kopte de bal boven in de hoekvan het zijnet. De felle aanvallen van WSC smoorden in het strafschopgebied in buitenspelval of felle tackles. Aan de andere kant voelde men de kans op een gelijk spel of zelfs een over winning stijgen. Het duurde te lang voordat W.S.C. doelpuntte en Lou Pulles moest enkele malen zijn bes te beentje vóór zetten om zijn doel schoon te houden, hetgeen hij met veel bravour deed. Na een half uur was 't nog steeds een doelpuntloze gelijke stand en W.S.C. was weer in de aanval. Mid dels een vrije trap wegens buiten spel werd de bal naar de WSC-helft geplaatst en via enkele passes kwam deze bij de Terneuzen-linksbuiten, waar Kouwenberg echter goed in greep, doch ten val kwam en daar bij in de rug werd geblesseerd. Waarschijnlijk door déze blessure enigszins aangeslagen, speelde hij pal daarop van verre afstand de bal te zacht terug op Pulles, en dat werd W.S.C. noodlottig. De snel reageren de middenvoor kreeg alleen een uit gelopen Pulles voor zich, die hij om speelde en zo kreeg Terneuzen de overwinning in de schoot geworpen. Het laatste kwartier trok geheel W.S.C. naar voren, doch een woud van verdedigers stond de ver diende gelijkmaker in de weg. R, W. B. Alhoewel het seizoen pas ten einde is, bereidt RWB zich nu reeds ernstig voor op de aan staande nieuwe competitie. Niet alleen door het feit dat er weke lijks zonder onderbreking met veel animo wordt getraind maar ook aan het oefenprogram is' de nodige zorg reeds besteed. Tn het kader hiervan wordt morgen dinsdagavond reeds een wedstrijd gespeeld tegen 'n zeer sterk militair elftal uit 's Bosch. RWB komt voor deze gelegen heid in het veld met een opstel ling waarin enkele nieuwe en vooral jeugdige spelers zijn op gesteld. Laten we hopen dat deze eer ste oefening voor Besoijen de ge wenste perspectieven voor de naaste toekomst zal openen en het publiek 'n aangename avond zal bezorgen. Aanvang 7 uur. DESK 4—WSC 6 3—0. Deze wedstrijd werd door de DESK mannen in een flinke overwinning omgezet. Al direct bad DESK een 10 voorsprong. Toen een van de WSC verdedi gers slecht terugspeelde, liep de DESK rechtsbinnen goed door en het was een doelpunt. Dit lieten de veel grotere knapen van WSC niet op zich zitten en ze kwamen gevaarlijk voor de doelmond van DESK opzetten. Daarbij werd binnen het strafschopgebied een overtreding begaan, waarvoor de scheidsrechter een strafschop toekende. Deze niet al te hard genomen penalty werd door de DESK keeper gestopt en daar door bleef de stand ongewijzigd. DESK had meer succes, want bij een aanval over links kwam de bal schcro voor doel en het is de goed meegekomen rechtsbuiten die de bal hard in de touwen jaagt 2-0. Hiermee komt de rust. Na de rust zijn beide ploegen om beurten in de aanval, maai de achterhoedes weten bet te klaren. Na een korte onderbre king vanwege een flinke stort bui gaat de strijd weer lustig voort en het is DESK dat weer succes heeft. Een scherpe voor zet van links wil de uitgelopen keeper onderscheppen, maar de gladde bal gaat door zijn handen en de goed opgestelde rechtsbui ten maakt weer geen fout en laat het 3e doelpunt aantekenen. In en dreinende regen verlopen de laatste minuten en in de stand komt geen verandering meer. De DESK linksbuiten Bert van Riel was zo ongelukkig bij een val z'n sleutelbeen) te breken. Vanaf de ze plaats het allerbeste. DESK 5—Heusden 3 3—0. Onder een fris windje laat scheidsrechter Verdonk tossen. Heusden wint deze en Desk trapt af. Al direct neemt Heusden de bal over en laat een fraai spel zien, maar de DESK achterhoede H. Snoeren, Groenendaal, Beunis en in laatste instantie doelman - *^.21', arSBHI Dingemans, die zijn doel gewel dig verdedigt, geeft geen' kans weg. Er volgt een fikse aanval van DESK, maar de keeper van Heusden vangt de bal klemvast en krijgt hiervoor een verdiend applaus. Weer kwam DESK te rug. P. Oerlemans lost 'n schot tegen dc paal, Abe krijgt de te rugspringende bal te pakken en schiet keihard tegen de deklat. Even later volgt weer een kans maar de bal vliegt via het hoofd' van A. de Man net naast. Met nog 2 seconden te spelen krijgt Abe een. uitbal van Ant. Voogd te pakken, en hoog vliegt de bal in de touwen, 1—0 en de DESK aanhang kon juichen. 7^de thee weer een aanval op i OESK doel, maar Groenen daal redde net voor de doellijn. Even later volgt een doorbraak van DESK en P. Oerlemans maakt 20. Na een kwartier moet Groenendaal, de eeuwige oude rot, zich Wegens een bles sure laten vervangen. In de 20e minuut na rust kreeg Heusden een penalty te nemen, maar de ze werd naast geschoten. Weer komt Heusden terug, maar doel man Dingemans was paraat, 'och kwam het geluk weer aan DESK-zijde, toen P. Oerlemans 3;0 maakte. Hiermede kwam, 't einde van deze sportieve en op hoog neil staande wedstrijd Scheidsrechter Verdonk leidde rustig en correct. VLIJMEN. Vlijm. Boys 3—RWB 3 7—2. ,nPoor deze overwinning is Vlijm. Boys 3 kampioen gewor den van de afdeling. Vanaf het begin waren de Boys sterker en dit werd spoedig in doelpunten uitgedrukt. Langzaam maar ze ker werkten de Boys de stand omhoog en het einde van deze sportieve strijd was 72. RWB toonde zich; sportief en huldigde de kampioen. WAALWIJK HEEFT EEN DISTRICTSKLASSER. RoosendaalWSC 02. Door een overwinning op de dames van Roosendaal is 't eer ste elftal van de handbalvereni ging WSC gepromoveerd naar de districts 2e klasse. In ons num mer van a.s. vrijdag komen wij uitvoeriger op deze wedstrijd te rug. Dames, nu reeds van harte proficiat JULIANA TACHOS HANDBALCOMBINATIE. Zaterdag j.l. speelden bij Des drie J.T.C. aspiranten-zeventallen. Het dames a-zevental won van Desk a met 65 en heeft daarmee de lei ding in de competitie behouden. Het b-elttal verloor met 6-2. De heren aspiranten verloren met 63. Deze resultaten zijn voor de Ju liana Tachos Combinatie zeer eer vol. Door bijzondere omstandighe den kon het a-elftal niet uitkomen, waardoor J.T.C. b tegen Desk a moest uitkomen en tegen Desk b ge- speed werd met een zevental, waar van vijf meisjes nog nimmer ge handbald hadden. A.s. woensdag om half 7 begint de jeugdtraining. Na de training com petitievergadering, waarbij door de Juliana- en Tachos-besturen voor lichting zal worden gegeven. WAALWIJK. W.A.C.-junioren leverden ver rassende prestaties in Helmond. Het is wel duidelijk gebleken dat de juniorenploeg de sterkste schakel is van WAC. A. Duquesnoij, ia prima vorm, wist le te worden op 't speerwer pen met 43.53 (oud 39.375). Een fantastische prestatie dus van deze talentvolle atleet, die in de B-junioren klasse tot de sterkste van Nederland mag worden ge rekend. R. Jansen vestigde in 'n goede race een nieuw Waalwijks record op de 1500 m. Jongens B (4.55.2). Ook zijn 36.46 bij speerwerpen, waarmee hij 3e werd, mocht ge zien worden. P. Dingemans had ook niet te klagen met zijn 2e plaats bij ko gelstoten bij de C Jongens. Te vens werd hij 4e op de 80 m. en 8e bij het verspringen. Maar voor de grootste verras sing zorgden- opnieuw R. Heems kerk en S. Dingemans op de 100 m. Junioren A. In de sensatione le tijden van 11.2 en 11.3 raasden zij ongeveer 15 meter voor bun tegenstanders door de finish. En dan te bedenken dat, deze presta ties op een grasbaan werden ge leverd. R. Heemskerk had echter nog heel wat meer in zijn mars. Hij won n.l. het hoogspringen met 1.60 m. en werd 3e bij het kogel stoten met een afstand van 11.06 m., hetgeen ook 'n nieuvq Waal wijks, record is (oud record 8.10 van A. de Graauw). S. Dingemans liep voor 't eerst de 110 in. horden, hetgeen een open haring werd. In de goede tijd van 17 sec. precies wist hij als Cerstej de eindstreep te passeren. Daar bleef het echter niet bij, want met een sprong van 6 m. (ook hier behaalde hij een eerste plaats) bewees hij dat hij ook met verspringen in de topklasse mag vertoeven. Wij mogen zondag a.s. op de Bossche kampioenschappen van onze jongensploeg vooral prima prestaties verwachten.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 2