mw Voetbal IVOROL Elke tand een Sneeuwwitje WAALWIJK JUMGHANS HORLOGE Staaaar Waalwijk GESLAAGD? Vraagt een Prisma horlogaa 10 mva Maamz xsh mva ohckï aa vrijdag 20 juni 1958 Wielrennen Athletiek 10 Zondag 6 en 8.30 uur n.m. Apollo- theater: programma van zaterdag. Maandag 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. Apollo, zaal W. Smit; 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. St. Jan, zaal P. v. Dun. ZONDAG-DOKTERSDIENST. Loon op Zand Coöperatie-Timtur uitgest. André v, Hilst-Pulles v. Gerwen 2—2 J. TAUSCH UURWERKEN - BRILLEN - WAALWIJK ZOMERAVOND-VOETBAL. Hieronder geven wij de uitsla gen van de 1.1. vrijdag en dinsdag gespeelde wedstrijden en de stan- denlijst, bijgewerkt tot en met heden Pool A, Kroon/Levenbach-v. Haren 05 SchuwerVerhulst 71 Blok v. Heijst-Hollandia uitgest. Hollandia-Haan Oerlemans 3- -1 v. Haren 8 6 2 0 14 Hollandia 7 3 3 1 9 Verhulst 7 3 1 3 7 Schuwer 5 1 3 1 5 Blok v. Heijst 6 1 3 2 5 Haan Oerlem. 6 1 2 3 4 Kroon /Levenb. 5 0 0 5 0 Programma v. Haren-Hollandia, terrein RKC, 6.30 uur, vrijdag 20 juni. Heusden-Schuwer, terr. RKC, 7.30 uur vrijdag 20 juni. Schuwer-Blok v. Heijst, terr. RKQ, 6.30 uur, dinsdag 24 juni. Verhulst-Kroon/Levenb. terr. RKC, 7.30 uur, dinsdag 24 juni. Pool B. Helvqirt de Nijs/Tielen-v. Bladel 0—4 Landis Gyr-de Kort-Wingels 1-3 VestersTimtur 1—3 6 4 119 4 4 0 0 8 5 3 117 3 0 2 6 v. Bladel Timtur Vesters Oomes A. J. de Kort 5 3 0 2 6 Helvoirl de Nijs-Tielen 6 3 0 3 6 Pulles v. Gerwen 5 12 2 4 André v. Hilst 5 12 2 4 De Kort-Wingels 4 2 0 2 4 Coöperatie 10 4 2 Landis Gyr 6 0 0 6 0 Programma v. Helvoirt de Nijs/Tielen Landis Gyr, terr. WSC 7 uur, vrijdag 20 juni. Oomes-A. j. de Kort, terr. Baard wijk, 6.30 uur, vrijdag 20 juni. v. Bladel-Timtur, terr. Baard wijk, 7.30 uur, vrijdag 20 juni. Vesters-André v. Hilst; terr. Baardwijk, 6.30 uur, dinsdag 24 juni. De Kort Wingels-Coöperatie, ter rein Baardwijk, 7.30 uur, dins dag 24 juni. mmm ANJERACTIE 1958. Deze zeer recente foto van ons Koninklijk Gezin werd door het sche kampioenschappen, die de ze prestatie leverde, precies 10 jaer nadat L. de Vaan dezelfde eer te beurt viel. De Waalwijkse atleten bezet ten de volgende ereplaatsen Heren: Hoogspringen le C. v. Delft 1.65 m. Verspringen 3e C. v. Deltt 6.07 m. (nieuw clubrecord). 5000 m. 2e Fr. Pullens 16.49.7. Junioren80 m. 2e S. Dinge mans 9.8; 3e R. Heeskerk 9.9. 300 m. le R. Heemskerk 37.3 (clubrecord); 3e S. Dingemans 38.4. 800 m.: 3e R. Jansen. Verspringen: le S. Dingemans 6.40 m. (clubrecord); 3e G. v. d. Ven 5.56 m. Speerwerpen: 3e A, Duques- noij 40.97 m. RONDE VAN NEDERLAND. Te Amsterdam werd dinsdag het startschot gelost voor het jaarlijkse vaderlandse wielereve- nemént: de Ronde van Neder land. Tengevolge van de wrijving tussen de KNWU en Kees Belle naars was er meteen al in deze eerste rit een felle rivaliteit tus sen de nederlandse ploegen. De eerste etappe is een overtuigen de zege geworden voor 't zwarte escadron van generaal Gerrit Schulte, die in een sterk gereden rit zijn ploegmakker Peter Post de etappezege bezorgde en voor zijn ploeg de eerste plaats in het WAALWIJK. W.A.C. streed in de hoogste regionen op de Bossche kampioenschappen. Toen de Waalwijkse atleten zondag 15 juni om half 8 de poor ten van de Vliert achter zich hoorden dichtvallen, en ..huis waarts koersten, waren zij on getwijfeld tevreden. Een tiental prijzen en twee Bossche records was hun buit. Heel erg jammer was het dat de tribunes zo slecht bezet waren, want de strijd die zich die middag onder de verzen gende zon in de Bossche arena afspeelde, was het aanzien zeer zeker waard. Dat deze wedstrijd van een prima klasse was, blijkt wel uit het feit dat er 7 Bossche records om zeep gebracht wer den.. Dat de Waalwijkse ploeg in het totaal ploegenklassement 'n 3e plaats wist te bezetten, terwijl de dames en de juniorenploeg 't zelfs tot een tweede plaats (voor Den Bosch) wisten te brengen, bewijst wel dat WAC langzamer hand tot een club van betekenis is uitgegroeid. De eerste overwinning, die door een WAC-er werd behaald, waS die van C. van Delft bij het hoogspringen, met zijn sprong van 1.65 m. F. Pullens zorgde voor de meeste spanning in een gevecht, welke drie koplopers tot een ronde voorsprong op de rest van de 5000 m. lopers bracht. Hij finishte als 2e in de uitste kende tijd van 16.49.7 sec. De twee Bossche records, die door WAC-ers werden verbeterd, komen op naam van R. Heems kerk, 300 m. in 37.3 (oud record 38.3 sec. en S. Dingemans, ver springen met 6.40 m. (oud ree. 6.18 m.) Twee fikse verbeterin- fen dus van onze iongens, die ier nationale prestaties lever den. Waalwijkse succesvolste at leet was echter S. Dingemans, die bij de junioren het algemeen per soonlijk kampioenschap wist te behalen. Hiermee isi hij de twee de Waalwijkse junior in de ge schiedenis der 27 jaar oude Bos- ploegenklassement veroverde. Het belgische wieleridool Rik van Looy en wereldkampioen Rik van Steenbergen kwamen er in deze eerste rit van Amsterdam naar Leeuwarden niet aan te pas. De tweede etappe van Leeuw arden naar Zwolle werd 'n over winning voor Gerrit Voorting van Nederland Groen met de Belg Schils en Kersten van Nederland Blauw op de. 2e en 3e plaats. De beide belgische Rikken kwamen als 8e en 9e binnen. Na twee da gen waren de algemene rang schikkingen als volgt Het algemeen klassement 1 Kersten (Ned. Blauw) 9.42.40; 2 Post (Ned. Zwart) 9.42.51; 3 P. v. Est (Ned. Blauw) 9.42.52; 4 van Daele (Belg. 2) 9.43.21; 5 Roks (Ned. Groen) 9.43.29; 6 Schulte (Ned. Zwart) 9.44.14; 7 Pos (Ned. Zwart) z.t.; 8 Adri Voorting (Ned. Groen) z.t.; 9 v. d. Brand (Ned. Groen) z.t.; 10 Coone (Did.) z.t.; 11 van Looy (Belg. 2) z.t.; 12 Hinsen (Ned. Geel) z.t.; 13 van der Pluijm (Ned Blauw) 9.48.06; 14 Verhoef (Ned. Zwart), 9.48.5115 Vlayen (Belg. 1) z.t.; 16 de Groot (Ned. Blauw) z.t.; 17 de Roo (Nederl. Blauw) z.t.; 18 Gerrit Voorting (Ned. Geel) 9.53.51; 19 Schils (Belg.è 2) 9.54.12; 20 Schroeders (Belg. 2) 9.55.04. Het algemeen klassement 1 Nederland Groen 29.11.12; 2 Nederland Zwart 29.11.19; 3 Nederland Blauw 29.16.28; 4 België 2 29.20.58; 5 Nederland Geel 29.33.16; 6 Duitsl. 29.35.13; 7 België 1 29.40.37. BELG SCHOOT ZWAGER EN NICHTJE NEER. Een houthakker uit het dorp Opgrimbie in Belgisch Limburg heeft dinsdagavond in Mechelen- aan-de-Maas een kind van zijn zuster doodgeschoten en 'n zwa ger ernstig gewond. Toen daarop zijn revolver ketste, nam hij op zijn motorfiets, een bruine Sar- dia, de vlucht. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat hij naar Nederland is gegaan. koninklijk paar speciaal ter be schikking gesteld van het Prins Bernhardfonds en del Anjerfond sen, waarvan de prins regent is, voor de jaarlijkse inzameling aan het einde van deze maand ten bate van het nederlandse cultu rele leven. ANP-foto GESLAAGD. De dames Th. v. d. Lee, ;M. van Campen en M. Verhoeven, allen werkzaam bij de fa. Speet, be haalden dinsdag j.l. het verkoop diploma van de Katholieke Band van Handelaren in Porcelein, Aardewerk, Glas,, Huishoudelijke artikelen en aanverwante arti kelen, OFFICIËLE OPENING RECRE ATIEOORD „HET HOEFSVEN" Wij willen er nogmaals op wij zen, dat deelnemers aan de 500 m. zwemwedstrijd zich kunnen opgeven hij het personeel, van 't zwembad en voorts er op atten deren dat men verzocht wordt vóór 3 uur op het terrein aan wezig te zijn, daar dit tijdelijk wordt afgesloten. Gaarne onder strepen wij het verzoek zich niet op de speelweiden te begeven, die voor de athletiekwedstrijden gebruikt worden, maar zich op de paden daaromheen te scharen, zodat iedereen gelegenheid heeft alles goed te zien en de deelne mers niet gehinderd worden. Men gelieve zich stipt aan de aanwijzingen te houden. Als bijzondere attractie van de ze opening is nog aan 't program ma toegevoegd EEN DEMON STRATIE IN WATERSKIËN door de heer J. van Herwijnen te Waalwijk. Deze demonstratie vindt plaats in de roeivijver, na de zwemwed strijd. OPENBARE LESSEN OP HUISHOUDSCHOOL. Groot is de belangstelling ge weest voor de openbare lessen, welke dinsdag en woensdag j.l. op de r.k. huishoud- en industrie school werden gegeven en die 'n uitstekend inzicht gaven in het gedegen en veelzijdige onderwijs, dat op deze school wordt gege ven. Ook kwam de qualiteit van dit onderwijs duidelijk tot uiting in een show, waarbij door de leerlingen zelfgemaakte kleding werd getoond. De show bevatte een aantrekkelijke variëteit van dikwijls heel aardige modelletjes. Zowel de lessen als de show vormden een voortreffelijke voorlichtende propaganda voor dit voor het jonge meisje zo aan trekkelijke en belangwekkende onderwijsinstituut. Zij hebben bij ouders en andere belangstel lenden onze eminente huishoud school weer eens in het middel punt van een alleszins verdiende belangstelling geplaatst. ZONNEBLOEM-COLLECTE. Gaarne willen wij hier nog eens de aandacht vestigend op de Zonnebloem-collecte, welke zon dag a.s. in de parochies van St. Jan, St. Clemens en O. L. Vrouw HANDBOOGSPORT. Wederom is het schietseizoen in volle gang en heeft ook onze handboogschutterij „Eendracht maakt Macht" 'n, begin gemaakt met haar zesdaagse wedstrijd. Onder prachtige weersomstan digheden en een schitterende restauratie van haar Doelen loste onze beschermheer de heer Smits, het startschot, waarna zich al vlug een felle strijd ont wikkelde. Drie koppels zaten el kaar vlak op de hielen, n.l. M. Heere-Dr. Verhoeven, H. Verhoe- ven-P. v. Bavel en Ant. Pullens- M. v. d. Mee. Toen de 4 series waren afgeschoten, bleek dat niemand kans had gezien een ronde voorsprong te nemen,,, zo dat op 't eind de stand als volgt was Ant. Pullens-M. v. d. Mee 261 p. H. Verhoeven-P. v. Bavel 250 p. M. Heeren-Dr. Verhoeven 242 p. Chr. v. d. Hoven-J. Verhoeven 226 p. J. Hombergen-M. Smits 213 p. A. Glaudemans-A. Leijtens 206 p. C. v. Herpt-B. Pullens 192 pt. H. v. d. Mee-A. de Rooij 173 p. Heren schutters, a.s. zondag 12 u. aanwezig voor de 2e ronde. OP HET NIPPERTJE. Door een grote tegenwoordig heid van geest heeft de motorrij der v. W. uit Drunen woensdag middag in de Stationsstraat hoek Bernhardstraat een ernstig ongeluk kunnen voorkomen. Het 6-jarig zoontje van de fam. G. uit de St. Antoniusparochie stak met zijn fietsje zonder rich ting aan té geven plotseling de 'Stationsstraat over. Door krach tig remmen kon de motorrijder v. W. het ergste voorkomen. Het ventje werd wel tegen 't wegdek geslingerd, maar liep daarbij slechts enkele onbetekenende schaafwonden op. De motor en het fietsje werden ernstig be schadigd. BUITENBOORD-MOTOR ONTVREEMD. Ten nadele van de heer H. de K. uit de Stationsstraat alhier werd in de jachthaven van 'n al daar liggende boot de buiten boord-motor ontvreemd. De po litie heeft de zaak in onderzoek. BRABANTS ACCORDEON-, CONCOURS TE BREDA. Zondag a.s. wordt in café-res taurant Modern te Breda onder auspiciën van de Nederlandse Accordeon Associatie, aangeslo ten bij de internationale organi satie, de C.I.A., een Brabants ac- cordon-concours gehouden. Uit dit concours zullen de pro vinciale kampioenen naar voren komen, die met de kampioenen uit andere provincies om de na alle H. Missen aan de kerk zal worden gehouden. Als u het huis aan huis verspreide foldertje (nog) eens goed doorleest, weet u wat het Zonnebloemwerk doet en weet u ook, dat het onze roy ale financiële belangstelling ver dient. In de St. Antoniusparochie zal deze collecte de volgende week worden gehouden. ANTOINETTE BLOM ZINGT VOOR N.C.R.V. Op maandag 23 juni a.s. zal de altzangeres Antoinette Blom op treden in een programma van de N.C.R.V. en wel van 16.30 tot 17.00 uur. landstitels in de diverse afdelin- fen zullen strijden. De lands- ampioenen zullen/ worden afge vaardigd naar de wereldkampi oenschappen. Aan dit concours te Breda zal door de accordeonschool van de heer van Wanrooij alhier met 12 leerlingen worden deelgenomen, waarvan 10 in de elementaire klasse en 2 in de daaropvolgende afdeling. Twee waalwijkse deel nemers aan dit concours, een jongen en een meisje, zijn tevens de jongste deelnemers aan dit concours, namelijk 12 jaar. AGENDA. Vrijdag en zaterdag. Msis, Sacrum 8 uur: „De man De praktijk van dokter Raaymaakers te Kaatsheuvel en van dokter de Vries te Loon op Zand wordt waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4 te Kaatsheuvel, tel. K 4167 - 2550. VAN SPROOKJE TOT MAANRAKET. Zoals wij reeds enige tijd geleden meld den, bestaan er in Loon op Zand plannen om te komen tot samenstelling van een ge mengde toneelgroep uit de jongeren van onze plaats. Thans is men met de voorbe reidende werkzaamheden zover klaar, dat de jongens en meisjes voor deze toneel groep dezer dagen zullen worden aange zocht. Hun eerste optreden zal hierin bestaan, dat zij in de maanden september-oktober voor het voetlicht zullen treden met een gemengde nieuwe revue, getiteld: Van Sprookje tot Maanraket. In zeker opzicht staat deze toneelgroep aan een begin, en ieder begin is moeilijk. Dit zal men des te beter begrijpen, als men weet, dat het de bedoeling is, dat de Loonse jongeren voortaan meerdere malen gemengd zullen optreden, eerst in boven genoemde revue, daarna in andere toneel stukken, enz. Het zal wel zonder meer duidelijk zijn, dat reeds nu voor deze groep enig geld beschikbaar zal moeten zijn, bij wijze van aanvangsbedrag. In verband hiermee is er een aantrekkelijke prijswedstrijd voor de kinderen bedacht, waaraan fraaie prijzen zijn verbonden, zoals rolschaatsen, echte badminton-spel (geen kindernamaak), voetballen, enz. enz. Tegen een kostprijs, die werkelijk niet hoog genoemd mag worden, staat deze prijswedstrijd open voor alle Loonse kin deren. Met de verspreiding van de invul- formulieren, die bij deze prijswedstrijd ho ren, is ondertussen reeds een begin ge maakt Ook in de etalages van de 46 Loon se winkeliers, die spontaan hun medewer king hebben toegezegd, prijken reeds en kele dagen de geheimzinnige letters, die bij de prijswedstrijd boren. De oplossingen kunnen worden ingezon den tot en met zaterdag 28 juni. In de daarop volgende week vindt de trekking voor de prijzen plaats. Iedere prijswinnaar van deze goed georganiseerde wedstrijd ontvangt persoonlijk bericht, terwijl ook dit blad de gehele uitslag zal vermelden. dehielpen aan het welslagen van ons Tri duüm. Moge het Triduum slagen en veel bij dragen tot sterking voor de zieken. GOUDEN BRUILOFT. Een gouden bruiloft blijft vooralsnog op een dorp een niet alledaags voorval. Geen wonder dan ook dat het ijverige feestcomi té uit de bewoners der Kerkstraat gekozen, reeds geruimen tijd bezig was met voorbe reidselen om deze dag voor de beide nog krasse oudjes, Jozef IJpelaar en Gerdien Ligtenberg, tot een onvergetelijke te maken. Om 9 uur in de morgen van dinsdag 1.1. luidden de klokken hun feestdag, in, waar na pastoor Mommers te half tien een plech tige H. Mis van dankbaarheid opdroeg, waaronder pastoor op ontroerende wijze 't gouden paar en familie toesprak en de schoonheid van het H. Sacrament van het huwelijk schetste. Een grote schare van bruidjes schreed achter het feestcomité de versierde auto met het gouden paar vooraf, waarna een aantal auto's met familie volg de. Na de H. Mis werd vanaf de kerk de route gevolgdvan Rijckevorselstraat, St. Gerlachusstraat, St. Willibrordusstraat, om door de Kerkstraat de zaal van de heer W. Vermeulen te bereiken. De leerlingen der beide scholen, met het onderwijzend personeel, stonden bij de scholen opgesteld, terwijl de jongens en meisjes het gouden paar toepasselijke lie deren toezangen. De voorgevel der feestzaal was op een voudige, doch niet minder stemmige wijze versierd, terwijl het interieur der zaal een fraaie aanblik bood. Bij gelegenheid van de receptie in het begin van de middag kwa men zowel de buurtbewoners als oud buurt bewoners de familie de hand drukken, wel een bewijs dat zij Sjef en Dientje altijd een goed hart hebben toegedragen. Aan bloe men en cadeaus ontbrak het evenmin. Ook het traditioneel cadeau der buurt ontbrak niet. Om ongeveer 8 uur bracht de Kon. Erk. Harmonie Concordia een serenade, waarna om 9 uur de Kon. Harmonie So phia's Vereniging, van welk corps de vier zonen van het gouden paar, werkende leden zijn, haar opwachting maken. De voorzit ter dezer harmonie de heer J. D. E. van den Heuvel sprak hartelijke woorden van gelukwensen aan het adres van het gou den paar en familie en schetste daarbij de innige verbondenheid die er steeds bestond tussen de familie IJpelaar en zijn corps. Dat de feestelijke gebeurtenis van de dag heel wat volk op de been bracht, behoeft nauwelijks gezegd. Zowel de feestvierende familie als het buurtschap wat uiterst te vreden over de voortreffelijke verzorging van dit onvergetelijk feest, door het feest comité. P.V. DE LUCHTBODE. Wedvlucht vanuit Pont St. Maxence. Af- ZIEKENTRIDUUM. Voor de parochies Loon op Zand en St. Joachimsmoer wordt in de Kerk v n St. Jans Onthoofding alhier op dinsdag 24, woensdag 25 en donderdag 26 juni a.s. het jaarlijkse ziekentriduum gehouden, on der leiding van de Zeereerw. Pater M. Ge vers, M.S.F. te Goirle. Zoals in de voorbije jaren zal ook dit jaar getracht worden voor onze zieleen een prachtig ziekentriduum te houden in het parochiehuis alhier. De deelname is deze keer veel groter. Er zullen n.l. 35 zieken aanwezig zijn. Alles is in 't werk gesteid, dit Triduum zo mooi mogelijk te doen ver lopen. De zieken worden aan huis opge haald per auto, zodat zij op een gemak kelijke wijze dit kunnen meemaken. Ook worden zij 's avonds teruggebracht. De samenwerkende organisaties hebben getracht door samenstelling van onder staand programma, het de zieken zo aange naam en devoot-vol mogelijk te maken, en daarom zal er voor de deelnemers ook gelegenheid zijn te biechten en te commu niceren. Voor elke dag zijn op het pro gramma de gebedsintenties vermeld. Het comité wenst de zieken van beide parochies veel devotie; laten allen samen bidden, dat O. L. Heer bemoediging en troost schenke, om het kruis te dragen met gelatenheid, dat de Voorzienigheid heeft opgelegd. Het programma luidt Dinsdag 24 juni: 9 uur H. Mis; 10.30 uur Opening van 't Triduum. Gezamenlijke aanbiddingsoefe ning. Zegening der zieken. Preek; 2.30 uur Kruisweg waarna zegen met en verering van de relikwie van het H. Kruis; 4 uur Plechtig Lof met preek. Afzonderlijke ze gen met het Allerheiligste. Tijdens de zegen herhalen de zieken de aanroepingen die worden voorgebeden. Dagintentie: Wij offeren ons lijden op voor elkaar en voor het welslagen van het Triduum. Woensdag 25 juni: 9 uur H. Mis tot intentie van de deel nemers aan het'Triduum. Onder de H. Mis wordt de H. Communie uitgereikt aan de zieken; 11 uur Preek; 2.30 uur Rozenhoed je; 4 uur Plechtig Lof met handoplegging der zieken. Dagintentie Wij bidden voor de inten ties van de Paus, voor de belangen der kerk, voör de belangen van ons vaderland, voor de belangen van al onze medeparochianen. Donderdag 26 juni: Maria-dag. 9 uur H. Mis tot intentie van de deelnemers aan het Triduum. On der de H. Mis wordt de H. Communie uit gereikt aan de zieken. 11 uur Mariapreek. 2.30 uur Rozenhoedje. 4 uur Plechtig slui tingslof, met preek en toewijding der zie ken aan O. L. Vrouw. Alle zieken hebben een bloemenruikertje, dat door bruidjes wordt opgehaald en neergelegd voor het beeld van O.L. Vrouw van L.-op-Zand, Tot besluit: Generale absolutie. Dagnitentie: Wij bidden dat door Maria's machtige voorspraak, Christus steeds meer in ons moge gevormd worden. Wij bidden voor al degenen, die op enigerlei wijze me- stand 312 km. In concours 108 duiven, wind Z.O., gelost om 7 uur. Aankomst le duif 11-25-18; uitslag: H Leermakers 1, 6, 10; Jos van Dongen 2; K v Esch 3, 14, 26; M Vera 4; P Verschuren 5, 18, 20; P v d Velden 7, 8; A Spapens 9, 12, 16, 19. BAL. Zondagavond wordt in zaal Echo der Dui nen het laatste bal gehouden voor de ker mis. De muziek wordt verzorgd door The Lucky Stars. BEDEVAART. Op 13 juli zal de 84ste bedevaart naar O. L. Vrouw van Scherpenheuvel gehouden worden. De bedetocht gaat dit jaar ook weer per autobus. Personen boven de 15 jaar moeten in het bezit zijn van een gel dig bewijs van Nederlanderschap of een paspoort. Teneinde de nodige formaliteiten tijdig in orde te kunnen brengen moeten event, deelnemers zich uiterlijk op 3 juli opgeven bij de heer E. Vermeer, Oranjeplein 8. Na deze datum worden geen deelnemers meer toegelaten. De intentie van deze bedevaart is „Om onbesmet door deze besmette We reld te mogen gaan". Alle bedevaartgangers zullen de zegening ontvangen met het mi raculeuze beeld van O. L. Vrouw van Scherpenheuvel. Vertrek zondag 13 juli om 6.30 uur vanaf het station in Tilburg. KAATSHEUVEL BEDRIJFSVOETBAL. Dingemans-Soete'rboek comb. - fa. Pooters, 2-0. Het treffen tussen beide fabriekselftal- len en waarin de fa. Pooters als favoriet werd beschouwd, is echter in een over winning geëindigd voor de Ding-Soe com binatie. Wanneer scheidsrechter v. d. Griend beide elftallen laat aantreden, blijkt dat beide elftallen nagenoeg ale actieve spelers zijn, dus men kon een fikse partij verwachten. De eerste aanvallen zijn voor de fa. Pooters, maar stranden op 't soliede backstel van Wanrooij en Soeterboek (bei den van Berkdijk I) en Emmers (Desk 4). Bij een uitval van Ding-Soe combinatie, krijgt G. Laros de bal vrij, maar schiet over 't doel. Aan de andere zijde krijgt de fa. Pooters een corner te nemen, waaruit van Engelen (Vlijm. Boys) over de lat kopt. Jan Balvers probeert het ook eens, maar de achterhoede bedwingt ook dit ge vaar. Na ongeveer 20 min. spelen en snel le uitval van de Ding-Soe voorhoede; de bal belandt bij G. Dingemans, die op doel schiet, en via de back die van richting ver anderde, ging de bal in 't net 1 - 0. Te vens ruststand. Na de rust een heftig offen sief van de fa. Pooters om zo gauw moge lijk de stand in evenwicht te brengen. Een schot belandt tegen de lat en komt voor de vrijstaande Balvers, maar met een duik van doelman de Beer op de schoen, voor komt hij een doelpunt. Even later een vrije trap van L. Meier, juist buiten het straf schopgebied, die hard inschoot, maar weer was de Beer op zijn post. Zij bleven aan vallen, maar de Ding-Soe achterhoede was er prima in. Na ongeveer een kwartier na de rust vergroot Ding-Soe onverwachts de voorsprong. Uit een goed genomen cor ner lepelt de jeugdige J. Laros de bal over keeper Netten, 2-0. De fa. Pooters wijzigt hun opstelling en stopper Schalken (RWB I) en van Engelen gaan naar voren. Op een gegeven moment breekt Schalken door, maar weer redt keeper de Beer door snel uit te lopen en zich in de baan van 't schot te werpen. Het bleef 2 0 voor de Ding- Soe comb., die de overwinning zeker ver diend heeft. Vrijdag 7.30 upur Emza tegen de fa. Nieuwstadt. imSgssSm

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 10