De Echo van het Zuiden PRI WAALWIJK Feestelijke opening Boerenleenbank N. P. Dekkers-v. d Vliet Zomertijd Vacantietijd I DAMES JAPONNEN Scholten's Textiel PATER WORTELBOER's LAATSTE GANG. De van ouds bekende zaak met de modernste artikelen. het nieuwste gasfornuis de ATA COTE D'AZUR NIEUW NIEUW! 1 1 Loon op Zand Berndijk NATUURLIJK Z GROTESTRAAT 175 WAALWIJK VRIJDAG 27 JUNI 1958 81e JAARGANG No. 51 Het is dinsdag groot feest geweest voor de boeren in Kaatsheuvel. Het prachtige nieuwe bankgebouw, waarvan we in ons nummer van vo rige week een beschrijving gaven, werd op luisterrijke wijze officieel geopend. Zeer veel leden van de Boerenleenbank waren om 9 uur present in de gezongen H. Mis, die door pastoor v. d. Spijker, de gees telijk adviseur van de Boerenstands organisatie, in de parochiekerk van St. Jan de Doper, juist op diens feestdag werd opgedragen, om Gods zegen over het bedrijf af te smeken. Pastoor v. d. Spijker verrichtte om 10 uur ook de plechtige inzegening, daarbij wijzende op St. Jan, als baanbreker voor de Christus. Er was een groot gezelschap voor de opening genodigd. We troffen daar o.m. aan: burgemeester mr. v. d. Heijden, dr. Claassen, directeur van de C.C.B. uit Eindhoven, de di recteuren van de melkfabrieken en de kassiers van boerenleenbanken uit de omgeving, de voorzitters van de diverse standsorganisaties uit Kaatsheuvel, enz. enz. De heer C. Nouwens nam na de inzegening het woord. Het is van daag voor onze Kaatsheuvelse Boe renleenbank, aldus spreker, een blij de dag, nu, na lange tijd van voor bereiding en zorgen, de officiële opening van ons gebouw werkelijk- mag u hiervoor wel bijzonder har telijk danken. De oplossing, die met deze nieuwbouw ook in het belang van de gemeente is gevonden, zal ongetwijfeld ook u en uw college wel grote voldoening geven. Verder dank aan allen, die de plannen uitvoerden. Architect Prins, die dit riante gebouw ontwierp, aan nemer v. Geel en de onderaannemers v. Houtum, schilderwerk, de Brou wer, electrische installatie en Dek kers sanitair en verwarming, die met de architect en aannemer zorg den voor een verantwoorde uitvoe ring. Wij gaan met vertrouwen, aldus besloot spr., de toekomst tegemoet. Als bestuur zullen we gaarne onze beste krachten geven om onze taak te blijven vervullen. Moge dit strek ken tot nut en zegen van onze boe renstand en allen, die ons hun ver trouwen schonken. De heer Nouwens verzocht nu de burgemeester de officiële opening te verrichten. Burgemeester v. d. Heijden zeide gaarne aan dit verzoek te willen voldoen. Onder de velen, die van daag blij zijn, aldus de burgemees ter, is zeer zeker ook het gemeente bestuur. Hij weet uit ervaring, dat de boeren nog al eens gaarne kla gen, doch als hij ziet dat er ondanks dit klagen iets verrijst als hier tot heid gaat worden. Ik behoef u niet te vertellen dat het een en ander ons met trots vervult, temeer daar de meesten uwer de geschiedenis en groei van onze Boerenleenbank van nabij hebben gevolgd en er persoon lijk aan hebben meegewerkt, om dit alles werkelijkheid te doen worden. Wanneer ik even in de geschiede nis teruggrijp en eens na ga hoe van een bescheiden begin van onze oud kassier, wijlen de heer v. Amels- voort, in de parochie Berndijk en later in een bescheiden woning aan de Markt, wij verhuisden naar de voormalige woning van onze tegen woordige kassier, dhr. C. v. Rooij, en de geleidelijke groei van onze Boerenleenbank beschouw, dan moe ten we erkennen dat deze groei for midabel geweest moet zijn, om een dergelijk gebouw te kunnen verant woorden. En toch is dat zo. Om niet te uitvoerig te worden, zal ik dan de cijfers van het eerste en laatste boekjaar als bewijs aan halen. Opgericht op 9 november 1911 was de omzet van het eerste volle boekjaar 1912 ƒ27.000.met een ledental van 70. In 1945 bedroeg het ledental 104 en was de omzet ruim 2.000.000.terwijl het boek jaar 1957 sloot met een omzet van 12 miljoen en een ledental van 242. Enerzijds moge deze ontwikkeling mede een gevolg zijn van de na-oor- logse ontwikkeling in het landbouw bedrijf en alles wat op financieel ge bied daarmee verband houdt, maar zeer zeker ook van het vertrouwen door de overige bevolking, aan de Boerenleenbank geschonken. En hierbij mogen we dan zeer .ze ker releveren de grote activiteit en het vertrouwen, dat onze huidige kassier, de heer C. v. Rooij, alge meen geniet, wat ongetwijfeld be langrijk tot deze voorspoedige groei heeft bijgedragen. Op deze heuglijke dag wil ik namens bestuur en leden de heer v. Rooij dan ook de hulde en oprechte dank brengen van be stuur en leden. Spreker sprak dan de wens uit dat het bestuur van harte hoopt, dat in dit nieuwe gebouw, onder Gods beste zegen, het werk van onze Boe renleenbank verder mag uitgroeien tot welzijn van allen, die hun be langen aan ons toevertrouwen. Tot slot richtte de heer Nouwens een woord van dank aan de leden van de N.C.B. en de vele daarbuiten, die aan de bank hun vertrouwen hebben geschonken, waardoor deze belangrijke plannen werkelijkheid zijn geworden. Hij hoopt ook in de toekomst dit vertrouwen waardig te blijven. Hij bracht dank aan de Centrale Boerenleenbank te Eindho ven, hier aanwezig in de persoon van de heer Claassen, voor de me dewerking en hulp, steeds in ruime mate ontvangen, wat voor ons, een voudige boeren, een niet te schatten steun is geweest bij het verantwoor delijk en belangrijk werk op finan cieel terrein. Dan bracht hij nog bij zonder dank aan degenen die hun medewerking verleenden om de uit voering van de plannen mogelijk te maken, en wel op de allereerste plaats aan het gemeentebestuur, en in het bijzonder aan het college van B. en W. en de gemeenteraad, die door hun spontane medewerking in zake grondtransactie de gelegenheid geboden hebben om op dit, voor de Bank zo gunstig centraal punt, onze plannen te kunnen uitvoeren. Burgemeester, aldus spreker, ik stand is gekomen, in een plaats waar het agrarische deel van de be volking mogelijk slechts 10 a 15% bedraagt, dan komt hij tot de con clusie dat er hier nog wel iets om gaat. De omzetcijfers bewijzen dit. Hij verheugt zich over deze bloei en hij is mede verheugd dat door dit bouwwerk de gemeente de gelegen heid geboden is niet alleen dit punt belangrijk te verfraaien, doch tevens dat daardoor aan de gemeente een oplossing geboden werd voor de le lijke sta-in-de-weg, dat het voorma lige kassierskantoor tot heden was. En niet alleen de ligging, doch ook de uitvoering is een gewaardeerde verfraaiing, die de burgemeester ten zeerste toejuicht. Alleen moet hij met enige zorg het toch wel ruime gebouw bekijken, als hij daarbij de enorme vlucht, die dit bankbedrijf in de laatste jaren genomen heeft, ook voor de toekomst bestendigd ziet. Hij moet dan vermoeden dat een volgende uitbreiding niet lang meer op zich zal doen wachten. Met zijn gelukwens en de beste wen sen voor de toekomst, verklaarde hij het gebouw voor geopend. Directeur Claassen van de Cen trale Bank kreeg dan het woord. Kaatsheuvel behoort niet tot de kleinste en ook niet tot de grootste banken bij de Centrale aangesloten, aldus de heer Claassen, maar wel tot die, welke de laatste jaren sterk zijn gegroeid. Uitvoerig weidde hij dan uit over de groei die 't boeren- leenbankbedrijf de laatste jaren be leeft, daarbij elk onderdeel vanaf de spaarbank tot de financiering van van woningbouw en hypotheekver lening de revue laten passerend. Hij sprak woorden van hulde en waar dering aan bestuur en kassier, die bergen werk verzet hebben en be wijs leveren van energie en durf. De boerenleenbank van Kaatsheuvel krijgt een betekenis niet alleen voor het boerenbedrijf, doch ook voor 'n brede laag van de plaatselijke be volking. Namens de K.A.B. feliciteerde de heer v. Wanrooij, daarbij zijn waar dering uitsprekend voor de prettige samenwerking die er steeds bestaat tussen K.A.B. en de N.C.B. met haar instellingen. Voorzitter Nouwens bracht dan alle sprekers, in het bijzonder pas toor v. d. Spijker voor de inzegening en burgemeester v. d. Heijden voor de officiële opening, dank, waarna de koffie gepresenteerd werd, om dan te gaan aanzitten aan een prima verzorgde lunch, door het bestuur aan de genodigden in Euphonia aan geboden. Tussen half twee en drie uur volg de de receptie, waarop vele ingeze tenen acte de presence gaven. Tot slot van deze heuglijke dag werd 's avonds in de zaal van de Gildenbond een jaar- en feestver gadering gehouden voor de leden van de Boerenleenbank. De opkomst was vanzelfsprekend zeer groot en het officiële gedeelte der bijeen komst had een zeer vlot verloop. Opening notulen en balans-goedkeu ring gingen vlot onder de voorzit tershamer door. Van de winst, ruim 7.000 groot, werd 25.geschon ken aan de R.K.J.B., 25aan de Boerinnenbond, 50.aan de t.b.c., 25.aan Ons Erf, 25.aan het Seminarie, enz. De aftredende leden J. Verboven voor het bestuur en A. v. Mensvoort voor de Raad van Toe zicht, werden met algemene stem men herkozen. De voorzitter deed in het kort enkele mededelingen, waarbij o.m., dat de nieuwe bank a.s. zondag de gehele dag ter be zichtiging voor de leden en andere belangstellenden zal zijn openge steld. De propagandist van de C.C.B. de heer Hendriks, hield een spreek beurt, natuurlijk op deze avond over het Boerenleenbankbedrijf, waarvan hij de groei en ontwikkeling en daarnaast het belang van de boer en burger de revue liet passeren. De royale tractatie op koffie met wor stebrood, die toen volgde, werd als zeer weikóm geaccepteerd en daar na werd met veel belangstelling de film gevolgd die werd vertoond, en ging over de paardensport van de boerenstand in België. Het werd een volle dag, want het was 12 uur toen voorzitter Nouwens met de christe lijke groet de bijeenkomst sloot. GESLAAGD. Aan het Seminarie Beekvliet te St. Michielsgestel slaagde voor het eindexamen gymnasium de heer J. J. M. v. Nieuwstad. Te Tilburg slaagde voor het eind examen gymnasium de heer Joep v. d. Heijden. Voor het diploma B ziekenverple ging slaagden mej. Liny Beerens en Mariam Musters, opgeleid in de Psy chiatrische inrichting „Voorburg" te Vught. Aan 't Dr. Mollercollege te Waal wijk voor H.B.S. A de heren W. Aussems, C. Schoenmakers en J. Smit. CHAUFFEURS-DIPLOMA. In Den Bosch werden dezer dagen door de rijksinspecteur van het ver keer de officiële C.C.V. chauffeurs diploma's uitgereikt. Van de 114 candidaten die aan de vakcursus chauffeur in Den Bosch en Eindhoven hebben deelgenomen, slaagden er 52, o.a. de heer M. Faro te Kaatsheuvel. GILDE ST. JAN. Op het nationaal concours, gege ven door de scherpschuttersvereni ging Maurits te Udenhout, heeft het gilde St. Jan weer grote successen behaald. Het tweede viertal van St. Jan, bestaande uit de heren B. van Kuijk, A. Dingemans, J. Roelofs en P. v. Laarhoven, met als kamp- schutter de heer B. v. Kuijk, legde beslag op de eerste prijs, terwijl het eerste viertal de vierde korpsprijs in de wacht sleepte. De heer Th. Sperber won het koningskruis, en 5, 6 en 8 opgelegd werd gewonnen door B. v. Kuijk, P. v. Nieuwstad jr. en P. v. Laarhoven, terwijl als slot de 3e prijs extra aanbieding werd behaald. BEKRONINGEN. Op het provinciaal Accordeon-con cours N.A.A., werden door onze. Kaatsheuvelse accordeon-virtuozen de volgende successen behaald: mej. Beppie de Vries le prijs met 77.6 p.; elementaire afdeling le prijs en kampioen J. Laros; le prijs M. v. d. Houdt, le prijs Sj. Dingemans, le prijs L. Jacobs. Het was woensdagmorgen in het Missiehuis St. Antonius van de Pa ters der H. Familie een ongekende drukte. Vanuit alle streken waren vrienden en bekenden gekomen om de grote stuwer van het Missiehuis in Kaatsheuvel, de zeereerw. pater H. Wortelboer, zaterdag j.l. in het Missiehuis „Nazareth" te Horst overleden, de laatste eer te bewij zen. En het waren niet alleen zijn medebroeders die uit alle huizen aanwezig waren, doch ook velen uit zijn grote vriendenschaar wilden hem op .zijn laatste tocht begeleiden. Om 10 uur ving de plechtigheid in de artistieke kloosterkapel, een bouwwerk van zijn groot initiatief, aan met het zingen van de Lauden door de Schola Cantorum van het studentenhuis. Daarna werd de so lemnele Requiemmis opgedragen. Celebrant was de hoogeerw. pater J. Vis, provinciaal der Nederlandse congregatie, diaken: de zeereerw. pater J. v. Heug'ten, rector te Horst, en subdiaken: de zeereerw. pater H. Kempes, rector van St. Antonius te Kaatsheuvel. Na de H. Mis volgde de begrafenis op het kloosterkerkhof, naar de wens van de overledene. Met pater Wortelboer is een van de meest pro minente figuren uit de congregatie der paters van de H. Familie heen gegaan en zeer zeker de grootste bouwer van het Missiehuis St. An tonius. Dat hij naast zijn omvangrijk kloosterwerk nog tijd vond om zijn medemensen buiten het klooster van dienst te zijn, zegt zijn bidprentje met de woorden: Bij al zijn zorg als bestuurder en leraar in de huizen der congregatie, won hij als raads man het vertrouwen van velen daar buiten. R.I.P. REÜNIE IN HET MISSIEHUIS. Een oud-studentenvereniging, al dus schrijft de moderator van de oud-studentenbond van het Missie huis St. Antonius te Kaatsheuvel, heeft een deugdelijke bestaansgrond, wat de goede resultaten in het ver leden bewezen heeft. Van officiële zijden wordt er de laatste tijd een actie gevoerd om meer aandacht te gaan besteden aan de in de „wereld" teruggekeerde priesterstudenten, waardoor alzo deze oud-studenten vereniging een zekere noodzakelijk heid heeft gekregen. Het gaat dus niet alleen om de „aardigheid" van een her-ontmoeting in het oude mil- lieu, maar vooral om de grote be langen van deze oud-studenten. Zondag 29 juni a.s. is voor dit jaar als reunie-dag vastgesteld en als no vum bij het 2e lustrum dat de bond viert zijn ook de dames van de leden dit jaar genodigd. Om kwart over 10 wordt de dag met een plechtige Hoogmis ingezet. ANJER-ACTIE. Z.K.H. Prins Bernhard viert zon dag a.s. zijn 47e verjaardag. Aan sluitend aan deze dag houdt Neder land zijn traditionele anjer-actie, waarvan de opbrengst momenteel in hoofdzaak gebruikt wordt tot steun aan culturele verenigingen op elk gebied. Ook de verenigingen in onze gemeente hebben daarvan bij her haling geprofiteerd, zodat het van zelfsprekend is dat onze plaats zich ook nu weer inzet om deze actie te doen slagen. V.V.V. Kaatsheuvel heeft de organisatie van deze actie weer op zich genomen en deed daar om weer een beroep op de muziek gezelschappen, die bereid gevonden zijn op maandag en dinsdag a.s. een muzikale rondwandeling door de ge meente te maken. Steeds blijft het daarbij een moei lijk probleem om een passende groep jongeren te vinden, die zich met de speldjesverkoop wil belasten, doch ook daarin is de V.V.V. schitterend geslaagd. Kapelaan Verhagen, de enthousiaste stuwer voor de stich ting van een jeugdhuis in de St. Jo zefparochie, heeft zijn jeugdgroep hiervoor ter beschikking gesteld endeze jongens kennen het klappen van de zweep. Ook de Efteling-bezoekers zal een anjer-speldje worden aangeboden, terwijl daarnaast een nieuwe foto kaart van het Koninklijk Gezin me de als steun ten verkoop zal wor den gesteld. TENTOONSTELLING HUISHOUDSCHOOL. In de Echo van maandag 23 juni stond een klein berichtje over de tentoonstelling die op 18 en 19 juni in bovengenoemde school werd ge houden. Het was inderdaad een keurig verzorgde tentoonstelling, die, zoals vermeld, een uitvoerig verslag ver dient. In het eerste lokaal waar mej. Steenbergen nu al bijna 5 jaar haar lessen geeft straalden een groot aantal leuke badtassen en andere kleurige handwerken in allerlei technieken de bezoekers tegen. In ditzelfde lokaal had ook de heer Goosen, muziekleraar, zijn vak trachten weer te geven. Leuke schriften en grammofoonplaten, als mede de instrumenten die men te genwoordig bij de uitoefening van muziek gebruikt, lagen er ten toon gesteld. Uit dit lokaal sprak een grote zorg voor deze culturele vak ken, die op de meisjes grote invloed hebben. Vanuit dit lokaal kwamen we in de al even verzorgde keuken. Voor al de sporthoek in frisse kleuren vroeg aller belangstelling. De sport- kleding was door de leerlingen ge wassen, gestreken en opgemaakt. Allerlei bijbehorende atributen ga- 'c .vV EEN GOED HORLOGE--- er v aMENCADEAU. EEN MOOI EXAMtii^ Voor jongens reeds van 49.75 af Voor meisjes reeds van 57.50 presenteert (hemelsblauw) de PELGRIM met glasdeur de JUNO en de ETNA met automatische aansteker. In al deze merken ook de GASCONFOREN de D.R.U. CONFETTE DEKSCHAAL zo uit de oven op tafel III de VACCO TERMOFLES, die uw koffie WARM en de melk FRIS bewaard. Steeds het nieuwste bij Hoofdstraat KAATSHEUVEL ven er een sportief tintje aan. Voorts zagen we in dit lokaal ge poetst materiaal, zoals koper, tin, enz. Verschillende manieren van koffie zetten en met zorg bereide maaltijden. Het waren menu's van primaire opleiding, burgerkeuken, fijne keukencursus, Mater Amabilis- school en Jongerencursus. Op de middentafel lagen van veel leerlingen de godsdiensttaken en A.V.O.-werk, zoals taal, rekenen, aardrijkskunde, post-cheque en gi rodienst, enz. enz. Menige bezoeker uitte zijn bewondering over het feit dat er toch zoveel voor de meisjes gedaan wordt. Van vele moeders hoorden we de verzuchting: „wat zijn wij toch veel tekort gekomen". Maar geen nood, moeders, geniet mee van hetgeen aan uw kinderen wordt geleerd. Laat hen thuis in praktijk brengen wat u hier op school gezien hebt. Het bleef niet alleen bij het cul turele en de keuken, ook het naai- lokaal overtrof de verwachtingen. Keurige jurken, pakjes, baby- en kindergoed maakten dit lokaal tot een klein modehuis. Alle eer aan mej. v. Dommelen, die ook voor de vijfde maal haar uiterste zorg aan dit lokaal gaf. Het werk dat hier ten toon lag gespreid van de le- en 2e-jaars primaire opleiding, middag cursus en avondschool, mocht gezien worden. Alle eer aan degenen die aan deze groepen les geven! En dan nog: de CAMPING-SHOW. Allereerst past hier een woord van dank aan de initiatiefneemsters van deze show, de dames Pel en v. Croo nenburg. De medewerking van de heer A. v. Gastel maakte het geheel werkelijk tot iets aantrekkelijks. De leerlingen die de show gaven, de den hun uiterste best om in 't kamp leven zo goed mogelijk de opgedane kennis van de huishoudschool weer te geven. Deze eerste poging ver dient zeker een stimulans te zijn voor een volgende keer, waarvoor we al reeds de medewerking van de heer A. v. Gastel zijn toegezegd. In alle lokalen was bovendien nog een aardige attractie. Het aantal bonen in de fles was 1729. Het dichtstbijzijnd geraden getal was 1700, door mevr. Steenbergen, die daarvoor een heerlijke cake kreeg. A. Hamers, Hoofdstraat 179, werd de gelukkige bezitster van de pya- ma, door het trekken van kaart: harten acht. Deze is bij loting toe gewezen, aangezien er meerdere deze kaart hadden geraden. Het vis net was 34.40 lang en werd geraden door Joke Rozenbrand, die hiervoor een prachtige badtas kreeg. Over 't algemeen kunnen we zeggen dat er op deze tentoonstelling met veel animo en zorg en vooral in goede team-geest is gewerkt. In een volgend nummer zullen we nog uitgebreid terugkomen op de diverse mogelijkheden die de school biedt aan dag- en avondcursussen. AGENDA. Vrijdag 78.30 u. n.m. inmanden wedvlucht Pont St. Maxence, in de Sportwereld; 7.30 u. n.m. bedrijfsvoetbal, comb, fa. Dingemans en Soeterboekfa. v. Nieuwstad. Zaterdag 8 u. n.m. Apollo-theater „Chirurg", toegang 18 jaar; 7 u. n.m. bedrijfsvoetbal, fa. Emza fa. Gebr. Pooters. Zondag 6 en 8.30 u. n.m. Apollo- theater: programma van zaterdag. Maandag 8 u. n.m. repetitie har monie Apollo, zaal hotel Smit; 8 u. n.m. repetitie harmonie St. Jan, zaal P. v. Dun. ZONDAG-DOKTERSDIENST. De praktijk van dokter Wijtenburg en dokter Raaij makers te Kaatsheu vel wordt waargenomen door dok ter A. de Vries, v. Rijckevorselstr. 6 te Loon op Zand, tel. 04166 - 250. Pastoor Schoenmakers overleden. Hedenmorgen om 10 uur zal in de parochiekerk te Loon op Zand een plechtige lijkdienst worden ver richt voor de zielerust van de zeer eerwaarde heer H. Schoenmakers, van mei 1933October 1955 pastoor der parochie, als opvolger van de zeereerwaarde heer E. Muré z.g. Pastoor Schoenmakers overleed maandagmorgen 23 juni 1.1. in het Liefdegesticht der Zusters te Raams- donk, zijn geboorteplaats. Zeer veel heeft pastoor Schoenmakers tijdens zijn verblijf in Loon op Zand voor zijn parochie gedaan. Om enkele fei ten te noemen: de kerk en kerke lijke gebouwen verkeerden bij zijn komst in financieel zorgelijke toe stand; hij wist dit alles in de kortst mogelijke tijd gezond te krijgen. Het parochiehuis en de jeugdzorg is voor het grootste gedeelte zijn werk. De H. Familie en de Maria-congre- gatie bracht hij tot ongekende bloei en richtte daarnaast de vereniging der Erewacht op. Tijdens de bezet ting behartigde hij op allerlei ma nieren de belangen van de onder duikers en toen na de bevrijding 't kerkgebouw dermate gehavend bleek te zijn dat het geheel onge schikt was voor de Eredienst, was zijn allereerste werk het herstel van zijn geliefd kerkgebouw. Hij be spoedigde bovendien een algehele restauratie, die reeds in 1949 plaats greep. Pastoor Schoenmakers was een trouw bezoeker van zijn zieken, waarnaast hij intens meeleefde met het wel en wee van ieder van zijn parochianen, wat wel het duide lijkst bleek tijdens het gedwongen verblijf van de Loonse jongens in Duitsland en later in Indonesië. Zijn laatste werkzaamheid was de nieuwe begraafplaats, die hij nog juist vóór zijn vertrek met speciaal verlof van de Bisschop, mocht in zegenen. Met leed in het hart ver liet hij in het najaar van 1955 zijn geliefde parochie, om tussen zijn fa milie in het Zusterklooster te Raamsdonk een welverdiende rust te gaan genieten. Gedurende drie dagen werd in de parochiekerk te Loon op Zand iede re avond om 7 uur de rozenkrans voor zijn zielerust gebeden. Dat de Loonse mensen hun vroe gere herder niet vergeten zijn, blijkt wel iedere avond, als de kerk geheel gevuld is met gelovigen. Hij ruste in vrede. Concert op de muzieknis. Op zondag 29 juni geeft de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging, met medewerking van de Gem. Zangver. „Echo der Duinen", een concert op de muzieknis. Aanvang half acht. De volgende werken zullen wor den uitgevoerd: 1. Mars Feu Sacre Ton Kotter 2. Tweede Peer Geynt Suite Edw. Grieg, arr. Fr. Meier 3. Slavische Rhapsodie no. 2 C. Friedeman Pauze. Optreden van de Zangver. „Echo der Duinen" 4. Oude kermistafereeltjes G. Boudijn a In de mallemolen b Bij de straatkunstemakers c Het valse buikorgeltje en het zielige aapje d Voor het paardenspul Chicago Jazz Ouverture Fernard Ruelle 6. Beacheauber C. Richardson Mars finale. Kaatsheuvelse Damkampioenschappen Berndijkse Damver. „G.E.O." Na weken van steeds stijgende spanning was dan jl. zondag de grote dag aangebro ken, dat de eindstrijd om het Kaatsheuvels Damkampioenschap gestreden zou worden en tevens de finale in de verliezersronde ge speeld werd. Het is voor GEO wel 'n succesvolle strijd geweest, daar dhr. H. v. Boxtel na een zeer spannende en ongetwijfeld enerverende par tij zijn grootste en ongetwijfeld ook meest bekwame rivalen de heren Piet v. Zon en H. Heuveling wist te verslaan en definitief wist uit te schakelen, waardoor hij zich met recht en gepaste trots als Kaatsheuvels Dam- kampioen mag beschouwen. De eindstrijd en de verliezersronde waren evenwel niet minder spannend, speciaal de heer André Emmers speelde enkele op een zeer hoog peil staande partijen en wist zo de benodigde punten bijeen te halen, waardoor hij met de prachtige wisselbeker en bijbehorende medaille kon gaan strijken. Na enkele spannende uurtjes kon dan de voorzitter, de heer A. van Wanrooij aan de winnaars de fel omstreden en begeerde tro- feëen oevrhandigd worden. Met welgekozen woorden sprak hij hen beiden toe, wel in het bijzonder de kampioen natuurlijk en hij kon hem dan ook met recht als twee steun pilaren van de nog jonge vereniging betite len. Zij hadden dan ook z.i. door hun spor tieve strijd en nimmer aflatende ijver en con centratie en hun deskundig spelen voorwaar de lauweren verdiend. Ook de aanwezige verloofde van de heer Emmers werd door hem in de hulde betrok ken en kreeg een mooi „boeket" aangebo den, wat zij zeer zeker wel verdiend had door haar verloofde zo trouw terzijde te hebben gestaan en aangemoedigd. Hierna richtte de spreker zich tot dhr. Fr. v. Munster, die als wedstrijdleider bij de kampioensronde fungeerde en tot de heer Karei Vrinten, die deze verantwoordelijke en moeilijke taak bij de verliezersronde naar ieders genoegen behartigde. Hij dankte hen beiden dan ook zeer hartelijk en sprak de hoop uit, dat de vereninging bij een volgen de gelegenheid weer van hun bekwame diensten gebruik zou mogen maken. Hierna nam hij de gelegenheid te baat om 'n woord van dank en hulde te brengen aan de voor zitter en spelers der zusterveren. EKDV voor hun steeds trouw opkomen en de grote sportiviteit waarmee zij gestreden hadden en dit tournooi zo prachtig hebben doen slagen. Tot besluit richtte de voorzitter zich tot de hospes der vereniging de heer en inevr. van Boxtel en dankte hen zeer hartelijk voor de prima ontvangst steeds en de steeds zo spontaan geboden gulle steun, thans weer voor de schitterende beker beschik baar gesteld voor de verliezersronde, i Hierna kregen nog de voorzitter van de EKDV, de heer P. van' Zon en de heer H. Heuveling het woord om de kampioen van harte te complimenteren met zijn suc- I ces en de voorzitter sprak woorden van dank en bewondering voor de zeer kame raadschappelijke ontvangst steeds en de I prima organisatie waardoor volgend jaar weer van hun deelname verzekerd kon zijn. Nogmaals kreeg toen de voorzitter van GEO het woord om zijn collega te danken voor zijn sympathieke en hartelijke woor den. Na dit meer officiële gedeelte bleef men nog enkele uurtjes aangenaam verenigd en werd nog menig glaasje gedronken en ge- toast op de winnaars en de beide vereni- gingen. j Het waren dan ook voor alle deelnemers voorzeker enkele genoeglijke en leerzame avonden geweest, waarnaar volgend jaar reeds met spanning wordt uitgezien. Dus Apa rte en moderne ZONDAGSDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 28 en zondag 29 juni. Arts Edm. van Rooij. Apotheek Nijman. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 29 juni 1958. 10 uur v.m.: Vic. A. Sjollema. 6.30 u. n.m.: Vic. A. Sjollema. Jeugddienst met medewerking van vocaal gemengd kwartet o. Lv. dhr. H. Nieuwkoop. Onderwerp: De mens meester. N. H. KERK BESOIJEN. Zondag 29 juni 1958. 10 uur v.m.: Ds. J. de Heer van Babiloniënbroek. 6.30 uur n.m.Ds. K. Schipper van Waspik. N. H. KERK BAARDWIJK. Loeffstraat 65. Zondag 29 juni 1958. 11 nr. v.m.: Ds. C. B. Schuurman. Heilig Avondmaal. GESLAAGD. Onze stadsgenoten Els Quik en

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 9