KAATSHEUVEL WAALWIJK Waalwijkse en Langstraatse Courant ATOMIUM-HORLOGE J. 0VERSBERG J. DE GEUS 40 JAAR !N DIENST bij machinefabriek Verhulst Loon op Hand KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR JUBILARIS 63, 60. MAANDAG 7 JULI 1958 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN uit blad verschijnt 2 x per week EEQjQMHET 81e JAARGANG No, 54. 22 cent per week per kwartaal 2.85 f 8.10 franco p.p. Advertentieprij s 10 cent per mm. Abonnement: speciaal tarief Contract-ad verten ties Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" GESLAAGD. Voor het 5-jarig Handelsavond school-diploma slaagde de jongeheer M. M. M. Voogd alhier. Voor het eindexamen afd. HBS B slaagden aan het Dr Mollercollege te Waalwijk A. v. Baar en N. Stef- fen alhier. Voor het 2e doctoraal Dierenarts te Utrecht de heer J. Jansen, alhier. Aan het St. Odulphus Lyceum te Tilburg slaagde voor het eindexa men H.B.S. B de jongeheer A. Vloe mans alhier, en aan de Paulus HBS voor het eindexamen B de jonge heer A. Kroot, alhier. SCHOOL VERKEERS-EXAMEN. De St. Leonardusschool 'heeft het primeur. Dat onze schooljeugd de verkeers regels door en door dient te ken nen, is momenteel geen overdreven luxe meer, zeker niet in onze plaats met zijn druk vreemdelingenverkeer in de zomertijd. Vooral de uren van het ingaan en meer nog het uitgaan der scholen, stellen vaak problemen, die voor goede oplossing een over tuigende zekerheid vereisen bij het oversteken en 't voorrang verlenen op de weg. We moeten het daarom toejuichen dat ook hier één van de scholen is begonnen met het oplei den van leerlingen tot verkeersbri- gadiertjes. De St. Leonardusschool mag er zich op beroemen hierin het primeur veroverd te hebben. Met het hoofd der school, de heer C. J. v. Dijk, zijn de lessen gegeven door wachtmeester v. d. Velden, van de Rijkspolitie alhier; 29 leerlingen hebben zich aan het schriftelijk exa men onderworpen en hiervan vol deden er 24 aan de eisen, om ook aan het mondeling en praktisch exa men deel te nemen. De jury hier voor bestond uit de beide leraren en de consul van het Verbond voor Veilig Verkeer, de heer H. van Nieuwstad. De uitslag van dit twee de gedeelte is nog niet bekend ge maakt, doch het kwam ons ter ore dat ongeveer 80% hiervan met goed gevolg ook dit gedeelte gemaakt heeft. Het ligt in de bedoeling aan de uitreiking der diploma's enig of ficieel cachet te geven, wat we in ons volgend nummer waarschijnlijk definitief kunnen melden, met te vens de datum die hiervoor is vast gesteld. DE KERMIS IS VOORBIJ. Kermis Kaatsheuvel gaat nog steeds crescendo. En niet alleen dat Kaatsheuvel zelf kermis vieren kan en ook echt kermis viert, ook de toeloop van vreemdelingen blijft jaar op jaar groeien. Hadden we het vorig jaar met de abnormale zomer hitte mogelijk wat minder vreemde- lingenbezoek, dit jaar is het een drukte geweest, .zoals we die nog nooit gekend hebben. De kermis exploitanten en de zaal- en café houders hebben daarvan geprofi teerd en staken hun voldoening dan ook niet onder stoelen of banken. De matinee's hadden de traditionele drukte, met speciaal in Euphonia voor de eerste en laatste dag, geheel uitverkocht. De avondgelegenheden stonden daarbij niet achter en waar het druk is, daar is ook stemming, en een stemming die vaak boven 't orkestmuziek uitlaaide. Het ver sterkte politiecorps trad tactisch en kalm op, en had daardoor geen moeite de orde te handhaven, zodat we, als gewoon, weer mogen ver melden dat er niets is voorgevallen dat kermis 1958 ontsierde. EUPHONIA NAAR DE EXPO. Vandaag is de harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia, op uit nodiging naar de wereldtentoon stelling in Brussel om daar te con certeren. Dat er voor deze uitzon derlijke gelegenheid grote belang stelling bestaat, moge blijken uit 't feit, dat de reis ondernomen wordt met drie grote touringcars van het reisbureau Jan van Dijk uit Den Bosch, in totaal 137 personen. De reis wordt meegemaakt door dhr Kroes uit Rosagaerde, employé van het Nederlands Planetarium op de Expo, die het Kon. Gez. bij zijn be zoek aan de Expo tot gids zal die nen. BENOEMD. Tot leraar in de wiskunde aan de Hogere Textielschool en aan de H.T.S. te Tilburg, is benoemd dhr W. Vrinten alhier, momenteel leraar aan het R.K. Bisschoppelijk College St, Jozef te Weert. LOTERIJ ST. JOSEPHPAROCHIE. Om organisatorische redenen is de trekking van deze loterij tot nadere datum uitgesteld. AGENDA. Dinsdag 7.30 uur n.m. muziekcur- sus r.k. par. zangkoor St. Jan in de Mulo. Woensdag 8 uur n.m. Apollo-thea- ter: filmvoorstelling; 8 uur n.m. repetitie harm. kon. muz. gez. Euphonia. Donderdag 8 uur n.m. repetitie zangvereniging Bel Canto, zaal Piet v. Dun. Schuttersgide St. Hubertus. Op eerste kermisdag hield boven genoemd gilde haar jaarlijks ko- ningschieten, tevens prijsverschie- ting. Dit jaar was het de nog jeug dige schutter, de heer A. Akker mans, die de titel op zijn naam kreeg. Voorwaar een prachtige pres tatie. Na hartelijke woorden, ge sproken door de voorzitter, had de overdracht plaats van een prachtig koningszuil, waarop de nieuwe ko ning met recht trots was. De uitslag van de wedstrijd was als volgt: 1 A. Akkermans, 2 J. Aarts sr, 3 J. Snoeren, 4 J. Aarts jz., 5 E. v. Noije, 6 C. Hebing, 7 E. v. d. Velden, 8 W. v. Dielen, 9 P. v. d. Wouw, 10 Jac. Schoones. Extra aanbieding; 1 J. Aarts jz., 2 J. Hoezen, 3 J. Aarts sr, 4 E. van Noije, 5 Jac. Schoones, 6 P. v. d. Wouw. Aangifte voor de kleuterschool. Voor het komende schooljaar van de kleuterschool, kunnen vandaag, dinsdag en woensdag van 46 uur de ouders hun kleintjes opgeven. Ook donderdag kan dit van 45 u. geschieden. Voor deze opgave moet het trouwboekje worden meege bracht. BERNDIJK BENOEMD. Onze parochiaan Pater J. Donders C.S. Sp., die sinds maart '56 als missionaris in Mobaye, Midden Afrika, werkt, is benoemd j tot pastoor van Bangassou. GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad dei gemeente Waalwijk, te houden op donder dag 10 juli 1958, te 19.30 uur, ten ge meentehuize. Punten van behandeling 1. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe legesverordening. 2. Voorstel tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte der bei de havenkaden. 3. Voorstel tot het verlenen der ge vraagde medewerking ingevolge artikel 72 der lager onderwijswet 1920 voor uitbrei ding der centrale verwarming in de r.k. la gere meisjesschool te Waalwijk-centrum. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanschaffing van appara ten door het gasbedrijf. 5. Voorstel tot ruiling van grond in de Buitenpolder van Besoijen. 6. Voorstel tot het aangaan van een geldlening. 7. Voorstel tot het aangaan van een transactie met betrekking tot overdracht in eigendom en verkrijging in eigendom van onroerend goed. (f 200.000 bij de Bank van Nederl. Ge meenten). 8. Wijziging begrotingen 1957 en 1958. PRE-ADVIEZEN Vaststelling nieuwe legesverordening. De thans vigerende verordening dateert van 1950, terwijl de daarin opgenomen le gesbedragen nagenoeg nog alle gebaseerd zijn op het kostenniveau van de dertiger jaren. De verordening is sedert haar vaststel ling wel op incidentele punten herzien, maar een algehele aanpassing aan de sterk gestegen prijzen van het materiaal en de salarissen van het administratieve en tech nische personeel is nog achterwege geble ven. j Bovendien zijn enkele wetswijzigingen tot stand gekomen, aan welke de betreffende bepalingen van de legesverordening nog niet zijn aangepast, zodat zij op verschil lende punten verouderd is. Een algehele technische herziening is daardoor ook nood zakelijk geworden. 1 Daarnaast is het de wens van de rege ring, blijkens de circulaire van de Minister aan de gemeentebesturen, welke voor 1958 een aanvraag tot verhoging van de alge mene uitkering uit het gemeentefonds heb ben ingediend, dat de tarieven van heffin gen als leges, begrafenisrechten, haven- en bruggelden, marktgelden, slachtrechten en dergelijke de ontwikkeling van de lonen en prijzen zóveel mogelijk te volgen. Als gevolg van de voorgestelde verhoging der rechten zal de opbrengst van de secre tarieleges en de rechten van de burgerlijke stand, welke voor het jaar 1958 geraamd zijn op f 7000. -stijgen. Hoe groot deze stijging zal zijn, valt uiteraard moeilijk te zeggen. Toch achten wij een hogere ra ming van f 5000. - per jaar mogelijk. De leges voor de bouwvergunningen zullen in beduidende mate hoger geraamd kunnen worden. Deze zijn thans geraamd op f 5.500. Een verhoging tot f 11.000.- achten wij hierdoor mogelijk. Verbetering r.k. meisjesschool ,,St. The- resia", Grotestraat 244a. Het bestuur der r.k. meisjesschool Gro testraat 244a, alhier, richt zich tot uw raad met het verzoek om médewerking ingevol ge art. 72, der lager onderwijswet 1920 voor de vervanging van de bestaande ke tels van de verwarmingsinstaliatie door 2 nieuwe, alsmede voor de verandering van de verlichting in de hal. Uit de door het bestuur overgelegde stuk ken blijkt, dat de thans aanwezige verwar mingsinstallatie niet voldoende capaciteit bezit om het sinds 1951 uitgebreide gebouw voldoende te verwarmen. In verband met het vorenstaande stellen B. en W. voor aan het bestuur van de r.k. meisjesschool, voornoemd 1. de gevraagde medewerking te verle nen voor a. de vervanging van de aanwezige ke tels voor de centrale verwarmingsinstallatie door twee nieuwe met grote capaciteit, als mede voor het geschikt maken van deze installatie tot toepassing van het oliestook- systeem; b. de vervanging van de verlichting in de hal door een practisch bruikbaar systeem; 2. de gevraagde medewerking voor de overige werken, genoemd in het verzoek met bijbehorende stukken, te weigeren. Het verkrijgbaar bij HORLOGERIE Winkelgalerij Waalwijk „NOORD-BRABAND" Gunstige financiële resultaten. Volgens het jaarverslag over 1957 van de N.V. „Noord-Bra- band" Maatschappij van Verze kering op het Leven te Waal wijk was de produktie zeer be vredigend. Zii bedroeg f 44.816.527 (vorig jaar 37.193.172). Het verval door overlijden, expiratie, afkoop en wanbeta- i ling beliep f' 18.440.295 (f 15.286.828) en door valuta wijziging en andere oorzaken f. 3.736.853 (nihil). Het totaal verzekerd bedrag steeg tot ruim f 308 miljoen. De uitkeringen b" overlijden bedroegen f 1.037.138 (1.071.842) en de uitkeringen door aankoop 821849 (f 688.635). Aan pre- miën werd ontvangen een be drag van f 9.345.527 (9.162.502) De wiskundige reserve steeg met f 3.864.373 tot f 59.561.224. De berekening heeft plaats ge vonden met een gemiddelde ren tevoet van 3,20 pCt. terwijl de gemiddelde rente der beleggin gen 4,47 pCt. (4,27 pCt.) bedroeg. De financiële resultaten wa ren gunstig zodat het mogelijk was aan de vrije reserves f 258.384 toe te voegen. Met het gestorte aandelenka pitaal ad f 601.000 bedragen de zichtbare extra waarborgen f 3.861.927. GESLAAGD. Op 5 juli slaagden te Nijme gen voor het aldaar gehouden examen; Praktijk diploma Ma- chineschrijven, de onderstaande candidaten Mej. Carla Schalken, Nelly Stok- kermans, Betsie Laros, Mieke de Bondt allen uit Kaatsheuvel. Mej. Betsie de Rooy, Corry Mandemakers en Truus Nieuw koop allen Sprang-Capelle. Mej. Jo Mackay uit Drunen. Mej. Lucia Brekelmans uit Waalwijk. Geslaagden genoten hun op leiding bü de heer L.1 v. d. Leur, Grotestraat 238, Waalwijk. ZIEKENTRIDUUM. Het ziekentriduum voor ge heel Waalwijk zal dit jaar plaats hebben op 23, 24 en 25 juli a.s. De machinefabriek de Fa. Wed. Verhulst Zn. heeft voor de derde maal; in enkele jaren tijds een personeelslid gehuldigd, dat kon terugzien op een 4Ó-jarige dienstvervulling in dit bedrijf. Ditmaal was het de chef van de lasserij de heer J. de Geus, die zaterdagmorgen ter gelegenheid van dit bijzonder jubileum in 't directiekantoor van het bedrijf werd gehuldigd. Behalve door de voltallige directie werd deze liul- digingshij eenkomst ook bijge woond door de burgemeesters van Waalwijk en Drunen, de he ren J. Teijssen en A. Snels en door een aantal genodigden. De jubilaris, die was vergezeld van een aantal familielden, werd allereerst namens de directie toegesproken door de hr. A. Ver hulst. Deze schetste in grote trekken de voortreffelijke dienst vervulling van de hr. de Geus, die op 24-jarige leeftijd z'n in trede in 't bedrijf deed en zich in de loop der jaren door z'n gede gen vakkennis en ijver onder scheidde als een der beste mede werkers. Spr. wees er op, dat de jubilaris bij de downs, die zich uiteraard ook in dit bedrijf hebben voor gedaan, altijd op de bres heeft festaan en daardoor in belangrij- e mate tot de ontwikkeling van 't bedrijf heeft bijgedragen. De heer de Geus werkte zich al vlug op tot le lasser en doordat hij de ontwikkeling van de lastechniek steeds op de voet volgde bleef hij een vakman van bijzondere be kwaamheid. Toen 't bedrijf zich in 1945 gebeel omschakelde en zich richtte op de fabricage van verwarmingsinstallaties door middel van de luchttechniek, was de heer de Geus een van de genen die zich het beste en het snelst daarbij aanpaste. Het be drijf, aldus de heer Verhulst, heeft aan u dan ook veel, zeer veel te danken en stelt u dan ook gaarne ten voorbeeld aan de jon geren; in dit bedrijf. Tot de kin deren van de heer de Geus zei de heer Verhulst, dat zij met recht en reden trots op hun va der kunnen zijn. Namens de di rectie bood hij de heer de Geus een geschenk onder couvert en een gouden polshorloge aan. Burgemeester Teijssen, die vervolgens het woord voerde, wees op de grote betekenis van het feit, dat de heer de Geus, ge durende 40 jaar in het bedrijf werkzaam is geweest op een wij ze, die de directie haar grote er kentelijkheid heeft doen uit spreken en de heer de Geus tot voorbeeld heeft doen stellen. Door uw kwaliteiten, uw hoe danigheden en luw karakterei genschappen, aldus burgemees ter Teijssen, bent u ook symbo lisch een lasbrander geweest in de personeelsketen. „Uit de po sitie, die gij u hier verworven hebt, blijkt dat ge een exponent onder de werknemers bent op wie het bedrijf in alle opzichten kan rekenen. Uit uw 40-jarige dienstvervulling spreekt tevens een goede, niet meer te verbre ken verhouding tussen bedrijf en personeel en daarom zijn dergelijke dienstjubilea waard om voor het voetlicht te worden gebracht." Gaarne deel ik de vreugde rond uw persoon, al dus burgemeester Teijssen, en gaarne betuig ik u mijn per soonlijke waardering voor alles wat gij hier en ook in het maat schappelijk leven van uw woon plaats Drunen hebt verricht. „Het verheugt mij dan ook bij zonder u te kunnen mededelen, dat het Hare Majesteit de Ko ningin heeft behaagd om u, op voordracht van mijn collega uit Drunen en mij, te onderscheiden met de zilveren medal.je ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau." Vervolgens verzocht burgemeester Teijssen zijn Dru- nense ambtgenoot, burgemees ter Snels, de jubilaris de konink lijke onderscheiding op te spel den. Burgemeester Snels zei erken- tejijk te zijn voor het feit dat hij deze onderscheiding mocht uitreiken. Op de eerste plaats omdat deze was verleend na een gezamenlijke voordracht van Waalwijkse ambtgenoot en hem zelf, maar ook en vooral omdat hij er trots op ging in zijn ge meente iemand te hebben, „die een zo voorbeeldige liefde en trouw voor een bedrijf heeft we ten op te brengen. Vooral in de ze tijd, waarin de geest anders is gericht en het „va et vient" frequenter is, is dit iets wat ze ker bijzondere vermelding en waardering verdient." Het wil toch wel iets zeggen, dat de di rectie door uw grote zorgzaam heid, liefde en trouw kan ver klaren; u behoort tot onze meest trouwe medewerkers, aldus bur gemeester Snels, die dan ook uiting gaf aan zijn grote per soonlijke waardering voor de dienstvervulling van de jubila ris. Maar ook, aldus de burge meester, in het geestelijk en maatschappelijk leven van de gemeente Drunen hebt gij u een verdienstelijke plaats verwor ven en zijt ge een voorbeeld voor anderen. Burgemeester Snels sloot zich in zijn gelukwens dan ook geheel aan bij de voorgaan de sprekers en sprak daarbij de hoop uit, dat de heer de Geus de koninklijke onderscheiding nog vele jaren met ere en in goede gezondheid zou mogen dragen. Namens het personeel werd de jubilaris toegesproken door de heer Th. Trimbach die er op wees, dat de heer de Geus on danks veel persoonlijke tegen slagen zich altijd had onder scheiden door zijn grote werk lust en plichtsbetrachting. De jongeren in het bedrijf zijn u dan ook erkentelijk voor uw me dewerking en voorbeeldige sa menwerking, die niet alleen voor het bedrijf, maar ook voor het personeel van groot belang is. Dit laatste wordt helaas nog niet door allen ingezien. Namens het personeel bood spr. de ju bilaris een geschenk onder cou vert aan. In welgekozen woorden bracht de heer de Geus vervolgens dank aan God voor de kracht en de gezondheid, die hem in staat hadden gesteld zijn werk te) ver vullen; aan H.M. de Koningin voor de bijzondere onderschei ding; aan de beide burgemees ters voor hun bemoeiingen in deze en voor de waarderende woorden; aan de directie voor wat zij voor hem en de zijnen als mens en als werkgevers steeds waren geweest; aan het personeel voor de prettige sa menwerking; en tensl.otte aan de schenkers van de fraaie ca deaus. De heer de Geus besloot zijn dankwoord met het uit spreken van de verwachting, dat hij nog vele jaren in dienst van het bedrijf werkzaam zou zijn. Ten slotte kwam het voltal lige personeel de heer de Geus met zijn jubileum gelukwensen, waarbij de afd. lasserij haar chef een kist sigaren aanbood. Sluiting en Tentoonstelling van de Middelbare Vakschool voor de leder- en schoenindustrie te Waalwqk, Op donderdag 17 juli a.s. des morgens om 11 uur zullen de dagcursussen van de MVLS ge sloten worden. Na de uitreiking van de diploma's bestaat er ge legenheid om het werk van de leerlingen te bezichtigen waar voor een tentoonstelling zal ge organiseerd worden die geopend zal zijn op donderdag 17 juli van 2 tot 5 uur en op vrijdag en za terdag d.o.v. van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. De MVLS is de enige school in Nederland die door middel van haar dagcursussen een op leiding geeft voor de vorming van leidende krachten in de le der- en schoenindustrie. Het is daarom voor de indus triële leiders een zeer goede ge legenheid om zich een oordeel te vormen over hetgeen door middel van dit middelbare vak onderwijs kan worden bereikt temeer omdat zij zich hier op de hoogte kunnen stellen van de prestaties van hun eventueel leidende krachten. Ook voor ouders die aan de toekomst van hun kinderen moe ten denken en voor degenen die belangstelling hebben voor de leder- en schoenindustrie komt op deze tentoonstelling de veel zijdigheid van de school op het gebied van de leder- en schoen industrie in de door haar, tij dens 't onderwijs, gefabriceerde producten op interessante en leerzame wijze tot uiting. Ook dit jaar is de MVLS weer in staat geweest de allermodern ste ledersoorten te fabriceren, zoals: schrumpfleder van kalfs vellen en halzen, basaan en Per sians, suède -hunting, -schrijf splitsuède, boxcalf, mast- en rundbox in caseïne en plastic afwerking, chevreaux, zeemle der (volle traanlooiing) en pels leder. De MVLS kan U ook vele zware ledersoorten tonen waar van wij hier willen noemen: zoolleder voor schoenfabrieken van uiterst soepele kwaliteit voor damesschoenen tot het meer standige zoolleder voor he renschoenen, zooileder voor re paratiedoeleinden alsmede hal-; zen voor Good Year en Mackay binnenzolen. De diverse technische leder soorten zijn ook goed op de ten toonstelling vertegenwoordigd. U zult daar kunnen zien: tassen- leder, grauwoverleder, semi- chroom- en chroomvetleder, voetballeder, chroomgelooid drijfriemenleder en tuigleder. Bij de afdeling machinale schoenfabricage kan men de di verse stadia van de schoen in bewerking zien. Het begint met een ruwe blok hout, waarvan leesten worden gemaakt, verder de ontwerpen, cliché's, uitge werkte series (graderen), ge sneden en gestikte schachten» en schoenen gemaakt volgens de standaard- en volgens fantasie methoden. Zo kan 'men op deze tentoon stelling zien flexible, zowel ori gineel als repareerbaar; Mackay houtgepend en doorgenaaid en Mackay-Welt alles in de ruim ste zin. Het Good-Year systeem, het ago-systeem en combinaties van de diverse systemen. Wij zouden ieder, die op een of andere wijze voor de Leder en Schoenindustrie is geïnteres seerd willen adviseren om de thans geboden gelegenheid, om nader met1 de resultaten van het vakonderwijs dezer school ken nis te maken, te benutten. WAALWIJKS INVITATIE- TOURNOOI HAD PRETTIG VERLOOP. Ofschoon de deelname niet zo groot was als voorgaande jaren heeft het Waalwijks Tennis-In- vitatie Tournooi ook dit jaar weer een bijzonder prettig ver loop gehad en er mag dan ook gesproken worden van een zeer geslaagd tournooi. Dit welsla gen is zowel te danken aan de prettige, sportieve sfeer waarin gespeeld is, als aan de organisa tie die ook nu weer op voor treffelijke wijze verzorgd was door de dames Z. Hoffmans en T. Wiesman en de heren Itali aander. Dit weekeinde werden de di verse finales gespeeld met het hieronder vermelde r/esultaat. Gisteravond had in Hotel Ver- wiel de prijsuitreiking plaats, welke werd verricht door de heer F. Italiaander. De heer H. Pelli kaan, die ook nu weer beslag legde op de eerste plaats in het heren enkelspel A ontving uit handen van de heer N. Vla'ar de door Waalwijks Belang beschik baar gestelde wisselbeker. Na mens de speelsters en spelers dankte ten slotte de heer Pelli kaan voor de uitstekende orga nisatie van dit tournooi. Deze prijsuitreiking werd besloten met een bijzonder geanimeerd bal. Uitslagen Finales Waalwijks Invitatie Tournooi 1958. Heren-Enkel A H. Pellikaan, Tilburg J. de Rooy, Tilburg 64, 48, 61. Heren-Enkel B: T. Donders, Tilburg B. Mey- nen, Vught, 6—3, 1—6, 6—1. Dames-Enkel A: Mej. B. Horsten, TilburgMej. J. de Vleeschhouwer, Tilburg 3—6, 6—3, 8—6. Dames-Enkel B: Mej. v. d. Aa, Tilburg Mej. v Laarhoven, Waalwijk, 62,'6-2. Dames-Dubbel B: Mej. v. d. Aa-CMej. v. Itterson, Tilburg Mevr. I. Italiaander- Mej. Z. Hoffmans, Waalwijk, Heren-Dubbel A: Heren de Vleeschhouwer-Naar- ding), Tilburg I— Heren /Pelli- kaan-v. Heijst, Tilburg-Waalw. 63, 63. Heren-Dubbel B: Heren v. d. Ree-Meijnen, 'Vught Heren F. Stevens-B. de Vries, Tilburg, 6—4, 26, 6—4. Gemengd Dubbel A: Hr. en Mevr. Pellikaan, Tilburg, —Mevr. Westendorp-J. de Rooy, Tilburg, 6—1, 6—3. Gemengd Dubbel B: Hr. en Mevr. Dancewicz, Capel- le Mej. Rissens-T .Donders, Tilburg, 6—4, 5—7, 6—4. PLOTSELING OVERGESTOKEN Toen het 5-jarig meisje B. v. H. uit de Paul Krügerstraat bij het St. Antoniusplein plotseling de rijweg overstak, werd zij door een auto, bestuurd door J. B„ gegrepen en tegen het wegdek geslingerd. Nadat dr. Lenglet eerste hulp had verleend, werd het kind naar het St. Nicolaas- ziekenhuis overgebracht. Het bleek 'n zware hersenschudding te hebben opgelopen. VEEL ROOK. Dikke rookkolommen deden vrijdagmiddag het vermoeden rijzen, dat er ergens achter Be soijen een fikse brand woedde. Zowel de nieuwsgierigen als de brandweer kwamen tot de ont dekking, dat de rook het vuur niet waard was. Het vuur speel-

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5