fyoM Adverteerders een ervaren FAKTURISTE Militaire Werkschoenen Denkt aan Uw KERMIS-advertentie Gelieve er voor zorg te dragen, dat de tekst van Uw advertentie tijdig in ons bezit is. Wij kunnen er dan de meeste zorg aan besteden Administratie DE ECHO VAN HET ZUIDEN 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 JULI 1958 7 üaamsdonk Raamsdonksveer Voetbalsport WANDELSPORT Wielrennen DE WERELD ROND Pluimvee Landbouw H. v. d. GELD Op modern middelgroot fabriekskantoor te Waalwijk wordt gevraagd jeugdelftal van Raamsdonksveer werd het derde elftal van de Was- pikse jeugd kampioen van de afde ling. Zomeravond-voetbal Raamsdonksveer en omstreken. De uitslagen van de wedstrijden die afgelopen week in de competitie voor Raamsdonksveer en omstreken werden gespeeld, luiden als volgt: SNABHollandia 1 1—3 KeizersveerWaspik 32 JCL—PNEM 8—0 Derby BoysGood-Luck 12 PNEM—SNAB 1—1 De stand in deze competitie, bij gewerkt tot en met 6 juli is: Keizersveer 14 uit 9; SNAB 10 uit 10; Good-Luck 10 uit 10; Hollandia 9 uit 8; FNEM 8 uit 10; Waspik 4 uit 10; Derby Boys 2 uit 9. Het programma voor deze week luidt: 7 juli: Derby BoysHollandia 8 juli: JCLKeizersveer 10 juli: Keizersveer—Derby Boys 11 juli: WaspikHollandia SNAB—JCL Good-LuckPNEM Geslaagd. Voor het Mulo-diploma slaagden de volgende leerlingen van de Her vormde school: Uit Raamsdonksveer, Greetje en Sonja de Graaf, Nellie Paans, Henk en Joyce Bleesekamp en Beb Weda. Uit Geertruidenberg: Leen Rade maker, Joop Maasbommel en Denis Vos. Uit Drimmelen: Rina Meijwaard. Uit 's-Gravenmoer: Toos van der Dussen. Uit Sprang-Capelle: Jan de Groot, Chini de Haak, Sjaan Wagemakers. Slechts één leerling werd afge wezen. Aan de Modevakschool te Oos terhout slaagden voor het examen costuumnaaien de dames Ria en Li- dy Schoenmakers. Benoemd. In de vacature van de heer Visser, hoofd van de Herv. Mulo, is be noemd de heer H. Stemfoort uit Rijswijk (Z.H.). Gegund. Aan de firma C. Kerstens te Raams donksveer is onderhands gegund 't bouwen van 7 winkelwoonhuizen en 7 middenstands woningen te Pijn- acker (Z.H.) voor rekening van Na tionaal Grondbezit N.V. te 's-Gra- venhage. Aanbesteding Groene Kruis-gebouw. In Rehoboth te Raamsdonksveer had de aanbesteding plaats van het Groene Kruis-gebouw, waaraan bin nenkort zal worden begonnen. Er werd als volgt ingeschreven: J. v. Laarhoven, R.donk ƒ49.343.- N. v. Struijck, Nieuwendijk 49.390.- B. v. d. Broek, Waspik ƒ49.868.- W. Fitters, Waspik 49.930.- Gebr. Boom, Raamsdonk 50.753.- D. v. Oversteeg en Zn., Vrijh.-Capelle 50.974.- M. Verhagen, Spr.-Capelle 51.035.- Gebr. Broekhoven, Oosterhout ƒ51.770.- J. Weterings, R'veer 51.800.- G. Heesters, R'veer 52.000.- J. Nieuwenhuijsen, Sprang 52.336.- J. Broeken, Terheijden 52.540.- Fa. A. van Andel, Nieuwendijk 53.252.- Fa. Fenkens, Handel 53.400.- Gebr. Spuijbroek, R'donk 55.328.- J. van Enden, Breda 55.500.- P. v. Suijlekom, R'donk f 56.000.- J. Kops, Oosterhout 57.380.- Fa. Blom en Zn., R'veer 60.845.- B.S.V.—W.S.C. 4—0. Budel is in deze wedstrijd onbe twist de sterkste geweest, zowel in haar goed sluitende en krachtig in grijpende verdediging als in de snelle voorhoede, die verrassend opereerde en vaak verrassende en keiharde schoten afvuurde op de WSC-veste. Tegen dit geweld kon WSC niet op en alhoewel Brok zijn uiterste best deed, hij kon het on mogelijk houden, daar zijn secon danten het vuur en het inzicht mis ten om de snelle buitenspelers een halt toe te roepen. De kanthalfs en de WSC-voorhoede bleven onder de maat en vermochten niet de BSV- defensie uit haar verband te rukken. Gelukte dit een enkele keer wel, dan waren de schoten te zwak om de Budelse doelman te verontrusten. Daarmee is de kans op 't heroveren van het 2e klassersehap voorlopig weer voor een jaar verkeken. Jam mer, maar het is nu eenmaal zo. Reeds na 10 minuten, toen een vrije trap wegens hands op 't doel werd geschoten, werd de bal van richting veranderd en Lou Pulles moest de bal laten gaan en verrekte een spier; 10. Jan Bergmans ver ving hem op waardige wijze. Na 25 minuten dachten we Pul les gelijk te zien maken, doch diens kopbal uit een corner, werd door een der backs uit het doel gekopt. Vijf minuten voor de rust rukte de beweeglijke BSV-reehtsbinnen door het midden op en diens onverwacht hard schot sloeg hoog in het doel in als een granaat; 20. Na de rust kwam WSC iets meer opzetten, doch de aanvallen werden slecht afgewerkt of smoorden in de verdediging. Budel kwam terug, fel en doortastend. Herhaaldelijk moest Schilders de snelle rechtsbuiten la ten gaan en middenvoor en links buiten knalden er op los dat het een lust was. Jan Bergmans verrichtte wonderen in het doel, doch de over macht was te groot. Na 25 minuten in de tweede helft scoorde de BSV- middenvoor voor de derde maal en een kwartier voor het einde rondde de rechtsbuiten een formidabele rush af met een keihard schot; 40. De WSC-aanvallen, die nu mas saal werden opgezet, mistten de kracht om zelfs maar één tegendoel punt te forceren. De Budelse verde diging liet deze wedstrijd geen doel punt toe, en BSV veroverde door deze verdiende overwinning het zo fel bestreden en begeerde 2e klas- t serschap. i Wederom een mooi resultaat van de twee I „Hertog Jan"-groepen. Zaterdagmiddag was Vught het trefpunt van alles wat in onze provincie aan wande len doet. De Vughtse Politie Sportvereni ging organiseerde n.l. haar jaarlijkse wan deltocht, die elke keer weer meer deelne mers trekt. Ook de twee jeugdgroepen van „Hertog Jan" waren present, evenals een aantal senioren van deze vereniging. Het weer was, traditiegetrouw, prima, j De Vughtse Politie Sportvereniging ver staat al jaren de kunst om deze laatste gro- j te training voor de Vierdaagse, ook wer- kelijk een training te laten zijn. En daar- i aan wordt dan de schoonheid van het par- j cours niet opgeofferd, zodat ook zij, die i niet naar Nijmegen of Apeldoorn gaan, aan i hun trekken komen. De deelname was enorm. Reeds vorige week maandag, het einde van de voor-in schrijving, was, naar men ons mededeelde, de 5000 overschreden. Al deze wandelaars defileerden, ieder j op eigen wijze, al naar de onderscheiding militairen - semi-militairen - burgergroe- pen, voor de Burgemeester van Vught. Aan de finish werd door de groepen front ge- i maakt en meldde de commandant of lei- i der(ster) de groep af bij een zeer belang- stellende Burgemeester. Later op de avond was het weer deze j Burgemeester die de prijzen uitreikte. Uit zijn handen ontving de leidster van de B- groep van „Hertog Jan" de vierde prijs, terwijl aan de leider van de A-groep de tweede prijs werd overhandigd. Zeer zeker weer een resultaat waarover leden en leidsters tevreden mogen zijn. Het behalen van prijzen op tochten met zulk een zware concurrentie is al een prestatie. Als dan deze prijzen zo hoog zijn als regel matig het geval is, dan blijkt hieruit wel overduidelijk, dat door de wekelijkse trai ning, waarop bijna alle jeugdleden trouw aanwezig zijn, deze twee groepen gekomen Zijn bij de besten van 'Noord-Brabant. Dat dit niet overdreven is bewijst onder staand overzicht van de resultaten van de laatste acht weken: Kruiningen, geringe deelname, A-groep I, B-groep 2. Dordrecht, zeer zware concurrentie, ruim 4200 deelnemers, A-groep 2, B-groep 6. 'Oisterwijk, duizenden deelnemers, con currentie vrij zwaar, A-groep 4, B-groep 5. Vught, meer dan 5000 deelnemers, con currentie zwaar, A-groep 2, B-groep 4. TOUR DE FRANCE. NELUX-PLOEG BLIJFT OP DE VOORGROND. Het gaat de Nelux-ploeg in de Tour de France nog steeds voor de wind. Voorting moest zijn gele leiderstrui in de afgelopen week weliswaar afstaan aan de Fransman Darrigade, hij wist zich toch door zeer tac tisch en sterk rijden op de 3e plaats te handhaven met slechts 38 sec. achterstand op de koploper. Ook de overige renners van de gecombineerde nederlands-luxem- burgse ploeg leveren uitstekend slag en de mogelijke Tour-winnaar, Charles Gaul be wees in de eerste tijdrit van deze Tour ook een pre tijdrijder te zijn door de franse sterrijder Auquetie 7 sec. achter zich te laten. Het verlies van Lehaye, die tengevolge van een gescheurde spier in zijn knie in de bezemwagen moest stappen, was onge twijfeld een tegenvaller, maar het moreel van de Nelux-ploeg is ongebroken en enige optimisme ten aanzien van de komende bergetappes is dan ook wel gerechtvaardigd. In de etappe van St. Nazaire naar Royan kwam de Nelux-groep bijzonder sterk voor de dag door beslag te leggen op de eerste plaats in het dagploegenclassement. Gisteren leverde de aankomst in Bor- 1 deaux, de plaats die al menigmaal een Nederlander als eerste heeft zien binnenko- i men, een Nelux-succes op. Het was de Italiaan Padovan die de sprint won van een groepje, waarin ook onze landgenoten de Jongh en Piet van Est zaten, hetgeen de Nelux-ploeg weer een 2e plaats in het dag- j ploegenklassembent opleverde. Het grote peloton kwam op 2.46 min. binnen, zodat er in de algemene rangschikking geen wij- I zigingen optreden. Voorting bleef 3e op 38 sec. achter Darrigade en 15 sec. achter de Italiaan Favero; v. d. Bergh is 13e, Gaul 17e, Ernzer 30e, Wim van Est 36e, de Jongh 42e, Piet van Est 48e, Bolzan 49e, Kersten 50e, Damen 61e en Schmitz 75e. Laatste is de Spanjaard Suraez met een j achterstand van meer dan één uur. BESLISSINGSWEDSTRIJD VOOR T.S.C. Het Oosterhoutse T.S.C. zal een beslis- singswedstrijd tegen Sportclub Irene moe- ten spelen om uit te makenwie het vol- gend seizoen in de eerste klas van het ama- teursvoetbal zal uitkomen. COOPER EN GIBSON WINNEN WIMBLEDON. In de Wimbledon tenniskampioenschap pen heeft de Australiër Ashley Cooper be slag gelegd op de eerste plaats van het he ren enkelspel door zijn langenoot Neal Fra- ser te kloppen met 3-6, 6-3, 6-4, 13 - II. Althéa Gibson prolongeerde haar titel in het damesenkelspel door een zege op de Britse Angela Martimer 8-6, 6-2. In het heren dubbelspel boekten de Zweden Da vidson en Schmidt een verrassende zege op de Australiërs Cooper en Fraser in straight sets 6-4, 6-4, 8-6. Althéa Gib son kreeg nog een titel door in het dames- dubbelspel samen met de Brazilliaanse Ma ria Esther Buéno de Amerikaanse Mar garet Dupont en Margaret Varner te slaan met 6-3, 7-5. Het gemengd dubbel leverde een zege op voor Lorraine Coghlan en Howe, die Althéa Gibson en Nielsen. SS De Russen laten niets on beproefd om de zenuwoorlog tot een zo luguber mogelijk hoog tepunt op te voeren. Het jongste bewijs daarvan is de brief van een z.g. piloot van de amëri- kaanse strategische luchtmacht, gericht aan de sovjet-ambassa de te Londen. De geheimzinnige piloot, die zich alleen maar W. noemt, schrijft, dat hij in staat is Rusland een onschatbare dienst te bewijzen en dat hij dat zal doen ook. Binnenkort zal hij een atoom- of waterstofbom af werpen in de Noordzee voor de engelse kust. Hij zal de plaats zo kiezen, dat er niet al te veel mensen om hals gaan. Het doe! van deze psychopatische stunt is de mensen en vooral dan de enpelsen te wijzen op de verschrikkingen van een atoom oorlog. Verder bevat de brief 'n lofzang op de russische machts hebbers, die het toch zo goed met de mensheid voor hebben. Met dit zuiver communistische stukje proza is de sovjet-ambas sadeur ijlings naar de Engelsen en Amerikanen gelopen om hen te waarschuwen voor dit dreigen de gevaar. Zowel de Britten als de Yanks hebben dit onbehol pen, onsmakelijke en doorzich tige sovjet-stuntje in alle nuch terheid opgenomen en ze hadden er maar heel weinig tijd voor nodig om tot de conclusie te ko men, dat de hele brief van a tot z vals was. De Amerikanen wa ren zelfs zonder enige aarzeling van mening, dat al dat geschrijf voor de volle honderd procent uit russische koker kwam. In engelse kringen houdt men het ook niet voor onmogelijk, dat de brief afkomstig is van een of andere geesteszieke met com munistische neigingen. In ieder geval is deze lugubere grap ze ker niet te beschouwen als een serieuze reactie van een piloot van de amerikaanse strategische luchtmacht. Zelfs de Russen moesten ten slotta toegeven, dat er ernstig aan de echtheid van deze brief moet worden getwij feld. Dit laatste doet echter aan 't effect dat de Russen hebben wil len bereiken: nieuwe onrust, nauwelijks iets af. Geen middel is de sovjets te onkies om de simpele geesten er van te over tuigen, dat alleen Rusland er op uit is de wereld vrede, voor spoed en geluk te brengen. De rest is niet veel meer dan een stelletje raddraaiers. Hoe die vrede en dat geluk er uit zien vertellen ons de macabere be richten uit Hongarije en de an dere sovjet-koloniën, die voor geen westerling toegankelijk zi'n. (omdat het er allemaal zo vredig en goed is).. Deze nieuwe sovjet-zet in de zenuwoorlog geeft de Russen ook de mogelijkheid in handen zelf die atoombom op Engeland te werpen, waarna ze zouden zeggen: zie je wel, daar heb je nou die idiote Amerikaan! Ze zijn er misdadig genoeg voor. Kuikens, zwak in de poten. De heer L. G. J. te Oldenzaal. - De voeding bij Uw kuikens is in orde, de ver zorging evenebns, doch dat sommige een beetje zwak in de poten worden, ja enigs zins de vleugeltjes laten hangen, zal m.i. voor een zeker deel te wijten zijn aan de omstandigheid, dat de diertjes om het weer te lang binnen moesten blijven. Zorg toch zo veel mogelijk voor verse lucht in het kuikenhok, want zuurstof is een eerste ver eiste bij het opfokken van kuikens. De heer H. J. v. K. te Nijmegen. - Prettig, dat U succes met mijn advies hebt gehad. Nu maar oppassen, dat het euvel zich niet herhaalt. In een pluimveeblad van 1925 las ik on derstaand artikel van de hand van W. F. van Weeren. Het zal de lezers evenals mij wel interesseren en daarom neem ik het over in de nieuwe spelling. ZONNELICHT EN ZONNEWARMTE. Hoe gebrekkig en hoe nietig is al het kunstlicht, dat het menselijk vernuft heeft uitgedacht, vanaf de walmende dennespaan in de hut der oerbewoners van ons land, vanaf de druipende smeerkaarsen en de vette olielampen tot ons hedendaags zo schitterend electrisch licht incluis; hoe zwak en flauw is dat alles, vergeleken bij de eeuwige glans en gloed van dat stralend middelpunt, hetwelk ons zonnestelsel on verzwakt en onafgebroken jaarduizenden in en uit beheerst en leven schenkt! In weerwil van de onmetelijke afstand van die licht- en warmtebron tot onze aarde, oefenen haar stralen een gezegende invloed uit op alles wat leeft, op planten en dieren, slechts uiterst weinige uitgezonderd. We danken daarbij o.a. aan de beruchte zwam, die in het donker houtwerk van huizen en schepen verwoest, aan de aardworm, dat lekkere hapje voor onze hoenders en aan de ontelbare wezens, die de peilloze diep ten der oceanen bevolken, waar eeuwige duisternis heerst, maar welke dieren dan ook weer toegerust zijn met organen, die een fosforgloed uitstralen, die hun als zoek licht dient. Maar behalve die weinige duis- terlingen geeft het zonlicht overal licht en leven, over allen en alles giet het zich uit en maakt het bestaan mogelijk van mens en dier en plant. Het vormt het bladgroen in de planten, tovert de schitterende kleuren op bloem en vrucht, op pluim en huid. Bij gebrek aan licht verbleekt alles en kwijnt ten slotte weg. Van alle dieren zijn de vogels wel het meest van allen van het zonlicht afhanke lijk. De vogel en het licht zijn één! De reusachtige struis, die daar voortrent over de gloeiende zandwoestijn, de kleine koli brie, die daar zweeft als een bij over de geurende bloemen, alleen, van groot tot klein verlustigen zich in de heerlijke zon negloed. Gevoelt ge nu wel, dat ge Uw zangvogels ontneemt als gij ze in een zon- loze kamer hangt, als ge Uw hoenders en duiven wegmoffelt in een somber en vun zig hok? Ge zoudt dan een daad begaan, een waar dierenvriend onwaardig. Elke plant, elk dier verlangt naar zon licht en heeft, als 't ware, lichthonger. De stengels en bladeren draaien zich steeds naar het licht en de meeste dieren worden door de dikke zonestralen aangetrokken, althans zij vinden er behagen in zich er aan bloot te stellen. Zoals wij weten zijn de zonnestralen van verschillende daard. Een deel ervan zijn lichtstralen, een ander deel warmtestralen, terwijl er ook nog chemische stralen zijn. Al deze oefenen op ons pluimvee hun wer king uit. Reeds het pasgeboren kuiken, zo dra het maar even droog is, steekt nieuws gierig het kopje tussen de borstveen van de moeder naar buiten om te genieten van het licht, om de wereld te zien. En die voorkeur voor het licht blijft de hoenders hun hele leven bij. Gewis voelen zij dan ook de aangename warmte. We zien jonge en volwassen dieren zich koesteren op de lich te plekken, maar te veel van het goede moeten ze ook niet hebben, ze zoeken dan een schaduw-plekje op Een aanwijzing voor ons om altijd zorg te dragen voor schaduw. Meermalen toch kwam het voor, I dat jonge kuikens stierven omdat ze geen I schaduw konden vinden bij grote hitte. Ook grote hoenders bezwijken onder zulke om standigheden aan bloeduitstorting in de hersenen. KIPPENVRIEND. Belangstelling voor klaver in grasland. De belangstelling voor klaver in grasland is allerwege groeiende. En dat is niet verwonderlijk. Het be- mestingsbeleid van de laatste twaalf jaar is er op gericht geweest zo vroeg mogelijk veel gras van 't land te oogsten. Vooral direct na de oor log was dit noodzakelijk; onze de viezen-positie liet geen al te grote krachtvoer-aankopen toe. Dit is nu anders geworden. Maar ook is, door het gevoerde bemes- tingsbeleid, de samenstelling van 't grasland anders geworden. De kla vers zijn er uit verdwenen, de koe eet een eenzijdig grasmenu. De tijd heelt geleerd dat dit voor de gezondheid van het vee al van bezwaren heeft. Op de zandgronden is nog een ander bezwaar naar vo ren gekomen: de zomerproduetie van een eenzijdig grasbestand valt speciaal na langere droogte hard tegen. Is er klaver in zo n be stand, dan is de productie aanmer kelijk hoger. De weide blijft mooi groen; de klaver wortelt diep, zodat zij minder droogtegevoelig is dan 't gras en bovendien heeft de klaver juist in de zomermaanden haar op timum groei. De gemengde bedrijven op het zand hebben het, met de huidige melkprijs, het moeilijkst. Toch be hoeft dit niet; kijk maar eens naar Denemarken. Daar wordt de vee houderij eigenlijk uitsluitend op het gemengde bedrijf beoefend. En de kostprijs is er aanmerkelijk lager dan hier! Hoe dit komt? Omdat men daar het systeem volgt van de klaverrijke kunstweide, die na enkele jaren weide-exploitatie weer wordt omge ploegd en in de vruchtwisseling van het akkerbouwgedeelte wordt opge nomen. Dit systeem heeft twee voordelen. De klaverrijke weide levert een ge zonder voer dan het eenzijdige gras bestand, voor welks productie zij niet onderdoet. Bovendien verhoogt de klayer de bodemvruchtbaarheid dusdanig, dat na het omploegen de akkergewassen een voordeliger op brengst geven. Dit komt het hele be drijf ten goede. De kostprijs gaat omlaag! Geen wonder dat de belangstel ling voor de klaverrijke weide, spe ciaal op het 'zand, sterk groeiende is. Op enkele bedrijven wordt zij met vrucht reeds toegepast. Elektrische kracht in de landbouw. In de loop der jaren is de elektriciteit ook op vrijwel alle boerderi'en, die eertijds er van verstoken moesten blijven door hun afgelegen ligging, bron van licht, warmte en kracht gewor den. In de meest uiteenlopende toepassingen geniet nu ook de landbouw van haar zegeningen vooral in de elektrische kracht schuilen voor de bedrijfsarbeid nog vaak onbekende mogelijk heden, die algemene aandacht verdienen. De moderne elektromotor is hier de krachtbron en kan aller lei vermoeiend en tijdrovend werk verrichten zoals dorsen, stro- en bietensnijden, malen, pompen, zagen, enz. De voort schrijdende techniek heeft on vermoeid gestreefd naar perfec tionering en verbetering van de elektromotor. Een voorbeeld van wat men bereikte is de Hee- maf SKA-motor, een uitvinding, die het gebruik van elektriciteit voor krachtdoeleinden zeer be vorderd heeft. De reden van dit succes schuilt in de eerste plaats in eigenschap pen van de motor, die vooral ook voor land- en tuinbouw als eisen worden gesteld. Voorbeelden hiervan zijn: de eenvoud van uitvoering en be diening, zodat, waar een kracht werktuig nodig is, praktisch ge bruik direct mogelijk is; de druipwaterdichte uitvoering zorgt er voor, dat geen neerval lend water in de motor kan dringen; de lagerschilden heb ben n.l. slechts aan de onderzijde een opening voor de luchtcircu- latie. Een bijzonderheid is ook de rotorconstructie, die, door-f dat hij op een speciale manier werd uitgevoerd, de rotor vrij wel onverwoestbaar maakt. De elektromotor verdient een ruime toepassing in land- en tuinbouw. Hij heeft die reeds ge vonden, maar bij de voortgang van de motorisatie in het mo derne landbouwbedrijf kan aan de elektrische krachtbron nog een grotere plaats worden inge ruimd. Hierdoor verkrijgt de onder nemer immers de beschikking over een ongekend aantal paar- dekrachlen, dat naast bedrijfs- zeker en voordelig ook vlug en veilig is. AMERIKANEN KOMEN OVER RAKETTEN PRATEN. Binnenkort zal .een delegatie van Ame rikaanse deskundigen op het gebied van geleide projectielen in Den Haag bespre kingen voeren met Nederlandse autoriteiten over raketten en de productiemogelijkhe den daarvan. Naast het probleem van een bundeling van de industriële capaciteit in meerdere Westeuropese landen en het vraagstuk van de financiering, zullen met name aspecten van zuiver technische aard aan de orde komen. De Nederlandse elektronische industrie heeft de regering reeds laten weten, dat zij in staat is de Amerikaanse Sidewinder raketten in produktie te nemen. Dit is een vrij eenvoudig, maar zeer doeltreffend pro jectiel, door vliegtuigen te lanceren naar vijandelijke toestellen. Zoals bekend, is Nederland in principe bereid, zich aan te sluiten bij de combinatie van Duitsland - Frankrijk en Italië, die gezamenlijk geleide jprojectielen gaan produceren. per paar f 5.75 met nieuwe rubberzooi 1 6.75 Antoniusplein 73 WAALWIJK die vlot en accuraat kan werken GOED SALARIS - PRETTIGE WERKKRING Sollicitaties onder nr. 638 aan het bureau van dit blad

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 7