SERVIEZEN Waalwijkse en Langs Courant BERICHT CUNEH HET GESCHENKENHUIS f die Langstraat yiiektfst*"" SCHOOLBOEKEN SCHOOLARTt KELEN J. COOLS v/h W. SIKKERS MARKT 4 WAALWIJK üuSr Plechtige ingebruikneming gerestaureerd kerkorgel Ned. Herv. Kerk te Sprang JUNGHANS HORLOGES HfflBIrhMiJ! 19. Herenzaak WAALWIJK Vlijmen SLBRPZHKKEN EM, LUCHTBEDDEN SPORTHUIS mssmmi TEL28I7 MOBKT Z - -e-. - WflALWUK Heusden Capelle J. TAUSOH Grotestraat WAALWIJK Sprang Het leidden-Oosten Bestelt bij ons Uw en Koopt bij ons Uw v Ook hebben wij ruime keuze VULPENHOUDERS* U w adres is Waspik Pt KRNPEERGEREI j77rii.s| VRIJDAG 25 JULI 1958. Uitgever: aalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tieten ofdredacteur JAN TIELEN ^/it blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 59 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Abonnement: speciaal tarief Contract-advertenties: uireaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN REURDENSTR 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO' SCHITTEREND ORGELCONCERT DOOR PIET VAN DEN KERKHOFF. Het was j.l. woensdag weer een blijde dag voor de Ned. Herv. Gemeente van Sprang. Onder grote belangstelling had 's avonds de plechtige ingebruik neming plaats van het gerestaureerde en uitgebreide kerkorgel. Voor deze ge legenheid waren velen genodigd, die gaarne getuigen wilden zijn van het orgel concert van de bekende organist Piet van den Kerkhoff uit Roterdam. Aanwezig waren o.m. ook de heer Meijster van de Ned. Klokken- en Orgel raad, de orgelbouwer de heer Flentrop uit Zaandam, de architect van de kerkrestauratie de heer Basters, de predikanten uit de Classis Heusden en vele deputaties van kerkeraden uit de omgeving. De plechtige samenkomst werd geopend met het zingen van Psalm 145 1, en ge bed door Ds. Bos, waarna het zangkoor Excelsior, dat deze avond medewerking verleende, onder leiding van haar directeur de heer Jac. Groen, Psalm 116 1, 3 en 8 uitvoerde. Openingswoord Burgemeester A. Smit. De voorzitter van de restauratie-stichting de edelachtbare heer burgemeester A. Smit, sprak vervolgens een openingswoord. Temidden van een wereld, waarin alles gist en kolkt, zodat wij ons afvragen welke nieuwe rampen de aardbodem weer zullen teisteren - aldus ving burgemeester Smit aan - zijn wij hier samengekomen om het gerestaureerde kerkorgel in gebruik te ne men en te luisteren naar het orgelspel. Im mers, aan dit schone kerkgebouw ontbrak iets, men moest zich behelpen met een klein orgel, waarvan de muziek bij de zang niet hoorbaar was. Is het U wel eens opgeval len, dat door de ganse schepping en her schepping de muziek klonk en klinken zal, tot de muziek zich paren zal aan mensen en engelenstemmen om een groot orato rium te spelen en te zingen, tot eer en glorie van Hem die alle eer en lof toe komt, waarvan ook dit orgel een zwakke weerspiegeling is. Burgemeester Smit heet dan vele ge nodigden speciaal welkom, o.w. de heren wethouders en leden van de raad, die steeds getoond hebben een royaal standpunt in te nemen wanneer een beroep om steun door de commissie op hen werd gedaan, waarvoor spreker hartelijk dankt. Vervolgens de heer Meijster, van de Ned. Klokken- en Orgel raad, die als adviseur bij de restauratie fungeerde; de heer Basters, architect van de kerkrestauratie; de vertegenwoordigers van de Classis Heusden en de predikanten en kerkeraadsleden uit de omgeving; de Geref. predikanten enz., die spreker allen hartelijk dankt voor hun belangstelling en welker tegenwoordigheid de burgemeester zeer op prijs stelt, alsmede de Orgelbou wer de heer Flentrop en verder allen die op enigerlei wijze aan de restauratie heb ben medegewerkt, die spr. niet allen kan noemen. Eén uitzondering wil spr. nog ma ken, n.l. voor de leden van het Orgelfonds en de leden der zangvereniging. Tot slot heet burgemeester Smit in 't bijzonder welkom de heer v. d. Kerkhoff, die het orgelconcert zal verzorgen en voorts „hen die hier thuis behoren," n.l. de ge meenteleden van de Ned. Herv. Kerk, die spreker dankt voor de grote offervaardig heid, want deze hebben de laatste jaren 34.000 gulden geofferd voor de kerk. De restauratie-commissie besloot daar om unaniem dit orgelconcert gratis aan te bieden; wel beval spr. de te houden col lecte van harte aan. Met de wens dat allen een avond van geestelijk en muzikaal genot mogen hebben, besloot de burgemeester zijn welkomst woord. De orgelbouwer de heer Flentrop uit Zaandam, droeg vervolgens het gerestau reerde en uitgebreide orgel aan de voor zitter over, waarbij hij de geschiedenis van de restauratie naging en wees op de pret tige samenwerking die er steeds is geweest, waarvoor de heer Flentrop allen hartelijk dank zegt en de hoop uitspreekt dat het orgel bij de kerkdiensten lang jaren zijn werk zal mogen doen. Burgemeester Smit aanvaardde gaarne het gerestaureerde orgel en dankt weder zijds voor de uitstekende samenwerking. Het orgel aan de kerkvoogdij overdragen de, zegt burgemeester Smit dat het hem een bijzonder voorrecht is dit te mogen doen, temeer daar het voor spr. een niet te beschrijven teleurstelling was, door lang durige ziekte niet aanwezig te hebben kun nen zijn bij de ingebruikneming van het gerestaureerde kerkgebouw. Spr. dankt de mede-commissieleden voor de prettige sa menwerking en wil hierbij in 't bijzonder noemen de secretaris van de commissie de heer van Prooijen, die zoveel werk heeft verricht. Zich tot de president kerkvoogd richtend wijst spr. op de schone symboliek, want alleen door de hand van de organist komt dit orgel tot zijn recht. De president kerkvoogd, de heer W. Tim mermans, noemt het een voorrecht het orgel te mogen aanvaarden van de voorzitter, die het initiatief nam tot de restauratie die nu geheel voltooid is. Hij denkt hierbij ook aan de organist,de heer van Zeist en spreekt de hoop uit dat deze zijn werk spoedig zal mogen hervatten. Verder dankt hij allen die het werk van de restauratie van kerk en orgel gesteund hebben, in 't bijzonder de gemeenteleden en de orgel bouwer en wijst op de liefde waardoor dit alles is gedragen. Onder het zingen van Psalm 150 wordt het nieuwe orgel ingebruik genomen; het le vers werd n.l. nog gezongen op het oude harmonium, terwijl de twee laatste verzen op het nieuwe orgel worden begeleid en de aanwezige reeds een indruk kregen van wat met dit instrument kan worden be reikt. Vervolgens voerde de heer v. d. Kerk hof het eerste deel van het programma van zijn orgelconcert uit, dat bestond uit 1. Koraalvoorspelen van Joh. Seb. Bach a. Ich ruf' zu dir, Herr Jesu Christ b. Wenn wir in höchsten Nöthen sein. 2. Praeludium en Fuga Es dur, J.S. Bach. 3. a. 5e Couplet de l'Agnus, Domine Deus. b. Dernier Couplet du Gloria, Amen, Fr. Couperin. De aanwezigen luisterden met aandacht naar de schone en machtige muziek. De heer Meijster, van de Ned. Orgel raad, kreeg hierna het woord en deelde enige bijzonderheden omtrent het gerestau reerde en uitgebouwde orgel mee, dat 230 jaar oud is en in 1728 door Thomas Hou- ben werd gebouwd en geplaatst in de Waal se kerk te Dordrecht. Het orgel bezit twee klavieren en 13 stemmen op het hoofd werk, n.l. Boudon 16 voet, Prestant 2 voet, Fluit Travers 8 voet, Holpijp 8 voet, Oc taaf 4 voet, Fluit 4 voet, Octaaf 2 voet, Woudfluit 2 voet, Quint 2 2/3 voet, Cornet 4 sterk, Mixtuur 3-4 sterk, Scherp 3 sterk en Trompet 8 voet. Acht stemmen op het z.g. borstwerk, n.l. Holpijp 8 voet, Prestant 4 voet, Fluit 4 voet, Octaaf 2 voet, Nasard 2 2/3 voet, Nog enkele geheel dubbel poplin heren REGENJASSEN maten 46 - 48 - 50 - 52 DEZE MOETEN WEG nu slechts 50 Fagot 8 voet, Mixtuur 4 sterk, Sexquialter 2 sterk.; en 7 stemmen op het thans bijge bouwde vrije pedaal, n.l. Prestant 16 voet, Octaaf 8 voet, Gedekt 8 voet, Spitsoctaaf 4 voet, Ruispijp 3 sterk, Bazijn 16 voet, Schalmey 4 voet. Het orgel dat in 1869 in deze kerk werd geplaatst noemt spreker een orgel dat de moeite van aanhoren waard is en hij besluit met de wens dat het vernieuwde en ver jongde orgel de zang zal mogen begeleiden tot eer van God. Ds. J. Schipper van Waspik spreekt namens de Classis Heusden en doet ook een duik in de geschiedenis der 15e eeuw, om te herinneren aan dé tijd toen de muziek in onze kerken nog veroordeeld werd; wan neer we het orgel echter als middel zien, kan het medewerken tot eer van God en Z.E. zegt dat de classis verheugd is dat het orgel in gebruik genomen kan worden en hoopt dat het tot in lengte van dagen zal kunnen dienst doen. Ds. W. B. v. d. Meulen sprak namens de Geref. Kerk van Sprang. Het was Ds. een eer en een genoegen de gelukwensen met de restauratie en ingebruikneming aan te bieden. Voor de_ restauratie-stichting is nu de kroon gezet op de arbeid. Ds. v. d. Meu len wenst kerkvoogdij, de predikant Ds. Bos, kerkraad en gemeente geluk met het ge restaureerde kerkgebouw en orgel en hoopt dat men het orgel zal mogen gebruiken tot Gods eer. Het zangkoor voert hierna uit: „Midder nacht", waarna burgemeester Smit de spre kers dankt voor het gesprokene. Nadat vervolgens door het zangkoor nog is gezongen: Cantate Domino canticum no vum,, leest Ds. Bos Psalm 150 en houdt dan een korte Meditatie naar aanleiding van Psalm 33 1: „Looft den Heere met de harp, psalmzingt Hem met de luit en het tiensnarig instrument", waarin Z. E. er op wijst dat het een dag van grote vreugde en dankbaarheid is voor de gemeente. Na samenzang van Psalm 33 1 en 2, vervolgt de heer v. d. Kerkhoff zijn orgel- j concert met: 4. Uit de „Suite du deuxième ton", van L. N. Clérambault, a. Plein Jeu b. Basse de Cromorne c. Récit de Nazard d. Caprice sur les grands jeux. 5. a. Adagio van J. H. Fiocco. b. Gavotte van D. Raick. 6. Improvisatie over „Een vaste Burcht". Bij de uitvoering van deze werken, spe ciaal het laatste, bleek zelfs voor een leek dat het klavier hier door een meester be speeld werd en wij hopen dat men meer malen in de gelegenheid zal worden gesteld hier een dergelijk orgelconcert te horen. Ds. Bos ging hierna voor in dankgebed, bracht vervolgens namens de aanwezigen de heer v. d. Kerkhoff dank voor het door hem gebodene, waarna tot slot nog gezon gen werd Psalm 138 1. Niemand van de aanwezigen zal spijt hebben deze uitzonderlijk mooie avond te hebben bijgewoond. KNAL KOOPJES! KNAL KOOPJES! J Grotestraat 220 Tel. 2512 WAALWIJK i o KRUISBOOG. Intern. Concours bij Willem Teil. Zaterdag 26 en zondag 27 juli zal op de banen van het Kruisbooggezelschap Wil lem Teil, gevestigd in café B. Oremans een internationaal concours worden gehouden. Vele verenigingen worden verwacht; ook verschillende Belgische schutters hebben toegezegd aan dit concours deel te nemen. Laten we hopen dat het weer gunstig mag zijn. B.B. AFD. VLIJMEN. Het bestuur van de B.B. afd. Vlijmen, gevestigd in café de Witte, heeft besloten weer een revue-avond te geven, onder het motto: Lachen is leven, en wel op 27, 29 en 30 nov. UITREIKING VERKEERSDIPLOMA'S. Dinsdag 22 juli werden in het Patronaat de diploma's uitgereikt aan de schoolkin deren die geslaagd waren voor het verkeers- examen van Nieuwkuijk, Haarsteeg en Vlijmen. Ruim 150 kinderen waren ge slaagd. Onder toepasselijke woorden werden de diploma's uitgereikt. Hierna werden de kinderen nog verrast met een prachtige film. WEDVLUCHT. Zondag 20 juli hield de Postduivenver. de Zwaluw te Vlijmen een wedvlucht met j jonge duiven vanuit Mechelen België, af stand 91 km, los 9 uur, eerste duif 9-55-1, laatste prijswinnende duif 10-3-12. Uitslag als volgt W v Ravensteijn 1, 2, 3; R v Esdonk 4, 35, 50; M v Dal 5, 60, 67; L v d Wiel 6, 40, 70, 93; W v Vugt 7, 11, 12, 34, 39, 44, 48, 101; H Oosterwaal 8, 17, 18, 24, 57, 73; H Pelders 9, 10; Th Stupers 13, 41; v Esch-Parijs 14, 25, 61. 80, 81, 82, 91; C v Heivoort 15, 20, 56, 62; J v d Dungen 16, 63, 87, 88; Th van Bokhoven 19, 72, 86, 99; A v Heivoort 21, 22, 31, 85, Fr. v. Uden 23; H de Laat 26, 27, 28, 77, 78; J Voets 29; M Laros 30, 68, 69, 79; H v Overdijk 32, 33; P v Dal 36, 58, 68; G Treuren 37; J v d Wiel 38, 55; M Libregts 42, 52, 53; C Diepstraten 43, 92; H Mommersteeg 45, 104; l'h v Overdijk 46; A v Heivoort 47; J de Vaan 49, 64, 65, 100; J v d Heuvel 51, 98; J Oosterwaal 54; J Kiviets 59, 106; Jos v d Heuvel 66, 77; Jan Kuijs 67, 89; L Ni- cols 71; Th v Esdonk 75, 90; P Stupers 76, 105; P Vermeulen 83, 95; W Strengers 84; J v Engelen 94; J v Stokkum 96; Jos Kuijs 97; L Meesters 102, 103. Zondag 27 juli wedvlucht van de Zwa luw vanuit Neufvilles, België. Inkorven vrijdag 25 juli van 18.30 tot 20.15 uur. Zaterdag wedvlucht vanuit Dax Frankr. met oude duiven. Enkele liefhebbers heb ben deelgenomen aan de Nationale vlucht; dit is de laatste Fondvlucht. BRABANTSE ZEILWEDSTRIJDEN. De voornaamste uitslagen van de Bra bantse zeilwedstrijden welke zondag j.l. op de Maas voor Heusden werden gehouden zijn als volgt Hamersbeker gewonnen door M. v. d. Vlis van Vlaardingen met Marianne. Plaquette van de gemeente Heusden, ge wonnen door B. Kapma van „Jason". Weverstrofee gewonnen door R. Tor.is vanKDR en ZV met Chinook. Vikingbeker gewonnen door G. den Tek van Merwede met Vivace. Beker van de gemeente Heusden gewon nen door J. Lintjes van Viking met Kaper. De prijsuitreiking geschiedde op het bordes van het gemeentehuis door burge meester A. van Delft en door de heer 'R. Nolles, voorzitter van de Verenigde Ri vieren Zeilers. NOODWEER. Tijdens een kort onweer dat zondagmid dag j.l. boven Heusden en omgeving woed de en gepaard ging met een wolkbreuk, lie pen vele keldeTs in de stad onder water en kwamen verschillende straten blank te staan doordat de riolering het water niet kon verzetten. De nooduitlaat van de riolering, die in de gedempte Demer uitmond, trad in werking; dit was de tweede maal sinds da nieuwe riolering pl.m. 4 jaar geleden werd i aangelegd. GESLAAGD. Aan de VGLO-school alhier werden de zer dagen de examens afgenomen voor het diploma lingerie en het vglo-diploma. Voor deze diploma's slaagden de navolgende jongedames: Jo van As, Gonnie van Bla- del, Jo Hoorn, Jo van de Staak, Gonnie van Oosterhout, Tini Verharen en Corrie Verhoeven. Voor het diploma electro-techniek slaag de te 's-Bosch onze stadgenoot de heer J. A. A. N. van Berge-Henegouwen. SLUITINGS-AVOND ZONNEBLOEM-CURSUS. In het stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers, alhier, had jl. maandagavond de sluitingsavond plaats van de Zonnebloem cursus. Te ongeveer 8 uur opende mevr. de Vos deze feestelijke bijeenkomst niet een hartelijk welkomstwoord tot de aanwe zigen. De cursisten van de zonnebloemcur sus verzorgden hierna een zeer gevarieerd programma. O.m. werden enige volks dansjes getoond. Voorts werd een declama tie gegeven over het Zonnebloemwerk. Voor de pauze werd overgegaan tot uitrei king der diploma's. Het lid van het bestuur, de heer M. van Prooijen, sprak hierbij als volgt Het is thans voor de 2e maal, dat een cursusjaar van onze Zonnebloemcursus met een feestelijke avond wordt afgesloten. Fin toch ligt er dit jaar een ander accent op deze avond dan vorig jaar. Natuurlijk vinden hebben gesteund, hebben getoond dat niet alleen de prestaties van hun werknemers hun interesseert, maar ook hun toekomst. Werkgevers in ons midden hartelijk dank. Daarnaast danken wij het bestuur en de directrice van de Landbouwhuishbudschool. Immers in de Landbouwhuishoudschool al leen vonden wij gastvrijheid voor de in structieve kant van ons werk, daar vonden wij de outillage, daar vonden wij de leer krachten. Mej. Rijken U wilt wel de dank van ons bestuur aan het bestuur van de Landbouw huishoudschool overbrengen. En last but not least een woord van hartelijke dank tot U mevr. de Vos en Uw mede-docenten, die ons vormingswerk leiden en dragen. Met U staat en valt ons werk. Wij zijn ervan overtuigd, dat U allen met geheel uw persoon achter dit werk staat en wij danken U zeer voor Uw toewijding voor dit werk. Na deze toespraak van de heer van Prooijen werd het programma vervolgd en kregen wij als eerste nummer te horen De schaatsenrijderswals. Vervolgens voerden de cursisten een zeer aardig lintenspel op en tot slot werden nog enige volksdansjes uit gevoerd. De aanwezige ouders, verloofden en ver dere familieleden van de Zonnebloem cursisten hebben zeer genoten van het pro gramma. Ook de werkgevers stelden be lang in het werk van de Zonnebloemcursus, wij het als bestuur prettig dat gebleken is, dat de Zonnebloemcursus levensvatbaarheid heeft en natuurlijk zijn wij dankbaar voor het werk dat mevr. de Vos en de andere 'docenten voor de cursus hebben vericht. Maar - allen zal dit bekend zijn - onze Zon nebloemcursus is een 2-jarige cursus en het is thans voor de eerste maal, dat cursisten gedurende de volle cursustijd, afscheid ne men van ons Zonnebloemwerk en voor de eerste maal dat een diploma kan worden uitgereikt. Dit feit stem ons allen tot grote voldoening. In de eerste plaats feliciteren wij degene die dit succes hebben bereikt. Wij hopen, dat deze 2 jaar niet alleen een prettige tijd voor U is geweest, maar boven dien, dat hetgeen U geleerd hebt U tot steun mag zijn in uw verdere leven. En dan bedoel ik niet alleen, dat de kooklessen, de naailessen en dergelijke vakken U van nut zullen zijn, natuurlijk zullen ze dat, maar in de eerste plaats dat dit Zonnebloemwerk ook ten goede is gekomen van Uw persoon lijke vorming, aan Uw kijk op het leven, op de taak van het meisje en de vrouw in het algemeen, aan Uw ontwikkeling tot een zelf standig denkende en handelende vrouw. De heer van Prooijen reikte vervolgens met een woord van hartelijke felicitatie aan de navolgende cursisten het diploma uit: de dames Sj. van Beek, Nel Konings, Joke Schiedon, Tonny van Peer, J. Bakkeren, D. door hun aanwezigheid te tonen op deze avond. Aanwezig waren o.m. de heren Kerst en Oerlemans jr. van de fa. Kerst en Oer- lemans, de heer v. Drongelen van de firma van Drongelen Zn. Voorts merkten wij op mej. Rijken, directrice van de Landbouw huishoudschool en de heer Braspenning, bondsbestuurder van de C.B.C. Tot slot mogen wij zeer zeker een woord van dank brengen aan mevr. de Vos, die met medewerking van mevr. Oerlemans en mevr. Smelt, dit sluitingsprogramma heeft samengesteld. JUDO-CLUB. De door de Judo-club, gevestigd in het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruijs sers alhier voorgenomen oriëntatierit op zaterdag 26 juli a.s. kan wegens onvoor ziene omstandigheden geen doorgang vin den. Genoemde judo-club heeft thans ook een dames-afdeling. Reeds traden een 9-tal dames toe De eerste lessen vangen aan op de eerste vrijdag in sept. Men kan zich als nog opgeven bij het bestuur. KERKDIENSTEN ZONDAG 27 JULI 1958. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur Ds. J. Vink van Waalwijk De verwarde toestand in 't Mid den Oosten geeft vanzelfsprekend aanleiding tot allerlei geruchten, gis singen, enz. Hebben Amerika en Engeland er goed aan gedaan hun troepen in Li banon en Jordanië te doen landen? Wie zal dit op 't ogenblik uitma ken? De geschiedenis alleen zal het leren. De Verenigde Naties moesten in staat zijn er zorg voor te dragen dat wettige regeringen niet elke dag om ver konden worden geworpen met moord en doodslag, dat een wettige koning, een troonopvolger, zijn oude moeder, z'n zuster, z'n hele hofhou ding, niet in koelen bloede lafhartig worden vermoord. Maar de Uno is er niet voor in staat of wil er niet voor in staat zijn. Is het dan zo verwonderlijk dat mo gendheden als Amerika en Engeland op een ogenblik besloten zelf te han delen, hun gegeven woord gestand te doen, hun eigen onderdanen en hun eigen belangen en mogelijk ook die van 't Westen te beschermen. Rusland heeft toch zeker aller minst 't recht om van agressie, van inmenging in binnenlandse aangele genheden te spreken. Wat doet het in Hongarije, Polen, Roemenië, de Bal- tische staten en staatjes in 't midden oosten. Niets anders dan agressie, terreur en onderdrukking. Mogelijk is 't optreden van Ame rika en. Engeland juist tegenover Rusland en Egypte niet zo verkeerd als sommigen menen en laten we ho pen dat de meesterlijke zet die onte genzeggelijk Kroetsjef met zijn voor stel heeft gedaan, met aller instem ming in de Veiligheidsraad zal wor den behandeld. Gaat men ook thans weer door in 'n topconferentie de Verenigde Naties te passeren, dan zal haar aanzien, haar goodwill, die toch al niet groot is, steeds minder worden en tenslotte deg weg van de Volkenbond z.g. opgaan! Intussen sprak Rusland zijn veto uit over het Japanse voorstel om de Uno-waarnemers in Libanon te ver sterken opdat de Amerikaanse troe pen konden worden teruggetrokken. Voor de 85e maal klonk dit veto; wat heeft zo'n Veiligheidsraad voor zin, als één dwarsdrijver alles kan saboteren. Ook het voorstel van Engeland en Amerika zal door de Russen verwor pen worden, want het Sovjet-rege ringsblad heeft al geschreven, dat Rusland de kwestie van 't Midden- Oosten niet voor de Algemene Ver gadering van de Verenigde Naties wil, omdat de Westerse mogendheden daar toch een meerderheid hebben! Bakkeren, L. de Rooij, R. Sprangers, Rina Sprangers, Nel Haverhals, J. v. d. Schans. Vervolgens sprak de heer van Prooijen nog een woord tot de eerstejaars cursisten. Wij waarderen het dat U steeds zo trouw de cursus hebt gevolgd en als her innering aan dat eerste jaar en als stimu lans om in het tweede jaar goed aan te pakken, biedt het bestuur U een Zonne bloemlepeltje aan. Nadat het lid van het bestuur, mevr. Qui- rijns-Janson aan de le jaars cursisten een Zonnebloemlepeltje had uitgereikt, vervolg de de heer van Prooijen: Dames en heren, Na de qorlog is, mede als gevolg van de industrialisering van ons land, veelvuldig een beroep gedaan op het meisje voor ar beid in fabriek en op kantoor. En al is het de laatste jaren volkomen vanzelfsprekend geworden, dat het meisje na het beëindi gen van haar schooltijd tot het ogenblik dat zij gaat trouwen in de maatschappij de een of andere functie bekleedt, toch ligt volgens de heersende opvatting de voornaamste taak van de vrouw in het gezin.Maar juist die tijd in fabriek of op kantoor zal maar in zeer geringe mate bijdragen aan de vor ming van het meisje voor haar latere taak in het gezin. Ons Zonnebloem-werk tracht nu in deze lacune te voorzien. Daarom doen wij een beroep op allen, op ouders, op werkgevers, maar ook op de meisjes zelve om ons werk te steunen. Thans rest mij nog een woord van dank te brengen aan de werkgevers die ons werk (Besoijen)n.m. 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur Ds. W. B. van der Meulen. A TMEPO NAAR CONCOURS. De Mandolineclub A Tempo te Sprang- Capelle neemt a.s. zaterdag deel aan een concours te Idaaften. Onder leiding van haar dirigent de heer P. van Iersel, zal A Tempo uitkomen in de Tweede Afdeling. Wij wensen de heer van Iersel en zijn gezelschap veel succes. GESLAAGD. De heer Fr. Maas slaagde te Eindhoven voor het examen hoofdakte A. STERRIT. Zondagmiddag a.s. houdt de Carnavals vereniging De Sterrenplukkers een sterrit voor fietsers. De start van deze oriëntatie- rit is om half twee. De diverse deelnemers (ook niet-leden kunnen aan de tocht deel nemen) zullen met tussenpozen van 2 a 3 minuten vertrekken. Voor hen die het tra ject binnen de vastgestelde tijd weten af te leggen zonder al te veel controleposten te missen, zijn enkel erijzen beschikbaar. SCHOOLREIS. De leerlingen van de klassen 5, 6 en 7 van de r.k. jongensschool alhier maakten per bus een schoolreisje naar Zuid-Lim- j burg. Men bezocht o.a. de stuw en sluis te Roermond, de binnenstad van Maastric.it met de St. Servaeskerk, de forellenkweke- rij te Gulpen, Klein Zwitserland en Valken burg met o.a. de Cauberg, de Gemeente grotten en het dierenpark, het oorlogskerk hof Margraten en de mijn Maurits. VERKEERSEXAMEN. Zaterdagmorgen zullen de jongens en meisjes welke onlangs deelnamen aan het schriftelijk gedeelte van het Verkeersexa- TT Tin ,?v wfrr Ij VAN

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5