DRUNEN Gemeenteraad Loon op Zand KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langst Courant Het Geschenkenhuis FILMPROGRAMMA STASSAR is SORTERING tkll VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1958 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Uit blad verschijnt 2 x per week Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621 - KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 - OPGERICHT 1878 81e JAARGANG No. 61 22 cent per week per kwartaal 2.85 1 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Abonnement: speciaal tarief Contract-advertenties: TEL.-ADRES: een pracht collectie speciaal in BRILLEN 6 leden verlieten uit protest de vergadering Gaat ge op vakantie, neem dan een GOEDE ZONNEBRIL In alle prijzen, voor alle leeftijden. Biijft ge thuis, zorg dan voor een PRIMA LEESBRIL als uw ogen die nodig hebben, MAARga dan, met uw tijd mee en neem een MODERN MONTUUR PIET VAN ROOIJ Gasthuisstr. 44 Kaatsheuvel ook debit aan, want vooral de dagen na de onthulling van „De vliegende Fakir" zijn topdagen geworden. Deze week zette verschillende dagen met een 10.000 bezoekersaantal in. Als de Tilburgse kermis daar volgende week zijn gebruikelijk deel aan bij draagt, verwachten we, dat we nog recorddagen beleven. WEGENS VACANTIE GESLOTEN van 2 aug. t.m. 12 aug. JOS DE BROUWER Radio en Televisie. Voor dringende gevallen te wenden tot Ant. van Beers-de Brouwer. Roestenbergstr. 10 tel. 2285 GESLAAGD. Voor de Hoofdacte B slaagde te Eindhoven de heer P. Smulders, on derwijzer aan de St. Jansschool al hier. PIUS-MULOSCHOOL. Dit jaar onderwierpen zich de eer ste 10 leerlingen van de Pius-Mulo- school alhier aan het eindexamen. Het resultaat kon niet beter zijn en mag als een bewijs gelden, dat deze nieuwe school voor de volle 100% de waarborgen van een goede oplei ding biedt. Van de 10 leerlingen slaagden meteen 9 ook voor het Mid denstandsdiploma. De geslaagden zijn: G. v. d. Assem, P. v. d. Bosch, L. Bulham, Ria van Dongen, José v. Esch, Riekie Hoevenaars, José Op perman, Nellie Pulles, Lia Vloe mans en Marian v. Wezel. ST. JAN. Het gilde St. Jan nam zondag j.l. deel aan het nationaal concours te Herpt. St. Jan had in de aanvang zijn dag niet, doch herstelde zich langzamerhand en kwam per slot van rekening nog met verschillende be kroningen uit de strijd. Behaald wer den de 4e korpsprijs; de 2e en 3e personele prijzen door H. v. Kuik en H. van Nieuwstad; de 2e en 4e prijs personeel op gelegd door H. v. Bal- kom en H. v. Kuik met nog de 10e voor A. Dingemans; 3e extra aanbie ding vrije hand door H. v. Kuik en 2e kampioen. KOORREIS. Op 24 augustus a.s. gaat het R.K. Parochiaal Zangkoor zijn jaarlijkse koorreis maken, waarvoor dit jaar contact opgenomen is met het koor van de Basiliek van Hulst in Zeeuws- Vlaanderen. In onderhandeling met dit koor is besloten daar op die dag de Hoogmis te verzorgen, waartegen over staat, dat het Basiliekkoor van Hulst op 7 september daaropvolgend een bezoek aan Kaatsheuvel zal bren gen, eveneens hier onder leiding van de heer Ivens de Hoogmis zal ver zorgen en natuurlijk een bezoek aan „De Efteling" zal brengen. VAKANTIE-WEEK. De eerste volle week van augustus is voor de industrie van Kaatsheuvel de vakantieweek. Alle bedrijven en ook verschillende middenstandsbe- drijven nemen vakantie, waarbij de laatste door het publiceren van een wisselsysteem toch een regeling ge troffen hebben, dat de nodige voor zieningen kunnen doorgaan. Natuur lijk zijn er weer vele reizen gepland en zal de „Expo" daarvan ook zijn deel wel krijgen. Brussel is echter voor velen al te dichtbij en zo hoor den we van verschillende zijden dat Oostenrijk, Italië, Frankrijk en zelfs Spanje tot de uitgezochte reisdoelen zijn gekozen. Goed weer met veel zon wensen we alle vakantiegangers toe. DE EFTELING. Stond het Efteling-bezoek voor enige weken iets achter bij de laatste jaren, de laatste weken is de toeloop weer zo groot, dat deze kleine ach terstand gauw zal ingehaald zijn. Het nieuwe sprookje is zeer zeker daar AGENDA. Vrijdag 7-8.30 u. n.m. inmanden vlucht St. Ghislain in de Sportwereld. Zaterdag 7.30 u. n.m. Cabaret avond Supportersclub in 't Hoventje. 8 u. n.m. Apollo Theater „Port Afrique", 14 jaar. Zondag 6 u. n.m. en 8.30 u. n.m. Apollo Theater; programma zaterdag. ZONDAGDOKTERSDIENST. Zondag wordt de praktijk van dok ter Wijtenburg en dokter Raaijmaa- kers te Kaatsheuvel waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijcke- vorselstraat 6, Loon op Zand, telef. IC 4166-250. Loon op Zand Handboogsport WAALWIJK ZONDAGDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 3 uur tot maandag morgen 8 uur, uitsluitend voor spoedge vallen. Zaterdag 2 en zondag 3 augustus: Arts: H. Verhaak. AGENDA. Vrijdag 1 augustus 7 uur Inkorven Ghislain, 166 km, Vre desduif, Clubhuis v. d. Geldt. 7.30 uur Openbare raadsvergadering ge meentehuis. Zaterdag 2 augustus 7 uur Oefenwedstrijd RKDVC-RKJVV. Zondag 3 augustus 11.30 uur Repetitie Harmonie Volhar ding, zaal café Elshout. 11.30 uur Bestuursvergadering St. Hu- bertus-gilde, bijzaal café Elshout. 11.30 uur Repetitie Harmonie Beatrix, zaal café H. van Delft. 5 uur en 8 uur: De drie Musketiers, Ho ge Braken, 14 jaar. Maandag 4 augustus: 8 uur De drie Musketiers, Hoge Braken, 14 jaar. Dinsdag 5 augustus: 2 uur Wandeltocht Jeugd vacantievreugd, start café P. Klerks. Woensdag 6 augustus 8 uur Rapsodie, leeftijd 18 jaar, Hoge Braken. 8 uur Clubavond D.V.P., café P. Klerks. Donderdag 7 augustus 8 uur Repetitie Cantabile, zaal café P. Elshout. OEFENWEDSTRIJD RKDVC-RKJVV. Sedert enige weken heeft RKDVC de training weer hervat, om de komende com petitie zo goed mogelijk voor de dag te ko men. Het tournooi om de grote Vogelwijk- prijs werd intussen in den Bosch reeds ge wonnen, zodat er goede hoop bestaat dat men met een behoorlijk elftal voer de dag zal kunnen komen. A.s. zaterdag wordt er in Drunen een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen RKJVV uit den Bosch. De-" ze tegenstander is al sinds jaren een der topploegen uit de 4e klas en zoals we ze op tournooi hebben zien spelen, zijn zij ook in staat een behoorlijk spel voetbal weg te geven. We mogen dus a.s. zaterdag een aardige wedstrijd verwachten, die na de lange rustperiode het bezoeken zeker waard zal zijn, Aanvang 7 uur. Ook zal RKDVC dit jaar weer deelne men aan de strijd om de KNVB-beker. De eerste ronde hiervan wordt gespeeld op zondag 17 augustus a.s. R.K.D.V.C.-NIEUWS. Leden van RKDVC die mee gaan doen in de nieuwe competitie-wedstrijden, moe ten zich voor 5 augustus opgeven bij de secretaris H. van Delft, Stationstraat. Zij die mee willen doen aan de voetbal-toto, die start op 24 augustus, moeten zich even eens opgeven voor 5 augustus bij de secre taris. JEUGD VACANTIEVREUGD. Het programma van de Jeugd Vacantie vreugd start op dinsdag 5 augustus. Op die dag zal een wandeltocht gehouden worden voor de jeugd van 7 t.m. 12 jaar. De deel name staat open voor twee groepen, n.l. een groep van 7 t.m. 10 jaar 10 km en een van 11 t.m. 12 jaar 15 km. De start vindt plaats om 2 uur nabij café P. Klerks. Op vrijdag 8 augustus is er op de Hei- I KAPSTOKKEN GROTESTRAAT 220 WAALWIJK Tel. 2512 dijk een grote vliegerwedstrijd voor jongens en meisjes. Ook hier is de deelname voor twee groepen. Eén van 7 t.m. 10 jaar en één van 11 t.m. 12 jaar. Op dinsdag 12 augustus is er een grote rijwiel-oriëntatierit over een afstand van 25 km. Hier zijn geen leeftijdsgroepen. Men heeft een bijzonder aardige tijdrit uit gezet. Tot zover het programma Jeugd Vacantievreugd t.m. 12 augustus. GESLAAGD. Voor het praktijkdiploma van de Ned. Bond van Groot-schrijvers slaagden te Den Bosch: Corrie van Nistelrooy en José v. d. Geld uit Drunen; Riet van Beurden, Sjaan Schapendonk en Annie de Kort uit Elshout; Annie Dekkers uit Vlijmen Gonny van Ooyen uit Haarsteeg. Zij genoten alle hun opleiding bij de Eerw. Zusters. assMkBUW.ja»- «vUts® Et»' BOERENKAPEL. Voor kort werd door een 10-tal leden van de Harmonie De Volharding een Boe- renkapel opgericht. Zondag j.l. trad deze Boerenkapel voor het eerst naar buiten op, toen op Giersber- gen een tuinconcert werd gegeven. De be langstelling hiervoor was uitermate groot, zo groot was zelfs de toeloop, dat velen met een plaatsje in het gras genoegen moesten nemen. De pas opgerichte Boeren kapel treedt naar buiten op in zeer keu rige uniformen, wat aan het geheel een zekere sfeer en gezelligheid geeft. Het ligt ook in de bedoeling om zo mo gelijk in de loop van dit seizoen nog een concert te geven op het kampeercentrum De Klinkaert. Verder zal de kapel straks bij de Car navalsfeesten als hofkapel van Prins Car naval optreden. Tijdens de diverse concer ten zullen voor de verdere groei en in standhouding van deze Boerenkapel kleine collecten worden gehouden. Het optreden van zondag was een groot succes. GESLAAGD. Onze dorpsgenoten mej. Diny v. d. Lee en Ria van Oosterhout slaagden te 's-Bosch voor het Middenstandsdiploma. Zij geno ten hun opleiding bij de heer G. v. Vliet te Heusden. RENNERSNIEUWS. De Drunense renners gaan zondag a.s. weer op stap; v. d. Hoven neemt deel aan de ronde van 's-Bosch, van Heeswijk aan de ronde van Bladel en v. d. Lee aan de ronde van Gendringen. De eerste twee als nieu welingen en de laatste als amateur. SCHIETWEDSTRIJD B.O.S. De Ned. Bond van Oudstrijders Drunen hield dinsdagavond in de zaal van café Els hout een onderlinge schietwedstrijd. Even als andere avonden ging het er weer ge zellig en spannend naar toe. De uitslagen waren als volgt: A 1 N. v. d. Wiel 173; 2 L. v. Huiten 169; 3 J. Brok 166; 4 Fr. van Delft 164; 5 H. v .d. Wiel 163; 6 J. v. d. Wiel 147. B IJ. Stereveld 171; 2 L. van Oos- terhout 166; 3 B. Verkuyl 163; 4 W. Ver- kuyl 162; 5 Ch. Veldman 162; 6 J. van j Heivoort 155. WEGVERBETERINGEN j IN DRUNEN EN DE OVERLAAT. Nog voor de winter zullen aan het bo vengenoemde traject van de Langstraat ver schillende verbeteringen een feit zijn. 1 Momenteel worden in Drunen de zeer gevaarlijke kinderkopjes vervangen dooi klinkers. Dat geldt vanaf de remise tot aan het centrum en vanaf de Burg. v. d. Heij- depstraat tot aan de Eindstraat. De Eind- straat zelf, alsmede het centrum, waren reeds eerder met klinkers bestraat. Er blijft straks echter nog een klein gedeelte n.l. vanaf de Burg. v. d. Heijdenstraat tot aan het centrum over, dat niet met klin kers wordt voorzien. Dit is inderdaad een recht stuk, maar het is jammer dat ook hier de verbetering die elders werd aangebracht, juist niet werd toegepast. Het slipgevaar is ook op rechte weggedeelten op de gevaar lijke kinderkopjes uitermate groot. Ook de verlichting in de Grotestraat en Eindstraat zal nog voor de winter extra worden verbeterd. Momenteel heeft men alleen lichtmasten aan de zuidzijde van de straat, telkens op een afstand van 60 m. Dit zal nu ook geschieden aan de noord zijde, waardoor de verlichting dus zal wor den verdubbeld. Ook zullen lichtmasten ge plaatst worden tot even voorbij het viaduct in de Overlaat. Ook de markering van de Overlaat, de 1 nieuwe weg tussen Drunen en Waalwijk i zal extra worden verbeterd. De as van het j betrokken weggedeelte zal met z.g. katten- ogen worden aangegeven. VERLICHTING EN STRAATAANLEG. Naar wij vernemen is van Ged. Staten de goedkeuring ontvangen voor het verbete ren van de straatverlichting in de Grote straat, Eindstraat, Stationstraat en Elshout. Op verschillende punten hoopt men nog voor de komende winter gereed te zijn. Voor wat Grotestraat, Eindstraat en Sta tionstraat betreft zal dit op geen moeilijk heden stuiten, maar voor wat betreft Els- hout, waar het bovengronds net wordt ver- vangen door verkabeling, is men ten ene- male afhankelijk van het al of niet spoedig verkabelen van deze leiding. Ook de uitvoering van de eerste fase van j de riolering vordert gestaag. De kelder van het pompstation is bijna gereed. Met de aan leg van de vloeivelden is kort geleden een begin gemaakt en het leggen van de pers leiding zal op korte termijn moeten be ginnen. De verbetering van de Stationstraat hangt hiermede weer zeer nauw samen. De plannen om tot een radicale verbetering van de Stationstraat te komen, zijn onlangs de raad reeds gepaseerd. Na de goedkeu- j ring van Ged. Staten zal de Stationstraat een wel zeer radicale verbetering onder gaan. De plannen voor een brede asfalt weg met aan weerszijde trottoirs en een aardige beplanting, wachten op uitvoering. Naar wij vernemen werd ook dezer da gen de goedkeuring ontvangen voor het verder doortrekken van de Prins Bernhard- straat, de Amalia v. Solmstraat en het leg gen van de Prins Mauritsstraat in het uit breidingsplan Braken Oost. Met de uit voering hiervan zal onmiddellijk worden begonnen. „DE DRIE MUSKETIERS." Een van de meest gelezen geschiedenis sen over het Frankrijk van het begin der zeventiende eeuw, is ongetwijfeld Alexan dre Duma's onsterfelijke roman. Het is een avontuurlijk verhaal vol onverschrokken moed, romantiek, humor en listige intri ges en leent zich daardoor wel bijzonder goed voor een spectaculaire verfilming. De amerikaanse filmindustrie is er in geslaagd om van deze film een boeiend schouwspel te maken, dat de vele liefhebbers van de historische roman enige uren aangenaam zal bezig houden. De hoofdrollen worden vertolkt door Lana Turner, Gene Kelly en Van Heflin. Toegang 14 jaar. Zondag. „RHAPSODY". stenaarskringen en heeft de liefde tussen man en vrouw tot onderwerp. Een jongl meisje wordt verliefd op een jongeman, die viool studeert aan het Zürichse conserva torium. De genegenheid is wederzijds. Afs de jongeman echter uitverkoren wordt om als solist op te treden bij het jaarlijks con cert van het Zürichs Philharmonisch Or kest, schiet er uiteraard maar weinig tijd voor het meisje over. Het concert wordt j een grandioos succes en de jongeman krijgt i een tournée door de wereld aangeboden, hetgeen uiteraard weer een tijd van intense studie vraagt. De man tracht het meisje er i van te overtuigen, dat het beter is dat zij in Rome, waar de tournée zal beginnen, naar hem toekomt, maar zij voelt zich be ledigd en na een hevige ruzie gaan ze uit elkaar. Het meisje troost zich met een nieuwe liefde. Hij is ook leerling van het zelfde conservatorium en studeert piano. Ze trouwen, maar het meisje eist van hem, dat hij zijn studie zal opgeven. Het huwelijk wordt een mislukking. Als zij wil scheiden, brengt haar vader haar aan het verstand, dat dit niet de juiste weg is en dat het haar plicht is haar man weer op de been te bren gen. Zij doet dat, hopende dat zij daarmee weer de liefde van de violist zal terug winnen. Zij slaagt, maar beseft dan tevens, dat haar echtgenoot haar nodig heeft. Een bewogen verhaal met voortreffwelijke muziek. Toegang 18 jaar. Woensdag. met de bekende „Stassar Service" Leverancier aan alle Ziekenfondsen. Loon op Zand heeft woensdagavond wellicht een van de meest bewogen raads vergaderingen meegemaakt. De beroering was evenwel maar van korte duur, want toen zes leden, namelijk de heren Groot- swagers, Snaphaan, IJpelaar, Snoeren, van Kuijk en Elshout, uit protest tegen een door B. en W. gedaan voorstel de vergadering verlieten, nadat een door de heren Snap haan en Grootswagers gelanceerd tegen voorstel met 1 tegen 6 stemmen was ge vallen, keerde de rust spoedig weer en kon de agenda in een snel tempo worden afgehandeld. Aanleiding tot deze beroering was een tweetal adressen van de heer J. Th. H. Hopman, waarin: le) een verdediging wordt opgesteld tegen de beschuldigingen welke in de raadsvergadering van 23 april 1957 door de voorzitter aan zijn adres zou den zijn geuit, en 2e) een vergoeding wordt gevraagd van betaalde belasting we gens verhoging van salaris met terugwer kende kracht. Door b. en w. werd voor gesteld het eerste adres voor kennisgeving aan te nemen, omdat zij deze zaak als vol ledig afgedaan beschouwen. Ten aanzien van het tweede adres stelden b. en w. voor om afwijzend op het verzoek te beschikken, omdat het betalen van belasting over een dergelijke verhoging een normale zaak is. De heer Snaphaan keerde zich vooral te gen het standpunt van b. en w. ten aanzien van het eerste adres. Hij vroeg voorlezing van het verweerschrift van de heer Hopman en opneming daarvan in de notulen. Verder wenste hij onderzoek van dit verweer schrift door een commissie uit de raad, waarna het rapport van deze commissie ten spoedigste ter kennis van de raad moest worden gebracht. Hij wenste uitgebreide volmachten voor deze commissie. Ook was de heer Snaphaan van mening, dat de schade welke de heer Hopman door de be taalde belasting heeft geleden, door de ge meente moest worden vergoed. Dit bewogen verhaal speelt zich in kun- - i-v j lil r" -.tl* t De heer Grootswagers sloot zich geheel bij de woorden van de heer Snaphaan aan. Ook hij eiste vergoeding van de ruim f 400 welke de heer Hopman door deze verho ging met terugwerkende kracht aan belas ting heeft moeten betalen. Een vergelijking met aan ambtenaren toegekende salaris verhogingen met terugwerkende kracht ging volgens hem niet op. De raad heeft zich destijds voor de verhoging van het salaris van de heer Hopman uitgesproken, doch deze aangelegenheid is door b. en w. op de lange baan geschoven en derhalve moet de gemeente de door de heer Hopman geleden schade vergoeden, zo meende de heer Grootswagers. De voorzitter had geen enkel bezwaar te gen een commissie van onderzoek, hoewel hij daarvan het nut niet kon inzien, want de raad heeft zich destijds met de door b. en w. gedane voorstellen akkoord ver klaard. Tegen de door de heer Hopman ge claimde vergoeding maakte de voorzitter bezwaar. Wanneer ambtenaren een verho ging met terugwerkende kracht ontvangen, dan kunnen zij aanspraak maken op een salaris dat hun rechtens toekomt; de heer Hopman heeft alleen maar een cadeautje gekregen en derhalve kan de heer Hopman zeker geen aanspraak maken op vergoeding van de betaalde belasting. Bovendien, aldus de voorzitter, hebben b. en w. tegen de heer Hopman geen enkele beschuldiging geuit om hem te straffen, zij hebben alleen ver klaard niet meer de verantwoordelijkheid voor het beleid van de heer Hopman te kunnen dragen. De heer Snaphaan noch de heer Groot swagers kon zich met dit standpunt ver enigen. Wethouder Beerens vond het voorstel van de heer Snaphaan nogal bevreemdend, want hij heeft destijds als lid van het col lege van b. en w. zelf op ontslag van de heer Hopman aangedrongen. De heer Snap haan antwoordde, dat hij niet wilde be weren, dat de heer Hopman gelijk heeft, maar dat hij alleen wilde weten hoe deze zaak nu eigenlijk in elkaar zit. Onder be dekte termen gaf de heer Snaphaan te ver staan als zouden er in het coliege van b. en w. vreemde dingen zijn gebeurd, waar op de voorzitter fel repliceerde. „Ik kan een dergelijke insinuatie niet tolereren", zo zei hij. „Ik wil hier uiteraard niet zeggen wat er in b. en w. wordt besproken, maar wel wil ik er nu op wijzen, dat u in het college van b. en w. nooit iets goeds van de heer Hopman hebt gezegd". „Dat heb ik wel"!, antwoordde de heer Snaphaan. „Ik heb de zaak nog trachten te redden door een vorm van samenwerking voor te stellen". Ook deze bewering werd door de voorzitter aangevallen. De voorstellen van de heren Snaphaan en Grootswagers werden vervolgens in stem ming gebracht en met 7 tegen 6 stemmen verworpen. De heer Grootswagers meende hierna te moeten opmerken, dat het hem speet, dat de heer Hopman zijn recht niet kreeg, waarop hij de vergadering verliet. Hij werd gevolgd door zijn medestemmers, de heren Snaphaan, van Kuijk, Elshout, IJpelaar en Snoeren. De vergadering ging daarna in een rus tig en snel tempo verder. Vastgesteld werden allereerst de ver goedingsbedragen als bedoeld in art. 55 van de l.o.-wet 1920. Het maximum in kas geldleningen en rekening-courant-overeen komsten op te nemen bedrag werd voor het derde kwartaal 1958 vastgesteld op f 2.132.893.-. Ten behoeve van enkele adspirant-bou- wers besloot de raad tot het stellen van ze kerheid als bedoeld in art. 7 van het be sluit bevordering eigen-woningbezit. Goed gekeurd werd een tweetal voorstellen tot het aangaan van geldleningen van resp. f 107.000.- en f 125.000.-. Het maxi mum in rekening-courant te verlenen kre diet aan de stichting De Efteling werd door de raad bepaald op f 150.000. -Een voorstel tot invoering van een aantal salaris maatregelen t.b.v. lagere en middelbare ambtenaren en werklieden der gemeente, werd door de raad goedgekeurd. Voor de aanschaffing van leermiddelen t.b.v. de St. Theresia-school voteerde de raad een bedrag van f 1.717.24, zijnde 70 procent van de totale aanschaffingskosten. j Voor de bouw van een leslokaal t.b.v. de Mariaschool te Kaatsheuvel werd een be- drag beschikbaar gesteld van f 2367.40 en ten slotte voor de Theresia-school nog een bedrag van f 7600.- voor het treffen van voorzieningen, o.a. de uitbreiding van de centrale verwarmingsinstaliatie, de vernieu- wing van bestaande toiletten, het verrich- j ten van metsel- en timmerwerk en het bruikbaar maken van de hoofdingang voor het uitlaten van de schoolkinderen. I Voor de plaatsing van een propaanlucht- gasinstallatie voteerde de- raad een bedrag van f 55.000. De heer Bossers vroeg of het geen aanbeveling verdient om ook voor het normale gasverbruik op propaangas over te gaan, nu is gebleken, dat dit gas veel goedkoper is. Wethouder van Rooyen antwoordde, dat men dit niet zonder meer kan doen, omdat men gebonden is aan een contract met de Staatsmijnen inzake de gaslevering. Bovendien brengt het gebruik van propaangas ook belangrijke transport kosten met zich mee. Vóór de aanschaffing en plaatsing van een oliestookinstallatie in het tehuis voor ouden van dagen „Rosagaerde" voteerde de raad een bedrag van f 15.893. Hier door wordt een aanzienlijke besparing ver kregen boven een verwarming met steen kool. De heer van Noye vroeg of deze ver andering niet een beetje riskant was, nu de olieprijzen oplopen en de internationale si tuatie allesbehalve gunstig is. De voorziter zag de zaak minder somber in en boven dien kan deze oliestookinstallatie gemakke lijk worden omgebouwd tot cokesverwar ming. Ten slotte hechtte de raad zijn goed keuring aan een reeds eerder genomen prin cipe-besluit tot onteigening ten name van de gemeente in het belang van de volkshuis vesting. In de rondvraag informeerde de heer van Laarhoven naar de onlangs ter sprake ge komen bouw van houten woningen. De voorzitter antwoordde, da t een ontwerp voor dergelijke woningen reeds gereed is. De prijs van deze woningen varieert tus sen 6 7 duizend gulden. De voorzitter vroeg zich echter af of de mensen met deze woningen zullen zijn geholpen, want in principe krijgt men voor een dergelijke wo ning maar toestemming voor de duur van 5 jaren. Daarna moet de toestemming van jaar tot jaar worden verlengd. Bovendien moet men daarbij rekening houden met ho ge onderhoudskosten. Wordt de toestem ming voor de bewoning van een houten woning ingetrokken, dan is het geld, dat men er in gestoken heeft, onherroepelijk weg. Voor hetzelfde geld kan men veel be ter een stenen woning laten bouwen, zo zei de voorziter. Bovendien krijgt men bij het bouwen van een stenen woning belangrijke bijdragen, met name in de vorm van een hypotheek. Voor een houten woning krijgt men geen hypotheek. Overigens is het ge meentebestuur wel bereid om hen, die een houten woning willen zetten, toestemming daarvoor te verlenen, wanneer de woning tenminste aan bepaalde eisen voldoet. Het gemeentebestuur zal echter niemand de bouw van een houten woning aanraden, omdat de nadelen veel groter zijn dan de voordelen. GESLAAGD. Te Tilburg slaagde onze plaatsgenote mej. J. v. d. Schoor voor Mulo A. Te Tilburg slaagde dhr. L. van Loon voor het vakdiploma A, schildersgezel. Hij genoot zijn opleiding aan de Nijverheids school te Waalwijk. T.B.C.-DUIVENVLUCHT. In de loop van deze week zullen huis aan huis de loten worden aangeboden voor de jaarlijkse duivenvlucht ten bate van de t.b.c., kinderuitzendingen en Polio-bestrijding. De wedvlucht wordt op 10 augustus a.s. gehouden en wordt georganiseerd door de P.V. De Luchtbode alhier. BAL. In zaal „Echo der Duinen" zal op zon dagavond a.s. een bal worden gegeven. De muziek wordt verzorgd door „The, Lucky Stars". BENOEMD. Aan de Mulo-school te Kaatsheuvel is be noemd als leraar de heer Jan Vermeer Czn. Proficiat met deze benoeming. RKVV UNO ANIMO. Het verslag van de feestavond en voet- j balwedstrijd hij de opening van het nieu we clubhuis is opgenomen onder de rubriek Voetbal. Op de doelen der Handboogschutterij E.M.M., gevestigd in café ,,'t Vosje" is zondag j.l. de 5e serie van de 6-daagse verschoten. Ca. half één verschenen alle koppels aan de start. Bij de eerste series leek het er op, hoe meer de tijd naderde van het einde der 6-daagse, dat de zenu wen meer parten speelden en er werd dan ook slecht geschoten, zodat zelfs bij de 3e serie het koppel H. Verhoeven van Bavel onverwachts een ronde wist te nemen en zich zodoende ook bij de uitlopers plaatste. De laatste serie bracht dan ook geen ver andering meer in de stand. Laten we hopen dat a.s. zondag, wanneer de laatste series verschoten worden, er feller gestreden wordt om de overwinning te behalen, dan zullen niet alleen de schut ters, doch zeker de toeschouwers genieten van deze edele sport. De stand luidt als volgt Aan kop gaan met 2 ronden A. Pullens en M. v. d. Mee 1280 pt.; op 1 ronde: 1 M. Heeren - D. Verhoeven 1257 pt.; 2 G. v. d. Hoven-J .Verhoeven 1191 pt.; 3 H. Verhoeven - P. van Bavel 1185 pt.; op 2 ronden: Glaudemans - Leijhoven 1172 pt.; C. van Herpt - B. Pullens 1098 pt.; Hom bergen-Smits 969 pt:; H. v. d. Mee-A. van Rooij 786 pt.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 13