De Echo van het Zuiden GEMEENTERAAD WAALWIJK W. TIMMERMANS ZONEN gemeenteraad Drunen Assurantiën op elk gebied. Nieuwe christelijke school voor B.L.O. te Besoyen Tijdelijk oefenterrein voor R.W.B. VAN MAAREN'S BRIL! Uitbreidingsplan Zuid-Oost in voorbereiding, W A A L W IJ K U draagt toch óók liever 'n GELIJK HEEFT UI Zit prettiger BRILLEN SPECIALIST VAN MAAREN MAANDAG 4 AUGUSTUS 1958 81e JAARGANG No. 62 I S3 i> Onder voorzitterschap van bur gemeester Teijssen kwam de raad der gemeente Waalwijk donderdag avond in openbare' vergadering bij een. Het eerste agendapunt gold het onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid J. C. M. Westerburger, die in orde werden bevonden. De heer Wester burger zal de plaats innemen van de heer J. F. Th. v. Huiten, die zijn benoeming wegens vertrek naar het buitenland niet heeft aanvaard. De raad ging vervolgens akkoord met het voorstel tot hernieuwde vast stelling van de verordening op de heffing en invordering van straat- belastmg. Ten aanzien van het voorstel tot aansluiting bij de gemeenschappe lijke regeling met de gemeente Den Bosch en twintig omliggende ge meenten tot stichting en exploita tie van een regionaal woonwagen kamp, vroeg de heer v. Leeven of het op de exploitatie-rekening voor komende bedrag van f 60.000.het bedrag is dat door de samenwer kende gemeenten moet worden bij eengebracht, of dat dit bedrag thans door de gemeente Den Bosch wordt uitgegeven. Verder vroeg hij zich af of de ligging van dit kamp langs de Viijmense weg in Den Bosch wél gunstig is in verband met de handel welke deze mensen bedrijven. De heer Meijs drong aan op een nette aanleg van het kamp en op voldoende maskering t.b.v. het landschapsbeeld. De heer Brou wer juichte de samenwerking tus sen de betreffende gemeenten toe en meende, dat met de realisering van dit plan de belangen van de woonwagenbewoners in belangrijke mate worden gediend. De heer v. d. Hoven vroeg of het waalwij kse woonwagenkamp nu definitief zou worden opgeheven; hij had dit niet met zoveel woorden in de stukken kunnen lezen. In zijn antwoord wees de voor zitter er op, dat toetreding tot de gemeenschappelijke regeling en opheffing van het waalwij kse woon wagenkamp de gemeente zouden ontlasten van een jaarlijks bedrag van 5 a 6 duizend gulden. In het ka der van de nieuwe regeling zijn de omslagkosten per deelnemende ge meenten bepaald op 29 cent per in woner, hetgeen voor de gemeente Waalwijk neerkomt op ca. f 5000.- per jaar. Op deze wijze zullen de deelnemende gemeenten gezamen lijk de geraamde f 60.000.- bijeen brengen Het voornaamste doel van dit plan, dat reeds in ontwerp ge reed is en er zeer goed uitziet, is de geestelijke, maatschappelijke en sociaal-hygiënische verheffing van de woonwagenbewoners. Door het in werking treden van deze ge meenschappelijke regeling wordt 't waalwij kse woonwagenkamp auto matisch opgeheven, aldus de voor zitter. De raad ging met het voor stel akkoord. Het voorstel tot vaststelling van van een verordening op het afha len van vuilnis en het gebruik van door de gemeente verstrekte vuil nisemmers, alsmede een daarmede verbandhoudende wijziging der po litieverordening, werden eveneens door de raad goedgekeurd. In ver band met een in deze verordening voorkomende bepaling, waarbij het omverwerpen, doorzoeken etc. van vuilnisemmers strafbaar is gesteld, weës de heer van Leeven er op, dat dit heel vaak door honden gebeurt. Omdat men echter moei lijk een hond op het matje kan roepen, meende spr. dat er aanlei ding was een bepaling op te nemen, waarbij de eigenaars van deze hon den strafbaar worden gesteld. De heer van Seters daarentegen was van oordeel, dat het omverwerpen etc. van vuilnisemmers hoofdzake lijk door de jeugd geschiedt en hij vond dat hierop speciaal moest wor den gelet. De heer Brouwer wees op 't verschijnsel, dat er door de men sen naast de gemeentelijke vuilnis emmers ook veel gebruik wordt ge maakt van open kisten en bakken, die dan ook ter lediging worden aangeboden. Hij wilde in dit geval één lijn getrokken zien door dit voor iedereen te verbieden. Het door de heer Brouwer gesig naleerde euvel schijnt evenwel niet zo erg te zijn, want in zijn antwoord wees de voorzitter er op, dat een in gesteld onderzoek heeft uitgewezen dat dit zelden of nooit voorkomt. Overigens heeft het personeel van de reinigingsdienst wel de instructie ontvangen alleen het vuil mee te nemen, dat in gesloten gemeente lijke vuilnisemmers wordt aangebo den. Voor de voorbereiding van een herziening van he rioleringsplan voeerde de raad een bedrag van f 15.000.-. Goedgekeurd werd even eens het voorstel tot vaststelling van een plan tot herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak. Ook besloot de raad tot waarborging van de betaling van rente en aflossing Van een hypothecaire geldlening voor particuliere woningbouw. Het voorstel tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van ge deelten der ooster- en wester-ha- venkade bracht bijna alle raadsle den tot spreken. Aanleiding hiertoe was een door de fa. Tëurlings inge diend bezwaarschrift tegen deze onttrekking, maar vooral tegen de hele uitvoering van het project pro vinciale weg en demping havenkop. De eerste spreker was de heer de Kort, die het wel eens was met de weerlegging door b. w. van 't be doelde bezwaarschrift. Het haven plan is van enorme betekenis en de realisering mag dan ook geen enke le stagnatie ondervinden/Toch voel de de heer de Kort zich niet geheel bevredigd, want er blijven morele motieven, waarvan het gemeente bestuur zich niet kan en mag dis tantiëren. Door de aanleg van de provinciale weg wordt het bedrijf van de fa. Tëurlings in tweeën ge splitst en de demping van de ha venkop betekent, dat deze firma haar aansluiting op het vervoer te water gaat missen. Vervoer per as zal voor de firma een belangrijke stijging van transportkosten met zich brengen. De splitsing van het bedrijf zal verder een belangrijke rem op de productiviteit zijn, zo meende de heer de Kort, die ten slotte als zijn mening gaf, dat aan dit oude waalwijkse bedrijf, dat 40 man personeel telt, alle steun en medewerking in deze moeilijke om standigheden moet worden gegeven. De heer v. d. Hoven sprak in de zelfde geest. Er moet, zo zei hij, de gemeente iets aan gelegen zijn dit bedrijf in Waalwijk te houden en de eerste gelegenheid voor vestiging op het nieuwe industrieterrein moet dan ook aan de.ze firma worden aangeboden. Ook de in het verle den geleden schade door de ontoe reikendheid van de haven moet me de aanleiding zijn deze firma alle mogelijke steun te verlenen, aldus de heer v. d. Hoven. De heren Duijvelaar en Eibers sloten zich bij de beide vorige sprekers aan. De heer Meijs wees er op, dat de j zelf, merkte de voorzitter op, dat de i firma door de splitsing van het be drijf inderdaad voor een omrij scha de (ca. 900 m.) zal komen te staan. Zo de firma ten deze al enige aan spraak op schadevergoeding zal kunnen doen gelden, zal zij zich in ieder geval tot de provincie moeten wenden, want het betreft hier de aanleg van een provinciale weg. (Een voorstel om de grond, waar over de provinciale weg loopt, aan de provincie te verkopen, zal in de septembervergadering aan de raad worden voorgelegd). Een schade vergoeding op billijkheidsmotieven achtte de voorzitter zeer subjectief. Momenteel, zo deelde de voorzitter mede, is de juridische adviseur van de fa. Tëurlings bezig met overleg met de provincie over een eventu ele schadevergoedingsregeling. Wanneer het gemeentebestuur om advies zal worden gevraagd, dan zal het bij het uitbrengen van een advies een open oog hebben voor de belangen van deze firma. Ten slotte merkte de voorzitter nog op, dat de fa. Tëurlings altijd de eer ste gegadigde kan zijn voor het in dustrieterrein, indien zij zich daar over met b. w. verstaat. De heer Meijs zei het beleid in deze aangelegenheid gaarne aan b. w. over te laten, waarbij de heer v. d. Hoven zich aansloot. Overi gens kon de heer v. d. Hoven zich niet verenigen met het standpunt van de minister inzake het dragen van nadelen van wegaanleg. Het profijt van een weg geniet men ook niet voor niets, zo zei hij, doelende op de belastingheffing. Het is der halve niet billijk dat het Rijk zich distancieert, wanneer men nadelen van wegaanleg ondervindt. Ook de heer v. Seters toonde zich verheugd over de bereidwilligheid van b. w. ten behoeve van de fa. Tëurlings. Het voorstel werd aangenomen. Voor de voorbereiding van de 2e en 3e fase van het havenplan vo teerde de raad een krediet van onttrekking aan het openbaar ver keer van gedeelten der ooster- en wester-havenkade een noodzaak is. die niet tegengewerkt mag worden. Overigens was hij het wel eens met de vorige sprekers. De heer van Seters, die eerst de grote betekenis van het havenplan onderstreepte, meende dat B W bereid zouden zijn om de fa. Tëur lings terwille te zijn, het gaat er alleen maar om in welke vorm dit zal moeten gebeuren. De heer Brouwer me.ende, dat het gemeentebestuur een open oog en oor moest hebben voor de moeilijk heden van de fa. Tëurlings. De heer Mombers vond de reac tie van de fa. Tëurlings logisch, nu dit bedrijf in tweeën wordt gesne den door de nieuwe provinciale weg. Hij vond de poging van deze firma om deze twee delen met be hulp van de gemeente, weer tot een geheel te verenigen dan ook be grijpelijk en ondersteunde daarom de woorden van de vorige sprekers. De heer van Leeven pleitte even eens voor steun aan de fa. Tëurlings en meende dat het gemeentebe stuur daartoe in overleg zou kunnen treden met de provincie. De voorzitter wees er in zijn ant woord allereerst op, dat het door de raadsleden gevoerde pleidooi voor de fa. Tëurlings niet aan het in behandeling zijnde voorstel raak te, maar hij wilde er toch gaarne op ingaan om de raad volledige ope ning van zaken te geven. Daarom ook had het college van b. w. in het pre-advies uitvoerig aandacht gewijd aan deze aangelegenheid. Twee dingen moeten hier goed onderscheiden worden, aldus de voorzitter; 1. het bezwaar van de faa Tëurlings tegen het onttrekken aan het openbaar verkeer van de ooster- en wester-havenkade, en 2. de bezwaren van de fa. Tëurlings tegen het project van aanleg pro vinciale weg en demping havenkop. Ad primum merkte de voorzitter op, dat de onttrekking aan 't open baar verkeer die moten van ooster en wester-havenkade geldt, waar over de nieuwe provinciale weg zal lopen. Geen der leden heeft te gen deze onttrekking bezwaar ge-' maakt, aldus de voorzitter, zodat de raad zich kennelijk akkoord ver klaard met het in behandeling zijn de voorstel. De fa. Tëurlings kan op grond van een ministeriele uit spraak geen aanspraak maken op vergoeding van schade, welke zij daardoor lijdt. De minister is na melijk van mening, dat men, wan neer men de voordelen van een weg gaat genieten, ook de nadelen bij de aanleg moet dragen. Ten aanzien van het bezwaar van de fa. Tëurlings tegen het project f 120.000.-', waarvan f 25.000.- voor de buitenhaven met bijkomende werken en f 95.000.- voor de sluis met bijkomende werken. De voor zitter wees er op, dat men deze scheiding had toegepast, om de bei de projecten zo snel mogelijk be- stedingsgereed te hebben. De heer de Kort zei verheugd te zijn dat hij zijn stem nog aan dit voorstel kon geven en hij gaf uiting aan zijn groot respect voor de voortvarendheid van het college van b. w., maar in het bijzonder voor het energieke beleid van burgemees ter Teijssen inzake de realisering van dit havenplan. Ook de heer v. Leeven liet zich in dezelfde geest uit. Een voorstel met betrekking tot verplaatsingskosten t.b.v. het kleu teronderwijs werd door de raad goedgekeurd. Voor de bouw van een nieuwe christelijke kleuterschool te Besoij- en werd het benodigde krediet be schikbaar gesteld. Voor de kosten van voorbereiding van de aanleg van een sportvelden complex te Besoijen, voteerde de raad een bedrag van 3.500.Dit sportpark, dat is geprojecteerd ten zuiden van de spoorlijn Den Bosch- Lage Zwaluwe nabij het industrie terrein, zal ten gevolge van het feit dat het tracé van de rijksweg Til burgGorinchem nog niet vaststaat, iets meer oostelijk aangelegd moe ten worden. De heer v. d. Hoven merkte op, dat dit de zoveelste maal is dat dit plan stagneert en hij vond het be vreemdend dat geen enkele hogere instantie tijdig heeft gewaarschuwd dat dit sportpark niet op de plaats kon komen waar het aanvankelijk was geprojecteerd. Hij wees verder op het terreingebrek waarmee RWB momenteel kampt en hij drong dan ook aan op een tijdelijke voorzie ning ergens in het uitbreidingsplan ten zuiden van de spoorlijn. Met een stuk weiland zou RWB al een heel eind zijn. Deze vereniging is dan tenminste in staat om voor een deel de jeugd op te vangen, die nu de voetbalsport beoefent op de gras matten langs de Kasteellaan. In zijn antwoord zei de voorzitter dat het tracé van deze verkeersweg wel bekend was, maar deze weg was toen nog geen rijksweg en aan rijkswegen worden nu eenmaal veel zwaardere eisen gesteld dan aan provinciale wegen. Deze rijksweg zal veel grootser geprojecteerd wor den dan toen zij nog het karakter Van een provinciale weg had. De nieuwe weg gaat geheel buiten de bebouwde kom om en zal het ka rakter krijgen van een grote snel weg. De plaatsing van deze weg op het rijkswegenplan heeft het ge meentebestuur zowel verheugd als teleurstelling gebracht; verheugd omdat deze weg voor Waalwijk van zeer groot belang is en teleurge steld, omdat het sportparkplan van Besoijen daardoor gewijzigd moest worden. Het gemeentebestuur heeft evenwel contact opgenomen met de diverse diensten, die bij de realise ring van een sportparkplan worden ingeschakeld en heeft gedaan ge kregen dat de procedure van het plan gewoon doorgang zal vinden. Stagnatie in de realisering zal er dus niet plaats vinden, zodat dit sportpark op hetzelfde tijdstip ge reed zal zijn als wanneer het vorige plan zou zijn uitgevoerd. De voor zitter merkte ten slotte nog op, dat RWB zich ingenomen heeft getoond met een verschuiving van het sport park naar het oosten. De heer v. Seters merkte op, dat hij onder RWB-leden pessimistische geluiden had gehoord over het op houden van dit plan door b. w. Overigens meende hij dat men zich moest hoeden voor al te optimisti sche verwachtingen omtrent 't tijd stip van gereedkomen van dit sport park, omdat de uitvoering van de werkzaamheden immers geheel af hankelijk is van de werkgelegen heid. Spr. meende, dat er wel 2a 3 jaar overheen zullen gaan alvorens dit sportveldencomplex in gebruik genomen zal kunnen worden, en daarom drong ook hij aan op een tijdelijke voorziening ten behoeve van RWB. De heer Duijvelaar zei vernomen te hebben dat onder RWB-leden de opvatting heerst, dat het bestuur van de vereniging er niet voldoen de achter heen zit. Ook hij sprak zich uit voor een tijdelijke voorzie ning. De voorzitter antwoordde, dat het gemeentebestuur zeker bereid is om aan een verzoek om een tijdelijke voorziening tegemoet te komen en hierover zal dan opk contact met 't bestuur van RWB, worden opgeno men. De voorzitter onderstreepte dat b. w. deze aangelegenheid in geen enkel opzicht hebben opgehou den, want zodra de mogelijkheid be stond om in d.a.c.w.-verband de uit voering van sportveldencomplexen ter hand te nemen voordien werd daarvoor geen toestemming gege- 't Is mooier I en kost minder I DEN BOSCH TILBURG BREDA Vughteritraat 25 Markt 32 N, Ginnekenstraat 23 Alle kortingen worden direct bij ons afgetrokken. ven hebben zij deze aangelegen heid ook terstond aangepakt. Ook is het niet zo, dat de uitvoering van dit project afhankelijk is van de werkgelegenheid. Heeft men een maal de toestemming gekregen, dan worden voor de uitvoering ook de arbeidskrachten beschikbaar ge steld, waar deze ook vandaan moe ten komen. Over het tijdstip van ge reed komen, merkte de voorzitter op dat er een groot verschil is tussen t tijdstip van gereed komen en van in gebruiknemen. Aan deze sportvel den worden zeer hoge eisen gesteld en van rijkswege wordt dan ook een strenge controle op de werkzaam heden uitgeoefend. Wanneer de ter reinen gereed zijn, dan moeten de grasmatten eerst nog voldoende rust hebben om in te groeien en men mag dan ook wel stellen dat het na het gereedkomen van dit sportpark nog wel 1 a IV2 jaar zal duren al vorens de velden bespeelbaar zijn. Vervolgens hechtte de raad nog zijn goedkeuring aan aankoop, ver koop en ruiling van grond. De raad ging twintig minuten in besloten zitting ter bespreking van het voorstel tot het aangaan van 'n transactie met betrekking tot over dracht in eigendom en verkrijging in eigendom van onroerend goed. Het voorstel werd aangenomen. Aan het slot van de vergadering deelde de voorzitter mee, dat de eerstvolgende raadsvergadering is bepaald op 28 augustus. Daarin zal afscheid worden genomen van de scheidende raadsleden. In een ver gadering welke op 2 september is bepaald, zal de verkiezing van de wethouders plaats hebben. De raad der gemeente Drunen kwam vrijdagavond in openbare vergadering bijeen. Dit was naar al le waarschijnlijkheid de laatste zit ting van de 'raad in de huidige sa menstelling. In september komt de nieuwe raad bijeen voor het kiezen van de wethouders. Tot slot van deze vergadering zeg de burgemeester Snels de leden, en speciaal de scheidende leden de he ren R. v. Drunen en A. Wagemakers, dan ook hartelijk dank voor de goe de verstandhouding en de prima geest van samenwerking ten bate van het algemeen belang, welke er steeds geheerst heeft. De heer v. Drunen is 32 jaar lid geweest van de raad en heeft zich niet meer her kiesbaar gesteld; de heer Wagema kers is 15 jaar lid geweest van het college. Beiden dankten de voorzit ter voor zijn bijzonder hartelijke woorden en spraken de hoop uit dat dezelfde goede geest van samen werking voor het goede doel en de zelfde goede verstandhouding in de toekomst bewaard zou blijven. Naast de verschillende hamer stukken, nam de raad ook enkele zeer belangrijke besluiten, o.a. het verklaren van de grond, ten zuiden van de Grotestraat tot aan 't Semp- ke en Heidijk zover deze gelegen is ten oosten van de Torenstraat, tot gebied waarop een uitbreidingsplan zal worden geprojecteerd; het verlenen van een crediet voor het in opdracht verstrekken van een functie-onderzoek, om te komen tot werkclassificatie en prestatie-belo ning. Dit voor personeel in dienst van de gemeente. De raad was voltallig aanwezig. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel tot het verlenen van medewerking voor aanschaffing van meubilair t.b.v. van de r.k. meisjes school te Drunen, werd goedge keurd. Hiervoor werd een bedrag gevoteerd van 2005. Verder was aan de orde een voor stel tot toekenning van een tege moetkoming wegens vrijwillige be schikbaarstelling van woonruimte. Het betrof hier de normale bijdrage voor het pand Grotestraat 265, van de heer A. Hereijgers. De gemeen telijke bijdrage beliep 200.De raad keurde dit goed. Dan was aan de orde verhoging van presentie-gelden voor leden van de stembureaus. Deze werd verhoogd van 10.tot f 15.De leden van het hoofdstembureau kre gen voor extra vergaderingen 3.50 toegewezen. Ook dit punt ging vlot onder de hamer door. Dan volgde verkoop van grond aan J. Elshout, ter grootte van ca. 166 m' en gelegen aan de Stations straat. De verkoopprijs werd vast gesteld op 2.85 per m2. Door J. C. Th. Elshout is een ver zoek ingediend om het achter zijn perceel in de Stationsstraat gelegen strookje grond, ter grootte van pl.m. 166 m2 (pl.m. 10 x 17 m.) aan hem te verkopen. Dit stukje grond ligt momenteel braak en was indertijd bij de gemeente in gebruik als op slagplaats. Door verplaatsing van de gemeentewerf kan dit door de ge meente voor geen ander doel meer worden gebruikt. Bovendien ligt dit volledig ingesloten tussen particu liere grond, met het gevolg dat dit momenteel zelfs nog geen uitweg meer heeft. Om deze redenen ver dient het zelfs aanbeveling tot ver koop over te gaan. De grond is gelegen in dat ge deelte van het uitbreidingsplan, waarvoor een prijs gold van 2.85 per m2. Uit hoofde van het feit dat het strookje dus niet meer aange merkt kan worden als bouwterrein, kan bezwaarlijk een hogere prijs dan 2.85 per m2 gesteld worden. B. en W. stellen de raad voor het betreffende stukje grond te verko pen aan J. C. Th. Elshout voor de prijs van 2.85 per m2. De voorzitter noemde de verkoop van dit braak liggend stukje grond ter plaatse een prima oplossing. De raad keurde het voorstel goed. Het voorstel tot wijziging van de verordening tot heffing van de ver makelijkheidsbelasting, ging even eens vlot onder de hamer door. Het betrof hier een wijziging in verband met het verstrekken van reductie kaartjes aan het Bioscoop-theater. Dan was aan de orde; a. wijziging van kindertoelage verordening;, b. wijziging van salaris-verorde ning; c. het toekennen van een huur- compensatie en duurtetoeslag. Het eerste punt was een wijziging op de goedgekeurde verordening van 12 mei, in die zin dat zij niet van terugwerkende kracht is vanaf 1 ja nuari, maar als aanvangsdatum 1 ju li heeft. Het tweede punt sloot aan op de algemene salaris-verordening en ook de toekenning van 'n huur- compensatie en duurtetoeslag kreeg de goedkeuring. Vervolgens was aan de orde het voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor: a. een aan het Bureau Personeels beheer van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten te verstrek ken opdracht tot het instellen van een functie-onderzoek in verband met werkclassificatie en prestatie beloning; to. het aanbrengen van een nieuw toren-uurwerk met electrische verlichting te Elshout. Het is nodig opdracht te verstrek ken een functie-onderzoek in te stel len om te komen tot werkclassifica tie en prestatiebeloning. Het in stellen van een functie-onderzoek dient te geschieden door arbeids analisten. Deze specialisten heb ben daartoe een aparte opleiding ge had en moeten ook over de nodige ervaring kunnen beschikken. Het kerkbestuur te Elshout heeft opnieuw een verzoek ingediend tot het verlenen van een bijdrage en wel voor het aanbrengen van een verlichting van het torenuurwerk en voor het plaatsen van een nieuw torenuurwerk. De kosten van de verlichting wer den destijds geraamd op 2.150. terwijl de kosten van het nieuwe to renuurwerk 1.988.bedragen; to taal ƒ4.138. De bestaande uurwerkinstallatie bezit n.l. niet voldoende capaciteit voor de verlichting van de wijzer platen en zou bovendien toch een volledige revisie moeten ondergaan. In 1957 stelde de raad reeds een crediet van f 2.150.beschikbaar. Op verzoek van Ged. Staten werd in verband met de bestedingsbeper king het raadsbesluit ingetrokken en werd besloten op een later tijd stip wederom om goedkeuring te verzoeken. Mogelijk zou thans op nieuw aan Ged. Staten gevraagd kunnen worden een crediet voor de verlichting van het torenuurwerk en de installatie goed te keuren. Naar aanleiding van het punt functie-onderzoek, merkte de heer de Veer op, dat het ook zo zou moe ten worden gesteld dat onderhand (ook t.a.v. gereedschap, auto's, etc.) maatstaven zouden moeten worden gesteld voor de prestatie-beloning. De heer Fortuijn merkte op, dat het kunnen vaststellen van de pres taties moet kunnen geschieden door de betrokken chef. te de voorzitter op, dat prestatie beloning en loon naar prestatie wel uitdrukkingen zijn die zeer op el kaar lijken, maar in wezen toch veel verschillen. Loon naar presta tie wil, aldus de voorzitter, zeggen dat de totale prestatie van de man in zijn functie richtsnoer dient te zijn voor zijn beloning. De voorzit ter was het eens met de heer For tuijn dat de betrokken chef zeker veel kan zien, maar hij achtte het toch om velerlei redenen wel ge wenst deze zaak door deskundigen te laten opnemen. Verder, aldus de voorzitter, zal dat, wat door de ar beidsanalisten wordt uitgebracht, niet meer zijn dan een advies, waar op de raad dan verder zou kunnen beslissen. Voor wat betrof 't torenuurwerk met verlichting in Elshout, had men geen opmerkingen. Verder was aan de orde het aan gaan van vaste geldleningen met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten van resp. 112.000.—, ter afdoening van de vlottende schuld, en van 29.400 voor de verkaveling van het straatverlichtingnet te Els hout. De heer v. Sprang merkte ten aanzien van het laatste op, dat het bedrag veel lager was dan oorspron kelijk werd begroot. De voorzitter stelde de heer v. Sprang omtrent de uitvoering gerust. Punt 15 van de agenda was het voorstel tot het onbewoonbaar ver klaren van het pand Schanswijk 21. D'e raad keurde dit goed. De heer v. Sprang merkte hierbij op dat, zodra de woning straks verlaten wordt, de gemeente de nodige maatregelen dient te nemen om te zorgen dat het oude gebouw niet wordt overgele verd aan de jeugd. De voorzitter zegde toe t.z.t. hiervoor direct maatregelen te zullen nemen. Dan was er een voorstel tot het verlenen van financiële medewer king voor uitbreiding van het wa terleidingnet met het Sempke. Hier over zegt het prae-'advies: Door de Waterleiding Mij. „Oost Brabant" werd meegedeeld, dat het mogelijk is het Sempke te doen aansluiten op het waterleidingnet in het kader van de rijkssubsidie regeling voor onrendabele uitbrei dingen. Het jaarlijks tekort wordt geschat op pl.m. ƒ794.—. Zolang de minis teriële goedkeuring niet is verkre gen, zal de gemeente het gehele te kort voor haar rekening moeten nemen. Zodra deze goedkeuring zal zijn ontvangen, zal het Rijk vermoe delijk 65% van het tekort, ofwel pl.m. 516.10 bijdragen. De provin cie neemt dan voor haar rekening 7/65 gedeelte van 516.10 54.81, zodat ten laste van de gemeente blijft pl.m, 223.09 per jaar. De ei genaars van de aan te sluiten per celen (totaal 11) betalen hiervan volgens de bestaande regeling jaar lijks 75% gedurende 10 jaren, ofwel pl.m. 15.21 per jaar per aanslui ting. Blijkens ingesteld onderzoek wil len alle bewoners van het Sempke ook onder deze conditie aansluiten. Aangezien bovengenoemd aanbod zich bij niet aanneming de komende jaren zeker niet meer zal herhalen, is het van belang hiervan thans ge bruik te maken. De raad keurde dit voorstel goed. Naar aanleiding van dit punt stel de de heer de Veer voor, om de waterleiding door te trekken naar de Hoge Schijf. Algemeen was men van oordeel dat de watervoorziening aldaar zeer slecht is. De voorzitter wees er echter op dat een doortrekking van de water leiding naar de Hoge Schijf in het huidige verband niet mogelijk was. De aanleg van een zwembad aldaar, zal de aanleg van waterleiding in de hand werken. De voorzitter wees er tevens nog eens op dat de bouwers op de Hoge Schijf dit op eigen risico hebben gedaan. Het niet aanwezig zijn van bepaalde voorzieningen, was nu eenmaal in de grond verdis conteerd. Punt 17 was Voorstel tot het nemen van een besluit, waarbij verklaard wordt dat een ontwerp- uitbreidingsplan in voorbereiding is. Hierover zegt het pre-advies Het uitbreidingsplan „de Braken West" is momenteel ter goedkeuring ingezonden aan Ged. Staten. Dit plan biedt ruimte voor de bouw van ca. 300 woningen. Indien de bouwactiviteit de komde jaren even groot zal zijn als de afgelopen jaren, zal derhalve ook het plan West binnen afzienbare tijd zijn volgebouwd. Het is derhalve noodza kelijk thans reeds maatregelen te nemen om dan over een nieuw uitbreidingsplan te kunnen beschikken. B. en W. hebben dan ook de Provinciale Planologische Dienst op dracht gegeven een ontwerp uitbreidings plan te vervaardigen voor het gebied ge legen ten zuiden van de Grotestraat en ten oosten van de Torenstraat, ongeveer tot na bij het Sempke tot aan de Heidijk. Ter voorkoming van moeilijkheden, door dat bouwvergunningen zouden worden af gegeven, welke straks in strijd zouden zijn met dat uitbreidingsplan, geeft de Woning wet de Raad de bevoegdheid tot het nemen van een besluit, dat een uitbreidingsplan in voorbereiding is. De beslissing omtrent bouwvergunningen, welke in strijd zijn met dat plan, kan dan worden verdaagd totdat het ontwerp-plan ter inzage heeft gelegen, hetgeen moet geschieden binnen 1 jaar na het nemen van dit besluit. Voor de gemeente is dit ook verder speciaal van belang om de bestaande mo gelijkheden voor uitweg, naar de bestaande kom veilig te stellen. Als uitvalwegen voor dit nieuwe uitbrei dingsplan, dat volgend jaar in de raad ter goedkeuring zal komen, noemde de voor zitter een weg tegenover de slagerij van Elshout en een tegenover Kapper v. d. Ho- f ven. In de Torenstraat waren oorspronke- i lijk twee uitvalswegen geprojecteerd. Dit zal er vermoedelijk één worden, doordat de Voor wat het eerste betrof, merk- f voorste uitvaisweg ongeveer nabij de eer- sie Dwergsloot zal komen te vervallen. <3

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5