WAALWIJK WAALWIJKS ZWEMBAD TEN ONRECHTE ALS „ONGESCHIKT" GEKWALIFICEERD I WOONHUIS Opticiën STASSAR Waalwijk is WEGENS VACANTIE GESLOTEN Feuilleton Het Renbaanschandaal van Epsom 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1958 6 ZONDAGSDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 9 en zondag 10 aug. Arts: Ed. van Rooij. Apotheek: Nijman. KERKDIENSTEN N.H. KERK, WAALWIJK. Zondag 10 augustus: v.m. 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink uit Kapelle (Zeel.) N.H. KERK, BESOIJEN. v.m. 10 uur: Cand. Verwoert, van Rhenen. n.m. uur wordt nader bekend gemaakt: Cand. Verwoert. N.H. KERK, BAARDWIJK. 9 uur v.m.Ds. C. B. Schuurman HET SCHOENENMUSEUM VOOR DE RADIO. In uitzendingen van de Rege ringsvoorlichtingsdienst (RV[D) verzorgde mej. Petra Clarijs 'n aantal causerieën ten, behoeve de vacantiegangers onder motto „Mag ik U even voorgaan?" Op 4 aug. j.l. nam de spreek ster de toerist mee naar belang wekkende gebouwen en verza melingen in het zuiden van het land o.a. in Asselt, Roermond, Heerlen, Roosendaal, Sluis, Vee- re en Waalwijk. Hierbij werd ook het Waal wij k!se schoenenmuseum be sproken. Op de haar eigen fijn zinnige en deskundige wijze be lichtte mej. Clarijs de toestan den en de omstandigheden waar onder de schoenmaker inf de vo rige eeuw moest werken. Toch maakte deze schoenma ker in zijn woon-, werk- en slaapkamer, welke in originele toestand in het museum te zien is, de mooiste en fijnste hand- werkschoenen. Zij benadrukte de zeldzame verzameling schoenen welke in het. Waalwijkse Schoenenmuse um aanwezig is en in een aan grenzende kamer worden geëx poseerd. Zij noemde met name de fijne zijden schoentjes uit Napoleons tijd en de rechte schoenmodellen van voor 1900, alsmede de schoenen uit Japan, China, India, van de Eskimo's, Cowboy, enz (Mej. dra. P. C. Clarijs is we- tensciiapelijk ambtenaar bij de „Rijksinspectie voor roerend kunstbezit" te Den Haag en een bekend publiciste op kunsthis torisch gebied. Hopenlijk zal haar deskundi ge uiteenzetting er toe bijdra gen, dat ons bijzondere museum wat meer in de toeristische be langstelling komt te staan. Jam mer is, dat de toerist ons nog steeds gebrekkig gehuisveste museum alleen na lang zoeken kan vinden. Weet hij van het bestaan van dit museum niet af, dan wordt hij in Waalwijk ook niets wijzer want een behoor lijke verwijzing naar het muse um is nog steeds niet aanwezig. Een in het oog vallend bord in het centrum of bij de inkomst in de gemeente zal toch geen ka pitalen kosten FELLE UITSLAANDE BRAND TEISTERDE LEDERFABRIEK DE KROON. Tonnen schade. Door tot nu toe onbekende oorzaak brak in de nacht van dinsdag op woensdag te ca. 1.15 uur brand uit in de Stoomleder- fabriek De Kroon - Levenbach aan de Burg. v. d. Klokken!., al hier. 't Vuur dat vermoedelijk in de benedenbouw is begonnen, vond vooral gretig voedsel in de grote partijen leer op de droog zolders. De houten tussenzolde- ringen van 't drie verdiepingen hoge fabrieksgebouw waren al spoedig door het vuur wegge vreten, waardoor de brand zich over de rest van de fabriek kon uitbreiden, daarbij nog aange wakkerd ;door de westenwind, die telkens grote vonkenregens over de nabij gelegen huizen in de Stationsstr. deed vliegen, 'n Aantal met riet beschoten wo ningen in de onmiddellijke om geving werd door de brandweer en door behulpzame burgers, die gewaarschuwd door de felle vuurgloed, naar de plaats des onheils waren gekomen, nat ge houden, waarbij zich overigens geen gevallen van waterschade voordeden. Dank zij het snelle en doel treffende optreden van de waal wijkse brandweer, die zeer snel ter plaatse was en het vuur met 10 stralen bestreed, bleven looi erij, de vlezerij, het ketelhuis) en kantoren, die los van de overige fabrieksruimten staan, ge spaard. De overige bedrijfsruim ten gingen echter in het vuur, dat al spoedig het karakter van een uitslaande brand aannam, verloren. De schade door het verloren gaan van fabriek, gro te partijen leer en het grootste deel van het machinepark wordt geraamd op enkele honderddui zenden guldens. Het bedrijf was verzekerd. Naar de oorzaak van de brand wordt een nader on derzoek ingesteld. Tegen ca. 3.30 uur was de brandweer het vuur meester, doch woensdag is men bijna nog de gehele dag met nablussings- werkzaamheden bezig geweest. De werkzaamheden in dit zwaar getroffen bedrijf,, dat aan 35 mensen werk verschafte, zullen voorlopig niet kunnen worden hervat. RWB NAM AFSCHEID VAN DE HEER MöRING. Na de gewone agenda van de j.l. maandag gehouden leden vergadering heeft RWB afscheid genomen varf) de heer P. Möring die gisteren naar Canada is ver trokken. Door de heer Snels, voorzitter van de vereniging werd hem dank gebracht voor het vele werk dat gedurende 18 jaren door de heer Möring, in ver scheidene functies voor RWB is verricht en sprak de hoop uit, dat het hem in Canada in alle opzichten goed zal gaan. Als dank hiervoor werd hem 't ere-lidmaatschap aangeboden, wat gaarne werd aanvaard. Hierna sprak de heer Möring een woord van dank aan het adres van de leden en het be stuur, en benadrukte dat hij aan hetgeen wat hij voor de vereni ging heeft gedaan, altijd veel genoegen heeft beleefd, speciaal het jeugdwerk. Hierna drukte de aanwezigen hem nog persoonlijk de hand ten afscheid, en werd het laat ste gedeelte van de avond nog genoegliik onder elkaar door gebracht. R.K.C. VERGADERDE. Er is nooit enig contact met Juliana geweest. Op maandagavond 4 augus tus, hield RKC haar zeer druk j bezochte jaarvergadering. On- danks de meer dan sobere ver richtingen der seniorenelftal len kon toch uit de diverse jaar verslagen 'n optimistische toon beluisterd worden. Het finan ciële aspect biedt o.a., ondanks de dikwijls moeilijke omstan digheden, een zeer behoorlijk vooruitzicht, daartoe gestimu leerd door een kundig en ver antwoord beleid. Om de Pool-actie te activeren werd een aparte commissie be noemd. Het jeugdbestuur kan op een, zeer vruchtbaar seizoen terugzien, wat niet alleen bleek uit de prima resultaten, maar ook uit de werkzaamheden op ander terrein, zoals retraites, ontspanningsavonden, plezier reisjes enz. De toeloop van nieuwe jeugdleden bezorgt het bestuur veel hoofdbrekens maar zal zo goed mogelijk worden op gevangen. De bestuurssamenstelling bleef nadat C. Dekkers met bijna al gemene stemmen opnieuw tot voorzitter herkozen was, nage noeg ongewijzigd. Alleen in de vacature M. van Hooff, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd voorzien door aanstelling van A. v. d. Hoven. De voorzit ter sprak nog warme woorden van dank tot het scheidende be stuurslid voor het vele werk dat deze in 't belang van RKC had verricht. De verkiezing van de elftal commissie deed zoals gewoon- n og wel wat stof opwaaien, maar tenslotte kwam toch het volgende college uit de bus: H. van lerlant, J. Duquesnoy, W. van Gorcum, A. Timmermans, en L. de Vaan. Bij de mededelingen werd 't contract gereleveerd betreffen de spelersovername tussen WSC en RKC, dat in februari jl. voor de duur van twee jaar werd af gesloten. Tegen de gammele accomo- datie van de RKC-sportvelden zullen de leden, door vertraging in de verhuizing, nog een jaar tje moeten aankijken. Verder kon nog geen defini tief besluit gegeven worden be treffende het aantal senioren elftallen aan de nieuwe compe titie, maar wel ligt 't in het in het voornemen om jeugd A in de Hoofdklasse onder te doen brengen. Naar aanleiding van een in formatie in de rondvraag ver klaarde de voorzitter dat de ge ruchten betreffende onderhan delingen met de v.v. Juliana volkomen uit de lucht waren gegrepen. De traditionele sluiting door de geeste.lijk adviseur, kon jam mer genoeg door noodzakelijke afwezigheid van kapelaan Lem- pens geen doorgang vinden, zo dat de voorzitter zelf met een opwekkend woord deze geani meerde vergadering afsloot, AGENDA. vrijdag en zaterdag: MUSIS SACRUM 8 uur: „De hel der verlorenen", 14 jaar. LUXOR 8 uur: „Handelaren in meisjes", 18 jaar. Dezelfde voorstellingen op om 6 en 8.30 uur. WAALWIJKSE HONDEN DOEN HET BEST. Waalwijkse honden gaan door met het op voorbeeldige wijze afleggen van examens. Na Rex van de heer Hellings behaalden ook de honden Juno (eig. C. v. Mierlo) en Walter (eig. N. Kroot) te Moergestel het certi ficaat van de Ned. Politiehon den Ver. Walter wist zelfs de aantekening „cum laude" te ver krijgen door 323 pnt. plus 35 pnt. voor schijnaanval te ver garen, waarmee hij het hoogste tot nu toe behaalde puntenaan- tal op zijn naam bracht. Voor deze uitzonderlijke prestatie zal Walter worden afgevaardigd naar de JNed. Kampioenschap pen welke op 4 sept. a.s. zullen worden gehouden. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Martina J J dv C J' M van de Griendt-Dingemans te Loon op Zand; Henricus \J D zv D H Blom-LeijtensPeter zv P van der Pol- van Dongen te Sprang- Capelle; Johanna M A P dv R Berkelmans- van Amelsvoort; Johanna A M dv J L van Gelder van der Heijden; Alexander P zv J G Brust-Jansen; Albertine G E dv H W E H Klein-Lotu- lung te Sprang-Capelle; Johan na G M dv C P van Eeten- van Beijnen. Overlijden: Nicolaas Nieuwenhuijzen, 88 j. weduwn. A A Goedhart te Spr'.- Capelle. Huwelijks-aangiften: L M C de Koning, 24 j. te Til burg en M A de Werd, 22 j. te Waalwijk. Huwelijken: H A Junggeburth, 27 j. te Dru ilen en J P W M van der Wiel, 24 j. te Waalwijk; P J H M A Kipping, 18 j. en T M de Gouw, 19 j. beiden te Waalwijk. Ingekomen M Beunis van Waspik; TAM Bos van Duitsland; W M Nijs en gezin van Leeuwarden; J H A van Zeist van Sprang-Capelle; J van Tiggelen en gezin van Sprang-Capelle; G Both en ge zin van Sprang-Capelle; A M van der Hoff van Sittard; J B F Delasencerie en echtg. van Nij megen; P M Willems engezin van Nijmegen; P M Kuypers van 11 t/m 16 augustus. Naar aanleiding van de scher pe critiek van „De Sportwereld" „De Volkskrant" en de sport- commentator van de AVRO om trent de geschiktheid van het zwembad ,,'t Hoefsven" voor be langrijke sportevenementen zou ik graag een en ander willen op merken. De heer Buiskool van de KNZB merkt in de Zwemkro- niek van 1 augustus op naar aanleiding van de slechtere tij den dan die te Nijmegen ge maakt: „We kunnen nu wel naar excuses zoeken, maar of hiermede ook de vaak matige tijden zijn verklaard blijft een vraag. Weliswaar is het bad voor een vrij groot gedeelte on diep en er is geen overloopgoot, maar de buitenste banen liggen zeker een meter van de kant, zo dat dit zeker geen overheersen de rol heeft gespeeld". Naar aanleiding van de diep te van het bad had ik een onder houd met de bondstrainer de heer v. d. Palm, die de mening was toegedaan, dat het zwaar dere zwemmen in ondiep water slechts een suggestie was. Al leen) bij het keren is ondiep wa ter werkelijk een handicap. Ook de kwestie van de over- looogoot kan de wereld wel uit- geholnen worden, want de bui tenste baan ligt niet 1 meter, maar zelfs 2 meter uit de kant. Niettemin wil ik door verge lijking van de prestaties van de deelnemers, voor zover mij be kend uit de Zwemkroniek, in de drie selectiewedstrijden en in de tweelanden-wedstrijd met Duitsland in Nijmegen ingaan op de stelling dat het Waalwijk- se bad niet geschikt zou zijn voor grote zwemwedstrijden en „loodzwaar" zou zijn. Op de eer ste selectiewedstrijden te Leiden zwommen 12 deelnemers ster ker dan in Waalwijk, maar 11 deden zulks in Waalwijk ster ker dan in de Sleutelstad. De tweede selectiewedstrijden in Den Haag geven een bedui dend voordeel te zien voor Waal wijk: niet minder dan 15 deel nemers zwommen in Waalwijk- sterker dan in de Residentie, terwijl daarentegen slechts 8 deelnemers in Waalwijk slech tere prestaties maakten dan in Den Haag. Leiden geeft dus een even wicht te zien, terwijl Den Haag, beduidend achterop komt, zon der dat hier een zo scherpe cri tiek is geuit. En nu de vergelijking met Nij megen. Hierbij vallen de pres taties te Waalwijk beslist terug; ik noteerde 6 betere prestaties te Waalwijk en 13 slechtere, maar hiervoor zijn toch wel duidelijk aanwijsbare factoren. 1 Immers een interlandwedstrijd heeft zijn eigen sfeer en deze bood enkele zeer sterke Duitse tegenstanders, zodat de deelne- iHL 1ISD mers wel tot grotere prestaties dan eerder in dit seizoen moes ten komen. Dat deze prestaties in Waalwijk niet herhaald wer den is toch alleszins begrijpe lijk, als we zien, dat de meeste favorieten in verschillende se ries la^en en zo vrijwel een strijd tegen het horloge zwommen. Zo b.v. Ada den Haan en Ri ta Kroon op de 200 meter school slag dames en Ria van Velzen, die in Nijmegen volkomen on verwacht een wereldrecord ves tigde, en Leny de Nijs, die niet temin op de 100 meter rugslag 1.13,8 liet noleren, terwijl in de Zwemkroniek haar tijd te Nij megen, 1.14,4, „toch maar een beste tijd" genoemd werd. Inderdaad zijn de prestaties op de 200 meter vrije slag ge drukt door het tekort aan kur ken, maar dit euvel is in de nacht van zaterdag op zondag verholpen, zodat men zondag hiervan niets meer merkte. Rest nog te vermelden, dat op de 400 meter vrije slag dames iJ'ans Kouter, Corrie Schimmel en Mary Kok Waalwijk de snel ste tijden opleverde (uitgezon derd Jans Koster, die in Leiden 0,4 sec. sneller ging). In verge lijking met Nijmegen was er voor Jans Koster en Corrie Schimmel zelfs een beduidende vooruitgang: resp. 5,3 en 3,9 sec. en dat terwijl deze meisjes op dit nummer toch niet min der dan 8 keer boven het on- diene gedeelte kwamen en even eens 8 keer, dat ondiepe keer punt moesten nemen. Tenslotte zij nog vermeld, dat te Waalwijk niet minder dan 11 meisjes beneden de gestelde li miettijden bleven, dit is noch te Leiden, noch te Den Haag, noch te Nijmegen bereikt. Bovendien wat betreft de slechtere tijden van de heren sluit ik mij gaarne aan bij wat de heer Buiskool eveneens in de Zwemkroniek van 1 augustus schreetf: „Op de meeste num mers weet ieder precies waartoe zijn tegenstander in staat is en regelt daarnaar zijn racetactiek. Dit is echter niet de manier om toptijden te maken". Resumerende zou ik willen stellen, dat de felle critiek op ons zwembad niet goed door dacht is geweest, of misschien juist wel, maar dan met bepaal de bijbedoelingen is gelanceerd. Dit neemt niet weg, dat ik het alsnog aanbrengen van 'n over loopgoot en een verdieping van het had ten zeerste zou toe juichen, temeer daar Waalwijk al meerdere malen genoemd is voor de organisatie van belang rijke internationale wedstrijden, want zoveel is wel zeker: om buitenlandse gasten te ontvan gen is 't Hoefsven wel een van de meest geschikte baden in ons land. P. J. M. van Engelen van Doorn; M T Klerkx van 's-Bosch; W M C Hoog Antink van Dongen. Vertrokken: E C J IJoelaar naar Drunen; M J Muskens naar Eethen; J A Timmerman naar Drunen; C Smits naar Vught; J J de Ronde naar Geertruidenberg; H A J Kooien en gezin naar Maas tricht; C J M de Roon naar Hil versum; G L F Hagenbeek naar Hilversum; C D Blankert naar Amersfoort. MADURODAMSE JEUGDGE- MEENTERAAD EREGAST BIJ BLOEMENCORSO ZUNDERT. Zondag 7 september, zal het bestuur van de jeugdgemeente- raad van Madurodam een offi cieel bezoek brengen aan het bloemencorso van Zundert. Dit bijzondere corso, een schouw spel van vorm en kleur, is een artistieke afscheidsgroet van Zundert aan de scheidende zo mer. In iedere praalwagen worden worden zo'n 60.000 dahlia's ver werkt, terwijl de lengte van het corso ruim 6 km, bedraagt. De gemeenteraad van Madu rodam, de drukst bezochte kleinste stad van Nederland, zal op uitnodiging van het gemeen tebestuur van Zundert als ere gast het prachtige bloemencor so, dat de naam van Nederland als bloemenland hooghoudt, bij wonen. door: Percy King 38. Geen haar op mijn hoofd heeft er aan gedacht! Wanneer jij gokt, moet jij ook betalen, als 't verliezen is, precies als ieder ander. Heb je de duiten niet, des te beroerder". „O zo?" zei Ashworth lang gerekt. Zijn mond glimlachte, zijn ogen stonden hard. „Tap je uit dat vaatje? Allright, Fraser. Dan ga ik alleen in zee. Maar knoop dit in je oor ik zal je voor 't bestuur dagen. Jij zult een verklaring geven, waarom Whirlwind niet gereden werd door Peter Somers, maar door een jockey die pas komt kijken." Fraser's gezicht kleurde don kerrood. „Wat klets je voor on zin? Je bent niet goed snik man! Ik zal het bestuur aanraden, naar een adviseur om te zien die voor de functie berekend is. Tot zolang hebben we elkaar niets meer te zeggen." Hij stapte weg, 't hoofd in de nek. Ziedend van drift liep Ash worth 't grasveld over. Hij was niet zozeer razend omdat hij uit eigen zak betalen moest als 't verliezen werd, ofschoon 't een geduchte klap betekende, als wel om Fraser's dubbelhartige houding, die hem in zo'n nete lige positie gebracht had. Hij piekerde zich suf, wat er achter zat. Ashworth vond Basil Rich field, de eigenaar van Whirl wind in de stallen. Zonder inlei- ling sprak hij hem aan. „Ik maakte juist een praatje met Ge orge Armstrong, de trainer, toen uw boodschap over Peter So mers kwam. 't Spijt me ontzag lijk, dat u hem niet laat rijden. Ik heb duizend pond op Whirl wind gezet". Richfield lachte zachtjes. „De verandering is nog niet onher roepelijk, Mr. Ashworth." Ronald's hart sprong op van vreugde. „Laat Somers rijden, Mr< Richfield! Ik vraag het niet om die weddenschap. Ik ben ach ter een smerig complot geko men. Met Somers als jockey zul len de schoeljes achter 't net vissen." Vlug zonder namen te noemen, vertelde hij wat hij in de tuigkamer gehoord had. Basil Richfield's gezicht stond ernstig. „Als 't bestuur dat te weten komt, zullen ze nog den ken dat ik met zulk geboefte in één schuitje vaar. Ik zal moe ten meedelen wie me de raad gaf, Webster inplaats van So mers te laten rijden, en welk motief hij er voor aan de hand deed. Ik ben u reusachtig dank baar voor de waarschuwing. Pe ter Somers rijdt Whirlwind en geen ander!" XIX Vlak vóór de aanvang trof Ashworth de trainer en de joc key op 't paddock bij Whirl wind. 't Vurige dier was bijna niet in bedwang te houden, toen Armstrong 't dekkleed afnam. „Ik heb Richfield's trainer van staljongen af opgeleid," zei hij. „Jenkins is ziek en vroeg of ik een oogje op Whirlwind wou houden. De merrie kon niet in betere conditie zijn. Daarom vond ik 't zo beroerd, dat Rich field ineens met Webster aan kwam. Als één Whirlwind door en door kent, dan is 't Peter, 't Is een juffertje, dat allemachtig gauw op de tenen getrapt is. Wil behandeld worden als een prima-donna." „Een prachtdier," knikte Ash worth. „Misschien een ietsje te hoog op de benen in verhouding tot 't lichaam maar een paard waar je van op aan kunt. En ik ken paarden, al zeg ik 't zelf. Allo! Hou je gedekt! Een bakvis, die naar haar eerste bal gaat, kan niet zenuwachtiger zijn dan Whirlwind vlak voor een race. Nou, Peter," dit tot de jockey, de rest aan jou. Gelukkig is Whirlwind 't affront bespaard door een kruk als Webster ge reden te worden." Alles was voor de start ge reed. Whirlwind had rechts Champion naast zich, 't paard van Collard, met de ongure Sta- cey er op; links Sunbeam een bruine merrie. De andere paar den die naar de voorjaarsprijs dongen, waren Donar, Geisha, Iris, Marquise en Romeo. Geest drift doorgolfde de duizendkop pige menigte, zodra de starter het vertreksein gegeven had. Whirlwind was sterk favo riet. Voor verreweg de meesten, van de bankier tot zijn jongste bediende, van de hoofdredac teur tot de zetters en kranten- venters, de handelsreiziger in de trein, de chauffeurs op de bus, was 't een uitgemaakte zaak^ dat Whirlwind de grote voor jaarsprijs in de wacht zou sle pen. Slechts één paard werd in staat geacht, 't Whirlwind moei lijk te maken: Romeo. Champi on, de vos van Collard, een nieuweling op de baan, stond aanvankelijk zo goed als niet genoteerd. Tot hun verbazing merkten de bookmakers echter, dat Champion's kansen hoger en hoger aangeslagen werden naarmate 't aanvangsuur nader de. Tenslotte durfden sommigen 't zelfs aan, hem vijf tegen één te geven. Degenen, die van de renbaanknepen op de hoogte waren, hadden al gauw in de ga ten, dat er muziek in moest zit ten, maar hoewel zij oren en ogen terdege de kost gaven, wer den zij omtrent de aard van de muziek niets wijzer. In het begin zag het er geens zins naar uit, dat Whirlwind aan de hooggestelde verwach tingen zou voldoen. Marquise, als outsider beschouwd, nam di- reet de leiding, op de hielen ge volgd door Romeo en Geisha. Met Donar, Iris en Sunbeam be hoorden Whirlwind en Cham pion tot de achterhoede, 't Pu bliek roerde zich geweldig. De overgrote meerderheid had stel- lig verwacht, dat de favoriet on- i middellijk na de start de kop nam en zijn voorsprong niet meer zou prijsgeven. Ashworth verbaasde zich eveneens over 't achterblijven. Peter Somers was in de gelegenheid geweest, een gunstige positie te kiezen, en had 't om onbegrijpelijke rede nen nagelaten. Nu hing hij vrij wel af van fouten, die zijn con currenten mogelijk zouden ma ken. 't Bleef altijd een kwade kans. (Wordt vervolgd) 105; Marcelissen R 15, 136; Lonen R 16, 71, 74, 112; KI Schnietz W 17, 28, 36; J v d Vleuten W 18, 95; H Boons R 19, 31, 41, 52, 58, 77, 117; Fr v Onzenoort W 22, 70, 121; Remmeren R 23, 33, 117; Gr v d Broek W 24, 26; H Neerings W 25, 86, 108, 128; Timmers W 27; Fr Zijlmans R 29, 127; P de Wit W 30, 118; Boelaars R 32, 96, 139; G J de Rooij W 33, 63, 91, 100; H Smits W 37; B Verduijn W 38, 61, 65, 72, 76; C Smits W 39, 99, 131; C de Bont R 40, 47, 126; M Snijders R 42, 89, 119; S Selders W 43, 57, 90, 93; P Fijne man R 44, 87; J Zijlmans R 46, 142; A de Ruijter R 49, 88, 97; Zagers R 50; P de Grauw W 51, 81, 84, 101, 110, 128 M Snijders R 53; H Donks W 55, 82; Geer- lings W 56, 64, 124; C Fitters W 60; M Timmers W 67, 85, 120, 140; Snijders R 68, 135; v Tilborgh W 69, 98, 134; M Bax W 73; M J v Dongen W 75, 104, 106; Theuns R 83, 133; A Smits R 92; Poorter R 94, 138; Mureau R 102, 103, 123; Smits R 109; J van Onzenoort R 113, 116; Th Smits W 114; P Fijneman R 144. KERKDIENSTEN. De kerkdiensten der Ned. Herv. Kerk zijn voor zondag 10 aug. als volgt 9.30 uur en 2.30 uur Candidaat Baart uit Utrecht. BEVORDERD. Wachtmeester le klas B. J. M. van Die ren van de Rijkspolitie alhier is benoemd tot opperwachtmeester. JEUGD-VACANTIEVREUGD. De plaatselijke jeugdcentrale zal voor de tweede helft van augustus enkele dagtoch ten organiseren voor jongens en meisjes van 8 tot 14 jaar. De jongelui zullen in diverse groepen worden ingedeeld. Een en ander zal nog in een vergadering van enkele leid sters en leiders die daarvoor zullen worden aangezocht, nader worden besproken. De kosten bedragen 25 cent per tocht en per deelnemer. Er bestaat nog gelegenheid zich hiervoor op te geven. van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" AANGEBODEN GROOT DEGELIJK F 9000. - Vrije vestiging. P. A. HOGERVORST, Assur., Hypth. en Financieringen Besoijensestr. 2 A, WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6