KAATSHEUVEL fyüAt II» MENING HUIZENBOUW blijft in het gedrang Vers van de pers Enorme prijsverlaging SHELL - JEUGD - LANDDAG Athletiek 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1958 7 Loon op Zand Voetbalsport HENRI VRINTEN BOUWPASTOOR VAN OORT. Het interesseert zeer zeker de Kaatsheuvelse lezers, hoe oud-kape laan v. Oort, in goede samenwer king' tussen gemeentelijke en ker kelijke autoriteiten, op verrassende wijze tot een voorlopige oplossing is gekomen ten aanzien van een noodkerk in Valkenswaard. We lazen hierover in het nummer van dinsdag 5 augustus in „De Tijd" onder het hoofd „Doeltreffend ex periment te Valkenswaard" het vol gende: Sportzaal wordt voorlopig ook als noodkerk gebruikt. In Valkenswaard is in samen werking tussen overheid en ker kelijke autoriteiten een oplos sing gevonden ten aanzien van een snelle bouw van een nood kerk. In het uitbreidingsplan Geenhoven zijn zowel een kerk als een sportzaal nodig. Men heelt in overleg met de gemeen te het bisdom, de provincie en het rijk alsmede de inspecteur van het Lager Onderwijs beslo ten tot de bouw van een sport zaal, welke voorlopig gebruikt zal worden als noodkerk door bouwpastoor L. A. van Oort. Deze situatie is enig in ons land. Bij de bouw van de sportzaal wordt het interieur als het wa re niet afgebouwd. De tussen muur van de eigenlijke zaal en de opbergruimte wordt niet op getrokken, evenmin de tussen muur welke de zaal scheidt van het gedeelte, waarin in de toe komst de toiletten, kleedkamers en douchecellen worden onder gebracht. Architect, de heer W. F. van den Kerkhof te Eindhoven zal bepaalde voorzieningen niet in het gebouw aanbrengen, maar heeft hiermee wel rekening ge houden. In de toekomst wordt het mogelijk gemaakt om, wan neer pastoor van Oort beschikt over een definitieve kerk welke wordt toegewijd aan de H. Jo zef, het gebouw binnen record tijd af te bouwen en het zijn oor spronkelijke bestemming te ge ven. De opbergruimte wordt het priesterkoor, terwijl de muimte waar de architect de toiletten, kleedkamers en douchecellen geprojecteerd heeft, bij 't kerk- geaeelte wordt getrokken, waar door ruimte zal ontstaan van 21 bij 12 meter welke plaats biedt aan 450 personen. De le- rarenkamer is bestemd voor sa cristie of doopkapel. Met de bouw wordt half au gustus begonnen. Het ligt in de bedoeling de noodkerk met Kerstmis in gebruik te nemen. Bij de gereedkoming van de definitieve St. Jozefkerk wordt het gebouw tegen taxatieprijs aan de gemeente verkocht, een en ander volgens afspraak met het gemeentebestuur van Val kenswaard. MIDDENSTANDSDIPLOMA'S. Van de R.K. Handelsavondschool te Kaatsheuvel slaagden voor het Middenstandsdiploma te Tilburg: Jan Elshout, Ria Kuijpers, Piet v. Loon, André v. Wanrooij, Constance Hopman, Mart Schoenmakers, Ben Vesters en Ton Martens. ZWEMDIPLOMA'S. Onder auspiciën van de Kon. Ned. Zwembond werden in het zwembad van het Natuurpark „De Efteling" de zwemdiploma's afgenomen door de heren Vervoort en Fijneman, waarbij aan alle candidaten het di ploma kon worden uitgereikt. Voor het diploma A slaagden de jonge dames: Reinilda v. d. Heijden, Tru- da Stein, Alice Pelt, Tineke Spie- rings, Jeanneke Aussems, Ineke Aussems, Adriana, Francis Dijkstra en de jongeheren: Lambertus Vos, Franc. v. Woensel, Willem Kieboom. Voor het B-diploma: de jongeda mes: Anna, Maria Verster, Annie Brok, Ria v. Venrooij, Corrie Vugts, Nellie Mathijsen, Tiny v. d. Louw, Marie José Dekkers en Hellèn van Lier en de jongeheren: Engelbertus Smeets, Anton v. Boxtel, Jury van Dijk en Gerrie Molenschot. PERMANENTE DRUKTE IN DE EFTELING. Pessimisten, die gemeend hadden dat het met 't Eftelingbezoek dit jaar niet zo'n hoge vlucht zou ne men, moeten de laatste weken toch wel tot geheel andere overtuiging gekomen zijn, als ze zich dé moeite getroosten nu en dan eens een kijk je in en rond het Natuurpark te ne men. Zeker, van de „Expo" heeft t recreatiepark een terugslag gevoeld door het minder schoolbezoek uit België. De scholen maken alle elk jaar een schoolreisje, en dat de Bel gische scholen daarvoor dit jaar de wereldtentoonstelling gekozen heb ben, is heus geen chauvinisme te noemen. Wij zouden dat van onze onderwijsinstellingen ook zeker ver wacht hebben, zo wij een dergelijk experiment als de „Expo" in ons midden hadden. Er was dus tot voor enkele weken terug een kleine achterstand, vergeleken bij de laat ste drie jaren, doch de gepasseerde drie weken wordt deze achterstand met reuzenschreden ingelopen en 't is te verwachten als de komende weken het weer geen brekespel wordt, dat 1958 nog een recordjaar wordt. We hoorden enkele cijfers noemen: de vorige week passeerden meer dan 54.000 betalende vreemde lingen de Eftelingpoorten. Deze week waren het er vanaf zondag: 12.500, 13.000, 16.000 en nogmaals 16.000 tot en met woensdag. Dat de ze grote blijvende trek naar de Ef teling gebaseerd is op een groeien de vermaardheid, die zijn grond vindt in voldoening van wat een bezoek aan het natuurpark biedt, blijkt uit de vele enquêtes die bin nenstromen en waarin de gelegen heid geboden wordt zijn mening on bewimpeld uit te drukken. Werd vaak de mening verkondigd dat, wanneer men de Efteling eens gezien heeft, men dan niet meer zou terugkomen, dan spreken de ant woorden op vraag 12 „Had u onze instelling als eens eerder bezocht" vaak een andere taal. Wij komen jaarlijks naar de Efteling; wij be zochten de Efteling al in 1956 en 1957; wij komen het volgend jaar zeker terug; jammer genoeg kenden wij uwe instelling niet eerder, enz. enz., zijn geregeld voorkomende ant woorden. Volmondig wordt met en thousiasme op vraag 13 „Bent u over het algemeen tevreden geweest over wat u in onze instelling wordt geboden'' geantwoord: „Volkomen", „Uitermate", „Wij stonden verstomd van wat wij zagen", „De Efteling is nog veel te weinig bekend", „Wij vonden het er zeer prettig en het personeel is zonder uitzondering buitengewoon voorkomend'', „voor al, dat met de entreeprijs geen ver dere uitgaven voor de verschillen de attracties gevraagd worden, is een verrassing voor het vele waar van men genieten mag". Of de entreeprijs te hoog is? Voor wat de Efteling biedt, helemaal niet. „Wij vinden het spotgoedkoop". „Wat vond u er vooral prettig?" Hierover lopen de meningen natuur lijk uiteen. De fakir krijgt wel de grootste bijval, doch de kinderspeel tuin wordt fantastisch; de stoom- carroussel gezellig; het spoorweg emplacement iets overheerlijks; de sier tuin ongeëvenaard; het sprook jesbos voor de kinderen een tover- oord genoemd. Of er wensen zijn? „Meer banken ook langs de grote wandelwegen. Een betere verbin ding met de treinen, waarbij de B.B.A. meermalen een veeg uit d'e pan krijgt om de stoffige weinig verzorgde bussen. Nog meer sprook jes. Een souvenirhuisje bij de uit gang, enz. enz. We menen dat deze antwoorden- een taal spreken, die duidelijk ge noeg is om te mogen concluderen dat de „Efteling'' nog steeds in het teken van een groeiende belangstel ling staat. AGENDA. Vrijdag 78.30 uur n.m. inmanden wedvlucht Noyon in „De Sportwe reld". Zaterdag 8 uur n.m. Apollo-theater Kitty in de grote wereld", alle leeftijden. Zondag 6 en 8.30 uur n.m. Apollo- theater, programma zaterdag. Maandag 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. St. Jan, zaal P. v. Dun; 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. Apollo, zaal W. Smit. ZONDAGDOKTERSDIENST. De praktijk van dokter Raaijmaa- krs te Kaatsheuvel en van dokter de Vries te Loon op Zand wordt waargenomen door dokter P. Wij- tenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheu vel, tel. K 4167 - 2550. P.V. „DE LUCHTBODE." De duiven, 336 in getal, vlogen vanuit St. Ghislain, een afstand van 161 km; ge lost te 8.45 uur, arriveerde de eerste duif te 10.42.53. Uitslag T Krol 1, 10, 31; Gebr. Van Gompel 2, 45, 59, 61, 66; K v Esch 3, 36, 41, 44; Goutziers 4, 7, 8, 40; M v d Steen 5, 28, 49; Aarts 6, 9, 53, 57, 67; M v d Ven 11, 50; A C v d Velden 12, 33, 46; A Spapens 13; P v d Velden 14, 16, 23, 26, 37; C v d Velden 15, 18, 62; Valk 17; N Damen 19, 22, 54, 79; P Verschuren 20, 30, 53; M Vera 21, 55, 68, 74, 78, 80; Jan v d Velden 24, 47;H v d Linden 25, 48; Jo v Broekhoven 27; C v d Ven 29; H Leerma- kers 322; N IJpelaar 34, 38, 73, 81, 84; Jos v Dongen 39, 43, 69, 72; Vriens 42, 64; P v Noyen 51; G v Drunen 52, 63; H v d Velden 56, 76, 83, J Snoeren 58, 60; Jos v d Velden Czn 65; Van Halder 70; Jo v Broekhoven 71; J Maas 75; M Maas 77; Vugts 82; Van Halder: overduif. BAL. Zondagavond wordt in zaal „Echo der Duinen" een bal gehouden. De muziek wordt verzorgd door The Lucky Stars. ZOMERAVONDVOETBAL. Het was al enige weken bekend, dat van Harén, Waalwijk gaat vertegenwoordigen in de Bra bantse kampioenschappen zo meravondvoetbal, zondag is dan ook de vertegenwoordiger voor het Bedrijfsvoetbal bekend ge worden. Na een aardige, spor tieve en vooral na de rust span nende wedstrijd heeft Timtur de beslissingswedstrijd tegen Hol- landia met 10 gewonnen. Was in de eerste helft Tim tur sterker, naarmate na de WONINGWETWONINGEN VOOR ALLEENSTAANDEN. Gemeentebesturen en woning bouwverenigingen zullen voor taan voor de exploitatie van woningen voor alleenstaanden subsidies kunnen krijgen. Aan het krijgen van subsidie zijn twee voorwaarden verbon den: 1. De woningen voor alleen staanden moeten ale „wezen lijke" elementen van een zelf standige woning" hebben (dus b.v. een eigen ingang, keuken, badcel en dergelijke). 2. De woningen moeten deel uit makerij van een complex norma le gezinswoningen. Afzonderlij ke Blokken voor alleenstaanden of woongebouwen, die het ka rakter hebben van een logement of pensionhuis, zijn van' subsi diëring uitgesloten. rust de tijd verstreek, moest de achterhoede van de Timtur al les in het werk stellen, om de gelijkmaker te voorkomen. Na deze wedstrijd was er een demonstratie van de KAJ-drum- band, waarna van Haren een huldigingswedstrijd speejde te gen de kampioen uit Den Bosch, de Remington. Deze wedstrijd eindigde gelijk 1—1, nadat de rust met een 10 voorsprong voor van Haren was ingegaan. Namens de commissie Zomer- avondvoetbal werden aan de di verse kampioenen met enkele toepasselijke woorden van de heer Lodenstijn bloemen aange boden, terwijl ook de bedrijven middels hun aanvoerders een bloemenhulde brachten. Voor wat de finale van deze Waalwijkse Bedrijfscompetitie betreft kunnen we, dank zij het goede weer, de buitengewone be langstelling en mede dank zij de goede organisatie, op een zeer geslaagd sluitstuk van de zomeravondcompetitie terugzien. Des avonds om 7 uur werden de beker en de medailles uitge reikt in café Kroot. In zijn toe spraak dankte de heer Loden stijn de aanwezigen voor de zeer grote opkomst. De compe titie was goed geslaagd. Het ge heel is zonder incidenten ver lopen, hetgeen niet alleen de or ganisatie betrof, maar zeker op de eerste plaats de sportieve wijze waarop door alle bedrij ven is gespeeld. Spreker dankte voorts de heer Pot, die steeds op de bres heeft gestaan voor wat 't aanwijzen van de scheids rechters betrof en voor de be langeloze wijze, waarop hij dit heeft »edaan. Voorts dankte hij de commissieleden de heren dé Kort, Dekkers en de Gouw, die direct en vol overgave aanwe zig waren, als er werk aan de winkel was. Ondanks de diver se bedankjes die de heer Loden stijn te incasseren kreeg voor de gehele organisatie, was hij er van overtuigd, dat in de toe komst ook aan deze competitie organisatorisch nog veel te ver beteren is, waarbij het advies van ieder bedrijf gaarne zal worden gehoord. Ook voor wat de finantiën betrof, was de spreker zeer te vreden over de resultaten, want gezien de recette van 's middags gehouden wedstrijden behoefde niet tot navordering te worden overgegaan en kan het kasboek met een klein batig saldo wor den afgesloten. Na deze toespraak volgde de beker- en medaille uitreildng. Als kampioen van pool A en B mochten van Haren en Timtur een beker in ontvangst nemen, aangeboden door de fa. Passier. Als kampioen van Waal wijk kreeg van Haren voor 't eerst een prachtige wisselbeker in bezit en werden aan alle overige elftallen herinnerings medailles aan deze zeer geslaag de competitie overhandigd. De ze beker en medailles waren be- schiknaar gesteld door de fa. Kroot, dus was het drie-werf hoera ter zijner ere zeker op zijn plaats. In ons nummer van maandag a.s. zal de definitieve eindstand van de zomeravond voetbalcom petitie worden opgenomen. Te vens zullen dan nadere mede delingen worden gedaan over de kampioensronde. WAC Super-afstandsloper A. v. Riel toonde zyn klasse in Gouda. T laat voor 't blad van maan dag bereikte ons het bericht over de Waalwijkse afstandlo per A. v. Riel die te Gouda aan een 20 km. race deelnam. Van Riel die al eerder dit jaar een 10 km. wedstrijd heeft gelopen vertelde ons toen, dat hij pas na 8 km. in vorm gaat komen. Het schijnt inderdaad zo te zijn, want toen wij in Gou da na 7 km. de stand opnamen zag het er niet zo rooskleurig voor hem uit, er bestond zelfs gevaar dat hij gedubbeld zou worden door P. Bleker, de win naar van deze wedstrijd. Maar zo ver kwam het echter niet, want plotseling liep van Riel veel gemakkelijker en ging zijn tempo met sprongen om hoog. Man na man werd gepas seerd en toen wij bij de 16 km. opnieuw de stand opnamen bleek dat hij 17 concurrenten was gepasseerd. Even waren we bang voor een inzinking, doch onvermoeid draaide hij door. Stichting Jeugdbelangen. Onlangs is met groot enthousias me door de parochie St. Jan de ge boorte aangekondigd van een nieuwe organisatie „Stichting Jeugdbelan gen" geheten. Hoewel ik een initiatief om het ka tholieke jeugdwerk te entameren van harte toejuich, meen ik toch de no dige reserves in acht te moeten ne men t.a.v. de nieuwe stichting, te meer daar van de bescheidenheid, waarvan de inleiding in het parochie blad getuigt, mij in persoonlijke ge sprekken niets gebleken is en men klaarblijkelijk overtuigd is nu het buskruit te hebben uitgevonden. Daarom waag ik het hier enkele bezwaren op schrift te stellen. 1. De stichting is een parochiële in stelling. In de tegenwoordige maatschap pelijke verhoudingen, waarin meer en meer blijkt, dat de territoriaal- parochiële binding bijna volkomen verdwenen is (wordt niet in Rome studie gemaakt van een herziening van de parochie-indeling op basis van bedrijven?) lijkt mij de stich ting van deze organisatie een daad met een weinig vooruitziende blik. 2. De stichting zal voor de jeugd tussen 8 en 17 jaar een gezonde vrije tijdsbesteding moeten verzor gen. Wordt dit thans ook niet gedaan door tal van sportverenigingen (ook parochiële) en waarom zijn deze in het geheel niet gekend bij het tot stand komen van de Stich ting, temeer daar juist zij over rij ke ervaring beschikken? Het is voor deze bestaande ver enigingen wel bijzonder pijnlijk om volgens de suggestie van het parochieblad aan te moeten klop pen om a.u.b. ook bij de nieuwe Stichting te mogen komen. 3. Na hun 16e jaar zullen deze jonge mensen toch voor een belangrijk gedeelte in de jeugdstandsorgani- saties opgevangen dienen te wor den. Waarom zijn deze, die toch in principe wel parochieel zijn, als zodanig niet in de adviesraad van de Stichting betrokken? 4. De bestaande gemeentelijke subsi die aan de jeugdverenigingen zal worden herzien, althans de ver deling ervan. De jongerenorgani satie in de K.V.P. heeft in samen werking met deze jeugdstandsor- ganisaties een jeugdprogram voor de gemeenteraad opgesteld, waarin verlangd wordt, dat bij de toekenning van gemeentelijke sub sidie onderscheid gemaakt wordt tussen a. jeugdstandsorganisaties, b. vrije jeugdbeweging, c. jeugdzorg, d. sportverenigingen. Deze wens van de Jongerenorga nisatie van de K.V.P.overgeno men door de K-V.P. afdeling Waalwijk, zal toch terdege over wogen dienen te worden bij de nieuwe regeling. Als nu de Parochie St. Jan zijn jeugdbeweging gaat combineren, kennelijk met de bedoeling een krachtiger presure group te vor men voor het verkrijgen van ge meentelijke subsidie, zullen soort gelijke instellingen van andere parochies zich toch op zijn minst bedreigd voelen, alsmede de be staande sportverenigingen. Onge twijfeld zal dit nog veel onaange naamheden veroorzaken. 5. Reeds nu kampt het jeugdwerk in alle parochies met een gebrek aan kundige leiders. Wellicht kan een gezamenlijke inspanning van alle parochies, de J.S.O. en de sport verenigingen een oplossing bie den. Op grond van bovenstaande over wegingen zou ik voor willen stellen de oprichting te willen overwegen van een interparochiële stichting, die zowel de J.S.O. als de r.k. sportver enigingen zal omvatten. P. J. M. VAN ENGELEN. Nog vijf atleten, onder wie de oud-international A. Verbaan, snelde hij voorbij voor hij de laatste van de 20.000 m. onder zich wegdraaide. 1 uur 18 min. 19 sec. wezen de chronometers een tijd die iedereen en v. Riel wel 't meest verbaasde. Deze tijd betekende immers dat An ton van Rielj gestart als doodge woon D-klassertje, werd gepro moveerd naar de B-klassers en zodoende is doorgedrongen tot de hogere regionen der neder- landse afstandlopers. Dat deze tijd tevens een nieuw clubre cord is zal iedereen wel begrij pen. Verkeerde poitiek wreekt zich. Er zijn in de eerste helft van dit jaar tienduizend woningen minder op stapel gezet dan in de eerste helft van 1957, zo heeft minister Witte onlangs medegedeeld. Volgens die zelfde mededeling zou die achter stand op het bouwschema van 80.000 woningen per jaar veroorzaakt zijn door de teruggang in de particuliere bouw. Of en hoeveel achterstand er ontstaan is in de bouw van woning wetwoningen door de overheid wordt in de ministeriële publicatie maar niet vermeld, doch gemeentebestuurderen kunnen daar wel iets over mededelen. De bestedingsbeperking heeft de gemeenten eind vorig jaar en begin van dit jaar wel degelijk belet om de voorgenomen bouw van woningwet woningen regelmatig en vlot te rea liseren. Nog afgezien van de beper kingen op ander bouwgebied die hen werden opgelegd. Volgens de regeringsnota over de bestedingsbeperking zouden op de ka pitaalsuitgaven de gemeenten geza menlijk een bijdrage tot de beste dingsbeperking moeten leveren van tenminste f 75 miljoen. Vele colleges van B. en W. in ons land zijn er ech ter van overtuigd, dat het aandeel der gemeenten in de beperking wel groter is geweest. En het is zeker niet te gewaagd te veronderstellen, dat in de algemene bestedingsbeperking ook de gemeentelijke woningbouw een veer heeft moeten laten. - o - De teruggang in de particuliere bouw zou zijn begonnen in september 1957 en hebben geduurd tot mei van dit jaar. Wij hebben de indruk, dat ook in de woningwetbouw gedurende deze periode een merkbare achteruit ging geconstateerd kon worden in de realisatie van gemeentelijke bouw plannen. Er zullen dus aan het einde van dit en in de eerste helft van het komende jaar zowel minder particu liere- als minder woningwetwoningen gereed komen. Toen het tegen de verkiezingen liep is er van politieke zijden wel weer geschreeuwd om dit jaar nog 10.000 woningwetwoningen meer in bouw te geven, omdat de particuliere bouw zo achterbleef en daarom het beoogde aantal van 80.000 woningen niet zou worden gehaald, maar een groot gedeelte van die zogenaamd extra gevraagde tienduizend wonin gen zou al nodig zijn om het oor spronkelijk toegezegde aantal van 40.000 woningwetwoningen te halen. Dat bij de particuliere bouwers de lust enigszins was vergaan, is begrij pelijk toen de kapitaals- en hypo theekrenten plotseling met een sprong omhoog gingen, zodat de kosten van woningbouw zeer beduidend stegen. Zowel voor de eigenbouwers als voor exploitanten werd het risico door de regeringsmaatregelen toen wel bie- zonder verhoogd. - o - Teneinde de zich vooral in 1959 demonstrerende achterstand op het bouwschema enigszins te verbeteren, wordt er nu van bepaalde zijden wel aangedrongen op de bouw van meer woningwetwoningen dan was voorge nomen. Maar we betwijfelen of de re gering aan die verlangens kan en wil tegemoet komen. Hoe meer woningen door de overheid worden gebouwd hoe verder de socialisatie van het woningbezit doordringt. Afgezien van het feit, dat dit in druist tegen de bevordering van het particulier bezit en de individuele vrijheid, is het ook zeer de vraag of de overheid wel de goedkoopste ex ploitant van huizen genoemd kan worden en vooral of het juist is, dat maar steeds meer belastinggelden aan dit doel worden opgeofferd. Het is nu immers zo, dat de belastingbeta lers bij iedere gereedgekomen wo ningwetwoning weer een stukje van de huur bijbetalen, omdat de naar de grond- en bouwprijs te berekenen huur te hoog zou zijn voor de bewo ners van dit soort woningen, althans voor de meesten van hen. Hierin schuilen verschillende onbillijkheden. - o - De hele woningbouwgeschiedenis is een voortdurende ellende door de huurpolitiek van de regering. De re geringspartijen hebben na de oorlog wellicht gemeend, dat door de afrem ming van de huurprijzen nog de bes te economische ontwikkeling gevolgd werd, uiteraard in verband met de loonpolitiek, maar de hieruit ontsta ne ellende is ongetwijfeld groter en zeker langduriger dan wanneer men, zoals b.v. in België, de huren maar direct had aangepast aan de kosten en de loonpolitiek dus daarin had la ten volgen. Men heeft dat niet gedurfd en daardoor is van tienduizenden het le ven jarenlang vergald door het ont breken van een geschikte woning en heeft men er ook in de politiek de grootste narigheid van ondervonden. Hoe eerder men het huidige sy steem zou loslaten, door de zure ap pel zou durven bijten, hoe beter dit voor de rust en het geluk van velen zou zijn. „King-atlas van de gehele aar de"; aardrijkskundig bewerkt door drs. G. J. de Vries; uitgave van Kingfabrieken Tonnema N.V. te Sneek. „Voor school en leven" zo luidt de ondertitel van deze nieuwe King-atlas en aan de hieruit voortvloeiende eisen van nauwkeurigheid, overzichtelijk heid heeft de auteur drs. G. J. de Vries, bij de samenstelling van deze atlas op uitstekende wijze voldaan. Vier jaar is er aan deze atlas gearbeid, zo kan men in het voorwoord van de auteur lezen. Aan het, voor ons liggende werk kunnen wij dit uiteraard moei lijk constateren, maar wel kun nen wij vaststellen, dat er zowel met grote deskundigheid als met grote liefde aan dit wereldbeeld is gewerkt, zodat wij niet aarze len deze nieuwe King-atlas een waardevolle en zeer betrouw bare gids te noemen voor hen, die in en buiten de school het steeds wisselende gelaat vaiï, on ze aarde willen leren kennen en onderzoeken. Deze atlas, die door Smulders' Drukkerijen N.V. te 's-Graven- hage een smetteloze typografi sche verzorging kreeg, omvat 51 kaartbladen in kleurendruk, als mede een namenregister en in teressante statistische gegevens. Van elk der nederlandse pro vincies is een afzonderlijk kaar tje opgenomen. De prijs van dit bescheiden standaardwerk bedraagt slechts f 3.95. Wij hebben het genoegen onze begunstigers te kunnen meedelen, dat onze ASBEST-GOLFPLATEN in prijs verlaagd zijn. De nu geldende prijzen zijn lengte prijs per stuk 153 cm5.90 183 cm6.90 213 cm7.90 244 cm8.90 274 cmƒ10.90 305 cm11.90 Aanbevelend GASTHUISSTRAAT 89 KAATSHEUVEL Leden van de SHELL JUNIOR-CLUB die zich opgegeven hebben bij N.V. Waveem voor de te Rotterdam, MOETEN A.S. ZATERDAG 9 AUGUSTUS OM 7.45 UUR PRESENT ZIJN. Vertrek bus 8 uur. Lidmaatschapskaart meebrengen.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 7