De Echo van het Zuiden DRUNEN WAALWIJK RUITERFEESTEN AVOND-CONCERT FILMJOURNAAL Uit de Langstraat WAALWIJKS BELANG. BEZOEKT DE op VRIJDAG 15 AUGUSTUS a.s. Alles GRATIS toegankelijk. Vlijmen 'Haarsteeg fóeusden Sprang Waspik Raamsdonk Raamsdonksveer ZONDAGSDIENST ARTSEN. Vrijdag 15 augustus (Maria Hemelvaart) Arts: C. van Heesbeen, arts. Tel. 2500. Zaterdag 16 en zondag 17 aug. Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Arts C. van Heesbeen, arts. Tel. 2500. Apotheek: Geers. KERKDIENSTEN. N.H. KERK, WAALWIJK. Zondag 17 augustus: v.m. 10 uur: Ds. H. J. Diekerhof uit Eindhoven. (Extra collecte voor het Fonds Geestelijke Belangen). N.H. KERK. BESOIJEN. v.m. 10 uur en nam. 2.30 uur: Eerw. Heer C. Wilschut van Rotterdam. N.H. KERK, BAARDWIJK. j 9 uur v.m.: Ds. C. B. Schuurman ZOMERFEEST WAALWIJKS BELANG. J Wij geven hier nogmaals het j volledige programma van de feestelijkheden die morgen (Vrij- dag 15 Augustus) door Waal- I wijks Belang aan de burgerij en i bezoekers worden aangeboden. Van 35 uur op 't W.S.C.- S terrein demonstratie door de landelijke rijvereniging „De Margrietruiters" uit Sprang-Ca- pelle, opgeluisterd door muziek. Het programma luidt: 1. Openings-caroussel. 2. Vrijheidsdressuur. 3. Groeps-springen. 4. Pyramiden. 5. Individueel springen. 6. Ziekenbezoek. 7. Finale. Het terrein is voor eenieder gratis toegankelijk; alleen voor tribune moet 1.(kinderen 0.50) worden betaald. 7.30 uur. Groot Avondconcert te geven door de Kon. Harmonie Orpheus uit Tilburg (bezetting pl.m. 60 personen) op de kiosk op 't Raadhuisplein. Stoelen beschikbaar a 0.25 per persoon (niet 0.15 als is gepubliceerd). Het programma luidt als volgt: 1. B.B. and CF. Mars. J. Ord Hume 2. Ouverture „Le Calif de Bag dad" Bouieldieu arr. Cornez 3. Peer Gynt-Suite. Edv. Grieg, arr. P. v. Mever a. Ingrids Klacht; h. Ara bische dans; c. Peer Gynt's thuiskomst; d. Solvjeg's. lied (Pistonsolo de heer A. Jan sen 'r.) 4. Wals uit het ballet „Het Zwanenmeer". P. Tsjaikofsky, arr. D. Godfry KORTE PAUZE. 5. Scherzo Meindert Boekei 0 2e Negro Spirituals Rhapso dic Eric Ball 7. „Jalousie, tango Spanjola J. Gade. 8. Selectie uil de Amerikaanse operette „Showboat" Jer. Kern, arr. Mellema. 9. Brabantia-mars. A. Molenschot. WAALWIJKSE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN. Weer vraagt de bijzonder ac tieve Waalwijkse Zwemvereni ging en Reddingsbrigade de aan dacht van de Waalwijkse sport liefhebbers. Nu is liet voor de traditio nele plaatselijke zwemkampioen- schappen. Deze zullen gehouden worden op zondag 31 augustus a.s. in 't gemeentelijk zwembad ,,'t Hoefs- ven" en het programma omvat voor de leeftijdsgroep t.m. 12 jaar 25 meter schoolslag en 25 meter rugslag. Voor de groep 13 t.m. 15 jaar 50 meter rugslag, schoolslag en vrije slag en voor hen, die boven de 16 zijn 100 me ter schoolslag, 50 meter vrije slag en 50 meter rugslag. Voor alle groepen staat natuurlijk zowel voor jongens als meisjes inschrijving open. Deze inschrij ving kan men doen bij de cas- sière aan het zwembad tegen be taling van 50 cent. De inschrij ving sluit op 27 augustus. Het programma zal nog worden ver luchtigd met enkele schoon- springnummers en twee polo- wedstrijden. Wij hopen nog nader op het definitieve programma terug te komen, STOELEN F 0.25. 1 ST. AMBKOSIUSGILDE BAARDWIJK. De kringsdag van de Kring Maasland, welke op 10 aug. te Dinther werd gehouden, was voor het St. Ambrosiusgilde een succesvolle dag. Het gilde wist o.a. beslag te leggen op de vol gende prijzen: Een eerste prijs actiefst deel nemend gilde van de Kring Maasland. Een eerste prijs schieten korps geweer en een eerste prijs schie ten extra aanbieding. Vervolgens individuele prij zen: Henk Pullens 3e prijs ven delen klasse A; Jan van Leijden le prijs vendelen klasse C, met tevens promotie naar de B-klas se; Leo van Huiten le prijs trommen afd. junioren met het hoogste aantal punten. De gildebroeders mogen dit als een zeer geslaagde dag beschou wen, waarbij hun toewijding en Oefening opmerkelijk beloond werden. GESLAAGD. Op het dezer dagen te Amster dam gehouden examen voor leer meester handzetten slaagde on ze stadgenoot de heer E. M. Dergmans. WAALWIJKSE HARMONIE ST. CR1SPIJN. Naar wij vernemen heeft de harmonie St. Grispijn besloten nog dit jaar deel te nemen aan een zaal-concours te Eindhoven, uitgeschreven door de muziek vereniging Musis Sacrum te Eindlioven, op 20 en 21 sept. a.s. Zij zal deelnemen in de afde ling Uitmuntendheid. Voorts is de harmonie uitge nodigd het jaarlijkse grootse bloemencorso te Zundert mede muzikaal te komen opluisteren opf zondag september a.s. 't HOEFSVEN. Het zwembad 't Hoefsven heelt zondag weer een drukke uag beleefd; meer dan 4U00 be zoekers werden genoteerd en wat daarbij opviel was, dat deze bezoekers voor 't grootste deel mensen van buiten waren, waar meer dan 80 der Waalwijkse zwemmers en zwemsters een abonnement hebben. Hieruit blijkt dat steeds meer vreemdelingen ook hun weg vinden naar ons unieke zwem bad. Ook recreatie-oord roeivijver en speeltuin mochten zich in een zeer druk bezoek verheugen. VEERTIG JAAR IN üiENST BIJ P.T.T. Op 1 sept. a.s. zal de heer N. J. Ligthart alhier zijn 40-jarig dienstjubileum bij de P.T.T. her denken. De heer Ligthart trad op 1 sept. 1918 te Zevenbergen in dienst van de P.T.T. Na de nor male promoties te hebben ge maakt, werd hij in november 1928 benoemd tot adjunct-com mies, welke rang hij momenteel op het kantoor te Waalwijk, waarheen hij op 1 november 1930 werd overgeplaatst, nog bekleedt. Op zijn jubileumdag zal de heer Ligthart in intieme kring door de directeur van het post- district en door de directeur van het kantoor te Waalwijk worden gehuldigd. In café Vrijhoeven aan de Ambrosiusweg (voorheen N. Parallelweg zal van 13.30 tot 14.00 uur gelegenheid zijn de ju bilaris geluk tel wensen. BURGERLIJKE STAND Geboren Hendrika E M dv A P Mulders-van Huiten - Hendricus J zv J F van Mook-van den Akker Ludwig F zv M E F van Dalm-Pan- galila - Waltherus J zv M van Wan- rooij-van Wanrooij te Loonopzand - Petrus G M H M zv M van Erp- Maas - Adriaan G zv J M Mande- makers-van Seist - Johanna C M dv W A van der Velden-Laros - Adri- anus P F zv N P Klerlcx-Verhoeven - Norbertus P W zv N P Klerkx- Verhoeven - Henk H zv H H Tho massen-de Jonge. Geen overlijden. Huwelijks-aangiften Lambertus J A Kooien 27 j te Kerkrade en Mar tina C F van Huiten 22 j alhier. Huwelijken B Treffers 38 j en H M Moonen 25 j beiden alhier - Chr J M Biekens 24 j te Drunen en ACM van Kuik 26 j alhier. Ingekomen Geen. Vertrokken F de Wind naar Raamsdonk J F Th van Huiten naar Aruba -WC Maurits met ge zin naar Klundert - N A L van Bla del met gezin naar Rotterdam -PC J van Doorn naar Amersfoort - G W J M Otten naar Busum - H G M van der Valk naar Nijmegen -IB Adema met gezin naar de Wieringer- meer. MUSIS SACRUM. „De dochter! van de woestijn". Sophia Lorem, in Italië lange tijd in heftige sex-strijd gewik keld met haar landgenote Gina Lollobrigida, heeft haar filmi sche activiteiten naar Amerika verplaatst en een van de resulta ten hiervan is de film „De doch ter van de woestijn", waarin zij samen met John Wayne en Ros- sanoi Brazzi de hoofdrol vervult. Het is een spannend en beklem mend verhaal rond de schatten van 'n verborgen woestijnschat. Wanneer de pas in Noord- Afrika gearriveerde Paul Bon- nard (Rossano Brazzi) veel geld biedt voor een goede gids voor een tocht door de woestijn, grijpt Joe January deze gelegen- neid met beide handen aan om van ziin schulden af te komen. Wanneer zij eenmaal op weg zijn, vertelt Paul, dat hij vastbe sloten is de legendarische stad Ophir te ontdekken. Joe, nuch ter en zakelijk, vindt dit een idi ote onderneming en zijn toch al niet bijster goede stemming wordt er niet beter op, wanneer zij wordt ingehaald door Dita, een lichtzinnige juffrouw uit Timboektoe. In de nacht voor Paul's vertrek is zij door hem tot eert) beter leven bekeerd en om aan alle verleiding nu maar meteen een eind te maken, heeft zij besloten de; beide man nen te volgen. Bonnard heeft overigens toch wel reden om iets van deze tocht te verwachten. Hij beschikt over brieven en een kaart van zijn vader, waaruit blijkt dat deze de stad Ophir en eén grote schat heeft ontdekt. Paul's vader is echter nooit teruggekeerd. In derdaad vinden Paul, Joe en Di ta de resten van een dode stad, die echter niet de stad Ophir, maar een oude romeinse neder zetting blijkt te zijn. Ook vinden zij daar het skelet van Paul's va der. Zij ontdekken ook, dat Bon nard vergezeld was van een vrouw en een gids. Uit een brief blijkt, dat deze vrouw Bonnard heeft lief gehad. Toen zij een verhouding met de gids begon, heeft Bonnard de gids doodge schoten, waarna de oude Bon nard door de vrouw werd neer geschoten. En dan ziet het er naar uit, dat deze zelfde geschiedenis zich- zal herhalen tussen deze drie mensen, want tussen de beide mannen heerst al enige tijd een spanning, veroorzaakt door het feit, dat zij zich beiden voelen aangetrokken tot Dita. Het vin den van een grote schat ver hoogt deze spanning nog Regisseur Henri Hathaway heeft de spanning en de sfeer in dit verhaal op uitstekende wijze weten te realiseren. „Bandido". ,'Dit warmbloedige en spectacu laire verhaal speelt zich af in Mexico in het jaar 1916, toen dit land het strijdtoneel was van een verbeten strijd tussen rege ringstroepen en rebellen. Kenne dy, een Amerikaan die aan deze broedertwist wel wat wil ver dienen, trekt naar het zuiden om een belangrijke hoeveelheid wa pens en munitie aan de rege ringstroepen te verkopen. Hij wordt vergezeld van zijn vrouw, die nu niet bepaald dol op hem is. Een andere Amerikaan, Wil son geheten, trekt eveneens naar het zuiden, maar zijn sympa- thiën, gaan meer uit naar de re bellen en hij tracht dan ook Kennedy in handen van de re bellen te spelen om er achter te komen waar deze zijn arsenaal heeft. Het lukt echter allemaal niet zo best en het draait er dan ook op uit, dat Kennedy, Wilson en de rebellenleider elkaar trachten te liquideren Een avonturenfilm van de goede soort, met veel wapenge- DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1958 81e JAARGANG No. 65 ZONDAGDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 3 uur tot maandag morgen 8 uur uitsluitend voor spoedge vallen. Zaterdag 16 en zondag 17 augustus Arts P. v. d. Wouw. WOLKBREUK EN RIOLERING. Door de wolkbreuk van maandagmiddag ondervonden de bewoners van de Station straat, Burg. v. d. Heijdenstraat en de nieu we wijk, veel wateroverlast. Dit was het gevolg dat men thans nog een riolering heeft zonder afvoer. Het water zocht daar om een uitweg naar de laagste punten, n.l. de Stationstraat en de Burg. v. d. Heijden straat en de nieuwe wijk. Over 14 dagen zal echter de overstortput gereed zijn, waar door de afvoer dan reeds voor 50 ge- waarborgt zal zijn. Een overlast zoals men thans gehad heeft, is over 14 dagen reeds niet meer mogelijk. AGENDA. Vrijdag 15 augustus Namiddag schietwedstrijd Constantia, tuin café Elshout. 2 uur: In de penarie,, voor de jeugd, in De Hoge Braken. 5 uur: Serenade, alle leeftijden, in de Hoge Braken. 8 uur: Serenade, alle leeftijden, in De Hoge Braken. 6 uur Inkorven voor St. Denis. Zondag 17 augustus 2.30 uur RKDVC - Boeimeer. 5 uur: Duivels te paard, in jaar, in De Hoge Braken. 8 uur: Gezworen kameraden, 18 jaar, in De Hoge Braken. Maandag 18 augustus 8 uur: Gezworen kameraden, 18 jaar, in De Hoge Braken. R.K.D.V.C. - BOEIMEER. Zondag speelt RKDVC haar eerste wed strijd om de KNVB-beker. Zij krijgt hier voor Boeimeer op bezoek. Vlak voor het voetbalseizoen zal deze wedstrijd de lief hebbers en belangstellenden zeker wel naar het DVC-terrein trekken. Zondagmiddag half drie. FILMJOURNAAL DRUNEN. „SERENADE". De liefhebbers van operamuziek zullen hun hart kunnen ophalen aan deze film, waarin Mario Lanza zijn fors en vaak nogal theatraal stemgeluid laat horen. Het ver haal heeft, zoals gemeenlijk bij dergelijke films, niet veel om het lijf, maar dit worde dan wel ruimschoots vergoed door de stroom van muziek, waarop de bezoeker wordt vergast. Het is een film waaraan jong en oud ple zier kan beleven. Vrijdag om 5 en 8 uur. Toegang alle leeftijden. „GEZWOREN KAMERADEN". Deze weergave in cinemascope van Leon Uris' beroemde gelijknamige boek is zeker een van de beste oorlogsfilms, welke door de filmindustrie in circulatie zijn gebracht. Vooral het menselijk element in dit verhaal heeft van Uris een aangrijpend accent ge- kregen en het komt ook in deze film goed tot zijn recht. Het verhaal van dit stel jon gens is met grote indringende kracht ge schreven en men ontkomt dan ook niet aan een zekere ontroering bij het lezen van dit voortreffelijke boek en bij het zien van dit geslaagde filmwerk, dat de oorlog in al zijn facetten belicht. I Zondag, maandag en woensdag om 8 uur. Toegang 18 jaar. „DUIVELS TE PAARD". I Ruige kerels, rokende revolvers, briesen de paarden, dichte stofwolken en een aan trekkelijke joffer zijn de voornaamste ingre diënten van deze Western vol actie en span ning. De botsingen tusen de goede ruige kerels en de kwade zijn niet van de lucht, maar Randolph Scott heeft al zo vaak met het wild-west-bijltje gehakt, dat de schur ken ten slotte wel het loodje moeten leg gen. Zondag om 5 uur. Toegang 14 jaar. „IN DE PENARIE". Speciaal voor de jeugd is er deze week het stel dwazen Oliver Hardy en Stan Lau rel, die ditmaal in de penarie zitten. En goed ook, want ze krijgen heel wat humoristisch ongemak te verduren, waaruit ze ten slotte echter toch weer heelhuids tevoorschijn ko men. Echt iets voor de jeugd tegen speciale prijs. Vrijdagmiddag om 2 uur. P.V. DE ZWALUW. Zondag wedvlucht van de Postduivenver eniging de Zwaluw vanuit St. Denis Fr. Inkorven vrijdag van 18 uur tot 19.30 uur. WIELRENNEN. Zondag nemen de Vlijmense renners deel aan verschillende wielerrondes, als Ooster hout, Boxtel, enz. SPORTDAG TE VLIJMEN. Vrijdag, Hemelvaartsdag, wordt er in Vlijmen een sportdag georganiseerd ten ba te van de kas van de Raad van Elf. Een sportdag voor groot en klein. Wedstrijden op bromfietsen, gewone fietsen en steps; hardlopen 1500 en 5000 meter. De wed strijden worden gehouden Torenstraat Hei dijk. HANDBOOGCONCOURS. Op de banen van de in café J. van Oyen gevestigde handboogschutterij „Van knop tot bloem" had zondag j.l. het derde bonds- concours plaats. Vanwege het zeer prach- - tige weer waaronder kon worden gestreden en de geringe verschillen op de ranglijst voor het eindklassement werd er zeer goed geschoten en ging het er spannend naar toe. De diverse uitslagen waren: le zestallen A: 1 Eendracht maakt Macht Waalwijk 2188 pt.; Claudius Civilis Haarsteeg 2067 pt.3 De Wets Zonen Drunen 2017 pt. Laatstgenoemd zestal degradeert naar afdeling B. le zestallen B 1 Victoria Elshout 2049 pt.; 2 Constantia Drunen 1832 pt. Eerst genoemd zestal promoveert naar afd. A. le zestallen C 1 Ons Genoegen Herpt 1617 pt.; 2 Van knop tot bloem Haarsteeg 1534 pt. 2e zestallen A 1 Eendracht maakt Macht Waalwijk 1574 pt.; 2 Victoria Els hout 1535 pt.; 3 De Wets Zonen Drunen 821 pt. 2e zestallen B 1 Constantia Drunen 1342 pt.; 2 Claudius Civilis Haarsteeg 1025 pt. Ereprijs le zestallen L. van Bladel, De Wets Zonen, 435 pt. Ereprijs 2e zestallen A. Glaudemans, Eendracht maakt Macht 365 pt. De in dit verslag vermelde punten gelden over de drie gehouden wedstrijden. Personelen: 1 Th. Ketels jr. 45 pt.; 2 L. van Bladel 44 pt.; 3 G. de Gouw 44 pt.; 4 Jo de Gouw 43 pt.; 5 A. v. d. Brandt 42 pt., 6 C. Bruurmijn 41 pt. Na afloop werden in het clublokaal door de voorzitter van de organiserende vereni ging onder een toepasselijk woord de prij zen uitgereikt. UITSTAPJE KON. HARMONIE ST. CECILIA NAAR DUITSLAND. Het zal velen van ons volk wel bekend zijn dat het Duitse volk over het algemeen zeer cultuurminnend is. En vooral degenen onder ons die als liefhebberij muziek, zang of toneel beoefenen, zullen wel weten dat uit Duitsland zeer vele goede componisten zijn voortgekomen, waarvan er enkele zeker een wereldnaam bezitten. Maar daarnaast bestaan er in dat zelfde land een groot aan tal muziekkorpsen en zangkoren die niet alleen in eigen land, maar ook ver daarbui ten grote bekendheid genieten. Iedere stad bezit dan ook een speciale instelling die zich ten doel stelt het culturele leven niet al leen in stand te houden, maar ook tracht het hoger op te voeren. Zo ontving, door bemid deling van een onzer dorpsgenoten, de Kon. Harmonie St. Cecilia alhier de wel zeer vererende uitnodiging van het Stadtisches Kulturamt van de stad Krefeld in Duits land, om op zondag 10 aug. j.l. aldaar en kele concerten te komen geven. De har monie bestaat dit jaar 115 jaar, dit zal ech ter onopgemerkt voorbijgaan, maar ter gelegenheid van dit wel bijzondere feit meen de het bestuur toch iets te moeten doen en nam daarom deze uitnodiging zeer gaarne aan. Ook van de zijde van de supporters 1 bestond voor deze trip zeer veel belang- stelling. Na de H. Mis die om zes uur spe ciaal voor de deelnemers werd opgedragen, vertrokken te ruim 7 uur drie autobussen met in totaal 130 personen voor de lange reis. De reis verliep zeer vlot en om 10 uur werd Krefeld bereikt. De wel zeer ideale weersomstandigheden en de misschien wel wat overdreven mede deling in een aldaar verschijnend dagblad, dat één van Nederlands beste harmonieën zou komen concerteren, had enkele duizen den inwoners van Krefeld doen besluiten zich te elf uur naar het Stadspark te bege ven om het concert te beluisteren. Nimmer in haar bestaansperiode zal onze harmonie voor zo'n groot auditorium hebben gecon- terteerd als hier het geval is geweest; met intense belangstelling hebben de aanwezi gen geluisterd naar de negen zeer prach tige nummers die onder leiding van de di recteur de heer Sef Pijpers onberispelijk werden uitgevoerd. Aan het slot van ieder nummer en aan het einde van het concert viel de muzikan ten een daverend applaus ten deel en alge meen kon men vernemen dat het „ein Schön konzert" was. Direct hierna trok men gezamenlijk naar het restaurant van het dierenpark, waar de inwendige mens werd versterkt. De overige vrije tijd benutten allen om het dierenpark te bezichtigen, waarna om 3 uur een be gin werd gemaakt met de rondrit om de stad. Om 5 uur stond in een ander stadsge deelte het tweede concert op het program ma; aan dit concert verleende medewer king een mannenkoor uit Gellep, dat ter afwisseling een vijftal zangnummers ten ge hore bracht. Ook hier voerde de harmonie op de binnenplaats van een oud kasteel, dat deed denken aan een rijk historisch verle den, negen nummers uit. Het was 7 uur toen het concert ten ein de was en ook hier was de belangstelling zeer groot en het publiek toonde zich uiterst voldaan over het gebodene. Teruggekeerd in de stad kon iedereen zich vrij bewegen tot 10 uur, toen het uur van vertrek naderde en allen zich weer verzamelden op de afgesproken plaats ging het weer huiswaarts. Allen waren ech ter zeer voldaan, over deze mooie en alleszins geslaagde reis. Wat een Duits blad over de verrichting van onze har monie schrijft, hopen wij de lezers in het volgend nummer weer te geven. VAKANTIE FEESTWEEK. De vakantie-feestweek welke van 9 t.m. 16 aug. alhier wordt gehouden, is zater dagavond j.l. vanaf het bordes van het stadhuis geopend door de vice-voorzitter van de vereniging Heusdens Belang de heer Schipper. In zijn toespraak wees de heer Schipper er op dat deze vakantie-feestweek ten doel had de diverse gemeentedelen meer tot elkaar te brengen en aan de logeergas ten en de doortrekkende toeristen wat ont spanning en vertier te bezorgen. Na de officiële opening begaven de ge nodigden zich naar de feesttent welke even eens door dhr. Schipper werd geopend. Op het plein voor het stadhuis werd door de Chr. Gemengde zangvereniging Sursum Corda uit Heusden, de gemengde zangver. Uitspanning door Inspanning en de harmo nie Semper Crescendo uit Kerkdriel een concert verzorgd. De eerste avond werd be sloten met een gondelvaart met verlichte zeilbootjes voor de stadswallen. ONGEVAL. Dinsdagmorgen is de 84-jarige heer Kie- boom alhier bij werkzaamheen op het plat dakje achter zijn woning gestruikeld en van pl.m. 3 meter hoogte op de binnenplaats gevallen. Met ernstige verwondingen is het slachtoffer naar het ziekenhuis te 's-Bosch overgebracht. KERKDIENSTEN ZONDAG 17 AUGUSTUS 1958. Ned. Hetv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 5 uur Ds. Baas van Den Haag. JAN DE ROOIJ-GROEP OP KAMP NAAR DUITSLAND. De Verkenners van de Padvindersgroep „Jan de Rooij" gingen dinsdag naar Ber- gen-Neustadt (Duitsland), om daar een week te kamperen. Reeds vroeger kampeerde de Jan de Rooij-groep aldaar, evenals de padvinders van Bergen-Neustadt bij de Jan de Rooij-groep alhier op bezoek waren. DUIVENSPORT. Postduivenver. Waspik-Raamsdonk. Uit slag wedvlucht Noyon, 10 aug., afstand 272 km, los 7.55 uur. C J de Rooij Waspik 1, 7, 32, 51, 115, 116; Kemmeren Raamsdonk 2, 4, 127; G Boom R 3, 10, 36, 102, 103; J Vleuten W 5, 41; M Snijders R 6, 21, 81; H Booms R 8, 42, 48; S Selders W 9, 33, 39, 73, 80, 101, 111; Th v Dongen W 11, 123, 126; P de Graauw W 12, 44, 46, 67, 78, 82, 100; Lenen R 13, 69; C Smits W 14, 84, 113; J v Tilborgh W 15, 43; J v Onzenoort R 16; H Smits W 17; Schapers R 18, 61, 70, 79, 114; M Bax W 19; J C v d Hoven W 20; Neerings W 22; J v d Hoof W 23, 131; Zagers R 24, 89; Chr Geerling W 25 66, i 107; C Fitters W 26, 106, 120, 129; Fr v i Onzenoort W 27, 38, 72, 105, 108; G v d Broek W 28; J Timmers W 29, 132; M Timmers W 30, 50, 74, 75; Dr. Smits W 31, 55, 71; Th. Smits W 34, 59, 90, 91, 104, 112; Ruijter R 35, 62; M J de Rooij W 37, 64, 97; P Schellekens W 40, 63; Theunis R 45; M J v Dongen W 47, 54, 83; C de Bont R 49, 57, 60, 96; Beelaars R 52 85, 125, 133 H Langermans W 56, 76, 92; J Zijlmans R 58, 87; W Donks W 65, 77; Dr Smits W 68; Fr Roovers W 86, 124; IJpelaar R 88; A v Tilborg W 93, 117; H Donks W 94; A Smits R 96; Poorter R 98; W Zijlmans W 99, 130; Pluijm R 109; KI Schnietz V/ 110, 122; C Ligtvoet R 118; A de Ruijter R 119; Th Gijsman W 121; D Langermans W 128. KERKDIENSTEN. De kerkdiensten der Ned. Herv. Kerk zijn voor zondag 17 augustus a.s. als volgt 9.30 uur en 14.30 uur Candidaat Catsburg uit Zundert(dorp). GESLAAGD. Te Den Haag slaagde voor 't diploma Woningstoffeerder en 't diploma Meubel stoffeerder onze dorpsgenoot J. v. Drunen Czn. RAAMSDONK-DORP KREEG EEN SPEELTUIN. Reeds lange tijd heeft men voor de jeugd van ons dorp uitgezien naar speelterrein of zo mogelijk een speeltuin. Deze week werd de jeugd verblijd met de aanleg van speelruimte in de Kerkstraat op de zgn. „hoge wei". Deze wei werd geëgaliseerd en 'n wip, 'n draaimolen en een klimhek werden ge plaatst. Naar we vernemen zullen nog en kele attracties daar komen, 'n Dankbaar gebruik werd er door de Raamsdonkse jeugd reeds van gemaakt. HARMONIEFEESTEN. Op 6 september zal de harmonie St. Bavo te Raamsdonkdorp haar 30-jarig bestaan vieren met een festival. Verschei dene zusterverenigingen zullen aan dit fes tival deelnemen. SPORTDAG Voor de jongens der hoogste klassen der L.S. werd op het industrieterrein een sport dag gehouden. Hoogspringen, verspringen, 100 m hardlopen en 1500 m lopen waren te zien; bovendien nog 'n estafetteloop door twee scholen. De winnaar van de le prijs ontving van opperwachtmeester Heijmans een mooie medaille. De uitslagen waren als volgt Verspringen: J Koeboom, J. Klavers, P. 1 Joore, Louwers, C. Parijs. 100 meter: J. Snijders. J, Klavers, P. Joore J. Kieboom, B. Romme. Hoogspringen: J. Kieboom, H. Luij- bregts, P. Joore, J. Snijders, J. Klavers. 1550 m-loop: M. Huijgen, J. Kieboom, H. Luijbregts, J. Snijders, B. Romme, J. Klavers. De wiselprijs voor estafette ont ving de St. Theodorusschool. Een versnape ring voor alle deelnemers besloot deze dag. GESLAAGD. R.K. Techn. school Oosterhout: Bank- werken: W. de Bodt, J. Oome, J. Pelders; Timmeren: P. Eijkhout, Th. Fent. Schilde ren: T. Vermeer, G. Bus, D. Zijlmans. Duits M.O.: G. de Bree, P. J. Moerenhout, leraar St. Aloysiusschool. Huishoud- en Industrieschool te Waalwijk: primaire opleiding: D. Kuijsters; diploma B schoenstikken: K. Zijlmans. Textielbrevet II, IV en V: C. de Groot. Nuttige handwerken akte R: mej. J. E. Visser. Praktijk dipl. boekhouden: H. Kanters. Brood- en banketverkoopster: Tonny Zijlmans. MEJ. CHR. PRINS GERIDDERD. Bij de fam. Mr A. M. de Roon was mej. Chr. Prins gedurende 40 jaar achter een huishoudster. Dit was aanleiding voor burgemeester Prinsen om haar persoon lijk zijn gelukwensen te gaan aanbieden. Veel woorden van lof werden haar dan ook toe gezwaaid. Hij mocht haar daarna de ere medaille verbonden aan de Orde van Oran je Nassau in zilver aanbieden als blijk van erkentelijkheid voor deze trouwe plichtsver vulling. De heer en mevr. de Roon waren bij dit intieme maar officiële samenzijn te genwoordig. FOTO-PUZZLE-RIT. Op 31 augustus houdt het Oranjecomité te R'veer een foto-puzzelrit. Dit wordt voor al gedaan om genoemd comité financieel in staat te stellen, koninginnefeesten, tocht ouden van dagen enz. te kunnen vieren. Om deel te nemen aan deze puzzelrit kan men zich, zo gauw mogelijk liefst, laten inschrij ven bij de heer A. Schaap, Wiihelmina- laan 11a of hotel „de Witte Leeuw". De inschrijving sluit op 23 augustus. De start vangt aan op 't Heereplein om 2 uur. De tocht is 55 km lang. 's Avonds om 9 uur wordt de uitslag bekend gemaakt. Van 5 tot 11 uur nam. zal ook het Rad van Avontuur op 't Heerenplein draaien voor prachtige prijzen. DOOR STROOM GEDOOD. Onze plaatsgenoot A. Mureau, monteur bij de PNEM, werd bij werkzaamheden aan 't hoogspanningsnet te Oss getroffen door de stroom en onmiddellijk gedood.. Hij wilde de staart van een vlieger uit 't bovengrondse kabel losmaken en veronderstelde dat de stroom was uitgeschakeld. Hij werd hierbij op slag gedood. Het slachtoffer was 32 jaar oud, gehuwd en vader van één kind. .7 i Li op 't W. S. C.-terrein, te 3 uur en het op het Raadhuisplein te 7'/2 uur. v - ,."U- k.Lï.M.J:L_U„_

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5