De Echo van het Zuiden DRUNEN A> Z-i-/ BURGEMEESTER SNELS 10 jaar in Drunen VAM LANSCHOT BANKBOEKJES Catharina Liefting maakte voor Drunen de 7000 vol In Eishout bleef landelijk karakter gehandhaafd VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1958. 81e JAARGANG No. 65 GEMEENTE B000 SPAARBANKBOEKJE MET F 25.- AAN Sinds 13.30 uur dinsdagmid dag j.l. heeft Drunen 7000 inwo ners en degene die dit forse ge tal rond maakte was Catharina Johanna Henrica Martina Lief ting, de tweede dochter van Jo hannes Liefting en Maria Hu- berta de Nijs, wonende Toren straat 120 b. Toen de heer Liefting, werk zaam bij de Waalwijkse leer looierij Gragtmans en Wiesman, aangifte kwam doen van de ge boorte van;een gezonde dochter van om en nabij de 7 pond, had hij er <*een flauw idee van, dat hij in dubbel opzicht een geluk kige vader was. Maar de burger lijke stand van Drunen houdt nauwkeurig boek van alle nieuwe wereldburgers, die bin nen de gemeentelijke grenzen het levenslicht aanschouwen, en zo kon de heer Liefting dubbel gelukgewenst worderj, want naast de geboorteakte van Cat harina prijkt in forse letters 't getal 7000. Deze dubbele vreugde in het gezin Liefting wer woensdag door het gemeentebestuur nog eens extra onderstreept, want ten slotte deelt toch ook de ge; meente in deze vreugde. En zij gaf daarvan op ondubbelzinni ge wijze blijk door niet alleen de nationale driekleur van de transen van fhet gemeenltehuis te laten wapperen, maar ook door in de trouwzaal de geluk kige vader en moeder (die ui teraard niet aanwezig was) van harte geluk te wensen en deze gelukwensen vergezeld te laten gaan van een spaarbankboekje, waarop een eerste bedrag van f 25.- was gestort, en een glas erewijn. Nadat gemeentesecretaris Els hout de geboorteakte had voor gelezen, werd deze door de heer Liefting en burgemeester Snels getekend en daarmee was aan de wettelijke formaliteit van de aangifte voldaan. In een korte toespraak tot de heer Liefting wees burgemeester Snels er ver volgens op, dat zowel de vader en moeder als dq gemeente dub bel verheugd kunnen zijn over deze nieuwe burgeres!, die Dru nen op een aantal van 7000 in woners heeft gebracht. De bur gemeester hoopte, dat deze jon ge dochter zowel voor het gezin Liefting als voor de gemeente een bron van vreugde zou mo gen blijven. Als blijvend aan denken aan deze heuglijke mijl paal bood burgemeester Snels de heer Liefting namens de ge meente een spaarbankboekje voor de kleine Katrien aan, waarop reeds een bedrag van f 25.- was gestort. Tot slot van deze plechtig heid werd er op de gezondheid van deze 7000ste het glas gehe ven. i In vijf jaar is het inwonertal van Drunen met 1000 gestegen, want in juli 1953 werd de 6000- ste geboren. Er zit dus wel groei in deze gemeente. Geen koerarisico Gemakkelijk beschikbaar. geven I rente Geen kosten. 17J7 Storten en opnemen kunt 11 aan onze kas, maar ook zeer eenvoudig via de giro. Vraag - telefonisch, schrif telijk of aan onze kas - de folder „Bankboekjes". BANKIERS Uitbreiding van Drunen ging Elshout tot nu toe voorbij Wie van Drunen naar Els hout gaat, krijgt zeker niet de indruk dat deze twee plaatsen al sinds 1935 één gemeente vor men. Nergens is nog een duide lijke stedebouwkundige binding te bespeuren, die op een naar elkaar toegroeien wijst, terwijl zich daarnaast een steeds ster ker wordend aspectverschil tus sen deze twee gemeentedelen manifesteert: enerzijds het zich snel en fraai ontwikkelende en industrialiserende Drunen, an derzijds het rustieke Elshout, waar de zuiver landelijke sfeer nog gehandhaafd is gebleven. Vooral in de naoorlogse jaren heeft het ruim 1600 zielen tel lende Elshout niet in gelijke ma te deelgehad aan de snelle en fraaie gemeentelijke uitbouw. Het mag dan waar zijn, dat de noodzaak tot uitbreiding zich in Elshout in veel mindere mate manifesteerde dan in Drunen, de Elshouters voelen zich op 'n aantal punten toch wel wat stiefmoederlijk bedeeld en zij zijn dan ook veelal van mening dat het streven naar het behoud van het landelijk karakter niet mag leiden tot een achteruitzet ting, met name waar het de wo ningbouw betreft. De voornaamste bextaans- bronnen in Elshout zijn wel de tuinderij en het gemengde be drijf. De veiling in Drunen heeft aan deze bedrijven bijzonder veel werk verschaft, en daardoor in belangrijke mate bijgedra gen tot de bloei van deze be drijven, die vooral in het sei zoen veel aandacht vragen en die oorzaak zijn dat de school jeugd wel eens wat te vroeg uit de Veren moet, hetgeen de aan dacht op school uiteraard door gaans niet ten goede komt. De veronderstelling, dat Els hout tengevolge van deze ar beidsintensieve land- en tuin bouwbedrijven wellicht een slechts weinig actief vereni gingsleven! zal kennen, is beslist bezijden de waarheid. Op ver schillend terrein komt men in Elshout tot voor de gemeenschap zeer belangrijke en aantrekke lijke activiteiten. Een van de be langrijkste verenigingen is het in 1951 opgerichte parochiële so ciaal-culturele centrum „Els hout Vooruit", dat thuis is in het eveneens in 1951 gestichte parochiehuis. Hoofddoel van „Elshout Vooruit" is het orga niseren en stimuleren van cul turele activiteiten, zoals het ge ven van toneeluitvoeringen. On der dit centrum werden de drie bestaande plaatselijke toneelver enigingen samengevoegd en me deze krachtenbundeling is men reeds meermalen tot aantrekke lijke en geslaagde uitvoeringen gekomen. Vooral in het begin heeft het centrum, dat zich als morele verplichting had gesteld jaarlijks een zeker bedrag aan de kerk af te dragen, met veel animo gewerkt. Door gebrek aan financiën moesten deze activi teiten helaas verslappen. De verhoging van het gemeentelijke subsidie heeft echter gelukkig weer opleving gebracht en dank zij de versterking van de finan ciële positie heeft men enige vernieuwingen in het parochie huis (o.a. verlichting) kunnen aanbrengen. Onder „Elshout Vooruit" is ook de Elshoutse tafeltennisver eniging „De Smashers" opgeko men, die in de loop der jaren 'n voortreffelijk peil heeft bereikt en tot in wijde omgeving be kendheid geniet. Voor de 6e maal in successie heeft deze vereniging dit jaar een groot tafeltennistournooi in de ruime veilinghallen georganiseerd. Het was een kwalificatie-tournool, waaraan door spelers en speel sters, die voor deelname aan het landskampioenschap hadden in geschreven, werd deelgenomen. Er werden niet minder dan 1500 wedstrijden gespeeld. „De Smas hers" is nu een zelfstandige vereniging en ressorteert niet meer onder „Elshout Vooruit", maar het is toch de grote ver dienste van 't centrum, dat de ze sportvereniging tot bloei is kunnen komen. Wel maakt „De Smashers" voor de training nog regelmatig gebruik van het pa rochiehuis. Verder kent Elshout een op komende volleybalvereniging, de gemengde zangvereniging Udi, die ca. 50 leden telt en on der leiding van de hr. C. Lam- brechts tot uitstekende presta ties komt, de kerkelijke fanfare Eendracht Maakt Macht, die in de parochieële gemeenschap van grote betekenis is, en ten slotte een bloeiende organisatie van de Jonge Boeren met een ruiterij en een gymclub. In de bekende Rui tervereniging Drunen-Els- hout/„De Echo der Duinen", die ook amazones onder haar leden telt, is Elshout wel het sterkst vertegenwoordigd. Niet onvermeld in dit sum miere overzicht mag blijven de uitleenbibiiotheek, die op initi atief van „Elshout Vooruit" werd opgericht en waarvoor vooral in de wintermaanden grote belangstelling bestaat. Ook de schoolbibliotheek vindt bij de jeugd gretig aftrek. Voor de toekomstige ontwik keling van Elshout is uiteraard de op handen zijnde ruilverka veling en de daarmee verband houdende waterbeheersing van zeer groot belang. Evenals overal elders heeft deze ruilverkave ling ook in Elshout zijn voor- en tegenstanders, omdat niet iedereen in gelijke mate deel zal hebben aan de voordelen die deze verkaveling met zich zal brengen, maar over het alge meen raakt men er meer en meer van overtuigd, dat de Els houtse bedrijven op de duur bij deze verkaveling zeker gebaat zullen zijn en daardoor tot gro ter welvaart zullen kunnen ko men. De stedebouwkundige uitbouw van Elshout zal ook in de naas te toekomst niet veel accent krijgen, want woningwetbouw staat voor Elshout nog niet op het programma. Wel zal de on dergrondse verkabeling van het elektriciteitsnet ter hand wor den genomen. Van betekenis is verder de nieuwe 5-klassige jon gensschool, die Elshout gaat krijgen. Het is ook wel nodig, want de huidige dateert nog in de vorige eeuw. Pastoor Versteeg zal wel bijzonder in zijn schik zijn met het raadsbesluit tot 't den genomen. Pastoor Versteeg aanbrengen van een nieuw elek trisch uurwerk met verlichting in de toren van de parochiekerk. De kerk zelf werd binnen reeds eerder geheel gerestaureerd en van nieuwe banken voorzien. De ze parochiekerk is tot in zeer wijde omgeving bekend want jaarlijks trekken duizenden naar de Onze Lieve Vrouw van Elshout om Haar wonderdadige voorspraak af te smeken. In de kerk getuigen honderden ex-vo- to's van de ontelbaar velen, die reeds als bedevaartganger de weg naar Elshout aflegden en daar een hemels gehoor vonden voor hun smeekbeden. Vooral op agrarisch terrein, zeker op dat der veeteelt, heeft Elshout een grote naam. De fok- verenimng is alom bekend en zendt de prachtigste exemplaren door hun leden gefokt, naar alle fokveedagen en tentoonstelling gen. Zo is dan Elshout het gemeen- deel, waar men niet de snelle ontwikkeling van Drunen mee maakt, een achtertuin, waar het oude Langst)raatse agrarische bedrijf nog de hoofdvorm van bestaan is en dat zeker een be langrijke bijdrage levert tot de groei en bloei van de gemeente. En op grond van deze bijdrage mogen de Elshouters terecht verwachten te zullen delen in de meentelij ke welvaart en meer dan tot nu toe het geval is be trokken te zullen worden in de gemeentelijke uitbouw. Vlijmen Haarsteeg Heusdesi Dit jaar is Burgemeester A. D. C. Snels 10 jaar in Drunen. In de 10 jaar dat bur gemeester Snels in Drunen de teugels van het gemeentebeleid in handen heeft gehad is er veel gebeurd en veel tot stand geko men. Door zijn ongedwongen en bijzonder hartelijke manier van optreden is burge meester Snels in Drunen e enechte burger vader. Een burgervader, die niet alleen met gedegen kennis van zaken zijn beleid weet uit te stippelen, maar ook grote be langstelling heeft voor alles wat er in zijn gemeente gebeurt. Met zijn veelzijdige belangstelling voor alle facetten van het maatschappelijk ieven, zijn ruime ervaring en zijn energieke voor uitstrevendheid op velerlei terrein, is bij in Drunen, waar hij niet altijd de uitvoerder kan zijn van plannen en initiatieven, wel al tijd de stuwer, de raadgever of de mede werker, als het gaat om zaken die het alge meen belang kunnen dienen. In 1948 begon burgemeester Snels met het voltooien van het werk dat zijn voor ganger had achtergelaten en het tot uityoe- ring brengen van de plannen die deze had opgesteld. Maar ook begon de voortvaren de burgemeester met het ontwerpen van plannen voor de komende jaren. Vele hier van werden in de loop der jaren reeds uit gevoerd. Wij denken hierbij aan het uit breidingsplan Braken-Oost, de aanleg van riolering, de verfraaiing van het centrum, het tot stand komen van het Kampeercen- trum de Klinkaert, het tot stand komen van de technische school voor schoenmakers met volledig machinaal onderwijs, de uit breiding van de gemeentediensten en het tot stand komen van een gebouw voor de dienst openbare werken en een eigen tech nische dienst. Onder het bestuur van burgemeester Snels was de groei in Drunen op alle ter rein algemeen. Ook de industrie breidde zich enorm uit. Onder het bestuur van bur gemeester Snels kwam de kerk tot stand, kreeg Drunen een huishoudschool, nam het vreemdelingenverkeer toe en bloeide het verenigingsleven algemeen. Dit zijn niet allemaal zaken die door di rect ingrijpen van een burgemeester tot stand kómen, maar wel kan een gemeente beleid. in al deze zaken vaak een beslis- senaeïol spelen. De belangstelling van burgemeester Snels voor industrie en middenstand zijn alge meen bekend. Bij de kerkbouw was hij de initiatiefnemer tot het befaamde Orgel fonds en de loterij tot afbouw van de kerk. Zijn belangstelling voor het onderwijs is algemeen en voor wat het verenigingsleven betreft, zowel in het algemeen sociale als culturele vlak, is hij meestal niet alleen de belangstellende, maar dikwijls de raadge vende stuwer. De taak van een burgemeester is zeer groot en veel omvattend. Van deze taak heeft burgemeester Snels zich op een bij zondere wijze gekweten. In de 10 jaar dat hij in Drunen leiding geeft, heeft hij met zijn ruime kennis en ervaring en zijn so ciaal begrip en vooruitstrevendheid deze bloeiende en voortvarende gemeente ge maakt tot een van de mooiste in de Lang straat. AGENDA. Vrijdag 22 augustus 8.30 uur Repetitie Harmonie Volharding zaal café Elshout. 2 uur Jeugd Vacantievreugd. (zie bericht) Zaterdag 23 augustus 8 uur strat nachtoriëntatierit A.M.C., café P. Klerks. Zondag 24 augustus 11.30 uur Repetitie Harmonie Beatrix, zaal café van Delft. 11.30 uur Repetitie Harm. Volharding, zaal café Elshout. 12 uur vergadering Buurtschap Huiten, café P. Klerks. 5 uur: Tante's laatste stunt, Hoge Bra ken. alle leeftijden. 8 uur Idem. Maandag 25 augustus 8 uur: Tante's laatste stunt, Hoge Bra ken, alle leeftijden. VOETBAL. De tweede wedstrijd om de KNVB-be- ker zal RKDVC a.s. zondag moeten spelen tegen Juliana Baardwijk. Zondag kwam Boeimeer in Drunen niet opdagen, waar door DVC automatisch in de tweede ronde is geplaatst. DUIVENSPORT VREDESDUIF. Wedvlucht St. Denis, 265 km, in com binatie met 's-Bosch en omgeving. Deel name 1247 duiven. Eerste duif 12-31-55; laatste duif 13-30-46. Uitslag: A v Halder 1; A Dekkers 2, 10; H v Huiten 3, 5; G v Tuil 4; H peldeTS 6; A t v Sluisveld 7; A v Kuik 8, 11, 14; W Melis 9; H Oosterwaal 13. RENNERSNIEUWS. In de Ronde van Arnhem neemt v. d. Lee a.s. zondag deel als amateur. De nieu welingen v. Heeswijk en v. d. Hoven gaan a.s. zondag naar Alphen. FILMJOURNAAL DRUNEN. „TANTE'S LAATSTE STUNT". Een hyperdwaas geval, waarin de drie tante's overigens in feite drie vrijheidslie vende inbrekers zijn. Zij komen pas uit een of ander staatshotel en het eerste wat zij doen is er vandoor gaan met de koffer van een danseres, waarin zich echter niets an ders bevindt dan wat charmante dameskle ding. Ze weten deze sof echter handig uit te buiten, want gekleed als drie flink uit de kluiten gewassen joffers vervoegen zij zich na sluitingstijd bij een bankgebouw, waar de concierge alras niet opgewassen blijkt tegen zoveel charme. De rest laat zich gemakkelijk raden, want daarna be ginnen de jongens aan het zwaardere werk. Hans Moser, Theo Lingen en Oskar Sima brengen het hele spul aan de gang en men kan er zich uitstekend mee amuseren. Zondag en maandag. Toegang alle leeftijden. „DE GROTE CARUSO". Nogmaals Mario Lanza en ditmaal in een filmische biografie van Enrico Caruso. Het verhaal, dat uiteraard voor het groot ste deel aan de zangkunst van Caruso is gewijd, mag zeker geslaagd genoemd wor den, ook al is er dan wel enig verschil tus sen Lanza en Caruso. Liefhebbers van zang, in het bijzonder van operazang, kunnen aan deze film hun hart ophalen. Woensdag 8 uur. Toegang alle leeftijden. ZONDAGDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 3 uur tot maandag morgen 8 uur, uitsluitend voor spoedgeval len. Zaterdag 23 en zondag 24 augustus j Arts: P. v. d. Wouw. NACHTORIËNTATIERIT. De Drunense Auto- en Motorclub A.M.C. houdt in de nacht van zaterdag op zondag haar jaarlijkse nacht-oriëntatierit. Een ste vige, pittige en sportieve rit over een af stand van pl.m. 70 km. Er zijn vele en fraaie prijzen te verdienen en voor hen die gaarne eens een flinke rit rijden een prima gelegenheid. Evenals andere jaren - de nacht-oriën tatierit van de AMC is langzaam wel be kend - wordt een grote deelname ver wacht. De start is om 8 uur nabij café Klerks. Tot dit tijdstip is inschrijving ook mogelijk. AUTORIT. De buurtbewoners van Huiten maakten enkele jaren geleden een zeer geslaagde autotocht. Er bestaan plannen om ook dit jaar een dergelijke tocht te organiseren. Voor het bespreken van deze plannen is er voor de bewoners van het Buurtschap Huiten zondagmiddag om 12 uur een bij eenkomst in café P. Klerks. ONDERLINGE SCHIETWEDSTRIJD. De Handboogvereniging Constantia hield op haar banen in de tuin van café Elshout een onderlinge schietwedstrijd. De uitslag was als volgt: 1 J Brok 416 pt.; 2 J. v. d. Krabben 367 pt.; 3 A Dekkers 334 pt.; 4 H v d Wiel 315 pt.; 5 J. van Son 308 pt.; 6 A. v. d. Wiel 307 pt.; 7 J. Veltman 300 pt.; 8 L. de Wit 292 pt.; 9 M. Schapendonk 284 pt.; 10 H. v. Loon 244 pt.; 11 C. Bruurmijn 243 pt.; 12 Tini Schapendonk - 199 pt.; 13 Fr. Bergmans 180 pt. DRUNENS TONEEL. Op een pas gehouden algemene verga dering van Drunens Toneel werd besloten om in de komende winter een of meerdere toneeluitvoeringen te geven. In 1957'/58 heeft Drunens Toneel voor haar donateurs en andere belangstellenden geen uitvoering kunnen geven, in verband met het feit dat zij deelnam aan de culturele manifestatie welke ter gelegenheid van de opening van de Hoge Braken onder auspiciën van de Culturele Kring werd georganiseerd. In het seizoen 58-59 zullen de toneel liefhebbers en speciaal de supporters van Drunens Toneel niet teleur gesteld worden, want Drunens Toneel heeft weer grote plannen. Op zeer korte termijn hoopt men een stuk te kunnen kiezen, waarmee men in het komende seizoen voor het voetlicht komt. Wij kennén Drunens Toneel, dat in de voorbije jaren reeds vele goede en zelfs zeer goede toneelavonden verzorgde. Wij zien een en ander voor het komende sei zoen dan ook met veel belangstelling te gemoet. JEUGD VACANTIEVREUGD. De actie Jeugd Vacantievreugd loopt ook dit jaar weer bijzonder. De belangstelling van de jeugd zelf is algemeen. Dinsdag was er weer een enorme belangstelling voor de «volkspelen. Vrijdag 22 aug. maken de kleintjes van 6 t.m. 9 jaar een uitstapje naar de speel tuin. De meisjes van 10 t.m. 12 jaar gaan handballen en de jongens voetballen. A.s. dinsdag 26 aug. is er weer een rij- wiel-oriëntatierit en tot besluit is er op vrijdag 29 aug. de grote Olympise dag. BEDRIJFSONGEVAL BIJ N.V. LIPS. Ten gevolge van het onklaar raken van een electro-oven heeft een drietal arbeiders in de schroevengieterij van de N.V. Lips dinsdagmorgen min of meer ernstige brand wonden opgelopen. Het waren de heren Pijnenborg en Jansen uit Drunen en de heer Pennings uit Den Bosch, die, nadat de be- drijfs EHBO en dr. v. d. Wouw eerste hulp hadden verleend, naar het ziekenhuis te Waalwijk werden overgebracht. Hun toe- Istand is minder ernstig dan zich aanvan kelijk liet aanzien. ;-i. 's-Hertogenbosch, Hoge Steenweg 27-31, Telefoon 8S51* Eindhoven, Keizersgracht 17. Telefoon 7442* Tilburg, Stationstraat 17, (toekomstig adres). LB 1.14 VLIEGERWEDSTRIJD. De vliegerwedstrijd die door Elshout Vooruit voor de jeugd werd georganiseerd kon wegens een nagenoeg windstille mid dag niet doorgaan. De organisatoren hopen nu maar dat er a.s. zondag meer wind zal zijn, te meer daar is gebleken dat er zowel van jeugd als ouderen veel belangstelling bestaat. Aanvang 14.45 uur. ONGEVAL. De landbouwer J.P. bekwam bij het ko ren maaien, doordat de sikkel of zicht voor het harde randgewas wegschoot, zodanige verwondingen aan zijn been, dat hij zich onder behandeling van een arts moest stel len en nu gedwongen enige tijd rust moet nemen. UITSTAPJES. Zondag 31 augustus zal voor Elshout 'n stille zondag worden. De dames die het ge hele jaar belangeloos de kerk en het pa rochiehuis hebben schoongehouden zullen een uitstapje maken naar Oisterwijk en Et ten. De tafeltennisclub gaat op bezoek ben „Rot-Weiss-Rot-" in Kleef, waar gespeeld zal worden met drie teams van zes personen maar waar tevens voor alle leden een uit stapje aan verbonden is. Hoogst waarschijnlijk gaat de fanfare naar het muziekconcours in Kerkrade. Eventuele muziekliefhebbers kunnen de reis, voorzover er nog plaatsen disponibel zijn. tegen een billijke vergoeding meemaken. Opgave bij de bestuursleden. JAARVERGADERING VLIJM. BOYS. De R.K.V.V. Vlijmense Boys hield dins dag 19 aug. haar jaarvergadering in café H. Boom. De opkomst was groot, toen de voorzitter op de gebruikelijke wijze de ver gadering opende en een welkomwoord sprak in het bijzonder tot de Geestelijk Adviseur Daarna bracht de secretaris verslag uit over het afgelopen seizoen, dat voor de Vlijm Boys zeer bevredigend genoemd kan wor den. De Boys maakte in de 3e klasse een goede indruk en hadden over belangstelling bij de wedstrijden niet te klagen; het twee de elftal heeft zich ook kranig geweerd, het heeft lang de leiding gehad, maar het werd op het laatst door Voab nog van de eerste plaats verdrongen. Het derde elftal werd kampioen en in de promotiewedstrijd was Jan van Arkel uit Ammerzoden de sterkste, Het 4e elftal bezette eveneens een goede plaats en de junioren hebben zich ook kranig geweerd in de competitie. De penningmeester gaf een overzicht over het afgelopen jaar; het boekjaar sloot met een batig saldo. De geestelijk adviseur sprak een opwek kend woord tot de aanwezigen. Hierna volg den enkele mededelingen van de voorzitter, maar eerst bracht hij een extra dankwoord aan de secretaris voor zijn uitgebreid jaar overzicht en aan de penningmeester voor het zuinige beheer. De Boys staan dit jaar weer onder leiding van de trainer de heer Ruitenberg, tot grote tevredenheid van de leden. Over het orde maken van het speel veld gaf de voorzitter een uiteenzetting en hij hoopte dat alle leden zouden medewer ken om het terrein in orde te houden. Kos ten noch moeite zijn gespaard en hij dank te alle medewerkers hiervoor. Na bekendmaking van de nieuwe afde ling waarin de Boys dit jaar zullen uitko men, sprak hij de hoop uit dat de leden van het begin tot het einde van de com petitie hun uiterste best zouden doen, om een zo goed mogelijk figuur te slaan. Me dedeling werd verder gedaan van de elftal- commisie, waarna de voorzitter de gezel lige vergadering met een dankwoord sloot. HAARSTEEG - NIEUWKUIK 1 - 1 Om de Harrie Prinsen wisselbeker, die verleden jaar door Haarsteeg voor een jaar werd gewonnen, hadden op het terrein achter café M. Achten enkele belangrijke voetbalwedstrijden plaats. Het tournooi werd geopend met een wed strijd tussen Haarsteeg en Nieuwkuik. Van wege de vacantie kwamen beide elftallen met enkele invallers in het veld, die echter over het algemeen genomen zeer goed vol deden. De gehele wedstrijd gingen beide par tijen goed tegen elkaar op. Na enkele zeer goed opgezette aanvallen slaagde de mid- voor van de bezoekers er in met een hard schot doelman Kuis kansloos te verslaan. Zonder dat Haarsteeg er in slaagde tot 'n tegengoal te komen brak de rust aan. In de tweede helft ongeveer hetzelfde spelbeeld maar naarmate de tijd verstreek werd de thuisclub sterker en dat leidde 10 min. voor het einde tot de gelijkmaker die door Kivits werd gescoord. Omdat het ein de met deze gelijke stand aanbrak moest er 2 x IVi minuut worden verlengd. Deze verlenging bracht evenwel ook geen beslis sing, toen moesten er strafschoppen wor den gegeven en daarmee was Haarsteeg het gelukkigst en plaatste zich in de vol gende ronde. VLIJMENSE BOYS - RKJVV 2-3 Het was een zeer pittige wedstrijd die werd gespeeld tussen de derde klasser Vlijmense Boys en de vierde klasser RK JVV. Het leek wel of er een kampioenschap aan was verbonden zo hard werd er door beide ploegen gewerkt. Al spoedig hadden de Bosschenaren suk- ses toen een hard schot van de rechtsbin nen de Vlijmense doelman te machtig bleek. Voor rust werd het zelfs 0-2 toen een zeer mooie Bossche aanval met een doelpunt werd bekroond. Na de rust zette Vlijmen alles op de aan val, deze druk kon de Bossche achterhoede niet weerstaan en het was v. Helvoirt die de stand op 1 - 2 bracht. Even later miste Vlijmen de kans om gelijk te maken toen de zo juist genoemde speler een toegekende strafschop recht in handen van de doelman schoot. Hierna namen de RKJVV-ers het initia tief weer over en even later bracht de Bos sche midvoor de stand op 1-3. Vlak voor het einde was het de Boys achterspeler Koensen die met een kopbal de achterstand verkleinde tot 2-3 maar verder lieten de Bosschenaren het niet komen. HAARSTEEG - HEUSDEN 2-0 Omdat RKDVC vanwege een wedstrijd om de KNVB-beker verstek moest laten gaan trad het le elftal van Haarsteeg aan tegen de derde klasser Heusden. De Haar- steegse voetballers, die slechts uitkomen in de le klasse van de Brabantse Voetbalbond zullen zeker wel met'angstige gevoelens 't strijdperk hebben betreden,, maar vol goe de moed werd gestart. Al spoedig bleek echter dat Heusden niet zo sterk was als werd gevreesd, wel wisten de gasten een veldmeerderheid te verkrijgen maar doel punten bleven uit. Tot aan de rust werd er door beide partijen niet gescoord. In de tweede helft verzwakte Heusden danig doordat de midhalf moest uitvallen en ook nog een andere speler zich moest laten vervangen. Tegen de verwachting nam Haarsteeg zelfs de leiding, het was midvoor v. d. Heij den die doorbrak en beheerst de bal in het net plaatste. 1-0. Na enkele wederzijdse aanvallen was het de Haarsteegspeler Ki vits die op fraaie wijze de voorsprong ver grootte tot 2-0. Door deze overwinning komt Haarsteeg direct in de finale, die op zondag 31 augustus zau plaats hebben. STADHUISRIT. In het kader van de vakantie-feestweek werd zaterdag 16 aug. j.l. de derde Stad- huisrit, een ralle- voor auto's, motoren en bromfietsen gehouden. Een vrij groot aantal deelnemers, (een kleine honderd) namen hieraan deel. De voornaamste uitslagen zijn als volgt: Auto's: le prijs een daragbaar radio toestel, G. A. de Wijs met slechts 12 straf- punten; 2 C. Kuijs Oss 49 strafp.; 3 J. Sik kers Drunen 52 strafp.; 4 H. Hoevenaren Dussen 67 strafp.; 5 F. Lammers Maar- heze 121 strafp.; 6 A. van Delft Drunen 128 strafp.; 7 L. van Mierlo Drunen 131 strafp.; 8 B. Heijnis Utrecht 137 strafp.; 9 W. IJpelaar Drunen 147 strafp.; 10 E. van Gurp Breda 164 strafp.; 11 G. de Ko ning Genderen 174 strafp.; 12 Th. Geurtz Herpt 195 strafp.; 13 C. van Dungen Vlij men 199 strafp. Motorrijders: le prijs een electr. scheer- apparaat Th. van Beek uit Capelle 69 st.p. 2 P. Schoenmakers Kaatsheuvel 78; 3 L. Fitters Waspik 97; 4 J de Jong Capelle 110; 5 J Cové Sprang 112; 6 J. Sluijpen- beek Drunen 140; 7 R. Treffers Drunen 148; 8 A. Visser Sliedrecht 152; 9 J. Go- ter Den Bosch 186; 10 A. Vos Aalburg 190. Bromfietsen: le prijs een fototoestel J. Boer Eethen met 75 strafp.; 2 D. Wester- laken Eethen 77; 3 A. v. d. Kolk Eethen 78; 4 H. Banierink Heesbeen 162; 5 A Paauw Herpt 180; 6 J Adank Oudheus- den 200 strafpunten. ORIËNTATIERIT VOOR FIETSERS. Zondag 17 aug. j.l. vond ook in 't kader van de vakantie-feestweek een oriëntatierit voor fietsers plaats. Een groot aantal deel nemers had zich aangemeld (112) om aan deze rit deel te nemen. De voornaamste uitslagen zijn als volgt: 1 W. Verhoeven en Tini Buijs; 2 De heer en mevr. Banierink; 3 dhrn. SprangeTS en De Poorter; 4 P. Buijs en C. v. d. Biggelaar; 5 Sjaan Ver hoeven en Th. Buijs. Het aantal strafpunten liep nogal uiteen, zo behaalde de eerste 126 en de laatste 700 strafpunten.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 13