KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langstraatse Courant Uit de Lang DE EUROMARKT EIST VAN MAAREN'S BRIL! Drunen Vlijmen WIJZIGING IN BEDRIJFSVOERING mrnini'is' - -ri PLECHTIGE H. MIS van pater Ben Frederiks U draagt toch óók liever 'n GELIJK HEEFT U! BRILLENSPECIALIST VAN MAAREN Loon op Zand MAANDAG 18 AUGUSTUS 1958 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Uit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 64 22 cent per week per kwartaal 2.83 f 3.10 franco p p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Abonnement: speciaal tarief Contract-advertenties: Jlureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" Grotere ondernemingen, minder welvaart voor de burgers. (van onze econ. medew.) Al is het niet onmogelijk dat de ontwikkeling in Frankriik de tot standkoming van de Euromarkt zal vertragen, dit neemt niet weg dat op zijn minst gesproken in de toekomst een groot aantal zaken op Europees niveau zal moeten worden gezien met ingrijpende gevolgen voor het econo misch leven. Eén van de gevaren, die het Ne derlands zakenleven bedreigen, heeft betrekking op de grootte van de on derneming. Binnen het kader van de mogelijkheden doet een groot aantal bedrijven alles om het kostenniveau zo laag mogelijk te houden of te brengen, maar desondanks is door de omvang van het bedrijf niet voldoen de om een kostenstructuur te schep pen met voor de desbetreffende be drijfstak optimale kosten. Optimale kosten worden verkregen, wanneer het bedrijf in zijn soort een grootte heeft, waarbij men de gun stigste, dus de laagste kosten bereikt bij de voortbrenging van de beste kwaliteit. Onze afzet is te klein. De omvang van vele bedrijven in onze partnerlanden van de Euro- markt is in veel bedrijfstakken gun stiger dan bij ons. Deze bedrijven hebben dit punt veelal bereikt omdat men een veel grotere thuismarkt had. Dit is een factor, die buiten de be- drijfspolitiek ligt, maar niettemin verkreeg men voordelen, waartegen wij straks moeten concurreren. Onze handel en onze industrie zullen dus in de eerste plaats alle aandacht moeten wijden aan vergro ting van de binnenlandse afzet. Dit kan enerzijds door de behoefte te vergroten, maar vooral ook door veel meer de aandacht te vestigen van het publiek op Nederlands fabrikaat. Al zijn op dit terrein successen te behalen, uitkomst bieden kan een zo danige politiek zeer zeker niet. Veel kleine en middelbedrijven met rela tief hoge kosten zullen derhalve moe ten streven naar een of andere vorm van samenwerkingAl zal deze samen werking in vele gevallen tot een fusie moeten leiden, er zijn ook nog andere uitwijkmogelijkheden. Wij denken aan samenwerking voor een verhoog de export door gezamenlijke vesti ging van een exportcentrum. Wij noemen het coöperatief ter hand ne men van de technische en economi sche research, zoals het marktonder zoek. Het gezamenlijk contact opnemen met de Nederlandse regering, ten einde de exportvoorwaarden te ver beteren, behoort zeker ook tot de mogelijkheden. Wij behoeven er nauwelijks op te wijzen dat al deze vormen van samenwerking, willen zij slagen, tot voorwaarde hebben dat men bereid is een klein stukje van zijn zeggenschap op te offeren ten bate van de bedrijfstak en voor de toekomst van het eigen bedrijf. Fusies in zicht. Wanneer wij over dit onderwerp onze gedachten laten gaan, hegrijpen we dat het niet anders kan of een deel van deze samenwerking in allerlei vorm, zal vroeg of laat tot een fusie van bedrijven leiden. Aan zo'n fusie zitten tal van voor delen en nadelen voor onze volks huishouding in zijn geheel en de be drijven zelf. De gehele structuur van ons bedrijfsleven zal er een verande ring door ondergaan, soms ten goe de, soms ook ten kwade. Er is thans onvoldoende ruimte in ons blad be schikbaar om alle aspecten van dit nrobleem te bezien. Laten wii er ech ter enkele aantippen. Fusie van kleine en middelgrote bedrijven vergroot het aantal bedrijfs- kolosen, die ons land reeds kent. Er volgt een verzwakking van de positie, der middelgrote en kleine bedrijven, die de invloed van het krachtiger deel van de middenstand zal verzwakken ten bate van het grote bedrijf. Dit werkt het scheppen van monopolis tische posities en kartelvorming in de hand. De leiding van de gefuseerde bedrijven verandert, zij wordt meer bepaald door bekwaamheid dan door aandelenbezit. Dit zal een voordeel betekenen, zoals kartelvorming en groot bedrijf ook het voordeel kun nen bieden dat de kwaliteit van de aangeboden produkten verbetert en de sociale positie van de werknemers een verandering ten goede onder gaat. Fusie en Fiscus. Onmiskenbaar dreiat er echter het nadeel van de prijsverstarring en de gedeeltelijke uitschakeling van de concurrentie. Vooral voor een klein land als het onze worden de prijsaf spraken dan tot een gevaar voor de consument. Fiscaal komt men voor nog grotere problemen te staan. Door fusie zou ingevolge fiscale heffingen bij liqui datie van bedrijven de fiscus de fi nanciële kracht van die bedrijven een flinke aderlating kunnen doen onder gaan. Inbreng van aandelen in een holding-company b.v. is vervreem ding met alle dure gevolgen van dien. Onze belastingwetten moeten aan de noodzaak tot nieuwe vormen van sa menwerking worden aangepast. Wanneer door fusie en vergroting van tal van ondernemingen een groot aantal besloten n.v.'s zou opengaan, d.w.z. dat hun aandelen ter beurze zouden worden genoteerd, dan is dat voor de kapitaalmarkt een voordeel, althans in de aanvang. Of dit op lan gere termijn ook nog zo zou zijn, me nen wij te moeten betwijfelen. Al doet zich het verschijnsel van de zelffi nanciering ook veelvuldig voor bij de besloten onderneming, zij is vooral voor grote ondernemingen een hoofd weg geworden, waarlangs men tot het doen van nieuwe investeringen ge raakt. Inhouden of uitkeren? Zelffinanciering is het inhouden van gemaakte winsten, teneinde uit die bron tot rationalisatie en expan sie te geraken. Dit is bij grote onder nemingen gemakkelijk, omdat direc tie en commissarissen daar tegenover de aandeelhouders een veel zelfstan diger beleid voeren. De aandeelhou der staat er verder van de bedrijfs voering af en hij wordt dan met een dividend afgescheept, dat meer een zoethoudertje is dan een weerspiege ling van de gemaakte winst. Minister Zijlstra maakte in de in dustriële nota onlangs bekend, dat 80 van onze industriële investe ring uit zelffinanciering voortkomt. Voorstanders van dit systeem zijn van mening, dat de kopstukken uit het be drijf beter kunnen beoordelen of de winst in het bedrijf moet worden aan gewend of uitgekeerd. En wordt de onderneming er niet financieel sterk door gemaakt? Inderdaad, maar het doel van het ondernemen door de aandeelhouders is nog steeds winst te incasseren, waarover men zélf be schikken kan. Het grote nadeel van de ingehou den winst schuilt daar, waar de di rectie alleen het oog houdt op het nut van deze middelen voor de eigen on derneming en niet let op het maat schappelijk nut, dat op een ander punt veel hoger kan zijn. Op deze manier wordt de besparing niet steeds daar aangewend, waar zij het meeste rendement belooft. En hier wordt het paard achter de (verkeerde) in- vesteringskar gespannen. Wij kunnen ons de luxe van een verkeerde kapi taalsaanwending niet permitteren. Voorts beginnen de vakverenigingen er steeds meer op te wijzen, dat een deel van deze ingehouden winst aan de werknemers behoort, waardoor opnieuw de eigendom van de n.v. aan de orde wordt gesteld. Andere belastingpolitiek nodig. In andere landen heeft men de na delen der ingehouden winst onder kend. Men kent er een vorm van be lastingheffing, waarbij ingehouden winst anders dan in Nederland vol gens andere maatstaven wordt belast dan uitgekeerde. Wij denken aan Bel gië en West-Duitsland, beide landen, waarmee wij ons belastingstelsel in een Euromarkt dienen te coördine ren. Waar in de naaste toekomst het probleem van samenwerking van be drijven steeds meer aan de orde moet komen, pleiten wij voor ons land evenzeer voor een fiscale druk op het bedrijfsleven om meer winst uit te keren. Wij menen tenslotte dat deze verhoogde uitkeringen behalve aan een betere investering, vooral ten godee komt aan een grotere wel vaartsspreiding. Het doel van elk ondernemer is nog steeds de welvaart per individu te vergroten. Men blijft thans te veel staan bij het tussendoel, n.l. verster king van een bedrijfsgemeenschap. De band van die gemeenschap is ech ter een zeer losse en men voelt zich als mede-bezitter beslist niet geluk kig, wanneer men weet dat men bin nen de onderneming, waarvan men aandeelhouder is, financiëel kan doen en laten wat men wil, terwijl men van zijn deel onvoldoende opbrengst ont vangt. Die aandeelhouder is even min gelukkig als het lid van coöpe ratie, dat weet heeft van een sterke positie dier coöperatie, terwijl men zelf nauwelijks kan rondkomen. Bezitsvorming, welvaartsvermeer dering, het zijn fraaie leuzen, maar de enkeling binnen staats- en onder- nemingsverband zou zelf ook wel eens aan bod willen komen. Zullen daartoe spoedig meer stappen worden ondernomen, ook op het terrein der belastingwetgeving? drs. M. (Nadruk verboden). De parochiekerk St. Jozef prijkte op Maria Hemelvaart in feesttooi, en daar was reden voor, want de parochie vierde het voor haar nog zeldzame feest van een eerste plech tige H. Mis van één harer parochia nen. Het was de weleerw. pater Ben Frederiks van de Missionarissen van de H. Familie, op 27 juli j.l. door Z.H. Exc. Mgr. Jos Baeten, Bisschop van Breda, in het pensio naat St. Anna te Oudenbosch tot priester gewijd, d'ie zijn parochie kerk deze eer aandeed. Stijlvol was de versiering yan het hoogaltaar, uitsluitend met witte anjers, terwijl de altaarboog met rosetten van wit te gladiolen bezet was. Vóór de kerk had het buurtcomité van de Hoofd straat-oost, waar de familie Frede- riks-Mannie tot voor kort woond'e, de attentie genomen een eveneens smaakvolle versiering aan te bren gen, evenals aan de voorheen ou derlijke woning, waar de familie 's avonds het familiefeest vierde. De Prinses Beatrixstraat met het tegen woordige woonhuis was in feesttooi gestoken door de buurtvereniging van deze straat. Er was zeer veel belangstelling toen om half 10 de kon. erk. harm. Apollo aanwezig was om de neomist met zijn familie, voorafgegaan door een stoet van lieve bruidjes, naar d'e kerk te begeleiden. Feestelijk in gehaald door de zeereerw. heer pas toor de Klijn met zijn priesters, ving om 10 uur de plechtige solem nele H. Mis aan, waarbij de neomist geassisterd werd door zijn heerbroer Wim als diaken, en de weleerw. pater v. Heijst als subdiaken, beiden eveneens van de congregatie der Missionarissen van de H. Familie. De zeereerw. heer pastoor de Klijn fungeerde als presbyter-assistent. Het gemengde koor voerde de 3- stemmige mis van Wiltberger uit en zong na afloop de priester-cantate van de heer P. B. Bisselink. Pater Wim Frederiks sprak de feestpredicatie uit, aanvangende met de tekst: „Kom, volg Mij", met als antwoord1: „Heer, ga weg van mij, want ik ben een zondig mens". Het priesterschap is een waagstuk, al dus de predikant, zoals heel 't leven. Gij hebt God ontmoet en met Hem dit waagstuk aangedurfd. Gij zijt nu man, dit is levenwekker en op voeder van leven. Gij zijt aangesteld om de mensen het geluk te brengen. Dan schetste spreker de waardig heid! en de taak van het priester schap als het geheim van God met betrekking tot de mens, als midde laar, als helper en zegenverstrek ker. Dan schetste hij het grote geluk van de ouders nu reeds een tweede priesterzoon te bezitten, tot wie hij sprak: grote dingen deed God ons, waarvan gij geen idee had, toen ge met God dit kind voortbracht. Uw gezin is veel groter geworden, want uw leven wordt op onvoorstelbare wijze voortgezet. Spreker feliciteer de Kaatsheuvel, d'at er van bewust wordt dat zijn geluk niet alleen te vinden is in stoffelijke vooruitgang en welstand. De parochie St. Jozef in het bijzonder deelt in de vreug de een nieuwe priester te mogen begroeten. De St. Jozefparochie doet veel voor de jeugd. Daar komen roe pingen van. Jonge mensen, aldus z'n slotwoord: leef in schoon idealisme, in eerbied voor het edele, dat God in u legd'e. Na afloop van de H. Mis werd de neomist met zijn familie weer met dezelfde stoet naar de woning in de Prinses Bieatrixstraat begeleid, waar om half één een zeer druk bezochte receptie aanving. In een lange file stonden honderden te wachten om de nieuwe priester met zijn ouders te complimenteren. Namens het buurtcomité bood dhr. M. Schraau- wers de neomist twee geschenken aan: een schrijfmachine, speciaal voor de Missie bestemd en een prachtig rijwiel, waarop de jonge priester direct een ritje maakte. Tot tegen half drie duurde de receptie, nog juist tijd overlatend om weer ter kerke te trekken voor een plech tig Lof. Het familiefeest werd gevierd in de vroegere woning in de Hoofd straat, waar de ruime winkel tot feestzaal was ingericht. Om half 8 bracht daar de harmonie met drum band van het Kon. Muz. Gez. Eu- phonia een serenade, waarbij dhr. W. v. Nieuwstad namens het corps de neomist en zijn familie compli menteerde. Rest nog te vermelden dat de buurtschap Hoofdstraat-oost niet alleen voor de versiering op 't kerkplein van de parochie St. Jozef en het woonhuis in de Hoofdstraat zorg droeg, doch daarnaast nog bij monde van de heer H. v. Nieuw stad een couvert met inhoud aan bood, als sympathie van de wijk voor zijn oud-medebewoner. Zondag 17 augustus droeg de neo mist in zijn oude parochiekerk eveneens een plechtige H. Mis met assistentie op, waarbij het zangkoor de mis van Corelli, bewerkt door zijn organist de heer Jos v. Amels- voort, uitvoerde. DE TIROLERS VAN ST. BERNARD BEKROOND. De jeugddrumband van de St. Jo zefparochie liet opnieuw zien dat er initiatief en levenslust in het corps zit. Voor de tweede maal werd dit jaar deelgenomen aan een drum bandconcours en wel in de 2de af deling van het concours, uitgeschre ven door de Oirschotse harmonie „Arti et Amicitiae" bij gelegenheid van haar 115-jarig bestaan. Zondag 17 augustus kwamen de Tirolers van St. Bernard in de tweede afdeling uit en weer werd onder leiding van de heer Jos v. Best een eerste prijs behaald met 208 punten. HOCKEY-TOURNOOI D.E.S. Het jaarlijks grote tournooi van D.E.S. dat door de lange duur van de competitie niet eerder kon wor den gehouden, is nu vastgesteld op zondag 31 augustus. Het tournooi wordt minstens van dezelfde om vang als de voorgaande jaren en 't valt dus te verwachten dat het op de terreinen van de Efteling weer gezellig druk zal worden. Als voorzichtig begin is aan dit tournooi een klein internationaal tintje gegeven, door de deelname van een Duits heren-elftal uit Es sen. Daags voor het tournooi zal dit elftal een wedstrijd spelen tegen de heren D.E.S. Zoals gebruikelijk, zal 's avonds 't tournooi besloten worden met een groot bal, tijdens welke de prijzen zullen worden uitgereikt. HARMONIE ST. JAN PROMO VEERT NAAR DE ERE-AFDELING De harmonie St. Jan besloot eerst woensdagavond definitief uit te ko men op het nationaal muziekcon cours voor harmonie- en fanfare- gezelschappen te Den Dungen, ge organiseerd door de harmonie „Wil helmina" aldaar, bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van dat corps. Het concours was georgani seerd onder auspiciën van de r.k. bond van harmonie-' en fanfare-ge zelschappen in het bisdom 's-Bosch. De definitieve beslissing werd eerst op het allerlaatste moment geno men, want St. Jan was deerlijk ge handicapt, eerst door de omstandig heid dat plotseling eerste krachten hun medewerking niet konden ge ven en op het allerlaatste ogenblik doordat directeur Kuijten, op vacan-' tie in Kerkrade op de grote inter nationale muziekfeesten, opgenomen moest worden in het ziekenhuis. Doch St. Jan zou zijn aard verloo chenen als er niet een oplossing ge vonden zou worden. De plaatsver vangend saxophoonsolist, dhr. Jos Dankers, nam de dirigeerstok op, de heer Muizelaar nam zijn plaats als saxophoonsolist waar, er werd dage lijks gerepeteerd en St. Jan kwam uit in de afdeling Uitmuntendheid, St. Jan kwam, zag en overwon. Met niet minder dan 313 punten legde 't 't Is mooier Zit prettiger en kost minder I DEN BOSCH TILBURG BREDA Vughterstraat 25 Markt 32 N. Ginnekenstraat 23 Alle kortingen worden direct bij ons afgetrokken. [i i corps onder zijn plaatsvervangende directie beslag op een eerste prijs met promotie en het hoogste aantal punten van het gehele concours. Met 2 x 8 en 4 x 9 punten werden in totaal 312 punten behaald. De intocht in Kaatsheuvel werd een zegetocht, bereid' door de corp sen van de zustergezelschappen Eu- phonia en Apollo, de vereniging V.V.V. en het gemeentebestuur. Met warme woorden werd het bestuur en de leden, de plaatsvervangend directeur en directeur Kuijten ge complimenteerd, en het was feest zoals St. Jan nog nooit gevierd heeft in het tehuis bij de heer P. v. Dun. We komen in ons volgend num mer nog op d'it grandioos succes te rug. WEDVLUCHT TEN BATE DER T.B.C. De T.B.C.-wedvlucht in ons dorp is door de jaren heen een traditie geworden. Het is moeilijk te zeggen wat hier het meest moet worden bewondert, ol de goed geefsheid en offervaardigheid van het Loon- se publiek of de nooit verflauwende acti viteit onzer postduivenliefhebbers, wien werkelijk niets te veel isom de actie jaar lijks te doen slagen niet alleen, doch ze zelfs nog ieder jaar op te voeren. Buiten de enkele hoofdprijzen die door Wit-Gele Kruis en TBC-commissie worden disponibel gesteld, worden de prijzen in hoofdzaak bijeengebracht uit giften in na- tura van de plaatselijke middenstand en neringdoenden. Vrijdagmiddag te 12 uur had wederom de uitreiking der prijzen plaats in de zaal van café van Onsenoord. De heer Horn- man, voorzitter van het W.G.K. sprak een kort openingswoord, waarin hij dank bracht op de eerste plaats aan het bestuur van De Luchtbode, welke vereniging zoals reeds gezegd, het leeuwenaandeel in de actie had en verder aan allen die op enigerlei wijze aan het welslagen hebben medegewerkt. De opbrengst van de actie, een respecta bel bedrag van f 1772.- was ongeveer f 70. - hoger dan vorig jaar. De heer Hornman bracht namens W.-G. Kruis en Luchtbode dank aan de inwoners van Loonopzand en St. Joachimmoer voor de gulle medewerking ook dit jaar weder om ondervonden, waarna tot uitreiking werd overgegaan. De eerste prijs ter waarde van f 100 in waardebonnen viel ten deel aan de heer A. van Dongen, Salm-Salmstraat alhier; de tweede prijs aan M. v. d. Nieuwenhuizen- Wartenberg, v. Rijckevorselstr. alhier. De Zeereerw. heer Pastoor gaf blijk van medeleven door bij de prijsuitdeling aan wezig te zijn. TOCHT NAAR MARIAKAPELLETJE. De jaarlijkse bedetocht naar het Maria kapelletje op de Tilburgseweg, welke se dert 10 jaren onafgebroken werd gehou den op 15 aug. (Maria Hemelvaart), is dit jaar om redenen van practische aard niet gehouden. Het verkeer langs de weg bo vengenoemd heeft een dergelijke omvang aangenomen dat het onverantwoordelijk moet worden geacht om met een menigte mensen, gelijk aan de bedetocht jaarlijks deelneemt, op de weg te komen. Ook de politieautoriteiten ter plaatse meenden te gen eventuele ongelukken te moeten waar schuwen. Loonopzonds Belang en Centraal Buurt comité hebben zich beraden hiervoor een bevredigende oplossing te vinden. Het ligt thans in de bedoeling de jaarlijkse bede tocht te houden op zondag 7 september a.s., wanneer de grote vacantiedrukte achter de rug is. De tocht zal dan echter niet meer gaan over de Provinciale weg, doch door de oude Tilburgse baan, Klokkenlaan en Klokkenberg. Gepoogd zal worden deze oude heerbaan ter plaatse te doen egaliseren van gemeentewege. ST. JANSGARDE. Gedurende deze vacantie is de St. Jans garde traditiegetrouw met een dertigtal jongens op kamp geweest. Dit jaar had men de tenten opgeslagen te Waalre, langs het riviertje de Dommel. Een week lang hebben de jongens in goede gemeenschap genoten van sport en spel in de vrije natuur. Zowel leden als leiders zijn zeer tevreden over het prach tig geslaagde kamp. Aan allen, die op enigerlei wijze hun be langeloze medewerking aan dit kamp heb ben verleend om dit weer mogelijk te ma ken, brengen de leiders hun hartelijke dank. DUIVENSPORT. Wedvlucht Noyon, 277 km, in combinatie met 's-Bosch en omgeving. Eerste duif 10.26.01, laatste duif 1.25.55. A v Halder 1, 4, 8, 20, 31; M Pelders 2, 6, 22; H Brok 3; N Dekkers 5; H v Huiten 7; P Willemse 9, 14, 21, 34; W Pijnenburg 10, 27, 35; P Baart 12; G v Tuil 13, 17, 19, 25; G v Ravenstijn 15, 18, 39; A v Kuik 16, 28, 29; A Dekkers 23, 30; Gvd Sanden 24; W Melis 26, 36, 37; C v Boxtel 32; H v Huiten 33; A Leij- ten 38. RENNERSNIEUWS. Vrijdag werd v. d. Lee in de ronde van Oosterhout bij de amateurs no. 12. In Stein werd hij zondag no. 9. v. d. Hovfen werd vrijdag in de ronde van Boxtel no. 5 bij de nieuwelingen, van Heeswijk werd daar no. 9. In de ronde van Stein werd v. d. Hoven no. 10 en v. Heeswijk no. 4. A.s. zondag neemt v. d. Lee deel aan de ronde van Arnhem en de beide nieuwelin gen gaan naar Alphen. VOETBAL. Zondag moest DVC haar eerste wed strijd tegen Boeimeer spelen, om de K N V B-beker. Boeimeer kwam echter niet op dagen, zonder hiervan kennis te geven. Naar alle waarschijnlijkheid is DVC hier mede nu in de volgende ronde geplaatst. AGENDA. Maandag 18 augustus 8 uur Gezworen Kameraden, 18 jaar, Hoge Braken. Dinsdag 19 augustus 7 uur Trainen DVC-senioren. Woensdag 20 augustus 8 uur Gezworen Kameraden, 18 jaar, Hoge Braken. 8 uur Clubavond DVP, café Klerks. Donderdag 21 augustus 7 uur Trainen DVC-junioren. 8 uur Repetitie Cantabile, zaal café Els- hout. 7 uur, Inkorven, Orleans 480 km, Derby- vlucht Vredesduif. ONDERLINGE SCHIETWEDSTRIJD De Bond van Oud-Strijders afd. Drunen hield deze week een onderlinge schietwed strijd. De uitslag was als volgt Klasse A1 L v Huiten 171; 2 C Brok 169, 3 Fr v Delft 169; 4 R v Kuijl 168; 5 N Ballegooijen 165; Dames: 1 Tonny Schuil 155; 2 M v Huiten 146. Klasse B 1 H v d Wiel 173; 2 L v Oosterhout 169; 3 N v d Wiel 166; 4 G Pelders 164; 5 J v Rooij 163; 6 J v Hei voort 159; 7 J v Dommelen 157; 8 A v Herpt 156; 9 J v d Wiel 155; 10 A Aarts 148. AANRIJDINGEN. In de nacht van woensdag op donderdag hadden in de Grotestraat bij regenachtig weer een tweetal slipgevallen plaats. De heer Verhoeven uit Drunen. komende uit de richting Waalwijk, slipte nabij nota ris Schreurs op de gevaarlijke kinderkopjes. De wagen raakte van de weg af, schoot tussen twee bomen door en vernielde het tuinmuurtje bij boekhandel Elles. De scha de aan de wagen was vrij groot. De be stuurder kwam met de schrik vrij. De heer Scheps uit 's-Gravenmoer was minder fortuinlijk. Met zijn volkswagen slipte deze nabij café Elshout en kwam terecht op een hoop stenen welke daar in verband met de verbetering van de weg liggen opgeslagen. De schade aan de wa gen was zeer groot De twee inzittenden liepen een hersenschudding op en inwendi ge kneuzingen. WIELRENNEN. Vrijdag namen verschillende renners van de Zwaluw deel aan de Ronde van Boxtel. In deze ronde deden zich veel valpartijen voor ten gevolge van het natte wegdek. Van de 100 renners waren halverwege de cours nog maar 23 renners in de strijd, die om 21 prijzen moesten sprinten, want op het laatst van de strijd zaten alle renners weer bijeen. H. Scholten uit Rijswijk won. Van de Zwaluw werd Pardoel 13e, Fr. v. Weert 17e en N. Walravens 20e. Bij de nieuwelingen won R. v. Swissen uit Amsterdam. Van de Zwaluw werd P. v. d. Hoven 5e, Th. van Heeswijk 9e en J. v. d. Griendt 13e. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag grote wedvlucht van de Post duivenvereniging de Zwaluw vanuit Orle ans (Frankrijk), 480 km. Dit is de grote wedvlucht der junioren. Inkorven donder dagavond 21 aug. WIELRENNEN. Zondag 27 augustus nam de amateur B. v. d. Ven deel aan de ronde van Bavel. Van de Ven zat steeds in de kopgroep en wist tot het laatst stand te houden en werd in de sprint 4e.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 1