De Echo van het Zuiden KAATSHEUVEL De h armonie St. Jan speelde zich grandioos in één keer in de ere-atdeling Uit de Langstraat VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1958. 81e JAARGANG No. 65 Sprang Sprang-Capelle Kop en schotel Het X Geschenkenhuis Waspik Raamsdonk Raarrssdonksveer RKC NAM DEEL AAN NKS JEUGDKAMP TE ZUNDERT. Vorige week nam de jeugd van RKC met ruim 2 elftallen en hun leiders deel aan het NKS- Jeugdkamp te Zundert. Ondanks het minder fraaie weer is dit kamp een volledig succes geworden en hebben al len zich lichamelijk en geestelijk kunnen uitleven. De sportdagen werden begonnen met een alge mene H. Mis in de parochiekerk van Zundert, waarna voetbal wedstrijden in 3 groepen wer den gespeeld. RKC nam hieraan deel in groep A en C. Na de middag was er gelegen heid tot deelname aan verschil lende sporten, zoals 5-kamp, zwemmen, wandelen, fietsen- ralley, volleybal, hardlopen op diverse afstanden enz. Alles ging gepaard onder de to nen van gezellige muziek. 's Avonds vonden er ook vol- leybalwedstrijden plaats, verder één avond film en vrijdagavond cabaret uit eigen krachten, waarna prijsuitreiking. Onze jongens wisten met het winnen der zweinestafette beslag te leg gen op de le plaats, waarvoor zij een medal.je in ontvangst mochten nemen. In de overige takken van sport hebben zij een zeer goed figuur geslagen. Voor de inwendige mens werd gedurende de kampweek even eens goed gezorgd en hebben onze lui de keuken eer aan ge daan. Onze jongens kunnen met ge noegen terugzien op dit jeugd kamp en zien nu al reikhalzend uit naar het volgend jaar. Zeer voldaan arriveerden de jeugd van RKC zaterdagmiddag in Waalwijk. I Maandagmiddag hebben de leiders en een gedeelte van de jeugd nog een bezoek gebracht aan het kamp te Vught. De leiders zijn veel dank ver schuldigd aan de deelnemers voor de keurige indruk welke zij bij de kampstaf hebben ach tergelaten en de wijze waarop zij de kleuren van ËKC tussen de 12 andere verenigingen heb ben hooggehouden. Als bijzonderheid vermelden wij nog dat vrijdagavond de stemming nog werd verhoogd door het feit dat de eerw. broe der Sidonius, na een onderbre king wederom in het kamp ar riveerde en stormachtig werd begroet en hartelijk werd gefe liciteerd (na zijn 25-jarig kloos- terfeest in Waalwijk in beschei den kring te hebben gevierd) en nu zijn jubileum verder in in tieme kring met zijn jongens ging vieren in gezelschap van de Rapidlui uit Maastricht, waarvan o.m. broeder Rudolfo (wereldnaam ;van Oudheusden uit de Putstraat) leider was en hierdoor met onze vereniging, welke hem na aan het hart lag, een vriendschapsband was ge legd. De jubilaris mocht verschil lende nuttige cadeaux van de leiders en hun jongens, alsmede van de leiders én jeugd van Ra pid in ontvangst nemen. Deze avond is voor allen 'n onvergetelijke avond geworden en aan gezelligheid heeft het na tuurlijk niet ontbroken. Dit ales vormde een waardig slot van onze kampweek. RKCUNO ANIMO Nu de competitie weer in zicht komt, wordt de activiteit in het ingesluimerde voetballeven weer levend. Bij de diverse voetbal clubs worden de koppen geteld om daaruit 't sterkste elftal te formeren, en zodoende, wan neer 't straks weer ernst wordt beslagen ten ijs te komen. Ook RKC begint aan zijn „warming up" zondag a.s. om half drie door een thuiswed strijd te spelen tegen Uno Ani mo uit Loon op Zand. Ofschoon deze tweede klasser in 't vorige seizoen alle zeilen heeft moeten bijzetten om de onderste plaats te ontwijken, zullen de bezoe kers zondag a.s. wel de sterk- sten blijken, vooral omdat de ploeg uit Loon op Zand nooit de punten cadeau geeft, ook niet in een vriendschappelijke wed strijd. We zijn benieuwd hoe het RKC-elftal uit de bus komt, en mogen er nu al wel op aan dringen de zaken serieus aan te pakken, om straks niet onder de voet te worden gelopen. Het tweede elftal speelt even eens 'n oefenpartij en wel tegen de reserves van Üno Animo. Aanvang van deze wedstrijd 12 uur. R.W.B. Voor de tweede ronde van de bekercompetitie is voor de Waalwijkse tricolores weer een uitwedstrijd vastgesteld, de reis is; nu naar Steenbergen tegen de gelijknamige club. Voor ons is dit een onbekende tegenstander, het feit dat zij pas gepromo veerd zijn mag voor onze spe lers een overigens overbodige stimulans zijn de goede indruk van de laatste wedstrijden te handhaven. De wedstrijd wordt op verzoek van Steenbergen ge speeld on zaterdag 23 augustus om 5 uur, vertrek 3 uur van het terrein. RWB 3 speelt een oefenwed strijd tegen White Boys 2 op het terrein in Waspik om 2 uur. Vertrek per fiets om 1 uur. Voor de wedstrijd België Nederland op 28 september te Antwerpen kunnen tot 1 sep tember hij het secretariaat kaar ten worden aangevraagd. JULIANA. Door zondag j.l. met 41 te winnen van Spel. Gastel hebben onze °eel-zwarten zich in de volgende bekerronde (gepbaatst en zondag a.s. moeten ze weder om in de strijd tegen RKDVC uit Drunen op het Juliana-ter- rein. Het is reeds enkele jaren geleden dat beide eerste elftal len elkaar hebben ontmoet en vanzelfsorekend zal voor deze wedstrijd wel een zeer grote be langstelling bestaan daar beide elftallen zich tot het uiterste zullen inspannen om de derde bekerronde te bereiken. Wij ho pen dat het publiek ook zal me dewerken opdat de wedstrijd 'n prettig verloop moge hebben en de sterkste moge winnen. Aanvang wedstrijd half drie. Om 12 uur speelt het 2e elf tal een vriendschappelijke wed strijd tegen Waspik. WEDSTRIJDPROGRAMMA ERE-DIVISIE. 24 augustus Blauw WitPSV Spel. EnschedeDOS FeijenoordNoad MVV—Rapid JC Scbev. H. SportNAC VVV—ADO AjaxDWS A, Willem IISparta ElinkwijkFortuna '54 VLIJMEN. DUIVENSPORT. WEDVLUCHT. Zondaff 17 aug. hield de Post duivenvereniging De Zwaluw 'n wedvlucht vanuit St. Denis, Frankrijk, afstand 370 km., los 7 uur, eerste duif 12.25.11, laat ste prijswinnende duif 1.39.19. Uitslag als volgt: v. Escli-Parijs 1 14 20 21; M. Ni- cols 2 11; H. Oosterwaal 3; K. Kivit 4; W. v. Vugt 5; Th. v. Overdijk 6 23 24; A. v. Piel voort 7 8 17 '18; G. Treuren 9; Th. Stu- pers 10; L. v. d. Wiel 12; J. de Vaan 13; H. |Mom;mersteeg 15 19; Th. v. Bokhoven 16; Th. v. Esdonk 22. Africhting loten jonge duiven Zondag africhtingsvlucht met loten jonge duiven vanuit Baar- le -Nassau. Inkorven zaterdag avond. KERMISVLUCHT. Evenals verleden jaar wordt er weer een kermisvlucht ge houden en wel op dinsdagmor gen. Om 8 uur moeten de dui ven ingekorfd zijn. Wederom zal de vlucht zijn als andere ja ren. Eerst moet men drie dui ven thuis hebben voor men mag constateren. Wie het vroegste in tijd dan geconstateerd heeft komt in aanmerking voor de eerste prijs en zo in volgorde. HANDELSBALANS IS OPVAL LEND VERBETERD. Als gevolg van een daling in de invoer is de totale omvang van de Nederlandse buitenland se handel in het eerste halfjaar 1958, vergeleken met de over eenkomstige periode van het vo rig jaar met 8 pet. verminderd. Deze afneming hing deels sa men met een lager pryspeil bij in- en uitvoer, deels met een kleiner volume van de handel, i.e. de invoer, aldus 't ministe rie van Economische Zaken. De handelsbalans onderging als gevolg van een en ander een opvallende verbetering, n.l. met meer dan f 1,5 miljard. De uitvoer is in het eerste halfjaar 1958 t.o.v. het eerste halfjaar 1957 naar waarde met 4 pet. gestegen. Naar hoeveel heid was het accres echter gro ter en beliep het ongeveer 7 pet. Deze stijging krijgt nog meer reliëf indien men rekening houdt met 't wegvallen van een groot deel van onze afzet naar Indo nesië, gelijk aan ca. 2 pet. van onze totale uitvoer. Ook Engeland gaat Indone sië wapens leveren* speciaal voor de marine en voorts offi cieren opleiden voor specialis tische doeleinden. Het doel, zo heet het, de communistische in vloed van Rusland en China te gen te gaan, maar welk resul taat zullen Engeland en Amerika bereiken, als Indonesië met hun hulp zich sterk genoeg voelt om Nederland aan te vallen in Nw. Guinea. De koninklijke familie zal nogmaals maar incognito de Ex po in Brussel bezoeken. Kardinaal Wyszynski in Po len eist godsdienstonderwijs op de scholen. We beloofden in ons vorig nummer nog even terug te ko men op het grote sukses dat de harmonie St. Jan, zondag j.l. wist te behalen op het R.K. Fe deratief concours te Den Dun- gen, door zich met slechts een deelname met een doorslaand aantal punten in de Ere-afde- ling te spelen. Dit sukses is te groter, als we weten, dat St. Jan na zijn pro motie tot de afdeling Üitmun- tendheid, een tijd van inzinking heeft meegemaakt, doordat ver schillende jonge krachten hun dienstplicht moesten gaan ver vullen en het corps daardoor gedurende geruime tijd met een bezetting gezeten heeft, die het onmogelijk maakte om met suk ses aan een concours deel te ne men. Doch St. Jan bezit een di recteur, die zijn taak met volle ernst opneemt en de repetitie- tijd voor de volle 100% uitbuit. Nauwelijks was de bezetting van het corps weer behoorlijk, of directeur Kuijten begon aan de instudering van de voorge schreven concour.swerken en deed dat op een wijze, dat de am bitie met elke repetitie crescen do ging en onder de jongens van St. Jan zelf het' verlangen groei de om weer eens op uit een con cours uit te komen. Dit verlan gen groeide met de vorderingen die gemaakt werden, tot 'n drift die juist voerde tot wat direc teur Kuijten beoogde: inschrij ven op een concours in de afd. Uitmuntendheid. Geen enkele St. Janner heeft daarbij ge droomd om in een sprong in de Ere-afdeling te geraken, doch wel bereidde men zich voor om de buitenwereld te overtuigen van het feit, dat in het corps nog steeds bet doel voor ogen staat crescendo te gaan. Maar zich nagenoeg veilig voelend om met sukses uit te komen, kwam de' deprimerende tijding tijdens de vakantieweek, dat de heer Kuijten, tijdens zijn verblijf in Kerkrade, moest wor den opgenomen in een zieken huis met de zekerheid, dat hij zelf zijn corps niet tot een over winning zou kunnen leiden. De gelukkige omstandigheid, dat 't corps onder de executanten een plaatsvervanger bezat, die tot meer in staat bleek, dan een goede partij saxofoon te blazen en die bereid gevonden werd ook de dirigeerstok te hanteren, bracht redding. Met nog meer energie werd gerepeteerd en in een dagelijkse repetitie gewoon geworden aan de nieuwe direc tie, ter hand genomen door de heer Jos Dankers, voelde St. Jan zich gerust, toen de reis naar Den Dungen aanvaard werd. De indruk die het corps reeds maakte bij de openings mars, was voor de vele suppor ters, die de harmonie vergezelde geruststellend. Het visitekaartje daarmede gepresenteerd, werd in goede verwachting geaccep teerd. Als verplicht werk was voorgeschreven een dankbare, compositie van Eugen Fülling „Kleine Blasorchester" een sui te die de gelegenheid bood zo wel de toon van het corps, die volgens de rapporten kwaliteit bezit, als het solowerk te beoor delen. Unaniem getuigden de rapporten van een verdienste lijke uitvoering. Van de beide keuzewerken, waarvan het voor gaande corps in dezelfde afde ling Caesar en Cleopatra" van Ger. Boedijn toegewezen kreeg, werd voor St. Jan „Dorpsdan- sen" van A. Gretry in een be werking van Moerenhout aan gegeven. Hiermee vooral maak te St. Jan een bijzonder goede indruk. „Muzikaal juitgevoerd"1 schreef Badings; een ver dienstelijke uitvoering met een compliment voor de vervangen de dirigent noteerde v. Balkom en „Nu feest vieren, Proficiat" was het slotwoord van beoorde ling van de heer Hans Scheif- fer. Toen dan ook de cijfers 156 punten voor het verplicht werk en eveneens 156 punten voor 't keuzewerk door de geluidsinstal latie weerklonken met een eer ste prjjs met promotie, brak een ovationele storm los. Dat was meer dan de meest optimistische executant, doch ook meer dan de luisterende supporter verwacht had. Toen daarbij ge constateerd werd, dat St. Jan met deze 312 punten ook nog 't hoogste aantal punten van bet concours en naar we vernemen tevens het hoogste aantal van de in dit seizoen toegewezen punten van de R.K. Bond van Harmonie- en Fanfaregezel schappen in het bisdom Den Boscb behaald heeft, was het enthousiasme nog groter. Onmiddellijk werd Kaatsheu- ved op de hoogte gesteld van 't grandioos sukses door St. Jan behaald en sportief stonden reeds lang voordat het bekroon de corps arriveerde, de beide harmoniën „Euphonia" en „A- pollo" klaar om onder enorme belangstelling de mannen van St. Jan naar het verenigingslo kaal bij de lieer P. v. Dun te voe ren, waar reeds tal van bloem stukken getuigenis gaven van 't sympathieke medeleven van de verenigingen en de burgerij. Verschillende sprekers voerden het woord: namens de gemeen te de loco-burgemeester Jan Beerens, namens Euphonia, de heer J. Remmeren, namens A- pollo de heer P. Dekkers, na mens Bel Canto de heer v. Velt- hoven en namens de VVV de heer Jan Tuerlings. Dat bijzon der de heer Kuijten, die het leeuwendeel aan dit sukses ge had heeft en de sympathieke vervangende dirigent, de heer Dankers hierbij bijzonder in bet volle licht gezet werden, laat zich verklaren. Voorzitter van Dijk bracht alle sprekers en schenkers van bloemen dank, hierbij in het bij zonder de heer Dankers roemend voor zijn bereidwilligheid de leiding op zich te willen nemen waardoor hij het corps tot een zo groot sukses heeft geleid Maandagavond werd 't sukses in de intieme kring van bestuur en werkende leden nog even nage- vierd, nadat eerst een muzikale rondwandeling werd gemaakt, waarbij zeer begrijpelijk de pa rochie Berndijk niet werd ver geten. En nu St. Jan... op naar de Vaandelafdeling. GESLAAGD. Voor de Landbouwakte slaag de te Boxtel de eerw. zuster Ser vanda (mej. Cor. v. d. Hoven) uit Kaatsheuvel. AANHOUDEND STERK VLIE GEN EN DE RESULTATEN. In ,Neerlands Postduiven-or gaan van de NPO en aan geslo ten bonden, schrijft in het num mer van 7 augustus jl. de mede werker x.x.x. (Piet de Weerd), ïn zijn „Van week tot week" overzicht o.m. „En dan wou ik nu eens overstappen op een an der chapiter, nl. het aanhou dend sterk spelen van de opko mende midden-brabantse ster Henk van Boxtel te Kaatsheu vel op de halve fond. Deze jonge liefhebber, die zo fijn aanvoelt, wat hij met zijn duif kan doen, is in de voetspo ren getreden van zijn te vroeg gestorven vader Marnus v. Box tel, trouw bezoeker van de Bra bantse Kampioenendag, wiens enige liefhebberij de duiven sport was. De uitslagen die Henk, gesteund door de advie zen van zijn oudere broer Michel weet te behalen!, doen Jan en al leman versteld staan. Op een dag werden drie nieuwe fietsen binnengebracht die zijn duiven de week te voren op Orleans verdiend hadden. Henk speelt in hoofdzaak met het ras Janssen te Arendonk, gekruist met een duif van een zekere Claessen uit Baarle-Nas- sau, waar vermoedelijk ook al Janssen in zat. Drie broers heeft hij zitten, alle drie tweejarigen, die door de lucht gaan „dat de rook er af vliegt". De 509, een stevige blauwe won van 't jaar reeds de volgende prijzen: 1, 1, 4, 8, 14, 18, 25, 28 en 30; hij vliegt niet anders dan kop; de 509 deed het als volgt: 1, 2, 6, 6, 12, 60, 203; de 517 liet het ook aan zijn broek niet drogen: 2, 7, 13, 15 en 132. Verder is er de 506, die onlangs de 4e won op het bondsconcours te Orleans tegen 4000 duiven; deze won dit jaar: 1, 3, 4, 5, 26,. 28, 45, 49 1099 en 267. Dan laat de schrijver nog de uitslagen volgen dit jaar per concours behaald en die neer komen op een record aantal prijzen van de ingemande vo gels. Het devies: De KLAS in het ras, brengt deze liefhebber in de naaste toekomst tot een kampi oen van groot formaat in Mid den-Brabant. De \,,Den Bruinen" is in het nummer van 26 juli in „De Stem" al niet minder vleiend over de prestaties van de kam pioen der kampioenen van Mid den-Brabant. Hij schrijft: Deze jonge liefhebber, die zo fijn aan voelt, wat hij met een duif kan doen is een piekfijne stielman1, die omzeggens door een duif heenziet en de knepen van het weduwschap tot in de finesses onder de knie heeft. Wat zijn nu de resultaten van de successen van Henk van Box tel? Dezer dagen ontving hij een schrijven van de heer J. Dui- ser, de pikeur van Z.K.H. Prins Bernhard te Soestdijk, die be langstellend de verslagen in de duivenorganen volgt en zich tot Henk wendt met het verzoek enig materiaal van zijn stam te mogen ontvangen. De KPV mag trots zijn op zo'n liefhebber! R.K. HANDELSAVONDSCHOOL In september vangt weer een nieuwe cursus aan voor het Middenstandsdiploma aan de R.K. Handelsavondschool te Kaatsheuvel. ONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP. TOCHT OUDEN VAN DAGEN. Loon op Zand KERKDIENSTEN ZONDAG 24 AUGUSTUS 1958. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 5 uur Ds. v. d. Peppel (le- gerpredikant). INTERNATIONAAL PADVINDERS KAMP VAN DE „JAN DE ROOIJ- GROEP" IN DUITSLAND. Voor de derde maal kampeerden de Ver kenners van de Padvindersgroep Jan de Rooij alhier in Bergneustadt (Rheinland), midden in het Sauerland. Zij waren daar de gasten van de Duitse Padvindersgroep „Die Feste Neustadt". Deze internationale uitwisselingen zijn tot stand gekomen toen in 1952 de Jan de Rooijgroep in Antwerpen bovengenoemde groep ontmoette en de afspraak maakten wederzijds elkaar te ontmoeten. In 1953 ging de Jan de Rooijgroep toen voor de eerste maal naar Bergneustadt. In 1954 bezochten de Duitse broeders-padvinders Sprang-Capelle; in 1956 ging de Jan de Rooijgroep weer naar Duitsland en thans voor de derde maal werden de banden met de Duitse padvinders verstevigd met een schitterend geslaagd kamp in Duitsland. De Jan de Rooijgroep werd op 12 aug. j.l. welkom geheten op het station Berg neustadt, 's middags om 4 uur, door de Duitse padvindersgroep onder leiding van hopman Paul Sprunkel. Hartelijk werden zij begroet en in optocht ging het naar het kampeerterreintje dat voor de Hollandse broeders was gereed gemaakt. Ondanks de regen van de eerste dagen, konden toch verschillende mooie uitstapjes gedurende dit kamp worden gemaakkt in het Sauerland. Zo werd een grote bustocht gemaakt naar het hoogst gelegen gebied van het Sauergebergte, de Hohe Bracht, 620 m.; vanaf een uitkijktoren kreeg men daar een schitterend uitzicht over het prachtige Duitse berggebied. Ook werden de druipsteengrotten te At- tendorn bezichtigd, de grootste van het Sauerland. Het Schloss Homburg, dat ge- in zes verschillende pasteltinten 0.69 per stuk GROTE STRAAT 220 WAALWIJK Tel. 2512 bouwd werd in 1266 en nu is ingericht als museum, werd door de gezamenlijke pad- vindersgroepen bezocht. Allen genoten veel van hetgeen iedere dag werd geboden. Op de avond van de laatste dag werd een groot kampvuur ontstoken. Hierbij sprak de hopman van de Duitse groep, de heer Sprunkel, de Jan de Rooijgroep har- telk toe, waarbij hij de wederzijds ontstane vriendschap memoreerde. De heer Sprun kel zei o.m. dat het mooie van de wereld- broederschap van de padvinders is, dat zij één zijn in de door hen gestelde idealen, de vrede over de gehele wereld te bevor deren. welke vrede er alleen dan kan zijn, wanneer de jeugd hierin het voorbeeld geeft- Hopman de Vries dankte in goed geko zen woorden de leider van de Duitse groep voor de uitstekende en gastvrije ontvangst in Bergneustadt. Hij prees de keurige ver zorging die de Jan de Rooijgroep ook nu weer was ten deel gevallen en hij sprak de hoop uit dat de Duitse broeders het vol gend jaar weer naar Holland zouden ko men, opdat de Jan de Rooijgroep de gele genheid zou krijgen hen iets te kunnen te rugdoen voor al wat zij hier mochten ge nieten. Het kampvuur, waarvoor veel belang stelling bestond, werd besloten met het zingen van de beide volksliederen, die staande en met gekruiste handen ten teken van het wereldbroederschap van padvinders, werden gezongen. De zondagmorgen werd op het kamp begonnen met een gezamenlijke Duitse kerk dienst, die op de Nederlandse jongens veel indruk maakte. Het verdere van de dag waren de jongens van de Jan de Rooij groep de gasten van de Duitse families. De Jan de Rooijgroep mag weer terug zien op een prima geslaagd zomerkamp, zodat allen zeker met september weer met nieuwe moed zullen voortgaan als groep het spel van verkennen te spelen. VRIJHOEVE-CAPELLE. MUZIEKVER. „SIRENA." Naar wij vernemen hoopt de muziek vereniging Sirena op zaterdag 30 augustus deel te nemen aan het federatief concours te Bergharen. Sirena zal daar uitkomen in de afd. Uitmuntendheid. Als verplicht werk is door de federatie gesteld: Normandië Symphonie Ode, Hery Geehl, terwijl als gekozen werk zal'worden uitgevoerd: Car- tège Nuptial van E.Gorderoy. Dat er bij de Ned. Federatie hoge eisen worden gesteld aan de muziek en de uit voering bewijst het feit, dat het dit jaar nog geen enkele vereniging in de afd. Uitm. is gelukt voor het verplichte werk het mi nimum aantal punten van 50 voor een eer ste prijs te behalen. Sirena wacht dan ook op 30 aug. een zeer zware taak. Er is de laatste weken onder leiding van haar diri gent ijverig gestudeerd, zodat we op een behoorlijk succes mogen rekenen. Suppor ters die de reis mee willen maken kunnen zich daarvoor opgeven bij het bestuur; er zijn echter nog maar enkele plaatsen vrij. DUIVENNIEUWS. Postduivenver. Waspik-Raamsdonk, uit slag wedvlucht St. Denis, 17 aug. Afstand 358 km, los 7 uur, 210 duiven. Schapers R 1, 3, 16, 45; G Boom R 2, 14, 40, 49, 66; Snijders R 4; J Timmers W 5, 55, 64; Lonen R 6, 16, 52; Poorter R 7, 69; J v d Vleuten W 8; Th Smits W 9; Chr Geerling W 10; C Smits W 11, 28; Mureau R 12, 13, 35, 57; C de Bont R 15, 23, 50; Ligtvoet R 17, 53; C J de Rooij W 18; A de Ruijter R 19, 46, 58, 65; M J v Don gen W 20, 54; J C v d Hoven W 21; S Seiners W 22, 27, 37; IJpelaar R 24; Th v Dongen W 25, 34, 59; M Timmers W 26; Bielaars R 29, 60, 62; Theuns R 30, 33; J Zijlmans R 31, 48; J v Onsenoort R 32, 42; Fr v Onzenoort W 36, 63; M J de Rooij W 38; M Bax W 39; Fr v Onzenoort W 41; Remmeren R 43; B Verduin W 44; J v d Pluijm R 47; W Donks W 51; M Snij ders R 54; Dr Smits W 67; KI Schmietz W 68; H Boons R 70. KERKDIENSTEN. De Kerkdiensten der Ned. Herv. Kerk te Waspik zijn voor zondag 24 aug. a.s. als volgt 9.30 uur en 14.30 uur ds. v. d. Smit uit Maarsen. K.I.-VERENIGING. De K.I.-vereniging De Langstraat en Wagenberg en Omstreken organiseren een fokveedag, welke gehouden wordt op 12 sept. a.s. te Raamsdonk. Tevens is er een keuring van gekalfde dieren, afstammende van de stier Swetwijck Sikkema 108 aan verbonden. GESLAAGD. Aan de Kath. Leergangen te Tilburg slaagde voor het diploma Voortgezet Bouw- kunstonderricht de heer J. Stassar uit R'- veer. VERGADERING VEERSE BOYS. In zaal Kunstmin hielden de Veerse Boys een ledenvergadering. Uit het jaarverslag bleek dat ondanks hoge kosten aan terrein enz. de financiële toestand van de vereni ging niet slecht genoemd mag worden. Het ledental was gestegen tot 436. In het nieu we bestuur werden gekozen Fr. Knaapen, J. de Boer, W. Montens, J. v. Kuijck, J. Joore en H. Zwets. Secretaris M. Vissers was alleen niet aftredend. Met algemene stemmen werd de heer H. Zwets tot voor zitter gekozen. Onder de duizenden bezoekers, die „De Efteling" woensdag weer telde, was ook een jeugdgroep van Frans sprekende kin deren uit Zuid-België, waarvan zich de jon gens kostelijk vermaakten in de grote speel tuin. Een 13-jarige knaap vond zijn genoe gen op de engelse wip, een heel onschuldig speeltuig, waarvan hij op een gegeven ogenblik afsprong, doch daarbij met zijn achterhoofd op de grond terecht kwam. De groepsleider met de daarbij behorende ver pleger oordeelden het geval niet ernstig, doch lieten de jongen in afwachting van de gevolgen in de EHBO-post rusten. Toen hij een half uurtje daarna npiging tot braken vertoonde werd de dokter gewaarschuwd, die overbrenging naar het ziekenhuis in Til burg nodig oordeelde. Met de auto van de heer v.' B. daarheen vervoerd, in tegen woordigheid van de leider en de aalmoe zenier van de groep, is de jongen reeds tij dens het transport overleden. Een droevig einde van een mooi uitstapje. EUPHONIA CONCERTEERT IN DE EFTELING. Zondag 24 augustus geeft de harmonie van he Kon. Muz. Gez. Euphonia in de Efteling een groot volksconcert, dat bij enigszins gunstig weer zeker grote belang stelling zal trekken. Begeleid door de drum band van het corps, wordt vanuit het Ku- phonia-tehuis afgemarcheerd naar het Na tuurpark, woar om zes uur het concert aan vangt. Onder leiding van directeur Gowie wordt het volgende programma uitgevoerd 1. Folies Bergères, marche, Paul Lincke, arr. v. Leeuwen 2. Chicago, Jazz-Ouverture, Fern. Ruelle 3. Le Roi s'amuse, Scène du bal, Six aires de .Danse dans Ie style ancien, L. Delibes, arr. Corroyer 4. Cassazione; a. Marcia, b. Serenade; c. Recapitulafio, G. Boedijn. 5. Trafalgar, march W. Zehie Pauze 6. Marche du Ier Grenadiers, avec Clairons et Tambours. C. Bender 7. Cephale et Procris, Suite, a. Gigne, b. Menuet, c. Gavotte, d. Tambourin, A. Gretry, arr. Moerenhout 8. Klompendans uit de opera „Zar und Zimmermann. A. Lortzing, arr. Dreissen 9. Mars van de 4e Divisie met Clairons en Tambours. J. Laro. KOORREIS. Zondag 24 augustus maakt het R.K. Par. Kerkkoor St. Jan zijn jaarlijkse koorreis, waarbij Zeeland het reisdoel is. Reeds om 6 uur reist het koor af, daar tijdig het veer in Kruiningen moet gehaald worden, dat 's zondags een heel beperkte dienst heeft en de zangers tijdig in Hulst moeten zijn om in de Basiliek aldaar de Hoogmis te verzorgen. Na de Hoogmis wordt even ge pauzeerd om daarna onnder geleide van een gids de voornaamste merkwaardighe den van dit aloude Zeeuw-Vlaanderen stad je te bezichtigen. De tocht wordt vervolgd naar Breskens, waar de overzetting naar Walcheren plaats vindt. Even wordt ge toerd door de stad va nMichiel Adr.zn. de Ruijter om dan naar de toeristenstad Mid delburg te rijden. Op de terugreis wordt Goes en Ierseke aangedaan, om dan weer Brabant te bereiken, waar in Bergen op Z. een goed verzorgd diner wacht, met moge lijk nog een paar gezellige uurtjes tot slot. In zijn vergadering van dinsdag besloot het comité, dat jaarlijks de tocht van de Ouden van Dagen organiseert, om op 20 september a.s. een bezoek te brengen aan Bergen op Zoom, na vooraf een rit gemaakt te hebben langs de plaatsen gelegen ten noorden van de lijn Roosendaal - Tilburg. Het comité denkt een proeve te nemen om de reis hoofdzakelijk met busen uit te voeren, daar vele autobezitters het voorstel deden de kosten die hunne medewerking met hun auto bedraagt, in baar bij te dra gen om zodoende de mogelijkheid te schep pen hiervoor bussen te charteren. AGENDA. Zaterdag 8 u. n.m. Apollo Theater: De Familie Trapp, alle leeftijden. Zondag 14.30 uur Voetbal Desk I-Wit- tenhorst in de Efteling. 12 uur Voetbal Desk 2-GDS I Gelder- malsen in de Efteling. 12 uur Voetbal Desk 4 - GDS 2 in de Efteling. 12 uur Berkdijk 2 - Desk 5, terrein Berk dijk. 18 uur Volksconcert door de Harmonie Euphonia, Restaurantterras in De Efteling. Maandag 8 u. n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo, zaal W. Smit. 8 u. n.m. repetitie Kon. Ehk. Harm. St. Jan, zaal P. van Dun. ZONDAGDOKTERSDIENST. De praktijk van dokter Wijtenburg en dokter Raaijmaakers te Kaatsheuvel wordt waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstr. 6, Loonopzand, tel. K 4166 -250. GESLAAGD. Voor het examen Engelse Handelscorres pondentie slaagde onze dorpsgenoot de heer L. Brands. Voor het Middenstandsdiploma slaagden de dames Huijbregts, Kemmeren en A. Wa- gemakers en de heer G. v. d. Sanden. P.V. DE LUCHTBODE. Wedvlucht vanuit St. Denis, afstand 358 km. Aantal duiven 76, gelost om 7 uur met ZW wind, aankomst le duif 12.15.43. K v Esch 1, 2, 6, 18; A v Dongen 3; H Leermakers 5, 8; P v Gompel 7; V Halde ren 9; Gebr v Gompel 10; Vugts 11, 12; H v d Velden 13; C v Dongen 14; P v d Velden 15; P Verschuren 16; Beerens 17; overduif M Vera 19.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 9