De Echo van het Zuiden DRUNEN MC ■"!v - - 1 BRILLEN Waai wijk - - :r fe - 3 Gemeenteraad Geertruidenberg PRISMA Stassar Verwiel's Lederwarenhuis School- en Actetassen CASSETTES I Het ':'/V '3 VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1958 81e JAARGANG No. 67 Drunen KAATSHEUVEL scftooftas Neusden Sprang iiMir'. v U -V'Vi I)eze week liep H.'M. kruiser ,L)e Zeven Provinciën" ten gevolge van een motorstoring op een strekdam van de marinehaven Den Helder. Vierentwintig uur later kon het vlaggeschip door 5 marinesleepboten worden vrij getrokken. I Geschenkenhuis Capelle Sprang-Capelle Waspik Raamsdonk Nog steeds komen bij Brazi liaanse clubs biedingen op spe lers binnen uit Europa. Mazzo- la kaat zoals bekend naar Italië en Vava naar Spanje. Thans hebben Spaanse clubs ook on derhandelingen aangeknoopt om zich van de diensten van 2 andere sterren, Joel en Pele, te verzekeren. Voor Joel, wiens contract met Flamengo Rio binnenkort af loopt, zal slechts een bedrag van 450,000 cruzeiro's of rond de 22.500 gulden worden gevraagd. Wat Pele betreft staat de zaak evenwel anders. Naar verluidt heeft een Spaanse club op hem een bod gedaan van niet minder dan 35 miljoen cruzeiro's of 1.750.000 gulden, het hoogste be drag dat ooit aan een Brazili aanse clpb is geboden. De club van Pele beraadslaagt er mo menteel over. ZWARE BOTSING BIJ HERWIJNEN. Op de grote weg Rotterdam- Den Bosch onder de gemeente Herwijnen (Betuwe) is woens dagmorgen een personenauto in volle vaart tegen een grote met i heel goed horloge* stenen geladen vrachtwagen uit Wycheri gebotst. De personen auto vloog onmiddellijk in brand. De twee inzittenden, de 31-jarige bestuurder J. Pet en diens 57-jarige moeder, beiden uit Vlaardingen, zijn levend ver brand. ZONDAGDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 3 uur tot maandag morgen 8 intr, uitsluitend voor spoedge vallen. Zaterdag 30 en zondag 31 augustus Arts: P. v. d. Wouw. DANSCURSUS. Naar wij vernemen zal de dansschool o.l.v. de bekende dansleraar Gerard Leen- ders, in de zaal van café Elshout weer starten met een danscursus. De cursus wordt gegeven op maandagavond van 8 - 10 uur. Aanvang van de cursus is 8 sept. Nadere berichten volgen nog. JEUGD-VAKANTIEVREUGD. Tot besluit van de actie Jeugd-Vakantie- vreugd zal heden, vrijdag 29 aug., voor de jeugd een Olympische dag worden gehou den. Hardlopen, touwtrekken, zaklopen en diverse andere volksspelen, zullen op deze dag worden gehouden, 's Avonds zal op het Raadhuisplein de prijsuitreiking plaats vinden. De actie jeugd-vakantievreugd, waartoe het initiatief is uitgegaan van de R.K. Jeugdcentrale en voor welke organi satie een speciale commissie werd gevormd, is ook dit jaar weer bijzonder geslaagd. Er werden oriëntatieritten, wandeltochten, volksspelen en vliegerwedstrijden georga niseerd en de deelneming was algemeen. TUINCONCERT. A.s. Zondag zal de pas opgerichte Boe- renkapel van de Harmonie De Volharding in de tuin van café Elshout een concert ge ven. De tuin zal voor deze gelegenheid feestelijk worden verlicht. Bij gunstig weer beloofd dit een mooie avond te worden. De Boerenkapel die voornamelijk Tiroler walsen, polka's en andere amusementsmu ziek op haar repertoir heeft, zal er zeker de stemming wel in weten te brengen. Het belooft een mooie en gezellige avond te worden voor oud en jong. ATLETIEK-KAMPIOENSCHAPPEN. Zondag 31 aug. a.s. zullen voor de 2e maal door SHJ de Drunense atletiekkam- pioenschappen georganiseerd worden op het RKDVC-terrein. Evenals vorig jaar zullen er weer zes nummers zijn, waaraan men kan deelne men, n.l. 100 m, 1500 m en 3000 m hard lopen en verspringen, hoogspringen en ko gelstoten. Elke inwoner uit Drunen-Elshout kan aan deze nummers deelnemen. Wie aan 4 nummers deelneemt, t.w. 2 loopnummers en 2 technische nummers, krijgt voor elke prestatie punten en dingt dan mede naar het Drunens atletiekkampioenschap, waar voor een prachtige wisselbeker beschikbaar gesteld is. Deze beker, die 3 x achtereen gewonnen moet worden, is thans nog in het bezit van C. van Drunen. De winnaar van de 1500 m zal tevens ontvangen de bronzen schroef van het ge meentelijk Anjerfonds. Ook deze is thans in het bezit van C. van Drunen. Tevens worden voor elk nummer meerdere me- daljes uitgeloofd. Aanvang van de wed strijd 2 uur. DUIVENSPORT. Wedvlucht Orleans, 477 km, in combi natie met 's-Hertogenbosch en omgeving. Deelname 1985 duiven. Eerste duif 2.28.49. A Dekkers 1; M de Graaf 2; A Lijten 3, 15; A v Halder 4, 13, 22; H Brok 5, 6; P Willemse 7; A v d Hoven 8, 9; A v Sluisveld 10, 21; A v Kuik 11; G v d San- den 12, 14; G v Ravensteijn 16; C v Box tel 17; J Koevoets 18; W Pijnenburg 19, 23; L v Dommelen 20. FILMJAURNAAL. „SISSI". Van Romy Schneider weten we onder hand al zoveel, dat elk geschrijf over haar een in herhaling vallen betekent. Als Sissi heeft zij duizenden harten en portemonnees stormenderhand veroverd. Het verhaal is genoegzaam bekend, zodat we kunnen vol staan met de mededeling, dat wie deze film nog niet heeft gezien, er nu nog de kans voor heeft, en wie deze gekleurde romance nog eens wil zien, dat wat ons be treft rustig kan doen. Er is alle gelegen heid voor, want deze film draait zondag, maandag en woensdag. Van 8 tot 80. VOETBAL. In de strijd om de KNVB-beker gaat RKDVC zondag naar Schijndel (4e klasser). Zondag won DVC in een forse wedstrijd van Juliana Baardwijk met 3-1. AGENDA. Vrijdag 29 augustus Olympische dag Jeugd-Vacantievreugd. 8.30 uur Repetitie Harmonie Volharding, zaal café Elshout. Zondag 31 augustus 11.30 uur Repetitie Harmonie Beatrix, zaal café van Delft. 11.30 uur Repetitie Harmonie Volhar ding, zaal café Elshout. 2 uur Drunense Atletiek Kampioenschap pen, RKDVC-terrein. 5 uur: Sissi, Hoge Braken, alle leeftijden. 7 uur Tuinconcert Boerenkapel, tuin ca fé Elshout. 8 uur: Sissi, Hoge Braken, alle leeftijden. Maandag 1 september 8 uur: Sissi, Hoge Braken, alle leeftijden. MET DE BEKENDE SERVICE COMBINATIE DINGEMANS/A. SOE- TERBOEK KAMPIOEN van de Bedrijfscompetitie Kaatsheuvel. Woensdagavond werd onder grote be langstelling de laatste en beslissende wed strijd van de door de RKVV Desk geor ganiseerde bedrijfscompetitie gespeeld tus sen de elftallen van de fa. Poorters en de combinatie van de firma's Dingemans/A. Soeterboek. De drumband van de Sint Jo zefparochie „De Tirolers van SintBernhard" had voor de wedstrijd nog een rondgang door Kaatsheuvel gemaakt om zodoende nog reclame voor deze wedstrijd te maken, hetgeen goed gezien was. Onder leiding van de heer de Gouw wordt om goed half zeven afgetrapt en zien we direct een vlug op en neer gaande wed strijd. Bij beide elftallen ligt het zwaartepunt in de verdediging zodat de voorhoedes niet veel gelegenheid krijgen gevaarlijk voor het doel te komen. De combinatie leek de leiding te nemen toen Jos Soeterboek een zeer mooie vrije trap nam die echter de lat op zijn plaats vond en de linksbuiten iets te traag rea geerde om deze mooie kans te benutten. Ook noteerden we nog een voor het doel langs lopende kogel van de rechtsbuiten die gelukkig voor doelman Lugters juist de roos miste. De voorhoede van Pooters kon zijn draai niet vinden en vond vooral in Jos Soeterboek, van Wanrooy en doelman de Beer ware struikelblokken. De rust kwam met blanke stand. Tijdens de rust gaf de drumband een kleine demonstratie die een stevig applaus ontlokte bij de bezoekers; jammer genoeg moest dit zo kort mogelijk gehouden wor den. Na de rust werd er van beide kanten resoluut aangepakt, echter nog zonder succes. Een vrije trap van verre afstand ge nomen door van Engelen van de fa. Pooters, belandt juist over de lat. Een kogel over de grond langs de linkerpaal wordt door doelman de Beer van de combinatie op deskundige wijze onschadelijk gemaakt. De voorhoede van de combinatie dringt echter ook herhaaldelijk aan en weet na ongeveer een kwartier spelen een corner te forceren, waaruit het eerste doelpunt ontstaat, 1-0. Firma Pooters tracht direct de bakens te verzetten, maar de combinatie ruikt de overwinning en geeft geen krimp. Met nog ongeveer vijf minuten te spe len breekt de combinatie via de linker vleugel door, er volgt een prachtige voor zet die door de rechtsbuiten in een doel punt wordt omgezet. In deze stand komt geen verandering meer, zodat de combinatie Dingemans-A. Soeterboek door een 2-0- overwinning kampioen wordt. In Café Restaurant het Hoventje vond om half negen de prijsuitreiking plaats. Voorzitter van Es van de RKVV Desk heet allen hartelijk welkom in het bijzonder de heer Pot die de scheidsrechters voor de diverse wedstrijden aanwees en meermalen zelf de wedstrijden bijwoonde. Dat de be drijfscompetitie kon starten was te danken aan de deelnemende fabrikanten die spon taan hun medewerking verleenden. Voor zitter van Es deelde mede, dat de bruto opbrengst van deze bedrijfscompetitie, ge organiseerd om steun te verlenen aan de bouw van het jeugdhuis van de Sint Jozef parochie, f 760. - bedroeg. Kapelaan Verhagen dankt het bestuur van Desk en de fabrikanten met hun spe lers voor deze medewerking in deze com petitie ondervonden. Het was voor Kapelaan Verhagen een verrassing dat de opbrengst nog f 760 was geworden. Vervolgens ging de voorzitter van det Stichting voor het Jeugdhuis, de heer Bie;' nert, over tot het uitreiken van de prijzen, n.l. een beker voor de kampioen, combina tie Dingemans-Soeterboek; een beker voor de tweede geplaatste, fa. Pooters; een lau wertak voor de derde prijswinnaar P. H. Vloemans, een medalje voor de vierde prijswinnaar, EMZA. Bij deze prijsuitreiking werd verder nog het woord gevoerd door de heren Dinge mans (van de combinatie), Pooters, Netten als afgevaardigde van P.H.V. Op verzoek van de heer H. Pooters werd gecollecteerd om de heer Klis van de fa. P.H.V. wat rookartikelen aan te kunnen bieden, omdat genoemde speler zo onge lukkig was in een wedstrijd zijn pols op twee plaatsen te breken. Deze collecte bracht zo maar even f 25 op, waarvan direct door de heer Klis f 10 werd afgedragen aan ka pelaan Verhagen voor het Jeugdhuis. Deze geste oogstte een hartelijk applaus. Na deze prijsuitreiking bleven allen nog geruimen tijd napraten over de gespeelde wedstrijden en het verloop van de compe titie. Het bestuur van Desk kan na het vele werk voor de regeling van deze competitie verricht in elk geval op een geslaagde ac tie - naast de financile in elk geval ook nog in sportief opzicht - terugzien. Van een enthousiast supporter ontvingen we voor deze laatste wedstrijd nog een ver slagje, dat we naast bovenstaande „kijk" gaarne in ons volgend nummer laten volgen. STERK en VE6WJK. DE T05 VOOR HEMofHBUB Grotastraat 264 Waalwijk De grootste sortering RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van de raad der gemeente Heusden op dinsdag 2 september 1958 des avonds om 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Beëdiging nieuw benoemd verklaar de leden van de Raad. 3. Verkiezing wethouders. 4. Notulen vorige vergadering. 5. Ingekomen stukken. 6. Voorstel tot verhuring voormalige openbare school aan de stichting „Nijver heidsschool Waalwijk en Omstreken". 7. Voorstel tot huur van het Kroondo mein van de afgegraven gedeelten van de Wal nabij de Oudheusdense poort, thans in gebruik als weg en berm. Voorstel tot het verlenen van mede werking ex art. 72 der LO wet 1920 voor de aanschaffing van meubilair en leermid delen voor de R.K. Meisjesschool in ver band met uitbreiding aantal leerkrachten en leerlingen. 9. Goedkeuring rekeningen 1956 en '57 van de Godshuizen Heusden en het Burg. Armbestuur Herpt. 10. Aanbieding gemeente- en bedrijfs- rekeningen 1955. 11. Verzoeken ex art. 13 LO-wet 1920. 12. Sluiting. KERKDIENSTEN ZONDAG 31 AUGUSTUS 1958. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 5 uur Ds. W. B. van der Meulen. DRUMBAND HARMONIE MARIJKE. Als onderafdeling van de Harmonie Ma rijke alhier is een Drumband opgericht, waarvoor zich reeds 'n 25-tal leden hebben aangemeld. Als leraar is aangezocht de heer van Best te Kaatsheuvel; met de oefenin gen is reeds een bescheiden begin gemaakt. Zo spoedig mogelijk zal gezorgd worden voor de benodigde instrumenten; enkele ingezetenen stelden reeds een dieptetrom voor de drumband beschikbaar, waaruit blijkt dat van de zijde der ingezetenen veel belangstelling bestaat voor een drumband. Verwacht mag worden dat binnen niét al te lange tijd'.de drumband van Marijke zich aan de ingezetenen zal kunnen presenteren. - - -.o..- r i, l' til M .C: «hU f f t, v jif, i 3 IN CROMARGAN EN PLEET. GROTE STRAAT 220 WAALWIJK Tel. 2512 FEESTEN IN SPRANG. Zaterdagmiddag om 2 uur zullen op een feestelijk ingericht terrein aan de Raadhuis straat alhier de door de Oranjeverenigingen Vrijhoeve- Capelle en Sprang georganiseer de feestelijkheden worden geopend. Dan zullen door de héér Bosma en zijn assisten te Carla uit Amersfoort speciaal de kinderen op aangename wijze worden beziggehouden met een programma vol verrassingen, dat zeker bijzonder in de smaak zal vallen. 's Avonds zal de P.T.T.-Harmonie uit Den Bosch, na een muzikale rondgang door een deel der gemeente, een concert geven, met medewerking van de drumband en de Boerenkapel (totaal 80 man sterk), onder leiding van de dirigent, kapelmeester van hét Korps der Genietroepen, adj. o.o. W. J. von Berg, terwijl verder zullen optre den de Judo-clubs uit Tilburg en Capelle. Wij verwijzen voor bijzonderheden naar de affiches die de feestelijkheden overal aankondigen. P.V. „DE LUCHTVAART". Het inkorven der duiven voor de wed vlucht vanuit Duffel, zal niet plaats vinden op vrijdagavond, doch op zaterdagmiddag a.s. in het clubhuis De Witte Brug. Tevens zal er het coördinatieprikken plaats vinden. AUTO-ONGELUKKEN. In de afgelopen twee dagen hebben een tweetal auto-ongelukken plaats gevonden. Mej. v. Dongen-Verduijn stak dinsdagmid dag zonder op het haar achterop komende verkeer te letten de straat over. De heer v. W. die met zijn auto kwam aanrijden, tracht te nog een aanrijding te voorkomen, doch slaagde daar niet in. Mej. v. D. werd door de auto geschept en met ernstige verwon dingen opgenomen. Nadat dr. Winterwerp de eerste hulp had verleend werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Waalwijk vervoerd. Woensdagmiddag geraakte de heer P. E. met zijn auto op onverklaarbare wijze in een sloot aan de Wendelnesseweg. Een der inzittenden van de auto liep een hersen schudding op. De auto van de heer E. liep ernstige schade op. Dr. Gerlach die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp. Het slachtoffer kon echter naar huis ver voerd worden. De rijkspolitie stelt in beide gevallen een onderzoek in. Naar wij thans nader vernemen is de toestand van mej. v. D. redelijk wel. SPRANG-CAPELLE RAADSVERGADERING. Agenda en pre-adviezen voor de openba re vergadering van de raad op dinsdag 2 september 1958, des n.m. te 7.30 uur, ten gemeentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Beëdiging leden van de Raad. 3. Benoeming wethouders. 4. Notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Benoeming klokluider te Capelle. 7. Verlenen tegemoetkomingen ex art. 13 der Lager-Onderwijswet 1920. 8. Vaststelling bedrag, bedoeld in arti kei 101, 5e lid, der lager-onderwijswet 1920 voor de bijzondere u.l.o.-school alhier. 9. Verlenen van een voorschot op de vergoeding der exploitatie-kosten van de bijzondere school voor u.l.o. alhier. 10. Verlenen van voorschotten op de vergoeding ex art. 126 der Kleuteronder wijswet aan de bijz. kleuterschool te Sprani over de jaren 1956, 1957 en 1958. 11. Aangaan geldlening groot f 10.000 bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 12. Vaststelling algemeen besluit tot het aangaan van kasgeldleningen voor het 4e kwartaal 1958 en vaststelling maximum van de gedurende het 4e kwartaal 1958 in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten op te nemen gelden. 13. Vaststelling nieuwe verordening op de heffing van haven- en kadegelden. 14. Verpachting gemeente-eigendom men. 15. (Gedeeltelijke) ontbinding pacht overeenkomsten langerijen met toekenning schade-vergoedingen i.v.m. wegaanleg. 16. Aankoop grond aan de Nieuwe- vaart. 17. Aankoop grond met woningen te Sprang. 18. Wijziging raadsbesluit dd. 29 no vember 1957 tot aankoop en overname van de onderhoudsplicht van de Bernhardstraat. 19. Wijziging gemeente-begroting 1958. 20. Mededelingen. 21Rondvraag. 22. Sluiting. S VAN PEER 40 JAAR IN DIENST BIJ CHROOMLEDERFABRIEK v/h H. JANSEN. Koninklijke onderscheiding voor jubilaris. Woensdag j.l. herdacht de heer S. van Peer de dag waarop hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de Chroomlederfabriek v/h H. Jansen te Waalwijk. Ter gelegenheid van dit feit had om 11 uur in de cantine van dit bedrijf een huldiging plaats, waar bij de jubilaris namens de directie werd toegesproken door de heer Grothe. Deze gaf uiting aan de grote waardering, welke de directie heeft voor hetgeen de heer van Peer in de loop van 40 jaren voor het be drijf heeft gedaan. Hij noemde de jubilaris een plichtsgetrouw en ijverig werker, die hij graag aan de andere werknemers ten voorbeeld stelde. Namens de directie bood hij de jubilaris het gebruikelijk geschenk onder couvert aan. Deze huldiging werd ook bijgewoond door de burgemeesters van Waalwijk en Sprang-Capelle, de heren Teijssen en Smit. Burgemeester Teijssen onderstreepte in zijn toespraak de woorden van de heer Grothe en wees verder op de betekenis van dit ju bileum voor het bedrijf en voor de jubila ris zelf. De burgemeester kon zijn geluk wens laten vergezeld gaan van de verheu gende mededeling, dat het H. M. de Ko ningin heeft gehaagd de heer Steven van Peer te onderscheiden met de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Deze koninklijke onder scheiding werd de jubilaris door burge meester Smit op de borst gespeld. Ook burgemeester Smit gaf uiting aan zijn waar dering voor de voortreffelijke staat van dienst van de heer van Peer. Namens het personeel werd de jubilaris een wandklok aangeboden. De zoon van de heer van Peer dankte namens zijn vader allen, die deze jubileum viering tot een zo gedenkwaardige dag voor de familie hebben gemaakt. TIJDREDE. D.V. Vrijdagavond- hoopt voor de Kies vereniging der S.G.P. op te treden de Wel eerwaarde heer Ds. Keuning van Baren- drecht, om een tijdrede uit te spreken in het kerkgebouw der Geref. Gemeente. Aanvang half acht. DUIVENNIEUWS. Postduivenver. Waspik-Raamsdonk, uit slag wedvlucht Vlissingen 22 aug., afstand 98 km, los 13,37, deelname 122 duiven, Kammeren Raamsdonk 1, 21; Boelaars R 2; Lonen R 3, 4, 20; Th v Dongen Waspik 5; W Donks W 6, 14; C de Bont R 7; A v Tilborgh W 8; H Langermans W 9, 33, 36, 38, 39, 42; IJpelaar R 10, 16, 18; A Smits R 11; A J de Rooij W 12; J Zijlmans R 13, 19; N Smits W 15, 32; Ligtvoet R 17, 30; Kemmeren R 21; W Donks W 22; Mar- celissen R 23; Snijders R 24; A v Tilborgh W 25; Boelaars R 26; P de Graauw W 27, 31, 41; J v Tilborgh W 28, 35; Th Gijs man W 29; J v Hooff W 34; G Boom R 37, 43; C J de Rooy W 40. CAFETARIA. In de Raadhuisstraat opende de heer A. van de Wassenberg woensdag een cafetaria. In dit pand was voorheen de winkel geves- tigr van Jamin; sinds kort is deze zaak in Waspik opgeheven. De heer van den Was senberg heeft deze winkel nu omgetoverd in een ijs- en friturezaak, waar behalve de gebruikelijke hapjes van een snack-bar ook alcoholvrije dranken worden geserveerd. Het interieur van de nieuwe zaak maakt hier een aangenaam verpozen mogelijk. NIEUW SCHOOLJAAR. In verband met de Waspikse kermis be gint het nieuwe schooljaar voor de kleuter en lagere scholen, niet op 1 september maar op donderdag 4 september a.s. Dit geldt zowel voor de christelijke school als voor de katholieke scholen. KAMPVUUR. Als afsluiting van de actie jeugd-vacan- tievreugd organiseert het jeugdcentrum vrijdagavond voor de gehele Waspikse jeugd een kampvuur, dat gehouden zal worden bij het gymnastieklokaal en wel om kwart ovei acht. Om 7 uur zal de drumband uitrukken om de jeugd voor dit evenement te verza melen. En zo worden de jongens en meisjes van de Havendijk, Voorstraat en 't Vaartje om kwart over 7 aan het gemeentehuis door de drumband afgehaald. Daarna, tegen half 8, is de drumband in de Spoorstraat bij de Verlengde Diepstraat, waar de jeugd uit Waspik-Boven aansluit. Dan trekt het ge zelschap door de Verlengde Diepstraat naar de Benedenkerkstraat (slagerij Snels) om de jeugd van deze wijk te verzamelen. Voor het laatst is het dan verzamelen bij de brug bij de Kerkstraat om vandaar naar t gymnastieklokaal te trekken, waar oubaas H. van Valderen het kampvuur zal leiden. Zoals bekend werden door het jeugdcentrum gedurende de afgelopen vakantie diverse fietstochten voor de jeugd georganiseerd onder leiding van diverse dames en heren die zich hiervoor beschikbaar stelden. De jeugd vermaakte zich op deze tochten, wel ke naar diverse recreatiegebieden leidden, dermate, dat deze activiteiten van het jeugd centrum een groot succes zijn geworden. Het kampvuur van vrijdagavond a.s. zal een waardig slot zijn. RAADSVERGADERING. Dinsdag 2 september a.s. komt de raad onzer gemeente in openbare vergadering bijeen en wel 's middags om 3 uur. De agenda vermeldt de volgende punten: 1 Be ëdiging nieuwe raadsleden; 2 Ingekomen stukken en mededelingen; 3 Verkiezing wethouders; 4 Voorstel tot het doen van afstand aan de Provincie N.-Brabant van de Vrouwkensvaart t.b.c. de totstandkoming van de nieuw ontworpen verkeersweg Den Bosch -Geertruidenberg; 5 Voorstel tot het aangaan van vaste geldleningen ten bedrage van f 17.000 en f 12.600 met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. WASPIKSE KERMIS. De Waspikse kermis staat weer voor de deur. En dit volksfeest bij uitstek biedt aan jong en oud een overvloed van mogelijkhe den om zich op gepaste wijze 3 dagen lang te vermaken. Traditie getrouw zal de zang vereniging Polymnia het overgrote deel van onze gemeenschap op zondagmorgen naar café De Statie trekken, want hier wordt weer de kermis geopend. En hoe... Polym nia slaagt er elk jaar weer in met één klap enkele honderden mensen in de juiste feest stemming te brengen met een plezierig en prettig stukje muziek, waarvan het pro gramma altijd zo is samengesteld dat ook de meest eisende toehoorders aan hun trekken komen. Dit jaar vermeldt het pro gramma uitsluitend werken van het lich tere genre, terwijl de diverse koorwerken uit opera's en operetten zullen worden af gewisseld met volksliedjes, soli, duetten en trio's. Het matinee begint om 12 uur en staat onder leiding van de heer C. van Iersel. 's Maandagsmorgens om 10 u. geeft de harmonie een matinee dat zal worden verzorgd door het bekende cabaretgezel schap Jan van Ostade. Het non-stop pro gramma, dat in de harmoniezaal wordt ge bracht is getiteld „Volle Maan" en bevat naast zang en muziek, enkele bijzonder aar dige en originele schetsen. 's Avonds is er in diverse café's natuur lijk weer gelegenheid tot dansen en waar dit niet het geval is, zijn er wellicht andere bronnen tot vermaak. Verder kunnen de twee cafetaria's voor de feestelingen weer een smakelijke onderbreking zijn. Voor de jeugd biedt het kermisterrein de volgende vermakelijkheden lunapark, gebek- kraam, nougat-suiker-kraam, kinderscheep- jescarroussel, kinderautofietsmolen, lucht- schommel, hoofd van jut, PyTamide-bus- sensport, Variététheater, suikerspin, schiet tent, speelgoedkraam, paling- vis- en zuur kraam, bumperspel, wipspel, ijs- en patates- frites. Als laatste vermelden wij nog dat op maandag 1 en dinsdag 2 september geen sluitingsgebod geldt voor de winkels. KERKDIENSTEN. De kerkdiensten der Ned. Herv. Kerk alhier zijn voor zondag 31 aug. als volgt 9.30 en 14.30 ur. Ds. Schipper. WEDVLUCHT. Postduivenver. Waspik-Raamsdonk, uit slag wedvlucht Orleans op 23 aug., afstand 472 km, los 6.30 uur, 163 duiven. KI Schmietz Waspik 1; Zagers Raams donk 2; Fr v Onzenoort W 3; Fr Roovers W 4, 14, 25, 43, 47; Chr Geerling W 5; A de Ruijter R 6; Boelaars R 7; C J de Rooij W 8, 10, 54; H Boons R 9, 26; P de Wit W 11; J Timmers W 12, 18, 28, 30; Th Smits W 13; Ligtvoet R 15; Poor ter R 6, 22; S Selders W 17, 23, 35, 37, 46, 53; M J de Rooij W 19; Schapers R 20, 29, 38, 42, 56; C de Bont R 21; Mureau R 24, 36; J v Onzenoort R 27; Dr Smits W 31, 34, 48; J v d Pluijm R 32; Th van Dongen W 33; M J v Dongen W 39; C Smits W 40; J Vleuten W 41; W Zijlmans W 44, 45; Theuns R 49, 50; Neerings W 51; G Boon R 52; J v d Hoof W 55. BENOEMING. Tot hoofd aan de R.K. Meisjesschool al hier, werd met ingang van 1 sept. benoemd de Eerw. Zuster Ferdinanda uit Bee en Donk. GASBUIZENNET. Op maandag 8 september zal worden begonnen met de aanleg van het hoofdbui zennet voor de streekgasvoorziening in R'veer. Daarna zal een begin worden ge maakt met de aanleg van de binneninstal- laties. Op het gemeentehuis of ten kantore van het gasbedrijf Oosterhout kan men nog aanvraagformulieren krijgen. Er heeft zich reeds een groot aantal inwoners aangemeld. Verhuur van sportterrein en verpachting van viswater. Onder voorzitterschap van burgemeester Faure kwam de raad der gemeente Geer truidenberg woensdagavond in openbare vergadering bijeen voor de behandeling van een bescheiden agenda. Bij de behandeling van de ingekomen stukken kon de voorzitter mededeling doen, dat de gemeente toestemming heeft ont vangen voor de bouw van een kleedlokaal op het voetbalterrein. Dit lokaal zal twee kleedappartementen bevatten, een vertrek voor de scheidsrechter, een consumptietent en een magazijn. Vastgesteld werd een nieuwe vleeskeu ringsverordening. De raad beschikte gun stig op het verzoek van de voetbalvereni ging „Right Oh" voor het bespelen van de voetbalterreinen met de oefenhoek' van de gemeentelijke sport- en speelterreinen aan de Stadsweg/Strijenlaan. De jaarlijkse huurprijs werd bepaald op f 300. -De huurovereenkomst is geldig voor een jaar. Besloten werd eveneens tot de verpachting van de vestinggrachten, gelegen tussen de Emmaweg en de Stadsweg. Tot slot hechtte de raad zijn goedkeuring aan een wijziging van de gemeentebegroting 1958 en van de begroting van het grondbedrijf. Enkele nagekomen voorstellen kregen eveneens de goedkeuring van de raad, na melijk een lening met de n.v. bank vooi nederlandse gemeenten van f 16.500. - Dit geld zal worden besteed voor de fi nanciering van het project Koestraat - Em maweg. Verder machtigde de raad het col lege van B. en W. tot het treffen van maatregelen voor de ophoging van het in dustrieterrein, dit in verband met de be langstelling voor industrievestigingen. In de rondvraag vroeg de heer Simons de behandeling van de in rondvraag ge stelde vragen, die in de vorige vergadering niet konden worden behandeld. De voorzit ter kon met dit voorstel akkoord gaan. Aan het slot van deze vergadering richtte de voorzitter zich in een korte toespraak tot de scheidende raadsleden Jansen, van Erk, v. d. Pas en de Jong. Hij wees er daarbij op, dat de afgelopen zittingsperiode zich niet heeft gekenmerkt door een rus tige gezapigheid. Er is in de afgelopen vier jaar veel werk verricht en hij meende, dat de raad met voldoening op de afgesloten periode kon terugzien. Op velerlei terrein is een belangrijke activiteit ontwikkeld. Zo konden 150 woningen worden gerealiseerd en voor 1 Vi miljoen gulden aan grond wor- den aangekocht. Belangrijk in deze periode was ook de restauratie van de kerk, de aanleg van sportvelden, de aanleg van in dustrieterrein en andere voor de ontwikke ling van de gemeente belangrijke zaken. De voorzitter dankte de scheidende raadsleden voor het belangrijke werk, dat zij in de af gelopen zittingsperiode in het belang van de gemeentelijke ontwikkeling met zo grote nauwgezetheid en toewijding hebben ver richt en hij hoopte, dat zij ook in de toe komst eenzelfde belangstelling voor de ge meentelijke zaken aan de dag zouden blij ven leggen. De heren de Jong en v. Erk dankten ver volgens in het kort de voorzitter, de beide wethouders, de secretaris en de overige raadsleden voor de prettige samenwerking in de afgelopen zittingsperiode. FANTASTISCH BOD VOOR VOETBALLER PELE. -I - 8S V te* -

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5