J eugdbelangen zoekt leiders en leidsters De Vluchteling Grotere belangstelling kan materiele zorgen van 't Brabants Orkest opvangen 'n BRIL DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 SEPTEMBER 1958 van de rivieren, waar de motorrijtui gen vandaan komen of naar toegaan, hoewel hier uiteraard de economisch geografische gebieden tot grotere eenheden zijn samengevoegd. Afzon derlijk zijn echter nog vermeld de verkeerspolen en die gebieden die een relatieverkeer met het zuiden ople veren groter dan 1.000 motorrijtui gen per etmaal. Dit zijn de gemeente Amsterdam met 2.386 motorrijtui gen, waarvan 1.327 naar of van Nd.- Brabant, de gemeenten Rotterdam, Schiedam en Capelle aan de IJssel met 3,553 waarvan 2.278 naar of van Noord-Brabant, de gemeente 's-Gravenhage en naaste omgeving met 2.672 waarvan 1.539 naar of van Noord-Brabant, de gemeente Utrecht met resp. 1100 en 602 en de gemeen ten Arnhem, Roosendaal, Rhenen en Renkum met ongeveer 3.000, waar van het grootste deel naar of van Nij megen en omgeving gaat en 751 mo torrijtuigen hun oorsprong of be stemming in de provincie Noord- Brabant vinden. Provinciaal Nieuws HET VOCALISTEN-CONCOURS TE 's-BOSCH. In de stijlvolle raadzaal van het Bossche stadhuis heeft burgemeester H. Loeff de prijzen uitgereikt aan de deelnemers van 't vijfde Bossche Vo calistenconcours In zijn toespraak memoreerde de burgemeester het ini tiatief van de heer J. Kurvers, nu 5 jaar geleden. „Men kwam tot het concours", aldus de burgemeester, „omdat men redelijke verwachtingen had". Mr. Loeff wees verder op de inter nationale betekenis, die het vocalis tenconcours al spoedig kreeg: „thans aan het lustrum gekomen, kunnen we die betekenis niet eens meer over zien. Een van de redenen daarvoor was, dat Nederland een concours nodig had. Altijd zijn er talenten, die ontdekt moeten worden. Nederland heeft wat betreft de muziek immer een vooraanstaande plaats ingeno men, doch ook de zangers moesten op de voorgrond treden. De burgemeester merkte voorts op, dat Den Bosch een geschikte stad voor een vocalistenconcours is. „De waardering voor het zingen, is in Den Bosch door de eeuwen heen be kend geweest. Deze wordt heden ten dage nog uitgedrukt in de werk zaamheid van de plaatselijke koren. Het Bossche concours heeft zich van meet af aan een hoog niveau toege meten, mede door een jury van in ternationale standing. Men heeft juist gehandeld", aldus de burge meester, die tenslotte hulde bracht aan de leden van het uitvoerend co mité, wethouder Van Velthoven, de heer Kurvers en de heer F. van Amelsvoort als Bosschenaren, en voorts mej. Schils en de heren M. Willemse en F. Vroons als niet-Bos- schenaren. Zij kregen het zojuist verschenen boekwerk „Atlas van de Christelijke Beschaving" van prof. Van der Meer aangeboden. Hierna reikte burgemeester Loeff de prijzen uit, o.a. bestaande uit een oorkonde en een legpenning. zal worden ingericht. Hèt ligt in de bedoeling om dit jeugdhuis open te stellen 's avonds van 6.15-9 uur (behalve op zondag) en op woensdag en zaterdag van 2-5 uur. De woensdag- en zaterdagmiddagen zijn bestemd voor de kleinsten. Wanneer met het werk zal wor den begonnen, valt nog niet precies te zeggen, omdat er nog veel voor bereidend werk moet worden ge daan, maar men hoopt toch dit jaar nog met een aantal hobby's te kun nen starten. De verjaardagsactie loopt uitste kend. De eerste week, die volgens berekening f 30.78 had moeten op brengen, bracht f 65.48 tjifhet laatje, dank zij enkele inwoners van 500 en 200 jaar oud. Er was zelfs een zakje bij met f 12.50 er in. Een moderne Methusalem dus. Men mag van harte hopen, dat het grote enthousiasme, waarmee de initiatiefnemers dit werk hebben aangepakt, zal resulteren in een sterk en bloeiend jeugdwerk. De vele en grote moeilijkheden die nog over wonnen zullen moeten worden niemand die daarvan meer overtuigd is dan de stichting zelf - zullen het uiteindelijk succes, de vreugde en de voldoening alleen nog maar groter maken. Met de enquête, waarvan wij de uitslag in ons vorig nummer publi ceerden, heeft de Waalwijkse Stich ting Jeugdbelangen de eerste stap gezet naar een veelomvattende en aantrekkelijke vrijetijdsbesteding van de jeugd tussen 8 en 15 jaar in de parochie St. Jan. En nu mag een oud vaderlands gezegde wel beweren, dat een goed begin het halve werk is, in dit geval is het toch wel zo, dat het hele werk nog moet beginnen. Wel is er nu het begin van een basis gelegd, waarop men kan voortbouwen. De enquête is eigenlijk niet meer geweest dan een vooronderzoek, een peiling, waardoor men een inzicht heeft ge kregen in de belangstellingen van de jeugd. Uit 37 hobby's mocht ieder kind er twee kiezen, maar het is niet zo, dat men al deze hobby's ook in derdaad zal gaan aanpakken. Er zijn er bij, die de aandacht van de S.J. helemaal niet nodig hebben. Zo zal men bijv. niet onder leiding van een leider of leidster gaan zwemmen. Ook zal men geen - het zij nog maals gezegd - sportclubjes op gaan richten. Kinderen, die zich in een bepaalde sport verder willen bekwa men, moeten zich aansluiten bij de betreffende sportvereniging. Omdat er echter ook kinderen zijn, die in hun vrije tijd wel eens willen sporten zonder overigens behoefte te gevoe len zich bij een sportvereniging aan te sluiten, daarom heeft de stichting diverse takken van sport op haar pro gramma genomen. (Er zijn immers ook mannen, die in hun vrije tijd graag een partij biljarten maar toch niets voor een biljartvereniging voe len). De activiteiten van de stichting zullen zich voornamelijk gaan richten op de meer geestelijke vormen van ontspanning, zoals muziek, zang, to- qpel, handenarbeid, tekenen en schil deren, handwerken, ballet e.d. Het ligt verder in de bedoeling om elk groepje, wanneer het eenmaal draait, een eigen groepscomité te laten kie zen, dat dan als taak heeft de zaken j van het groepje te regelen. In het kader van de stichting gaan dus zich I zelf besturende groepjes vormen, hetgeen de activiteiten en de animo belangrijk stimuleert. Uit de gehouden enquête is het grote enthousiasme van de jeugd wel heel duidelijk naar voren gekomen en de grote zorg van het ogenblik is dan ook voldoende leiders en leidsters om dit enthousiasme op te vangen. Tot nu toe hebben zich 19 leiders en leidsters aangemeld, maar men heeft er ofigeveer 40 nodig, zodat de stichting een dringend beroep doet op allen, die zich tot dit werk aan getrokken voelen, om gedurende 1 Va uur per week hun vrije tijd ter be schikking van de jeugd te stellen. Zonder goede en enthousiaste leiding kan de zaak uiteraard niet marche- Aantal concerten en serie-indeling voor seizoen 1958/5S gelijk gebleven. De financiële zorgen van Het Brabants Orkest, die door het uit blijven van een hoger Rijkssubsidie steeds hoger worden, kunnen in belangrijke mate worden verlicht door opvoering van het aan tal abonnees van de abonnementsconcerten. Aldus burgemeester J. L. P. M. Teijssen van Waalwijk, voorzitter van Het Brabants Orkest, tijdens de persconferentie, welke Het Brabants Orkest vrijdag j.l. bij de aanvang van het nieuwe seizoen in Den Bosch hield. Dit beteekent niet, dat de belangstelling van het Brabantse publiek voor het eigen orkest onder de maat zou zijn, maar wel dat deze belangstelling door een grotere activiteit vooral van de plaatselijke comité's nog in betekenende mate zou kunnen wor den opgevoerd. Wij zijn in Brabant nog niet aan regelmatig volle concertzalen toe, terwijl daarvan toch voor elk orkest naast de morele steun de onontbeerlijke financiële steun moet komen, aldus de voorzitter. ren. De kosten van het lidmaatschap van de stichting zullen f 0.50 per kind per maand bedragen, met die verstande echter, dat per gezin voor slechts twee kinderen- behoeft te worden betaald. Voor het lidmaat schap van bijv. 5 kinderen betaalt een gezin dus niet meer dan f 1- per maand. Zoals wij in onze vorige editie reeds berichtten heeft de stichting de beschikking gekregen over het pand Grotestraat 196, dat als jeugdhuis Deze financiële zorgen spruiten zoals gezegd voornamelijk voort uit het door het Rijk gevoerde subsidie beleid ten aanzien van Het Brabants Orkest. Dit subsidie is voor Het Brabants Orkest gebaseerd op een aantal van 65 orkestleden, terwijl er in werkelijkheid 75 leden zijn. Een promotie naar een hogere klasse zou dus niet meer dan billijk zijn en zij zou voor Het Brabants Orkest, dat voor een veelomvattender taak staat dan bijv. het Concertgebouw Orkest, het Residentie Orkest en het Rotter dams Philharmonisch Orkest, een in komstenvermeerdering betekenen van f 400.000.-. Op een budget, dat nu reeds f 2.000.000.- omvat, be tekent dit een zeer belangrijke bij drage. „Ook de in het afgelopen jaar ge leverde artistieke prestaties, vele ma len erkend door de landelijke pers, rechtvaardigen een promotie naar een hogere klasse en dus een groter or kest. Wat is er nu in het afgelopen jaar ten aanzien van de gerechtvaardigde verlangens van Het Brabants Orkest gebeurd. Het spijt mij hier te moeten vaststellen dat er op korte termijn eigenlijk niets gebeurd is. Ofschoon intussen gebleken is dat het Overijs sels Orkest in 70 musici werd gesub sidieerd - mede in verband met een opera-taak dat voor het Frysk Or kest en het Kunstmaand Orkest meer Rijksgelden beschikbaar waren, ont ving Het Brabants Orkest, ondanks velerlei stappen, nul op het request, met als motief dat er wegens de be stedingsbeperking geen geld was. Op langere termijn kon een klein succes worden geboekt, namelijk dat de Staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen aan de kamers toezegde zich over de positie van de Nederlandse orkesten op nieuw te laten adviseren door uiter lijk in het seizoen 1958- 1959 de Commissie Witteman te reactiveren." Aldus de heer Teijssen. Met voldoening maakte de heer Teijssen vermelding van het feit, dat het orkest de beschikking heeft ge kregen over een nieuw repetitie-lo kaal, n.l. het z.g. Concertgebouw, van huis uit concertzaal, maar later bioscoop. Het orkest, dat al lang uit de te enge behuizing van het Kruit huis gegroeid was, zal nu, nadat en kele voorzieningen zijn aangebracht, in een akoestisch goede zaal kunnen repeteren. Ook hieruit spruiten ech ter weer nieuwe belangrijke financi ële zorgen voort. HOOGTEPUNTEN. In zijn uiteenzetting wierp de heer Teijssen ook een terugblik op het af gelopen seizoen, dat, naar hij vast stelde, zowel kwantitatief als kwali tatief belangrijke hoogtepunten heeft vertoond. In het seizoen 1957 - 1958 zat Het Brabants Orkest 173 maal op het podium en aan de voorbereiding van deze podiumbeurten gingen 213 repetities vooraf. Het optreden van Het Brabants Orkest vond plaats in 36 verschillende plaatsen, waarvan 9 buiten de provincie. Het orkest trad in deze 9 plaatsen 18 maal op, waar van 7 maal als begeleiding van het Ballet van het Nationaal Theater van Belgrado in het Hollands Festival. Hiervoor moest in totaal 12.377 km worden gereisd. Naast Het Brabants Orkest trad het Kamerorkest nog 15 maal op, waarvoor 48 maal werd gerepeteerd, terwijl kamermuziekgroepen 8 con certen gaven, waar eveneens 'n groot aantal repetities aan vooraf gingen. Kwalitatief. Dat het afgelopen seizoen ook in kwalitatief opzicht belangrijk was, moge worden vastgesteld uit de vol gende feiten a. Het gemiddelde niveau van al le abonnements- en soortgelijke con certen lag volgens kritische insiders constant hoog. b. De reeds zoveel jaren verkre gen gunstige pers in Amsterdam bleef gunstig, ook na de beide con certen, die in het afgelopen seizoen aldaar werden gegeven. Bovendien werden van de lande lijke pers gunstige kritieken ontvan gen voor de concerten gegeven te Rotterdam, Scheveningen, Nijmegen, Maastricht, Bilthoven en Antwerpen. c. Het eerste optreden van het Brabants Orkest als begeleidend or kest van het Ballet van het Nationaal Theater van Belgrado in het jongste Holland Festival, waarbij voor het orkest uitzonderlijk moeilijke werken moesten worden gespeeld, kreeg een opvallend goede pers. Met veel genoegen kan worden vastgesteld dat aan het einde van het afgelopen seizoen slechts één lid het orkest verliet en wel een cellist, de heer v. Amerongen, die een aanstel ling kreeg bij het Residentie Orkest. Deze kon worden vervangen door de solo-cellist van het Rotterdams Ka merorkest, de heer Dispat. Na het grote verloop in het verle den kan men zich dus afvragen of eindelijk een grotere stabiliteit in de bezetting is verkregen. Goed nieuws is eveneens dat men er aan het einde van het seizoen ein delijk in slaagde een 2e eerste con certmeester te vinden in de persoon van de 21-jarige Hongaar György Pauk, winnaar van vioolprijzen op de Zorgt dat je schoolrapport DIT JAAR BETER WORDT Ja ouders, zorgt dat Uw kind beter op het schoolbord kan zien! Dan komt hij nu niet achter bij de anderen en slaagt hij straks zeker door 5- ©ill van Brïllenspecialist VAN MAAREN DEN BOSCH Vughterstr. 25 TILBURG Markt 32 BREDA N.Ginnekenstr. 23 György Pauk internationale concoursen te Boeka rest (1953), Budapest (1955), Ge nua (1956) en München (1957), die op 23 september a.s. te 's-Hertogen bosch als solist met Het Brabants Orkest zal debutëren met het Viool concert in D gr. t., K.V. 218, van Mozart. Ten slotte wees de heer Teijssen op het tweede lustrum van Het Bra bants Orkest. Het zou voor het or kest een mooi geschenk zijn, zo zei hij, wanneer in het lustrumseizoen 1959/'60 het ideaal van volle zalen in abonnement zou zijn bereikt. NIEUWE SEIZOEN. De dirigent, Hein Jordans, gaf op deze persconferentie een kort overzicht van het nieuwe sei zoen 1958-1959. Het aantal con certen en de serie-indeling zijn hetzelfde als in het afgelopen seizoen. Alleen krijgt Bergen op Zoom 4 concerten in, plaats van drie. De heer Jordans betreurde het dat de uitvoering van de pre- klassieke werken tot de onver vulde wensen zal blijven beho ren, omdat het orkest nog steeds niet de beschikking heeft over een clavecimbel. Voor 't komende seizoen heeft men in de programma's gezocht naar een evenwicht tussen de klassieke en de moderne muziek. Ook krijgt een aantal nederland- se componisten de aandacht. Zo staan op 't programma het con cert voor twee violen van Ba- dings, uit te voeren door Her man Krebbers en Theo Olof, een Sinfonia Giocosa van Lex van Delden, 'n Preludium van Swee- linck in een bewerking van Ma- rius Flothuis, De Dijk van Bre- tus van Lier met declamatie van Manus Willemse, de Dramati sche Ouverture van Flothuis, de Achtste Symphonie van Badings en het Concert voor Fluit en Or kest van Kox. Als gastorkesten zullen optre den Hét Rotterdams Philharmo- nische Orkest, Het Limburgs Svmphonie Orkest en Het Gel ders Orkest. Op 20 april zal m Den Bosch Het Concertgebouw orkest o.l.v. Eduard van Beinum Als gastdirigenten zullen het volgend seizoen optreden: prof. Rudolf Moralt van de Weense Staatsopera, Bernard Haitink, en Roelof Krol. In het bijzonder mag ook de aandacht, gevestigd worden op de uitvoering van de volgende werken: Romeo et Juliette van Berlioz, La Valse van Ravel, Tod und Verklarung van Richard Strauss, Le Miroir de Jésus van Caplet (m.m.v. de mezzo-so praan Irma Kolassi), Iberia van Debussy en een Suite van Pro- kofieff. Als solisten zullen het komen de seizoen optreden: de violis ten: Jean-Louis Stuurop (viool concert van [MendelssohnBro- nislav Gimpel (vioolconcert van Beethoven) Herman Krebbers en Theo Olof (concert voor twee violen van Joh. Seb. Bach, idem van Badings) en Herman Kreb bers (vioolconcert van Brahms) de pianisten: Ingrid Haebler (pi anoconcert van Mozart K.V. 491), Daniel Wayenberg (twee de pianoconcert van Rachmani noff), Julius Katchen (eerste pi anoconcert van Brahms), Hans Henkemans (3e pianoconcert van Beethoven) en Stevan Berg- mann (pianoconcert van Schu mann) de cellisten: Paul Tor telier ('2e celloconcert van Saint- Saens) en Tibor de Machula (celloconcert van Boccherini). Verder mag nog de aandacht gevestigd worden op het optre den van Het Omroep Kameror kest o.l.v. Roelof Krol en met medewerking van de pianistj Gé- rard van Blerk, die Het Bra bants Orkest als vaste medewer ker gaat verlaten. Op 23 sept. a.s. zal in Den Bosch een buitengewoon concert gegeven worden, waarbij o.a. zal worden uitgevoerd de 9e van Beethoven met als solisten He- leen Verkley, Wilhelmine Mat- thès, Tom Brand en Hans Wil brink. In Waalwijk zal Het Brabants Orkest concerteren op 9 okt. a.s. waarbij als solist zal optreden de altviolist Erwin Schiffer. Ten aanzien van de klachten over het feit, dat Het Brabants Feuilleton van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" van Cayenne Door Ottwell Binns. 6.) De Fransman was echter hele maal niet uit 't veld geslagen. Hij bekeek het kaartje en las de naam hardop voor. „John Q. Harborough. Mijn heer? Het is van het grootste be lang dat ik de naam precies weet. Mijnheer Langdon zal ze kerheid willen hebben." „Queed!" antwoordde Harbo rough en voegde er terloops aan toe: „Een karweitje dat twee maal betaald wordt, is waard goed gedaan te worden!" „Wees maar niet bang" lachte de ander. „Alles zal vlot verlo pen. Ik zal u binnen drie dagen een bezoek komen brengen. Goeden dag." „Goeden dag," antwoordde Harborough, en keek de man na, terwijl deze naar buiten ging. Een paar minuten later ver liet hij eveneens het café en riep een rijtuig aan. Terwijl hij naar zijn hotel reed hielden zijn her sens zich voortdurend bezig met één vraag: Welk belang kon Mi mi De Faramond hebben bij de ontvluchting van Dudley Lang don? Als hetgeen hij in Parijs gehoord had, waar was, had haar vader indertijd gehandeld als 'n ware Judas, door een onschul dig man naar deze ellendige ge vangenis te zenden^ waar hij sa men moest leven met het groot ste schuim der aarde. Was het meisje hiervan op de hoogte? En werd zij soms gedreven door het verlangen, het kwaad te her stellen dat haar vader bedreven had, of zou ze zijn vriend ken nen en waren haar motieven van teerder aard? Hij kon geen bevredigend ant woord vinden op deze vragen en hield er zich een uur later nog steeds vruchteloos mee bezig, toen een jong Frans officier met wie hij kennis gemaakt had de rookzaal betrad. „Kijk, mijnheer Harborough!" lachte de luitenant. „U heeft het alarmschot zeker ook ge hoord?" „Zeker. Is het reeds bekend wie uitgebroken is?" „Het zijn er vijf, - wanhopige kerels. Ze hebben een der bewakers gedood, zodat hun de doodstraf wacht als ze weer gegrepen worden. Twee van hen hebben reeds eerder een poging gedaan en hebben toen kennis gemaakt met de kat met negen staarten. De ene is een Parijse Apa che, genaamd Jules, en de andere is een Engelsman..." De luitenant hield even op om een sigaret aan te steken, en zag daar door niet hoe Harborough plotseling opschrok en gespannen toehoorde. Een grote rookwolk uitblazend, ging de man verder „Een zeldzame vogel hier, de enige van zijn nationaliteit." „En is hij werkelijk ontsnapt?" on derbrak Harborough. „Voor enkele urenhet kan hoogstens een dag zijn", lachte de Fransman. „We weten dat ze een boot hebben kunnen bemachtigen en de vervolging is al begonnen.' „Maar de zee is zo groot", meen de de Amerikaan, terwijl hij trachtte zijn spanning te verbergen achter voorgewende onverschilligheid. „Niet voor vijf mannen in een open boot, zonder, voedsel of water. Ze moeten de kust houden en trach ten Engels gebied te bereiken, omdat ze dan wind en getij mee hebben. Morgen of mischien reeds vannacht zijn ze \tfeer gepikt. En binnen en kele dagen - hoogstens twee vanwe ge de dode bewaker worden ze doodgeschoten, in zakken genaaid en in zee geworpen. Dan wordt de grote bel geluid en de haaien, die de betekenis van die muziek reeds ken nen, zullen er om vechten, wie hen mag begraven. Als je hun vinnen zag, terwijl ze rondzwemmen, mijn waar de..." John Harborough maakte een be weging van afgrijzen. „Luitenant u maakt me ziek". „Ha, ha!" grinnikte de Fransman. „U is een zeer gevoelig mens, niet? U bezit een grote verbeeldingskracht en een gevoelig hart, is het niet zo! Maar als u wist welk smerig zootje we hier bij elkaar hebbendan zoudt u vrezen dat de haaien vergif tigd zouden worden!" Opnieuw lachte de officier. De Amerikaan gaf geen antwoord. Hij had inderdaad een sterke ver beeldingskracht. Hij had een visioen van de zwarte, driehoekige rugvin nen van de mensenetende monsters der zeeën, vechtend in het woelige water om het lichaam van zijn vriend. Hij waakte er echter wel voor van zijn emotie blijk te geven. Met vaste hand schonk hij zich een nieuw glas wijn in en dronk het langzaam leeg. Terwijl hij daarna opstond lachte hij zacht. „Ik hoop van harte dat de naaien morgen veel honger hebben. Goeden avond, luitenant." „Bonsoir, mon ami." Schijnbaar zorgeloos wandelde Harborough de rookkamer uit, maar nauwelijks was hij uit de gezichts kring van de ander verdwenen of zijn onverschilligheid viel van hem af als een te ruime jas. Zijn gelaat stond strak en een harde blik kwam in zijn ogen. „Goddank," fluisterde hijen dat juist vanavond. Dat is wel heel toevallig. Hij voelde dat onmiddellijk han delen noodzakelijk was. Een paar minuten later was hij in zijn kamer zijn koffer aan het pak ken. Hij vroeg om zijn rekening en was binnen een kwartier gereed om te vertrekken. Juist toen hij het hotel wilde verlaten botste een man, die naar binnen wilde, tegen hem op. Het was Le Coq. Toen deze de koffer zag, begreep hij dat Harborough reeds van het voorgevallene op de hoogte was. „O, u heeft alles reeds vernomen?" fluisterde hij. „Ja, ik ben op weg naar het jacht." „Om naar uw vriend te zoeken? Zeer goed. Ga noordwaarts en houdt de kust in het oog. De boot moet die richting uitgegaan zijn." „Dat heb ik reeds gehoord. Maar als ik hem misvaar..." „Dat moogt u in geen geval doen! Zij hebben een dode achtergelaten; als de Engelsman weer wordt gepakt is het hopeloos". „Ik weet er alles van", antwoord de Harborough wanhopig, en vluch tig groetend daalde hij snel de trap pen af naar het klaarstaand rijtuig en reed weg in de richting van de ha ven. Een uur later stond hij op de brug van zijn schip dat langzaam de weg zocht door het ondiepe water, en lui sterde angstvallig naar het geroep van de man aan het dieplood. „Vier en een kwart mijnheer". „Drie en een half..." Een klein zoeklicht doorsneed de duisternis als een zwaard. Het verblindend licht bleef een ogenblik op het jacht rusten om dan verder de vuile, van zeewier over woekerende zee af te zoeken. „Een der achtervolgingsboten", mompelde hij voor zich uit en hield met gespannen aandacht de lichtbun del in het oog, die nu eens flikkerend weerkaartste in het troebel groene water, om even daama een gedeelte van de kust te belichten met wuiven de palmbomen, fel afstekend tegen de donkere omgeving buiten de smal le lichtbundel. (Wordt vervolgd) pnnpprtprPTl

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 2