Vreugdevolle dag voor Waalwijkse Hockeysport tyocht Wide DRUNEN Waalwijkse en Langstraatse Courant Uit dB Langstraat Nieuwkuijk MAANDAG 15 SEPTEMBER '58 Nieuwe accomodatie in gebruik genomen met geslaagd tournooi. VQQZ mt ARTIKEUN - i TEL 2 Elshout Vlijmen Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tieten Hoofdredacteur: JAN TIELEN uit blad verschijnt 2 per week DE ECHO HEI ZUIDEN 81e JAARGANG No. 72 22 cen t per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Abonnement: speciaal tarief Contract-ad verten t.ie« Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO' De gelukkigste sportvereniging van gisteren was wellicht de K.M. H.C. „Waalwijk". En voor deze gro te Waalwijkse vreugde was dan ook alle reden, want deze hockeyclub heeft gisteren aan de Olympiaweg een accomodatie in gebruik geno men zoals maar weinig hockeyclubs zullen bezitten; Drie voortreffelijke speelvelden en een stijlvol gebouw met kleedkamers, douches en res taurant voor 100 personen, werden de club door burgemeester Teijssen namens de gemeente in gebruik aangeboden. En het spreekt vanzelf dat dit wel zeer royale feestge schenk door de 10-jarige vereniging in grote dank werd aanvaard. De voorzitter van de vereniging, de heer Th. v. Dongen, getuigde in zijn slotwoord met grote nadruk van deze dankbaarheid. Voor de officiële opening van dit eerste onderdeel van het grote sport veldencomplex van 25 ha, dat zich straks langs de Olympiaweg zal uit strekken, waren vele genodigden op het overdekte terras van het restau rant bijeengekomen. Daarbuiten, in de stralende zomerzon, was de vol tallige hockeyclub van deze opening getuige, terwijl ook vele anderen van hun belangstelling voor dit voor het Waalwijkse sportleven zo be langrijke gebeuren blijk gaven. Onder de genodigden bemerkten wij de Hoogeerw. Heer Deken v. d. Hurk, kapelaan Verschuren, de bei de wethouders, de heren Smolders en v. Heeswijk, de gemeentesecreta ris, de heer Vlaar, de directeur van de dienst gemeentewerken en diens plaatsvervanger, de heren Kobben en Koevoets, de directeur van de ge meentebedrijven, de heer v. Vliet, de voorzitter en secretaris van Waalwijks Belang, de heren Tim mermans en Tielen, bestuursleden van de plaatselijke voetbalvereni gingen R.K.C., W.S.C., R.W.B. en Juliana, een vertegenwoordiging van de Ned. Heide Mii, die voor de eminente aanleg van de speelvelden zorgde, de aannemer, de heer Cou- wenbergh, en de onderaannemers, en verder talrijke andere genodig den. In zijn welkomswoord wees de voorzitter der vereniging er op, dat de K.M.C.H. „Waalwijk", dank zij deze voortreffelijke accomodatie, voor de eerste maal in haar 10-jarig bestaan in de gelegenheid is een tournooi te organiseren. Deze acco modatie, aldus de voorz., is er het bewijs van dat de gemeente de aan dacht voor de sport niet uit 't oog verloren heeft. GRIJS-ROOD IN TOP. Burgemeester Teijssen begon zijn openingstoespraak met er op te wij zen, dat er voor het eerst in de ge meente niet alleen in plannen van een sportpark sprake is geweest, maar ook in ramingen. Het gemeen tebestuur heeft zich voor en te na beraden hoe en met welke middelen het uitvoering aan deze grote plan nen zou kunnen geven. In de reali sering van deze plannen heeft het Rijk een belangrijke bijdrage ge leverd in de arbeidslonen, deson danks bleven er nog grote uitgaven ten laste van de gemeente over. De burgemeester meende, dat er reden tot vreugde en voldoening was over het gereedkomen van deze hockey velden met verdere accomodatie en hij hield zich er dan ook van over tuigd dat de hockeyclub dankbaar zou zijn voor dit rijke bezit. Zowel met deze nieuwe' accomodatie' als ook met het 10-jarig bestaan wenste burgemeester Teijssen de vereniging van harte geluk en hij beval de vel den en accomodatie in de aandacht en zorg van de vereniging aan. Burgemeester Teijssen besloot z'n toespraak met de verzekering, dat de hockeyclub een onmisbaar ele ment in het sportleven van de ge meente is. In de loop van haar tien jarig bestaan heeft de vereniging bewezen een dergelijke accomodatie waard te zijn en hij dankte het be stuur dan ook voor de activiteiten, welke het in het belang van de sport heeft ontwikkeld. Hij sprak de hoop uit, dat deze nieuwe accomodatie de belangstelling voor de hockeysport in belangrijke mate zou doen toe nemen. Met het hijsen van de grijs-rode clubvlag verklaarde burgemeester Teijssen het nieuwe sportvelden complex voor geopend. REMBRANDT. Hierna werden gebouw en velden door de geestelijk adviseur van de vereniging, moderator P. Stevens, ingezegend. De voorzitter van de vereniging, de heer Th. v. Dongen, sprak ver volgens een dankwoord. Woorden van dank, welke uiteraard óp de1 eerste plaats uitgingen naar het ge meentebestuur en vooral naar bur gemeester Teijssen, die, zoals de voorzitter zei, steeds voor de vereni ging heeft klaargestaan. Verder dankte de heer v. Dongen de ge meentesecretaris, de 'heer Vlaar, en zijn staf, de dienst gemeentewerken met in het bijzonder de heren Kob ben en Koevoets, de Ned. Heide Mij voor de voortreffelijke aanleg, de aannemer, de heer Couwenbergh, de onderaannemers, v. d. Pas (schil derwerk), v. Dongen (elektriciteit) en v. Woensel (gas en water). Het gebouw vergeleek spr. met 'n Rem brandt zonder lijst, maar ook de om lijsting is bij de dienst gemeente-' werken in zeer bekwame handen, zo meende hij. Ten slotte dankte hij de voetbalverenigingen R.K.C. en W.S.C. voor de zo dikwijls verleen de hulp in moeilijke omstandighe den, en de voetbalvereniging Julia na voor de fraaie bloemenmand. SPORT EEN WELDAAD. Moderator Stevens schetste in zijn toespraak in het kort de ontwikke ling van de hockeysport in Waal wijk. In 1947 wisten twee jongens op de Waalwijkse middelbare scho len wat een hockeystick was; de meisjes beschouwden een stick als een gevaarlijk stuk hout. Dank zij uwe vereniging, aldus moderator Stevens, is er in 10 jaar echter veel veranderd. Spr. verheugde zich er over dat vooral de actieve sportbe oefening onder de jeugd in zo be langrijke mate is toegenomen. Een enquête, die door spr. onder 300 leerlingen van de 4 hoogste klassen van de middelbare scholen is ge houden, heeft uitgewezen dat 113 leerlingen, ofwel 37%, regelmatig een tak van sport actief beoefenen. Moderator Stevens hoopte, dat ook velen van de passieve sportbeoefe naars tot actieve sportbeoefening zouden geraken, want, zo zei hij, wij kunnen toch werkelijk niet meer ontkennen dat de actieve sportbe oefening een grote weldaad kan be tekenen voor de mens, in het bij zonder voor de jonge mens. En mo derator Stevens vervolgde: „De sport goed opgevat kan een vor mingsinstituut zijn, want zij vraagt persoonlijke inspanning, zij eisc de geestelijke waarden die de sport in zich draagt, niet.kunnen gedijen, als niet een menswaardige materiële grondslag aanwezig is. Mijnheer de voorzitter, uw ver eniging bestaat uit vele jonge leden, jeugdigen die via uw club en de sport die daarin beoefend wordt, vorming ontvangen. Bij zulke ver eniging vooral is goede leiding no dig. Ik ben zeer blij te constateren dat ondanks de materialistische in slag van onze tijd er toch nog men sen gevonden worden die ook op sportgebied aan de jeugd leiding will engeven; en wel een leiding „pro Deo". Dat „pro Deo" betekent gratis, zonder geldelijke vergoeding, ja soms zelfs met financiële offers; maar dat „pro Deo" houdt ook in wat het letterlijk betekent: pro Deo voor God, voor Hem die de jeugd lief heeft, voor de jeugd die aan God toebehoort. De namen van de pioniers van uw vereniging en van de latere leiders wil ik hier niet noemen, dat zou slechts afbreuk kunnen doen aan hun „pro Deo"- werk. 'Wel wil ik als geestelijk ad viseur hier en nu met nadruk dank brengen aan allen die uw vereni ging in de jaren van haar bestaan leiding hebben gegeven". Sprekende over de mentaliteit van de vereniging, zei moderator Stevens: „In de omstandigheden waarin tot nu toe uw vereniging verkeerde, mocht gij toch eigenlijk ook niet van uw leden een goede geest en sportieve mentaliteit ver wachten; de geest kan nu eenmaal niet vruchtbaar werken, daar waar zelfs de meest eenvoudige materiële conditie afwezig is. Het is er mee als met een gezin dat onmenswaar dig gehuisvest is: de conflicten sta pelen zich op, ontevredenheid ont staat en broeit, en de gezinsband zo die er al is gaat verloren. Nu uwe vereniging verhuist van een reeds lang onbewoonbaar verklaar de woning naar dit frisse en zonni ge sportpaleis, zal er spoedig tussen uw leden een geest van samenwer ken gaan groeien, van samendoen, van samenspel, een innige vriend schap en broederschap. Tot mijn vreugde zie ik hier vandaag ook vele ouders van uw leden aanwezig, en nog meerderen zullen vandaag van hun belangstelling getuigen. Het zal u en uw medebestuurderen goed doen, dat vele ouders hun kin deren onder uw leiding willen stel len, om in uwe vereniging de hoc keysport te beoefenen. Gij hebt ech ter dikwijls geklaagd dat gij nog nooit aan de verwachtingen der ou ders hebt kunnen, beantwoorden, in datgene wat gij hun kinderen hier kont bieden; dat heeft u veel pijn gedaan. In uw nieuwe accomodatie kunt. gij echter volop aan de ver wachtingen der ouders beantwoor den. De ouders hier aanwezig zullen, nu zij zien wat hier vandaag gebeurt, dan ook niet anders meer verwachten. Nu zal ook een andere wens van u in vervulling gaan: ve len van uw leden, als zij straks zelf ouder zijn geworden, zullen uwe vereniging trouw blijven. WISSELBEKER. Hjerna werd het woord gevoera door de voorzitter van Waalwijks Belang, de heer J. Timmermans, die de vereniging gelukwenste met deze fraaie accomodatie en het tienjarig bestaan. Hij wenste de vereniging een voorspoedige toekomst toe in 't belang van de sport en dë jeugd, en hij liet zijn wensen vergezeld gaan van een fraaie wisselbeker. De vice-voorzitter van R.K.C., de l heer J. v. Heeswijk, sloot de rij van 1 sprekers. Hij bracht de nabuur- I schap tussen de beide verenigingen in herinnering en de prettige en spontane verhouding welke daaruit is ontstaan. Hij wenste de vereni- ging alle voorspoed en succes toe. De heer v. Dongen ten slotte j spoorde de leden aan om vooral zui nig te zijn op dit prachtige hockey- complex. D.E.S. WINNAAR. Om precies 1 uur ging vervolgens het tournooi van start, onder weers omstandigheden die eigenlijk wat al te stralend waren, en de douches zullen deze eerste middag dan ook wel met bijzondere dankbaarheid zijn gebruikt. Ondanks de warmte is dit tournooi, mede dank zij een voortreffelijke wedstrijdleiding, uit stekend geslaagd. Het was ten slotte 't Kaatsheuvelse D.E.S. dat 's avonds, tijdens het gezellige bal in hotel Verwiel, de eerste prijs in ontvangst mocht nemen. De organiserende ver eniging eindigde op de tweede plaats met. een gelijk aantal punten als Rapidity. Toen doelschoten geen be slissing brachten, moest het lot te hulp geroepen worden en daarbij was Waalwijk de gelukkigste. De gedetailleerde uitslagen lui den: DES—Waalwijk (1—0) 4—1 Rapidity—HOCO (0—2) 3—2 Were DiLiberty (01) 33 Were Di—HOCO (0—1) 3—3 Liberty—DES (0—1) 1—3 RapidityWaalwijk (02) 45 Were DiRapidity (10) 12 WaalwijkLiberty (00) 40 HOCO—DES (0—1) 0—3 Liberty—HOCO (0—0) *3—1 Rapidity—DES (0—3) 2—4. Were DiWaalwijk (01) 3—2 RapidityLiberty (02) 42 DES—Were Di (2—0) 3—1 Waalwijk—HOCO (0—0) 2—0 De cijfers tussen haakjes geven de beginstanden aan i.v.m. de han dicapregeling. De eindstand luidde: 1 DES (Kaats heuvel) 10 pnt.; 2 Waalwijk 6 pnt.; 3 Rapidity (Oss) 6 pnt.; 4 Were Di (Tilburg) 4 pnt.; 5 Liberty (Don gen) 3 pnt.; 6 Hoco (Oisterwijk) 1 punt. I moed en uithoudingsvermogen, zij ontwikkelt de wil en voedt op tot verantwoordelijkheid, zij eist be heersing van zich zelf. En omdat de Sport meestal in groepsverband wordt beoefend en daardoor een wedstrijdelement in zich heeft, vraagt zij van iedere medespeler trouw aan de spelregels, tucht om zich te geven aan de club waarvan men lid is; zij vraagt onbaatzuchtig heid zonder enig persoonlijk eigen belang, zodat het team kan over winnen; zij schept een goede broe derschap, die dikwijls het begin Vormt van een vriendschap voor het leven. Zo gezien, is de sport voor de jon ge mens (en ook voor de oudere) niet alleen een weldadige ontspan ning, maar ook een bron van per soonlijke vorming en ontwikkeling. En hoe gezonder de jonge mens geestelijk-psychisch zich vormt en Uitgroeit, des te 'beter christen zal hij ook zijn; een goede verhouding tot God vraagt immers een gezonde psychische grondslag. Zo, mijnheer de voorzitter, zie ik als geestelijk- adviseur van uwe ver eniging de sport in het algemeen en de sport door uw bestuur geleid in het bijzonder. En nu zal de edel achtbare heer burgemeester van Waalwijk en andere instanties Van zijn gemeentebestuur met hem kunnen begrijpen waarom ik in al de jaren van zijn bestuur alhier telkens weer opnieuw bij hem en zijn medewerkers aandrong op een Verbetering van de accomodatie van üw vereniging. Want wil de sport haar weldadig geestelijke invloed op de jeugd uitwerken, dan moeten ook de uiterlijke omstandigheden daar toe meewerken: goede speelvelden, goed materiaal, menswaardige be huizing; wie de sport lief heeft en haar kan zien als een vorming, mag hieraan niet voorbijgaan. Het ge meentebestuur van Waalwijk heeft dit wel zeer helder ingezien; getuige daarvan is datgene wat hier van daag gebeurt. En daarom sluit ik mij van harte aan bij de dank, die gij aan het gemeentebestuur reeds hebt gebracht voor zijn materieel Werk alhier verricht; en ik doe dit juist als geestelijk adviseur, omdat TENNISCLUB „DE KLINKAERT" IN EEN ONDERLINGE WEDSTRIJD. De tennissport telt in Drunen vele en enthousiaste beoefenaars. De tennisclub de Klinkaert hield op 30 en 31 aug. en 6 en 7 september een on- derling weekend-tournooi op haar banen i nabij Duinrand. Het tournooi omvatte da mes-enkelspel, heren-enkelspel, dames- dubbelspel, heren-dubbelspel en als nieuw introductie familie-dubbel-mix's. Het tournooi werd gekenmerkt door de harde, felle en sportieve strijd die er gele verd werd om de respectievelijke prijzen en de samenstelling van de ranglijsten. Men speelde in vierkampen, als gevolg waarvan de jongere spelers nooit in de eerste ronde werden uitgeschakeld en altijd drie partijen moesten spelen. In het afge- lopen jaar hebben meer ervaren spelers aan de beginnelingen les gegeven en ge- traind. De resultaten hiervan waren op dit tournooi duidelijk zichtbaar. Het spelpeil van de tennisclub de Klin- kaert is sterk gestegen en verwacht mag l worden dat zich dit straks bij de compe- titie in het voorjaar zal laten gelden. Het grote winstpunt van dit tournooi i voor de tennisclub De Klinkaert is geweest dat de jonge spelers en speelsters zich zeer j sterk toonden. De uitslag van dit onderling tournooi 'i was als volgt In het heren-enkelspel werd A. Vernooy j winnaar en wist daardoor voor de derde j maal achtereenvolgens de wiselbeker te bemachtigen en kreeg hem deze keer dus als een blijvend bezit. No. 2 werd T. Cales, 3 J. Grietjes, 4 I. F. H. Smits. Dames-enkelspel. Winnaar werd hier mevr. M. van Thiel. Deze kreeg eveneens de wisselbeker voor de derde maal. Maar doordat zij een jaar deze beker heeft moe ten afstaan, zal zij ook het volgend seizoen voor deze beker moeten strijden. No. 2 werd mej. R. Cales, 3 me-j. L. Grietjes. Heren-dubbel: Winnaars A. Vernooy en J. de Bruin tegen I. F. M. Smits en D. van- Thiel. Dames-dubbel Winnaars mevr. M. v. Thiel en mevr. E. Smits tegen mej. R. Cales en mej. B. Cales. het feit dat Mgr. Bekkers woensdag in Dru nen komt, worden de inwoners verzocht als welkomstgroet de vlag uit te steken. ST. HUBERTUS-GILDE. De heroprichting van het St. Hubertus- gilde zal begin oktober een feit kunnen worden. Het voorlopig bestuur dat zich met de voorbereidende werkzaamheden heeft belast is thans zover, dat zij in oktober een algemene openbare oprichtingsvergadering kan gaan beleggen, waarop deze heroprich ting een feit zal kunnen worden. Men is tevens van plan op deze eerste vergadering te komen tot het kiezen van een definitief bestuur. Enkele weken na deze oprichtingsverga dering zal de heer v. d. Mortel uit Vught voor het St. Hubertus-Giide in Drunen een uiteenzetting komen geven over het Gilde- wezen in het algemeen. CURSUS BIJENTEELT. Zaterdagavond werd in café M. de Gouw de cursus hijenteelt besloten, welke dit jaar werd gehouden onder auspiciën van de Bij enhoudersvereniging Drunen en Omstreken St. Ambrosius. Deze sluitingsavond werd bijgewoond door Ir. Mombers, Bijenteelt consulent voor Noord-Brabant en de voor zitter van de N.C.B. de heer C. v. Dru nen. Van de 12 cursisten slaagden er 10, die deze avond een diploma mochten ontvangen. De heer Mombers, die deze diploma's uit reikte, zeide zeer verheugd te zijn over het slagen van deze cursus, welke de bloei van de bijenhouderij op een juiste en verant woorde manier zeker zou bevorderen. Spreker hoopte dat de cursus voor ge vorderden, welke men binnenkort hoopt te gaan geven, ook de belangstelling zou krij gen welke hij verdiende. Ook werd nog het woord gevoerd door de heer C. van Drunen, voorzitter van de N.C.B. afdeling Drunen. Deze prees het bestuur der vereniging om haar aktiviteit en spoorde de leden aan het bestuur in deze aktiviteit te volgen. GOUDEN BRUILOFT. Het echtpaar C. Bruurmijn en A. Bruur- mijn-de Kruif, wonende Grotestraat 208, hoopt op 29 oktober a.s. de dag te heden- ken dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. DE K.R.O.-REVUE DIT JAAR OOK IN DRUNEN. Dank zij het feit dat de zaal-accomodatie in Drunen het laatste jaar veel beter is ge worden, zal de KRO-revue dit jaar ook Drunen aandoen. Met de revue: Anders dan Aanders, kunnen wij het KRO-gezel- schap op 30 oktober in de Hoge Braken verwachten. AGENDA. Maandag 15 september 8 uur: Terug uit de Hel, Hoge Braken. 14 jaar. Dinsdag 16 september 7 uur Trainen DVC-senioren. 8 uur: Vergadering Drunens Toneel, Ho tel Royal. Woensdag 17 september 8 uur: Anna, Hoge Braken, 18 jaar. 7.30 uur: Avondmis. 8 uur Clubavond O.O.O., café Elshout. 8 uur Clubavond DVP, café P. Klerks. 8 uur Clubavond Prins Bernhard, Hotel Royal. Donderdag 18 september 7 uur Trainen DVC-junioren. 8 uur Repetitie Cantabile, zaal café Els - hout. 8 uur: Vergadering Pootteeltcombinatie, café P. Klerks. RKDVCYEERSE BOYS 2—0 Familie-dubbel Winnaars de heer en mevrouw van Thiel van L. Schreurs en W. Schreurs. FRANSJE VAN DEN FIOVEN NAAR DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN ACCORDEON IN ITALIË. Onze dorpsgenoot Fransje van den Ho ven, die in 1957 Nederlands kampioen amateurs-accordeon werd, zal komende week deelnemen aan de wereldkampioen schappen voor amateurs, welke op 19 en 20 sept. gehouden worden in Pavia in Italië. Fransje, die kampioen werd in de groep 12 tot 14 jaar, wordt met nog vier andere kampioenen resp. 14 tot 16 en 16 tot 18 jaar en ouder, voor Nederland afgevaar digd. Wij wensen Fransje van harte geluk met de onderscheiding om te worden uit gezonden en hopen van harte dat hij in Pa via door zijn prestaties de naam van Ne derland zal hoog houden. Fransje, veel succes. TAFELTENNIS. De Tafeltennisclub TTVD hield donder dag haar jaarvergadering in haar clubge bouw. Bijna alle leden waren aanwezig. Er werd besloten om dit seizoen met 4 senio ren- en 1 junioren-team in de competitie uit te komen. Het bestuur werd op deze vergadering weer voor een jaar met alge mene stemmen herkozen. DE VROLIJKE GASGEVERS. De autoclub De Vrolijke Gasgevers van de buurtschap Huiten maakten zondag hun jaarlijkse autorit. Ditmaal ging het naar de Plasmolen te Mook (L.). Bij de Wed. van Leest aan de Venlose weg werd de koffie maaltijd gebruikt. De finish lag bij café P. Klerks, waar men na deze geslaagde tocht genoeglijk bijeen bleef. De voorzitter R. de Gouw mocht na zijn tdespraak nog een bloemenhulde in ontvangst nemen als dank voor zijn voortreffelijk werk. H. VORMSEL. De Bisschop-Coadjutor, Mgr. Bekkers, zal a.s. woensdag aan ruim 440 kinderen het H. Vormsel toedienen. In verband met De eerste competitie-wedstrijd wist RKDVC zondag op eigen terrein te winnen van het ster ke Veerse Boys. Het waren twee bekende ploegen, die in het veld traden. Voor de rust zagen we felle en harde strijd aan beide zijden, maar eveneens sterke verdedigingen. De rust kwam met 00. Na de rust kwam DVC iets harder opzetten en wist herhaal delijk voor het vijandelijk doel goede en gevaarlijke kansen te scheppen. Het was in de 30e mi nuut na de rust dat de linksbui ten de kans waar nam en on houdbaar inschoot. De gasten dedgn er hierna nog een schepje bovenop maar de DVC-verdedi- ging wist van geen wijken. Nog enkele gevaarlijke uitvallen van DVC en de midvoor maakte vijf minuten voor het einde aan alle onzekerheid een eind en bracht de stand met een hard schot op 20. Een harde strijd en voor DVC een verdiende overwin- ning. MOOIE RESULTATEN. Door de leden van de fok- en controle- vereniging De Vooruitgang, van het Fries- Hollands-veeslag, werden op de te Raams- donk gehouden fokveeydag mooie resulta ten behaald. De volgende prijzen werden toegekend J. v. d. Staak twee la prijzen, twee 2e pr. een een la prijs voor een be drijfsgroep. A. M. v. d. Griendt een le en een 2e pr. W. Klijn-v. Gils twee le en een 2e pr. Adr. Knippels een 2e pr. Wed. Muskens-van Sluisveld een le pr. Cist. Klooster Mariën- kroon twee 2e pr. P. v. Huiten een le en acht 2e prijzen en nog een tweede prijs voor een bedrijfsgroep. TAFELTENNIS. In de tafeltennis-competitie die 11 okt. weer een aanvang neemt, zal de tafeltennis club De Smashers met vier heren- en één damesteam uitkomen. Het eerste heren team, dat speelt in de eerste klas, wordt gevormd door de gebr. Willems, n.l. A. Willems, H. Willems en Fr. Willems. Het tweede herenteam dat uitkomt in de tweede klas, wordt gevormd door de heren J. Dekkers, H. van Rijn en H. v. d. Heuvél. Reserve J. Janssen. Het derde team, 2e klas, de heren J. Willems, Th. Grimsbergen en W. Portier. Reserve L. Pulles. Het vierde team, 4e klas, de heren B. Klijn, A. Lommers Pz. en R. Pulles, Re serve C. Muskens. Algemeen reserve A. Lommers Chr.zn. Met één team zullen ook de junioren deelnemen. Dit team vormen: M. Stevens, G. Oerlemans, M. Vugts. Reserve W. Jans sen. Het dames-team dat uitkomt in de derde klas wordt gevormd door G. v. Sluis veld, J. Pullens, Ans Jansen. Reserve J. van Son. H. VORMSEL. A.s. woensdag zal om ongeveer 11 uur Z.FI. Exc. Mgr. Bekkers aan ruim 170 kinderen het H. Vormsel toedienen. De pa rochianen worden vriendelijk verzocht ter gelegenheid van het Bisschoppelijk bezoek te vlaggen. TENNISSPORT. Op het te Kaatsheuvel door de tennis club NVR georganiseerde toernooi, wisten de heren A. Willems en F. Willems beiden de finale te bereiken in het heren-enkel le klas. Doordat in de halve finale A. Wil lems J. v. d. Hoogen, de Brabantse kam pioen wist uit te schakelen, werd het een eindstrijd tussen de gebr. Willems. A. Wil lems wist met 21 19 en 21 17 te winnen. In het heren dubbel wisten de heren Willems de tweede prijs te bemachtigen, achter Balvers-Klijn van K.A.T. In het he ren-enkel derde klas wist H. v. d. Heuvel nog de halve finale te bereiken. Al met al een mooi begin van het toer- nooi-seizoen. STATIEDAG. Op de gebruikelijke wijze heeft de O. L. Vr. Schuts weer haar statiedag gehouden. Begonnen werd met een H. Mis aan het Maria-altaar, opgedragen door Kap. Lent- jes, daar de Gildeheer, de Z.E. heer Pas toor, op retraite was. Opvallend was wel dat vele gilde broeders daarbij niet tegen woordig waren. Daarna verenigden allen zich aan een koffietafel. Later op de voor middag bekampten men elkaar in een schiet wedstrijd. 's Avonds kwamen ook de dames der leden en werd de avond in een gezel lige stemming doorgebracht. KATH. LEVENSSCHOOL. Aan de Kath. Levensschool voor Drunen en Omstreken, gevestigd te Nieuwkuijk, had de uitreiking van getuigschriften plaats aan een aantal deelnemers. De voorzitter van het schoolbestuur, omringd door de an dere bestuursleden en de schoolleiding, reikte in aanwezigheid van de werkgevers vertegenwoordigers het getuigschrift aan iedere jongen persoonlijk uit. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat het verheugend was dat de Le vensschool steeds meer de algemene be langstelling en bijzondere interesse der Werkgevers begint te genieten, getuige het feit dat het aantal deelnemers aanmerke lijk is gestegen. Het bestuur zal echter pas zorgen-vrij Zijn, als ongeveer 85 deelnemers zijn in geschreven. Thans zijn het een goede 60; dat is, na aftrek van hen die de school nu verlaten 42 meer dan vorig jaar. Ook de algemene leider der school richt te zich tot de aanwezigen, door het doel der school nog eens te omschrijven. Hij wees er daarbij op dat de Levensschool ook eèn adempauze in het jachtende bedrijfs leven moet zijn voor de jonge arbeiders, - die na de lagere school plotseling alle be scherming missen en die opgeslorpt drei gen te worden door de gedachte, dat het leven niets anders te bieden heeft dan wer ken en geld verdienen. Tenslotte sprak de aalmoezenier der school het gezelschap nog toe, er op wijzende dat het totale Levens schoolwerk wordt ingegeven door een gees telijke zorg voor de jonge arbeiders. WIELRENNEN. Rondé van Polen. De Vlijmense wielrenner B. v. d. Ven, die deelneemt aan de Ronde van Polen, heeft in de derde etappe van de ronde van zich doen spreken door de tweede plaats te bereiken op slechts 1 min. en 10 sec. achter de winnaar van den Broek uit België. In het algemeen klassement worden dé eerste drie plaatsen bezet door de Belgen Goossens, Everaarts en van den Broek. De best geplaatste Nederlander is Kool, die als 8ste staat geklaseerd; Eklen 15e, v. d. Ven 33e en Steenvoorde 34e. Vrijdag was het een rustdag en zaterdag kwamen de Nederlandse renners goed uit de bus. Er waren twee ritten; de eerste wérd gewonnen door een Pool en 2e werd Gel dermans, Nederland, in de tijdrit kwam het grootste succes: v. Steenvoorde werd eerste, RONDE VAN WIJK BIJ DUURSTEDE. Zondag nam de wielerclub De Zwaluw deel aan een clubwedstrijd te Wijk bij Duurstede. De leden van de Zwaluw, die het gehele seizoen van zich lieten horen, waren zondag weer in grote vorm en wisten onder de grote deelname met de club de tweede plaats te behalen. Een mooi succes. Heusden I - Vlijmens Boys I, 2-0! Zondag speelden de Vlijmense Boys een uitwedstrijd tegen Heusden. De Boys heb ben het seizoen slecht ingezet, want dit viel de Vlijmense supportérs die in grote getale

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5