WAALWIJK FILMJOURNAAL nroiioi. Elke fqnd een Sneeuwwitje iwyLd aqlceb BINNEN- EN BUITENLAND Waalwijkse en Langsi Courant Jan van Engelen 40 jaar in dienst bij ons bedrijf Frisse inzet van kunstkringseizoen met "EEN GLAS WATER" Briljante rol van ERIC VAN INGEN ftfSusës Sacrum Luxor Provinciaal Nieuws VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1958 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 73 Abonnement; 22 cent per week per kwartaal 2.8# f 3.10 franco p.p. Ad verten tieprü 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GRQTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO" Koninklijke onderscheiding voor voortreffelijke staat van dienst. Opnieuw is in ons bedrijf een jubileum gevierd. Maandag j.l. her dacht de heer Jan v. Engelen de dag dat hij veertig jaren gele den in dienst trad bij de Waalwijk se Stoomdrukkerij Antoon Tiel'en. Veertig jaar lang heeft hij als druk ker zijn krachten aan de uitbouw van het bedrijf gegeven, en dat hij dit op een voortreffelijke wijze heeft gedaan, werd maandag tijdens de huldiging in Hotel Verwiel uit en te na onderstreept. Allereerst door de oudste firmant, de heer J. Tielen, die, hoewel hij bij een vorig jubi leum had verklaard het huldigen van jubilarissen in het vervolg aan de jongste firmant, zijn zoon, te zul len overlaten, er ditmaal toch bij zonder veel prijs op stelde zelf een woord van hulde en dank te spre ken, omdat het hier een van de oudste medewerkers betrof. En wat Jan v. Engelen in de loop van deze 40 jaren voor ons bedrijf is geweest, bleek wel duidelijk uit de typering welke de heer Tielen van de jubila ris gaf: „Gij zijt een trouw en ar beidzaam man, die verknocht is aan de zaak en die alles voor het be drijf heeft gedaan wat in uw ver mogen lag; gij zijt een rustig wer ker en een voorbeeld voor anderen". En daarmee is inderdaad niets te veel gezegd, want wie Jan v. Enge len kent, weet dat hij de rust en kalmte in persoon is. De aanwezig heid van Jan merk je alleen aan z'n altijd draaiende pers, aan 't werk dat eruit komt en aan zijn behulp zaamheid, waar en wanneer die ook van hem gevraagd wordt. Het wer ken met hem geschiedt altijd, zoals de heer Tielen ook onderstreepte, in de prettigste verstandhouding en in de beste harmonie. En voor deze voortreffelijke dienstvervulling be tuigde de heer Tielen de jubilaris dan ook zijn grote erkentelijkheid. Maar ook op een ander vlak, het zuiver persoonlijke vlak, had de heer Tielen alle reden om Jan van Engelen en zijn echtgenote erkente lijk en dankbaar te zijn. Want toen de Nazi's het in de oorlogsjaren niet alleen op het bedrijf, maar ook op de stuwende kracht daarin hadden voorzien, was het 't echtpaar v. En gelen dat de heer Tielen liet „ver dwijnen". „Voor deze gastvrijheid niet alleen, maar vooral voor de uit stekende verzorging welke ik bij u heb gehad, ben ik u beiden zeer dankbaar en de herinneringen aan deze tijd zullen mij dan ook altijd bijblijven", aldus de heer Tielen. Als blijk van waardering voor de dienstvervulling en voor de persoon i van de jubilaris bood de heer Tielen dé heer v. Engelen een ge^henk on der couvert en 'n elektrisch scheer- apparaat aan. Ook voor mevrouw v. Engelen had de heer Tielen een be wijs van persoonlijke erkentelijk heid, „omdat het in die moeilijke oorlogsjaren toch vooral de vrouw was op wie de zorgen neerkwamen". Hij overhandigde haar een fraaie broche. Tot slot sprak de heer Tie len de hoop uit, dat de jubilaris nog vele jaren zijn werk zou kunnen verrichten, ten genoege van zich zelf en tot bloei van de Waalwijkse Stoomdrukkerij Burgemeester Teijssen, die ook bij deze huldiging aanwezig was, zei in zijn toespraak, dat het toch wel de goede verhoudingen in het be drijf van de Waalwijkse Stoomdruk kerij tekent, dat er nogal eens een 40-jarig dienstjubileum is. Het be wijst dat er een uitstekend contact bestaat tussen directie en medewer kers en dat er wederzijds sprake is van waardering. Van de heer v. Engelen meende burgemeester Teijs sen te mogen zeggen, dat hij met ijver, toewijding en zorg zijn gehele persoon in dienst van het bedrijf heeft gesteld en dat hij daardoor 'n betekenende bijdrage heeft geleverd tot de sfeer en de geest in het be drijf. „Uit het feit, dat de directie u ten voorbeeld heeft gesteld, meen ik te mogen concluderen, dat het bedrijf in u een bekwaam vakman en een waardevol medewerker be zit. Daarom begrijp ik deze huldi ging en sluit mij gaarne bij de hulde aan en wens u geluk met dit jubi leum dat u siert". De burgemeester liet zijn gelukwens vergezeld gaan van de mededeling, dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Jan v. Engelen te onderscheiden met de ere-medalje, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De burgemees ter speldde vervolgens persoonlijk de jubilaris deze onderscheiding op. Namens het administratief en technisch personeel werd vervolgens het woord gevoerd door de chef van de drukkerij, de heer A. Kerkhof, die in zijn toespraak wees op de vruchtbare en prettige samenwer king en verstandhouding, waarin gedurende al die jaren met Jan v. Engelen is gewerkt. Als feestge schenk bood hij hem namens 't per soneel een fraai theemeubel aan. Mevrouw v. Engelen werd bedacht met een doos bonbons. Een zoon van de jubilaris besloot dit officiële gedeelte met een dank woord aan de beide firmanten, bur gemeester Teijssen en het personeel. Nadien' werd het glas geheven en bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. En als uw verslaggever zich niet vergist, dan heeft deze prettige jubileumviering voor velen nog een lang, vrolijk en gezellig staartje gehad. De „goede oude tijd" mag dan in velerlei opzicht in feite minder be gerenswaardig zijn geweest dan onze idealiserende terugblik hem zo graag voorstelt, hij had toch één verrukke lijke zonzijde waardoor men welhaast al zijn ongeriefelijke tekortkomingen op de koop toe zou willen nemen er werd in die dagen namelijk poli tiek bedreven op een wijze, die ge tuigt van een zo speelse en voorname esprit, van een zo overrompelende charme en hoofse politesse - daar om overigens niet minder dodelijk - jegens de tegenstander, dat daarbij vergeleken de politici van onze dagen boertige polderjongens zijn, die met knotsen een lichtzinnige vrouw te lijf gaan. Vroeger had één woord dui zend betekenissen en was zelfs het fatale uur nog een flitsend en flon kerend gesprekmet de degen, waarbij de dood altijd nog een glim lach droeg; vandaag hebben duizend woorden geen betekenis en is het laatste „gesprek" de atoombom, die zelfs van de dood niets overlaat. Tot deze zijdelingse vergelijkingen komt men bij het zien van Eugène Scribe's comedie „Een glas water", waarmee „Puck" dinsdagavond het Waalwijkse Kunstkringseizoen open de. Dit sprankelende spel van char mant dodelijke intriges speelt zich af in het jaar 1700 in het St. James Palace te Londen. De strijd op leven en dood tussen Engeland en Frank rijk heeft zijn hoogtepunt bereikt, evenals de roem en de lauweren van maarschalk Marlborough, die de staatsfinanciën uitput tot op de grens van het bankroet in een uitzichtloze oorlog. Steeds nieuwe kredieten weet hij te verkrijgen dank zij de allesbe heersende invloed van zijn vrouw, Lady Churchill, hertogin van Marl borough, die niet alleen de kinder lijke en besluiteloze Queen Ann om haar vinger windt, maar ook haar machtige aanhang, de Wigs. Red ding kan Engeland alleen nog maar verwachten van Henry St. John, vis count Bolingbroke, een hoofse maar keiharde realist, die wel inziet dat 'n eervolle vrede voor het uitgeputte Engeland de enige uitweg is. De eer volle vrede komt er ook, maar niet dan nadat het voorhang is wegge trokken voor de Engelse hoftoestan- den anno 1700. Scribe is een Fransman en dus gaat hij de oude „erfvijand" Engeland te lijf, maar hij doet dat als Fransman en in de geest van die dagen met ondeugende humor en een hartver kwikkende ironie. Hij brengt niet met de vuist op tafel voor het voetlicht, dat Frankrijk aan het langste eind zal trekken in deze oorlog, Hitier be stond toen nog niet. Hij bewijst al leen maar, dat Engeland niet kan winnen met zo'n bende, o pardon, met zoveel charmante misverstanden aan het hof. Even sprankelend als deze licht voetige comedie was de opvoering welke „Puck" er van gaf, met een briljante Eric van Ingen als Henry St. John in de hoofdrol. Met een sprankelende souplesse bespeelde hij het gehele uitgebreide gamma van fijne nuanceringen in dictie en mi miek, welke dit spel kenmerken. Naast hem een sterk spelende Di- ny Sprock als de sluwe, fluwelen kwade genius van het hof, die in feite regeert, tot eigen roem en glorie. Wim van den Heuvel als de goedmoedige en argeloze Arthur Masham, die dank zij deze eigen schappen de deugdzaamheid zelf kan blijven. Ria Vroemen maakte van de ohbedorven Abigail een pittige crea tie. Karin Haage wist de kinderlijk heid en de besluiteloosheid van Queen Ann uitstekend te treffen. Jammer dat haar stem haar - waar schijnlijk ten gevolge van een ver koudheid deze avond een beetje in de steek liet. Verder speelden in dit stuk Eric van der Donk als de Franse gezant, Marquis de Torcy, Jan Hundling als Thompson, de hofmaarschalk, Will van Seist als Lord Evendale, een vriefid van Henry St. John, en Leon Jongewaard en Peter Brusse als la keien. Walter Kous gaf dit stuk een voorbeeldige regie, zonder te na drukkelijke accenten. De aantrekke lijke decors en verzorgde costumes waren van Noni Lichtveld en Hans Rooduyn heeft de speelse Franse tekst in zijn vertaling alle recht laten wedervaren. De Kunstkring ten slotte mag met voldoening terugzien op deze avond, de zaal was vol en men heeft dank baar genoten van voortreffelijk to neel. „SISSI, KEIZERIN EN MOEDER". Ja, daar is ze dan weer „good old Sissi". Ze mag dan nog jong zijn, in de commerciële sector begint de ou derdom in de verte toch al te gloren, want behalve keizerin is het meisje inmiddels ook moeder geworden van een lieftallig dochtertje. Waar blijft de tijd! Met deze gezinsuitbreiding zijn de moeilijkheden van 't royale filmgezin Böhm-Schneider echter geenszins van de baan, want is daar niet het aartshertogelijke loeder So phie, wie het stoken en porren een soort heilige roeping geworden is? Gelukkig evenwel kan de door en door christelijke inborst van Frans Josef wel tegen een stootje. Sissi zit inmiddels niet stil, want naast de bezigheden van het moe- derschap, knapt zij in deze film nog enkele politieke klusjes op. Deze worden haar bijna noodlottig, want in Hongarije ontmoet zij een vorste lijke verkoudheid, die nogal in de papieren gaat lopen. Zij moet voor herstel namelijk naar het zonnige zuiden, hetgeen in filmtaal betekent, dat ze bijna het hele Middellandse Zeegebied afreist. Het vrome brave volk betaalt dat echter graag. Als die narigheid achter de rug is, wordt het weer eens tijd voor een feestje en het keizerlijk paar ruk+ dan ook met een flink begrotingstekort Ita lië binnen om daar de warmbloedige Italianen het hoofd op hol te bren gen. De Italiaanse adel evenwel ziet Sissi nog niet staan, hetgeen met Gina en Sophie achter de hand nau welijks te verwonderen is. Maar 't volk, lieve mensen, deze godvruch tige mensen krijgen er bijna iets van, ze kunnen er maar niet genoeg van krijgen. Net als het bioscooppubliek. Een hele week Sissi, van vrijdag tot en met donderdag, met mama Schneider op de koop toe. Iedereen mag d'r in. „MENSENJACHT IN NAIROBI". Een ziekelijk jaloerse multi-miljo- nair en een jonge knappe vrouw, die het niet zo nauw neemt, trekken met twee jagers de Afrikaanse wil dernis in om te jagen op groot wild. De rijke jongen heeft al meteen door, dat zijn vrouw het met een van de jagers, houdt en hij komt, na eerst twee mensen overhoop gescho ten te hebben, op het volgende zie ke plannetje: zijn vrouw en haar ja ger krijgen een geweer en vijf pa tronen. Indien ze daarmee de be schaving kunnen bereiken voordat hij hen heeft neergeschoten, zullen ze vrij zijn. Doodt hij- hen echter, dan zal hij het voor de politie als zelfverdediging doen voorkomen. Doden zij hem, dan zullen ze echter als moordenaars terecht moeten staan. De rijke jongen zit dus op fluweel en laat bovendien nog een brief achter, waarin staat dat de 1 twee mensen die hij heeft neerge legd, door zijn vrouw en de jager zijn vermoord. De twee gelieven bereiken inderdaad de bewoonde wereld, waar de vrouw zich met groot enthousiasme terstond in de armen van een andere man werpt. De bedrogen miljonair zet echter de politie aan het werk en de twee ge lieven moeten naar het kamp terug keren om uitleg van zaken te geven in de moord op de twee mensen. Het slot van het liedje is, dat de miljonair zijn vrouw neerschiet, maar daarna zelf door de politie wordt neergelegd. Omdat er dan niks meer te beduvelen en te schie ten valt, is het verhaal uit. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 18 jaar. „VOGELVRIJ VERKLAARD". Ook al een verhaal, dat nu niet direct overloopt van levensvreugde. Jacob Wade (Jack Palance) komt na een afwezigheid van jaren weer terug in het dorp waar hij met vrouw en kind gewoond heeft. Nie mand wil iets met hem te maken hebben en de sheriff geeft hem dan ook te verstaan, dat hij maar beter „the next train" kan nemen. Ook Jacob's zoon ziet zijn vader nog niet staan en beweert dat hij zijn moe der vermoord heeft. Enfin, Jacob gaat natuurlijk niet weg en doet z'n best om te bewijzen dat hij een nieuw leven wil beginnen. Hij doet dat inderdaad door een bende met man en paard uit te roeien, waarna de rust in het Wilde Westen weer is weergekeerd tot de volgende film. De zoon vindt een aardige juffrouw om mee te trouwen. Veel vuist- en revolver werk. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. L'HEURE DES DAMES" TE TILBURG. Pour vous Madames! In ons blad van vorige week maan dag kondigden wij de grote najaars show aan van een 7-tal Tilburgse firma's, die vrijdag j.l. gehouden werd in de zalen van de Nieuwe Kon. Harmonie te Tilburg. Inderdaad hebben de verwachtin gen, die de firma's stelden, ons niet beschaamd, want met deze shows is de dames iets voorgezet dat werke lijk de moeite waard was. Op mode gebied is voor de komende herfst en winter de klok hier vooruitgezet. De dames die zich dus modieus wil len kleden, hebben hier hun gading kunnen vinden wat stijl, coupe, gar nering en kleur betreft. Zo showde fa. Teulings in „Haute haar cocktail- en avondtoiletten. De nieuwe lijnen die Parijs voor schrijft heeft fa. Dora van de Ven in haar collectie aangebracht. Brede schouders, grote kragen en korte jasjes, waarbij de rok-afstand pl.m. 43 cm. van de grond is. In bontjas sen, bolero's en garneringen is zij perfect. Haar Empire-lijn bracht zij in een nieuwe kleur persianer, n.i. cramont, waarbij een aparte knoop- garnering is aangepast. De tassen van fa. Hamers-v. Hooff waren uniek. In diverse kleuren en uitvoeringen, met aparte garnerin gen, gaven deze iets buitengewoons te zien. Ook toonde zij lastex panta- lqns met trui-combinaties en spor tieve jacks. Om goed gekleed te gaan, moet ook de schoen aangepast worden, 1 waarvoor fa. Mesco Exquis zorgde j met haar zeer progressieve lijn van de „Baby Queen". De Cyrano ranke schoen met spitse neus geeft 't com- HL U zult het mij wel niet kwalijk nemen wanneer ik nog eens een keer onze jeugd voor het voetlicht haal. Ten slotte zullen wij het in de toe komst van de jeugd van vandaag moeten hebben en van de aandacht die wij haar nu geven, zullen wij la ter zelf de vruchten en de vreugde plukken. Er wordt, zoals iedereen weet, van daag de dag nogal graag geschermd met het woord „jeugdverwildering" hetgeen zoveel wil zeggen als de jeugd doet waar ze zin in heeft 'en dat is dan doorgaans niet veel goeds, j Toegegeven dat een deel van de jeugd met haar vrije tijd geen raad weet en deze ten gevolge van onvol- doende ontwikeling, opvoeding of leiding gaat vullen met activiteiten waarover ze zelf niet naar huis zou den schrijven, in zijn algemeenheid geeft het woord jeugdverwildering" toch wel een scheve voorstelling van zaken. Het bewijs daarvan wordt ge leverd door de enquête, welke de Stichting Jêugdbelangen de vorige maand onder de jeugd van 8 t.m. 16 jaar in de parochie St. Jan heeft ge houden. Uit de cijfers, waarvan u allemaal kennis hebt kunnen nemen, blijkt namelijk, dat er onder de jeugd interessen leven, die niemand daar ooit had vermoed en dat bovendien nog in een aantal, dat de meest 'op timistische verwachtingen ver over treft. Heeft iemand ooit kunnen den ken, dat alleen al in de parochie St. Jan 436 kinderen tussen 8 en 17 jaar belangstelling hebben voor een min of meer kunstzinnige vrijetijds besteding, gespecialiseerd als volgt: ballet 136, zingen 38, muziek 75, te kenen en schilderen 69 en toneel 118. En als we een dergelijke enquête nu ook eens in de andere parochies zou den gaan houden, zouden deze cijfers bij een voorzichtige schatting dan niet verdubbeld worden? Stel u voor: 250 kinderen in heel Waalwijk, die voor zingen en muziek voelen! Een schonere aanleiding om de zo onder hand beschimmelde plannen voor de stichting van een muziekschool uit de kast te halen, kan er niet zijn. Het is trouwens verwonderlijk, dat de cul turele raad, die de stichting van een muziekschool op zijn agenda heeft genomen, al niet veel eerder een der gelijke enquête heeft gehouden. Er is immers niets vruchtbaarder dan georganiseerd overleg! Weet u wat het nare van al deze gemiste kansen is? Als we over tien of twintig jaar weer eens zitten te „houen" met een kunstkring, die dood is of dreigt te gaan, dan moe ten we onze grote hand niet in de verbaasde en onschuldige boezem van de jeugd steken, maar de oorzaak zoeken waar ze werkelijk ligt bij de gemeenschap, die op grove wijze heeft verzuimd om bij de jeugd die interessen verder te ontwikkelen, die in feite in overvloed aanwezig zijn. De cijfers liegen niet, bij de be lastingen niet en hier ook niet. HANNIBAL. bijzonder flatteus staan. De kleur groen voert de boventoon. In de jas een aardige moderne shawl naar Italiaans voorbeeld, in de verras sendste kleuren. Combinaties com pleteren het geheel. Het zou niet in orde zijn als fa. Gimbrère, die gespecialiseerd is op regenkledinggebied, de rij niet sloot. De combinatie van regenjas met de zelfde shawl is iets nieuws, terwijl deze mantels heerlijk met warme tricot zijn gevoerd. De kleding van „Pavez de Paris", een soort ribflu weel in ruitdessin, was iets speci fieks op deze show. Ze is warm van tint en absoluut pletvrij. De tweed mantels zijn aan de laatste modelijn aangepast en men verwacht dat zij in dit seizoen een belangrijke plaats zullen innemen. De Clari'tt-model- len lieten hier een vleugje „Paris chique" zien. De make-up der mannequins' is weer zoals gebruikelijk door firma V. Eysilen verzorgd, en wel op uit stekende wijze. De moderne lipstick- kleuren en mascara zijn zacht in kleur. De parfumerieën die deze firma voert zijn excellent en bij wijze van entree gaf zij aan elke be zoekster een flesje Lancöme gratis. Couture" haar zwarte, rose, rode, bronsgroene, zachtlila, blauwe en bruine japonnen, bestaande uit rok met jasje, waaraan de tailleljjn ver fijnd hoog is aangebracht. Zeer een voudig, doch bijzonder fraai zijn i fort van een sportschoen. Een nieu- j wigheid was het struispotenleder. Voor de hoedenmode van dit najaar j toonde fa. Libelle naast haar spor- j tieve grote klokranden, veel nauw om het hoofd sluitende hoedjes, die ROOMBOTER 28 CENT GOEDKOPER. Een pakje roomboter (van een half pond), waarvan de prijs nu nog 83 cent is, zal volgende week 55 ct. gaan kosten. Vergeleken met vorig jaar omstreeks deze tijd, toen de roomboter nog 1 gulden 10 per pond kostte, is de prijs nu gehal veerd. Als gevolg van deze drastische prijsverlaging is een grote concur-' rentie-strijd te verwachten tussen de producenten van roomboter en margarine. De Unilever gaat een reclame-campagne ontketenen voor haar merk „Blue band". De fabri kant gaat onder de huisvrouwen 'n bon verspreiden, die recht geeft op drie pakjes „Blue band" voor 99 ct. totaal. DERTIG MILJOEN VOOR WERKGELEGENHEID. De regering heeft voor 1959 der tig miljoen gulden uitgetrokken voor de bestrijding van de werk loosheid. In zijn toelichting schrijft minister Hofstra (Financiën) dat nu nog niet aangegeven kan worden welke maatregelen er genomen zullen worden, wanneer de werk loosheid onverhoopt zou toenemen. Wanneer dat echter toch zou ge beuren, moet er geld beschikbaar zijn om op korte termijn maatrege len te kunnen nemen. PRIJSKORTING OP INDUSTRIEKOLEN. De Limburgse mijnen willen aan de kolenverbruikers onder bepaal de voorwaarden korting geven op de prijzen van industrie-kolen, gro ve cokes en gietcokes. Dit hebben de directies aan de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal meegedeeld. De prijsverlaging zal, afhankelijk van de soorten, een tot drie gulden per ton bedragen en heeft betrekking op de totale hoe veelheid van de gesloten of nog te sluiten contracten voor levering na j 1 oktober. Onder de voorwaarden, die voor de prijsverlaging gelden, neemt de regelmatige afname een belangrijke plaats in. FINANCIËLE TOESTAND. De goudvoorraad van de Neder- landsche Bank is vorige week aan gegroeid met 47,1 miljon gulden. Daarmee bereikte zij een totaal van 3 miljard 617 miljoen gulden. De reserve aan „harde" deviezen steeg bovendien met bijna 17,3 miljoen tot 892,3 miljoen gulden, zo blijkt uit de weekstaat van de Nederland- sche Bank per 15 september. De oorzaak voor deze toeneming ligt in het overschot dat Nederland vorige maand in het handelsverkeer met de Europese Betalings Unie wist te kweken. Totaal werd op 12 septem ber bijna 65 miljoen in goud en dollars van de EBU ontvangen. AANSLAGEN IN FRANKRIJK. De aanslagen, georganiseerd door het Algerijns nationaal bevrijdings front, duren in Frankrijk voort. In Marseille heeft dinsdagmorgen een nieuwe aanslag, de vierde in 24 uur tijds, zes slachtoffers gemaakt, van wie er één onmiddellijk gedood en vijf andere gewond werden. Het meest opzienbarende van deze aan slag is, dat zij gepleegd is in 't mi litaire kamp van Montfuron. De Algerijnse: terroristen hebben kans gezien een zware bom neer te leg gen in een tank. NEDERLANDSE EXPO- INZENDING OPNIEUW ONDERSCHEIDEN. De landbouwinzending in de Ne derlandse afdeling op de wereld tentoonstelling 1958 te Brussel, heeft opnieuw enkele bekroningen verworven. De inzending van de veeteeltsector, bestaande uit stam boekkoeien, -varkens, -schapen en kippen werd de hoogste en op één na de hoogste onderscheiding, de „Grand Prix" en het „Diplome d'Honneur" toegekend. Voorts ont ving de inzending siergewassen, nog de waardevolle „Medaille d'Or". Hiermede verwierf de Nederland- Se landbouwinzending in totaal niet minder dan tweemaal de „Grand Prix", een „Diploma d'Honneur", vier gouden en twee zilveren me-' daljes.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5