ft VROOM DREESMANN De Vluchteling UW MENING v woens •prijzen Feuilleton van Cayenne 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 SEPTEMBER 1958 2 DEN BOSCH TILBURG - HELMOND ALGEMENE JAARVERGADERING VAN DE K.N.V.B. AFD. N.-BRABANT. Pluimvee ALLEEN GELDIG WOENSDAG 24 SEPTEMBER GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN.' Pracht kwaliteit zwarte en bruine bromfiets- laarzen, met prima t lederen zool en zware Imitatie vachtvoering. Mt. 40-46 350 ,15.90 36-39 H 3 Extra voordelig. Bedruk te zwanendons, voor dames- en meisjespyja ma's, in modern fanta sie dessin, kleuren: rose, bleu, rood, 4 10 70 cm. breed Maak nu reeds zo'n heerlijk warme peignoir voor U en Uw kinderen, van double-face peignoirflanel, verkrijgbaar In tientallen des sins en kleurencombinaties. 140 cm. breed 4.50 70 cm. breed Mm Partij buitengewoon goede speelkaarten, plastic coated, met prachtige druk, o.a. ge kleurde azen. 55 Kaarten, w.o. 2 jokers 35 Sterk warmte reflec terende straalkachel van 750 Watt, gemon teerd op stevige voet, met beschermd ele ment, Groot straal be reik, fantastisch Q95 goedkoop O Compleet snoer, 2 mtr. 1.50 Deux-pièces, van laine-structuur, met apart reliëf. Zeer mo dieus model, prima pasvorm. Jasje met slankmakende Ameri- kaanse schouderplool, rok met brede loop- plooi. In bleu, beige en grijs- O A 75 Maten 42/52 Mm I Het nieuwe balletsei zoen is weer begonnen, daarom brengen wij weer ons bekende sterke lederen ballet schoentje, m. chroom gelooid zooltje. In de maten 28 60 t/m 32 JL 33 en hoger 2.95 Van deze wol een vlot te jumper of vest te breien is een groot ge noegen. U kunt keuze maken uit verschillen de zeer mooie kleuren. Met gratis 4 75 brei patroon 1 Lange TEKALON jon genspantalon, met smalle pijpen, wol 30 polyester, d.w.z. kreukherstel- lend en plooihoudend. Verstelbare band, anti slip. Met nylon rits. In antraciet en donker grijs. 5 t/m 17 jaar. Gr. mt. 14.65 Ó65 KI. mt. O Partij popeline BH's, met voorgevormde cups (Bekend fabri kaat). Met korte maag band, normale "^95 prijs 7.95 NU 3 Met lange maagband, normale prijs 12.75 NU 5.95 Grote maat weekend tas, van zware dubbele stof, met doorlopende riemen, geheel lederen afwerking, zijrits, slot en naamkaartetui. Keuze uit de kleuren bruin, noot O90 en RAF-blue Partij 25 cm. lang speelplaten, o.a. con cert, ballet, ouverture, opera, jazz, dansmu ziek enz. Een half uur muziek voor de onge looflijk lage 85 prijs van 3 Frambozen blokjes, een heerlijk A Ac gevuld zuurtje. 250 gram Jam, keuze uit 3 smaken, aardbeien, PQc kersen, abrikozen. Per pot 37 ton tot zeven en een half miljoen ton, is mogelijk door het toenemende aanbod van arbeidskrachten. De in vesteringen worden voor de bestaan de bedrijven geschat op 81 miljoen gulden. Voor de staatsmijn Beatrix is een investeringsbedrag begroot van 9 miljoen gulden. Voor een hypothecaire lening aan de stichting „Thuis Best" voor wo ningen, ten behoeve van het perso neel der staatsmijnen en. voorschotten voor woningbouw door personeel is een bedrag van een miljoen gulden op de begroting gezet. Dat is vijf ton meer dan vorig jaar. De staatsmijnen blijven garant voor de gelden, die „Thuis Best" zal opnemen. RöNTGENAPPARATEN IN SCHOENWINKELS. Op 1 oktober a.s. treedt het be sluit schoenfluoroscopen in werking, een koninklijk besluit gebaseerd op de wet op de gevaarlijke werktuigen. Dit besluit bevat voorschriften voor de constructie en de beveiliging van de röntgenapparaten, waarmede men in de schoenhandel het goed passend zitten van schoenen controleert. Deze voorschriften hebben ten doel de di recte straling van schoenfluorosco pen terug te brengen tot het minimum dat voor de doorlichting nodig is, als mede de verspreide straling zodanig af te schermen dat het winkelperso neel zoveel mogelijk wordt be schermd. Een verplichte keuring door de KEMA van elk type schoenfHoros coop wordt ingevoerd. De reeds in gebruik zijnde apparaten zullen vóór 1 april a.s. voor zoveel nodig aan de nieuwe voorschriften moeten wor den aangepast. In de toekomst een verbod? De regeling van het besluit schoen fluoroscopen draagt een voorlopig karakter. Er moet worden gerekend met de mogelijkheid dat een afwe gen van het nut der apparaten ener zijds en het belang der volksgezond heid anderzijds, in de toekomst zal leiden tot een wettelijke regeling, die het gebruik van schoenfluoroscopen geheel verbiedt, zo deelt het ministe rie van Sociale Zaken en Volksge zondheid mee. KWESTIE INDONESIË ZONDER UITZICHT. De verhouding met Indonesië heeft een dieptepunt bereikt, dat geen uitzicht biedt op verbetering van de betrekkingen met dat land in de na van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Door Ottwell Binns. 8) plaats waar hij zijn vriend had ach tergelaten. De wassende maan ver lichte zijn pad, en het wrak van hun boot, dat tegen de kant was gedre ven, wees hem de goede richting. Eindelijk vond hij zijn eigen voet sporen in de modder terug. Deze volgde hij tot aan de bosrand, en belandde ten laatste weer op de plaats waar Langdon moest zijn achtergebleven. Hij herkende de plek met zekerheid door de grote boom, waarnaast zij gelegen had den. Maar de man, die hij zocht, was er niet meer. Vertwijfeld schreeuw de hij zijn naam door de duisternis: „Langdon, waar ben je? Ik ben het, Jules!" „Langdon, waar ben je? Ik ben het, Jules!" Het gescharrel van de krabben op het zand tussen de boomwortels was echter het enige geluid, dat zijn oren bije toekomst. Dit schrijft minister Luns (Buitenlandse Zaken) in de memorie van toelichting op zi.jn be- groting voor 1959. De onder beheer- stelling van de Nederlandse bedrij- ven is niet alleen misbruik van macht, doch ook een onrechtmatige discriminatie. De regering blijft nochtans van mening, dat de repu- j bliek Indonesië is gehouden tot her- j stel van onrecht en schadeloosstel ling. PRINSES BEATRIX' STUDIE. Prinses Beatrix is thans aan haar derde studiejaar begonnen. De prin ses heeft in de afgelopen twee jaren enkele tentamina afgelegd. Na het afleggen van het kandidaatsexamen Nederlands recht, zal zij zich voor bereiden op een doctoraal examen in de vrije studierichting van de faculteit der rechtsgeleerdheid, waarvan sociologie een der vakken zal vormen. De studie zal in dit stadium meer beslag op de Prinses leggen, zodat het haar niet mogelijk zal zijn in die mate officiële verplichtingen op zich te nemen als tot nu toe het geval was. ALGERIJNSE KIKVORSMANNEN IN FRANSE MARINEHAVEN? In de Franse marinehaven Toulon zijn verscherpte veiligheidsmaatre gelen genomen, nadat schildwachten in de nacht van donderdag op vrij dag tweemaal onder water zwem mende gedaanten waarnamen, die met geweren en granaten bestookt werden. Direct nadat de schildwach ten groot alarm hadden geslagen, overheerste de mening dat Algerijn se kikvorsmannen voor sabotage aan oorlogsschepen de haven waren binnengedrongen. MINDER BELANGSTELLING VOOR EMIGRATIE. De belangstelling voor emigratie is sinds 1956 in ons land jaarlijks kleiner geworden. D'it deelt minis ter J. G. Suurhoff mee in de toelich ting op zijn begroting voor 1959. Een herstel van de emigratie in 1959 tot een niveau van 30.000 per sonen acht de minister echter niet onmogelijk. In dit verband is het belangrijk dat de Verenigde Staten voor 3000 uit Indonesië afkomstige gerepatri- eerden met gezinnen de mogelijk heid geopend hebben naar Amerika te emigreren. Men verwacht, dat in 1958 niet meer dan 24.000 Nederlanders zul len emigreren. Dit kan tot gevolg hebben, dat mede door de omvang rijke repatriëring uit Indonesië voor het eerst sinds 1950 Nederland weer een immigratie-overschot zal heb ben. Minister Suurhoff wijst er op, dat de verminderde economische activiteit en de toegenomen werk loosheid op korte termijn slechts weinig invloed op de emigratie zul len uitoefenen vernamen. In wanhoop dwaalden zijn ogen over de zee. Hadden, die kerels, die hij met levensgevaar misleid had, tenslotte toch nog zijn vriend gevon den? En werd deze nu reeds terugge sleept naar die helse gevangenis, waar hem morgenvroeg de dood wachtte? Hij kon dat niet geloven en terwijl hij zich weer in het struikgewas be gaf, om nogmaals te zoeken, over dacht hij welke andere mogelijkheden er konden zijn. Zijn vriend kon weer bij bewustzijn gekomen zijn, en zich dieper in het bos veiliger gevoeld hebben. Maar hoe hem daar te vin den...? Een geschuifel onderbrak zijn gedachten, en zich snel omdraai end ontdekte hij de oorzaak ervan. In het maanlicht ontwaarde hij op 't strand de gedaante van een man, slechts enkele meters van hem van daan. Onmiddellijk viel hij behoed zaam op zijn knieën. De vreemde, die langzaam langs de waterrand liep, hield op een gegeven ogenblik stil en boog zich haastig over een voorwerp, dat daar in het zand een mensenli chaam lag kon Jules vaag onder scheiden; een van zijn ongelukkige makkers. De vreemde richtte zich I weer op, en Jules hoorde hem hard- op zeggen: „Dudley niet, Goddank!" Deze woorden deden de Fransman verbaasd opkijken. Hier was blijkbaar nog iemand, die, evenals hijzelf, naar De voornaamste oorzaken van 't minder worden van de belangstel ling voor emigratie, zijn volgens minister Suurhoff de afgenomen economische bedrijvigheid en grote re werkloosheid in Canada, 't weg vallen van de extra-emigratiemoge lijkheden naar de Ver. Staten en wat Australië betreft: de plaatselij- ke lichte economische spanningen en het zeer nijpende huisvestings- vraagstuk. ONTVOERD UTRECHTS KIND BLIJKT TE ZIJN VERMOORD. De raadselachtige verdwijning van een 8-jarig Utrechts jongetje, Wim de la Parra, die sedert 22 juni Van het vorig jaar in wijde kring de ge moederen heeft bezig gehouden en voor de politie een voortdurend ap pèl is geweest op haar waakzaam heid en speurzin, is opgehelderd. Woensdagavond hebben recher cheurs een 28-jarige Utrechtse jon geman, een zekere R. G., aangehou den, die bekend heeft de jongen te hebben omgebracht. Vrijdagmorgen zijn in de bossen van Austerlitz de kleertjes van het vermoorde kind opgedolven. u i ill i1IV v": i-J SCHEEPSDRAMA OP DE AZOREN. Minstens 27 mensen, meeèt vrou wen en kinderen, zijn om het leven gekomen bij een dramatische scheepsramp voor het Azoren-eiland Santa Maria. Het 1026 ton metende Portugese motorschip „Arnel" met 130 passa giers en 25 bemanningsleden, liep vrijdagmorgen in alle vroegte op de rotsen, 250 meter voor de kust van het eiland. Hoewel er geen onmid dellijk gevaar bestond en er een zware zee ging, werd toch de enige reddingsboot gestreken, tot maxi- mumcapaciteit volgeladen met hoofd- zakelijk vrouwen en kinderen. De boot sloeg echter om en 27 van de 30 inzittenden verdronken. De ach tergebleven opvarenden van het schip zijn later veilig aan wal ge bracht. TERUGGANG IN DE NEDER LANDSE SPORT. MJKkliA.VD i Toto oplossing van geldgebrek. Op de woensdag gehouden aan deelhoudersvergadering van de N.V. Het Nederlandse Sportpark (Olym pisch Stadion) is naar aanleiding van de vraag van een der aandeel houders, de heer G. E. v. d. Werff, waaraan men de terugslag in de Ne derlandse sport wijd" ernstige kri tiek geuit op het regeringsbeleid in zake de sport. De voorzitter van de vergadering, de heer Hendrik Mul ler, gaf over deze kwestie het woord aan enkele deskundigen. Jhr. L. J. Quarles van Ufford, Langdon zocht, en te oordelen naar de verlichting, die uit de zoëven ge sproken woorden sprak, een vriend. Zonder aarzeling stond hij op en ver liet zijn schuilplaats. „Meneer", riep hij zachtjes. De man op het strand schrok op en kwam nader. Jules zag een auto matisch pistool in zijn hand glinste ren, maar wachtte onbevreesd de loop der gebeurtenissen af. Vijf meter van Jules vandaan hield de vreemde stil, en staarde naar de uitgeputte ge daante van de ontvluchte gevangene. „Wie ben je", vroeg hij. „Ik ben Jules, een vriend van de man wiens naam u daareven uit sprak." „Jules?" De vreemde snelde na der. „In Gods naam, waar is Dudley Langdon? Toch niet dood? Die on mensen hebben hem toch niet geraakt, hoop ik?" „Gelukkig niet dodelijk mijnheer, hij kreeg een kogel in zijn schouder. Op deze plek moest ik hem bewus teloos achterlaten, terwijl ik langs 't strand vluchtte om de achtervolgers van zijn spoor af te brengen." „Ik heb je zien lopen in de straal van het zoeklicht. Dat is mijn jacht, daarginds. Ik ben een vriend van Langdon, en ik kwam hem zoeken!" „Ik ook, maar hij is verdwenen; ik denk, het bos in." „In dat bos?" Harborough staar- secretaris-penningmeester van de K. N. Hockeybond, zei: „De regering doet niets. In de nieuwgebouwde Moerwijk in Den Haag - met 40 duizend inwoners even groot als Alk maar - is geen enkel gymnastieklo kaal te vinden. Het is dan ook niet te verwachten, dat een goede jeugd op sportgebied hieruit naar voren komt." Over de hockeysport zei jhr. Quar- j les van Ufford: „In het buitenland gaat men vooruit, omdat men daar de beschikking heeft over geld en goe de trainers kan aantrekken. Die moe- ten uit het buitenland komen, maar j wij hebben er geen geld voor. Een sporttoto is de enige oplosing. Als wij weer een Norris zouden krijgen, 1 zou ons hockey weer aan de top ko- j men. 1 Ook Rein de Waal, de oud-coach van de Nederlandse hockeyploeg, weet de teruggang in de Nederland se sport aan geldgebrek. „De sport heeft zich gespecialiseerd. Als er specialisten aan het hoofd komen, dan zal dat internationaal vruchten afwerpen. Ik ben er heilig van over tuigd, dat een land met tien miljoen inwoners de top moet kunnen berei ken. Maar daarvoor is geld nodig. Met liefhebberij kom je er niet meer. Toon Schroder bedankt als voorzitter. Theo Bonants wordt door hem candi- daat gesteld om „de Brabantse voor te zitten" In de Veemarkt-cantine te 's-Hertogen- bosch vond zaterdagmiddag de jaarverga dering plaats van de KNVB-afdeling Nrd.- Brabant, de grootste afdeling in de KNVB met haar bijna 70.000 leden. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, Toon Schroder, welke ditmaal voor de 32ste maal als voorzitter optrad, de gebeurtenissen van het afgelopen ver enigingsjaar. Het was een voorspoedig jaar, zonder schokkende gebeurtenissen. De jeugd- en bedrijfsvoetbal kende een grote groei, ter wijl het zaterdagvoetbal niet erg goed gaat. Er is een gebrek aan verenigingen in het zaterdagvoetbal en toch is het zeer belang rijk dat deze clubs speelgelegenheid heb ben, zij hebben er recht op en ook zeer zeker om principiële redenen. De heer Schroder deed dan ook een voorstel om de zaterdag-verenigingen ook aan de bekerwedstrijden deel te laten ne men. Na te zijn ingegaan op het schoolvoetbal, de naar de bomen, die nu zwak zicht baar waren in het maanlicht; hij zag, hoe dicht begroeid de bodem was met struikgewas en slingerplanten, en een bezorgde uitdrukking kwam op zijn gelaat. Dan meende hij vastbesloten: „We moeten hem vinden, Jules. Hij mag in geen geval weer gevangen worden, om daarginds doodgeschoten te worden en in een zak voor de haaien gesmeten te worden." „Juist", stemde Jules toe, „we moeten hem vinden, zoals U zegt, en spoedig, want anders is hij ten dode opgeschreven. Kom, laten we samen gaan zoeken, misschien is hij maar een klein eindje weggegaan." En samen zochten zij hun weg tussen de bomen. HOOFDSTUK III. Het was ochtend. Er hing een zwa re damp over de zee, en de oranje kleurige zon toverde fantastische tinten op het woelige water, waar over het jacht zich langzaam voort bewoog. De man aan het dieplood, riep met eentonige tussenpozen de gemeten diepte af van de voorplecht, terwijl Harborough en Jules de Apa che met verrekijkers de kuststrook afzochten. Af en toe richtten zij hun kijkers op een motorboot dichter bij de oever, waarvan de bemanning zich blijkbaar met dezelfde bezigheid on ledig hield. sprak de heer Schroder de wens en hoop uit,, dat ook in Breda het volgend jaar door de gemeentelijke instanties volledige medewerking gegeven zal worden. Op de consuls deed de voorzitter een be roep de terreinen niet zo vlug af te keu ren, dit stagneert de competitie. Over de toto, die de afdeling Brabant de grootste winst bracht, sprak de voorzitter (tevens voorzitter KNVB), dat de uitspraak van de Hoge Raad nog niet beslist is. De strenge toto-voorschriften zal de KNVB handhaven en niet schromen bij 'n over treding onmiddellijk 'n toto-verbod voor die verenigingen op te leggen. De kampioensdiploma's werden uitge reikt, terwijl 'n minuut stilte in acht geno men werd voor hen die het afgelopen ver- enïgingsjaar de afdeling Brabant ontvielen. Dank bracht de heer Schroder aan de heer A. v. d. Dobbelsteen voor het op zeer overzichtelijke wijze samenstellen van het jaarverslag. Met de mededeling dat „de Brabantse" op 17 december 1959 haar 60- jarig bestaan viert en dat bij dit jubileum alle verenigingen betrokken moet worden, werd deze „inleiding" besloten. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heren Ch. Baeten, A. Hendrikx, H. Hopster en A. v. Rijs wijk. Allen werden herbenoemd. De heer Ploegmakers had enige tijd ge leden zijn zetel beschikbaar gesteld aan de heer H. Hopster (ex-voorzitter KNVB), zo dat nu de clubs uit Oost-Brabant zonder 'n vertegenwoordiger in het bestuur zaten. Jan Panis, een der nestors van het Bra bantse voetbal, had hierom gemeend zijn zetel in het bestuur beschikbaar te moeten stellen voor 'n afgevaardigde uit Oost-Bra bant. De heer Schroder bracht het scheidende bestuurslid de heer Panis dank voor de diensten aan de afdeling bewezen. Meer dan 35 jaar had Panis zitting in het afde lingsbestuur. De collega's hadden volle waardering: gij waart een wijs man, wiens raad goed was, zei de heer Schroder. De heer Panis dankte de verenigingen voor het in hem gestelde vertrouwen in de afgelopen jaren en concludeerde dat het offer van aftreden genomen was voor de argumentatie dat ook de clubs in Oost- Brabant recht hebben zich vertegenwoor digd te zien. Met 'n wens voor allen, dat de toekomst het beste mag brengen, nam de heer Panis afscheid. Afscheid van Toon Schroder. Toon Schroder, 32 jaren voorzitter van de afdeling Brabant, nam afscheid met 'n rede waaruit wij het volgende concluderen: De afdeling is een deel van m'n leven geworden, altijd heb ik het werk met vreug de gedaan, de plichten als voorzitter van de KNVB en voorzitter van de afdeling Brabant zijn zo groot, dat ze haast niet te volbrengen zijn. De functies van beide voor zitters is niet langer te combineren. De opvolge aldus de heer Schroder, moet over vele capaciteiten beschikken. Veel tijd is er nodig geweest om de juiste man te kiezen. Met Mgr. Bekkers was overleg ge pleegd om te komen tot een candidaat welke ook voor de katholieke verenigingen aanvaardbaar zou zijn. De heer Schroder vroeg de clubs hem te steunen bij de candidaatstelling van de heer Theo Bonants, Tilburg, welke lange tijd in het bestuur van Willem II zitting had en een der hoofdfiguren is van de N.C.B. VOORSTEL. Nu het zwemseizoen en ook het roeien afgelopen is, breekt een pe riode aan, waarin het wel eens mo gelijk is dat de roeivijver en andere wateren ten gevolge van de vorst dichtvriezen. Daar vele mensen overdag niet in staat zijn dan de ijzers onder te binden, zouden zij toch gaarne van deze sport genie ten. De roeivijver biedt dan een uit stekende gelegenheid. Het ontbreekt echter aan één ding. Er is niet vol doende verlichting; het is er zelfs donker bij bewolkte hemel. Indien de gemeenteraad eens in overwe ging neemt vroegtijdig zo niet schijnwerpers, dan wel verlichting aan te brengen, is het billijk een kleine vergoeding te eisen in de vorm van entree-gelden. Harry Mood. Geschoren en gekleed in een wit zeilcostuum, was Jules niet meer te herkennen als de ontvluchte gevan gene van de vorige avond. Slechts zijn met scheuren doorploegde han den, zijn zenuwachtige gebaren en zijn koortsig-geel gezicht had de zoe kers op het spoor van zijn identiteit kunnen brengen. Na een lange tijd van zwijgen was het Harborough, die de stilte ver brak. „Zou het niet mogelijk zijn, dat ze hem vannacht toch gevonden hebben, Jules?" „Ik denk van niet", meende Jules snel. „Dan zou die boot „Ze kunnen nog naar jou aan het zoeken zijn, en naar de anderen". „Dat is mogelijk, maar toch ge loof ik niet dat ze Langdon vannacht gevonden hebben. Bedenk dat de boot mij volgde, evenals de mannen op het strandze schenen er niet aan te denken, mijn schuilplaats te on derzoeken." „Wat kan er dan met hem gebeurd zijn?" „Ik denk, dat, terwijl ik weg vluchtte, Langdon weer bij kennis is gekomen, en zich voor alle veiligheid dieper in het bos heeft verborgen. Hij zal de motorboot in de gaten ge kregen hebben, terwijl ik in geen vel den of wegen te bespeuren was, zo dat hij niet kon begrijpen hoe hij op De verkiezing kan niet door mij geschie den, daar deze op reglementaire wijze moet plaats vinden; toch hoop ik, aldus de KNVB-voorzitter, dat U de candidaat zult willen aanvaarden. Met een rondvraag, waarvan zeer druk gebruik gemaakt werd, kon de heer Schro der zijn laatste jaarvergadering van „de Brabantse" besluiten. In de loop der jaren is; het toe dienen van versterkings- en genees middelen, o.a. voor ons pluimvee, in een eenvoudiger vorm, zeer toege nomen, Bovendien maakte de we tenschap aanmerkelijke vorderingen op dit gebied. Ik vond in een pluimveeblad, ge dateerd 20 aug. 1925, onderstaand artikel van de heer v. Weeren, waaruit blijkt dat reeds vroeger gro te waarde werd gehecht aan het ge bruik van levertraan, ook voor pluimvee. In de nieuwe spelling neem ik dit artikel onveranderd over. Levertraan, haar waarde voor ons pluimvee. Onder de sedert talloze jaren be kende en, veel gebruikte huismidde len, bekleedt de levertraan een eer ste plaats, en een zeer eervolle te vens. Vele mensengeslachten ge bruikten haar in hun kinderjaren en dankten er hun betere lichaams- groei, hun krachtiger constitutie aan. Ook toen reeds kwam men tot de gevolgtrekking, dat er in de le vertraan krachtstoffen moesten wo nen, die niet alleen op het mense lijk organisme, maar ook op 't dier lijk lichaam van hoogst nuttige in vloed waren. In die langvervlogen dagen toch was het reeds gewoonte geworden b.v. aan de jonge hondjes die plaats gekomen kon zijn. Zijn eer ste gedachte was naturlijk zichzelf in veiligheid te stellen; een veiligheid die hij alleen kon vinden in het bos achter zich." „Maar we kunnen toch onmoge lijk overdag in het bos gaan zoeken, met die kerels in onze nabijheid. Ze stellen toch al veel te veel belang in dit jacht!" „Lieve hemel, ja. Maar ik geloof, dat we toch niet veel succes zouden hebben, zelfs al konden we gaan zoeken. Als Dudley in staat was, vooruit te komen, is hij op het ogen blik zeker al een heel eind uit de buurt; U weet dat hij vertrouwd is met deze streken." „Dat is waar", stemde Harbo rough in gedachten verzonken toe. „Als we in de gevangenis onze plannen voor de ontsnapping bespra ken, verzette hij er zich altijd heftig tegen de kust te volgen, maar be weerde steeds dat het oerwoud de veiligste plaats voor ons was. We wisten bovendien uit de verhalen van lieden, die reeds eerder ontvluch tingspogingen gedaan hadden, dat als we zouden willen landen op Ne derlands gebied, of verderop in de Engelse kolonie, we door de over heid' vastgehouden zouden worden tot de Fransen ons weer kwamen ha len. (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 2