DRUNEN l t La/wukt> f />&eL Waalwijkse en Langstraaise Courant a A F W E Z I G Pr. v. d. Wouw ESshoui yiijiïieii Neusden Sprasig-CapeSIe Capelle Waspik I MAANDAG 22 SEPTEMBER 1958 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tieten Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 74 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Gironummer 50798 Advertentieprijs 10 cent per m.m. Abonnement: Contract-advertenties; speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002 Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES „ECHO" Ontspanning en ontwikkeling bij de K.A.B. Ontspanning en ontwikkeling bij de K.A.B. is voor de K.A.B.-afdeling Drunen, bij de samenstelling van haar winterprogramma, het hoofd motief geweest. Er zullen in het ko mende seizoen een 34al avonden worden gegeven, die zeer zeker de belangstelling van de leden zullen krijgen. Zo komt in oktober pater Arnol- dus van Onzenoort spreken over de Heemkunde; in november komt de Bondssecretaris van de Bossche Bond spreken over de duurzame werkgelegenheid in Nederland, en in december komt pater Francino spreken over het onderwerp „De mens in de technische maatschap pij". Allemaal zeer interessante en ook actuele onderwerpen, terwijl de sprekers er stuk voor stuk borg voor staan dat het onderwerp op een zeer boeiende en bevattelijke wijze zal worden behandeld. Natuurlijk vormt op deze avonden de spr. de hoofdschotel, maar men is ook ernstig van plan de omlijsting zó te maken dat het voor iedereen die deze avonden bezoekt, naast een ontwikkelingsavond ook een ont spanningsavond zal Zijn. Men wil dit bereiken door het scheppen van een gezellige en goede sfeer, terwijl de toneelgroep O.N.A. van de KAB reeds heeft toegezegd iedere avond met een één-acter voor het voetlicht te komen. Wij hebben voor het ko mende seizoen van het programma van de K.A.B. goede verwachtingen. De afdeling Drunen zal in het ko mende seizoen op deze ontspannings- en ontwikkelingsavonden ook bij zondere aandacht gaan besteden aan de verspreiding van het goede boek. Zij biedt daarvoor haar leden de „Lanteern-reeks 1958/'59; op iedere ontwikkelingsavond zal in een daar voor bestemde stand de boekenserie van de „Lanteern" te zien en ver krijgbaar zijn, terwijl daar ook alle inlichtingen omtrent deze boeken verkrijgbaar zijn. Voor deze „Lan teern-reeks", die ontspannings-, stu- iWWVWVVMWAMWVW van 27 september tot 12 oktober Voorgeschreven geneesmid delen tijdig aanvullen Practijk wordt waargenomen door Dr. VERHAAK die- en jeugdboeken brengt, is voor de K.A.B.-leden ook een speciaal spaarsysteem ontworpen. Hierover zullen eveneens alle inlichtingen worden verstrekt, Vervolgens zal deze winter door de K.A.B. afzonderlijk, of in samen werking met de R.K. Jeugdcentrale, een St. Nicolaasfeest worden geor ganiseerd. Verder vernemen wij nog dat er momenteel ernstige plannen bestaan om te komen tot de oprich-, ting van een K.A.J. De leiders voor deze K.A.J. zijn inmiddels aange zocht. Wij hopen dat de K.A.B.-af deling Drunen in de oprichting van een K.A.J. geheel moge slagen. Gevonden en verloren. Bij de Rijkspolitie te Drunen is kennis gegeven van het vinden van de navolgende voorwerpen: grijze loden jas; roodgelakte step; herenpolshorioge met lederen band je; trainingsbroek; oranjekleurig wollen vest; herenportemonnaie, in houd geld en sleuteltjes; portemon- naie met inhoud (kleur zwart)ring met sleuteltjes; grijze dameshoed; blauw kinderschortje; groene da mesrok; kinderstep, met achter dub bele wieltjes; damespolshorloge met doublé bandje; bril met donkerbruin montuur; blauwe damesregenjas. Verloren: een paar zwarte schach ten van hoge schoenen; klein zwart strooien hoedje; kettinkje met gou den kruisje; wit wollen kindervest je; 2 ploegstrengen; lederen fietstas met handdoek en zwembroek; blauw zwembroekje met bandhanddoek; bruine portemonnaie m. inhoud, on geveer 6.herenregenjas; dames regenjas; kartonnen doos, inh. plas tic wasmanden; postzegels en ra dio-zegels; portemonnaie, inhouden de enig geld, sleutel en foto; heren regenjas; kinderportemonnaie, inh. 8.kinderbakpak en badhand doek. Inlichtingen omtrent bovenstaan de te bekomen dagelijks op 't post- bureau van de rijkspolitie van 9 tot 18.00 uur. ONGELUKKIG GEVALLEN. Zondagmorgen kwam in de Grotestraat mevr. v. Velthoven zodanig met haar fiets te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Mevr. v. Velthoven kon na behandeld te zijn, naar huis terug keren. POOTTEELT-COMBINATIE. De Pootteelt-combinatie Drunen-Elshout voor pootaardappelen, hield donderdag avond in café P. Klerks een algemene le denvergadering. De pootteelt in 1958 was zeer goed verlopen. Geteeld werden de be kende rassen en de kosten bedroegen 16 en 17 ct. per kg. Ook voor het volgende jaar kwamen aanmeldingen genoeg binnen. Het volgend jaar zullen de Gebr. v. Rooij, To renstraat alhier, de teelt verzorgen. AGENDA. Maandag 22 september 8 uur Tarzan de aapmens, 14 jaar, Hoge Braken. Dinsdag 23 september 7 uur Trainen DVC-senioren. Woensdag 24 september 8 uur: Lili, alle leeftijden, Hoge Braken. 8 uur Clubavond OOO, café Elshout. 8 uur Clubavond DVP. café Klerks. 8 uur Clubavond Prins Bernhard, Hotel Royal. Donderdag 25 september 7 uur Trainen DVC-junioren. 8 uur Cantabile-repetitie, zaal café Els- hout. 8 uur Sociëteit Duin-Dorst, Hotel Royal. VRIJWILLIGE BRANDWEER. No. 8 op de Landelijke Brandweer wedstrijden. De Vrijwillige Brandweer onder com mando van de onder-commandant de heer H. Portier, werd zaterdag op de Landelij ke Brandweerwedstrijden welke te Roosen daal werden gehouden no. 8 in de tweede afdeling met 649 punten. Van de deelne mers uit de Provincie Noord-Brabant werd Drunen no. 1 op deze landelijke wedstrij den, welke gehouden werden onder auspi ciën van de Vereniging van Brandweer commandanten en waaraan alleen mogen deelnemen de Kringkampioenen. De brand weer uit Drunen werd dit jaar in de tweede klas kringkampioen. Het behalen van dit kringkampioenschap in de op een na hoog ste afdeling, is op zichzelf al een prestatie voor een vrijwillig corps. Dat de algemene prestaties op de landelijke wedstrijden, waar uiteindelijk de kampioenen komen, zeer hoog waren, blijkt wel uit het feit dat Drunen, die no. 8 werd geklasseerd een gemiddeld punten-aantal van 8 behaalde. In de tweede klas deden 28 corpsen mee. Drunen eindigde dan ook vrij vooraan. Proficiat. EEN STUKJE VERGETEN DRUNEN. Het klinkt vrij paradoxaal, maar het is niettemin een feit, dat midden in Drunen een stukje Drunen ligt, dat blijkbaar totaal vergeten is. Dit vergeten is ditmaal ge schiedt door de Provinciale Waterstaat. De zeer drukke en voorheen zeer gevaar lijke Grotestraat is n.l. door de Provinciale Waterstaat prima verbeterd. Vanaf de Re mise tot aan het centrum werden de zeer gevaarlijke kinderkopjes, welke de oorzaak waren van een record aantal slipgevallen, vervangen door klinkers. Ook vanaf de Eindstraat tot ongeveer ter hoogte van de schoenfabriek „Fedra" werd deze verbete ring doorgevoerd. Het wérk werd door de fa. Clement uit Rosmalen keurig en snel uitgevoerd. Nu zijn blijkbaar de stenen (of het geld) op, want vanaf de schoenfabriek Fedra tot aan het centrum, pl.m. 800 meter, zijn de gevaarlijke kinderkopjes blijven lig gen. Het is juist op dit traject dat in het verleden vele en naar verwachting in de toekomst nog vele, slipgevallen zullen voor komen. Het traject in de Langstraat vanaf Nieuw- kuijk tot Waalwijk, heeft de laatste jaren vele verbeteringen ondergaan. Een prach tige nieuwe weg tussen Nieuwkuijk en Dru nen, 't vervangen van de kinderkopjes door klinkers in de Grotestraat en de Eindstraat, de nieuwe weg in de Overlaat, terwijl nog voor de winter over dit gehele traject de verlichting aan de behoefte zal worden aangepast. Jammer dat men midden in Drunen, waar zowel het doorgaand verkeer als het plaatselijk verkeer zeer intensief is, vergeten moest worden. K. A. V. De Kath. Arbeids Vrouwenbeweging afd. Drunen heeft naar wij vernemen voor het seizoen 1958/'59 weer een fraai en zeer druk programma. Vanaf oktober tot en met april zal n.l. iedere maand een ontspan nings-, ontwikkelings- of voorlichtingsavond worden gegeven. Wij hopen het volledige programma met de resp. data in ons vol gend nummer te kunnen vermelden. ANJERACTIE 1958. De Anjeractie t.b.v. het Provinciaal An jerfonds beloofd dit jaar in Drunen een succes te worden. Zoals bekend steunt en stimuleert het Provinciaal Anjerfonds door middel van subsidies etc. het culturele le ven in onze provincie en is als het ware een onderafdeling van het landelijk Prins Bernhardfonds.. Zondagmorgen maakte de Harmonie De Volharding een muzikale wandeling door onze gemeente, waarbij gelijktijdig speldjes te koop werden aangeboden. A.s. zaterdagavond om 8 uur zal in de Hoge Braken een Anjeravond worden ge geven, waaraan zal worden medegewerkt door de R.K. Harmonie Beatrix, de ge mengde zangvereniging Cantabile en de toneelvereniging ONA en de RKJB.. Naar verwachting zullen velen zeer zeker de gelegenheid aan willen grijpen om de eigen verenigingen eens te zien optreden en daarbij tevens het werk en streven van het Prov. Anjerfonds te steunen. Het programma voor a.s. zaterdag is als volgt Muziek verzorgd door de R.K. Kon Erk. Harmonie Beatrix: De Garde, Mars C. J. N. Cori Müllerdall Fernand Mertens Schubert's Rosamunde Fr. Schubert March of Triumph C. J. N. Cori Zang door de Gemengde Zangvereniging Cantabile: Dir Seele des Weltalls (met solo) W. A. Mozart Koor der Matadoren G. Verdi An der Schonen Blauen Donau, J. Strauss Im Weissen Rossi Benatzky Toneel, toneelverenigingen O.N.A. en R.K.J.B. Een huis vol gekken, Walther Hageveld De dubbelganger Henri van Hoof Entreebewijzen zulen in de loop van deze week huis aan huis worden aangeboden. Voab - RKDVC 2-4. Ook de tweede wedstrijd van RKDVC in deze competitie werd een overwinning. En het succes was deze keer wel zeer groot, nu zij de kopploeg in eigen huis wist te verslaan. Voor de rust was het een gelijk opgaande strijd met een iets sterker DVC. Toch was het Voab die na 25 min. de leiding nam. Maar in de 30ste min. gaf DVC het ant woord. Het is de midvoor die een voor zet van de linksback omzet in een doelpunt. Voor de rust neemt Voab weer de leiding met een buitenspel-doelpunt. Na de rust zijn de eerste 20 min. voor Voab, maar de DVC-verdediging blijft hecht en sterk. Dan komt de DVC-voor- hoede los, ze weet de zwakke plekken in de Voab-verdediging te vinden en drie doelpunten in de laatste helft van deze wed strijd stelde de DVC-overwinning veilig. In de laatste helft werd Voab geheel in de verdediging gedrukt. De goals werden gemaakt door de linksbuiten en de mid voor. RKDVC 3 speelde thuis tegen TSC 2 en moest in deze ploeg haar meerdere er kennen met 5-1. De rust ging in met 3-0, hoewel DVC in de eerste 20 min. goed spel gaf. Ook na de rust speelde DVC een behoorlijke partij, maar kon niet verhinderen dat de eindstand 5-1 werd. RENNERS-NIEUWS. In de ronde van Hoofdplaat (Zeeuws- Vlaanderen), waar de beste amateurs van Nederland uitkwamen, werd Tini v. d. Lee no. 8. Hij zat de gehele ronde in de kop groep, waar hij mede de toon aangaf. Hij wist ook verschillende premies te bemach tigen. A.s. zondag nemen alle drie de ren ners deel aan de ronde van St. M.-Gestel. R.K.J.B. In café Klerks hield de RKJB afd. Els- hout haar algemene jaarvergadering. De voorzitter de heer J. Muskens opende met de Chr. groet en heette allen hartelijk wel kom. De Geestelijk Adviseur had bericht van verhindering gestuurd. De notulen, die de nieuwe secretaris, de heer H. Klijn, voor de eerste keer van de vorige vergadering moest maken, werden onder dank goedge keurd. De secretaris deelde tevens mee, dat de uitslagen van Kring-gewassen-wedstrij- den met voederbieten, aardappelen en gras land, en de uitslagen van de afd.-wedstrij den met grasland, aardappelen en spruiten, op de komende ontspanningsavond bekend gemaakt zouden worden. De kalveropfok- wedstrijd is niet tot een einde kunnen ko men, wegens het uitvallen van enkele die ren. Herinnerd werd aan de zeer geslaag de excursie naar de Expo. De sportprestaties waren in het afgelopen seizoen niet bepaald denderend geweest. Was in de voorafgaande jaren de athletiek de grote struikelblok geweest om een be hoorlijke plaats op de ranglijst te bezetten, nu waren de oefeningen minder geslaagd, terwijl de athletiek ruim voldoende was. Dit laatste was vooral te danken aan de pres taties van de heer P. Koks, die op de 100 m hardlopen en met het nummer ver springen telkens een eerste plaats wist te bezetten. Het door het bestuur opgestelde winter programma werd door de leden met en thousiasme aangenomen en getuigt van een goede geest onder de leden. Besloten werd dat er dagelijks een vertegenwoordiger van de afdeling in de H. Mis zou zijn. De roos ter zou nog bekend gemaakt worden. Ook zou men deelnemen aan de Kring-retraite die van 12 -15 dec. zal gehouden worden. Voor de godsdienstcursus, die gesplitst zal worden in een gedeelte voor de jongeren en een gedeelte voor de ouderen, zal be handeld worden het thema liefde, verke ring en huwelijk. Reeds 21 leden gaven zich op. Met de afd. Drunen zal er een cursus over veeverloskunde worden geor ganiseerd. Voor de kalveropfokwedstrijd gaven zich 12 leden op. De sportleider de heer H. v. Huiten, zal met medewerking van de leden trachten de prestaties hoger op te voeren, en zal vrijdag 3 oktober met de lessen een aanvang nemen. Met de zorg voor het culturele gedeelte zal de technische adviseur de heer C. Klijn zich weer belasten. De bedoeling is dat met behulp van enkele leden van de Boerinnen- bond, een toneelstuk wordt opgevoerd. Ook wil men komen tot een gemengde zang club. Verder zal er een cursus gegeven woj- den in het declameren en een voor het spreken in het openbaar. Op een nader te bepalen datum zal men een z.g. oudersavond houden, waarop toneel, zang en declamatie elkaar zullen afwisse len en waarop dan alle tot de boeren- en tuindersstand behorende parochianen zullen worden uitgenodigd, om van de persoonlijke prestaties van hun kinderen en van de RKJB in zijn geheel getuigen te zijn. Medegedeeld werd nog dat zaterdag 4 oktober de aardappelen van de gehouden gewassenwedstrijd zullen worden opgehaald. PAROCHIEHUIS. De werkzaamheden in het parochiehuis zullen deze week tot een einde komen, zo dat volgende week alle zaalspelen en ver gaderingen evenals de danscursus gewoon door kunnen gaan. TAFELTENNIS. Aan het door de tafeltennisclub PTT te Den Bosch georganiseerde tournooi op zon dag 28 sept. zal door vijf heren en een da me van de Smashers worden deelgenomen. AGENDA. Woensdag en zaterdag trainen tafelten nisclub. Dinsdag repetitie gem. zangver. Donderdag volleybal. Zondag repetitie van de fanfare. KORFBALCLUB NEVER DOWN. Zondag 28 september begint de Korfbal competitie district Den Bosch. Never Down zal met 6 twaalftallen aan de competitie deelnemen. De indeling is als volgt le klas Altior; Celeritas; Deuteren; Blauw-Geel; JCHH; Never Down. 2e klas Altior 2; Concordia; Avanti; Nuland; Blauw-Geel; NeverDown. 4e klas A Celeritas A; Concordia A; Avanti A; JCHH A; Never Down A; Ne ver Down B. 4e klas B Altior A; Deuteren A; Avan ti B; JCHH B; Never Down C; Never Down D. WEDVLUCHT. Zondag hield de Postduivenvereniging de Zwaluw een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Neufvilles België, afstand 154 km, los 9 uuf, eerste duif 10-39-1, laatste prijswinnende duif 10-45-44. Uitslag in vol gend nummer. JEUGDTONEEL. Zondag 21 september presenteerde het Leids Jeugdtoneel in hetPatronaatsgebouw: Bulletje en Bonestaak, klucht in 4 bedrij ven. De geheimzinnige avonturen van Bul letje en Bonestaak, een roffelvuur van vreugde. Een stampvolle zaal wist zich ge noeglijk te vermaken met het zeer goede spel van de Leidse jeugd. VOETBAL. RKTVV - Vlijmense Boys 4-2. Zondag 21 sept. speelden de Vlijm. Boys een uitwedstrijd tegen RKTVV uit Tilburg. De Boys gingen met een groot aantal sup porters naar Tilburg, die moesten toezien dat de Boys hun tweede nederlaag incas seerden. Het was ondanks het slechte weer toch nog een behoorlijke wedstrijd. Maar de RKTVV-voorhoede was productiever en maakte 4 doelpunten tegenover de Boys maar twee. RONDE VAN POLEN. De Nederlandse renners waren in de 8e ronde van Polen weer in de voorste gelede ren. Geldermans was de 8e, Ehlen werd 4e. De Nederlandse renners verbeterden al len hun plaats, zodat Geldermans 15e, Eh len 20e en van de Ven 40e werd. De negende etappe bracht weer succes. Van de Ven uit Vlijmen werd in de 9e etappe 5e, Ab Geldermans werd 6e. Gel dermans ging hierdoor naar de 11e plaats, van de Ven is naar de 36e plaats opge klommen. De laatste twee etappes zijn de Holland se renners weer sterk naar voren gekomen en verschillende plaatsen in het algemeen klassement omhoog gegaan. Dinsdag is van de Ven weer thuis en kunnen wij in het volgend nummer meer over de ronde van Polen mededelen. COLLECTE-OPBRENGST. De collecte welke dezer dagen in de ge meente werd gehouden voor het fonds Draagt Elkanders Lasten, bracht f 112.64 op. EHBO-CURSUS. Bij voldoende deelname zal in de komen de wintermaanden door de plaatselijke af deling van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. weer een cursus worden gegeven. Opgave en inlichtingen hiervoor bij Singel 21 en Herptsestraat 3. BALLONNENWEDSTRIJD. Eindelijk is het dan zover dat de uitslag bekend kan worden gemaakt van de bal lonnenwedstrijd voor de jeugd, welke in het kader van de Vakantie-feestweek 1958 op 16 aug. j.l. werd gehouden. Van de 200 ballonnetjes welke op die dag werden op gelaten kwamen 70 kaarten terug, waarvan 1 uit Polen, 44 uit West-Duitsland en 25 uit het oosten van ons land. De eerste prijs, een prachtige pop, werd gewonnen door Elly de Bont (5 jaar), haai ballonnetje werd teruggevonden in Tarno- wo Podgorne (Polen). De tweede prijs, ook een mooie pop, werd gewonnen door Henny Sprengers, haar ballonnetje kwam in Kreis Gifhorn (West-Duitsland) terecht. De derde prijs, een trommel en een toe ter, was voor Tonny Schuurman, wiens bal lonnetje landde in Kemme bij Hildesheim W.-Duitsland. Verder kregen nog troostprijzen: A. en G. Verharen, Paula v. d. Ouden, C. Store- hart, Mary Wolffensperger, Hanny Ver donk, Tommy van Bijnen; Leo Buys, Ben ny van Wijk, Han, Keesje en Marja Tim mermans, H. Kamerman en José van En gelen. Hun ballonnetjes waren ook allen in West-Duitsland terecht gekomen. VERBOUWING WONINGINRICHTING S. REMPT EN ZONEN. De van ouds bekende zaak in meubelen en stoffering van de firma S. Rempt en Zn. aan de Raadhuisstraat alhier, heeft een verbouwing ondergaan, waarmede de heren Rempt tonen met hun tijd mee te gaan. De winkel is geheel gemoderniseerd en heeft een grote uitbreiding ondergaan; een gedeelte van de woonruimte is bij de win kel getrokken, zodat het hele voorpand nu is ingericht voor het etaleren van meubelen en alles wat tot de woninginrichting be hoort. Het pand kreeg een tweede grote etalage, die de belangstelling van het pu- Nog weer even de jeugd, beste mensen, die ons allen zó na aan het hart ligt, dat wij haar telkens weer in het middelpunt van onze warme be langstelling plaatsen. En terecht, want-het is heerlijk en een groot ge luk jong te zijn. Maar niet minder heerlijk is het ervoor te zorgen, dat de jeugd ook inderdaad jong kan zijn, hetgeen een taak of beter ge zegd een plicht van de ouderen is, want de jeugd heeft er recht op jong te kunnen zijn. Jong kunnen zijn betekent onder meer kunnen spelen, zich kunnen uitleven in de duizend en een fanta sieën van het spel. Voor het spel zijn echter speelgelegenheden nodig en daarmee bedoel ik dan niet de straat, want een (noodgedwongen) op straat spelende jeugd doet alle ouders hun hart vast houden. Veilige speelgele genheden moet de jeugd hebben, waar ruimte gepaard gaat met veilig heid. Dergelijke speelgelegenheden stelt menige gemeente - en vooral de ge meenten met een grote oude, dicht bebouwde stadskern - voor grote problemen, hetgeen dan tevens wil zeggen, dat de overheid oog heeft voor de behoefte aan speelgelegen- heid bij de jeugd. Er wordt dan ook praktisch geen uitbreidingsplan meer ontworpen of er zijn een of meer speelterreinen voor de jeugd in ge projecteerd. In onze gemeente, die ik overigens helemaal geen te geringe belangstel ling voor de jeugd wil verwijten, zijn me echter toch twee tekorten in het vlak van de speelgelegenheid opge vallen. Tuindorp-Besoijen, dat een dikke 100 woningen omvat, wordt een riante wijk met veel groen en fraai aangelegde plantsoenen. Voor de tientallen kinderen, welke deze uitbreiding binnenkort gaan bevol ken, kan ik echter nergens een speel gelegenheid ontdekken. Dit is temeer te betreuren omdat de omgeving daar toch al praktisch geen speelgelegen heid biedt. Nu ligt er echter tussen de woningen aan de westzijde van de Besoijensestraat en de woningen aan de oostzijde van de Berkenrodelaan een smalle strook weiland, die prach tige mogelijkheden biedt om hier voor de kleintjes een speelgelegenheid aan te leggen. In het nieuwe uitbreidingsplan Bloemenoord heb ik ook geen spe ciale speelgelegenheden voor de jeugd kunnen vinden. In het centrum van dit plan is weliswaar een groot en fraai plantsoen geprojecteerd, maar het zal wel de bedoeling zijn, dat dit aan zijn bestemming (een lust voor het oog) blijft beantwoorden, zodat daar de jeugd ook niet naar hartelust zal kunnen ronddartelen. Nu is het wel zo, dat in de hoek Bur gemeester Smeelelaan - Olympiaweg e'en park met speeltuin is geprojec teerd - waarvoor men het gemeen tebestuur zeker erkentelijk moet zijn - maar voor de kleintjes is dit toch in bepaalde omstandigheden wel wat te ver van huis. Moeders vinden het zo heerlijk om de kleinen vlak bij huis te hebben en toch veilig. Zou dit niet te bereiken zijn door hier en daar tussen de huizenrijen eenvoudi ge, kleine speelgelegenheden te ma ken, een zandbak, een klimrek 'en meer van dergelijke eenvoudige din gen, waarmee de kleinen zich koste lijk kunnen vermaken en ivaarmee men in de grote steden dankbare re- j sultaten heeft bereikt. Het zijn zo maar enkele-ideeën, die waarschijnlijk al bij veel ouders door het hoofd gespeeld hebben, om dat hun kinderen hun veel dichter aan het hart liggen dan welk stads- schoon ook. HANNIBAL. bliek zal trekken en dit zal noden tot een bezoek aan de achter de winkel gelegen toonzalen, waar een uitgebreide collectie meubelen enz. tentoongesteld wordt van de modernste soorten. De verbouwing werd keurig uitgevoerd door de aannemers Gebr. Spierings, terwijl het geheel door de fa. Rietveld in lichte tinten werd geschilderd en door de fa. J. van Wijlen en Zn. van een moderne T.L.- verlichting werd voorzien. A.s. donderdag wordt de zaak heropend; voor bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. PRO PATRIA. De Chr. Gymnastiekvereniging Pro Pa- tria, maakte j.l. zaterdagmiddag een mars door vrijwel de gehele gemeente. Met de verenigingsvlaggen aan het hoofd, werd door de gymnasten, onder tromgeroffel en bazuingeschal vanaf het repetitielokaal naar het Oosteinde gemarcheerd, om vervolgens via Molenstraat, v. d. Duin- en Raadhuis straat naar Capelle te trekken. Pro Patria trok in hun keurige witte uniformen overal grote belangstelling. CONCERTAVOND 'T ROZEKNOPJE. De Gem. Zangver. 't Rozeknopje, het aan deze vereniging verbonden jeugdkoor, alsmede Helvoirts Gemengd Koor, hopen op donderdag 25 september a.s. een concert te geven in het stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers alhier. Dit concert is vrij toegankelijk voor iedereen. Voorts zullen medewerking verlenen enkele hoornblazers van het fanfarekorps Kunst na Arbeid. Het geheel staat onder leiding van de directeur van voornoemde koren, de heer van Gestel uit Tilburg. Het programma luidt als volgt: 1. Jeugdkoor 1. Zingen; 2 Wie zingt er mee; 3Als ik groot ben; 4 Vlag in de wind; 5 Vogel nestje; 6 Met zang naar buiten; 7 Wan dellied; 8 Lentezangen. 2. Helvoirts Gemengd Koor 1 Exsultate Dea van A. Scarlatti; 2 Herzen Chor uit Rosamunde van Schubert; 3 Largo van Handel. 3. 't Rozeknopje 1. Locus Iste van A. Bruckner; 2 Trösterin Musik van A. Bruckner; 3 Beati Mortui van Felix Mendelssohn. 4. Helvoirts Gem. Koor en 't Rozen knopje gezamenlijk 1 Chianti-lied van Gerhard Winkler; 2 Se renade van een landsknecht van Orlando di Lasso; 3 Domine salvam fac Reginam, van A. Giessen; 4 Barcarolle uit Hoffman's ver tellingen, van Offenbach; 5 O Pepita (Ko mische serenade) van A. Müller; 6 Die Ehre Gottes, van L. van Beethoven; 7 Preis und Ambetung van J. Ch. H. Rink. Deze beide laatste nummers zullen wor den uitgevoerd met koperbegeleiding. Verder zal de Tilburgse zangeres mej. Corry Versteden enkele liederen ten gehore brengen van Mozart, Schubert en Catharina Valente. Deze zangavond mogen wij wel in ieders belangstelling aanbevelen. Een be zoek a.s. donderdagavond aan het Stations koffiehuis is zeer zeker de moeite waard. VAL VAN TRAP. Mej. E. d, Visser viel vrijdagmorgen van een trap met het gevolg dat zij haar heup brak. Dr. Wijffels die de eerste hulp verleende achtte overbrenging naar het zie kenhuis te Den Bosch noodzakelijk. P.V. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart gevestigd in café de Witte Brug alhier hield zondag een wed vlucht vanuit Neufvilles, over een afstand van 143 km. De uitslag was als volgt: C Blok 1; A v Beek 2, 10; J v Helden 3, 8; A Versteeg 4, 6; C Boer 5; M v Peer 7; P Nieuwenhuizen 9. A.s. zaterdagmiddag tot 3.30 uur inman- den voor de z.g. „potten-pannen-vlucht". Zij die geen duiven zetten hebben geen recht op een prijs. NIEUWE DIRECTEUR. Met ingang van 1 oktober a.s. is de heer van der Heide uit Vlijmen benoemd tot directeur van het fanfarekorps Sirena te Vrijhoeve-Capelle. MIDGETGOLF. Op de te Oisterwijk gehouden open kampioenschappen midget-golf is de heer C. A. Quirijns als nr. 7 ^ëindigd. SPORTMIDDAG. De onderlinge sportmiddag welke de RK JB-verenigingen van Raamsdonk en Waspik zondagmiddag zouden houden, moest van wege het slechte weer worden uitgesteld. Dit evenement zal nu plaats vinden op zon dagmiddag 28 september op de doorvoor vastgestelde plaats en tijden. VOETBAL. Raamsdonk - White Boys 2 - 1 Het eerste elftal van de voetbalclub Whi te Boys uit Waspik-Boven heeft het zondag in haar uitwedstrijd tegen Raamsdonk niet tot winst kunnen brengen. White Boys leed een 2-1 nederlaag. Overigens is deze uit slag wel iets geflatteerd, want het spel van White Boys was zeker niet minder dan dat van Raamsdonk. Het was dan ook bijzonder sneu voor de rood-witten dat hun keeper beslist een off-day had, waardoor Raams donk na de rust tweemaal kon doelpunten op een manier die voor een competitiewed strijd werkelijk wat te eenvoudig aandeed. In de 2de helft heeft White Boys overi gens nog enkele keren de kans gehad de stand op gelijke voet te brengen, maar de geboden kansen werden niet benut. Ging de overwinning evenwel naar Raamsdonk, de ruststand was voor White Boys, 0 - 1door een doelpunt van Goof Smits. Waspik - Right 'Oh 3-3. In de ploeg van Waspik, die zondag thuis tegen Right 'Oh uit G'berg voetbal-

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5