Voetbal KAATSHEUVEL Tocht van Ouden van Dagen WAALWIJK 104 Pnt. brachten St. Crispijn in de ere-afdeling een uitstekend geslaagde middag. DANSLESSEN 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 SEPTEMBER 1958 6 aanvang 28 september Hotel SMIT Kaatsheuvel UW MENING Grandioze promotie: In 5 jaar van tweede naar ere-afdeling. pleegde in een modderballet, zit een be hoorlijke dosis vechtlust. Dat bewezen de blauwwitten door een 0-3 achterstand weg te werken en zo uit een ogenschijnlijk ver loren partij voetbal toch nog een winstpunt behaalde. Bij de rust was de stand al 0 - 2 en toen Right 'Oh in de tweede helft nog maals wist te scoren leek de zaak voor de Bergenaren beklonken. Maar Waspik dacht daar blijkbaar anders over en door twee doelpunten van Willy Vervoort en een schot van grote afstand van Piet Schellekens kwam Waspik weer naast Right 'Oh. In de laatste fase van de strijd werden beide doe len nog enkele keren onder vuur genomen, maar verder dan het half dozijn bracht men het niet meer. BOERENJEUGDDAG. Op de terreinen achter de Coöp. Zuivel fabriek Raamsdonk - Waspik vond zater dag de boerenjeugddag plaats van de RK JB en RKBB verenigingen van Raamsdonk en Waspik. Een en ander was door de Raamsdonkse verenigingen tot in de puntjes georganiseerd en verzorgd. De melkwed- strijden welke wegens het slechte weer in de opslagloods van de zuivelfabriek moes ten worden gehouden, werden gejureerd door de heer Heystek, ass. zuivelconsulent voor N.-Brabant en door de heer A. v. Ham uit Dongen. De uitslag was hier: 1 T Broek mans Raamsdonk; 2 Rie Verschuren Was pik; 3 Rie Kamp Waspik. De kalveropfokwedstrijd, gejureerd door dhr. P. Bastiaanse, ass. van het veeteelt- consulentschap v. N.-Br. en de heren P. de Bont en B. van Steenoven, werd gewonnen door Joachim Kamp Waspik met 117V2 pt. De verdere uitslag luidt aldus: 2 Rie Ver schuren Waspik 117V2, 3 Jan Kamp Was pik 116, 4 Jan v. Strien Raamsdonk 1145/2, 5 T. Kamp Waspik en N. v. Strien Raams donk beiden 114 pt., 6 Kees Bink Raams,- konk II3V2, 7 L. Biemans Waspik 11354, 8 Piet Verschuren Waspik 112V2, 9 J Kamp Waspik, 20 N. v. Dongen Raamsdonk bel den 1115/2 pt. Bij de fraiswedstrijd ging de overwinning naar Ton Zijlmans Waspik, 2 N. Hooij- maijer Raamsdonk, 3 H. Wagemakers Was pik, 4 J. van Hooren Waspik, 5 W. Kamp Raamsdonk. De uitslag van de trekkerbe- hendigheidswedstrijd luidt aldus: 1 A. Lan- gerwerf Waspik 138 pt.; 2 J Verschuren Waspik 136; 3 B. van Steenhoven Waspik 133; 4 W. de Wit Waspik 131; 5 P Ver schuren Waspik 130.5/ï6 P. van Strien, Raamsdonk 130; 7 J. de Bont R'donk 122; 8 T. Oerlemans 122; 9 T. Broekmans R'donk en 10 J Schoenmakers R'donk. 's Avonds werd een gezamenlijke koffie maaltijd gehouden in het jeugdhuis te Raamsdonk. Tijdens deze nuttige bezigheid bracht de heer Bastiaanse verslag uit van de kalveropfokwedstrijd. Hij prees de lief hebberij voor en de zorgen besteed aan de kalveren en zei o.m. dat er een grote groei te constateren was in de veefokkerij. De dag werd besloten met een cabaret dansavond in zaal Nieuwenhuizen, waar ook de prijsuitreiking plaats vond. De heer P. de Bont bracht hier nog verslag uit van de vee-heoordelingswedstrijd. Uitslagen hiervan: J. van Strien R'donk 935/! pt-, 2 J. Kamp Waspik 92; 3 N. van Strien R'donk 91; 4 N. van Dongen R'donk 90; 5 K. van Strien R'donk 89; 6 P. Smits Waspik 89; 7 H. van Strien R'donk 89; 8 J. Kemmeren Waspik 87; 9 K. Bink R'donk 865/2; 10 J Kamp, T. Zijlmans en N. Smits allen Waspik 855^ pt. GESLAAGD. De heer A. van Gerven alhier slaagde voor het examen vakbekwaamheid behan ger van de stichting vakopleiding meubi- leringsbedrijf. HARMONIE BEHAALDE 2e PRIJS. Zondag nam de Kon. Harmonie Volks vlijt en Volksvermaak deel aan een Fed. concours te Eindhoven. Voor de eerste keer na de oorlog gelukte het de Waspikse har monie niet een eerste prijs te behalen. De eisen welke voor een promotie naar de Vaandelafdeling worden gesteld zijn dan pok niet te onderschatten. Volksvlijt en Volksvermaak behaalde voor de uitgevoerde nummers resp. 46 en 47 pt. Een totaal dus van 93, hetgeen een dikke tweede prijs be tekende. Al is dit voor een bezetting als onze harmonie heeft beslist een fraai re sultaat, toch was het zowel voor de achter gebleven enthousiastelingen als voor de ve le supporters die de reis meemaakten min of meer een tegenvaller. Temeer omdat de mening van diversse deskundige luisteraars op het concoursterrrein zo gunstig was. Unaniem was men van oordeel dat de uit voering bijzonder goed was. De jury vond echter hiervoor nog te grote tekortkomingen om een eerste prijs toe te kennen. Haar puntenwaardering voor de beide nummers was resp. zuiverheid 8 en 8, klankgehalte 8 en 8, dynamiek 7 en 7, techniek 8 en 8, samenspel 8 en 8, opvatting en tempo 7 en 8. DEMONSTRATIE. Donderdag 25 sept. a.s. demonstreren J. Dekekrs en B. Langerwerf in hotel Van Ier- sel Van Iersel het nieuwste duitse Delligsen wonderfornuis, zowel voor kolen als voor olie. De demonstranten garanderen dat overkoken en aanbranden op en in dit for nuis is uitgesloten, terwijl boendien met dit fornuis het voedsel veel smakelijker dan anders is te bereiden met een ongekend laag brandstofverbruik. KAATSHEUVEL. DESK—ROOD-WIT 5—4 Men zou bijna wensen, dat Desk haar wedstrijden steeds in een druilerig regentje m,oest spe len, want ondanks het overvloe dig nat. dat gestadig uit 'n grau we lucht neerdaalde, werd ge start met een elan en levendig heid, hetwelk het handjevol toe schouwers en echte liefhebbers meteen de voldoening gaf, dat zij niet tevergeefs een nat pak hadden getrotseerd. Snelle open aanvallen werden keer op keer opgezet en 't duur de niet lang of W. Damen had uit een daarvan succes 10. Maar ook Rood-Wit liet zich niet onbetuigd. Vooral haar voorhoe de toonde zich uitermate ge vaarlijk en draalde beslist niet, wanneer zich de gelegenheid voordeed een schot te lossen. Het was dan ook geen verras sing, dat zij er na enige tijd door middel van Dunen in slaagde de stand in evenwicht te brengen. Snel golfde 't spel heen en weer met desk toch duidelijk in de meerderheid. Voorlopig echter zonder resultaat. Bovendien wer den vele aanvallen door buiten spel onderbroken, maar de be slissingen van de scheidsrechter 1 daaromtrent waren beslist niet feïloos. 'n Onverwacht prachtig schot van J. Damen werd door de keeper met een magnifieke zweefsprong tot corner ver werkt. "Doelpunten konden ech ter niet uitblijven en kort na el kaar brachten W. Damen en v. Mosselveld de stand op 3—1. Vlak voor rust werd deze laat ste geblesseerd en toen hij na de thee niet meer op het grasveld verscheen bleek dit een geduch te verzwakking. Zijn( vervanging door M. Roeien was ten enenma le onvoldoende. Geen enkele bal hebben we deze speler behoorlijk zien afwerken, terwijl hij boven dien snelheid tekort komt. Na dat Rood-Wit door Suikerbuik de stand 00 32 had gebracht, liet J. Damen ons zien waarom doorzetten zo'n belangrijke fac tor is. Een bijna onmogelijke bal wist hij nog op het nippertje te bereiken en uit zijn voorzet ver richtte W. Damen vandaag de hattrick 42. Het onvermoeide zwoegen van J. Damen werd ten slotte beloond met een doelpunt van hemzelf 52. De stand had daarmee voor Desk een zonnig aanzien gekre gen en om dat blijkbaar te ac centueren brak toen de zon door de wolken. Waar de toeschou wers plotseling vandaan kwa men is een raadsel, maar ineens was er een flinke drom. Veel plezier hebben deze overigens van hun late komst niet gehad, want ineens, was Desk niets meer. De verdediging begon te schutteren de voorhoede was nergens meer, alleen „good old" Pietje van Boxtel werkte, dat t een lust was. Toch kon ook hij niet verhinderen, dat Rood-Wit middels Dunen en de Jong nog inliep tot 5—4. Het zag er toen naar uit, dat Desk warempel nog een veer zou moeten laten. Tot overmaat van ramp begon arbi ter Huyser ook nog vreemde en aanvechtbare beslissingen te ne men. En het is heus niet zijn ver dienste, dat de wedstrijd deson danks zijn portief karakter be hield. 't Deed tenminste vreemd aan, dat hij. na een door Desk gemaakt doelpunt, eerst reso luut naar het midden wees en daarna na protest van de te genstander, aan deze een vrije trap toekende. Het was ten slot te voor Desk en z'n aanhang 'n verademing, toen het laatste fluitsignaal klonk, waarmee de twee punten definitief binnen waren. Dessers, in het vervolg voet ballen van de eerste tot de laat ste minuut. SPRANG. N1EUWDORP—NE O 7—2 Door een volkomen falen van de NEO-achterhoede kon Nieuw- dorp geen gemakkelijker over winning bedenken dan jl. zater dag. Zeker zal dat de eerste 20 minuten geen mens hebben ge dacht. Reeds na 15 minuten nam, NEG de leiding door een goed doelpunt van Chabot. Dit was volkomen verdiend, gezien het betere veldwerk der onzen. Na dat de Nieuwdorpers gelijk had den gemaakt met 'n buitenspel doelpunt, was voor hen het hek van de dam, daar door onder linge misverstanden in onze ach terhoede in 5 minuten nog drie doelpunten werden cadeau gege ven. Nog nimmer zagen wij een NEO-verdediging zo volkomen falen. Na de rust kon NEO de moed niet meer opbrengen om terug te komen en werden de laatste drie kwartier slechts een forma liteit om de tijd vol te maken. Ons 2e elftal moest de eer aan Good Luck 2 laten na een prach tig gespeelde wedstrijd. 'Ons jeugdig 3e elftal deelde de eer met Wit Zwart 2. Dit had 'n overwinning moeten zijn voor NEO daar hier zich het voor val voordeed dat een Wit Zwart speler een doelpunt scoorde door de bal en zijn schoen beide op het NEO-doél te schieten, de schoen vloog over en de bal in het NEO-doel en de scheidsrech ter kende doodleuk het doelpunt nog toe. GILZE—BERKDIJK 5—1 Het laatste kwartier voor de rust is wel 'bijzonder fataal geworden voor Berkdijk. In d'eze 15 minuten wist midvoor Aarts van Gilze zelfs driemaal de roos te treffen, nadat rechtsbinnen Pelkmans reeds in de 12e minuut de score met een verre, harde kogel had geopend. Dit alles was wel heel jammer, want juist in deze fase van de strijd zagen vfe bijzonder aantrekkelijk voetbal en had Berkdijk ongetwij feld beter lot verdiend. Vooral het spel van rechtsbuiten Sjel v. Boxtel en de beide kanthalfs Koos Koenen en Simon v. Laarhoven, dwong al- lerwege bewondering af. Ofschoon de uitslag zulks geenszins doet ver moeden, was Berkdijk in 't geheel niet de mindere van Gilze. Doch Vrouwe Fortuna scheen zich deze middag alleen maar met Gilze te bemoeien. Zien we echter de corner- verhouding 133 in het voordeel van Berkdijk, dan zal iedereen wel begrijpen dat een gelijk spel zonder enige twijfel de juiste uitslag zou zijn geweest. In de tweede helft liep het Gilze niet zo vlot meer mee, en zagen we, ondanks een 50 achterstand, nog steeds 'een fel aanvallend Berkdijk. Na 13 minuten kwam dan 't lang verwachte en dik verdiende tegen- punt. Koos Koenen gaf prima door aan André Emmers, die de keeper kansloos passeerde; 51. Zo kwam het einde van deze wed- j strijd, waarin Gilze wel iets meer kreeg dan haar toekwam. HAARSTEEG. R.K.O.J.C.Haarsteeg 13. Het moet voor de Orthenaren wel een grote desillusie zijn geweest, dat zij ook hun tweede competitiewed strijd, tegen het bezoekende Haar steeg, hebben verloren. In de on langs gespeelde wedstrijden om de KNVB-beker, sloegen zij zo'n goed figuur, dat er luide werd verkondigd dat RKOJC regelrecht op het kam pioenschap zou afstevenen. Nu ech ter de harde werkelijkheid zich voordoet, liggen de zaken heel an ders: de resp. tegenstanders doen eveneens hun uiterste best om be slag te leggen op de zo zeer begeer de punten, en nu presteert ze niet wat er door het publiek van wordt verwacht. Lang heeft het er echter naar uitgezien dat de thuisclub aan het langste eind zou trekken, want de wedstrijd was nog maar nauwe lijks 10 minuten oud, toen de thuis club de leiding nam. Een uit de ach terhoede naar voren geplaatste bal kwam bij de linksbuiten terecht, die met een korte sprint zijn directe te genstander voorbij ging en dan van dichtbij een hard schot loste, dat door doelman Kuis in eerste instan tie werd onderschept, doch 't leder kaatste van zijn lichaam weer het veld in, juist voor de voeten van d'e rechtsbuiten, die geen fout maakte: 10. Aangemoedigd door dit succes, streed de thuisclub energiek verder en meermalen zag het er voor de Haarsteeg-achterhoede niet bepaald rooskleurig uit, doch doelman Kuis bleek de grootste hinderpaal te zijn, die met inzet van al zijn krachten z'n doel voor verdere doorboring wist te vrijwaren. Maar naarmate de tijd vérstreek, wisten de gasten zich van die druk te ontdoen en ont stonden er ook aan d'e andere zijde zeer goede kansen, die echter geen enkel doelpunt opleverden. In de tweede helft demonstreerden de gastheren in het eerste kwartier weer een igroot overwicht, doch de Haarsteegachterhoede ging ditmaal niet d'oor de knieën, maar slaagde er zelfs in met goede passes haar eigen voorhoede aan het werk te zetten. Uit een vrije trap kwam tenslotte de gelijkmaker; zuiver plaatste links binnen Kivits de bal naar midvoor v. d. Heijden, die er met een listige kopstoot 11 van maakte. Toen leek Haarsteeg plotseling herboren, aan val op aanval volgde, en het ver wachte doelpunt kwam dan ook prompt. Uit een ingooi kwam de bal bij Wim Walk, die op zijn beurt een hard schot loste, d'at de Orthense doelman te machtig bleek; 12. Zeven minuten voor het einde stelde Huub Kivits de zege veilig, door er met een harde schuiver 13 van te maken, waarmee tevens het einde kwam. Als we mogen oordelen naar de uitlatingen van de vele „Oud'jes" die dit jaar weer het uitstapje, door het comité voor de achtste maal georga niseerd, hebben meegemaakt, dan is het een uitstekend geslaagde middag geweest die de reizigers genoten hebben. Het uitzonderlijk mooie herfstweer heeft ongetwijfeld het zijne daartoe bijgedragen, doch daar naast is de prima organisatie en de spontane medewerking van de auto bezitters niet zonder grote invloed geweest, en waren de woorden van dank, door de voorzitter van het co mité tijdens d'e koffietafel in „Tha lia" in Bergen op Zoom gesproken aan het adres van de autobezitters, dan ook volkomen op zijn plaats. Om goed half één begon er leven in de brouwerij te komen, toen vanuit de uiterste hoeken van Kaatsheuvel de reizigers door de autobezitters werden opgehaald om hun plaats in de Hoofdstraat in, te nemen. De ge meente-politie was als steedk pre sent voor hulp en regeling en Pm kwart over één reed de lange file auto's met twee luxe autocars van reisbureau Jan v. Dijk, westwaarts in dè richting Oosterhout, om via Breda en Etten dan noordwaarts te rijden over Hoeven, naar Ouden- Bosch, waar, langs 't evenbeeld van de St. Pieter te Rome, in de richting Oud-Gastel naar Wouw gereden werd. Met hulp van d'e gemeente politie aldaar werd de grote rijks weg gekruist, om dan langs de bui tenzijde van de mooie Wouwse Plan tage via Huibergen en Woensdrecht over de Antwerpse baan naar Ber gen op Zoom te rijden. Reeds ver buiten: de stad stond'en twee motor agenten de stoet op te wachten om deze veilig door het drukke zater- dagmiddagverkeer naar de rust plaats in „Thalia" te begeleiden. Hier stonden in lange rijen de ver sierde en prima uitgeruste koffie tafels klaar, waarvan het eerste aan zicht reed's tot aanzitten nodigde. De oudjes talmden dan ook niet lang, eni toen pastoor v. d. Spijker tot een kort gebed nodigde, lagen reeds vele broodjes gesmeerd en waren reeds verschillende hapjes gedaan. Men liet het zich heerlijk smaken, want de hospes van „Thalia had uitstekend gezorgd. Voorzitter Teur- lings maakte van de gelegenheid ge bruik, dat muizende katjes niet mi auwen, om een babbeltje te maken tot de aanwezigen. Op de eerste plaats deelde hij mee, dat burge meester Mr. v. d. Heijden dit jaar tot zijn spijt de tocht niet mee kon maken, doch de voorzitter verzocht had zijn dank aan het comité over te brengen en de .reizigers een ge zellige dag toe te wensen. De voor zitter bracht verder zijn hartelijke dank aan de autobezitters, die weer spontaan hun wagens beschikbaar hadden gesteld en zich zo keurig aan de voorgeschreven richtlijnen van vertrek en volgorde hadden ge houden. Hij sloot in zijn dankwoord de geestelijke, medische en techni sche dienst in, de motorrijders en de politie in Bergen op Zoom en sprak de hoop uit, dat de rest van de dag even vlot en gezellig zou verlopen als tot op het ogenblik waarop aan de koffietafel werd aangezeten. Een applausje was de spontane dank van de smullende oudjes. Na de koffietafel was er tijd over tot een kleine rondwandeling en 'n heerlijk zitje op de buitenterrassen van „Thalia", waarvan een druk ge bruik werd gemaakt, maar op het aangegeven uur waren allen weer keurig present voor de terugtocht. En weer stond de gemeente-politie klaar om door de nog steeds druk bevolkte straten de stoet tot buiten Bergen op Zoom te begeleiden, van waar via Roosendaal en Breda naar Tilburg werd gereden. Hier stond de gemeenteverkeersbrigade klaar om de moeilijke kruising van de Rijks weg met de Ringbaan te verzorgen eh via het Lijnsheike de stoet in de richting Loon op Zand te voeren. Op de minuut af arriveerde de lange colonne, mooi gesloten, door de^v. Heeswijkstraat bij het Hoventje, waar de harmonie Apollo met drum band stond opgesteld om met mu ziek de stoet naar d'e Markt te voe ren. Bij de Leo XlII-straat voegde de harmonie St. Jan met drumband zich in de stoet en bij Martens Otten Garage sloot zich Eüphonia met drumband aan en onder zwaar drumgeroffel en schetterende mar sen ging het onder enorme belang stelling naar de Markt, waar ontbin ding volgde, dit jaar, zoals reeds was aangekondigd, zander een slot woord van burgemeester v. d. Heij den. De gemeente-politie was op al le punten present om regelend en helpend op te tred'en. Het was, zoals we reeds schreven, een uitstekend geslaagde en gezellige middag ge weest voor alle deelnemers, niet al leen de oudjes voor wie de dag be reid was, doch ook voor de autobe zitters, die zich weer opnieuw aan 't comité verplicht hebben, en het co mité, dat na de voorbereidingen die wel enige opoffering vragen, mag terugzien op een goed geslaagde dag. 7-9 uur DANSSCHOOL VAN RIJSWIJK BOUWPASTOOR VAN OORT ZET ZIJN ACTIE IN. Ongeveer een jaar geleden werd kapelaan v. Oort van de parochie St. Jan, benoemd tot bouwpastoor te Valkenswaard. Kapelaan v. Oort werd een groots afscheid bereid, waarin pastoor v. d. Spijker 't idee naar voren bracht, dat Kaatsheuvel de sympathieke kapelaan een steun in de bouw van zijn parochiekerk zou bieden in de vorm van een ge regelde bijdrage, waarvoor in elk gezin van de parochie een busje zou geplaatst worden, waarvan maande lijks de giften door een comité 'zou den worden opgehaald. Toen even later de actie gepubliceerd werd de nieuwbenoemde Coadjutor van het bisdom Den Bosch, Mgr. Bekkers, als feestgeschenk bij zijn zilveren priesterjubileum de bouw van ker ken te presenteren, legde bouwpas toor v. Oort onmiddellijk zijn plan nen van eigen kerkbouw stop. Nu echter d'e actie voor het feestge schenk van Mgr. Bekkers geslaagd beëindigd is, meent pastoor v. Oort met zijn actie te mogen beginnen. En zo was de oud-kapelaan van Kaatsheuvel zondag j.l. weer in z'n oude parochie om zijn actie in te leiden. Hij deed dit in een kort woord vanaf de kansel in de ver schillende missen, waarna hij met het comité, dat zich voor deze actie beschikbaar gesteld heeft en dat be staat uit de heren der St. Vincen- tiusvereniging met nog een tweetal heren, in het Patronaat een onder houd gehad heeft. Bij de jaarlijkse rondgang, welke de heren van Vin- centius dezer dagen d'oen, zullen aan alle gezinnen van de parochie collecte-busjes worden overhandigd. Maandelijks zal de inhoud van deze busjes door een groep collectanten worden opgehaald en in de krant worden gepubliceerd. Voorlopig is de duur deze actie gesteld op zes maanden. De kerkcollecte die zondag voor de bouwpastoor gehouden werd: bracht pl.m. 1300.— op, een bedrag dat wel enigszins garandeert dat de actie, welke ingezet wordt, geen fi asco belooft te worden. Wij wensen de bouwpastoor veel succes! NIESKE VASTREE GAAT 100 JAAR WORDEN. Geheel Kaatsheuvel kent Nieske Vastree, het nog vitale oudje dat 18 maart van het volgend jaar 100 jaar wordt. Er heeft zich een buurtcomi- té gevormd in de Jan de Rooijstr., doch o.i. mag de feestviering van 'n 100jarige zich niet beperken tot een wij kfeest. Geheel Kaatsheuvel kent Nieske, zoals we reeds schreven, en we zijn er van overtuigd dat geheel Kaatsheuvel er iets voor over heeft om op de dag dat dit krasse, sym pathieke manneke zijn eeuwfeest viert, getuigenis van deze sympa thie af te leggen. Zijn we goed ge oriënteerd, dan komt men wel tot het vormen van een comité dat van deze dag een feest maakt, waarin geheel Kaatsheuvel betrokken is. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. Apollo, zaal W. Smit; 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. St. Jan, zaal ÏP. v. Dun. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie cursus r.k. par. Kerkkoor St. Jan, in het Patronaat; 8.30 uur n.m. repetitie zangvereni ging „Semper Vivens", in 't Hoven tje. Woensdag 8 u. n.m. repetitie har monie Kon. Muz. Gez. Eüphonia; 8 uur n.m. Apollo-theater „Drums accros the river", 14 jaar. Donderdag 8 uur n.m. repetitie zangvereniging Bel Canto, zaal P. v. Dun. RKDVC 3DESK 5 5—7. Desk 5 speelde zijn laatste vriend schappelijke wedstrijd, vóór het aan de competitie begint, tegen RKDVC in Dongen. Desk miste Oerlemans en Damen. De bijna 40-jarige J. P. de Man bezette de rechtsbuiten plaats. Reeds' in d!e eerste minuut scoorde Abe, doch de gelijkmaker kwam even vlot van DVC als ant woord. Met ongeveer gelijke krach ten ging de rust met 33 in. Na de thee was Desk verreweg in de meerderheid en het werd ach tereenvolgens 43, 53, toen de linksbuiten van DVC hard inkogelde. en er 54 van maakte. Van Riel zorgde voor het zesde en de Rijke voor het zevende doelpunt, totdat vlak voor het einde de thuisclub nr. vijf in de touwen schoot; 57. Desk 2 speelde een slechte partij tegen Oss 2 en verloor met 41; Desk 3 moest de grote overmacht van het veel sterkere Boxtel 2 er kennen in een 50 overwinning der thuisclub. Kaatsheuvels tennistournooi. De K.J.M.V. organiseerde op 20 en 21 september een tennistournooi, waaraan, volgens een bericht in De Echo van het Zuiden, alleen kon worden deelgenomen door uitslui tend Kaatsheuvelse dames en heren tót de 25 jaar. To 'enhet tournooi geopend werd, bleken er toch verscheidene tennis- sers(sters) van buiten onze gemeen te te hebben ingeschreven. Dit. wa ren zeker speciale vriendjes en vriendinnetjes van het organiseren de bestuur! Waarom mocht een Til- burgse dame, die bekend staat als een goed tennister, niet meespelen? Waren de heren bang dat zij de be ker mee naar huis zou nemen? Bo vendien is zij pas 24 jaar en een graag geziene figuur in Kaatsheu vel. Ook de ouderdomslimiet voor de spelers uit Kaatsheuvel is behoorlijk veroverschreden. Ik zag n.l. een single tussen twee dames, die maar liefst zeven lentes met elkaar ver schilden! (en waarvan de jongste reeds 20 jaar was)! M ij dunkt dat de organisatie wel wat te wensen heeft overgelaten. Hoe is uw mening hierover? Een toeschouwer. U KUNT NIET ALLES WETEN .tÜ Berg uw zomerkleren schóón op De zomer gaat ons verlaten en het wordt tijd uw winterkleren te voorschijn te halen en de zo- mergarderobe op te bergen. Wat u zelf kunt doen, moet u eerst wassen en anders deskundig la ten stomen. Doet u dat niet, dan tast het vuil in de stof de vezel aan en vergroot de slijtage. Ook komen er dan eerder motten op af. f V M r r. t B?» Toen, gistermorgen om 11 uur de laatste maten van von Flo- tow's ouverture „Alessandro Stradella" in zaal Thalia hadden weerklonken, was de hele aan hang van de Waalwij kse harmo nie St. Crispijn van meningdaar zit vandaag een eerste prijs in. Het klonk immers allemaal .voortreffelijk en er was onder de orkestleden geen spoor van nervositeit te bespeuren. Met 'n gerust hart en met hooggestemde r verwachtingen werd dan ook de reis naar Eindhoven in twee bus sen aanvaard, om daar in het concours van de jubilerende Eindhovense harmonie „Musis Sacrum" een greep té doen naar de zoveelste promotie in 5 jaar: de ere-afdeling, een afdeling waarin tot nu toe geen enkele Waalwijkse harmonie is uitge komen. En het is een eerste prijs ge worden, een royale eerste prijs zelfs, want met een totaal van 104 pnt. stapte St. Crispijn in de prachtige Philips-cantine (zo'n zaal moest Waalwijk nu ook hebben) aan de Beukenlaan de op een na hoogste afdeling bin nen. Voor de uitvoering van 3 Spanische Tanze van Moskow- sky kende de jury, bestaande uit de heren P. Stalmeier, Gijs- bert Nieuwland en P. van Me- ver, St. Crispijn 51 punten toe. Het enige, wat de heren iuryle- den in, deze uitvoering blijkbaar niet helemaal kon bekoren, wa ren de bijzondere kwetsbare tem pi in dit werk. Voor dit onder deel kwam 3-maal 'n 7 uit de bus. Voor de eminente uitvoering van de ouverture „Alessandro Stradella" kende de jury 53 pun ten toe, zodat St. Crispijn met 104 punten beslag legde op een eerste prijs. De vreugde over de ze grandioze promotie: in vijf jaar tijd van tweede naar ere-af deling, is gistermiddag in Eind hoven uiteraard niet onder stoe len of banken gestoken. Het staartje van de feestvreugde lag in Thalia, waar men na behou den terugkeer in Waalwijk nog maals de glazen hief en waar ook burgemeester Teijssen en wet houder van Heeswijk hun geluk wensen kwamen aanbieden. De burgemeester besloot zijn kort woord met een uitnodiging] voor St.Crispiin: hedenavond om 8.30 uur officiële ontvangst ten ge meentehuize door het gemeen tebestuur. De voorzitter, de heer F. Smolders dankte de burge meester en zijn collega-wethou der voor hun belangstelling en zei de uitnodiging zeer gaarne te zullen aanvaarden. Het succes, dat St. Crispijn heeft behaald, is, zoals de heer Smolders verder zei, te danken aan het voortreffe lijke samenspel tussen directeur en leden. In het bijzonder echter dankte de voorzitter de heer Duijvelaar voor hetgeen hij in zo korte tijd met de harmonie heeft weten te bereiken en waaruit wel heel duidelijk is gebleken, dat de leiding van de harmonie bij hem in voortreffelijke han den is. Als bewijs van erkente lijkheid overhandigde de heer Smolders de directeur een fraaie fruitmand, hier en daar verlucht met enkele flessen Schiedams water. Voor deze surprise dank te de heer Duijvelaar in enkele woorden. De vreugde over het behaal de resultaat was uiteraard bij zonder groot in de Crispijn-fa- milie en een van de enthousias te Crispijn-supporters uitte deze vreugde in een geschenk onder couvert van f 100.- Voorzitter Smolders toonde zich bijzonder ingenomen met deze vorstelijke gift en bracht de onbekende ge ver hartelijk dank. Voor de uitvoering van de beide concoursnummers werden aan St. Crispiin de volgende pun ten toegekend le num. 2e num. Zuiverheid 8 8 8 8 8 8 Klankgehalte 9 9 9 9; 9 9 Dynamiek 9 9 9 9 9 9 Techniek 9 9 9 9 9 9 Samenspel 9 9 9 9 9 9 Opvatting en Tempo 7 7 7 9 9 9 Deze cijfers van een uiterst deskundige jury zeggen meer dan alle lofprijzende woorden, welke uw verslaggever te voor schijn kan toveren. Wel mogen en moeten we zelfs constateren, dat we over een voortreffelijke harmonie beschikken, die t.z.t. ook de laatste stap naar de vaan delafdeling zal maken. Ten slottes mogen we nog ver melden, dat St. Crispijn, alvorens hedenavond naar het raadhuis te trekken, een kleine muzikale rondwandeling door de gemeen te zal maken. Na de ontvangst op het raad huis, waar St. Crispijn door ge meentebestuur en Waalwijks Be lang zal worden gehuldigd, zal er in zaal Thalia (ca. 9 uur) voor verenigingen en particulieren ge legenheid zijn de harmonie ge luk te wensen. BENOEMING. De heer H. van Huiten, leraar schoenmaken aan de Nijverheids school voor Waalwijk en omstreken, is benoemd tot leraar aan de oplei ding leerkrachten N.O. (afdeling schoenmaken) Het ligt in de bedoeling deze les sen te geven aan de Nijverheids school te Waalwijk (Avondschool). BKtifMrKiSIi' GESLAAGD. Onze stadgenote mej. M. Klerkx slaagde aan de R.K. Kweekschool Mariënburg te 's-Bosch voor hoofd- NIJVERHEIDSSCHOOL. Voor de Avondschool der Nijver heidsschool voor Waalwijk en om streken, hebben zich tot dusverre aangegeven 239 leerlingen, voor de V.M.T.O.-cursus 49, voor de part-ti- me-cunsus te Heusden 40 en voor de part-time te Waalwijk (schoenma ken) 3d leerlingen. RAAD S VERG ADERING UITGESTELD. De vergadering van de raad der gemeente Waalwijk, welke zou ge houden worden op donderdag 25 september, is verschoven naar don derdag 2 oktober a.s. BAKKERSPATROONS- VERENIGING 80 JAAR. De Waalwijkse Bakkerspatroonsver- eniging „Eendracht Maakt Macht" zal op 8 oktober a.s. haar 80-jarig bestaan herdenken. En zoals het goede bakkers betaamt, zal er die dag feest gevierd worden. De dag

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6