Waaiwijkse en LangstCourant BINNEN- EN BUITENLAND WAARDERING EN HULDE VOOR ST. CRISPIJN Kinderkopjes Uitreiking van getuigschriften aan de deel nemers van de cursus "taakintegratie" voor werkmeesters in de schoenindustrie. VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1958 WStgeyer: Waaiwijkse Stpamdrukkerfj Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad versohjjiit 2 x per week 81e JAARGANG No. 75 Abattrmroent: 22 cent per woek per kwartaal 2>8? f 3.10 Advertentiepctit 10 cent par mm. Contract-advertentiee: speciaal ïarettHx ©ftOTESTRAAT 21», WAALWIJK TW. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1178 TBLSGR.-ASRES „TCH* Voorzitter Smolders„Wij hebben jong bloed nodig". Op bijzonder hartelijke wijze is maandagavond de harmonie St. Crispijn gehuldigd ter gele genheid van haar promotie naar de ere-afdeling, welke op het zondag jl. te Eindhoven gehou den concours werd behaald. Na in gezelschap van de KAJ- drumband een korte muzikale wandeling door de gemeente te hebben gemaakt, werden bestuur en leden maandagavond ten ge meentehuize door het gemeente bestuur in de raadszaal ontvan gen. Burgemeester Teijssen die reeds zondagavond van zijn be langstelling had blijk gegeven, gaf opnieuw uiting aan' de er kentelijkheid van het gemeente bestuur voor de door St. Crispijn te Eindhoven behaalde trofeeën. „In een korte spanne tijds hebt gij een hoog niveau weten te be reiken door een grote toewijding, wilskracht en energie van elk der leden. Van jaar tot jaar hebt gij telkens een klasse weten te stijgen en met deze promotie naar de ere-afdeling hebt gij u geschaard onder de beste korp sen van Nederland. Deze ere-af deling wil onder meer zeggen, dat gij een korps zijt, dat met De dirigent dhr. G. Duijvelaar ere genoemd mag worden." Al dus burgemeester Teijssen, die verder nader inging op de ele menten welke tot het grote suc ces hebben bijgedragen": de liefde voor de muziek, trouw toewij ding, wilskracht, energie en op offering. In het bijzonder gaf hij uiting aan zijn waardering voor het werk van de directeur, de heer Duijvelaar, die door zijn bekwaamheid en toewijding de grote stuwende kracht in hét ge zelschap is geweest en aan wie t jongste succes dan ook voor 'n zeer groot deel te danken is. Als blijk van waardering van de zijde van het gemeentebestuur bood de burgemeester de heer Duijve laar een fraaie fruitmand aan. De harmonie werd echter niet vergeten, want ten slotte is het toch zo, dat alleen door een har monisch samenspel tussen di recteur en leden grote resultaten kunnen worden bereikt „De heer Duijvelaar heeft voor u veel, zeer veel betekend, maar z?nder u zou hij toch ook niet dit hebben kunnen bereiken." Namens het gemeentebestuur op „smalle basis" deelde de burge meester mede, dat aan de raad het voorstel zal worden voorge legd om aan de harmonie St. Crispijn naast het gewone sub sidie een extra-subsidie over 1958 toe te kennen van f 250.- ten bate van 't uniformenfonds. Ten slotte gaf de burgemees ter uiting aan de waardering van het gemeentebestuur voor het werk van de voorzitter en de bestuursleden van de harmonie. Namens het bestuur van Waalwijks Belang waren bij deze huldiging aanwezig de heren J. Timmermans en J. Tielen, resp. voorzitter en secretaris van de vereniging. De heer Timmer mans betuigde zijn erkentelijk heid voor het bijwonen van deze officiële huldiging. Daarna ging hij nader in op de renaissance van de harmonie, mede doof be middeling van Waalwijks Be lang. Voor de resultaten, welke sindsdien door de harmonie zijn bereikt, had hij de grootste be wondering. Dit alles is bereikt kunnen worden dank zij een gro te toewijding en opoffering van bestuur en leden,» zo zei de heer Timmermans, die de waardering en de dank van Waalwijks Be lang1 vergezeld liet gaan van een geschenk in de vorm van een muziekwerk naar keuze. In zijn dankwoord veront schuldigde de voorzitter van de harmonie, de heer F. Smolders, de ere-voorzitter, de heer Klij- berg, die wegens ziekte deze of ficiële huldiging niet kon bijwo nen. Vervolgens bracht hij aller eerst het gemeentebestuur dank voor deze hartelijke huldiging, „die bestuur en leden ongetwij feld zal hebben begeesterd", en voor het extra-subsidie-voorstel tot een bedrag van f 250.-. De heer Timmermans dankte hij voor de stimulans welke er des tijds van Waalwijks Belang is uitgegaan bij de reorganisatie van de harmonie. De leden van de harmonie dankte hij voor de grote toewijding en de vele op offeringen welke zij zich vooral de laatste veertien dagen hebben getroost in de voorbereiding op het concours. Ook de echtgeno ten en verloofden van de leden wilde de heer Smolders gaarne in deze dank betrekken. Een bij zonder woord van dank gold ui teraard de directeur, die St. Cris pijn op dit hoge niveau heeft weten te brengen. De muziek, die St. Crispijn in de toekomst zal brengen, zal geheel in over eenstemming zijn met de afde ling waarin zij nu uitkomt, zo verzekerde de heer Smolders. Ten slotte deed de heer Smol ders nog een beroep op de Waai wijkse muzikanten, die aan St. Crispijn een betekenende ver- sterking kunnen geven. „Wij hebben jong bloed nodig", zo zei hij en hij wees in dit verband op de realisering van een muziek school, die gezien de grote be langstelling van de jeugd voor de muziek, nieuwe perspectieven voor de harmonie zal kunnen openen. Ter afsluiting van deze hul diging werd onder de milde glim lach der Amsterdamse Joffers het glas geheven, waarna het ge zelschap zich naar zaal Thalia begaf, waar de maandag onge merkt in de dinsdag overging. Diverse verenigingen kwamen hier St. Crispijn gelukwensen. Het bestuur van de zustervere niging St. Jan was aanwezig en de voorzitter, de heer J. van Mierlo sprak namens deze har monie een gelukwens uit. Ver der waren er bloemen van de toneelver. DVSV en van de Lie dertafel „Oefening en Vermaak". Het Kaatsheuvelse Euphonia bood haar gelukwensen per tele gram aan. Namens de KAJ- drumband werd een gelukwens uitgesproken door de heer Bur- manje. Verder kwamen vele par ticulieren hun gelukwensen aan bieden. TERREUR IN FRANKRIJK. Een ernstige vechtpartij heeft zich dinsdagmorgen om half zeven afge speeld voor de ingang van de Simca- automobielfabrieken te Nanterre bij Parijs. Arbeiders, die stonden te wachten tot de poorten van het fa brieksterrein geopend zouden wor den, werden overvallen door een groep van 300 met motorhelmen uit gedoste en met knuppels en ijzeren stangen en buizen gewapende jonge lui. Deze hebben zich plotseling op hen geworpen onder kreten als „Leve de vrijheid" en „Weg met het fascis me". Men had hier te maken met een overval die waarschijnlijk door de communisten was georganiseerd. De 300 jongelieden die er aan deelna men waren voor het grootste deel in auto's en op scooters en zelfs met een touringcar aangevoerd. Zij wer den in de aanval op de arbeiders aan gevoerd door hun leider, die hen met fluitsignalen commandeerde. De ar beiders van de fabriek lieten zich na tuurlijk niet op deze manier aftuigen en keerden zich tegen hun aanvallers. Drie mensen werden door kogels getroffen, gelukkig niet levensge vaarlijk. Een arbeider werd wel le vensgevaarlijk aan het hoofd gewond, toen hij een klap kreeg met een ijze ren staaf. Dinsdagavond lag hij in het ziekenhuis waarheen hij was vervoerd op sterven. Twee anderen liepen vrij ernstige kogelwonden op, terwijl vijf tien arbeiders zeer pijnlijke verwon dingen opliepen van de gummie knuppels en ijzeren staven. De directie van de Simca-fabrie ken waarschuwde de politie en bracht zelf de fabrieksbrandspuit in actie, waarmee de aanvallers werden weg gespoten. De politie heeft slechts 2 hunner kunnen aanhouden. Zij zou den leden zijn van de Franse commu nistische partij. De officieuze, door verschillende Parijse bladen gegeven lezing van de gebeurtenissen is, dat de Franse com munistische partij een uitgebreide knokploeg heeft afgestuurd op de arbeiders van de Simca-fabrieken, omdat deze in meerderheid voorne mens zouden zijn vóór de nieuwe grondwet te stemmen. De knokploeg zou dinsdagmorgen gehelmd en ge wapend vertrokken zijn van een te huis voor oude arbeiders te Nanterre. Daar zou de politie in de loop van de dag bij een huiszoeking nog een vijftigtal gummiknuppels hebben ge vonden en in beslag genomen. Het enige onverklaarbare van heel deze zaak is, dat in een stad waar de politie voortdurend op haar hoede is tegen mogelijke aanslagen, 300 ge wapende jongelieden een dergelijke overval kunnen uitvoeren en daarna spoorloos verdwijnen, voordat de po litie ter plaatse verschijnt en ingrijpt. Dat is weliswaar slechts een kwestie van minuten geweest, doch auto's, scooters en een autobus vol agressie ve lieden plegen zich in zo korte tijd niet in de lucht op te lossen. Indien deze massale overval inderdaad door de Franse communistische partij is georganiseerd, moet men wel aanne men, dat de leiding van die partij totaal haar verstand heeft verloren. Aanslag op Eiffeltoren. Om half twee dinsdagmorgen heeft een employé van de Franse radio en televisie op de derde verdieping van de Eiffeltoren op een toilet vlak on der de televisiemast een met twee ki logram dynamiet geladen bom ge vonden. Zonder enige twijfel is het plaatsen van deze bom, die dinsdag avond om 7 uur had moeten ontplof fen, het werk geweest van een Alge rijnse terrorist. De aanslag was ge richt tegen de televisie-installatie, die zich op de top van de Eiffeltoren be vindt en die zeker ernstig beschadigd zou zijn indien de bom tot ontplof fing zou zijn gekomen. De politie die het gevaarlijke voorwerp heeft ver wijderd en onderzocht, gelooft echter dat de bom nooit tot ontploffing zou zijn gekomen, aangezien het klokje, dat de explosie moest veroorzaken reeds stilstond toen de bom werd ge vonden. (Volkskr.) AMBONEZEN MOETEN GEWONE BURGERS WORDEN. „Thans verblijven alle Ambone zen nog in kampen met een hek er omheen. Al hebben wij dit aanvaard, er moet geleidelijk een verandering in komen. Het hek moet worden af gebroken en de Ambonezen in ons land zullen meer en meer zelf moe- en doen, onder eigen leiding en hun zorgen niet meer afwentelen op het commissariaat voor Ambonezenzorg en de kampbeheerder." Dit zeide drs. A. J. van Raalte, commissaris van Ambonezenzorg in een inleiding, die hij het afgelopen weekeinde heeft gehouden op een conferentie van de stichting „Door eeuwen trouw" over het onderwerp „de positie van de Zuidmolukkers in Nederland". Drs. Van Raalte ging in zijn in leiding uit van de belangrijke wijzi ging in het regeringsbeleid jegens de in ons land verblijvende Ambonezen, dat tot november 1957 was ingesteld op een tijdelijk en thans op een lang durig verblijf. Het aantal Ambone zen vermeerdert met 1000 zielen per jaar. De regering nu streeft er naar de Ambonezen een eigen huis te bezor gen, doch de Ambonezen wensen in kampverband te blijven wonen om gereed te zijn elk moment te kunnen vertrekken, wanneer de gelegenheid zou voordoen naar een vrij Ambon terug te keren. DE K.A.B. EN DE TROONREDE. „Het dagelijks bestuur van de Ka tholieke Arbeidersbeweging meent de jongste Troonrede en de advies-aan vrage van de regering aan de Sociaal- Economische Raad (omtrent huurpo- litiek, landbouwsubsidies, loonstabi- ïisatie, kinderbijslag, weduwen- en wezenverzekering, enz.) te moeten kenschetsen als perspectiefloos en te gelijk fantasieloos". Zo luidt - kort en bondig - de kritiek van het da gelijks bestuur van de K.A.B.dat maandag heeft beraadslaagd over de Troonrede en de Miljoenen-nota. De dagelijkse leiding van de katholieke arbeiders hekelt de Troonrede zelfs als een staatsstuk, „dat elke visie op de naaste toekomst mist, en dat bo vendien geen enkele aanduiding geeft van de richting, waarin een verdere verhoging van het werkelijke inko men van de werknemers moet worden gezocht." C.N.V. REGERING WAS LAAT MET VRAGEN. De verbondsraad van het Christe lijk Nationaal Vakverbond is van mening dat de regering weliswaar te recht, doch in feite wel wat laat, in zake haar huur- en subsidiebeleid ad vies heeft gevraagd aan de Sociaal- Economische Raad. Betwijfeld moet worden, aldus het C.N.V.of de SER redelijkerwijs in staat is zijn advies vóór 1 december klaar te hebben. De verbondsraad van het CNV is van oordeel, dat het vraagstuk van consumenten-subsidies op melk en het huurprobleem niet behandeld kunnen worden zonder daarbij ook het loonpeil te betrekken. Het CNV behoudt zich derhalve de vrijheid voor bij het komende overleg de ge hele sociaal-economische politiek der Babydarm Haarwater (Haar groei-tonic} legt reeds in de feugd de basis voor een gezonde haargroei. Flacon f 1,90. Voor lange tijd toereikend. regering, waaronder in het bijzonder het beleid inzake het loonpeil, aan de orde te stellen. GEZAMENLIJKE VLIEGER-OP LEIDING NEDERLAND-BELGIË. De gedeeltelijke samenvoeging van de Nederlandse en Belgische lucht machten heeft maandag in Den Haag zijn beslag gekregen. Het eerste deel van de gezamenlijke vliegeropleiding zal zich afspelen op de basis Kmina in Belgisch Kongo, het tweede deel op een nader aan te wijzen basis in Nederland. Verder zal de samenwer king ook het onderhoud van de gelei de projectielen betreffen. Voor het eerst te gebruiken type, de „Nike", geschiedt dat in België, voor een vol gend type in Nederland. Dat is het resultaat van besprekingen die de Belgische minister van landsverdedi ging, Gilson, maandag met zijn Ne derlandse collega Staf heeft gevoerd. INVAL IN SPEELCLUB. De rijkspolitie in Best heeft maan dagavond in samenwerking met de districtsrecherche van de rijkspolitie uit Eindhoven een geslaagde inval gedaan in de roulettespeelclub in een gesloten huis aan de Oranjestraat in Best. Twee rechercheurs in burger, die tegen half elf het bewuste huis binnenstapten, troffen 2 croupiers, een roulette in vol bedrijf en zes spe lers aan. DRIE JAAR VOOR TILBURGSE SPION. Het gerechtshof te Den Bosch heeft maandag in hoger beroep de musicus-vertegenwoordiger S. D. v. E. uit Tilburg, wegens spionnage ver oordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek. De rechtbank te Breda had hem veroordeeld tot een gevan genisstraf van vier jaar. ONHERROEPELIJK DICHT EXPO OP 19 OKTOBER. Al ruim 33 miljoen bezoekers. Naar aanleiding van geruchten, als zou de Wereldtentoonstelling te Brussel worden verlengd, deelt het Belgische Commissariaat - Generaal mede, dat de tentoonstelling op de vastgestelde datum - 19 oktober a.s. - onherroepelijk haar poorten zal sluiten. Verlenging is niet moge lijk krachtens de bepalingen van de, in 1928 te Parijs gesloten conventie aangaande de organisatie van inter nationale tentoonstellingen. Deze j conventie beperkt namelijk de duur van deze tentoonstellingen tot zes maanden. j Tot en met de 19e september, dus precies een maand voor de sluiting, had de Wereldtentoonstelling 33.127.958 bezoekers geboekt. In 1954 werd door de bekende Zweedse statisticus professor Bjorkman 't to tale bezoekersaantal gedurende de zes maanden dat de tentoonstelling open zal zijn, geschat op 30 tot 35 miljoen. Verwacht mag worden dat deze schatting gemakkelijk zal wor den overschreden. De dagelijkse be- zoekerscijfers gedurende de eerste helft van september zijn namelijk zeer constant en vertonen weinig neiging tot dalen. Het eind van het officiële vacantie-seizoen heeft tot nu toe wei nig invloed gehad. De zomerse dagen, waarop september ons heeft vergast, hebben natuurlijk 'n zeer gunstige in vloed gehad. Bovendien worden de avonden snel korter, wat betekent dat de indrukwekkende verlichting van de tentoonstelling vroeger gaat branden, zodat in de avonduren de belangstelling stijgt. RIVIÈRE VERBETERDE WERELD-UURRECORD. De Franse wielrenner Roger Riviè- re, wereldkampioen achtervolging bij de profs, is er dinsdagavond op de Vigorellibaan te Milaan in geslaagd het wereld-uurrecord te verbeteren. Hij legde 47 km en 346 meter af. Het oude record stond sedert 18 septem ber van 't vorig jaar reeds op zijn naam met 46 km en 923 meter. Riviè- re slaagde in zijn opzet ondanks een handicap van twee lekke banden, waarvan de laatste hem zelfs nood zaakte, tijdens zijn recordrace van fiets te verwisselen. PRINSES WILHELMINA PUBLICEERT MEMOIRES. „Eenzaam, maar niet alleen", luidt de titel van 'n in dit najaar verschij nend boek, waarin prinses Wilhelmi- na persoonlijke herinneringen uit haar lange leven heeft beschreven. Dit aan de Vader der Vaderlands Willem de Zwijger en aan koningin Juliana opgedragen boek, zal de eer ste autobiografie zijn van een lid van het Oranjehuis. De memoires van prinses Wilhelmina zullen verlucht zijn met een vijftigtal meest nog nim mer gepubliceerde foto's uit het per soonlijk bezit van de schrijfster en tien reprodukties van haar schilde rijen en tekeningen. SENAAT GRIJPT IN BIJ ONTGROENING. „Diep geschokt door verschillende niet te loochenen laagbare handelin gen in de groentijd", heeft de senaat van de Vrije Universiteit te Amster dam de voorzitter van het studenten korps en de voorzitter van de ont groeningscommissie voor vier weken geschorst. De overige leden van bei de besturen zijn voor twee weken uitgesloten. Eerder hadden zich te Amsterdam reeds moeilijkheden voor gedaan toen kaalgeschoren studenten over straat kruipend een blok hout moesten voortduwen en het publiek afwijzend reageerde op dit concen tratiekamp-achtige tafereel. Ook kwamen de studenten in botsing met de politie toen een groenendemon- stratie het verkeer ernstig belemmer de. JEUGD-SPAARWET VOLGENDE WEEK IN WERKING. Volgende week, op 1 oktober, treedt de jeugdspaarwet in werking, een stukje bezitsvorming. De Eerste Kamer heeft dinsdagavond laat het ontwerp van de wet met algemene stemmen goedgekeurd. Zelfs de com munisten waren niet tegen. Jongeren zullen door een grote campagne te weten komen, dat zij uit 's Rijks schatkist tien percent premie kunnen krijgen (tot een maximum van 20 gulden per jaar) over het bedrag dat zij opzij leggen. Dit jaar wordt door het Rijk 50 duizend gulden aan pro paganda uitgegeven om de jeugd aan te sporen mee te doen. „Een spiering om een kabeljauw te van gen", zei onder-minister Schmelzer, de staatssecretaris voor de bezitsvor ming, in de senaat. DE ECHO UUHEI ZUIDEN Maandag 22 september, vond des avonds in de zaal van Café van Broekhoven te Tilburg een uitreiking van getuigschriften plaats aan de deelnemers van de cursus „taakintegratie voor werkmeesters in de schoenindustrie. Deze cursussen, die op basis van een in opdracht van het Produktiviteitscentrum door het Gemeenschappelijk Instituut voor Toegepaste Psychologie (G.I.T.P.) ontwor pen trainingsprogramma, ten doel hebben de werkmeesters in de schoenindustrie een groter inzicht te geven in hun taak in het bedrijf, begonnen in april 1957 met bijeen komsten te Tilburg, Waalwijk en Nijmegen. 53 werkmeesters, afkomstig uit 18 be drijven uit alle centra van de schoenindu strie zouden maandag in gezelschap van hun echtgenoten hun getuigschrift voor de deelname aan het eerste opleidingsjaar in ontvangst nemen. Om 8 uur werd de bijeenkomst, waaraan pl.m. 70 personen waaronder verschil lende werkgevers - deelnamen, geopend door de heer W. C. van Kouwen, voorzit ter van de Katholieke Werkmeestersbond, in zijn kwaliteit van voorzitter van de com missie van het Produktiviteitscentrum voor de schoenindustrie, die de cursussen orga niseerde. De heer van Kouwen verwelkomde in het bijzonder de echtgenoten van de deelne mers en de aanwezige werkgevers. Spreker wenste de deelnemers geluk met het be haalde resultaat. De snelle ontwikkeling van het moderne bedrijf stelt ook de werkmees ters dagelijks voor nieuwe problemen. Het is dus alleszins op zijn plaats, dat het ka der in de schoenindustrie zich door deel name aan de cursussen bezint op zijn eigen taak in deze tijd. De cursusleider, de heer G. H. Trines, medewerker van het G.I.T.P. liet in zijn uiteenzetting zijn voldoening blijken over het welslagen van de cursus. Het absente isme was minimaal. Na een korte schets van het verhandelde in de elf bijeenkom sten, gaf deze spreker een karakteristiek van de „schoenbaas", die hij ook tekende met „taai, maar ook plooibaar als leer", met vele banden gebonden aan de industrie. Ook bracht de heer Trines de conclusies in herinnering, die de deelnemers in de discusies over de onderwerpen, die in de cursus werden behandeld, hadden getrokken en vertrouwde, dat zij er in zouden slagen deze in de dagelijkse praktijk te verwezen lijken. Daarna gaf de voorzitter het woord aan de heer N. van Loon, voorzitter van het Produktiviteitscentrum voor de Neder landse Schoenindustrie, die zijn vreugde uit sprak over deze bijeenkomst van het kader van de schoenindustrie. Wellicht vraagt men zich af, aldus de heer van Loon, waarom met name het Produktiviteitscentrum zich met deze cursussen bezig houdt. Uit on derzoekingen tijdens de oorlog, toen het er op aan kwam om de beschikbare man kracht zo efficient mogelijk te laten werken, is wel gebleken, welke kardinale plaats de werkmeesters in de bedrijfsorganisatie inne men. Het spreekt dan ook wel haast vanzelf, dat het Produktiviteitscentrum, mede dooi de regeringssubsidies in staat gesteld om de zaken grondig aan te pakken, de verders vorming van de werkmeesters alle aan dacht gaf. Spreker achtte dit een belangrijke stap vooruit. Na een kort overzicht van de verdere activiteiten van het Centrum, dankte de heer van Loon de heer Trines voor zijn kundige leiding van de cursussen en ging vervolgens over tot de uitreiking van de getuigschriften. Het officiële gedeelte van de avond werd afgesloten met een uiteenzetting van de heer Trines over het programma voor het tweede opleidingsjaar. De deelnemers aan deze vervolgcursus krijgen na afloop een aantekening op het thans uitgereikte ge tuigschrift. Deelnemers aan de cursus „Taakintegra tie" voor werkmeesters in de schoenindu strie aan wie het getuigschrift werd uit gereikt Groep I, Waalwijk A. Brok, Waalwijk; M. Adriaanse, Waal wijk; W. H. van Daalen, Kaatsheuvel; H-- Karssen, Waalwijk; J. G. de Vos, Waal wijk; W. J. Peijnenburg, Boxtel; J. J. Pay- mans, Oisterwijk; J. Balvers, Kaatsheuvel; J. G. M. Ligtenberg, Kaatsheuvel; W. J. de Gouw, Waalwijk. Groep II, Tilburg J. F. Trommelen, Dongen; J. Couwen- berg, Kaatsheuvel; A. Hendriks, Kaatsheu vel; W. Rijnen, Tilburg; H. C. J. Roesten- berg, Berkel-Enschot; J. Emmers, 's-Her- togenbosch; P. A. van Bers, Vlijmen; L. Sa- mulski, Oisterwijk; A. Verhoeven, Oister wijk; N. Timmermans, Dongen. Groep III, Tilburg J. F. A. Kuysters, Dorst; J. Voermans, Rijen; A. A. G. Klein-Hemmink, Nijmegen; P. J. Laurijsen, Wijchen; H. P. J. Langers, Tilburg; P. J. van de Vorst, Oisterwijk; C. Verbunt, Dongen; N. P. Klerkx, Waalwijk; J. L. L. Burmanje, 's-Hertogenbosch; A. M. in 't Groen, Dongen; J. H. van Esch, Ois terwijk. Groep IV, Tilburg J. W. Verbunt, Dongen; G. Vos, Don gen; M. Verharen, Wychen; C. J. Cilles- sen, Nijmegen; H. A. van Stiphout, Ois terwijk; A. A. v. d. Pol, Oisterwijk; H. Th, Swinkels, Waalwijk; G. J. Aussems, Kaats heuvel; C. Snoeren, Dongen; A. Oerlemans, Dongen; A. M. Veltman, Waalwijk; L. Snoeren, Kaatsheuvel. Groep V Nijmegen S. Koelewijn, Spakenburg; H. Duyst, Bunschoten; J. A. van Roy, Loon op Zand; J. Th. Menbing, Ooy; J. G. Lelie, Millin- gen; P. J. Gielen, Lent; A. P. Pastoors, Millingen; J. C. M. de Leuw, Eindhoven; A. A. Smits, Veldhoven.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5