PSi^ mmmsi ililïlllil! verrassend mooi verrassend voordelig bij /lij ilillllll vSwAk j Mx DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 10 OKTOBER 1958 Het romantische karakter van de „style Empire" komt vooral uit in het assortiment van nieuwe accessoires. Kenmerken van de grotere stukken zijn: slank om de pols sluitende handschoenen, zonder stikselgarnering in mooie, heldere tintenevenals de grote lederen beugeltassen. Charmante angora-barethoedjes en zachte cloches-met-hoge-bol of V-v coquette viltdopjes. Grote zijden sjaals en stola's in wollen ruitmotieven of ■||s van sneeuwwitte angora (met bijpassende handschoenen) zullen Uw goedkeuring wegdragen, evenals de paraplu's VN. met grote nikkelen punten en paragon baleinen. Ook op het Mi gebied van byoux, ceintuurs en corsages toont V D U wat mode is. DEN BOSCH EINDHOVEN TILBURG HELMOND HET KINDERPOSTZEGELLEGER TREKT 14 OKTOBER OP. Op dinsdag 14 oktober om 12 uur, da delijk na afloop van de ochtendschooltijd, trekt het grote leger op. Een leger van een half miljoen jongens en meisjes, die de an dere tien-en-een-half miljoen Nederlanders gaan overwinnen. Het zijn de kinderen van de 18.000 klassen van 7300 scholen, die de jaarlijkse slag leveren om de kinderpost zegel. Met als inzet het op de een of andere manier misdeelde kind. Het zwakke kind, het zieke kind, het gebrekkige kind, het maatschappelijk verwaarloosde kind, het kind uit het sociaal zwakke milieu, het voogdijkind. En zo zijn er tienduizenden in het land. Het vorig jaar bracht de actie, be stedingsbeperking en alle andere financiële troebelen ten spijt, bijna twee miljoen gul den op. Bijna twee miljoen. En het is een goede traditie van deze traditionele mon ster-inzameling, dat er nooit minder in komt, maar altijd méér. Het zij de goede verstaander gezegd. En de goede verstaan der is in dit geval natuurlijk het gehele Ne derlandse volk. Wat er te plaatsen valt? De bekende en velopjes met postzegels en met prentbrief kaarten. Voor de bekende prijs van een gul den per stuk. Envelopjes met vier kinder postzegels van 12 cent en twee kinderpost zegels van 4 cent. Met een totale frankeer - waarde van 56 cent dus. Ieder, die zo n envelopje bestelt, steunt het werk van de kinderbescherming met 44 cent. Wie méér bestelt, volgens Bartjens, evenveel méér ke ren 44 cent Enveloppen met prentbriefkaarten - óók een gulden - zijn er in drie variëteiten stadgezichten, kinderkaarten en Kerst- en Nieuwjaarskaarten. Alle bijzonder mooi uit gevoerde prenten, ontworpen door vooraan staande kunstenaars. OVERSCHOT. NEDERLAND GROOTSTE EBU- Volgens de voorlopige berekeningen had Nederland in september het hoogste verre keningsoverschot in de Europese Betalings unie. Het Nederlandse overschot bedroeg zoals bekend 42,3 miljoen dollar tegen 19,9 miljoen dollar in augustus. Na Nederland had West-Duitsland met 40,5 miljoen dol lar het grootste overschot. België had een overschot van 7,5 miljoen dollar en Italië een overschot van 7,1 miljoen dollar. Het grootste tekort had in september En geland, namelijk 37,5 miljoen dollar, ge volgd door Frankrijk met een tekort van 24,1 miljoen dollar en Zwitserland met een tekort van 5,8 miljoen dollar. Kleine ver rekeningstekorten hadden in september de Skandinavische landen en Oostenrijk. FRANSEN KIEZEN OP 23 NOV. NIEUW PARLEMENT VOLGENS „AMERIKAANS" KIESSTELSEL. Bij besluit van de Franse regering zullen op 23 november volgens een nieuw kiesstelsel verkiezingen voor de Franse Nationale Vergadering worden gehouden. Op 30 november zal er, indien nodig, gelegenheid zijn tot herstemming. De presidentsver kiezingen zijn op 14 december vast gesteld, met een eventuele herstem ming op 21 december. Het nieuwe kiesstelsel lijkt op dat gene wat in Engeland en Amerika rijk wordt gebezigd. Het werd ook onder de derde republiek gebruikt. Het bestaat hierin, dat indien in een district een kandiaat geen absolute meerderheid behaalt bij de eerste stemming, bij herstemming een nor male meerderheid voldoende is. Er wordt per district dus maar één afgevaardigde gekozen voor de Na tionale Vergadering. De Gaulle wil kennelijk ook bre ken met de evenredige vertegenwoor diging teneinde de invloed van de communisten te weren. Algerijns stelsel. Voor Algerije is een afzonderlijk stelsel uitgedacht, wegens de vrees, dat in de districten, die maar één kandidaat kunnen afvaardigen, de „vriendschap" tussen Europeanen en mohammedanen in gevaar zal worden gebracht. In officiële kringen in Parijs is meegedeeld dat Algerije waarschijn lijk door twintig Europeanen en vijf tig mohammedanen in de Nationale Vergadering zal zijn vertegenwoor digd. Het Franse moederland zal on der het nieuwe systeem 465 afgevaar digden naar het parlement zenden, tachtig minder dan volgens het oude stelsel. :j 3 Lederen dameshandschoenen, van uiterst soepel nappa. Perfect van pasvorm en met wollen, gebreide a it 9® voering. Kleuren zwart, beige of olijfgroen I O 1 Ook na liet wassen behouden nylon simplex dameshandschoenen hun perfecte vorm. Een klassiek model in tinten koraal, beige, 39f grijs en zwart 3 4 Een praktische visite-boodschappentas, met stevige hand greep en tussenverdeling. Een rond model mat m por grote bergruimte. Keuze uit 5 tinten 13 2 Voor op de „brommer" of op de fiets zijn heerlijk warm gevoerde suède dameswanten met wollen polsboord niet te missen. z*OQ 5 Een handschoen, die altijd past is onze mousse-nylon hand schoen, met zuiver wol gcpla'teerd. ^.90 Een elegant kort model Hr Modieuze lange paraplu's, met pa ragon baleinen. Het jacquard weefsel in mooie lichte tinten en de bamboe haak zorgen voor een m ahk apart cachet. 1 T1 6 Elegante dameshandschoenen, van schitterend nappa. Grieks borduursel op de hand en met een schulprand. In camei en zwart 4 '390 7 Vlotte suède-lederen damestassen, met lus-handvat. Een zeer aparte tas, in licht- of donkerbeige Chique visitetassen, met spiegel In de klep. Dit zeer aantrekkelijke model is ver krijgbaar in bijzon- &.QQ der mooie tinten 8 Crochetdaméshandschoe- nen, met lederen binnen- hand en een boordje. Een sportieve en tóch geklede handschoen, in „cork"-tint of naturel ft7«; Zuiver zijden carré's, 80 x 80 cm., satin geweven in charmante bloemendessins, met rose, bleu, crème of beige fond. £475 Bijzonder modern! 1 V 9 Zeer aparte, met zijde gevoerde, beugeltassen, met lang handvat en ronde bodem. U kunt keuze maken uit diverse zeer mooie tinten 075 Zachte wollen sjaals, in origineel nop-streepdessin met aparte kleurencombinaties, o.a. mosgroen-geel, rn korenblauw-grijs en groen-cognac Overslagtasjes, met binnentreksluiting, ve'rkrijgbaar in diverse mode- tinten. Een aardig en voordelig tasje! MET ONS GELD de mens is, hetzij bewust, hetzij onbe wust, altijd begerig geweest naar geld, omdat dit geld macht en aanzien ver leent en de mens onbezorgd doet leven, waren in de vroegste tijden slavinnen, kralen en zouten, ossen en honden, het wettige" betaalmiddel, thans koopt men met zilveren en koperen schijfjes of met waardepapieren in „contanten". de eerste munten in schijfvorm dateren uit het jaar 1100 voor Christus. De be kende Chinese „tao" is een van de oudste metalen geldstukken en het gaat je, dat er in geboord was, diende waar schijnlijk om de schijven aan een touw tje bijeen te houden. in het Aziatische rijk Lydië werd om streeks 500 v. Chr. ook geld in schijf- vorm in de circulatie gebracht en de „cewrie", een munt in schelpvorm, was hier gedurende vele eeuwen een wettig betaalmiddel. op Yap, een van de Carolinische eilan den, had men een munt in de vorm van een steen, die een middellijn had van ongeveer vier meter en daardoor zeer zwaar in gewicht was. Modieuze mohairwollen sjaals, met ruitdessins, C9Q waarbij ook in de originele „tartan" ruiten. 3 1Q Royale mohairwollen sjaafs, in effen tinten: wit, "790 cognac, cerise, zilver, groen en bleu Zuiver wollen carré's, in tal van soorten, met prachtige bloemendessins. Diverse modetinten naar keuze ■van 11.75 7™ Wollenmeisjessjaals, met witte ingeweven motieven. Deze leuke sjaals eindigen aan beide uiteinden In een punt met franje. Kleuren ko- renblauw, rood, O 90 Oranje of bieu Prachtige wollen stola's, in fantasie-ajour, met handge knoopte franje. U kunt kiezen: mét of zonder glinsterend I u r e x garen. In de 'tinten cerise, lila, beige, "790 grijs, zwart en wit Modieus mohair-hoedje dat te dragen is als opslag- of dochemodeL Licht, soepel en charmant! "575 Verkrijgbaar in alle modetinten Met een leuke bijou, een kleurrijke gavroche, corsage of ceintuur weet iedere vrouw „charme" te brengen in haar toilet. Al deze charme-brengende artikelen vindt U in „Uw Warenhuis" in een ongekend grote collectie en wat óók heel belangrijk is: voor prijzen, die altijd meevallen. Kindergarnituurs, bestaande ujt muts en sjaal van heerlijk warme wol (100%). Nu het koude weer gaat komen, kunnen Uw kinderen dit C90 niet missen 9

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 18