BINNEN- EN BUITENLAND Waalwijkse en Langstraatse Courant De inschrijving van woning zoekenden is nu beter geregeld Mauthe wekkers De H. Vader ernstig ziek Gemeenteraad Vlijmen F. 700.000.- voor rioleringsplan -zpw* STASSAR Waalwijk „BESTAAN VAN LEVENSSCHOLEN WORDT ERNSTIG BEDREIGD'3. C0STUUMS PRISMA 'n BEST horloge VRIJDAG 10 OKTOBER 1958 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 8Ie JAARGANG No. 79 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Gironummer 58798 Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Abonnement: Contract-adveKtentieS: speciaal tarief BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ABRES„ECHO" Als gevolg van de heersende woningnood zijn er nog vele gezin nen, waarvan de man in een andere plaats zijn werk heeft en nog nimmer in de gelegenheid is geweest zich in de plaats waar hij werkt te laten inschrijven als woningzoekende, b.v. omdat de af stand niet groot genoeg was. De meest uiteenlopende regelingen bestonden er in dit opzicht. Aan de verwarde situatie die was ontstaan door de zeer verschil lende voorschriften op dit terrein is per 1 oktober een einde geko men. Dank zij een ministeriële beschikking volgen alle gemeente lijke huisvestingsbureaus nu eenzelfde gedragslijn. Gehuwde mannen die niet over redelijke woonruimte beschikken, alsmede kostwinners, die elders wonen, maar binnen de gemeente werken, kunnen van 1 oktober 1958 af ingeschreven worden als woningzoekende. A.s. echtparen zullen dus voortaan in het gehele land in elk geval vanaf de huwelijksdatum kunnen worden in geschreven. Gemeenten, waar reeds een soepeler inschrijvingsregeling bestaat, zullen dat natuurlijk blijven doen. Hoofddoel is voor alle huisves tingsbureaus een gelijke regeling te treffen, voorzover betreft de minimum-voorwaarden. Bij verhuizing. Voorts is een regeling afgekondigd voor verhuizing naar een andere ge meente, zodat doorgebrachte wacht tijd ook geldt bij een nieuwe inschrij ving, d.w.z. dat voortaan in de nieu we gemeente rekening zal moeten worden gehouden met de oorspron kelijke inschrijvingsdatum in de plaats van herkomst. Desgevraagd kan betrokkene ten kantore van het huisvestingsbureau der gemeente, die hij verlaat, een ver klaring vragen, waaruit blijkt hoe lang hij aldaar reeds als woningzoe kende was ingeschreven. Het huis vestingsbureau zal dan bij de bepaling van urgentie rekening houden met eerstgenoemde inschrijvingstijd. Vanzelfsprekend wil dit alles nog niet zeggen, dat er onmiddellijk kans bestaat, om voor een woning in aan merking te komen, dit kan alleen worden beoordeeld door het bestuur der nieuwe gemeente, maar toch zal door de nieuwe regeling bereikt wor den, dat de termijn van wachten in de oude gemeente geen verloren tijd is en dat wil tegenwoordig al heel wat zeggen, want dat heeft velen par ten gespeeld. Wie kan u helpen? Dit alles wil nu niet zeggen, dat zonder vergunning van gemeentewe ge woonruimte mag worden betrok ken. Zowel huurder als verhuurder dienen er voor te zorgen, dat een huisvestingsvergunning wordt verkre gen, zonder deze is het niet geoor loofd woonruimte te betrekken of af te staan. Wij willen van deze gelegenheid nog even gebruik maken er op te wij zen, dat een rechter niet bevoegd is aan B. en W. bevel te geven een huisvestingsvergunning af te geven, ook al is hij van mening dat u recht hebt op zo'n vergunning. Ook het schrijven van brieven aan de koningin, aan prins Bernhard, aan de minister-president, b.v., heeft wei nig of geen zin, al deze brieven ko men toch, doch nu met vertraging, terecht op het ministerie van maat schappelijk werk. Het is niet juist te veronderstellen dat dergelijke brieven zonder meer in een lade gedeponeerd worden, er wordt wel degelijk aan dacht aan geschonken, ja zelfs wordt zonodig ter plaatse een onderzoek ingesteld. Binnen 30 dagen. Een afgegeven huisvestingsver gunning is slechts 30 dagen geldig, tenzij deze binnen die tijd is ver lengd. Het gaat nl. niet aan maar met een vergunning in de zak te blij ven lopen en het huis waarnaar zo velen wellicht snakken, leeg te laten staan. Bent u in het bezit gekomen van een vergunning op grond van onjuist verstrekte inlichtingen, dan moet u er rekening mee houden, dat de afgege ven vergunning kan worden ingetrok ken en al zit u dan al in uw nieuwe huisje, de kans is dan zeer groot, dat u beleefd doch niettemin dringend wordt verzocht te vertrekken, en wel zonder speciale procedure. (Nadruk verboden) Bloedstoring in de hersenen. In ons vorig nummer schreven we dat Z. H. de Paus volslagen rust moest houden, maar maandag kwam het bericht, dat de Paus plotseling ernstig ziek geworden was. De H. Vader had een bloedstoring in de hersenen. Het is echter geen beroer te. De H. Vader was bewusteloos, maar hij is later weer bij kennis ge komen. De Paus had de wens te ken nen gegeven vanuit zijn zomerver blijf te Castel Gandolfo naar het apostolisch paleis in het Vaticaan vervoerd te worden. Hij wilde, zo dit thans beschikt zou zijn, in het Vati caan sterven. Het eerste officiële communiqué dat werd uitgegeven, luidde als volgt „Na een rustige nacht, en terwijl het hikken dat de afgelopen dagen hinder veroorzaakte niet meer optrad, werd de Paus om 8.30 uur getroffen door een verstoring van de bloeds omloop in de hersenen. De artsen slaan de ontwikkeling van het ziekte verloop nauwkeurig gade. Met de vereiste behandeling is onmiddellijk een begin gemaakt." Het communiqué was ondertekend door prof. Enrico Gasbarrini (inter nist), prof. Riccardo Galeazzi-Lisi (lijfarts) en dr. Corelli (hartspecia list). De persdienst van het Vaticaan heeft een oproep van kardinaal Mica- ra gepubliceerd, waarin de gelovigen worden opgeroepen tot gebed. „De plotselinge verslechtering van de gezondheidstoestand van de Paus noodzaakt ons tot de pijnlijke en drin gende plicht de clerus en gelovigen van het diocees (de Paus is bisschop van Rome) te verzoeken te bidden, opdat de Heer hem voor de liefde van ons allen, het welzijn van de Kerk en voor de gehele mensheid be houdt", aldus de kardinaal. In de loop van maandagmiddag werd bekend gemaakt dat de toestand van Z. H., hoewel ernstig, verbeterd was. De Deken van het H. College van Kardinalen, Kardinaal Tisserant is te legrafisch uit Frankrijk teruggeroe pen naar Rome. Gisteravond keerde hij in Vaticaanstad terug en ging on middellijk per auto naar Castel Gan dolfo. Daar de functie van Camer- lengo vacant is, zal Kardinaal Tisse rant als deken van het H. College van Kardinalen bij het overlijden van de Paus het tijdelijk bestuur van de Kerk op zich nemen. „SEAWOLF" 60 DAGEN ONDER WATER. De Amerikaanse atoomduikboot „Seawolf" is maandagmiddag om 16.45 uur Nederlandse tijd 24 kilo meter ten zuiden van Long Island boven water gekomen, na zestig da gen onder de oppervlakte te zijn ge weest. Met deze prestatie brak de „Seawolf" ruimschoots het oude duikrecord van de atoomduikboot „Skate", die in mei opdook na 31 da gen in de diepte te zijn geweest. INDONESIË TRACHT EXPORT NAAR EUROPA UIT TE BREIDEN. Poging Nederlanders uit te sluiten. De directie van de beheersraad voor overgenomen Nederlandse on dernemingen, Amin Tjokrosoeseno, is uit Djakarta naar Europa vertrok ken om de mogelijkheden'te onder zoeken voor het openen van kanto ren in verschillende Europese landen ter uitbreiding van de afzetgebieden voor Indonesische ondernemingspro- dukten. Ongeveer 500 Nederlandse thee-, rubber-, tabak-, koffie- en palmolieondernemingen zijn sinds vorig jaar onder regeringstoezicht ge steld. Twee maanden geleden werd in welingelichte kringen in Djakarta ge zegd, dat de Indonesische regering vastberaden pogingen zou doen Ne derland en Nederlandse zaken uit ie sluiten van de uitvoerhandel in Indo nesische landbouwprodukten. Tjokrosoeseno is opgedragen de toestand op de ondernemingen in In donesië toe te lichten op zijn reis door Europa en berichten tegen te spreken, dat er op de Europese markt geen In donesische tabak meer zal verschij nen. Tabakshandelaren in Oost-Java hebben onlangs verklaard, dat Ham burg en Bremen na het besluit Neder land uit te schakelen, de plaatsen zul len worden, waar de Indonesische ta bak zal worden behandeld. De be heersraad heeft inmiddels in Bogor een spoedcursus georganiseerd om Indonesische planters op te leiden. De minister van landbouw zeide bij de opening van deze cursus, dat deze opleiding noodzakelijk is om het te kort aan ondernemingsdeskundigen, dat na het overnemen van de Neder landse ondernemingen is ontstaan, op te heffen. Prof. Tojib Hadibroto van de landbouwkundige faculteit schatte het tekort aan planters in West-Jara alleen op 200. Hij deelde mede, dat slechts 60 van de 1400 candidaten voor de cursus waren toegelaten. Wij zijn benieuwd hoe het Westen zal reageren op dit aanbod uit de ge stolen Nederlandse bedrijven en plan- tages. DAMFO VERLOPEN BANKBILJETTEN VAN f 100 IN OMLOOP GEBRACHT. De politie te Roosendaal, in sa menwerking met de rijkspolitie te Fijnaart, heeft zaterdag een zekere A. V. uit Fijnaart en de gebroeders P. P. en J. P. uit Heiningen gearres teerd, onder verdenking betrokken te zijn bij een complot, dat zich sinds de vorige maand heeft beziggehouden met de uitgifte van briefjes van f 100 van voor de oorlog, die hun geldig heid verloren hebben. De aangehou denen opereerden vooral in West- Brabant. Ze slaagden er in op vele plaatsen deze bankbiljetten als beta lingsmiddel aan te bieden bij kleine aankopen in café's of winkels. SCHILDER- EN STUKADOOR WERK IN DE WINTER. Evenals vorig jaar heeft de minis ter van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid voor het aanstaande win terseizoen een tijdvak aangewezen, waarbinnen de uitvoering van schil der- en stukadoorswerk aan het in wendige van woningen zal gelden als het aanbrengen van verbeteringen in de zin van de wet Grootboek Wo ningverbetering. Dit tijdvak is ge steld op de periode van 10 november 1958 tot en met 14 maart 1959. ECHTPAAR OMGEKOMEN EN PRIESTER GEWOND BIJ SCOOTERBOTSING. Bij Huis ter Heide zijn zondag middag even over 6 uur twee scooters met elkaar in botsing gekomen; de heer H. van Koot, PTT-ambtenaar te Utrecht, die met zijn echtgenote op de ene scooter was gezeten, en de be stuurder van de andere motor, de 32- jarige priester J. L. de Wit uit Lobith, werden daarbij tegen de grond geslin gerd. Mevrouw Koot overleed ter plaatse, terwijl haar man kort na zijn aankomst in het ziekenhuis stierf. De geestelijke is naar het St. Antonius- ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Voor zijn le ven wordt gevreesd. Bovendien waren er in het weekend 5 slachtoffers op de weg te betreu ren. ZOON VALT OUDERS AAN MET BIJL. De 18-jarige reclame-tekenaar J. S. heeft in zijn ouderlijke woning in Amsterdam-Noord, zijn vader en moeder, die lagen te slapen, aange vallen met een bijl. De vader van de jongen is met een zware hersenschud ding en hoofdwonden in het Binnen gasthuis opgenomen. De moeder, die ook hoofdwonden opliep, kon na behandeling naar haar woning worden teruggebracht. De jongen is in de woning aangehou den. Het motief van zijn daad is de recherche een raadsel. De verhouding in het gezin - de aangehouden knaap heeft vijf broertjes en zusjes - is goed en er waren geen moeilijkheden ge weest tussen de reclame-tekenaar en zijn ouders. De jongen zal voor de officier van Justitie worden geleid. MOORD TE GELDERMALSEN. Rivaliteit tussen twee leidende fi guren van de conservenfabriek „Ve- luco" te Geldermalsen, heeft zater dag geleid tot 'n afschuwelijke dood slag. Rond 12 uur heeft de 59-jari- ge technische bedrijfsleider J. P. de G. uit Tiel in een kantoortje van deze fabriek, de 43-jarige algemeen be drijfsleider M. J. van Vliet uit Bre da, met een vlijmscherp mes zodanige wonden aan de hals toegebracht, dat de dood onmiddellijk intrad. Bezorgdheid van dr. N. Perquin S.J. „Soms blijkt of schijnt althans, dat er op 't departement van Onderwijs tendenties bestaan om op meer of minder subtiele wijze, ook de levens school om te vormen naar een be staand of vergelijkbaar model. Men wil haar ergens onderbrengen en in passen in het geheel van onderwijs voorzieningen". Aldus schrijft Dr. N. Perquin S.J., wetenschappelijk advi seur van de landelijke stichting „Ka tholieke levensscholen voor jonge ar beiders", in het oktobernummer van het „Kath. Schoolbestuur". Deze conclusie komt voort uit de vrees van de deskundige, dat het be drijfsleven en de overheid de juiste taak van de levensscholen niet zien of niet willen zien. De levensscholen, welke na de oor log ontstaan zijn en naar de opvatting van de stichters bedoeld zijn langdu rige hulp te bieden aan de jonge ar beiders in de wel meest critieke si tuatie van zijn leven, nl. van 14 tot 18 jaar, nemen voortdurend in bete kenis toe. Volgens de telling van 1 maart van dit jaar bestonden er in 43 gemeenten van ons land reeds een of meer katholieke levensscholen. Het aantal leerlingen bedroeg op dat tijd stip 3385. Bovendien bestaat daar naast voor de meisjes een soortgelijk instituut, de Mater Amabilisschool, dat zich evenzeer in grote belangstel ling mag verheugen. Men kent twee vormen de dagschool en de avond school. Geen cursus. In zijn verdediging van de levens scholen toont pater Perquin aan, dat deze 2-jarige scholen niet door een cursus kunnen worden vervangen, omdat het er niet om gaat jonge mensen met bepaalde wijsheden vol te stoppen, maar om ze de gewenste en geëigende paedagogische hulp te ver lenen in de nieuwe en chaotische si tuatie, waarin de jonge mensen bij hun intrede in het werkende leven ko men te staan. De opleiding van lei ders geschiedt dan ook met dit doel voor ogen. Pater Perquin besluit zijn artikel met te stellen, dat de levensscholen vrijheid voor zich opeisen bij de ont wikkeling, waaraan zij onderhevig zijn. „Wil de democratische vrijheid geen dode letter worden, dan zal men nooit en te nimmer genoegen mogen nemen met een bureaucratisering, die gaat voorschrijven hoe men wel en hoe men niet mag doen". in zeer voordeelige prijzen Te kust en te keur bij CUNEH Ltijl ea stram Hu Mor - das daar Koen Kruschen - en Uw pijnen verdwijnen. STASSAR Waalwijk DEVIEZEN BOVEN 5 MILJARD GULDEN. Deviezen blijven binnenstromen. In de week per 6 okt. is voor niet min der dan f 67 miljoen aan de netto deviezenreserve toegevoegd. Met de veranderde goudvoorraad tezamen is de som der beide bedragen thans bo ven de f 5 miljard uitgekomen, waarmede een nieuw hoogtepunt is bereikt. Goud en deviezen samen vertegenwoordigen nu een waarde van f 5039 miljoen. Het dieptepunt werd bereikt in september 1957 met f 3119 min. Hieruit blijkt duidelijk de opmerkelijke aanwas die vooral dit jaar heeft plaats gevonden. Ook in de convertibele sfeer is een verbete ring ontstaan, want de post conver tibele deviezen is met f 10 min. toe genomen tot f 842 min., inclusief saldo's luidende in buitenlandse geld soorten ad f 18 min. aldus de week staat van de Ned. Band. DE EXPO. De Expo te Brussel trok 1.1. zon dag 1 Vï miljoen bezoekers. HEI ZUIDEN en pijn weg- w rijven met De reden, waarom de raad der gemeente Vlijmen maandagavond onder voorzitter schap van burgemeester Hoefnagel in spoedeisende vergadering bijeen kwam, gold voornamelijk het voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening van f 700.000. - met de n.v. bank voor Nederlandse Ge meenten ten behoeve van de gedeeltelijke financiering van de uitvoering van het rio leringsplan, waarvan in de afgelopen week enige onderdelen werden aanbesteed. Met dit voorstel ging de raad uiteraard gaarne akkoord. In verband met de bouw van een zuive ringsinstallatie voor de riolering besloot de raad tot ruiling van grond met de Erven van Asseldonk te Vlijmen, en eveneens in verband met de aanleg van de riolering werd besloten tot het aangaan van een overeenkomst tot vestiging van een zakelijk recht met J. Kuijs en M. Scheij, beiden wonende aan de Wolput, waarbij de door de gemeente te betalen vergoeding werd bepaald op f 1.- per strekkende meter buis. Ter financiering van de bouw van een nieuwe r.k. jongensschool te Haarsteeg zal met de n.v. bank voor Nederlandse ge meenten een vaste geldlening worden aan gegaan van f 148.000. -In dit verband I deelde de voorzitter mede, dat de bouw kosten ten gevolge van een wijziging in het j bouwplan wel wat hoger zullen komen te t liggen. Nog dit jaar hoopt men de bouw te kunnen aanbesteden. Genoemde lening zal op 1 nov. a.s. ingaan. Het overtollige kasgeld, dat hierdoor ontstaat, zal tijdelijk weer worden uitgeleend, waarvoor het col lege van b. w. door de raad werd ge machtigd. Goedkeuring verkreeg ook een voorstel tot wijziging van de verordening op de hef fing van reinigingsrechten. Voor het ledi gen van faecaliënputten, dat door de ge meente 's-Hertogenbosch geschiedt, zal in de toekomst f 15 per uur verschuldigd zijn in plaats van f 10. Deze verhoging houdt verband met de stijging van kosten in deze reinigingssector. Als leden van de commissie Woonruimte- wet 1947 werden de aftredende leden allen herbenoemd, te weten: A. L. v. d. Hout, Vlijmen; mevr. Mosselmans-Pijnenburg, Nieuwkuijk; M. J. Pulles, Haarsteeg; C. A. Ekels, Nieuwkuijk en J. v. Helvoirt, Vlij men. Goedkeuring verkreeg ten slotte nog een wijziging van de gemeentebegroting 1958. Aan de agenda werd toegevoegd een voorstel tot wijziging van het uitbreidings plan De Vliedberg in verband met de aan leg van sportvelden. De heer Broere had principiële bezwaren tegen het toevoegen van punten aan de agenda, omdat het, kan gaan om punten, Markt-Tel 2809 WAALWIJK waaromtreqt de raadsleden zich graag eerst willen oriënteren. De voorzitter wees er op, dat het onderhavgie punt slechts een for mele kwestie was, het eigenlijke plan zal t.z.t. toch weer ter goedkeuring aan de raad worden voorgelegd. Overigens kon hij zich met het standpunt van de heer. Broere wel verenigen en b. w. zullen er dan ook voor waken, dat al te gemakkelijk punten aan de agenda worden toegevoegd. De voorzitter kon nog de mededeling doen, dat bericht was binnengekomen aan gaande de aanleg van ca. 70 m waterlei ding aan de Wolput. De dienstleiding zal zonder onkosten voor de belanghebbenden worden gelegd, zij zullen alleen de aanslui ting van hun woning op deze dienstleiding moeten betalen. Op een verzoekschrift van een aantal belanghebbenden aangaande de aanleg van waterleiding in 't Zand en op 't Hoog, kon de voorzitter antwoorden, dat deze aange legenheid aanhangig js gemaakt. De heer v. d. Heijden wees op een zeer ongewenste toestand te Haarsteeg, waar men In vele gevallen van rheumatische pijnen krijgt ons klimaat de schuld. Maar veeleer is de oorzaak onzuiver bloed. Begin een bloedzuiverende kuur met Kruschen en ge zult al na korte tijd de weldadige gevolgen daarvan ondervinden. Naarmate Kruscben de wat traag geworden bloedzuiverende or ganen weer op gang brengt, krijgen de pijn- verwekkende onzuiverheden geen kans meer zich vast te zetten, maar worden ze afge voerd langs natuurlijke weg... bezig is midden in het dorp een vuilnisbelt te „kweken". Hij drong aan op spoedige op ruiming, hetgeen de voorzitter toezegde. De heer Wijkmans bracht een woning probleem ter tafel. Indertijd werd de wo ning van C. v. d. Meijde onbewoonbaar ver klaard en op een desbetreffende vraag van spr. in de raad zou de voorziter hebben geantwoord, dat aan betrokkene een nieu we woning zou worden toegewezen. Er is echter nog steeds niets gebeurd, aldus spr., die nog eens de mensonwaardige woontoe- 1 stand van betrokkene onderstreepte. De voorzitter kon zich niet meer herin neren of hij met zoveel woorden de toe- zegging voor een nieuwe woning had ge daan, er is echter nog geen besluit genomen betreffende toewijzing van een woning aan betrokkene. Er zijn nog veel mensonwaar dige woningen in Vlijmen, een paar hon derd krotwoningen, aldus de voorzitter, die toezegde het door de heer Wijkmans be doelde geval nader te onderzoeken. In verband met de samenstelling van de nieuwe begroting drong de heer Broere aan op vooroverleg tussen de leden van de sportcommissie, omtrent noodzakelijke voorzieningen, b.v. aan het zwembad, wel ke getroffen dienen te worden. Verder drong hij aan op het samenstellen van een agenda voor de te houden commissiever gadering. Momenteel is het zo, dat de leden worden opgeroepen voor een vergadering zonder dat zij echter weten welke punten er behandeld zullen worden, zodat zij zich niet van tevoren over een bepaalde materie kunnen oriënteren. De voorzitter meende dat beide aangelegenheden wel geregeld zouden kunnen worden. Vooruitlopend op het nieuwe woning contingent voor de gemeente Vlijmen, vroeg de heer Broere zich af of er in Vlij men wel naar behoefte gebouwd wordt. De woningwetwoningen, welke thans worden ge bouwd, zijn voor veel mensen veel te duur. Hij drong aan op de bouw van 'n aantal du- plexwoningen. De voorzitter wees er op, dat het standpunt van de gemeente inzake woningbouw is het bouwen van ruime woningen voor het Brabantse gezin. Overi gens zag hij wel het nut in van een aantal duplexwoningen voor bejaarden en kinder loze gezinnen. De moeilijkheid is echter, dat de tijd van de duplexwoningen voorbij is. Voor de bouw van dergelijke woningen wordt door de provincie geen toestemming meer gegeven. De gemeente zal echter trachten om alsnog toestemming te verkrij gen voor de bouw van een aantal duplex woningen. Verder vroeg de heer Broere waarom de Vlijmense architecten (twee) niet kunnen worden ingeschakeld bij de woningwet- bouw. De voorzitter antwoordde, dat dit een apart soort werk is, waarop men spe ciaal ingeschoent moet zijn. Alleen archi tecten, die in dit werk een grote ervaring hebben, weten uit de woningwetbouw te halen wat er in zit. De heer v. Helvoirt drong ten slotte aan op de bouw van meer woningen ie Haar steeg. Hij vond De Vliedberg heel rnooi, maar de stadse sfeer van deze nieuwe uit breiding ligt de mensen van Haarsteeg niet en het is dan ook met een bloedend hart, dat zij zich verplicht zien om daar te gaan wonen. De voorzitter antwoordde, dat de kosten van de woningwetbouw alleen zo laag mo gelijk kunnen worden gehouden indien er een flink aantal tegelijk kan worden ge bouwd. De bouw van enkele woningwet woningen in Haarsteeg zou aanmerkelijk meer kosten met zich brengen dan in De Vliedberg, met het gevolg dat de huren dan ook hoger zullen zijn. De gemeente wil graag eens een proef nemen, zo zei de voor zitter, maar veel heil ziet zij er niet in. Zowel de heer v. Helvoirt als de heer v. d. Heijden waren van mening, dat de Haar- steegse mensen graag iets meer huur zullen betalen indien zij maar in hun eigen dorp kunnen blijven wonen. Hierna bleef de raad nog in besloten vergadering bijeen.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 1